Provinciaal nieuws STEN Nil De Twentsche Bank Eric de Noorman De Gezworenen procent rente AGENDA ag 17 februari 1962. ?r de zondag TERNEUZEN AXEL Brand in de nieuwe vleugel van het „S% Anthonius" bejaardentehuis te Groenendijk MoediTTO; *"BAOTERMó!g?mf Zondagdiensten Terneuzense Door- mangroep krijgt een eigen groepsgebouw Nieuw wijkgebouw van „Het Groene Kruis" wordt dezer dagen officieel geopend Uw geld bewaren tot max. f. 25.000.-, op een depositoboekje bij De Twentsche Bank is gemakkelijk en rentegevend. U kunt de bedragen ook per giro storten. VLUCHT UIT OOST-BERLIJN ONDER REGEN VAN KOGELS iV WIL G£StHI£DE. Staat op, laten we gaan. Mattheus 26 46. wil geschiede." Dat is; de n het stof. Dat is: het ge hoofd. Dat zijn de handen ivringende, zo vasthouden- den die loslaten. Dat is srgegeven hart. Maar het r: bij dat gebogen hoofd, loslatende handen, bij dat jeven hart, daar moet nog tg bij (en dat is het aller- amste): daar moet nog eenswillende wil. Gód moet zijn wil willen. Gods wil willen. U moet wil willen met uw wil. nij willen en niet willen, wilt en niet en wilt." s dus niet .naar negatief sief. Dit is niet maar de eping van uw wil. Dit is door positief. Dit is Gods 'olbracht door uw wil. Dit >ldaat. die zijn eigen wen en vrouw en kind en huis n wegslikt. Die gehoor- bevelen aanhoort aan- èn... uitvoert, ik dat wel. God wil het n u afscheuren. U moet taAn overgéven. Ach, n lopen er niet rond met die zich maar nooit slui- llen. Wanneer wil een ich niet sluiten? Als er dheid in het lichaam zit. nneer wil een zielewond t sluiten? Als er onge- 1 in de ziel zit. Déze on- eid: dat we Wiet God nog i dezelfde wil, d.i. eens zijn. lerkt u, dat dat buigen '°ds wil maar njet een buigen, maar een willen ;s. Niet maar een aan de van Gods wil meege- •orden als een weerbar- md met een opgestroopt naar een met uw bidden, od uitlopen: een willen wil. En zó: „volwaardig jn Uw geboden lopen", chrijver noemt het: een gwekkend voorrecht: te. >idden: „Uw wil gesehie- is het. is tot deze dingen be- Niemand lis moest er zelfs om nOm deze dingen aéden worden... „Uw wil )e Stem achter U".) FORMEERDE KERK. uur en 3 uur Ds. A. van »n. I uur en 2.30 uur Ds. F van Hoorn. "ent zaaltje vah- de Jfed Kerk): 7 uuc JJs. A. .ven- in. van Axel. 10 uur en 3 uur Ds. H. s, van Ermelo. 10 uur en 3 uur Ds. M. er. KERK (Vrijgemaakt) uur en 2.30 uur Kandi- ïn der Belt, van Zwart- 10 uur en 3 uur Ds. H. GEREF. KERK. 9.30 uur en 2.30 uur 3t. GEMEENTE (Syn.) (Frans Halslaan): 10 uur leesdienst. EF. GEMEENTE. 3 uur «n 2 uur laM- (Vlooswijkstraat)9.30 ïur en 6 uur leesdienst. 1EREF. GEMEENTE. 9.30 uur, 2 uur m I i. de Reuver. enkomst „Bethei". 7 uur Ds. v. d. Molen, rig. preö. te Cadzand. ER DES HEELS. 10 uur Heiligingssa- 7.30 uur Verlossings- imst. Leidster: Kapi- C. v. Engelen. KATHOLIEKE kerk uur en 8.30 uur Gele» ifis; 10.00 uur Gezongen 14.00 Lof en 19.00 uur H. Mis. uur, 8.30 uur en 10 uur: lissen, uur, 7.45 uur, 9 uur m H.H. Missen. 7.30 uur en 10 uur: «sen. nt7 uur. 8.30 uur H. H. Missen. 10 uur. 9.15 uur, 10.30 7.00 uur H.M. Missen. 7 uur, 8.30 uur en H. H. Missen17.00 Avondmis. EUWS-VLAANDEREN. "*\G 17 FEBRUARI. HERV. KERK. Geen Avondgebed. 1G 18 FEBRUARI. HERV. KERK. uur Ds. W. S. Even- Ds. W. S. Hugo van ugddienst. 10 uur Ds. L. Spaans, Doop)6.30 uur Ds. L. iondag 15. Vervolg.) uur Ds. A. C. w. ten :heid.) uur Ds. H. W. Door» 10 uur Ds. C. van IJzendijke. (Viering aal). 10 uur Ds. Joh. Bre- uur Ds. W. S. Hugo. int: 9.30 uur Ds. J. van Zuidzande. 10 uur Ds. P. A. L. Ds. C. Balk. Muiden: 11 uur Ds. C. >rkje: 10 uur Ds. W. uur Eerw. Heer H. an Hoofdplaat. 