Neer dan 3 miljard! Wie adverteert een moord Storm over Nederland Kantongerecht Oostburg Binnenlands nieuws KERKDIENSTEN HOOG WATER IN DORDRECHT Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFEISENBANK Voor de zondag Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 17 februari 1962. De /eer zware storm, die velen aan de kust enige bange uren heeft bezorgd, heeft ook in het binnenland veel overlast veroor zaakt. In Lochem werd een personen auto, bestuurd door mr J. Tromp Meesters uit Zutphen, op de rijks weg Zutphen—Lochem getroffen dooi een vallende boom. Het slachtoffer werd ernstig gewond overgebracht naar een ziekenhuis in Lochem, waar hij in de loop van de avond is overleden. JIOOG WATER IN LIMBURG Het hoge Maaswa'er heef! bij Venio nu vermoedelijk zijn top- stand bereikt. Op de rivier lig gen verscheidene schepen voor anker, wachtend op een lagere waterstand, nu de vaarthoogte onder de noodspootbrug te ge ring is geworden. De Zomer- kade in de Venlose haven is on der water gelopen en tal van goederen moesten op de Winter- kade worden overgeslagen. In Noord-Limburg zijn langs de Maas verscheidene boerde rijen geïsoleerd door het water, dat over grote afstanden de uiterwaarden heeft over stroomd. Ook de bewoners van sommige lager gelegen doipen ondervinden veel overlast. Alle pontveren zijn uit de vaart ge nomen. Een koud avontuur had de automobilist V. uit Venraij, die via een binnenweg naar Bergen wilde rijden. Hij zag de weg nabij Ayen wel gedeeltelijk on der water staan, maar daar er geen waarschuwingsborden stonden, stuurde hij zijn wagen onvervaard het water in. Wel dra werd hij tot stoppen ge dwongen, want de wagen zakte meer dan een meter weg. Op zijn hulpgeroep kwamen omwo nenden in actie, die de Bergense brandweer waarschuwden. In middels kon de heer V. niet lan ger wachten. Hij ontkleedde zich grotendeels en kwam zwemmend en wadend door liet koude water aan hogerwal, waar hij in een boerderij werd opge nomen. De brandweer heeft later met een tractor de auto weter tc berger. BEKGEN (L.) GEÏSOLEERD Dc oude woonkern van Bergen (L.) is door overstroming van de Maas sedert vrijdagmorgen we derom geïsoleerd. De verbinding van de rijksweg Venlo-Nijmegen naar het oude dorp waar o.m. het gemeentehuis gelegen is. wordt door de gemeente door middel van een tractor onderhou den. Tn Dordrecht heeft men vrij dagmiddag' voor de derde maal in enkele weken tijds de ongenoe gens van hoog water ervaren. Gistermiddag stond het oude havengebied van Dordrecht, dat ten noorden van do Voorstraat die behalve drukke winkelstraat ook hoofdwaterkering is weer grotendeels blank. Het water steeg tot 2.53 motor boven N.A.P.. net niet genoeg om het dijkleger op het appèl te roepen. Als het water in Dordrecht 2.10 meter boven N.A.P. staat, treedt bij de dienst van openbare wer ken de fase van waakzaamheid in. Naar gelang van de snelheid, waarmee het water opkomt en andere factoren, zoals dc wind richting en dergelijke, gaat de waakzaamheid over in daden en wordt het dijkleger gealarmeerd; in elk geval is het op zijn post. als het water het peil van 2.60 meter boven N.A.P. heeft be reikt. Dan worden, waar nodig, op verschillende plaatsen op de hoofdwaterkering vloedplanken geplaatst. In ernstige gevallen worden vloedplanken geplaatst voor elke deur van de aan dc buitendijkse zijde van dc Voor straat gelegen winkels, wonineen en