Provinciaal nieuws RECHTSZAKEN Wie adverteert een moord Binnenlands nieuws AXEL AGENDA AARDENBURG. CADZAND. GROEDE OOSTBURG SAS VAN GENT STOPPELDIJK BUISMAN vrijètijdsverf/ kwaliteltsverf Kantongerecht Terneuzen POKKENPROCES Uitvoering „Der Messias". De voorbereidingen van de Christelijke Gemengde Zangver eniging „Asaf" te Axel zijn thans zover gevorderd, dat op vrijdag 23 februari aanstaande de lang verwachte uitvoering van het bekende oratorium van G. F. Handel „Der Messias'' kan plaatsvinden. Dat aan deze voorbereidingen nogal het een en ander vastzit moge blijken uit het feit, dat het bekende Axelse koor „Asaf" ver sterkt zal worden met een vier tal vocale solisten, te weten mej. Corrie de Jager, sopraan, mej. Adti Huizinga, alt, de heer Dick de Jong, tenor, en de heer Aarde Kuiper, bas. Aan het orgel zal weer de be kende organist de heer Jan Rijn zitten. Het begeleidende orkest is het symphoniscn orkest van de Ter- neuzense muziekschool onder lei ding van de heer J. Wisse sr, welk orkest voor deze uitvoering zal worden versterkt met een viertal leden van het Rotter dams Philharmonisch Orkest. Het geheel zal onder leiding staan van de dirigent van het koor, de heer P. C. Brakman. Al met al belooft deze uitvoe ring de zang- cn muziekliefheb bers een genotvolle avond te schenken. Vele bewoners van Zeeuws- Vlaanderen zullen deze gelegen heid aangrijpen om te kunnen genieten van een cultureel ge beuren, waaraan onze streek zo arm is. Bazar Chr. Fanfare „Hosanna" een succes. Zoals bekend is het voor de Chr. Fanfare „Hosanna" niet ge makkelijk om financieel de eind jes aan elkaar te knopen en spe ciaal het op peil houden van het instrumentarium vormt de zwa re last van jaarlijks enige hon derden guldens. Dit is begrijpe lijk wanneer men weet dat een nieuw instrument soms drie a vier honderd gulden kost. Teneinde dit te kunnen bekos tigen besloot liet bestuur om een Z.g. vermakelijkheidsdag te hou den in de hoop dat deze voldoen de kasmiddelen zou opleveren om weder enige nieuwe instru menten aan te schaffen. Deze hoop is ten volle bewaarheid ge worden De oliebollenbakkerij heeft hierbij een krachtige stoot gegeven, want niet minder dan 5000 oliebollen zijn aan de man of vrouw gebracht. Door de steun van zovelen kan „Hosanna" op een zeer succesvolle dag terugzien. Over het resultaat van deze ontspanningsdag zijn de organi satoren zeer tevreden, want de bruto-ontvangst bedroeg niet minder dan 1300, terwijl de ge maakte onkosten voor deze bazar ƒ500 bedroegen, zodat er een netto saldo was van ongeveer ƒ800. I KORT GEDING TEGEN AVRO-BESTUUR "Negen leden van de AVRO, die zich kandidaat gesteld heb ben voor een plaats in één van de gewestelijke besturen van deze omroepvereniging, hebben een kort geding aangespannen tegen het AVRO-bestuur, aange zien zij van mening zijn dat het bestuur van de AVRO deze ver kiezing op onrechtmatige wijze heeft beperkt en bemoeilijkt. Het kort geding zal op 2 maart a.s. voor de president van de rechtbank in Amsterdam die nen. Geëist wordt dat de ge daagde wordt bevolen aan alle leden van de AVRO in de ge westen Noord-Holland, Utrecht, Zuid-Holland, Zeeland, Noord- Brabant, Gelderland, Overijssel, Drenthe en Groningen stembil jetten en enveloppen toe te zen den als bedoeld in het huishou delijk reglement van de AVRO op straffe van een dwangsom van 10.000 voor iedere over treding. In de dagvaarding wordt ge steld, dat de toezending van stembiljetten alleen geschiedt op aanvraag van de leden bij het hoofdkantoor. De eisers zijn van mening dat deze regeling niet steunt op