4 K?^?Dompo Een Duitse kijk op de kwestie Nieuw-Guinea Binnenlands nieuws RADIO EN TELEVISIE BURGERLIJKE STAND RECHTSZAKEN 554sfe STAATSLOTERIJ 4ekias 7eii|St PHILIPPIJNSE \AN,SPRAKEN OP BRITS NOORD-BORiVEO? DE SPORTTOTO ANNEKE BEEKMAN BESCHIKT OVER HAAR VERMOGEN LANDBOUWSCHAP GERUCHTEN OVER FORD EN HOOGOVENS DE MAAS ZAKT NOG STEEDS GEEN INREISVERGUNNING VOOR AMBONEZEN IN DELFZIJL KROLL OVERHANDIGDE ANTWOORD VAN BONN HET N.V.V. OVER DE TOEPASSING VAN DE OVEREENKOMST VAN OUD-WASSENAAR BELGISCHE BELASTING AMBTENAREN BETOGEN Donderdag22februari 1963 Donderdag22februari 1962 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 jde Stad 16, Oostburg, tel. 2679 De regering van de Philippij- ïen zal zich wellicht eerlang ver- taan met de Engelse regering >ver het eigendom van Brits Voord-Borneodit werd gisteren lit gewoonlijk betrouwbare bron te Manilla vernomen. De zegslieden zeiden, dat een ommissie van ambtenaren van iet Philippijnse ministerie van iuitenlandse Zaken aanspraken eeft bestudeerd, die het sulta- aat van de Sulu Archipel doet elden op het eigendom van tritg Noord-Borneo. Aan het eind an deze week zou deze commis- ie haar bevindingen voorleggen an de minister van Buitenland- Zaken van de Philippijnen, ice-president Emanuel Pèlaez, n hem aanbevelen deze zaak te espreken met Engeland. Het ultanaat van Sulu bestaat uit en groep eilanden, die in een oog van het uiterste zuiden der hilippijnen naar dé noord-oost ust van Brits Borneo. De erfgenamen van de laatste ultan van Sulu hadden by het 'hilippijnse ministerie van Bui- nlandse Zaken een formeel ver- aek ingediend om een onderzoek te stellen naar de juistheid an hun aanspraken. Deze gron- en zü hierop dat Brits Noord- orneo in 1879 door het sulta aat alleen maar is „verpacht" an de „British North Borneo ompany" en nooit werd afgc- aan. gelijk de Britse regering e weert. Het Philippijnse ministerie van uitenlandse Zaken heeft de aan maak in onderzoek sedert 1956. Als inleiding van deze avond werd gezongen Ps. 103 1 en 3. Na Schriftlezing door de voor zitter. de heer D. Bareman, uit de onberijmde Ps. 105 1—7, ging hij voor in gebed. Hierna verwelkomde de voor zitter de aanwezigen en in het bijzonder burgemeester Trimpe, de afgevaardigden van de afdelin- gen Axel, Hoek en Terneuzen. en de beer Nieuwenhuize uit Utrecht, die de films zal verto nen. Spreker zeide dat het jaar 1961 'n jaar is waarop ook de landar beiders dankbaar kunnen terug zien. Wat de vereniging betreft is het aantal leden met 8 toege- noemen. Er zijn echter nog teveel ongeorganiseerden. Als samenzang volgde nu Ps. S4 3 en 4., waarna de secreta ris. de heer W. Faas, een zeer uitgebreid jaarverslag uitbracht. In het jaar 1961 overleden drie leden, terwijl elf leden werden afgeschreven en twee-en-twintig personen zich als lid opgaven, zo dat de afdeling thans 121 leden telt. Dit aantal zou groter kun nen zijn daar nog vele landarbei ders ongeorganiseerd zijn. Een opwekking om zich als lid aan te melden, acht het bestuur ten zeerste gewenst. De voorzitter dankte de heer Faas voor zijn keurig jaarvér- slag. Een gemengd koortje liet hier op enige liederen horen, waarna de penningmeester, de heer Iz. Colijn zijn financieel jaarverslag uitbracht, waaruit bleek, dat er een klein batig saldo is. De voorzitter dankte hierop de heer Colijn voor zijn gehouden beheer. Na het vertonen van een drie tal geluidfilms, volgde de pauze waarin een kopje koffie met trac- tatie werd aangeboden. Het tweede deel van de avond werd aangevangen met het zin gen van Gez. 293. Door mevr. Bareman-Hamelink werd een tweetal voordrachten ten tonele gebracht, waarop we derom een drietal films werden vertoond. Door het zangkoortje werd ver volgens gezongen Ps. 121, waar- van het vierde vers gezamenlijk werd gezongen. Aan het slot van de avond werd door een afgevaardigde van de afd. Terneuzen, na namens