gebouwen. De inwoners van Dordrecht zijn. wat hoog water betreft, wel wat gewend. Het is dan ook geen bijzonderheid, dat het oude ha vengebied blank staat. De post werd vrijdagmidd ig in het havengebied normaal be zorgd. Het enige abnormale was, dat de bestellers lieslaarzen aan hadden. SCHIP GEZONKEN Te Spijk, boven Lobith, is vrij dagmiddag het Nederlandse mo torschip ..Arbeeo" gezonken. Het schip was geladen met grint, ruim 700 ton en op weg naar Nederland. Als gevolg van de zware golfslag zonk het schip snel. De kapitein, zijn vrouw en een kind en de matroos geraak ten te water. Zij zijn echter door opvarenden van in de nabijheid liggende schepen gered. DAK VAN SCHOOL GEWAAID In tweede Exloërmond (ge meente Odoorn) is vrijdagmiddag door de storm het dak van de christelijke kleuterschool ge waaid. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. In een dorp bij Barnsley Noordoost-Engeland) is oen 19- jarige vrouw omgekomen door dat het dak van haar woning werd vernield. Haar 22-jarige echtgenoot werd ernstig gewond naai het ziekenhuis overge bracht, De laatste tijd vragen de zittin gen van het kantongerecht te Oostburg zoveel tijd, dat besloten werd oen extra zitting in te leg gen. Deze werd donderdagmorgen gehouden. Kantonrechter was mr. H. van den Belt uit Tet neuzen, Officier van Justitie mr. Th. Le- bret uit Middelburg. De eerste, die vooi de tafel kwam. was de heer F de S.. gros- der te Oostburg. Deze zaak was; de vorige zitting aangehouden voor het"horen van de getuige, de verbalisant de heer A. L. van O. uit Groede. De heer De S. kwam met zijn auto uit de Erasmusstraat te Oom burg gereden en wilde de Burchtsiraat indraaien. Dit is een gevaarlijk kruispunt, daar het ver keer dat vanuit de Burchtstraat nadert, voorrang heeft. Ondanks dat de heer Dc S. de politieman op zijn motor zag aan komen, draaide hij toch dc burcht siraat in. met het gevolg dat de wachtmeester tel moest remmen om een aanrijding te voorkomen. In de vorige zitting had de heer De S. gezegd, dat dit onmogelijk was. daar de motorrijder pas bij de winkel van de heer Daanes w as en derhalve ver van hem af was. Zó ver, dat hij zonder gevaar voor anderen rustig de Burchtstraat m kon rijden. Wachtmeester Van O. zeide ech ter, dat hij reed met een snelheid van precies 50 km, in opdracht om het doorgaande verkeer op snel heid te kunnen controleren. Vanaf Daanes. tot aan de hoek is precies 45 m 85. Rijdend met een snelheid van 50 km per uur, moest, indien de wachtmeester niet geremd had, een botsing gevolgd zi.in. De heer De S. maakte zich over de verklaringen van de wacht meester nijdig en meende dat de wachtmeester voor zijn taak als verkeerscontroleur totaal onge schikt was.Hij voelde zich in zijn eer aangetast door deze bekeuring en meende dat hoe meer procesr sen de wachtmeester maakt, hoe beter hij is. Na deze verklaringen werd de heer De S. het woord door de kan tonrechte)- ontnomen, en de offi cier van Justitie ..trok stevig van leer, toen hij de heer De S. onder de aandacht bracht dat deze wijze van rijden hoogst gevaarlijk is voor andere weggebru;kers. De eis luidde 25 subs. 5 dagen. Ook de kantonrechter bracht dc heei De S. nog eens onder de aan dacht, dat hot" geen Mijl is, ernstig gevaar te scheppen voor andere weggebruikers dooi voorrangs wegen op te rijden, waarop ver keer nadert. Uitspraak 15 subs. 3 dagen. J. A. de L., vrachtrijder te