statuten of huis houdelijk reglement waardoor de uitoefening van het stem recht door de AVRO-leden wordt bemoeilijkt. Aangezien de termijn van in zending der stembiljetten op 20 maart a.s. sluit hebben de op positionele AVRO-leden de weg van het korte geding gekozen om een spoedige beslissing te verkrijgen over deze wat zij noemen belemmering van het stemrecht. WOENSDAG 21 FEBRUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, „De ondeugende meisjes van Montmartre". Contcertgebouw, 8 uur: Toneelspel „De vroluije vrouw tjes van Windsor". (Z.V.U.) ZAAMSLAG Verenigingsge bouw Zaagstraat, 8 uur: Film over het dopsleven van Zaam- slag. DONDERDAG 22 FEBRUARI. ZAAMSLAG: Café Van de Veke, 3 uur: Vergadering van Stembevoegde Ingelanden van de Zaamslagpolder. Successen bij zwemwedstrij den. Enige zwemsters van „De Starters" namen deel aan wed strijden in het overdekte zwem bad van Gent. Eerste prijzen behaalden Titia Schram de Jong op de 50 m. schoolslag (twee be kers) Lies Brakman op de 50 m. vrije slag (1 beker)Mab Brakman op de 50 m. rugslag (1 beker). Tweede prijzen werden behaald door Jenny Verplanke op de 50 m. vrije slag (1 medail le) en Mariene Moons op de 25 m. rugslag (een herinnerings:- vaas Allen ontvingen bovendien nog een herinneringsmedaille. Een afscheid. De bejaardensociëteit nam af scheid van haar presidente, mevr. Ten Cate in verband met haar vertrek naar elders. Zij werd hierbij o.m. toegesproken door mevr. J. Adriaansende Neer, secretaresse van de bejaardenso ciëteit, door burgemeester J. A. Leenhouts namens het gemeen tebestuur en door de heer J. Cappon namens de leden. Deze laatste deed het in dichtvorm en bood haar een mooie kristallen vaas aan. De heer en mevr. Cappon speelden hierna het toneelstuKje: „25 jaar later", en enige jeugd- muzikanten zorgden voor pret tige wijsjes. Mevr. Ten Cate betuigde ten slotte allen haar dank voor de tot haar gerichte woorden en het aangeboden geschenk. Uitvoering muziekvereniging E. M. M. Woensdag- en zaterdagavond j.l. gaf de Koninklijke Muziek vereniging „Eendracht Maakt Macht" een tweetal uitvoeringen in hotel „De Drie Koningen". Voor de beide avonden bestond een goede belangstelling. Aan het vrij goed opgestelde programma werd medewerking verleend door de muziekvereniging E. M. M. met een 5-tal uitstekend ge slaagde nummers. Verder werd een toneelstuk „Een dode be kent" opgevoerd door de toneel groep van Sint Kruis die hiervoor een warm applaus in ontvangst mocht nemen. Op de beide avon den werd er een verloting gehou den. Zaterdagavond werd de avond besloten met een bal. Groene Kruisvergadering. Op de algemene ledenvergade ring van het Groene Kruis te Groedo sprak de voorzitter, de heer A. Salomé, er zijn spijt over uit dat er slechts 19 leden aan wezig waren. De volgende mede delingen betroffen de verhoging van de gem. subsidie van ƒ2,50 tot 3 per inwoner; dat het hou den van de jaarlijkse Emma- bloemcollecte is vastgesteld op 9 tot 15 april; dat de zuigelin gencursus die op 6 februari ge start is nu 20 deelnemers be draagt; dat de heer G. Boerdam uit het bestuur gekozen is tot tweede voorzitter en tot tweede secretaris; dat de boetebepaling van ƒ10 tot ƒ25 is verhoogd. Hierna volgde het jaarverslag van de secretaris, waarin deze een overzicht gaf over het wel en wee van de vereniging. Op voorstel van het bestuur zal dé contributie worden ver hoogd. Door de kascommissie werd verslag uitgebracht dat de reke ning over het afgelopen jaar vol ledig in orde was. De aftredende bestuursleden de heren J. Vermeulen, G. Boer dam en J. Casteleijn werden met algemene stemmen herkozen, terwijl het kascontröleoommis- sielid dé heer A. Risseeuw even eens werd herkozen. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. Geslaagd Voor het doctoraal examen na tuurkunde slaagde aan de Rijks universiteit te Utrecht de heer H. J. van Veen, alhier. Sasse Carnaval. Prins Nozemius I hield persconferentie. In hotel „Centraal" hield de Sasse Carnavalsprins een dezer dagen een persconferentie ovei de aanstaande carnavalsfeesten te Sas van Gent, Op een vraag waarom hij de naam Nozemius gekozen had antwoordde zijn hoogheid dat hij een der jongste prinsen in Ne derland is en dat ook zijn haar tooi tot de keuze van déze naam had bijgedragen. De prins vertelde ook zijn be levenissen op het bal te Zelzate waar zijn muts door een groepje studenten gestolen werd. Op de Nederlands/Belgische grens te Sas van Gent/Zelzate in een café werd enkele dagen geleden een vredesverdrag getekend. Op Carnavalszaterdag zal het pu bliek op het gemeentehuis ken nis kunnen nemen en zien wat enkele punten van het vredes verdrag Inhoudt. Zaterdag j.l. was prins Noze mius I nog op Schiphol aanwe zig om het teenagerzangeresje Anneke Gronloh te verwelkomen bij haar terugkeer uit het Verre Oosten. Door de yers werd aan dacht aan deze ontvangst be steed. Verder lichtte de prins het programma voor de komende Carnavalsfeesten toe. Zaterdag 3 maart: 14.30 uur vertrek Glasfabriek, 15.00 uur ontvangst Raad van Elf op het gemeentehuis, 15.30 uur vertrek vanaf de Markt voor rondgang door de gemeente, 18.30 uur mosselmaaltijd voor oude wijven (verkleden), 18.30 uur boeren- maaltijd voor Raad van Elf en genodigden, 20.45 uur rondgang met de oude wijven, 22.15 uur bekendmaking vanaf het balkon van het stadhuis van het best verklede oude wijf. De jury bestaat uit juryleden optocht en het college van B. en W., zondag 4 maart; 15.00 uur grote optocht vertrek vanaf de hoofdingang van de superfos- faatfabriek. Maandag 5 maart: 14.30 uur aankomst en ontvangst op het ziekenhuis te Sluiskil alwaar aan de Sasse zieken fruitmandjes worden aangeboden, 15.00 uur bal van de ouden van dagen in hotel „Rotterdam" en film over de laatste reis van de ouden van dagen, 16.00 uur aankomst van de prins in hotel „Rotterdam". Dinsdag 6 maart; 14.00 uur kinderoptocht vertrek vanaf Postplein. 15.00 uur uitdeling van een tractatie aan de kinde ren, 24.00 uur sluiting van de carnavalsfeesten. Bejaardenmiddag, Een groot aantal bejaarden uit deze parochie was present in het Verenigingsgebouw op dé speciaal voor hen belegde mid dag. Het gezelschap kon eerst genieten van een vertoning van KOFFIE HOE OOK GEZET... ALTIJD BETER MET de dorpsfilm, waarna de plaatse lijke gidsengroep een welver zorgd programma op de planken bracht. Ook de lcajotters werk ten aan deze middag mee met enkele leuke schetsjes. Tussen door bleef er voor het gezel schap tijd over voor het leggen van een kaartje en liet men zich de koffie en de versnaperingen goed smaken. MISDRIJF WAS BIJNA VERJAARD Het heeft maar één (in Frank rijk) a twee (in Nederland) jaar gescheeld of het misdrijf waar voor de 41-jarige D. C. van E. (zonder vaste woon- of verblijf plaats) dinsdagmorgen voor de rechtbank in Rotterdam terecht stond, was verjaard. Bijna tien jaar lang is hij er in geslaagd zich onder een andere naam en met een vervalst paspoort schuil te houden in Frankrijk, Toen, bijna op het nippertje, is hij door een relatie met een vrouw tegen de (politie)lamp gelo pen Het misdrijf was een roofover val op een illegaal speelhol, ge pleegd op 18 juli 1952 aan