SPORTNIEUWS Binnenlands nieuws SfivK-BSiS HOCKEY VOETBAL BEURSBERICHTEN d-,ViLg0tuigenverklaringen bleek 8 MARKTBERICHTEN GEMEENTE TERNEUZEN werd de kiel voor het schip, na geruime tijd van voorbereiding gelegd. Eind maart zal de officiële proefvaart plaats moeten hebben Kort daarna wordt het schip op geleverd. Direct nadat het schip in het water was, werd de kiel gelegd voor weer een nieuw schip, n.i. voor de gebr. Marijs te Breskens. Daarna moet nog een schip voor le Urker vissers worden ge jouwd, terwijl er nog een bouw order is voor een Bressianer vis ser. Do machinefabriek Van de 3an.de kijkt met spanning uit laar de aanleg van de derde ha ven te Breskens, omdat met de 'xpansie van dit bedrijf groot jebrek komt aan kaderuimte, "en eigen scheepswerf zou voor Breskens' ontwikkeling van ?root belang kunnen zijn. Het ligt in de bedoeling, om als de ierde haven er is, aldaar een verf te bouwen terwijl men voor ie afbouw van de schepen aan iet havenhoofd gevestigd wil olijven. De tewaterlating van de Arne- nuiden 7 werd o.m. bijgewoond ioor de toekomstige eigenaar van het schip, alsmede door de burgemeester van Arnemuiden le heer A. Hack. Ook vertegen - voordigers van de scheepvaart- nspectie waren aanwezig. De Arnemuiden 7 krijgt een ituurhut, van waaruit de gehele isinstallatie van het schip, de ngebouwde lier en de visbokken, e bedienen zal zijn. In het bene- len gedeelte van het schip komt Jen aanrecht en accomodatie voor de bemanning. Meisje redt kinderen uit zinkende auto De 21-jarige Maria Noorjen, ioehter van een landbouwer uit iet Brabantse dorpje Deldonk, leeft gisteren in het middelpunt Ier belangstelling gestaan door onverschrokken wijze waarop zondagavond uit een onder Zeghel in de Zuid-Willemsvaart .ereden auto twee kinderen van iet echtpaar Verbeek uit Veghel leeft gered. Maria en haar verloofde G. G. ut St. Hubert, fietsten over de •ijksweg naar Veghel toen zij het ingeval zagen gebeuren. Het neisje gooide jas, vest en schoe ien uit en sprong te water. Berst levrijdde zij het 3-jarige dochter- je. Haar verloofde, die nauwe- ijks kan zwemmen, hielp bij de edding van het 6-jarige zoontje. Daarna waren zij te vermoeid om log een reddingspoging te wa len. Van de enkele andere men en, die intussen op de oever wa- •en verschenen, durfde niemand water gaan. Het echtpaar Ver lek is verdronken. De oorzaak m het ongeluk is nog niet be ?nd. o DE DOMINICAANSE REPUBLIEK De politiemannen van San Do- ningo, de hoofdstad van de Do ninicaanse republiek, hebben ïun chef afgezet en de regering gedwongen in zijn plaats een kan lidaat van hun keus te benoe- nen. Zondagmiddag verschaften en- tele politiemannen zich toegang het bureau van kolonel Perez na, die de vorige dag tot hoofd politie was benoemd door de itaatsraad. Zij pakten de kolonel ïardhandig aan en smeten hem le deur uit. Tijdens een bijeenkomst op het loofdbureau van politie verklaar Jen de „uitwerpers" van kolonel erez Pena, dat deze een moorde- aar was, die tijdens het Trujillo- awind zijn ondergeschikten mis- andeld had. Zij eisten van de ne ming de benoeming van majoor elisario Beguero of van kolonel üienvenido Castro. Enige tijd later verschenen 2 eden van de staatsraad op het loofdbureau van politie en spra- zich uit voor de kandidatuur kolonel Castro. Hij kreeg ter- ond door de minister van Bin- mlandse Zaken het insigne van lofd van de politie opgespeld, oionel Castro werd vervolgens triomf naar zijn nieuwe bu •au gedragen o't Gewelddaden in Algerië Maandag zijn 11 personen bi) gewelddaden in Algerië omge komen. Vier mensen werden gewond bij een aanval van een A.S.