Provinciaal nieuws Eric de Noorman De Gezworenen KERKNIEUWS AGENDA TERNEUZEN AXEL SLUIS IJZENDIJKE Z AAMSLAG. Eerste volledig te Breskens gebouwd schip te water gelaten ZUIDZANDE Meisje redt kinderen uit zinkende auto DE DOMINICAANSE REPUBLIEK Gewelddaden in Algerië Goethe's Faust voor scholie ren van middelbare scholen. Het komt in 't Zeeuws-Vlaam- se land met zo neei uikwijis voui', dat men in cie getegenneia wordt gesteld „KiassieKluneei te zien. jm versemhende reaenen is dit van beiang voor de leerlingen van de miudelbare scnoien, voor wie een geiegenneid zoals gister middag in net (JoneerigeDouw te Terneuzen werd gegeven, werd aangegrepen om ae „raust" van Goetne te gaan zien (en vooral te gaan noren!. L/e Z. V. U. heelt zien ook in oeze beijvert en het is vooral de directeur van de U. T. is., de heer A. J. M. Vermeu len, die zich voor het organiseren van dergelijke evenementen een bijzondere inspanning getroost. In samenwerking met W.I.K.O.R. heelt de Z.V.u. het zo kunnen regelen dat het Westduitse Tour neetheater ,,Das Schauspiel Rem- scheid" Goethe's „Fausf voor de leerlingen van de middelbare scholen in Zeeuws-V laanderen gistermiddag alhier opvoerde. Het geheel gevulde Concertge bouw vormde een zeer aandach tig gehoor voor dit klassieke spel, waarin Wilhelm Michael Mund in de M'ephistophelesrol en Elke Vollstedt als Gretchen bij zonder veel succes oogstten. De toneelaankleding moest uiteraard zeer sober worden ge houden, maar voldeed toch wel aan de eisen. Van tijd tot tijd was de belichting een goede on dersteuning. Het was niet de eerste keer dat dit theater, op tournée door Nederland, Zeeuws-Vlaanderen aandeed. In het algemeen kan worden gezegd dat de leerlingen der middelbare scholen de verto ning van dergelijke klassieke toneelstukken zeer waardeert. „Terneuzense Graansilo Maatschappij" opgericht. De heer J. D. Bokhoven in Rot terdam, Aug. de Meijer Zonen's Scheepvaart-, Expeditie en Agen tuur Maatschappij N.V. in Ter- neuzen en de Rotterdamsche Bank N.V. in Rotterdam hebben tezamen opgericht de „N.V. Ter- ïieuzense Graansilo Maatschap pij" in Terneuzen. In het maatschappelijk kapi- taal ad 1.5 miljoen, verdeeld in 150 aandelen van J 10.0UU, wordt deelgenomen door de heer Bokhoven voor 30.000, Aug. de Meijer Zonen voor 100.000 en de Rotterdamsche Bank voor f 220.000. De nieuwe N.V. beoogt o.m. de opslag en behandeling van gra nen, zaden en andere produkten, de exploitatie van silo's, pakhui zen en elevatoren, het vervoeren, overslaan en behandelen van gra nen en zaden. De directie zal worden gevoerd door Aug. de Meijer Zonen's Scheepvaart-, Ex peditie- en Agentuur Mij. N.V. ters was meer dan 40 jaar lid van de Doopsgezinde kerkeraad. De uitreiking geschiedde door burgemeester J. M. A. C. van Dongen in het vergaderlokaal van de Doopsgezinde kerk. Vergadering Tennisclub. In het bestuur van de tennis club „S. J. E. F." werden de be stuursleden J. Paridaen (voorz.i, J. Trapman (secr.j en mevr. v. d. VeldeDieleman herkozen. Ofschoon de kaspositie niet ongunstig is noopt de financiële positie tot zuinigheid. Met een dames- en een herenteam zal deelgenomen worden aan een competitie van de K. N. L. T. B. In de tweeae helft van augustus worden de clubkampioenschap pen gehouden en met de Pink sterdagen komt er een tournooi voor spelers uit West Zeeuws- Vlaanderen. Jaarvergadering C. B. C. 