de Walenburgerweg in Rotterdam. Met nog drie anderen en gewa pend met pistolen was daar een inval gedaan en ƒ10.000,— buit gemaakt. Van E. had zeer tijdig de benen genomen in een taxi naar Delft. Via Oostende, Enge land en Zuid-Frankrijk vluchtte hij vervolgens naar Parijs. Daar heeft hij al die jaren onder valse vlag geleefd. Begon er als kran tenverkoper en eindigde als kunstschilder. „Het was niet echt goed wat ik maakte, maar ik kon er van leven", zei hij zelf. Toen hij een relatie met een Neder landse vrouw aanknoopte, volgde opeens, eigenlijk door een toeval, zijn arrestatie. Was dit alles slechts één jaar later gebeurd, dan had men zijn uitlevering niet meer kunnen vragen. Dan was het misdrijf volgens het Franse recht verjaard. En nog ruim een jaar later ook in Nederland Maar nu liep het dus anders. Eerst werd Van E. door een rechtbank in Parijs tot twee maanden gevangenisstraf veroor deeld wegens paspoortvervalsing. Toen volgde zijn uitwijzing door de Franse regering en de deten tie in Nederland. „En wat gaat u nu doen?", vroeg hem de president dinsdag morgen. Van E. zei met de be wuste Nederlandse vrouw te wil len trouwen en dan hopelijk weer als kunstschilder aan de slag te komen. Zijn eigenlijke vak was meer technisch. Hij had een han deltje in gereedschappen gehad en was failliet gegaan. Daarna was het denkbeeld van de roof overval gerezen om weer wat geld te bemachtigen. Van de overval in het speelhol zei hij: De mensen daar waren bang, maar ik was nog banger... en de wapens waren volgens hem alarmpistolen Zijn ene medeverdachte (de twee anderen hadden op de uit kijk gestaan) was veroordeeld tot één jaar en drie maanden ge vangenisstraf met aftrek. Zo'n hoge straf wilde de officier nu niet meer tegen Van E. eisen. Het werd negen maanden met af trek, waarvan drie voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd. Zowel de officier als de verde diger wezen er op, dat Van E. zich al die jaren in Parijs toch min of meer zelf gereclasseerd heeft.. Uitspraak over veertien dagen. Maandagavond zijn in Parijs vier Mohammedanen gedood en zeven gewond bij aanval len van andere Mohamme danen op Parijse café's. De daders wisten te ontkomen. Zitting van 20 februari. EEN PRCOUKT VAN DESIKKENS GROEP 78) Nadruk verboden. „Er kan natuurlijk ook een andere reden voor bestaan," merkte Craddock voorzichtig op. „U bedoelt toch niet, dat ze écht kunnen zijn?" zei Dot. „Heeft u ooit de gelegenheid gehad échte parels van die groot te te aanschouwen?" „Neen, maar dit is duidelijk glas!" Craddock haalde even zijn schouders op. „Hoe het zij, het doet er op het ogenblik ook wei nig toe. Het gaat nu om juffrouw Marple... Wij moeten haar zo gauw mogelijk zien te vinden." Zij moesten haar zien te vin den vóórdat het te laat was. Of was het misschien reeds te laat? Uit de woorden, die zij met pot lood had neergekrabbeld bleek maar al te duidelijk, dat zij een spoor volgde... Zoiets was ge vaarlijk... afschuwelijk gevaar lijk. Craddock liep met grote pas sen de pastorie weer uit. Zoeken, dat was het enige wat je doen moest. Toen hoorde hij een bekende stem van onder de druipnatte laurierstruiken: „Meneer!" riep brigadier Flet cher met bijzondere nadruk, „Me- néér!" Q Door e AGATHA CHRISTIE HOOFDSTUK XXI. DRIE VROUWEN. Het was een vrij droefgeestige maaltijd op Little Paddocks ge weest. Niemand had een woord gezegd. Patrick had het onbe haaglijke gevoel dat hjj volko men uit de gratie was. Kramp achtige pogingen van zijn kant om een gesprek gaande te hou den, hadden gefaald. Phillipa Havmes zat geheel in