Bres- kens, was op 27 okt.. komende uit de richting Schóondijkc naar IJzendijke met een zware vracht wagen met aanhangwagen rechts af geslagen. Bij deze draai had hij een wat grote uithaal gemaakt. Daardoor werd de weg voor een achterop komende vrachtauto ge laden met bieten belemmerd. Bij het indraaien van de Oranje- dijk had de heer De L„ om de draai goed te kunnen nemen, eerst links aangehouden, waardoor zijn achteropkomen meende, dat hij links af zou slaan, en de gewon-'- sorteermanoeuvre maakte. Toen de wagen rechts aanhield, zag de chauffeur, de heer H. A. uit. Kou- dekerke. zijn weg plots versperd door de eensklaps naar rechts zwenkende vrachtauto, geladen met basalts! enen. De L. gaf dit feil toe. en voerde aan, dat op de Oranjedijk een trak- tor geparkeerd stond, w aardoor hij de grote zwaai nodig had, on> de dijk te kunnen oprijden. Verschillende getuigen voerden aan, dat de heer De L. inderdaad links aanhield, en plots rechtsaf zwenkte. Voor de veel te ruime bocht, waardooi de vrachtwagen op de linkerweghelft kwam, werd een boete geëist van 25 subs. 5 dagen. Voor hot afsnijden van de weg voor het achteropkomend ver keer ƒ40 subs, 8 dagen. De kantonrechter maakte er voor het le feit 10 subs. 2 dagen van. voor het- 2e feit was de ver oordeling conform de eis. M. J. de S.. handelaar te Lap- schuere (B. werd vertegenwoor digd door mr. H. A. R. de Mui uit Oostburg. De heer De S. was op de weg Sluis—Draaibrug bij de kruising achteruit rijdend, tegen een aldaar geparkeerde auto ge reden. Eis 20 subs. 4 dagen. Uitspraak 10 subs. 2 dagen. afslaan- Hij gaf geen richting aan. waardoor een aankomende brom fietser tegen de fietser opvloog. De nieuwe brommer had een scha de van 116,80, die inmiddels is geregeld. Voor hel, niet aangeven van de richting werd een boete van 5 subs. 1 dag gevraagd, voor het niet vrijlaten van de doorgang op het fietspad 30 subs. 6 dagen. De uitspraak was voor "het eer ste feit conform, voor het 2e feit deed de kantonrechter er een tientje af, 20 subs. 4 dagen. J. J. R., pijpenmonteur te Ter- neuzen, had op 17 september op het beruchte kruispunt Cadzand—Zuid- zandeSluis bij Potjes geen voor rang verleend aan een auto op de voorrangsweg, toen hij daar met zijn motorrijwiel reed. De eis was 25 suits. 5 dagen. De uitspraak ƒ20 subs. 4 dagen. A. B. B., landbouwer te Bier vliet, had in zware mist gereden met een traktor mot aanhangwa- gentje zonder verlichting), vol gens zijn zeggen slechts 35 meter op de Prov. weg te IJzendijke bij Pyramide, om met bieten naar zijn beesten te kunnen gaan. Hij had hiervoor een schikking thuis ge kregen van ƒ75, die hij nogal aan de hoge kant vond. Het O. M. vorderde conform deze schikking 25 voor de voor- en ƒ50 voor de achterverlichting. Het verweer, dat het maar zo een klein eindje betrof, ging niet op, daar mr. Lebret van mening was, dat in dc mist groot licht gevoerd moet worden, of het nu lange of korte eindjes rijden betreft. De uitspraak was 25 voor de voor verlichting en ƒ25 voor de achter verlichting te vervangen door 2 x 5 dagen hechtenis. Mevr, L. S. S.