'De afdeling Axel van de Chris telijke Bedrijfsgroepen Centrale hield j.l. vrijdag in „Het Cen trum" haar jaarvergadering on der leiding van haar voorzitter, de heer Jac. Buijze. De voorzitter las eerst enkele verzen uit Jacobus 5 en ging voor in gebed. In zijn openingswoord deelde hij mede, dat er deze keer geen toneeluitvoering kon zijn van de toneelgroep Ko Bakker, maar dat nu ter ontspanning de film vertoond zou worden „Winden waaien om de rotsen". Het jaarverslag van de secre taris M. Verschelling, gaf een beeld van de gevoerde acties in de kanaalzone en vermeldde, dat de lonen belangrijk waren ge stegen. Het verslag van de penning meester, de heer S. Jansen, ver toonde een llink saldo. Na dit zakelijk gedeelte werd de reeds genoemde film vertoond, welke zeer in de smaak viel. Culturele dag K.A.J. en V. K. A. J. Jaarvergadering Bond van behalve de sport ook de liefdadig- 'heid wordt beoefend, AARDENBURG Koninkl. onderscheiding. De heer J. Pieters—Hooger- werf werd dezer dagen koninklijk onderscheiden met de zilveren medaille verbonden aan dë Orde van Oranje-Nassau. De heer Pie- Mil), HERV, KERK Bevestiging en intrede ds. D. A. Cazemier. Zondag 11 maart a.s. zal ds. D. A. Cazemier uit Zwartemeer 's middags om 4 uur zijn intrede doen aan de Ned. Herv. Gemeen te van Den Haag in de Grote of St. Jacobs kerk, na in dezelfde dienst door zijn vader dr. L. J. Cazemier uit Schiedam (voor heen te Terneuzen) te zijn beves tigd. Een week eerder, zondag 4 maart, neemt ds. D. A. afscheid van zijn huidige gemeen- 16 Ds Cazemier wordt in Den Haag predikant van wijkge- meente VII als opvolger van ds. J. J. Ph. Valeton. Ds Cazemier werd in 1930 in Terneuzen geboren en studeerde in Groningen. In 1956 werd hij eveneens door zijn vader beves tigd als tweede predikant van de Hervormde gemeente Klaziena- veen-Zwartemeer. Hij was daar o.a. scriba van de ring Emmen en lid van het breed moderamen van de Classicale vergadering. Op de zondag gehouden cul turele dag der K. A. J. en V. K. A. J.( afdeling Noord-Brabant en Zeeland, te Roosendaal wisten onze stadgenoten Ria Maas en Theo Geerink als duo met ruime voorsprong op de vele deelne mers de eerste prijs te behalen in de afdeling muziek. Zij brach ten op hun accordeons een mu sette, wals en de zeer bekende tango Olé Quapa ten gehore, welke bij de vele genodigden, en vooral het jeugdige publiek, zeer in de smaak vielen, zodat zij een prachtige beker rijker met veel voldoening naar Axel de terug reis aanvaardden. SCHOONEIJKE. Jaarvergadering Volksonder wijs. In de zaal Wijffels had de af deling Volksonderwijs haar jaar lijkse feestavond. Zoals gewoon lijk werd hieraan medewerking verleend door de toneelgroep van de N. O. V„ die het blijspel „Hier gebeurt nooit iets" bracht. De heer P. A. Vermeulen uit Waterlandkerkje hield een pro- pagandarede. Uitslag kleuremvedstrijd. De kleurwedstrijfl, uitgeschre ven door het comité 10 x 10 voor de leerlingen van de lagere scho len in Sluis had het volgend resultaat. Ie prijzen: Raymond Verhoe- we, Babs Marsman, T. Verstrae- te, D. Verstraete, Ingrid de Dalie, Denise dë Meyer, Cor Lensen, Gerrit Kramer en George Tas. 2e prijzen: Jaap Boddery. Greet Haanstra, Linda Verlaan, Magda Plasschaert, Frans van der Nes- te, G. van Rie, F. Leenhouts, X. Dans. 3e prijzen: Cor Franke, Ria van Espen, Rie Grahame, Guil- laume Herrel, Han Crooymans, M. Tas, J. Provo, A. Maenhout. 4e prijzen: Adrie van Hal, A. van Hiel, C. Croosman, Rosa van Hurp, Joke van Hoey, W. Oude Brouille, Luc, van. Beijsterveldt. Plattelandsvrouwen. In calé „Wilhelmina" hield de plaatselijke afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen naar jaarvergadering. Mevrouw J. T. BoschCorthals en mevr. J. Almekinders—Risseeuw wer den in het bestuur herkozen. Het musnoudeiijk geoeeke werd aige- wisseld door een lezing van jhr. G. M. M. Alting von Geusau met als titel: ..Niemand leeft alleen voor zichzelf." Zijn causerie werd ontleend aan het verzekerings wezen en aangevuld met enige instructieve ïolprenten. Uitvoering gymnas tiekvereniging. De gymnastiekvereniging W. I. R. uit Sluis gaf in het paro chiehuis een