de afdelingen Axel, Hoek en Terneuzen dank te hebben ge bracht voor de ontvangen uitno diging, gewezen op de noodzaak om waakzaam te biyven en krachtig mede te werken aan de uitbreiding van het ledental. Nadat ook de heer Jac. Buijze het woord had gevoerd, dankte de voorzitter de aanwezigen en speciaal hen. die hun medewer king hebben verleend om deze avond te doen slagen, waarna als slotzang werd gezongen Gez. 282. De heer Faas sloot hierop deze familie-avond met dankgebed. Om Westelijk Nieuw-Guinea zal in de komende tien maanden geen oorlog worden gevoerd geen wereldoorlog noch een op beperkte schaal in de zuidelijke Pacific tussen Indonesië en Ne derland. Al is het duel met woorden tussen de Nederlan ders en de Indonesiërs nog zo verbitterd, al is de massa der Indonesische bevolking nog zo opgezweept Indonesië is voor het ogenblik niet in staat, Wes- teiyk Nieuw-Guinea met kans op succes aan te vallen. Dit is het gevoelen van de meeste Westelijke militaire des kundigen. Velen hunner zpn zelfs van mening, dat ook in leidende Indonesische kringen deze opvat ting bestaat, in elk geval na het jncident ter zee van lo januari bij do Etna-baai. Anderzyds zün °°k all° waar nemers het er over eens, dat de Nederlandse strijdkrachten, wel ke thans in West Nieuw Guinea aanwezig zijn. niet in staat zijn, een landing van Indonesische troepen te verhinderen. Maar met een landing op beperkte schaal ergens op de ïimboekust van het eiland, dat na Groenland het grootste ter wereld is, zou Indonesië niets winnen. De be langrijke plaatsen Hollandia en andere zijn in een goede staat van verdediging; daar heb ben de Nederlanders hun militai re kracht die een krachtige lucht afweer omvat, gecentraliseerd. Uit militair oogpunt moet West Nieuw Guinea ongeveer zo wor den bekeken als de Russische ko los in de beide wereldoorlogen: aan de grenzen niet te verdedi gen. maar ook niet te overweldi gen.' Daar komt bij, dat de weg over zee vanuit de voornaamste aan- cn afvoerbases in Zuid-Celebes naar West Nieuw Guinea bijna 750 km lang is, en een invasie over zee over zulk een afstand is in de militaire geschiedenis tot op heden niet voorgekomen. Zelfs indien de. voorste invasie groepen sprongsgewyze van eiland naar eiland nader tot het cïöël kunnen komen, is de aan- en afvoerweg voor wapens, munitie, personeel en gewonden nog altijd bijna 750 km lang. De correspondent van D.P.A. vervolgt; Wel zijn volgens Weste lijke 'militaire deskundigen iu iederigeval incidentele plotselin- ge Indonesische luchtovervallen mogelijk op Nederlandse steun punten, vliegvelden of plaatsen in West Nieuw Guinea. In deze toestand kan echter naar de me ning dezer deskundigen, in een tijdsverloop van tien maanden verandering komen, als Indonesië inderdaad in hoog tempo een lan- dingsvloot bij elkaar koopt en dan bij een invasie zyn massa's mededogenloos in de strijd werpt. Dan zou Nederland geen kans meer hebben. Die tien maanden zijn de tijdspeling, die overblijft voor onderhandelingen. Maar even zonder perspectief als het lijkt om op het rimboe eiland een oorlog te voeren, even gering zijn de vooruitzichten op een mogelijk compromis. Soekar- no wil Nieuw Guinea helemaal en zonder voorwaarden en hy heeft er deze eis bij de massa ingesla gen. Of dat nu wel of niet ver standig is geweest, er moet reke ning worden gehouden met het politieke feit, dat Soekarno nu niet zonder meer van de tijger waarop hy is gaan zitten, kan af klimmen zonder zijn positie te verzwakken. Door zijn campagne voor West Nieuw Guinea heeft •Soekarno. zowel naar binnen als naar buiten, in politiek opzicht hoog spel gespeeld met zijn posi tie en met het aanzien van zijn land.. Robert Kennedy heeft bij zyn recent bezoek aan Indonesië wel iswaar duidelijk gezegd, dat Ame rika zich niet party stélt en niet +1 .2? wenst te worden be kken, maar Amerika biedt oartHo ossing' rlie voor beide nen zijn aanvaardbaar zou kun- en^clmv de-Ne(*erlandse eisen en compromis-voorstellen ziin niet gering. Dat Neder and riin in Indone!