Storm over Nederland ...DE BASIS VAN UW BEZIT.. Wie adverteert een moord RADIO EN TELEVISIE De toestand in N.-West-Duitsland ling zijn van een 3 accessoires lengaan! \e ronde mee irn voor 59 cent OPTIMISME OVER NIEUW-GUINEA DÉ NOTA VAN MINISTER VISSER SLECHT ONTVANGEN AMBTENARENSALARISSEN EINDELIJK OMHOOG I Optimisme over Nieuw-Cuinea De nota van minister Visser Ambtenaren krijgen 5,2 meer TWEE N.C.R.V.- MEDEWERKERS BOOS OP KONINGIN WILHELMINAFONDS BELASTINGREL OP SALOMONSEILANDEN e volste-het'wóowl: vtieltjM. V«c- HET AMERIKAANSE RUIMTESCHOT DINSDAG 20 FEBRUARI 1962 'el. 01153-468 ELEFOO.N 01150-3372 ZEEUW 18e Jaargang Kr 5528 Een fikse storm met windkracht 10 en bijzonder gevaarlijke uit- Uietcrs heeft geheel West-Europa geteisterd. Uiteraard heeft ook Nederland, het vlakke landje aan de zee, hier onder geleden. Het waren hoofdzakelijk daken, schoorstenen, televisie-antennes, Bak n. ruiten en wat dies meer zij die het slachtoffer werden i de wind. Overal hebben politie en brandweer moeten ingrijpen bm de veiligheid te waarborgen. [in Gouda sleurde de wind het Ki van een lagere school af. On- ■brwijzers en leerlingen verlie- Ten in paniek de school in de overtuiging, dat er een neerstor tende straaljager op het dak ierecht was gekomen. Persoon lijke ongelukken deden zich niet /0o Ook enkele bouwkranen ïoosten het ontgelden en hier en tuimelde er een om. In M >1 word hierdoor een bin- ïen keepje ernstig beschadigd. vele plaatsen konden oude forstenen de krachtige ruk- in niet weerstaan, bomen yci ontworteld, kortom de chade te land was niet gering »n le honderdduizenden. en de binnenwateren |k n veel schepen in nood te Jvcioo op de Merwede fteeft de storm een flinke tol ge- [eist. hipper kwam Ihicr om le en, terwijl een (Rijnaak v v sloeg en in Kweeën bra',: de opvaren- Ben zich ech*, konden redden. Secretaris-gene: [van de Verenigde h Oe Thant ;s onder-. houdt momenteel contacten met Indonesië enerzijds en Nederland anderzijds om te trachten een basis te vinden voor een gesprek tussen deze beide landen over het probleem Nieuw-Guinea. De Indonesische diplomaat Soedjarwo Trondonegroro, die van president Soekarno de spe ciale opdracht heeft om via do UNO secretaris-generaal Oe Thant de kwestie Nieuw-Guinea voor Indonesië op aanvaardbare wijze op te lossen, heeft zich bij zijn aankomst te Djakarta opti mistisch uitgelaten. Genoemde diplomaat ziet mogelijkheden waardoor Indonesië en Neder land tot een gesprek zouden kunnen komen, waarbij voor beide partijen voorstellen ter tafel zouden kunnen komen. De Nederlandse regering on derhoudt eveneens contact met de secretaris-generaal, doch hier laat men zich nog niet over de mogelijkheden uit en wacht men af hoe een en ander zich ontwik kelt. In bepaalde kringen van des kundigen maakt men zich zorgen over de bijzonder snelle wijze waarop momenteel de bevolking van Nieuw-Guinea emancipeert. WOENSDAG 21 FEBRUARI HILVERSUM 17.00 Nws. en fSOS-ber.; 7.10 Lichte gram.; 7.30 Gew. muz.; 7.50 Het brood des levens, meditatie; 8.00 Nws.; 8.15 Radiokrant; 8.35 Amus. muz.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waierst.; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Pianomuz.; 10.15 Morgen- dienst;_10.45 Samenzang; 11.15 Omroep-ork.; 12.05 Lichte gr.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin- jbouw; 12.33 Koorzang; 12.53 Gram., event, act.; 13.00 Nws.; 13.15 Metropole-ork.; 13.45 Ope- [ramuz.; 14.10 Kamermuz.; 15.00 Jeugdconc.; 15.45 Progr. over vrijetijdsbesteding; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Muz. voor de jeugd; 17.40 Beursber.; 17.45 i Musette-ork. en zangsol.; 18.10 Vocaal ens.; 18.30 Het Spek- i im, lezing; 18.45 Operette- I aria's; 19.00 Nws. en weerber.; 19.10 Op de man af, praatje; 1915 Leger des Heilskwartier; 19.30 Radiokrant; 19.50 Koper- t ork.; 20.15 Radiofilharm. ork. en j So!.; 21.00 Nieuw-Guinea. land O; de helling, report.