—V., tut Nieuw- vliet, was. komende uit de rich ting Groede, de Rijksweg opge draaid met een bestelauto, zonder voldoende op het aankomende ver keer te letten. Prompt werd haar auto aangereden door een luxe auto bestuurd door de onderwijzer de heer R. uit Oostburg. Mevrouw voerde aan. dat haar raampjes beslagen waren, waar door zij de aankomende auto niet opgemerkt had. De schade aan de personenauto betrof een bedrag van 328, terwill ook haar eigen auto een schade van ruim ƒ300 had. Mr. Lebret stelde, dat. ondanks dit knooppunt door een aantal bor den goed beveiligd is, er steeds on gelukken gebeuren, die te wijten zijn aan niet uitkijken van auto mobilisten. De eis was niet mals, n.l. 100 boete subs. 20 dagen. Daar mevrouw ook nog een grote éigen schade te betalen TWEE JAAR VOOR „LUCHTSPION" De 38-jarige Westduitse foto graaf Heinz Cassel is, wegens het onderhouden van verrader lijke betrekkingen met de Rus sische geheime dienst, vrijdag veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf. Cassel was beschul digd van het maken van lucht foto's van militaire installaties in de bondsrepubliek en werd op 23 maartvan het vörige jaar gearresteerd, toen hij op het Westberlijnse vliegveld Tempel hof uit een vliegtuig stapte om ze af te leveren aan de Russische geheime dienst in Oost-Berlijn. Bijna 1 miljoen motorrijtuigen in Nederland Het voorlopig resultaat van de telling van het Centraal Bureau voor de Statistiek van het aan tal motorrijtuigen in ons land volgens de stand op 1 augustus 1961 bedraagt 968.600. Ten op zichte van de stand op 1 augustus 1960 (863.700) betekent dit een stijging met "12 pet. De cijfers van de voornaamste categorieën luiden als volgt: Personenauto's 602.500 (512.300), stijging 18 pet,: bedrijfsauto's 191.700 (173.200), stijging 11 pet.; motorrijwielen 101.900 (111.300), daling 3 pet.; scooters 68.400 (62.150). stijging 10 pet. Ons land telt thans 1 personen auto op elke" 19 inwoners. heeft, werd van de boete 75 ge maakt subs, 15 dagen. J. B., landbouwer te -Aarden- burg. vond het niet zo erg leuk. om zich voor een verkeersfout te moeten yerantwoorden. De nieuwe kruising Sluis—Aard>nburg had hem parten gespeeld, toen hii met zijn traktor, waar achter twee aan hangwagens met bieten hingen deze kruising naderde. Tegemoet kwam een personenauto bestuurd door de arts E. uit Aardenburg. Dokter E. had zijn knipperlicht aan, waardoor de heer B. meende dat de „wagen in de richting Sluis zou gaan. 'Er' volgde een botsing, met aan de doktersauto een scha lde van ruim f500 en aan de trak tor een schade, van, ruim 170. Dit ongeluk, aldus de kanton rechter, had niét mogen gebeuren. De heer B. moet tér plaatse beter op het aankomende verkeer let ten. De eis 'was 50 subs. 10 da gen. De uitspraak ƒ30 subs. 6 dgn. 3.000.000.000,— Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken. aangesloten bij de Coöp. Centrale P.aif- feisenbank te Utrecht. Ruim drié miljard gul den. Ook U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de YValstraat 7 TERNEUZEN Noordstraat 6 AXEL TWEE DODEN BIJ AUTOBOTSING Donderdagmiddag is bij een autobotsing te Beek (gem. Bergh) een bejaard echtpaar uit Nijmegen om het leven geko men. Een personenauto, bestuurd door de heer H. jr zou door een stopbord zijn gereden, waarna hij tegen een vrachtauto botste. Twee van de vier inzittenden van de personenauto die uit de rich ting Arnhem kwam, werden op slag gedood. Het waren de vader van de bestuurder, de 72-jarige G. J. H. en diens 60-jarige echt genote. De vrouw van de be stuurder werd met zware ver wondingen naar het „Sint Jozef ziekenhuis" te Doetinchem over gebracht. De bestuurder werd licht gewond. De auto werd ge heel vernield. Het bejaarde