ën?men eigenbommen in Indonesië ter waarde van on geveer een miljard gulden terug- lucht- en zeeverkeer, die Neder land m Indonesië weer termTwn hebben zullen ook de andere Wes telyke mogendheden-concurren ten van Nederland in handeT en verkeer-niet kunnen billijken Maar het teruggeven van de Nederlandse eigendommen gaat eenvoudig de krachten van Indo nesie te boven Indonesië publi ceert geen weekstaten meer van de Staatsbank en beschikt nam de mening van financiële deskun. digen met meer over deviezenre serves. Ook voor een Nederland se regering is het echter moeilijk toe te geven wegens de binnen landse politieke toestand in Ne derland zelf. grotc gewin in de crisis om West Nieuw Guinea valt toe aan liet oostelijk blok. Elk der landen die daartoe behoren, heeft zich zonder enige reserve achter de Indonesische eis gesteld, en daar door worden alle Westelijke lan den verdacht, die uit solidariteit met Nederland aan de kwestie Nieuw Guinea het zwygen toe doen, of die Nederland zouden steunen. In Indonesië heeft de film-monopolie-organisatie reeds een boycot ingesteld voor films uit landen, die met Nederland sympathiseren en dat zal niet de enige boycot blijven. Een Oostduitser zei dezer dagen tot de correspondent van D.P.A. „Jullie hebt het nadeel dat je je in de kwestie Nieuw Guinea rus tig moet houden. Daartegenover staat jullie verpletterende econo mische macht. Hadden* jullie die niet, dan was het Westen in In donesië al uitgeschakeld". (Advertentie.) Niet minder dan 38 deelnemers aan de toto van j.l. zondag blij ken één kolom foutloos te heb ben ingevuld. Zij delen de eerste prijs van 147.067,50 en elk van hen ontvangt netto een bedrag van ƒ2.289,50. Voor de tweede prijs, groot 80.218,80 komen 764 inzendingen in aanmerking. Vijf deelnemers hadden twee kolommen op één uitslag na juist ingevuld. Per kolom zal een bedrag van ongeveer ƒ105 worden betaald. De extra-prijs van 40.109,40 zal worden gedeeld door 18 deel nemers, die elk een bedrag van 1.893,80 zullen ontvangen. Mejuffrouw Anneke Beekman, het in november 1961 meerder jarig geworden en toen in ons land teruggekeerde Joodse wees meisje (zy was jaren met haar R. K. pleegmoeder in het buiten land ondergedoken), beschikt nu over haar vermogen, dat sedert 1945 door de Joodse voogdijver eniging, de stichting „Le-Ezrath Ha-Jeled", voor haar werd be heerd. Ten overstaan van de kantonrechter te Amsterdam heeft de stichting, vertegenwoor digd door haar voorzitter, mr. Polak, gisteren aan mej. Beek man rekening en verantwoording afgelegd over het gevoerde be heer. Mej. Beekman, die verge zeld was van haar raadsman, mr. M. M. G. Th. de Kort, heeft de stichting décharge verleend voor het beheer. VADER EN ZOON DOOR GASVERGIFTIGING OVERLEDEN Woensdagmiddag zijn in Stads kanaal de 78-jarige gepensio neerde onderwyzer J. Boer, en zijn zoon, de 40-jarige R. J. Boer, onderwijzer van beroep, leven loos in bed aangetroffen. Een bezoeker, die op zyn bel len geen gehoor kreeg en een gaslucht door de deurkieren rook, waarschuwde de politie. Deze verschafte zich toegang tot de woning en vond de slacht offers. By een nader onderzoek bleek, dat de gasleiding onder het huis lek was. AUTO-HANDELAREN GEARRESTEERD De Haarlemse politie heeft na een onderzoek van enkele maan den een aantal handelaren in auto's aangehouden, afkomstig uit Haarlem, Purmerend, Amster dam en Osnabrück. die verdacht worden van diefstal, smokkel of heiing van auto's. Enige tijd geleden verzocht In terpol de aanhouding van de 42- jarige autohandelaar C. T. uit Haarlem, die in Wiesbaden gesto len auto's zou hebben gekocht. De man werd in Haarlem aan gehouden, maar hij ontkende iets met de zaak te maken te hebben. De politie trof geen