-klankb. 21.20 Promenade ork. en rauiu- ko r; 21.50 Kanttekeningen bij de voorpag.; 22.00 Nederl. Herv. kerkkoor, kinderkoor en sol.; [-22.30 Nws.; 22.40 Avondoverden king; 22.55 Platennws.23.55 24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7-10 Ochtendgymnastiek; 7.23 Lichte gram.; 8.00 Nws.; 8.18 Licit 0 gram.; 9.00 Gymnastiek Ivoor de vrouw; 9.10 Wat eten wij vandaag?, kookpraatje; 9.15 Moderne ork. muz.; 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Specialiteiten- theater. gevar. progr.; 12.10 In- I strument. kwartet; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Platteland, praatje; 112.38 Orgelspel; 13.00 Nws.; 131.) Zigeunerork. met zangsol.; L< Gesproken por,ret; 14.00 Cello recital; 14.10 Radio Filhar- n" - oh ork. en sol.15.OO Con sumentenbescherming in België, l&'r L510 Voor de m 1 muz-; 77.30 Ham- mi' r,'5° Regerings- taar' iaón AN,WS' en comm3n- „7 Act.; 18.30 Dansork. 19 irwviDA ,l900 V0ür de kind.; 119 ''O F a en lichte gr. staanders,Tz^ [930 g^e veI' muz 20°35> 7WS-; 20 05 L^cht® ervaring. ^ez lo!njmrHleVen3." f 21.55 He? p"fktig h«is,Chóorsgp."; »S; :S' S» N»? 12^L?chteJirV1'): I2'°° Nws'i be, lo gram.; 12.30 Weer- Beur.-borV; i'^6 ™uzd 12.50 fianorec.; 3 7? S-Ws': 13-15 1 «-00 Schoolram?kamermuz.; £ran-16 00 15.00 Gevar. |ng< te kiS «Mm 16 08 U tv viaamsi3 ii„K5hte «ram-: 16.00 R»„ 1800 Gevar- Sngelse lea m.21 m v0r': l6 06 30 Vlaamse gram- Kamermuz.; 17.00 Nws.; 17.15 Kamermuz.; 17.50 Boekbespr.18.00 Gram.; 18.10 Lekenmoraal en filosofie; 18.30 Voor de sold.; 18.50 Spor.tkron.; 19.00 Nws.; 19.40 Lichte muz.; 20.00 Klankb. over 't missiele ven; 20.15 Verzoekprogr.21.30 De zeven kunsten; 21.45 Lichte muz.; 22.00 Nws.; 22.15 Piano spel; 22.25 Volksmuz. uit Schot land en Joegoslavië; 22.55 Nws.; 23.0023.15 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's NED. TV: 17.00 Voor de kind.; 17.35 Intern, jeugdj.; 17.45 18.05 Jeugdprogr. over de Bijbel; 20.00 Journaal en weeroverz.; 20.20 Achter het nws.; 20.35 Ont moeting, tv-politie film; 21.00 Ons onderwijs; 21.50 Interland, goochelen, wedstr. tussen Engel se en Nederlandse goochelaars; 22.35 Sport. VLAAMS BELG. TV: 15.00— 16.30 Voor de jeugd; 19.00 tv- uuleton; 19-30 Tussen water en wind, documentaire; 20.00 Nws. en sporiuiisl.20.25 Het man- ?,?v?r' 0 Lietl.iesprogr.; 20.50 v-Western; 21.40 Wetensch. re port.; 22.25 Nws. Niet dat men hiertegen is, maar men tracht dit volk, dat voor een deel nog in het stenen tijdperk leeft, door middel van een spoedopleiding van enkele jaren rijp te maken voor zelfbestuur en men vreest dat 0p die manier van Nieuw-Guinea een tweede Kongo zal worden gemaakt, met alle nare gevolgen van dien ook voor de bevolking zelf. Minister Visser heeft de Twee de Kamer een uitgebreide nota aangeboden inzake de kwestie Aernouts en Van der Putten. De conclusie van deze nota is, dat de minister geen aanleiding ziet een hernieuwd onderzoek in te stellen naar de achtergronden van deze zaken. De minister weigert hiermede de „volledige opening van za ken", zoals die op 6 december j.l. door de fractievoorzitter van de V. V. D., prof. mr. P. J. Oud uitdrukkelijk in de Tweede Ka mer was gevraagd. Prof. Oud stelde daarbij: „Als de Kamer de nota onbevredigend vindt, zal haar weinig anders resten dan de minister het vertrouwen op te zeggen." De recaties in de Nederlandse pers over de nota van de minis ter varieerden tussen zeer slecht