aardige demonstra tie van vrije en toesteloefenin gen. Deze demonstraties werden afgewisseld door judo-demon straties van de sportgroep „Kreytz" uit Terneuzen. Hieraan werd ook deelgenomen door enige dames en heren uit Sluis. De opbrengst van deze avond, oenevens die van een loterij, zal aan het comité 10 x 10 worden afgedragen. Jaarvergadering „Het Groene Kruis". Onder leiding van de heer W. Kapsenberg hield de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis haar jaarvergadering in het jeugdgebouw van de Ned. Herv. kerk. In verband met de voort durend stijgende kosten moest de contributie met 1 per jaar verhoogd worden. Zuster G. de Jonge bracht als wijkverpleegster verslag uit van haar werkzaamheden en de heer J. W. Marsman werd als secreta ris herkozen. Na de pauze, waarin aan de aanwezigen een kopje koffie werd' aangeboden, kwam de film: „Er dreigt gevaar". Toegelicht door zr Van den Ende, verpleeg ster voor de kinderverzorging in Zeeland. Het boekjaar 1961 heeft een tekort van 13,25 voor 1962 is zelfs een tekort geraamd van 216,10. Zesde Internationale Zeehen- geleoncours. Voor het zesde achtereenvol gende jaar gaat het zeehengel- comité te IJzendijke haar groot internationaal zeehengelconcours houden. Dit jaar in april aan de oevers van de Schelde tussen de wijk Nummer Eén en Hoofd plaat. In haai- vergadering besloot het comité het gehele batig saldo te schenken aan het Koningin Wflhelminafonds voor de kanker bestrijding. Daar dit keer dus zal dit de vele sportvissers zeker nog meer dan voorgaande jaren aanmoedi gen om aan dit groot visfestijn deel te nemen. Ieder jaar doet aan dit concours ook een groot aantal vissers uit België en zelfs uit.Frankrijk en Duitsland mee. Het comité houdt er thans reke ning mee dat er wel een duizend tal neelnemers kunnen zijn. Ruiteravond. Het was voor de 16e maal, dat de landelijke rijvereniging „De Julianaruiters" haar bekende „Ruiteravond" hield. Ditmaal weer in „De Poort", een gebouw dat zich hiervoor uitstekend leent. De voorzitter, de heer Jac. Dieleman Mzn, kon gewagen van een druk verenigingsjaar, voor al door het concours hippique te Axel. De jeugd komt goed opzetten, getuige de successen van de jeugdruiters op de ge houden concoursen en vooral ook door de oprichting van een ponyclub tezamen met Axel. Deze blijkt reeds direkt in een grote behoefte te voorzien én biedt zeer veel perspectieven. Met de feestelijkheden op 30 april a.s. hoopt men gezamen lijk reeds te kunnen optreden en fleur te geven aan het geheel. Het was de reeds overbeken de B.A.C.-club uit Sluiskil, on der leiding van de fam. Benja- minsz, die vervolgens .deze avond voor haar rekening nam en het dient gezegd te worden dat zij dit met vaart en verve hebben gedaan. Dit zeer be schaafd ensemble weet de juis te snaar te treffen bij het pu- blik en dit is tegenwoordig geen sinecure. Afzonderlijke vermel ding verdient ongetwijfeld het optreden van de „D. D. Bro- tners", een jeugdig muzikaal duo dat uitsekende verwachtin gen wekt. Ook de „Ballade van de Zuiderzee" trok zeer de aan dacht. Een klasse apart vormde mej. Emy Benjaminsz, die in elk nummer, waarin zij optrad, aan het geheel een geheel eigen charme wist te geven, zodat er direkt een niveau werd bereikt, dat voor velen zeer begerens waardig is, maar slechts door weinigen wordt bereikt. Zo wisselden de ernst en de humor elkaar af en was het 11 uur, vóórdat iemand er erg in had. De verloting leverde, naast de gezelligheid die ze meebracht, voor velen een fraaie prijs op, want de prijzenvoorraad was groot. Met het zingen van 2 couplet ten van het Wilhelmus werd tenslotte deze- geslaagde „Rui teravond" stijlvol besloten. Maandagmiddag heerste er aan de kade, waai Van de Sande's machinebedrijf gevestigd is, een wat zenuwachtige drukte. Het was voor de leiders van dit be drijf een zeer gewichtige dag. Het eerste te Breskens gebouwde schip zou te water worden gela ten. Het is de Arnemuiden 7, be stemd voor de heer Siereveld uit Arnemuiden. Aanvankelijk was de tewater lating bepaald op 12 uur 's mid- Feestavond Volksonderwijs. De afdeling Zuidzande van Volksonderwijs hield zaterdag in de zaal van hotel „De Zwaan."' haar jaarlijkse feestavond. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer B. v. d, Reepe, speciaal welkom burge meester en mevr. Everwijn, ter wijl spreker verder een propa gandistisch woord sprak voor het plaatselijke en het lande lijke werk. De heer Van de Reepe bracht de aanwezigen verder nog onder de aandacht de in maart a.s. in Oostburg te houden Toogdag van de Federa tie Zeeland van Volksonderwijs en zeide daarbij te hopen, dat de afdeling Zuidzande op deze middag met een groot aantal leden vertegenwoordigd zal zijn. Het verdere programma werd vervolgens geheel gevuld door toneelstukjes, welke op de plan ken werden gebracht door de leerlingen van de klassen 3, 4, 5 en 6 van de openbare lagere school. Dat deze jonge acteur- tjes daarmee succes hadden werd wel bewezen door het ap plaus waarmee de veie aanwezi gen na afloop van elk stukje de „artisten" beloonden. Ook de gebruikelijke verloting werd weer een groot succes. Door de heer Van de Reepe werd een speciaal woord van dank gericht tot mevr. J. Caste- leijnv. d. Voorde voor haar hulp bij het instuderen van de stukjes. Dokter Beek dankte tenslotte het onderwijzend personeel en verdere hulpkrachten nog na mens de afdeling Zuidzande, waarbij de dames een bloem- stukje werd aangeboden, terwijl de heren iets „mannelijks" ontvingen. Deze laatste spreker stond verder nog even stil bij het aan staande vertrek van de heer J. A. C. Smallegange, onderwij zer der school. Dit vertrek, ver band houdende met daling van hét aantal leerlingen der school, wordt door de afdeling van Volksonderwijs ook betreurd, doch de heer Beek zeide te hopen dat de scheidende leer kracht nog vaak zal terugden ken aan zijn Zuidzandse tijd en vooral aan de avonden van Volksonderwijs. daks. Toen kwam men tot de conclusie, dat er te weinig water was, en de tewaterlating werd enkele uren uitgesteld. Tot twee uur, was de afspraak. Al lang voor die tijd echter hing de Arnemuiden 7, onder grote belangstelling in de sterke staaldraden van de drijvende bok van v. d. Akker's bergings bedrijf te Vlissingen, die door een sleepboot op haar plaats ge houden werd. De mannen van deze bok, til den de Arnemuiden 7, die op de kant gebouwd was, zacht als een baby van de wal, hesen het ge vaarte dat 19 meter lang en 5 meter breed is, een achttal me ters hoog. Voorzichtig zonder dat er ook maar iets geraakt werd, werd met het schip in de takels gemanoeuvreerd tot boven het water. Voor leken hing het gevaarte angstwekkend in de be trekkelijk dunne staaldraden. De spanning steeg toen de takels langzaam werden gevierd, en het schip langzaam maar zeker zijn element naderde. De sirene van het bedrijf kon digde verheugd het blijde mo ment aan. Handen werden ge schud, en deze voor Breskens in dustrie belangrijke gebeurtenis was weer voorbij. De heer C. van de Sande jr. deelde ons mede, dat dit het eerste stalen vissersschip is, dat volledig te Breskens wordt ge bouwd. -Er zijn op de werf al een zestal stalen vissersschepen af gebouwd, doch nog nimmer had men zich gewaagd aan dë bouw van het casco zelf, dat men steeds uit Rotterdam liet komen. Toen de bouw van stalen vis sersschepen een vlucht begon te nemen, en er, mede dank zij de gemeentelijke garanties, meer vraag naar grotere vissersche pen met goede accomodatie aan boord kwam, heeft men op