-groep op een hotel waar een afdeling ter bestrijding de O.A.S. gevestigd is. De ival werd met machlnege- en en bazoka's ondernomen, politie weigerde te zeggen hoeveel schade bij het hevige vuurgevecht is aangericht. Een andere commandogroep van de O.A.S. opende machine geweervuur op een auto met r burgers, die wegreed van Mailloit-ziekenhuis in Ai rs. De auto vloog in brand de vier inzittenden kwamen het leven. Bij andere schiet partijen in Algiers werden twee Mohammedanen gedood en een Europeaan gewond. Een officier werd op straat neergeschoten. In Bone werden vier mensen gedood en vijf gewond. Bij een gewapende overval °P het stadhuis van Oran werden 000 nieuwe francs geroofd. In [giers werd een portier yan blok huizen van 20.000 nieu- francs aan huurgelden be" fd. Vijf mannen hebben gis' norgen in een wapenopslag ats ingebroken en maakten grote hoeveelheid wapens t. Geen extra zendtijd aan politieke partijen bij de a.s. verkiezingen Desgevraagd deelt men van be voegde zijde aan het A.N.P. mede. dat bij de a.s. verkiezin gen van de Provinciale Staten en de gemeenteraden geen extra zendtijd op radio en telewsie za worden gegeven aan de politieke pa; tijen. Men vees erop,dat bö tle.e verkiezingen nooit exh zendtijd is gegeven, omdat g teiijke en plaatselijke factoren daarbij een voorname rol P dodelijk ongeluk Ir de nacht van zaterdag op Weert de 24-jange 4 Kamp uit deze plaats als ge- ;,jc van een verkeersongeluk o--. hei leven gekomen. zaterdagnacht omstreeks een „ui vond een inwoner van Weert aan de Keulerstraat een scooter langs de weg waarvan de jamp nog brandde. Hij dacht direct aan 'n ongeval en bij na- der onderzoek bleek er n jonge man in een ondiepe sloot te lig- De scooter was in de weg rand geslipt, doorgeschoven en cvallen. waarbij de jongeman bewusteloos in de sloot viel. Hij lat- met het hoofd onder water. De jongeman is naar een zie kenhuis overgebracht, maar bij aankomst was hij overleden. De heer Camp was ongehuwd. dodelijk ongeval op overweg ;.p een niet-beveiligde over- i even buiten Zutphen, is zondagavond de 53-jarige L. W. u Almen door een trein ge grepen en op slag gedood. Het ongeluk gebeurde om half negen. De man trachtte op de fiets de overweg te passeren vlak voor het moment dat de run. die van Winterswijk op V, c was naar Zutphen, de over- we> bereikte. brand bij kuiken. OPFOKBEDRIJF Zondagmiddag heeft een felle brand gewoed in een opfokhok voor kuikens van het kuikenop- fckbedrijf „Holland" aan de Wencopperweg in Barneveld. De Barneveldse brandweer kreeg assistentie van het korps uit Voorthuizen, maar men kon niet verhinderen, dat ruim 5700 kuikens in de vlammen omkwa men. De eigenaar was tegen brand verzekerd. De oorzaak is waarschijnlijk een defect in een pet roleum vergasser. bus in sloot O M., die de lijndienst Vleuten ochtend is een bus van de v.a.v, Om, die de lijndienst Vleuten Utrecht onderhoudt, op de Hup- peldijk nabij Utrecht in een sloot geraakt. Enkele van de ruim veertig buspassagiers werden licht ge wond. Een andere bus van de maatschappij bracht de door gaande reizigers naar Utrecht en de gewonden naar hun woon plaats. Het ongeval wordt toe geschreven aan het weigeren van de stuurinrichting. mt etalage 62 gouden ringen gestolen Met een stuk trottoirtegel neeft maandagochtend vroeg een ruitenlikker de étalageruit van een horlogewinkel aan de Aals meerweg in Amsterdam vernield en twee plateaus met 62 gouden ringen, met een waarde van zes mille, uit de étalage weggeno men. DRIELING GEBOREN In het gezin van de arts H. Grolman in Dedemsvaart is in de nacht van zaterdag op zon dag een drieling geboren. De babies, twee meisjes en een jon gen, wogen bij de geboorte ge middeld vijf pond. Moeder en kinderen maken het goed. Het gezin had reeds vijf kinderen. KIND