voorzichtige vragen. Het grootste deel van de pers is van mening dat de nota onbevredi gend is. Wat blijft er over van de onderste steen die de minister in deze zaken boven wilde halen, vraagt men zich af. Waarom zet de minister zijn positie op het spel door een onbevredigende nota aan de Tweede Kamer aan te bieden en weer geheel op het oude, algemeen eenzijdige geach te rapport-Zaaijer te leunen Zijn er zulke grote belangen in het spel, dat dit gerechtvaardigd is? Dat zijn de vragen die men zich in Nederland stelt, doch waarop de minister geen ant woord geeft, hiermede een onbe vredigend gevoel achterlatend. Tweehonderdduizend over heidsambtenaren, onderwijzers en beroepsmilitairen zullen over 1962 een salarisverhoging van 5,2 benevens een extra ver hoging van 8 tot 40 in vier etappes met als eerste 1 januari 1962 van de rang van schrijver oplopend tot die van secretaris generaal, ontvangen. De kosten van deze salaris maatregelen zullen met inbegrip van de komende huurcompensa- tie voor het tweede halfjaar van 1962 270 miljoen bedragen. Alvorens het desbetreffende Koninklijk Besluit te bevorderen, heeft de minister van Binnen landse Zaken mr. E. H. Toxo- peus, nu in de centrale commis sie van georganiseerd overleg in ambtenarenzaken geen overeen stemming kon worden bereikt, in een nota aan de Tweede Ka mer zijn voornemen aangekon digd. Dit kabinetsbesluit zal be sproken worden in het parle ment bij de behandeling van de begroting van Binnenlandse Za ken op 20 en 21 februari a.s. De provinciale en gemeentebesturen zullen na afkondiging van het K. B. dezelfde verhogingen kun- Twee medewerkers van de N.C.R.V., de heren Johan Bode graven en Gerard Hoek, hebben een brief gericht aan het bestuur van het Koningin Wilhelmina- fonds voor de Kankerbestrijding, naar aanleiding van het besluit van dit bestuur om gebruik te gaan maken van de zender „Vero nica". Zij delen daarin onder meer mede, dat zij het dragen van het gouden ereteken van het fonds, dat zij ontvingen naar aan leiding van de radio-actie „Haak- in" in 1952 nauwelijks meer als een eer beschouwen. „Het was ons een vreugde, dat het Nederlandse volk bij die ge legenheid spontaan een bedrag van ruim drie miljoen gulden bij eenbracht voor technische hulp middelen en verdere steun in de strijd tegen deze ziekte en dat het dit deed zonder kans op ge win. Ook uw verdere activiteiten hebben wij met belangstelling ge volgd en waar mogelijk ge steund. Met te meer verbazing hebben wij kennis genomen van het feit dat U thans voor het bereiken van uw doeleinden is overgegaan tot het inschakelen van een on wettige piratenzender, die het leven van hen, die afhankelijk zijn van wettelijk geregelde radio-communicatie in gevaar brengt", zo schrijven zij in hun brief. De heren Bodegraven en Hoek verklaren in deze brief verder, dat zij er van uitgaan dat het fonds niet op de hoogte is ge weest van het onwettige en ge vaarlijke karakter van de zen der. „Wij kunnen niet aannemen dat U mensenlevens onnodig in gevaar wilt brengen om andere mensenlevens te redden. Het zou ons daarom zeer verheugen nader te vernemen, dat deze acti viteiten worden beëindigd," aldus deze brief. Maandag zijn meer dan vijftig mensen gewond bij een gevecht tussen politie en de bevolking van het eiland Boeka, een der eilanden van de onder Austra lisch beheer staande Salomons- archipel De politie, die met een sterkte van 150 man naar een der dor pen op het eiland was getogen om belastingontduikers te arres teren, werd door de met bijlen, knuppels, messen en speren ge wapende eilandbewoners aange vallen. De politie stond tegen over een overmacht van zeven tegen een. Volgens