echt paar was donderdagmorgen in het huwelijk getreden. BIJ VERKEERSONGEVAL GEDOOD Gistermorgen is de 43-jarige mijnwerker P. Schoffeler uit Hulsberg op de Eschenderweg in Heerlen bij een verkeersonge val gedood. De heer Schoffeler, die een bromfiets bereed, zou geen voorrang hebben verleend aan een bestelauto. Zwaar ge wond werd hij naar het „Sint Jozef-ziekenhuis" in Heerlen vervoerd, waar hij kort na aan komst overleed. He' slachtoffer was vader van vijf kinderen. DOOR VALLENDE BOOM GETROFFEN EN GEDOOD Tengevolge van de storm is vrijdagmiddag een peisonénauto, bestuurd door mr. J. Trom Mees ters uit Zutphen ep dc rijksweg ZuthpenLochem door een neer vallende boom getroffen. Zwaar gewond werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Lochem over gebracht. waar hij'in de loop van de'avond aan zijn verwondingen Overleed. DODELIJK VERKEERSONGELUK Gistermiddag is op de Sta- dionweg. nabij hef stadion Feijenoord. in Rotterdam een ernstig verkeersongeluk ge beurd. ;I6K s Een personenaiajp, afkomstig uit Wijchen bij-NfÜPiegen). be stuurd door J. Éfjïdoel, chauf feur van beroep etP:-23 jaar oud. verleende geen .-.tBCjorrang aan een van rechts kOB&ende zware vrachtwagen van een expeditie bedrijf. Met ee»o«n&rme klap schoof de personenauto onder de linker zijkant van de truck. De voorzijde van de personen auto werd totaal vernield, van de voorruit bleef geen splinter op zijn plaats. De bestuurder werd levensgevaarlijk gewond, zijn naast hem gezeten broer, de 28-jarige Frans Bardoel, land bouwer, stierf enkele ogenblik ken na de botsing. Een derde in zittende de 26-jarige fabrieksar beider A. P. H. Jansen, even eens uit Wijchen. die achter in de wagen had plaats genomen kwam er met een verstuikte pols af. Hij kon na verbonden te zijn naar huis gaan. J. Bar doel is in het Zuiderziekenhuis opgenomen. Op het moment van het onge luk was het zeer slecht weer, waardoor de bestuurder van de personenauto, die ter plaatse slecht bekend zal zijn geweest, vermoedelijk de situatie niet heeft kunnen overzien. DODELIJK VERKEERSONGELUK Bij een verkeersongeval in Santpoort-Noord is in de nacht van donderdag op vrijdag de 17- jarige monteur S. P. J. Stevens uit IJmuiden om het leven ge komen. Hij reed mee in een auto die bestuurd werd door de 27- jarige visser H. van Dok uit Den Helder. Omstreeks half twee reed deze op de Hagelingeweg in de richting van Haarlem. Door nog onbekende oorzaak vloog de wa gen tegen een boom. Dc jonge man werd op slag gedood. De bestuurder moest met zeer ern stige verwondingen worden op genomen in het „Antonius Zie kenhuis'' in IJmuiden. Hij liep een schedelbasisfractuur op en beide benen moesten worden ge amputeerd. De auto werd totaal vernield. Hongerstaking in Decazeville geëindigd. De acht van de twintig mijn werkers in Decazeville, die de hongerstaking waartoe zij kort geleden waren overgegaan, nog hadden volgehouden, hebben vrijdagmiddag gecapituleerd voor het advies van de artsen en hun hongerstaking beëindigd. Zij zijn thans in een ziekenhuis opge nomen, in uiterst verzwakte toe stand. UW WIL GESCHIEDE. Staat op, laten we gaan. Mattheus 26 46. „Uw wil geschiede." Dat is; de mond in het stof. Dat is: het ge bogen hoofd. Dat zijn de handen de wringende, zo vasthouden de handen die loslaten. Dat is het overgegeven hart. Maar het is moer: bij dat gebogen hoofd, bij die loslatende handen, bij dat overgegeven