gedachten verzonken. Juffrouw Blacklock deed niet eens moeite meer haar gewone opgewektheid te veinzen. Zij had zich voor tafel nog ver kleed en was beneden gekomen met haar halssnoer van cameeën. Maar voor het eerst toonden de zwarte kringen onder haar ogen, hoe beangst zij was. Julia was de enige, die de hele avond haar apathische onbewo genheid behield. „Het spijt me, tante Letty, dat ik nu mijn kof fers nog niet kan pakken. Maar de politie zal natuurlijk niet wil len, dat ik van het toneel ver dwijn. Maar ik zal uw dak heus niet bezoedelen... of hoe noemen ze dat. Ik reken er overigens op, dat inspecteur Craddock elk ogenblik met de handboeien komt aandraven. Ik snap trou wens toch niet, waarom dat al niet veel eerder gebeurd is." „Hij is op zoek naar die oude Twee boeten één van hon derd gulden en één van vijftig gulden eiste de officier van Justitie mr. T. Lebret wegens overtreding van de Drankwet en Arbeidswet tegen F. A. K. te Ter- neuzen. K. werd ten laste gelegd, dal hij zonder vergunning een 17- jarig meisje buffetarbeid had laten verrichten. Op de vraag van de kanton rechter, mr. H. van den Belt, of verdachte een café of cafétaria dreef, antwoordde deze van be roep horeca-exploitant en textiel handelaar te zijn. Mr. Lebret wees verdachte er op, dat K. reeds tweemaal een verbaal wegens overtreding van de Drankwet had moeten incas seren. „Dat begint op te tellen", aldus de officier. Verdachte gaf toe formeel strafbaar te zijn; hij had vergun ning gevraagd, doch niet gekre gen. Moeilijkheden bij personeels- werving, waarmede hij naar zijn mening wel in bijzondere mate te kampen had, waren oorzaak geweest van de overtreding. Hij verkeert nu eenmaal niet in dezelfde omstandigheden als an dere Nederlanders en zeide de -wet niet goed te vinden. De kantonrechter vond echter dat verdachte niet had te oor delen naar de billijkheid der wet en veroordeelde hem tot 75 en 30, subs. 15 en 6 dagen hechte nis. ,,'t Is erg veel, maar ik heb gezondigd". „Ik kijk niet altijd naar de grond", zeide R. H. B. te Sas van Gent in sappig Vlaams. B. was geverbaliseerd omdat hij een bromfiets bereden had zonder de voorgeschreven rechthoekige gele plaat. Mr. Van den Belt vond, dat men niet altijd naar de grond moest kijken en evenmin altijd naar de lucht. Voor negentig cent had verdachte een nieuw plaatje laten bevestigen. „Maar het is de vraag", adus de kan tonrechter, „hoe hoog de boete is, die u krijgt". Op de eis van de officier van 15 of 3 dagen antwoordde ver dachte berouwvol: „Dit vind ik heel erg, maar ik heb gezon digd." De kantonrechter kon zich hier mede wel verenigen, zodat de uit spraak luidde 7,50 oi 2 dagen. Nog niet iedereen schijnt op de juiste wijze, nu sinds 1 novem ber j.l. de zebra-paden wettelijk beschermd zijn, als voetganger hiernaar te handelen. J. J. M. en J. D. hadden hoewel op de hoogte toch tegen deze ver keersmaatregel gezondigd. De eerste werd veroordeeld tot 5 of 1 dag. Laatstgenoemdie tot 7,50 of 1 dag. Met de geboortedatum van D. was er in de dagvaarding iets mis. Verdachte was wel zo goed hier even op te wijzen, waarop de kantonrechter hem bedankte voor de medewerking. De eis tegen H. H. te Terneu zen wegens overtreding van de maximaal toegestane snelheid per auto was niet mis: 60 of 12 dagen. Het vonnis luidde: 50 of 10 dagen. Een veel te ruime bocht had D. C. v. H. bjj het inrijden van de Kerkhoflaan te Terneuzen als bestuurder van een vrachtauto genomen. Hij trof het ongeluk kig, want tijdens het uitvoeren van deze manoeuvre reed hij de hoofdagent G. Kouwijzer, die per riiwiel