OVERREDEN De 4-jarige Hendrik Vorthuis uit Zaandam kwam maandag middag onder een wiel van een auto van de gemeentereinigings dienst terecht. Het knaapje was op slag dood. DOOR AUTO GEGREPEN Zondagavond is de 24-jarige gehuwde heer M. Kerst ens uit Etten op de rijksweg Breda Etten om het leven gekomen. Ter hoogte van het kruispunt Neerstraat stak hij per fiets de weg over. Hij werd door een passerende personenauto ge grepen en vrijwel op slag ge dood. De bestuurder van de per sonenauto, een arts uit Ouden bosch, kwam met de schrik vrij. AUTO TE WATER ECHTPAAR VERDRONKEN De 39-jarige j. m. Verbeek en zijn 40-jarige echtgenote, beiden uit Veghel, zijn gisternacht om het leven gekomen, toen zij met hun auto door onbekende oor zaak in de Zuid Willemsvaart reden. Twee kinderen, die in de auto zaten, een zesjarig jongetje en een driejarig meisje werden gered door een passerende jon geman uit het kerkdorp Kei donk. NU VIER SLACHTOFFERS VAN AUTOBOTSING TE RAALTE In het ziekenhuis te Raalte is zaterdag overleden de 63-jarige heer H. j. Grootentraast uit Die penveen, die donderdagavond jl. zwaar werd gewond bij de ern stige autobotsing te Raalte. Daarmee is het aantal doden ten gevolge van het ongeluk tot vier gestegen. De toestand van het vijfde slachtoffer, de 67-jarige mevr. Lenderink uit Diepenveen, is nog steeds ernstig. De echtge note van de heer Grootentraast, mevr. GrootentraastRegter- schot, kwam bij de botsing' om het leven. GEEN ARBEIDERS? BOUW EEN GEVANGENIS Van de wonderlijke situaties, die kunnen ontstaan wanneer de arbeidskrachtcnnood ten top stijgt, weet de Nederlands-Duit se Kamer van Koophandel een merkwaardig voorbeeld te noe men. In haar maandelijks ver schijnende mededelingen vertelt de Kamer, dat zestig grote boe ren uit het plaatsje Eoke in West-Falen, van welk dorp on langs de laatste landarbeider naar de industrie is verhuisd, het pian hebben opgevat hun ar- beidskrachtenvraagstuk op te lessen door coöperatief ter plaat se een gevangenis te bouwen. De gevangenen, die in deze coöpera tieve „bak" werden gehuisvest, zullen dan, zo>is de bedoeling, op het land gaan werken. De bevoegde overheidsinstan ties hebben hun fiat reeds voor de nieuwe instelling gegeven. De kosten van dit gevangenis-arbei ders-reservoir worden begroot op 200.000 DM. Zij zullen uiteraard door de leden van de coöperatie moeten worden gedragen. Het gaat deze „onderneming" overigens niet voor de wind, want toen alles in kannen en kruiken was, kwamen ambtena ren roet in het eten gooien door cf te kondigen, dat zij slechts jeugdige gedetineerden ter be schikking zouden stellen. Daar zijn de boeren echter niet op ge steld, omdat jeugdige gevange nen geregeld onderwijs moeten hebben, waardoor voor het werk teveel tijd verloren zou gaan, terwijl de jeugdige gevangenen bovendien een speciale bescher ming ten aanzien van de arbeids duur genieten. Wat de kosten van de gevange- EILAND GEVRAAGD AAN OE THANT De secretaris-generaal der V. N., Oe Thant, heeft uit Lon den van een zakenman, de 32- ïarige Bernard Standbury, een merkwaardig verzoek ontvan gen: toewijzing van een eiland, al dan niet bewoond, voor vesti ging van een gemeenschap die aich „internationale groep van een honderdtal volwassenen en hun kinderen" noemt. Wij zijn van plan uit onze res- rouw vermoord en verbrand totale M)nt(iense jury is maandag amhidan, lS°m gek<,men dat een een h-im an ziïn w°uw met zijn daad pleeedp Hp de 12 moordenaar, Jb-jange Ernest Rimes ™if. moord door zijn hoofdzin bij de eerste* tlima™\e en L l h'1 ongelukken eén fabriek! st<*er in dat de man z in vrouw-DieeK spel betrapt ,Jd. EnTge dTgent. bemerkt^da^Hmes'de0 fabri~k stookte. pPh^--- j zo p°nk- zei