hart, daar moet nog één ding bij (en dat is het aller voornaamste) daar moet nog bij: de eenswillende wil. Niet; Gód moet zijn wil willen. U moet Gods wil willen. U moet Gods wil willen met uw wil. „Laat mij willen en niet willen, wat Gjj wilt en niet en wilt." Dit is dus niet maar negatief en passief. Dit is niet maar de doorstreping van uw wil. Dit is door en door positief. Dit is Gods wil volbracht door uw wil. Djt is de soldaat, die zijn eigen wen sen, eigen vrouw en kind en huis en ieven wegslikt. Die gehoor zaam de beveien aanhoort aan vaardt èn... uitvoert. Bedenk dat wel. God wil het niet van u afscheuren. U moet het: afstaén overgéven. Ach, hoevelen lopen er niet rond met wonden, die zich maar nooit slui ten willen. Wanneer wil een wond zich niet sluiten? Als er ongezondheid in het lichaam zit- En wanneer wil een zielewond zich niet sluiten? Als er onge zondheid in de ziel zit. Déze on gezondheid: dat Wl'ftiet God nog niet van dezelfde wil, d.i. eens- willend zijn. Zo merkt u. dat dat buigen voor Gods wil maar niet een móéten buigen, maar een willen buigen is. Niet maar een aan de ketting van Gods wil meege sleurd worden als een weerbar stige hond met een opgestroopt vel maar een met uw bidden, voor God uitlopen: een willen wat God wil. En zó: „volwaardig 't pad van Uw geboden lopen". Een schrijver noemt het: een huiveringwekkend voorrecht: te. mogen bidden„Uw wil geschie de". Zó is het. Wie is tot deze dingen be kwaam? Niemand Christus moest er zelfs om worstelenOm deze dingen moet gebéden worden... „Uw wil geschiede-'' (Uit: „De Stem achter U".) OOST ZEEUWS-VLA ANDEREN. ZONDAG 18 FEBRUARI. NED. HERV. KERK. Axel10 uur Vic. S. den Blaauwen (m.m.v. Kerkkoor)2.30 uur Ds. Ph. M, Becht, van Zaamslag. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 uur Ds. J. A. Poelman, van Terneuzen. Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Tim- mers. (Bed. H. Avondmaal.) Philippine: 11 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil9.30 en 11 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Ds. J. Schollen; 3 uur Ds. J. A. Poelman. Gebouw „De Schakel": 9.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Rusthuis „Seheldeoord": 6 uur Ds. J. A. Poelman. Gebouw „Bethel": 10 uur Jeugd- kerk. Zaamslag: 10 u. Ds. Ph. M. Becht: 2.30 uur Ds. P. J. Ponnings, van Axel. R. C„ chauffeur te Steene B. reed le Sluis tegen een verkeers- zuil aan met zijn vrachtwagen. Ge zien hel feil, dal hij dit verkeers delict zelf aan de politie kwam vertellen werd slechts een geringe boete opgelegd n.l. 15 subs. 3 dagen. De eis was 30 subs. 6 dgn. Mr. F. Adriaanse uit Middelburg trad voor de heer C. op als ge machtigde. A. F. J. R., metaalbewerker te Aardenburg, moest tijdens zijn ziekte als ontspanning wat gaan vissen op advies van ziin arts. Hij deed dit toen maar ineens goed, en toog er op uil niet vier hen gels. De heer R. had wel een vis vergunning, doch had zijn simme tjes uit gelegd aan de verkeerde kant van de kreek. Hij wist niet. dat zijn vergunning, die bovendien slechts gold voor 1 hengel, voor de andere zijde van hel viswater be stemd was. By de bekeuring wer den dc hengels in beslag genomen. Thans bleek het met alle ver gunningen in orde te zijn. en werd -leehts een geringe boete van 2 x 5 gevraagd, terwijl hij de in be slaggenomen hengels met hot bij behorende tuig ter zitting terug ontving, nadat hij de boete aan