Duitse auto's bij hem aan. Later werd de 35-ja- rige J. K„ die als compagnon van T. optrad, aan de tand gevoeld, daar deze vroeger al eens wegens smokkelhandel verdacht was ge weest. Het onderzoek werd voortgezet en by sloperqen werden tenslotte 5 autowrakken gevonden, waarby in de chassisnummers was ge knoeid. Tenslotte bleek, dat de chassisnummers uit de wrakken waren gehaald en overgebracht waren op andere wagens. Men vermoedde, dat dit de in Duits land gestolen wagens waren. Ze zijn opgespoord en behalve de 2 genoemde compagnons is daarna ook aangehouden de 60-jarige N. T. uit Purmerend, een broer van C. T. Deze verbleef veel in Duits land en onderhield contact met de autohandelaar G. G. uit Osna brück, die de gestolen auto's aan de Nederlanders verkocht. Voorts is aangehouden de 33-jarige J. B. uit Amsterdam, die ervan wordt verdacht een gestolen auto te hebben doorverkocht. GENERAAL MAAKTE PLAATS VOOR ZIEKE SERGEANT Gistermorgen omstreeks tien uur is de territoriaal bevelheb ber oost, brigade-generaal J. Rot huizen, die een bezoek heeft ge bracht aan de beschadigde dij ken op Schiermonnikoog, per vliegtuig naar Leeuwarden ver trokken. Terwijl het vliegtuig al onderweg was, werd het naar het eiland teruggeroepen, om dat één der daar verblijvende militairen, sergeant Van Joost, Plotseling een maagbloeding had gekregen. De patiënt moest on middellijk naar het ziekenhuis m Leeuwarden worden vervoerd. De generaal moest plaats ma- sen voor de zieke. Hij blijft op net eiland in afwachting van de rugkeer van het vliegtuig. De sergeant is opgenomen in het St. Bonifacius-ziekenhuis in Leeuwarden. Sergeant Van Joost, die woens dagmorgen de plaats innam van brigade-generaal J. Rothuizen, in het vliegtuig dat van Schiermon nikoog naar Leeuwarden ver trok, zal waarschijnlijk binnen een week weer hersteld zyn, dit deelde de geneesheer-directeur van het St. Bonefackis zieken huis in Leeuwarden mee. vraagt om contingenterings regeling suikerbietenteelt oogst '62 Het bestuur van het Land bouwschap heeft woensdagmor gen de hoofdafdeling Akker bouw gevraagd, zich te beraden over de mogelijkheden om nog vóór het oogstjaar 1962 een con- lingeringsregeling voor de teelt van suikerbieten in het leven te roepen. In de op 21 maart te houden bestuursvergadering zal de hoofdafdeling haar bevin dingen meedelen. Het verzoek van de hoofdaf deling werd gedaan op voorstel van de heer Van der Ploeg. De hoofdafdeling had zelf voorge steld, geen regeling te treffen, maar op de telers een beroep te doen om het suikerbietenareaal niet verder uit te breiden, om dat anders de garantieregeling verder zou worden uitgehold. Door de aanvaarding van het verder strekkende voorstel van de heer Van der Ploeg ver dwenen dit voorstel van de hoofdafdeling en een voorstel van de heer Havenaar om de hoofdafdeling de mogelijkheden van een regeling voor volgend jaar te bestuderen, van het tapijt. Voor suikerbieten geldt een garantieregeling, waarbij de ga rantieprijs (dit jaar ƒ52 per ton bieten) alleen wordt opgebracht door de in het binnenland afge zette suiker. Wat meer geteeld wordt dan de binnenlandse be hoefte brengt slechts de wereld marktprijs van ongeveer 12,50 per ton bieten op. De oogsten van de afgelopen twee jaren hebben een vrij aanzienlijk over schot aan „magere suiker", zijn de suiker die de garantieprijs niet opbrengt, opgeleverd. Van verschillende kanten in de vergadering werd opgemerkt dat de oorzaak van het over schot meer gezocht moet wor den in hoge hectareopbrengsten dan in areaaluitbreiding. Blijkens het jongste beursover- zicht van Van der Werff en Hu- brecht N.V. verwacht men in New York dat het auto-concern Ford zijn positie op de Euro- markt zal trachten te verstevi gen door nauwere samenwerking met het concern van de Hoog ovens in IJmuiden. Ford zou een groot belang willen nemen in het aandelenkapitaal van de