El mes dat hh oude zakken aan het verbranden Na de zelfmoord van vond de politie bloedvlekken en de slaapkamer en de keni™ -htpaar. Zij"b^en^n zelfde bloedgroep als die van mevr. Elmes. Mede uit de in de oven gevonden asresten is de toe dracht door een .jury eee™ strueerd. y ge0on' pectieve landen fe emigreren naar een eiland waar wij onze eigen gemeenschap op coöpera tieve grondslag, waarin allen gelijk zijn, kunnen stichten. Wij hopen er landbouw te beoefe nen, een visserij-industrie te vestigen en ons geheel zelf te kunnen verzorgen. Met de op brengst van ons werk willen wij een onderwijsinstelling stichten waar verdienstelijke studenten van alle landen zich ver van de wisselvalligheden van de huidi ge beschaving, kunnen wijden aan de landbouw, sociologie, de schone kunsten, wijsbegeerte enz., aldus het verzoek dat woensdag als V. N.-document werd gepubliceerd. Het plan heeft' een moderne trek: het eiland zou onder het beheerschap van de V. N. moe ten worden geplaatst. Het V. N.- document werd ónder een ern stige aanduiding gepubliceerd: „Verzoek van mr. B. Standbury aangaande de gebieden onder beheerschap." ris betreft, verklaren de boeren cat deze, met inbegrip van de onderhoudskosten, niet hoger zijn dan de bedragen, die zij nu moe ten betalen als zij van elders ge detineerden voor hun werk kun nen krijgen. Eovendien is het - door de grote navraag uit an dere gebieden al niet meer mogelijk in de buurt van Boke gevangenen te „betrekken". Volgens de plannen zullen de gevangenen in Boke, verdeeld in drie groepen met elk een -oppas ser, om beurten aan de leden van de coöperatie worden toebedeeld Kijkers en luisteraars Op 1 februari bedroeg het aantal aangegeven televisietoe stellen 1.075.010 tegen 1.038.858 op 1 januari. Er waren op 1 februari 2.581.626 geregistreerde radiotoestellen, tegen 2.586.656 op 1 januari. Het aantal aansluitingen op do draadomroep bedroeg op 1 februari 476.006 tegen 477.287 op 1 januari. In de provincie Zeeland was het aantal televisietoestellen, op 1 jan. 1959 4.723; op 1 ian. 1°«i 12.854, en op 1 jan. 1962: 18.087. CHRISTELIJKE ZENDER IN LIECHTENSTEIN In het vorstendom Liechten stein zal volgens bestaande plan nen een christelijke radiozender worden gebouwd. Het project is reeds door het Liechtensteinse parlement behandeld. Het steunt op een aanbod van de bezitter van de destijds in Tanger geëx ploiteerde „Radio Africa-Magh- reb" aan de internationale Katho lieke vereniging voor radio er, televisie, de „Unda", om de nodi ge technici ter beschikking te stellen, de bouw- en exploitatie kosten op zich te nemen en hei vorstendom jaarlijks een bedrag aan concessiegeld te betalen. De zender zou in dienst var. „het streven naar hereniging der christenheid" gesteld worden en behalve Katholieke ook Evange lische programma's uitzenden, maar geen reclame of politieke programma's. Op het dagelijks programma zouden evangelie-lezingen, een mis voor zieken en ouden van dagen, godsdienstige kinderuur tjes, schooluitzendingen, Katho lieke litaratuur en uitzendingen over verschillende beroepen staan. Zoals gemeld bestaan er ook plannen voor oprichting van een Protestantse zender in Zwitser land waaraan de meeste kanton nale synode's hun steun hebben gegeven. GEEN SAMARITAAN NAM HEN OP „Ik. heb vier kinderen verlo ren," aldus de wanhopige klacht van een der door de ramp in Hamburg getroffenen, de 32-ja- rige arbeider Ernst Bennewitz uit de overstroomde wijk Wil helmsburg. En dat, terwijl mo gelijk een weinig mededogen van een medemens dit had kun nen voorkomen. Toen het water de straten begon te overstro men was namelijk zijn vrouw met de tweejarige baby al voor- uitgevlucht. De man had een dochtertje