de werf plannen beraamd, om ook zelf de casco's te kunnen bou wen. Wat het model betreft is dit schip, en ook de drie andere schepen-, voor welke nog orders lopen, zullen volgens het zelfde systeem worden gebouwd, iets langer en iets breder dan zijn voorgangers. De lengte bedraagt 19 meter, de breedte 5 meter. Het heeft een diepgang van 1.80 m. Het schip zal door het bredere model iets stabieler liggen, dan de andere vissersschepen. Hoe stabieler het schip ligt, hoe beter het geschikt is om er op zee mee te kunnen vissen. De stabiliteit van een vissersschip wordt be paald door de vraag, hoe lang kan hét schip, ook bij winderig weer het bedrijf uitoefenen. De Arnemuiden 7 krijgt een 150 pk motor, en zal voor niet te verre afstanden ook geschikt zijn om op de haringvangst te gaan. Hoofdzakelijk is het schip bedoeld als garnalenvaartuig en bestemd voor de kustvisserij. Half oktober van het vorig jaar DINSDAG 20 FEBRUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater 8 uur: „De ondeugende meisjes van Montmartre". Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatiesamenkomst. Raadszaal, 8 uur: Lezing voor Fed. Vrouw. VrijW. Hulp verlening over „Individuele zelfbescherming". AXEL: Het Centrum, 8 uur „Spartacus". SAS VAN GENT: Toneelzaal Glasfabriek, 8 uur: Toneelspel „De vrolijke vrouwtjes van Windsor". (Z.V.U.) WOENSDAG 21 FEBRUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, „De ondeugende meisjes van Montmartre". Contcertgebouw, 8 uur: Toneelspel „De vroluije vrouw tjes van Windsor". (Z.V.U.) ZAAMSLAG Verenigingsge bouw Zaagstraat, 8 uur: Film over het dopsleven:,van Zaam- slag. werd de kiel voor het schip, na geruime tijd van voorbereiding gelegd. Eind maart zal de officiële proefvaart plaats moeten hebben. Kort daarna wordt het schip op geleverd. Direct nadat het schip in het water was, werd de kiel gelegd voor weer een nieuw schip, n.i. voor de gebr. Marijs te Breskens. Daarna moet nog een schip voor de Urker vissers worden ge bouwd, terwijl er nog een bouw order is voor een Bressianer vis ser. De machinefabriek Van de Sande kijkt met spanning uit naar de aanleg van de derde ha ven te Breskens, omdat met de expansie van dit bedrijf groot gebrek komt aan kaderuimte. Een eigen scheepswerf zou voor Breskens' ontwikkeling van groot belang kunnen zijn. Het ligt in de bedoeling, om als de derde haven er is, aldaar een werf te bouwen terwijl men voor de afbouw van de schepen aan het havenhoofd gevestigd wil blijven. De tewaterlating van de Arne muiden 7 werd o.m. bijgewoond door de toekomstige eigenaar van het schip, alsmede door de burgemeester van Arnemuiden de heer A. Hack. Ook vertegen woordigers van de scheepvaart inspectie waren aanwezig. De Arnemuiden 7 krijgt een stuurhut, van waaruit de gehele visinstallatie van het schip, de ingebouwde lier en de visboktaen. te bedienen zal zijn. In het bene den gedeelte van het schip komt een aanrecht en accomodatie voor de bemanning. De 21-jarige Maria Noorjen. dochter van een landbouwer uit het Brabantse dorpje Deldonk, heeft gisteren in het middelpunt der belangstelling gestaan dooi de onverschrokken wijze waarop zij zondagavond uit een onder Veghel in de Zuid-Willemsvaart gereden auto twee kinderen van het echtpaar Verbeek uit Veghel heeft gered. Maria en haar verloofde G. G. uit St. Hubert, fietsten over de rijksweg naar Veghel toen zij het ongeval zagen gebeuren. Het meisje gooide jas, vest en schoe nen uit en sprong te water. Berst bevrijdde zij het 3-jarige dochter tje. Haar verloofde, die nauwe lijks kan zwemmen, hielp bij de redding van het 6-jarige zoontje. Daarna waren zij te vermoeid orr. nog een reddingspoging te wa gen. Van de enkele andere men sen. die intussen op de oever wa ren verschenen, durfde