door het bestuur van Australisch Papoea ontvangen radioberichten werden dertig „rebellen" en eenentwintig poli tiemensen gewond. nen toepassen op hun ambtena ren. In tegenstelling tot i960 wordt thans slechts voor een jaar de salarisverhoging voorgesteld. De regering is van mening, dat ook voor de komende loonfase voor het overheidspersoneel relatie dient te bestaan tussen de wel vaartsstijging der particuliere werknemers en de salarismaat regelen voor het overheidsper soneel. (Nadruk verboden.) Terwijl ook maandagochtend het aantal slachtoffers van de watersnoodramp in Noord-West- Duitsland nog niet te overzien was, keerde toch inmiddels de wel het meest getroffen bevol king van Hamburg naar het werk terug. Ter gedachtenis van de doden hingen er vlaggen half- mast. Volgens de laatste gege vens waren er In het gehele rampgebied van Sleeswijk-Hol- stein, Nedersaksen, Bremen en Hamburg minstens 124 doden, waarvan in de Hanzestad Ham burg alleen 107. Verwacht werd echter dat het aantal slacht offers nog veel verder zal op lopen. Nog steeds waren in de zwaar getroffen wijk Wilhelmsburg van Hamburg talrijke mensen 77) (Nadruk verboden.) Juffrouw Blackloek zat min of meer radeloos met haar hand aan het hoge halssnoer parels, dat zij altijd droeg. Met hese stem sprak zij: „Het wordt hoe langer hoe erger! Degene, die dat allemaal gedaan heeft, moet stapelgek zijn, inspecteur, sta pelgek!" „Dat is nog de vraag!" Toen brak het parelsnoer on der het zenuwachtige plukken van juffrouw Blacklocks vin gers en alle gladde, witte kogel tjes rolden als hagelstenen over de grond. Met een angstkreet riep Letitia: „O, mijn parels... mijn parels!" De schrik en de zielsangst, die uit haar woorden spraken, wa ren zó onmiskenbaar groot, dat allen ,haar verwonderd aanke ken. Met haar hand aan haar hals, draaide zij zich om en hol de snikkend de kamer uit. Phillipa begon dadelijk de parels op te rapen. „Ik heb haar nog nooit zo van streek gezien", zei ze. „Natuurlijk... ze draagt ze altijd. Zijn ze misschien een bijzondere herinnering voor haar... een geschenk van Ran dall Goedler misschien?" ze„EXatrlis -''tóógeïijfc/i-zeide 4a* »fJec<fïokh'<lan^aBiiWf-ring voor haar... een geschenk van Ran dall Goedler misschien?" „Dat is mogelijk," zei de in specteur langzaam. 0 Door AGATHA CHRISTIE „Zij zullen toch niet écht zijn? Nee, dat is eigenlijk niet denk baar!" zei Phillipa, op de grond gehurkt, ijverig de overal ver spreide bolletjes oprapend. Craddock nam er een op zijn hand en was juist van plan op smalende toon te zeggen, dat ze onmogelijk echt konden zijn. toen hij zich inhield. Tenslotte... het konden misschien echte pa rels zijn! Letitia Blackloek had hem weliswaar verzekerd, dat er geen kostbaarheden in huis wa- fen... maar als Randall Goedler iets cadeau gegeven had, zou iet zonder twijfel kostbaar zijn geweest. De dingen leken vals... maar waren ze dat ook? Iemand ~'e ysl óat ze echt waren zou er stellig een moord voor over hebben... zo groot was de waar- die zij in dat geval vertegen woordigden. De inspecteur vermande zich echter en keerde tot de werke lijkheid terug. Juffrouw Marple was verdwenen. Hij ging direct naar de pastorie. Hij trof hier mevrouw Ham mond en de predikant in de grootste ongerustheid aan. „Zij is er nog niet!" zei Dot. Hij trof hier mevrouw Ham mond en de predikant in de grootste ongerustheid aan. „Zij is er nog niet!" zei Dot. „Heeft ze gezegd, dat ae van De Keien dadelijk naar huis dacht te gaan?" vroeg Juli aan. „Nee, dat heeft ze niet ge zegd,1' antwoordde Craddock nadenkend. Hij herinnerde zich hoe energiek haar mond had gestaan, toen hij Jane Marple voor het laatste