vanuit de Kerkhoflaan kwam,, tegen de grond. Eis voor deze overreding:: ƒ20 of 4 dagen. Uitspraak 15 of 3 dagen. J. L. te Sluiskil had zich; als; berijder van een bromfiets zon der noodzaak op de rijweg bege ven. Dit was gebeurd doordat hij juffrouw... juffrouw Marple," verklaarde juffrouw Blacklock. „Dacht u, dat die óók zou zijn vermoord vroeg Patrick. „Waarom? Dat zou ik wel eens willen weten." „Ik weet het niet," sprak juf frouw Blacklock toonloos. „Mis schien dat juffrouw Murgatroyd haar iets verteld heeft!" „Mocht zij óók vermoord zijn," besloot Patrick, „dan is er logi scherwijze maar één, die dat ge daan kan hebben." „Wie dan?" „Wel, juffrouw Hinchliffe na tuurlijk!" zei Patrick, zegevie rend rond kijkend. „Zij is het laatst op De Keien gezien. Mijn oplossing van het geval is. dat ze er nooit vandaan is gegaan!" „Ik heb er hoofdpijn van!" klaagde juffrouw Blacklock. „Waarom zou Hinch in 's hemels naam juffrouw Marple hebben vermoord?" „Wél, als Hinch eerst al juf frouw Murgatroyd heeft ver moord!" riep Patrick enthou siast. Nu ontwaakte Phillipa. „Hinch kon Murgatroyd onmogelijk ver moorden!" „Waarom niet?" argumenteer de Patrick. „Gesteld, dat Murga troyd in haar onnozelheid Hinch voor de misdadigster hield!" „Maar Hinch was juist bij het station toen Murgatroyd ver moord werd!" „Ze kan haar toch eerst heb ben vermoord, vóór ze wegreed?" Tót grote schrik van allen schreeuwde juffrouw Blacklock het nu plotseling uit: „Moord... moord... en nog eens moord! Kunnen jullie nu over niets an ders praten? Ik word er gek van! Begrijpen jullie niet hoe enige wielrijders op het rijwiel pad te Sluiskil voorbijreed en er zodoende niet genoeg ruimte overbleef. Voor deze twee feiten werd hij veroordeeld tot 1 en 15. S. M. R. te Ovezande was bij het berijden van een bromfiets op het rijwielpad Groenendijk Vogelfort teveel naar de linker zijde gezwenkt. Dit veroorzaakte nogal enige consternatie: 'n tege moetkomende brorrjfiets, waarop het echtpaar H. 'zich bevond, werd aangareden met nare gevol gen, als zijnde lichamelijk letsel en schade; de duoberijder van R. kwam in de sloot terecht en er was ook nog sprake van een vechtend lid van een biljartclub. Toch waren er, volgens verdach- te's zeggen, in Axel, waar hij had deelgenomen aan een biljart wedstrijd. heel weinig biertjes gedronken. Het was meer een kwestie van tijdnood om de boot te halen. Dat verdachte is doorgereden heeft hem in Middelburg reeds zestig gulden gekost. Nu hoorde hij 40 gulden of 8 dagen tegen zich eisen. Uitspraak conform. P. de R. te Terneuzen was ten lastegelegd het geheel of gedeel telijk uitbreiden van een bouw werk zonder vergunning. Deze zaak werd thans aange houden, daar op korte termijn door verdachte nogmaals vergun ning zal worden aangevraagd. P. J. van S. te Middelburg werd wegens het rijden in een bestel auto, die zich in onvoldoende staat van onderhoud bevond, ver oordeeld tot 75 of 15 dagen. Deze woensdag dient in Mann heim oen „pokkenproces" tegen de 42-jarige Heidelberger arts Josef Krump, aan wie dood dooi schuld en het veroorzaken var. lichamelijk letsel ten laste is ge legd omdat hij, op 5 decembo: 1958 van een reis naar Indië en Ceylon aan pokken lijdend in Heidelberg teruggekeerd, daai achttien mensen besmette, vat. wie er twee zijn gestorven. Des tijds moesten 416 mensen, meest contactpersonen en patiënten van de kliniek van dokter Krump, in quarantaine gehouden wor den. De ouders van een van de ge storven pokkenpatiënten, de 26- jarige vrouwelijke dokter Maria Necas, hebben dokter Krump aangeklaagd en