dë deurwaarder had betaald. J. J. S„ oud-opperman te Sluis, «as in de Ridderstraat te Sluis aan het fietsen. Tei hoogte van de noodwoningen wilde hij links Door AGATHA CHRI8TIK 75) Nadruk verboden. „Ja, ziet ti.we hebben el kaar toevallig op een cocktail party ontmoet... ik was pas ge demobiliseerd. We raakten aan de praat en toen vertelde ik haar, dat ik hier naar toe zou gaan, en, noutoen leek het ons een geslaagde mop als ik haar mee nam... U moet weten, dat Julia, de échte Julia dolgraag aan het toneel wilde, maar moeder werd al stapel del als ze er over be gon. Nu, toen kreeg Julia het een pracht van een kans bij een behoorlijk gezelschap te komen ergens in Perth of weet ki pre cies waar.enfin, die kans heeft ze met beide handen aangegre pen. Ivlaar om moeder nu niet ongerust tc maken, leek het haal beter haar in de waan te laten, dat zij hier bij u logeerde en als een braaf meisje voor apothekers assistente leerde." ..Maar toch wil ik precies we ten. wie die jonge vrouw is, die ik in huis heb!" Patrick wendde zich opgelucht tot .Julia, ciic op dat moment doodbedaard en ongenaakbaar binnentrad. „De bom is gebar sten!" lichtte hij haar in. Julia trok verwonderd haar wc rkbrauwen op. .Vervolgens kwam zij volstrekt onbewogen nader en ging rustic zitten. „Nu, okay. Ook best!" Zij vroeg: „Is u cr erg boos "om?" Zij bestu deerde do gezichtsuitdrukking van juffrouw Elacklock met een soort van wetenschappelijke be langstelling. ..Ik zou razend zijn in uw geval!" „Wie ben je?" wilde juffrouw Blaeklock weten. Julia slaakte een zucht. „Nu is geloof ik het ogenblik aangebro ken om de kaarten maar open op tatel te leggen. Vooruit dan maar: kf ben de éne helft van Fip en Emma. Om het precies te ze: gen: ik ben Emma Joeelyn Stamfordis.ofschoon vader zijn naam kort daarop verwisseld heeft voor De Courcy. Vader en moeder zijn uit el kaar gegaan, wcet; u, toen Pip en ik een jaar of drie waren. Ieder is zijn eigen weg gegaan en ieder nam een kind mee. Ik werd vaders deel. Hij Was niet bepaald een model vader, dat begrijpt u zeker wel... maar wel alleraar digst. Bij tussenpozen werd ik op een kloosterschool gedaan... als vader op reis moest of het erg druk in zakeh kreeg. Afwisse lend ging ik ook met hem mee, in cosmopolitischc omgeving na tuurlijk. Maar door de oorlog zijn we elkaar volkomen kwijt ge raakt. Ik weet op geen stukken wat er van hem geworden is. Ik heh zelf ook het een en ander be leefd. Ik heb meegedaan in de Franse verzetbeweging. Een op windende tijd was dat. Om kort te gaan. ik kwam na de oorlog in Londen terug en ben toen over mijn toekomst gaan denken. Ik wist, dat de broer van mijn moe- dei- een hoop geld had gehad. Ik heb toen inzage genomen van zijn testament om te kijken of hij misschien mij nog bedacht had. Maar nee, niet rechtstreeks tenminste... Toen heb ik naar zijn weduwe laten informeren en gehoord, dat die vrijwel „gaga" moest zijn, onder de morfine en stukje bij beetje stenende... Eer lijk gezegd, was u dus mijn beste kans! U zou over een tijdje een vervaarlijke bom duiten erven en voorzover ik te weten kwam, had u geen mens aan wie u iets kon nalaten... Nu, dacht ik, wie weet, als wij een beetje met elkaar kunnen opschieten en u op me gesteld raakt... ik ben, zoals u begrijpen kunt, „sans le sou" ach tergebleven... zou u best iets voor een arme wees kunnen doen-" „Zo, dacht je dat?" vroeg juf frouw