Hoog ovens. Verder zou Ford een be langrijk deel van de staalproduk- tie van de Hoogovens voor zijn Europese dochterondernemingen gaan afnemen. Desgevraagd heeft de directie van de Hoogovens aan het A.N.P. ten aanzien van dit bericht mee gedeeld. dat haar van het voren staande niets bekend is. Ambonezen, wanneer de Indo nesische inreisvergunning toch nog afkomt, desnoods in Genua en misschien zelfs in Amster dam kunnen embarkeren. Beide havens zal de „Fair Sea" nog kunnen aandoen op weg van Cuxhaven naar Indonesië. Het wachten wordt er voor de Ambonezen niet gemakkelijker op. Do spanning, maar ook het verdriet onder hen neemt toe. Er zijn namelijk verscheidene gezinnen, die uiteengerukt zul len worden, doordat men niet tegelijk teruggaat naar Indo nesië. Een bijzonder tragisch ge val doet zich voor in een gezin met negen kinderen. De moeder wil in Nederland blijven, omdat zij hier een betere toekomst voor haar kroost ziet; de vader echter kan zijn heimwee naar Indonesië niet langer meester blijven en gaat alleen aan boord van de „Fair Sea", zodra Dja karta toestemming geeft. Hij heeft reeds afscheid genomen van zijn gezin. De Maas in Limburg, die zeven dagen geleden door de vele regens meer dan drie meter was gestegen, en die op vele plaatsen buiten haar oevers was getreden, komt weer op rtormaal peil. Het pontveer WessemMaasbracht is woensdagmorgen om half twaalf weer in de vaart ge bracht. De stuwen te Borgharen en te Linne zyn weer in bedrijf. De stuw te Roermond zal heden ochtend om negen uur weer in bedrijf worden gesteld. Ook de scheepvaart begint weer normaal op gang te komen. HOUTEN HUIS UIT POLEN Op de voor.jaarsbeurs in de Duit se stad Frankfort is dit twee ver diepingen tellende houten huis te zien, dat in Polen wordt gemaakt en dat ongeveer 4500 gulden kost, vrachtkosten en belasting- niet inbegrepen. De keuken, de badkamer en de garage zijn ge- ïykvloers. De zitkamer en de slaapkamer boven, komen uit op een riant balcon. Ook gisteren hebben de 146 Ambonezen uit Delfzijl tever geefs gewacht op toestemming uit Djakarta om terug te reizen naar Indonesië. Dc inspectie Ambonezenzorg heeft voor alle zekerheid reeds contact opgeno men met de scheepvaartmaat schappij, die het Italiaanse schip „Fair Sea" in de vaart heeft en gevraagd of de gezinnen uit Delf zijl zich mogelijk in nog weer een andere haven dan Cux haven zouden kunnen inschepen Het is niet uitgesloten, dat de VOGELWAARDE Geboren;: 16 febr.: Monique Maria, d. van Ferdinandus A. J. van Kruijssen en Louisa A. Ser- rarens; 19 febr.; Lucia Mathilda, d. van Joseph F. van der Veeken en Louisa M. Dophemont. Gehuwd: 19 febr.: Robert M. van Bunderen, 34 j. en Anna M. Lambert, 31 jaar. Overleden: 14 febr.: Johannes F. Hamelipk, 65 j.; 18 febr.: Cornelia J. de Feijter, 66 j., wed. van Jacobus de Feyter. De Westduitse ambassadeur in Moskou, dr. Kroll, overhan digde woensdag op het Sowjet- ministerie van Buitenlandse Za ken het antwoord van zijn re gering op het Russische memo randum van 27 december, waar in rechtstreekse besprekingen tussen de Sowjet-Unie en de Westduitse bondsrepubliek wer den voorgesteld. Ambassadeur Kroll wilde geen mededelingen doen over het verloop van zijn bezoek aan het ministerie. Welingelichte kringen in Bonn verklaarden de vorige week, dat de Westduitse regering in haar antwoord geen rechtstreekse be sprekingen met de Sowjet-re- gering over de kwestie Berlijn heeft voorgesteld, doch wel een uitwisseling van inzichten, even tueel door middel van diploma tieke nota's. Kroll werd op het ministerie ontvangen door het hoofd van de afdeling Duitsland, Iljitsjev. Volgens Westduitse kringen heeft de ambassadeur ter ge legenheid van zijn bezoek tevens mondeling „uiterst krachtig" ge protesteerd tegen een recent ar tikel in het blad „Rode Ster", het orgaan van het Sowjet-mini- sterie van Defensie, waarin de