van drie jaar in zijn armen genomen en zijn vier an dere kinderen van vier tot tien jaar volgden, elkander bij de hand houdend, hun vader. He' water steeg om hen heen maar geen der vele passerende auto's stopte om het ongelukkige groepje op te nemen. Totdat opeens, als gevolg van een breuk in de Elbe-dijk, een krach tige golf over de weg sloeg waardoor de vier kinderen red deloos werden meegesleurd. Te Slagelse, in Denemarken, zijn een meisje van 16 jaar en drie kinderen, op wie zij, bij af wezigheid van de ouders, toe zicht hield, om het leven geko men, toen er brand in de wo ning uitbrak. AFDELING ZEELAND UITSLAG -CORRECTIES Res. eerste klasse Clinge 2Luctor 2 30 (i.p.v. 5—0). Tweede klasse B Terneuzen 3Aardenburg 2 27 (i.p.v. 19); Breskens 3 Noormannen 2 122 (i.p.v. 12 1K v-jg ZATERDAGVOETBAL ZUID I. VIERDE KLASSE A. NieuwdorpTern. Boys 02 Door de zege op Nieuwdorp zijn de Boys opgerukt naar de derde plaats op de ranglijst. Zoals verwacht mocht worden stond de wedstrijd niet op een hoog peil, daar de sterke wind het zuiver plaatsen van de bal schier onmogelijk maakte. De Boys uit Terneuzen hadden in de eerste helft de wind in de rug en begonnen direct aan een of fensief op het Nieuwdorp-doel. Het zou echter ruim 20 minuien duren eer dit in een doelpunt van De Rubber resulteerde, die een voorzet langs doelman Traas schoot (01). Nieuwdorp ont worstelde zich even aan de druk, maar een schot van de Boys rechtsbuiten op de lat luidde een nieuw overwicht van de bezoe kers in. Ook in de tweede helft hadden de Boys het beste van het spel. Een kopbal van De Kraker uit een corner kwam tegen de paal terecht. Maar in de 17e minuut kwam dan toch het verdiend tweede doelpunt van de voet van De Jonge, die van dichtbij scoor de (02). Nieuwdorp zag geen kans het initiatief over te nemen en verder dan enkele schoten van Deurlo en De Kok kwam de thuisclub niet. Bijna was het nog 0—3 geworden toen de Nieuw- dorp-doelman reeds gepasseerd was, maar rechtsachter L. Traas op het nippertje redding bracht. ZO IS DE STAND Dames TEMPO 2—OLYMPIA 4—1 Direkt na de afbuliy nam Tempo het initiatief. Na fel spelen gelukte het de midvoor in de 15e min. een keihard schot op het doel te geven. De bal werd opgevangen door de links back, doch de hal kwam ver keerd op de stick en verdween in het Olympia-doel (10). Weer trok Tempo in de aanval maar de Terneuzense dames wisten goed te verdedigen, zo dat de ruststand inging met 1—0. In de tweede helft had Tem po duidelijk veldoverwicht en het was de midvoor van Bergen op Zoom die een mooie hoge bal in het doel schoot (2—0). Hierna trok Olympia in de aan val en het gelukte de midvoor Ria Mullaert de beide backs te passeren en een doelpunt te scoren (21). Hierna hernam Tempo het initiatief. In de laat ste 15 min. brak er een waar offensief los op het Olympia- doel. Er volgden nog 2 mooie doelpunten; één van de rechts buiten en één van de midvoor van Bergen op Zoom (41). Het was een verdiende over winning voor de dames van Tempo 2, die een goede wed strijd. speelden. RES. TWEEDE KLASSE B Veerse B. 2 13 11 1 1 23 44—16 Roosend. 2 13 6 .J 4 15 24—14 Vliss. 3 14 7 1 6 15 40—35 HVV '24 2 12 6 O 4 14 28—27 Hont. 2 13 7 0 6 14 32—27 Zeel. Sp. 2 14 6 1 7 13 29—25 Corn Boys 2 13 5 2 6 12 33—36 Middelb. 3 12 4 2 6 10 26—33 Axel 2 13 4 2 7 10 19—24 DOSKO 2 12 4 0 26—34 Goes 2 13 3 2 p 8 37—57 (Zaterdagvoethal) ZUID I VIERDE KLASSE A Arnemuiden 13 9 3 1 21 41—13 Chrislandia 12 7 3 2 17 30—22 Tern. Boys 11 7 1 '3 15 30—25 Dinteloord 12 5 4 .3 14 27—25 Smerdiek 10 4 3 3 11 30—25 AZVV 11 4 2 5 10 39—30 Spui 12 3 3 6 9 17—25 VVN 11 3 1 7 7 24—26 Nieuwdorp ,10 1 S 6 5 10—23 Xffevo ,10 1 1 ■8 3 16—50 ONDERAFDELING ZEELAND EERSTE KLASSE 14 14 14 14 14 Middelb. 