het openbaai ministerie heeft zich daarbij aan gesloten. Volgens de klagers heeft dok ter Krump destijds moeten we ten dat hij mogelijk aan pokken leed en zou hij de raad om zich te laten inenten voordat hij naai India ging in de wind geslager. hebben. Dit proces heeft, gezien de thans in Duitsland voorkomendi- pokker.gevallen tengevolge van besmetting door reizigers uit Afrika en Azië, inmiddels zeei aan actualiteit gewonnen. In Parijs zijn maandag drr jongelui wegens het leggen var. kneedbommen door een krijgs raad tot zware straffen verooi deeld. Claude Rousseau en Fran Cois Harnel kregen elk twaalf jaar. en Marc Seta tien jaar ge vangenisstraf. Hun was ook een poging tot brandstichting ten laste gelegd. "Verhei VOORTVLUCHTIGE KANTOORBEDIENDE GEARRESTEERD In een hotel te Amsterdam heeft maandag de Amsterdamse politie de 24-jarige kantoorbe diende J. M. A. gearresteerd, die er begin december vorig jaar vandoor was gegaan met een bedrag van 6500,dat hij voor zijn werkgeefster, een scheepsagentuurbedrijf in Rot terdam, moest innen. Het hotel letje in Amsterdam was voor hem het einde van een lange reis en van het geld had hij nog maarƒ1,50 over. Hij is in Den Haag, Groningen en Til burg geweest en ook heeft hij tochtjes door Duitsland en Bel gië gemaakt. CONSTRUCTIETEKENINGEN GESTOLEN. Uit de apparatenf a b r i e k „Overijssel" (A. F. O,) in Hat- tem zijn in de afgelopen maan den constructietekeningen ge stolen, die naar men aanneemt zijn verkocht aan een in Hat- tem wonende heler. Verdacht van deze diefstallen is voor de officier van. Justitie te Zwolle geleid een zekere R. Mi, die bij de A. F. O. heeft ge werkt. Het onderzoek is op het ogenblik in volle gang. In Hattem en omgeving doet in verband met deze diefstallen het gerucht de ronde, dat men hier te doen heeft met spionage. Dit gerucht is waarschijnlijk ontstaan doordat de A. F. O. destijds instrumenten vervaar digde voor de marine. Geduren de de periode, waarover de dief stallen zich uitstrekken, heeft de A. F. O. dergelijke opdrach ten echter niet meer gekregen. Aangenomen wordt dat de tekeningen zijn gestolen met de bedoeling ze te verkopen aan een concurrerend bedrijf. bang ik ben? Ik was eerst hele maal niet bang... O, mijn God!" Zij borg haar gezicht in beide handen. Doch even later richtte zij zich weer op en zeide: „Neem mij niet kwalijk. Het werd mij even te machtig." „Heel begrijpelijk, tante Letty. Weest u maar niet bang. Ik zal goed op u passen!" zei Patrick hartelijk. „Jij??", was het enige woord, dat over Letitia Blaeklocks lippen kwam. Dit had zich vóór tafel afge speeld. Gelukkig had Mitzi toen voor een verzetje gezorgd, door dat zij was komen vertellen, dat zü niet van plan was te koken vandaag. „Ik doe geen stap meer in dit huis! Ik ga naar mijn ka mertje. Ik sluit me op. Daar blijf ik tot het dag wordt. Ik ben ben doodsbang... de mensen wor den hier maar vermoord of het zo niks is... nu weer die juffrouw Murgatroyd met haar onnozele Engelse toet... wie had dat nu in 's hemelsnaam kunnen denken? Dat doet alléén een maniak. Maar dan loopt hier dus een maniak rond... die iedereen maar ver moordt die hij tegen komt. Mij niet gezien!... Telkens zie ik scha duwen in de keuken en hoor ik fluisterstemmen... en dan weer voetstappen... Nee, dat houd ik niet uit... Ik ga nu naar mijn ka mer en doe de deur op slot en schuif de kast vóór de deur... En morgenochtend zal ik die onmen selijk hardvochtige politieman vertellen, dat ik hier voorgoed wegga. En als hij me niet wil la ten gaan, dan zeg ik, dan gil ik en gil ik... net zo lang