Westduitse generaal Heusinger, thans voorzitter van de perma nente Navo-commissie in Wash ington, werd aangevallen. Na afloop van het onderhoud verklaarde ambassadeur Kroll dat het Westduitse antwoord „niet de deur sluit voor afzon derlijke onderhandelingen" tus sen Bonn en Moskou. Het N.V.V. deelt het volgende mede: „Met de Stichting van den Arbeid en vervolgens met de regering is gesproken over de toepassing van de overeenkomst van „Oud-Wassenaar". In de Stichting van den Arbeid kon geen overeenstemming worden bereikt. Het N.V.V. heeft zich in deze besprekingen op het standpunt gesteld, dat de mati gingsformule van Oud-Wasse- naar moet worden toegepast met handhaving van de overige spelregels. Dat betekent onder meer, dat tussentijdse loonsver hogingen ook in 1962 mogelijk moeten blijven. Het N.V.V. be schouwt het afwijzen van deze tussentijdse loonsverhogingen als een verdergaande matiging welke in „Oud-Wassenaar" niet is overeengekomen. Deze verdergaande matiging zal in het bijzonder in de fa briekmatige nijverheid vele reeds afgesloten overeenkom sten op losse schroeven zetten. De regering heeft toegezegd zich nader op de situatie te be raden. Het N.V.V. heeft er geen mis verstand over laten bestaan, dat het aan zijn standpunt zou vast houden". Ongeveer 3.000 Belgische be lastingambtenaren hebben gis teren in Brussel een betoging gehouden om uiting te geven aan hun ontevredenheid over hun salariëring. Een „laatste" verzoekschrift werd overhan digd aan minister-president Le- fèvre, waarin voor de ambtena ren van de belastingdiensten een eenmalige uitkering en her ziening van -de salarisschalen wordt gevraagd. De betoging had ten doel, zoals de leiders van het verbond van belasting ambtenaren mededeelden, de nadruk te leggen op de vastbe radenheid om tot „andere mid delen" over te gaan, indien de eisen niet worden ingewilligd. Zij verklaarden voorts, dat in België de belastingopbrengsten zo ver achterblijven bij de ra mingen door de ontevredenheid, die onder de ambtenaren heerst. Het vorige jaar gaven douane ambtenaren in Brussel al uiting aan hun ontevredenheid door het voeren van een „langzaam- aan-actie". Deze leidde tot een opeenhoping van goederen in de entrepots in de Belgische hoofd stad. HET WAS DE VERKEERDE. „We hebben de verkeerde" riep een verontwaardigde verpleeg ster in het Amsterdamse Wilhel- minagasthuis in de prille ochtend van 3 december j.l. een collega toe. die in paviljoen 3 (het ver- blijfsoord van vermoedelijk gees teszieken) bezig was de 36-jarige artiest Ryk de G. in een koud bad te stoppen. Dat is de nor male „begroeting" voor zich op straat zonderling gedragende Amsterdammers. „Ik schrok me gek", zei de ar tiest gistermorgen voor de Am sterdamse politierechter, waar hij zich wegens belediging van en verzet tegen de politie moest ver antwoorden. De G. had zich op het Leidseplein nogal opgewon den over een agent die bezig was verkeerd geparkeerde auto's te noteren. Op een scheldpartij volg de een achtervolging en een klei ne vechtparty. waarby de artiest een hoofdwonde opliep, die in het ziekenhuis zou worden behan deld. Inplaats daarvan bracht men hem naar paviljoen 3. „Ik had te veel gedronken" zei de verdachte, „wel anderhalve liter jenever, omdat ik zenuw achtig was in verband met de première van een toneelstuk". „Dan zou u juist in goede con ditie moeten zijn", vond de poli tierechter, die De G. conform de eis tot een boete van ƒ75 of 15 dagen hechtenis veroordeelde. Hij hield daarbij rekening met de nare vergissing die in het zieken huis was gemaakt. „Ik heb geen hekel aan de poli tie", zo betuigde De G. tenslotte zijn spijt. J HOGE PRIJZEN" 10.000 16473 2000 21168 1500 2096 7297 1000 1540 16405 20317 400 2761 5175 6066 11590 15S60 16727 lf 1629 2090 3111 3378 3989 4092 5225 5591 5721 5829 9307 9492 9968 10536 10800 11549 12058 12297 12551 1921119238 1978919805 