5 Hoek Kapelle VCK Yerseke 3 Wolfaartsd. 15 Bruse Boys 15 AZVV 2 12 SVD 15 Veere 13 1 22 46—23 2 21. 50—23 4*19' 54—29 3 18 51—40 6 13 41—43 8 11 41—52 7 13 31—48 7 9 28—38 9 39—58 5 13—39 10 TWEEDE KLASSE B Kats Heinkensz. Zaamslag Beren Rillandia 2 Kloetinge 2 Hoek 2 Driewegen Wemeld. 2 Nwdorp 2 15 13 14 8 14 14 14 13 13 13 10 14 0 28 73—25 1 21 52—27 4 19 50—20 3 19 41—18 6 13 46-40 DE SPORTTOTO 641.580 mensen waagden een gokje aan de sporttoto van afge iopen zondag. Zij legden in voor een totaal bedrag van /S10.291 Voor de eerste prijs, die 147.070 bedraagt, hebben zich reeds 30 deelnemers gemeld met één fout loze kolom. Ongeveer 200 deelne mers hebben er reeds melding van gemaakt, dat zij in aanmer king komen voor de tweede prijs, groot ƒ80.281. Voor de extra prijs van de vijl gelijke spelen, die 40.109 be draagt, zijn voorlopig vier gega digden. 19 februari. GRAANBEURS ROTTERDAM. Officieuze noteringen per 100 kg Tarwe, doorsneekwaliteit op basis 17 pet vocht tot 32,85 per schip, franko fabriek, tot 32,60 per auto. Voedergranen: Maalgerst, vol gens monster 25-ƒ27; Kippe- gerst, idem 26,7527,75; Rog ge, idem ƒ22—ƒ27,75; Haver, idem 22—24,75. Peulvruchten, franco Rotter dam: Groene erwten, op monster 2528; Schokkers idem 26 ƒ28,50; Capucijners, idem ƒ30; Bruine bonen, boerenschoon, idem 35—45. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen 35 mm op waarts voor het binnenland. Bintje 11,25—13,25; IJsel- ster 99,50; Bevelander 12 13,50. Klei-aardappelen 38 mm opw.: Furore 1112,50. Voeraardappelen 1,754. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM. Op de veemarkt te Rotterdam waren 1142 vette koeien aange voerd. De notering was ƒ2,50 3,35 per kg. De aanvoer van vette koeien' was even ruimer, handel kalm, beste jonge beesten ruim prijs houdend. Verder voral niet ho ger, enkele prima exemplaren boven notering. OVERSTROMINGEN IN INDONESIË Volgens in Djakarta ontvan gen berichten worden uitgestrek te gebieden in Indonesië nog steeds door overstromingen ge troffen. In Zuid-Sumatra hebben autoriteiten verklaard, dat de rijstproduktie aldaar als gevolg van de overstromingen dit jaar met 40.000 ton zal teruglopen. 0 12 9 21—53 8 34—37 7 13—31 4 16—41 4 22—67 Hoek 2 2 punten in mindering. DERDE KLASSE B Zaamslag 2 13 11 Tern. B. 2 13 10 Spui 2 14 9 AZW 3 13 7 Waarde 2 12 6 Drieweg. 2 13 5 SVD 2 12 2 Heinkensz. 2 13 2 Beren 2 13 0 Driewegen 2 twee punten in min dering. 1 23 62—15 1 22 ë5—15 5 18 75—28 3 17 61—28 4 14 45—24 4 12 29—27 0 10 4, 17—63 0 11 4 12—74 0 13 0 10-101 AMBTENARENSTAKING IN LEOPOLDSTAD In Leopoldstad is een staking onder de gouvernemen'sambte- naren uitgebroken, waardoor de meeste verbindingen met de buitenwereld verbroken zijn. De stakers eisen hogere sala rissen en betere arbeidsvoor waarden, en hebben gedreigd het werk niet te zullen hervat ten alvorens de regering hun eisen heeft ingewilligd. Burgemeester en Wethouders van TERNEUZEN; overwegende, dat bij hun be sluit van 5 mei 1954 o.m. de Blok ken, tussen Schoolplein en Havenstraat in één richting en wel in de richting van School plein naar Havenstraat, gesloten is verklaard voor alle motorrij tuigen; dat bij hun besluit van 21 december 1961 een aantal ver keersmaatregelen zijn getroffen voor de situatie rondom de Markt; dat de Minister van Verkeer en Waterstaat dit mede mogelijk heeft gemaakt door bij beschik king van 10 augustus 1961, no. 53691, de Blokken in de richting van de Havenstraat naar de Herengracht gesloten te verkla ren voor alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee; dat dientengevolge het ge noemde besluit van 5 mei 1954 voor wat betreft de Blokken kan