niemand te water gaan. Het echtpaar Ver beek is verdronken. De oorzaak van het ongeluk is nog niet be kend. 5. Glimlachend haalt Eric de schouders op bij het antwoord van Septimus. Hij kent dit wantrou wen. „Uw mannen kunnen misschien in de huisjes buiten de omheining onderdak vinden," gromt de paal kop verontschuldigend. Mij zet de wijnkruik neer en beent naar de deur. „Ik zal je je vertrek wijzen." Als schaamde hij zich voor zijn argwaan, begint Septimus een vriendelijk praatje en vraagt daar bij, tussen neus en lippen, van al les omtrent Erics betrekkingen met Aëtius. De Noormém, die best begrijpt wat hiervan de bedoeling is, geeft uitgebreid op alle ondervragingen antwoord. Dit stelt Septimus ken nelijk tevreden, want zijn toon wordt veel vriendelijker. Het slaapvertrek is een armoe dige ruimte met vijf slaapplaatsen op de vloer, een bank en een kruk als enige meubilering. „Geeft niet," grpmt Septimus, „het is alleen maar om te slapen. Verder zitten mijn gasten altijd be neden in de herberg en daar is het gezellig. Je mannen kunnen ook komen." Gezellig is het er inderdaad, niet alleen Septimus, maar ook ver- scheidenè bezoekers blijken oud strijders van Aëtius' leger te zijn, en vap ae sfeer van wantrouwen is wéinig over wanneer Svein Langtand na enkele pulletjes goed bier over zijn heldendaden tegen de Hun gaat uitweiden. De uren vliegen voorbij en de een na de ander vertrekken de be zoekers. Maar vanuit het duister van het woud slaan een paar felle ogen de nederzetting gade, en niet met de beste bedoelingen. i ttt-C' i-k jjtt s De politiemannen van San Do mingo, de hoofdstad van de Do minicaanse republiek, hebben hun chef afgezet en de regering gedwongen in zijn plaats een kan üidaat van hun keus te benoe men. Zondagmiddag verschaften en kele politiemannen zich toegang tot het bureau van kolonel Pen1/ Pena, die de vorige dag tot hoofd der politie was benoemd door de staatsraad. Zij pakten de kolonel hardhandig aan en smeten hem de deur uit. Tijdens een bijeenkomst op het hoofdbureau van politie verklaar den de „uitwerpers" van kolonel Perez Pena, dat deze een moorde naar was, die tijdens het Trujillo bewind zijn ondergeschikten mis handeld had. Zij eisten van de re gering de benoeming van majoor Belisario Beguero of van kolonel Bienvenido Castro. Enige tijd later verschenen 2 leden van de staatsraad op het hoofdbureau van politie en spra ken zich uit voor de kandidatuur van kolonel Castro. Hij kreeg ter stond door de minister van Bin nenlandse Zaken het insigne van hoofd van de politie opgespeld Kolonel Castro werd vervolgens in triomf naar zijn nieuwe bu reau gedragen Maandag zijn 11 personen bi/ gewelddaden in Algerië omge komen. Vier mensen werden gewond bij een aanval van een Ó.A.S.-groep op een hotel waar in een afdeling ter bestrijding van de O.A.S. gevestigd is. De aanval werd met machinege weren en bazoka's ondernomen De politie weigerde te zeggen hoeveel schade bij het hevige vuurgevecht is aangericht. Een andere commandogroep van de O.A.S. opende machine geweervuur op een auto me) vier burgers, die wegreed van het Mailloit-ziekenhuis in Al giers. De auto vloog in brand en de vier inzittenden kwam® om het leven. Bij andere schiet partijen in Algiers werden twee Mohammedanen gedood en een Europeaan gewond. Een officier werd op straat neergeschoten In Bone werden vier men-<en gedood en vijf gewond. Bij een gewapende overval °P het stadhuis van Oran werden 90.000 nieuwe francs geroofd. N Algiers werd een portier van een blok huizen van 20.000 nieu we francs aan huurgelden be roofd. Vijf mannen hebben g's' termorgen in een wapenopslag plaats ingebroken en maakten een grote hoeveelheid wapens buit.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2