20448 20575 PRIJZEN VAN ƒ80*— 3952 4118 10692 11666 12109 5 20464 200 1191 1207 1494 7172 7313 8530 8631 8881 9229 •13660 14732 16444 18195 19085 1101 151 266 321 495 517 587 607 682 750 2243 325 365 416 569 585 702 768 809 8007 035 069 104 125 127 229 272 409 469 470 534 669 974 4117 130 131 300 351 480 650 674 746 763 815 830 857 859 897 «135 167 178 197 201 229 317 334 365 525 587 633 674 675 689 738 760 936 952 6089 159 182 298 522 566 569 629 710 819 851 924 993 7093 142 225 295 336 652 693 887 893 982 990 8102 224 235 279 531 612 657 695 714 796 9070 090 148 156 328 366 381 396 424 511 628 629 653 718 844 868 907 919 981 10000 10131 181 329 335 343 532 577 702 717 730 737 743 878 959 987 11184 245 287 331 414 564 584 629 708 721 918 12031 040 105 156 280 310 506 536 562 621 778 803 942 969 13137 183 285 345 490 64S 788 828 925 14050 074 118 119 179 306 401 447 522 746 758 796 S48 15107 527 564 604 611 637 838 855 954 982 998 16109 139 191 385 406 532 572 591 608 62i 652 817 989 990 11180 227 248 270 503 940 985 18037 249 318 364 440 562 565 904 19055 260 401 643 840 936 20042 156 176 319 328 436 445 517 531 555 595 684 729 797 845 871 91S 989 21022 053 110 186 284 294 318 331 333 336 352 428 548 590 670 724 734 739 758 953 NIETEN 1030 039 049 117 122 128 168 177 181 235 262 290 332 333 358 408 417 446 447 490 508 513 518 534 542 543 551 609 640 641 6S1 685 748 758 766 774 776 873 918 920 950 962 993 *007 010 053 063 122 142 150 194 247 251 294 300 315 323 330 345 347 379 382 442 504 575 591 640 641 644 671 693 695 717 804 817 825 900 903 913 932 943 971 983 8050 059 070 109 182 228 237 249 262 267 282 295 303 333 366 410 443 473 474 510 560 628 637 655 683 690 696 698 724 728 789 850 864 911 922 931 957 4010 013 028 094 103 160 182 206 233 278 294 301 304 323 334 417 470 477 500 508 568 581 5S3 605 606 628 687 845 856 865 872 871 886 929 931 933 946 965 978 979 5025 036 073 106 125 176 190 191 212 252 260 272 311 315 324 332 367 388 393 396 413 420 425 448 449 457 462 510 541 576 586 595 610 626 642 682 713 714 715 719 735 765 798 80S 826 846 850 898 922 924 941 959 «022 026 030 MO 097 113 143 147 174 194 201 227 284 286 294 296 321 366 372 388 391 421 486 489 497 605 609 645 698 699 717 752 781 805 807 814 S31 844 921 932 994 1002 026 030 033 036 043 052 058 059 092 101 131 150 229 240 273 306 328 337 387 441 450 495 508 526 529 533 548 554 570 625 680 684 699 746 75S 802 819 886 902 955 8040 047 070 071 082 091 120 155 193 209 246 254 280 292 293 323 351 409 422 475 485 515 526 535 539 541 587 617 618 629 665 674 687 766 823 829 832 871 955 995 9002 011 025 098 114 146 169 202 219 291 300 333 361 376 398 407 411 419 439 497 517 560 590 611 615 632 665 603 702 748 Qfit; Q07 QQT 10D2I <»99 103 120 1*42 153 167 209 210 216 229 245 256 2S3 2S7 337 364 419 437 473 509 565 566 585 618 672 721 810 812 819 830 891 903 936 943 944 968 981 11008 020 036 095 142 211 237 258 288 348 353 363 439 478 520 588 646 665 705 714 729 738 748 773 806 889 906 910 938 940 948 997 12009 039 043 051 104 118 168 176 196 228 431 440 448 453 571 572 578 591 596 653 657 730 797 809 821 834 845 890 906 931 938 973 13 .7 182 232 254 291 348 419 421 511 522 556 570 574 599 603 688 710 749 750 761 823 880 905 948 952 963 976 14022 055 099 110 111 143 178 209 218 273 288 301 347 417 430 487 502 503 521 595 651 656 666 668 709 714 749 814 820 826 834 853 878 908 915 947 974 15018 029 03S 050 056 078 099 125 143 198 254 301 321 377 417 552 559 570 574 679 697 707 749 768 783 881 891 953 955 16009 063 071 073 130 225 250 282 294 323 373 450 462 467 499 506 526 550 558 626 703 761 764 787 830 832 939 946 955 962 17082 089 135 139 183 258 280 290 313 444 510 535 543 550 600 641 752 764 776 793 803 804 806 861 889 908 9S3 984 18018 036 059 098 159 163 185 217 236 297 348 358 374 397 442 453 493 609 610 631 637 642 