gezien had, en en hoe staal hard haar anders zo vriendelijke, blauwe ogen hadden geleken. „Zij stond met brigadier Flet cher te praten, toen ik haar voor het laatst gezien heb," vervolg de hij. „Bij het hek, stond ze. Ik dacht dat zij rechtstreeks naar de pastorie terug ging. Ik had haar wel met de auto kun nen laten brengenmaar ik had op dat moment zoveel te doen, dat zij onopgemerkt is weggegaan. Misschien dat Flet cher nog iets meer weet te ver tellen De inspecteur belde eerst naar juffrouw Hinchliffe, doch hoor de, dat Fletcher daar niet meer was. Hij had ook niet gezegd waar hij heen ging. Zij dacht naar Milchester... om de een of andere reden Toen de inspecteur aan het hoofdbureau te Milchester na vraag deed, wist men hem daar niets omtrent Fletcher mede te delen. Daarop wendde de inspec teur zich tot Dot. „Waar is dat stuk papier, waarover u telefo neerde?" Dot haalde het en hij spreidde het voor zich op tafel uit. Dot probeerde het eveneens te ont cijferen en las uit het beverige s cteiï tl ïaüfateefesteuahtpUataKip probeerde het eveneens te ont cijferen en las uit het beverige schrift allereerst; Lamp. Daarop volgde het woord: Viooltje» Var- volgens een tussenruimte en de vraag: Waar is het buisje aspi rine? Met grote moeite ontraad selden zij vervolgens de woor den: Zalige Moord. „Dat is die zoete cake van Mitzi!" legde Dot uit. „Een dapper gedragen ernsti ge beproeving," luidde de vol gende regel. Hierna volgden de woorden jodium en parels. Wat staat déar? Letty of Lotty? Haar e's lijken precies o's! Daar hebben we Bern en tenslotte „Ouder domspensioen". Mevrouw Harmon en de in specteur keken elkander stom verwonderd aan. Craddock reca pituleerde. „Lamp, Viooltjes. Waar is het buisje aspirine? Za lige Moord. Een dapper gedragen ernstige beproeving. Jodium. Parels. Lotty. Bern. Ouderdoms pensioen." Dot vroeg: „Leest u daarin een betekenis?" Craddock antwoordde: „Al leen maar één schemerlichtje. Ik vind het hoogst merkwaardig dat zij het woord „Parels" heeft opgeschreven!" „Waarom? Wat kan dat bete kenen?" „Weet u ook of juffrouw Black loek altijd dat hoge parelsnoer draagt? Die drie rijen boven el kaar?" „O ja, altijd! We hebben er wel eens om gelachen. Ze zien er zo afschuwelijk vals uit, is het niet? Maar ik geloof, dat ze dat hoogst gedistingeerd vindt!" er zo ais,::, f Wordt vervolgd) het niet? Maar ik geloof, dat ze dat hoogst gedistingeerd vindt!" (Wordt vervolgd.) door de watermassa's ingesloten. De schattingen van het aantal van de buitenwereld nog geïso leerde mensen bewegen zich tus sen de twintig- en de dertigdui zend. Voor hen bestond echter geen direct levensgevaar meer. Met het honderdtal hefschroef- vliegtuigen dat beschikbaar is werd gisteren getracht deze men sen voedsel en drinkwater te be zorgen. Meer dan vijfduizend soldaten van het Westduitse leger, poli tiemannen, brandweerlieden en vrijwilligers waren gisterochtend alweer druk bezig met herstel en versterking van de dijken. Sol daten begonnen ook aan de ber ging van het omgekomen vee om het gevaar van een epidemie te voorkomen. De bevolking van Hamburg is dringend geraden geen ongekookt water te drinken aangezien vuil water in de lei dingen is binnengedrongen. De scholen in Hamburg en de universiteit bleven gisterochtend gesloten om het verkeer en de bevoorrading van de 1,8 miljoen zielen tellende bevolking van de stad niet onnodig te hinderen. De autoweg naar de Hanze stad stond maandag nog onder water. De treinen hebben door de nodig geworden grote omlei ding een uur of vier vertraging. tiet weer was maandag, in tegenstelling tot zondag, weer slechter geworden. De lucht was bewolkt en het