tot jullie me l&ten gaan!..." (Wordt vervolgd.) GROTE PARTIJ OPIUM OP SCHIP GEVONDEN Ambtenaren van de douane hebben maandagavond omstreeks half zes aan boord van een Ne derlands zeeschip in het oostelijk havengebied van Amsterdam twintig kilogram bereide opium in beslag genomen. Gisternacht werd de 45-jarige Chinese be diende H. J., in wiens hut de opium werd gevonden, aange houden. De Amsterdamse cen trale recherche heeft het onder zoek in deze zaak van de douane overgenomen. De opium voorzover bekend de grootste partij die ooit Neder land is binnengesmokkeld werd gevonden achter een schot in de hut van de Chinese be diende. Deze was op het moment dat de douaqg een normaal on derzoek instelde niet aanwezig Meteen werd contact opgenomen met de afdeling verdovende mid delen van de Amsterdamse cen trale recherche, die maandag avond in de buurt van het schip een oogje in het zeil hield. Om streeks twee uur 's nachts werci de Chinese bediende in de om geving van zijn schip gesigna leerd en aangehouden. De in beslag genomen opium (in 40 pakjes van elk een pond) heeft een groothandelswaardc (op de zwarte markt uiteraard! van 20.000, doch bij verkoop in kleine porties zou deze partij zeker 60.000 hebben opgebracht DUBIEUZE FOTO'S EN LECTUUR IN BESLAG GENOMEN De Amsterdamse zedenpolitie heeft de 50-jarige zaakwaar neemster van een tijdschriften- importbureau (Univers), mevr. G. A. M. W„ en. de 41-jarige filiaalhoudster van dit bedrijf mevr. A. D„ aangehouden nadat maandag bij dit bedrijf een grote hoeveelheid vermoedelijk pornografische foto's en lectuur in beslag was genomen. De eigenaar van dit hedrijf, de 37- jarige Eddy L. F. uit Zandvoort, die in Amsterdam o.m. vijf tijd schriftzaken exploiteert, zit op het ogenblik wegens het ver spreiden van pornografische lectuur een gevangenisstraf ui'. Hoewel F. tijdens <de behande ling van de laatste strafzaak tegen hem voor het gerechtshof te kennen gaf dat hij al zijn tijdschriftenzaken wil verkopen, was het de zedenpolitie in Am sterdam ter ore gekomen dat zich op zijn hoofdkantoor nog een grote voorraad vermoede lijk pornografische foto's be vond. Enkele daarvan werden vorige week aan de officier van Justitie getoond, die daarop op dracht gaf deze foto's in beslag te nemen. Gebleken zou zijn dat deze foto's ook werden ver handeld. Maandag deed de zedenpolitie een inval in het centrale magazijn aan de Ro zengracht, waar 36.000 dubieuze foto's in beslag werden geno men. Bovendien vond men in dit magazijn en in het filiaal aan de Kloveniersburgwal een 30-tal tijdschriften, enkele boek jes en enkele films, die vermoe delijk ook een pornografisch ka rakter dragen. Van de films inmiddels gebleken dat dit n# het geval is. Tot arrestatie van mevr. werd besloten omdat zij be- Tijdens die maand den, ëa* Hanssens tner.de Ja' Hoek een worden. Voor het gemeente Laar in .ian. De 1 verheugen ermeerde met 14 pei Een var zaken zal c liet steeds bouwactiv; Voorts s hoop uit, mocht kon: /elfftandig w orden aa Hij hoop' meente H zal worder leden persi toe. De heer urgei leden sen. Op de wensen zitter. Ingel drijfsleidster van het tijdschrif tenimportbureau is en geduren- 1 de de afwezigheid van directeur F. belast is geweest met de in' I koop en verkoop. Vorig jaar juni werd bij dit bedrijf ook een grote partij pornografie (har- delswaarde ruim 55.000) in be slag genomen. ren; stroef, Nuchtere voer, kak in prijs; aanvoer, vorige w ren: iets handel i Kalf- e even gro ongev.ijzi lijke aan\ zen als v pinken: lui en c

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2