655 676 695 722 742 804 S12 S24 383 899 918 944 968 979 990 19041 057 070 0S2 096 101 104 121 130 157 °24 231 262 270 284 415 530 591 59S 609 611 612 678 720 804 829 838 8S7 900 930 937 958 20O02 056 082 102 104 153 158 174 184 216 2*7 249 259 290 303 306 334 399 405 420 432 454 501 518 534 553 629 683 691 708 722 767 835 838 880 896 905 985 21015 018 023 052 056 102 173 197 200 203 248 264 265 272 310 355 357 377 435 506 515 668 669 672 677 679 681 686 703 755 771 811 816 823 S46 915 964 980 993 VRIJDAG 23 FEBRUARI HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Lichte gram.; 7.30 Gewijde muz.; 7.50 Meditatie; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant8.35 Lichte gr.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Water standen; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Gr.; lO.lg Morgendienst; 10.45 Klarinet en piano; 11.15 Voor de oudere luisteraars; 12.00 Amus. muz.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Meisjeskoor en instrumentaal kwintet; 12.53 Gr.; 13.00 Nws; 13.15 Gevar. gram.; 13.45 Piano spel (gr.); 14.05 Schoolradio; 14.25 Berlijns Filharmonisch or kest en soliste; 15.40 Lichte mu ziek; 16.15 Lezing; 16.30 Ka mermuziek 16.45 Kamerorkest met klavecimbel (gr.); 17.00 Voordracht; 17.20 Vocaal ens, en orgel; 17.40 Beursberichten; 17.45 Beroemde Parijse melo dieën (gr.); 18.00 Klankb.; 18.20 Licht progr.; 18.50 Regerings- uitz.; 19.00 Nws en weerber.; 19.10 Praatje; 19.15 Gram.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Samenzang; 20.20 Gevar. progr.; 21.20 Mili tair orkest; 21.50 Amus. muz.' (gr.); 22.00 Orgelconcert; 22.30 Nws; 22.40 Lezingen; 23.00 Mu- ziekrevue; 23.40 Lichte orkest- muz. (gr.); 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgym.; 7.23 Lichte gram.; 8.00 Nws; 8,18 Lichte gram. (8.35 Praatje); 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Operamuz.' (gr.); 9.40 Schoolradio; 10.00 Praatje; 10.05 Morgenwijding;] 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Voor, de kleuters; 11.15 Pianorecital;' 11.40 Orgelspel; 12.00 Dixieland- muz.; 12.20 Regeringsuitz.12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Draaiorgelmuziek (gr.); 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Lichte muz.; 14.00 Pianoduo; 14.30 Stemmenspel; 15.00 Licht pro gram.; 16.00 Muz. lezing; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Tijd voor teenagers; 17.50 Act.; 18.00 Nws; 18.15 Pol. lezing; 18.25 Lichte orkestmuziek en zang; 18.50 Lezing; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Kinderkoor; 19.30 Spaanse kamermuz (gr.); 19.50 Lezing; 20.00 Nws; 20.05 Gesprek; 20.20 Cabaret-progr.20.50 Europees commentaar; 21.00 Lichte or- kestmuz.; 21.30 Gesprek; 22.00 Lichte muz.; 22.15 Buitenlands weekoverzicht; 22.30 Nws; 22.40 Gesprek; 23.00 Soc. nws in Es peranto; 23.10 lachte gram.; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.):. 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte grammofoojimuz. 12.30 Weerbericht; 12.35 Lichte muziek (gr.); 12.50 Beursber.; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte mu ziek; 14.00 Schoolradio; 15.45 Pianospel (gr.); 16.00 Beursbe richten; 16.06 Operaconc.; 17.00 Nieuws; 17.15 Lichte grammo- foonmuziek; 17.45 Duitse les; 18.00 Vlaamse liederen; 18.10 Voordracht; 18.20 Voor de sol daten; 18.50 Sportkroniek; 19.00 Nieuws en toneelkroniek; 19.40 Lichte grammofoonmuz.20.15 Symfonie concert. In de pauze: De zeven kunsten; 22.30 Nws; 22.45 Lichte mu?.; 22.5523.00 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. TV: 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 Flits; 21.00 Het Israëlisch danstheater Kar- mon; 21.3022.15 Domino. VL. BELG. TV; 18.30 Voor de teenagers; 19.00 Filmkroniek; 19.30 Table Ouverte; 20.00 Jour naal; 20.30 Toneelstuk; 22.20 Kunstkroniek; 22.45 Journaal.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3