1 uur Ds. J. Ejjgen- ,G 21 FEBRUARI. ur Liturgisch Avond- V. S. Hugo v. Dalen. Hobby- en Huisvüjt- tentoonstelling. Fen commissie voor liet Jeugd- J Hervormde Gemeente alhier organiseert een hobby- en hmsvliit ten toonstelling die zal ..■orden gehouden op zaterdag 31 art a 5 'n het jeugdgebouw "De Schake? aan de Kerkhof- 13 Iedere inzender is ^lkom en heste werkstukken zul len prijzen' worden beschikbaar gesteld. Verkeersongeval. Gistermorgen te ongeveer 10 uur kwam een truck met opleg ger van de N-V. „De Hoop ge- faden met betonijzer bij het ne men van de bocht Hogendijk-Zeve- naarstraat tijdens een hevige •u-indstoot, met een achterwiel in (nnaovrtl. dr zachte berm terecht, tengevol ge waarvan de oplegger schuin over de weg kwam te staan en gedeeltelijk in dc naast deze weg gelegen sloot terecht kwam. Nadat de lading gelost was, werd de oplegger door personeel en materiaal van „De Hoop" weer op de weg gezet en opnieuw ge- ^Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Jeugdraad vergaderde In zijn openingswoord memo reerde dc voorzitter van de T—r- neuzense Jeugdraad, de heer E, de Groene, die donderdagavond in „Lunchroom Koene" verga derde. dat in november 1.1. toen de afgevaardigden van de diver se jeugdorganisaties bijeenkwa men de vraag werd gesteld, of de jeugdraad nog wel noodzake lijk was. Daarbij werd ook de vraag gesteld of het niet ge wenst was dat een lid van het gemeentebestuur daarin als ad viseur zitting zou nemen. Men voelde er n.l. weinig voor om feesten te organiseren en later daarvoor de klappen op te van gen. Op dit onderwerp werd later in de avond nog eens te ruggekomen, toen de feestvie ring op 30 april ter sprake werd gebracht. Uiteindelijk waren de leden het er wel over eens dat de Jeugdraad moest blijven voortbestaan, maar dat er dan toch wel een nieuwe geest zou moeten komen. Verschillende vacatures wer den aangevuld, waardoor het bestuur thans als volgt is sa mengesteld E. de Groene voor zitter), C. Koster (vice-voorzit- ter). M. P. Meeuwsen (eerste secretaris), J. van Hijfte (2e secretaris), F. Gerreman 'pen ningmeester), mej. C. Scheele (algemeen adjunct) en de heer P. de Jonge (secretaris mate rieel). Aan het slot van zijn inleiding deed de heer De Groene een dringend beroep op alle afdelin gen de subsidie-aanvragen beter te verzorgen. De voorzitter deel de daarbij mede, dat binnenkort een gesprek met B. en W. kan worden tegemoet gezieft. Er werd door het bestuur een onderzoek ingesteld naar een cursus, die nuttig zou kunnen zijn voor de leiders van de diver se jeugdverenigingen. Daarbij was men tot de conclusie geko men dat een cursus „spreken in het openbaar" zeer geschikt zou zijn. Wil men deze op gunstige voorwaarden kunnen volgen, dan zullen er zich minstens 20 gegadigden moeten melden. Ge durende de vergadering kwamen ruim 20 opgaven binnen. Beslo ten werd deze cursus in het vroege najaar te doen beginnen. Punt van vrij uitvoerige be spreking was de anti-honger actie 10 x 10. De Jeugdraad is in het bezit van spaarkaarten, die zullen worden uitgedeeld. Als adviseur was een leerling van de U. T. S„ de heer H. Saa- man. de gast op deze vergade ring, omdat hij de promotor was van diverse acties op zijn school. Een ko'ektebus in de gang, een dansavond en een film avond brachten ƒ160 op en nu wacht rnen nog op de resultaten van de verkoop van ballpoints. Ook andere scholen in Terneu- zen doen hieraan mee. Ook de Jeugdraad wilde best nog wat meer doen en daarom werd in de pauze Mystic Marco opgebeld, die direkt bereid was op zaterdag 24 februari a.s. een goochelmiddag voor