worden ingetrokken; dat voorts ter aanvulling van het besluit van 21 december 1961 het gedeelte van de Havenstraat gelegen tussen de Blokken en de z.g. T-kruising met de Walstraat voor alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee gesloten moet wor den verklaard vanaf genoemde T-kruising in de richting van de Blokken; dat deze maatregel namelijk noodzakelijk is ten einde de door gang van het verkeer komende vanaf de Axelsebrug naar de Markt via de Herengracht, Blok ken en de Zandstraat c.q. de Havenstraat mogelijk te maken; dat de breedte van de Haven straat te gering is voor verkeer in beide richtingen; dat bij besluit van hun college van 6 december 1956 o.m. de rij weg aan de oostzijde van de Markt tussen de Havenstraat en de Zandstraat op woensdag van 6.00 tot 18.00 uur in zuidelijke richting gesloten is verklaard voor alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee, zulks in verband met de wekelijks op woensdag te houden markt, waardoor op ge noemd weggedeelte tweerich tingsverkeer niet mogelijk is; dat in verband met de voren bedoelde verkeersmaatregelen het éénrichtingsverkeer op ge noemd weggedeelte dient te wor den omgekeerd door dit gedeelte gedurende genoemde tijden geslo ten te verklaren vanaf de Zand straat in de richting van de Havenstraat dat de onderhavige weggedeel ten gelegen zijn binnen de bo bouwde kom en in beheer zijn bij deze gemeente; gelet op het besluit van de Ge meenteraad van 25 oktober 1951, waarbij aan hun college is gede legeerd de bevoegdheid, krach tens artikel 5c van het Wegen- vet keersreglement, tot het ne men van verkeersmaatregelen; mede gelet op het bepaalde in artikel 4 en 5 van het Wegenver keersreglement; besluiten: I. in te trekken het bepaalde sub 2 van het besluit van 5 mei 1954 en sub II lid g van het be sluit vah 6 december 1956; II. gësloten te verklaren voor alle vo'ertuigen, rij- en trekdie ren en .vee het gedeelte van de Havenstraat gelegen tussen de T-kruising HavenstraatWal straat en de Blokken en wel van af genoemde T-kruising in de richting van de Blokken; III. de rijweg aan de oostzijde van de Markt tussen de Zand straat en de Havenstraat op de dag, waarop de wekelijkse markt wordt gehouden, zijnde in de regel op woensdag, van 6.G0 tot 18.00 uur vanaf de Zandstraat in de richting van de Havenstraat, zijnde in noordelijke richting, ge sloten te verklaren voor alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee; IV. de sub II en III bedoelde maatregelen aan de weggebrui kers kenbaar te maken door plaatsing van borden model 14, 15 en 16 van het Wegenverkeers reglement; V. dit besluit ter openbare kennis te brengen en in afschrifi mede te delen aan: a. Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg; b. Hoofdingenieur-Directeur Rijkswaterstaat te Middelburg c. Koninklijke Nederlandse Toe ristenbond A.N.W.B.; Koninklijke Nederlandse Automobiel Club; Koninklijke Nederlandse Mo torrijders Vereniging, allen te 's-Gravenhage; d.Kantonrechter te Terneuzen: e. Officier van Justitie, afdeling Kantongerechtzaken te Mid delburg; f. Arrondissementsrechtbank te Middelburg; g. Officier van Justitie bij de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Terneuzen, 19 februari 1962. Burgemeester en Wethouders voornoemd, II. RIJPSTRA, Voorzitter. A. J. DEES, Secretaris. VAST VOOR v HOOGOVENS EN KON. OLIES Het Damrak heeft gistermid dag de nieuwe beursweek inge zet met een lichtverdeelde stem ming waarbij de aandelen Kon. Olie en de certificaten Hoog1 ovens vast in de markt lagen. Unilevers een cent Of zeventig belleden de vorige slolprijs, AKU's bij de opening prijshou dend en Philips op 964 nauwe lijks prijshoudend. De omzetten in genoemde