regende. De windkracht was tussen vier en vijf, in de Duitse Bocht tussen vijf en zes. De stad Hamburg was maan dag nog in tweeën gedeeld daar de bruggen over de Elbe geslo ten bleven hangende een onder zoek naar mogelijke beschadigin gen. Volgens een schatting van het Hamburger blad „Die Welt" zou den 75.000 mensen in Noord- West-Duitsland dakloos zijn ge worden. De Londense „Times" vraagt zich af of voor een stad van de grootte als Hamburg niet een betere waarschuwingsdienst kan worden ingericht. Het Franse blad „Paris Jour" schreef dat hier een tragische vergissing van ae weerkundige dienst in het spel is geweest. Deze had namelijk vrijdag avond bekend gemaakt dat de zeespiegel In de loop van de nacnt arie tot vier meter hoger zou zijn dan normaal. Aangezien de kruin van de dijken nog on geveer een halve meter hoger was, meende men dat er geen reden was voor evacueringen. „L'Aurore" spreekt er zijn ver ontwaardiging over uit dat, on danks de ellende van zovele men sen in de naaste buurt, het ver- maaksbedrijf van de Hamburgse Reeperbahn ongestoord doorgang vond. De Britse .Guard! yajt Hai De Britse „Guardian" schreef dat de ramp van Hamburg mis schien de kwestie van wederzijd se hulpverlening bij natuurram pen opnieuw op het tapijt zal brengen. De bergingsgroepen melden inmiddels voortdurend de vondst van nog meer lijken. De identifi catie wordt van uur tot uur moeilijker. Men vreest dat vele slachtoffers begraven zullen moeten worden zonder dat hun Identiteit vastgesteld is kunnen worden. De staat Hessen heeft facilitei ten voor het huisvesten van dak lozen aangeboden. Men wil een honderdtal kinderen, 45 zieken en tweehonderd oudere Hambur gers opnemen in jeugdherbergen en een tehuis in het Kurort Wil lingen. De Westduitse bladen kritise ren het gedrag van de vele nieuwsgierigen die, zonder zelf een hand uit te steken, zondag de redders door hun aanwezigheid hinderden. „Men had dergelijke lieden zonder veel complimenten uit hun auto's moeten halen en ze bij de bergingswerkzaamheden moeten inschakelen", meent de Hamburgse „Morgenpost". De haven van Hamburg heeft weinig schade opgelopen. De goederen-opslag op de daarvoor bestemde verhoogde kadegedeel ten is niet door het water aange tast. Maandagochtend konden de haveninstallaties weer geheel ge bruikt worden. Het scheepvaart verkeer vindt normaal doorgang. De Hamburgse senaat heeft voor maandag, dinsdag en woensdag algemene rouw voor het stadsgebied afgekondigd. Openbare vermakelijkheden moe ten gedurende deze dagen ach terwege blijven en in de theaters en bioscopen slechts passende programma's gegeven worden. De vermaaksinrichtingen is ver zocht zo mogelijk de lichtrecla mes uit te laten. Begin volgende week zal een officiële rouwplech- tigheid gehouden worden waar aan bondspresident Lübke zal deelnemen. Een vijftienhonderd daklozen zijn tot nog toe bij particulieren ondergebracht. Duizenden zijn naar familie gegaan. Eventueel zal woonruimte voor de daklozen gevorderd worden. Op de basis van Kaap Canaveral is men maandag opnieuw be gonnen met het aftellen voor de lancering van de ruimte cabine met kolonel Glenn, die voorlopig tot heden was uitge steld. Het in het Westatlanti- sche gebied heersende storm achtige weer maakte het ech ter opnieuw twijfelachtig of de lancering heden wel door zou kunnen gaan. De storm zou namelijk te ruwe zee kun nen veroorzaken in het gebied van Bermuda waar Glenn eventueeljjb gennentale .ronde tun ndgioEfég-abl ntercohl kzou liriiiMK oorzaken in het gebied van Bermuda waar Glenn eventueel na een enkele ronde om de wereld terecht zou Ann—

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5