de jeugd te houden. Zijn er jeugdverenigingen, die zelf nog aktiviteiten in deze wensen te ontwikkelen, dan zal dit zeker op prijs worden ge steld. Aan de feestelijkheden op 30 april zal de Jeugdraad deel nemen zonder daarvoor om subsidies te moeten vragen, dus zal het zo sober mogelijk moe ten worden gehouden, al kun nen de deelnemers er echt wel iets van maken. Het ligt n.l. in de bedoeling voor de kinde ren in de vroege namiddaguren een optocht te organiseren met versierde kinderfietsen en steps en daarna een ballonwedstrijd die door de N. P. V. wordt geor ganiseerd en tenslotte een lam pionoptocht. De voorzitter zeide dat de Jeugdraad ten allen tijde bereid is in contact te treden met een eventueel Oranjecomité met dien verstande dat men deze evenementen wel in het alge meen feestprogramma zou wil len inpassen, maar zonder deel te hebben aan eventuele onkos ten. De onkosten, die de Jeugd raad zich kan veroorloven, heb ben uitsluitend betrekking op enkele prijzen, die voor de deel nemers beschikbaar worden ge steld. Modeshow voor K. A. V. Een groot aantal dames be zocht de modeshow die dc af deling Terneuzen van-de Katho lieke Arbeiders Vrouwen in sa menwerking met „Emka-shovv", in het parochiehuis organiseerde. Vier mannequins toonden een groot aantal modellen van de produkten van een groot aantal bekende Nederlandse bedrijven. Hierdoor wercl nadruk gelegd op het motto waaronder de show- werd gebracht; „Kent en waar deert wat Nederland's arbeid presteert". Door de wijze waarop de man nequins deze grote verscheiden heid van kwaliteitsproducten toonden en waarop mevrouw Krispijn, de leidster van de show een en ander uiteenzette, werd het een aantrekkelijke avond waarop de aanwezige dames vele belangrijke tips kregen. Geduren de de pauze werden enkele waar devolle prijzen verloot. Vooral het gedeelte na de pauze waarin de mannequins van verschillende stoffenfabrieken eigen modellen toonden, viel bijzonder in de smaak. Geslaagd. Bij de onlangs te Amsterdam gehouden examens voor con- sumptiejjsbereider is o.m. ge slaagd de heer J. A. Manhave te Terneuzen (voorheen te Bres- kens). Groslijst P. v. d. A. Op de afdelingsvergadering van de P. v. d. A. te Axel, welke gisteravond in „Het Centrum" is gehouden, werd voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing de volgen de groslijst vastgesteld: 1. C. van Bendegem; 2. K. Ha melink; 3. P. Scheele; 4. H. Fol- kertsma—Staal; 5. J. Dieleman; 6. J. Dronkers; 7. C. Hoorman; 8. N. MaasDieleman; 9. J. Hame link; 10. M. Oppeneer; 11. P. B. Seghers; 12. J. Verpoorte; 13. A. Dieleman. ZATERDAG 17 FEBRUARI. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „De ondeugende meisjes van Montmartre". Concertgebouw, 8 u.: „Gor- go, het duivclsm onster". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Spartacus". ZAAMSLAG: Geb. „De Poort", 7 uur: Ruiteravond. ZONDAG 18 FEBRUARI. TERNEUZENLuxor-Theater, 2 uur: „Gorgo, het duivelsmon- ster"; 4.30 en 8 uur: „De on deugende meisjes van Mont- martre". Concertgebouw, 8 u.: „Gor go, het duivelsmonster". AXEL: Het Centrum, 3 en 8 u.: „Spartacus". Door onbekende oorzaak brak te ongeveer half vier in de nacht van donderdag op vrijdag brand uit in de in aanbouw zijnde twee verdiepingen hoge vleugel van het bejaardentehuis „Sint Antho nius" alhier, in welk tehuis zich momenteel 92 verpleegden en 12 zusters bevinden. In deze vleugel was men reeds geruime tijd bezig om het tehuis te vergroten en te moderniseren. Te ongeveer half vier werd een der zusters wakker door de zwa re rookontwikkeling, waarop zij onmiddellijk alarm sloeg en direct