lonasen waren ge ring. Het buitenland liet verstek gaan, de orders van hel publiek waren dun gezaaid, terwijl de beroepshandei een afwachtende houding aannam. Wall Street gaf vrijdag voor de eigen fondsen weinig veran dering te zien. De Nederlandse hoofdfondsen lagen er ie(ts hoger in de markt, K. L. M. ver beterde er zelfs een dollar. De Westduitse beurzen waren gis teren aan de zwakke kant met geringe omzetten. In de openingskoersen voor de internationale waarden kwam gedurende de verdere beursduur weinig verandering^ meer. Alleen in AKU's was wat beweging. Dit tonds doorbrak de 400 procent-barrière tot 403, na een opening up 397. De vo rige slotkoers was 397%. K.L.M. werd hoger geadviseerd inge volge Wall Street. Kon. Olie boekte op 134,iü bijna 2 gul den koerswinst. Hoogovens 7 punten hoger op 821. In de scheep vaar «-hoek werd vrij regelmatig een stukje ver handeld. De koersen vielen zeker niet tegen. Hoiland-Ameri- kalijn, Maatschappij Nederland, Scheepvaart Unie en Rotter- damsche Lloyd. boekten koers winsten van circa 2 punten. Van de leidende cultures werden certificaten Deli bijna 3 gulden lager op 165 geadviseerd. Voor HVA's bestond enige belangstel ling. In de staatsfondsenhoek was men de schrik van de aanstaan de nieuwe staatslening groot 300 min te boven gekomen. De prijzen lagen rond het vorige slotniveau zodat de koersreactie van eind vorige week zich giste ren niet verder voortzette. De handel was een stuk kalmer dan de voorgaande beursdagen. Het zal in deze hoek, aldus de beurs, wel zeer rustig blijven tot 5 maart a.s., de inschrijvingsda tum voor genoemde nieuwe staatslening. De rentespaarbrie- ven Bank voor Nederlandsche gemeen.en schommelden rond het vorige slotniveau. Ook in deze hoek was het een stuk kal mei. In de lokale afdelingen wer den aandelen Vulcaansoord 8 punten hoger op 140 geadvi seerd. Vettewinkel kreeg een hogere advieskoers op de hoge re winst over het afgelopen boekjaar en het onveranderde dividend van 8 procent over het verdubbelde aandelenkapitaal. De dividendverhoging van 14 en 16 procent bracht de aandelen Wilton Feijenoord een 7 punten, hogere advieskoers op 335. Nabeurskoersen AKU403—404 gl slot 403 (402'/j) Kon. Olie: 133.50—134.80 gl (134.50) slot 133.80 Philips: 962 slot 962 -965 (963Yb) Unilever: 187.70—188.70 slot 187.70 (188.30 Hoogovens: 821824 slot 822 (824V?) Beursindicet Int. conc. 569.04 572.06 575.2J Industrie 393.09 394.90 396.08 Scheepvaart 182.38 185.70 185.48 Banken 260.66 261.00 264.61 Handel, etc. 170.25 169.74 170.8) Algemeen 419.37 421.45 423.64 Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.1410.24, nadese dollar 3.413.46, kaanso dollai 3.59''2—3.63V2, gische frank (100) 7.24'/27.29' J Franse frank (100 72.60—73.10 Duitse mark (100 90.25—90.75 Zweedse kroon (100 69.75-J 70.75, Zwitserse frank (100 83.50—84.00, Deense kroon (100 52.2053.20, Noorse kroon (100 50.4051.40, Oos pnrijkse schil ling (100) 14.00—14.10, Italiaans lire (10.000 57.50—59.50, Porto gese escudo (100) 12.50—12.65 Spaanse peseta (100, gr. coup. 5.95—6.1C. KATANGAANSE MARECHAUSSEE HEROVERT KONGOLC In een maandag te Eiisabeti stad. door de Katangaanse reg«] ring uitgegeven bekendmakin wordt medegedeeld dat Katai gaanse marechaussee-eenhecti in het afgelopen weekeinde d noordelijkste stad van Katangi Kongolo, hebben heroverd. Kongclo was in januari doo eenheden van het centrale golese leger veroverd. Op riieu1 jaarsdag werden er 22 Belgiscl en Nederlandse missiona: door plunderende militairen dit leger vermoord. In de Katangaanse bekendm k.ng wordt gezegd dat de zuiv ring van de stad en haar amg ving bijna voltooid is.' J

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3