werd begonnen de bejaarden, die n°g in het oude gedeelte van het tehuis wonen, in, veiligheid te brengen, terwijl tevens de politie en brandweer van Hontenisse werd gealarmeerd. Het mag een groot geluk ge noemd worden, dat de felle wind de zich snel ontwikkelde brand van dit oude gedeelte hield, waar door dit gespaard is gebleven en geen der bewoners van liet tehuis enig persoonlijk letsel heeft op gelopen. De brandweer van Hontenisse was snel ter plaatse, doch ziende dat bij een ongunstige wending van de wind en de reeds in om vang toegenomen brand, hulp van andere brandweerkorpsen noodzakelijk was, werd assisten tie ingeroepen van de korpsen uit Hulst en Terneuzen. Met ongeveer 13 spuiten was men de brand ongeveer twee uur na het uitbreken meester en kon inoaie de nablussing aan de plaatselijke brandweer wórden overgelaten. De volkoméfr uitgebrande vleu gel bevatte Wftf! de kamers der zusters en éhKêle andere inwo- nenden, de ^gemeenschappelijke eetzaal, te vëW'recreatiezaal, en de keuken, ""a De schadé'wordt op twee ton geschat. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de oraktjjk der artsen waargenomen door dokter K. J. Hoving, Axelse- straat 27, tel. 2445. Apotheek geopend: Kiaassen, Noordstraat 54, tel. 2090. Zondagdienst Kruisverenigin gen Groene en Wit-Gele Kruis: zr. E. A. H. de Vries, Groene Kruisgebouw, Van Steenbergen- laan 65, 'tel. 3360. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts J. F. de Haas, Axelsestraat 19 te Zaamslag, tel. 01153366. Het Stichtingsbestuur van het roepsgebouw voor padvinders der Terneuzense Doormangroep, bestaande uit de heren J. v. d. Peijl jr (voorzitter), P. Baard (secretaris) en A. Will (penning meester), is er trots op na een jaar hard werken het zover te hebben gekregen dat tot de bouw van een groepsgebouw kan wor den overgegaan. Voor zover is de zaak financieel rond, maar dit brengt (financiële) konsekwen- ties mee en daarom zal er toch nog een loterij op touw moeten worden gezet en enkele andere aktiviteiten ontplooid moeten worden. Onderkomen De Doormangroep zat beslist wel erg verlegen om een behoor lijk gebouw waar verkenners en welpen op geregelde tijden bij een kunnen komen om alles wat des padvinders is naar behoren te kunnen uitvoeren. Met de wel willende medewerking van Rijks waterstaat hebben zij geruime tijd van de affuitloods aan de Middensluis gebruik kunnen ma ken. Maar vanaf 1 februari 1961 was die mogelijkheid er niet meer vanwege de kanaalwerken. Zij hadden ook nog de beschikking over een ruimte in de „Achter om" en hoewel zij daar erg blij mee waren, er kon niet van wor den gezegd dat hiermee nog maar aan de minimale eisen werd vol daan. Begin maart, als het weer het toelaat, gaat men met de bouw van het nieuwe onderkomen be ginnen. Het wordt geplaatst na bij de sportvelden. De grond kreeg men in erfpacht van de ge meente en van het kleedlokaal van het vroegere voetbalveld mocht men voor de afbraak ver schillende onderdelen overnemen. Het gebouw komt in de trant van de bestaande sportgebouwen. Er komen twee lokalen in met daartussen een leiderskamer, op bergruimte en toiletten. De totale oppervlakte beslaat 22 x 9 meter, maar daarbuiten komt dan nog de kampvuurput met een vloer oppervlakte van ongeveer 6 m'-. Bezetting Wie zou denken dat dit ge bouw zo nu en dan maar eens gebruikt wordt, weet weinig van de aktiviteiten van de padvinders van de Doormangroep af. Nor maal zal er iedere avond gebruik van worden gemaakt en voor de jongeren, die de geheimen van het „op kamp" gaan nog moeten leren, is dit een ideale gelegen heid. Nu is het voor de leiding gemakkelijker om even een kijk je te gaan nemen als er een groep 's zaterdags en 's zondags kampeert. Een grote geruststel ling voor de ouders bovendien. Volgens de berekeningen van het Stichtingsbestuur zal het ge bouw zo ongeveer in augustus a.s. gereed zijn en dan zal aan de opening een bescheiden feestelijk heid zijn verbonden, geheel in padvindersstijl. Maar ondertussen moet de Stichting toch wel door blijven gaan met het inzamelen van de nodige gelden. Daarom begint vandaag een loterij, waarvoor 5000 loten aan de man moeten worden gebracht. De padvinders zullen daarmee aan de deur komen en gezien het succes van de eerste lotérij en de vele hulp die reeds werd ontvangen, hopen zij dat ook deze zal slagen. Het wijkgebouw van „Het Groene Kruis", annex districts consultatie-bureau t.b.c.-bestrij ding, aan de Van Steenbergen laan is op enkele kleinigheden na vrijwel voltooid. Binnen afzienbare tijd kan de officiële opening dan ook worden tege moet gezien. Aan de linkerkant van het ge bouw bevindt zich de behuizing van het „Groene Kruis", rechts is het consultatiebureau; hoewel aangebouwd, zijn het twee afzon derlijke panden. Boven het hoofdgebouw bevindt zich de behuizing van de drie zusters en de woning van de concierge. Op het noord-oosten hebben deze een prachtig uitzicht op de Schelde, zuidelijk is er bij elke woning een ruime loggia. Links is de publieke toegang; in het midden hiervan een deur, die toegang geeft tot de wonin gen. Links van deze deur is in de muur een telefoon-tableau, waardoor het mogelijk is bood schappen van buitenaf door te geven en vanuit de woningen antwoord te ontvangen. Bij af wezigheid van de opgeroepene vermeldt een verlicht plaatje de woorden: „Niet thuis". Links van de hoofdingang komt men via een hal in een open ruimte, waar, in een bed denstelling, gebruikte bedden kunnen worden gelucht en gedes infecteerd. Naast het magazijn bevindt zich een zeer moderne desinfec- tiekamer bij de ruime wacht kamer met een greenhouten pla fond en comfortabele zitplaatsen, welke een rustige indruk maakt. 170 kantoren in Nederland 3. Na enkele dagen op de kamp- ;>!ek doorgebracht te hebben, waar paard en mens gelegenheid hebben zich voor de komende lange tocht te sterken, zoeken Eric en zijn krij gers de Heirbaan op, een golvende, brede weg die vrijwel kaarsrecht over heuvels en rivieren naar het weslen voert. Er heerst nog een betrekkelijk druk verkeer, Meer malen komen-ze een karavaan van handelaars tegen, die kennelijk beducht voor overvallen zich aanééngesloten hebben. De zwaar bewapende krijgsben de van Eric de Noorman veroor zaakt meermalen enige onrust, maar de mannén trekken zich wei nig aan van de argwanende, haast vijandige blikken, waarmee men hen op de wisselplaatsen en in de gehuchtep langs de weg begroet. Het kost wel eens moeite, maar toch slaagt de Noorman er steeds in voor hem en zijn makkers on derkomen gedurende de nachten te vinden. De verhalen, die hij hier en daar hoort over nachtelijke overvallen op eenzame hoeven maken het verblijf in de open lucht niet erg aanlokkelijk. Hoe waar die verhalen zijn, be wijzen de talloze verwoeste en nooit meer opgebouwde villa's die hij op zijn weg tegenkomt. Dank zij de goede conditie waarin deze Romeinse weg nog steeds ver keert, schieten zij flink snel op en de hoge vuurtoren van de haven- Stad Gesoriacum (Boulogne) is al zichtbaar wanneer ze tegen de avond een vervallen handelsplaats bereiken. Had Eric geweten wat hen hier boven het hoofd hing, hij zou met zijn troep haastig verder gereden zijn. De toiletruimten voor het pu bliek liggen eveneens naast het magazijn. In de gang bevindt zich verder nog een koffiekeu- ken. De boxenkamer is een voor beeld van efficiënt uitgespaarde ruimte. De tien boxen worden n.l.. wanneer zp buiten gebruik zijn, tegen de muur ingeklapt. Boven deze boxen kan dit naar behoefte elcctrische verwar-' ming worden ingeschakeld. Aan de zuidzijde bevindt zich de kamer voor de artsen met ernaast de test- en isolatiekamer. Het districts-consultatiebureau voor de t.b.c.-bestrijding, dat reeds in gebruik genomen is, is een juweel in zijn soort, voor zien van de modernste outillage, als geheel één van de beste be huizingen, die ons land op dit ge bied telt. De ingang is aan de rechter zijde. Binnen het gehele gebouw is een gang die rondloopt, waar door een soort eiland is ontstaan. Op dit eiland heeft de röntgen- inrichting haar plaats gevonden. Aan weerszijden van de gang zijn de ruimten voor de interne dienst en administratie. De twee an dere zijden zijn bestemd voor de bezoekers. Er is in het gebouw een com municatiesysteem met vier tele foontoestellen en één met micro foon en luidsprekerinstallatie, waarmee dus kan worden opge roepen en geantwoord. Zeer vernuftig en modern is ook het luchtverwarmings- en verversingssysteem. Ventilato ren stuwen warme lucht de rönt- genkamer binnen. Deze slaat neer, waarna door andere venti latoren deze lucht weer wordt weggezogen. Vanuit de hal komt men in een ruime lichte wachtkamer, waar van de wanden bestaan uit secu- rietglas. Links van de gang be vinden zich tien deuren, vier terra-cottakleurig er. zes blauwe. Hierachter zijn de kleedhokjesJ Bij het neerlaten Van dé zich hierin bevindende bankjes en het sluiten der deuren, gaan twee lampjes branden, waardoor de arts en de administratie kunnen waarnemen welk hokje bezet is. Er zijn twee laboratoria, het ene is het zg. „vuile", waar spu tum e d. worden gecontroleerd, in het andere worden de longen nagekeken op hun capaciteit. Achter het ruime kantoor van de districtsarts ligt de iets min der grote doch even gezellige kantoorruimte voor de districts- zuster. De foto-ontwikkelingskamer is voorzien van licht-dichte deuren. In de kelder wordt het archief geborgen en is de kamer voor de motor. De twee nieuwe gebouwen zijn niet alleen een prachtige aan winst voor de betreffende dien sten, maar ook voor onze stad. Beide gehouwen werden ont worpen door het architecten bureau Götzen v/h Dullaert te Hilversum en uitgevoerd door het architectenbureau De Bruijne te Terneuzen. Een 25-jarige Oostduitse vrouw en haar vijfjarig zoontje zijn vrijdag onder een regen van kogels van het balcon van een huis aan de grens tussen Oost- en West-Berlijn gespron gen. Westberlijnse brandweer lieden hielden een vangzeil ge reed. Het kind miste het vang zeil en viel in een prikkeldraad versperring. De brandweerlie den wisten hem echter op vVestberlijns gebied te trekken. Oostduitse grenswachten openden 't vuur toen de brand weer aan de grens van de Ame rikaanse sector arriveerde. De Westberlijnse politie loste on middellijk een serie waarschu wingsschoten om de vlucht van de vrouw en het kind te dekken. Het jongetje sprong als eer ste, doch miste het vangzeil. Zijn moeder durfde pas te sprin gen toen haar kind op Westber- lijns gebied in veiligheid was. Volgens de politie was de vader van het gezin reeds in West-Bcrlijn. Niemand werd door de Oostduitse kogels ge troffen. SI Eigenaars van bars, cabarets en restaurants op Kioesjoe, Zuid- Japan, hebben besloten geen sterke drank meer te verkopen aan automobilisten.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3