Blacklóek. „Ja, natuurlijk. Toen kende ik u nog niet, moet u denken... ik had me zo'n beetje een half zachte tante voorgesteld! Maar toen liep ik door een reuzen toe val Patrick tegen het lijfen die bleek nota bene zoveel als een neefje van u te zijn. Dat leek de kans van m'n leven! Ik heb hem nagelopen en hij is op een aller- charniantse manier Voor me be zweken... De echte Julia was toen net in contact met haar troep gekomen. Die kon ik ge lukkig aan haar verstand bren gen. dat zij een roeping had te volgen en haar talent in dienst had te stellen van de kunst, een ongezellige kamer in Perth moest huren en daar een tweede Sarah Bernhardt moest zien te worden. „U mag het Patrick niet al te kwalijk nemen," vervolgde zij. „Hij had erg met me te doen, zo heel alleen op de wereld... en hij vond het een pracht van een mop mij voor zijn zuster te laten door gaan." „En vond hij het ook prachtig, dat jij dat hele samenweefsel t an verdichtsels aan de politie hebt verteld?" „Wees even redelijk, tante Letty! Begrijpt u niet. dat toen de "afschuwelijke geschiedenis met die overval geweest was... ik reuze in de rats kwam te zit ten? Laten we eerlijk zijn... Wie heeft er mooier beweegreden dan ik om u uit de weg te ruimen? Ik kan u alleen maar op mijn woord verklaren, dat ik niet degene ben geweest, die de aan slag heeft gepleegd. Maar zelfs Patrick heeft me er scheef om aangekeken... dan begrijpt u toch, dat jk tegenover die slimme inspecteur niet anders kon doen, dan mijn rol verder spelen? Hoe kon ik weten dat die malle Julia, de echte Julia, beginnen zou met ruzie te maken met haar direc teur en binnen veertien dagen weer op de keien zou komen? Ze vraagt Patrick of ze nu hier mag logeren... In plaats dat hij nu seint: „Blijf weg!", vergeet hij de hele boel en doet niets!" Met een woedende blik op Patrick be sloot zij: „Idioot van 'n vent!" (Wordt vervolgd.) GEREFORMEERDE KERK. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. A. van Leeuwen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. F Slomp, van Hoorn. Sas van Gent - zaaltje vah-.de -NAd. :H«rv. Kerk): 7 uur O?. A. ,V-Mt Leeuwen, van Axel. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Steenhuis, van Ermelo. Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Kandi daat Van der Belt, van Zwart sluis. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen: (Frans Halslaan): 10 uur en 3 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur en 2 uur 1 ere dienst. Terneuzen (Vlooswykstraat)9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur. 2 uur m uur Ds. A. de Réuver. Samenkomst „Bethel". Terneuzen: 7 uur Ds. v. d. Molen, Vrij Evang. pred. te Cadzand. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. Leidster: Kapi- teine A. C. v. Engelen. BOOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 7.00 uur en 8.30 uur Gele zen H. Mis; 10.00 uur Gezongen H. Mis: 14.00 Lof en 19.00 uur Gelezen H. Mis. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur m 10 uur: H. H- Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uier: H. H. Missen. Se# van Gent: 7 uur. 8.30 uur esi 10.15 uur: H. H. Missen. Sluiskil: 7.30 uur, 9.15 uur. 10.30 uur en 17.00 uur H.M. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen; 17.00 (5 uur) Avondmis. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZATERDAG 17 FEBRUARI. NED. HERV. KERK. Scftoondijke: Geen Avondgebed. ZONDAG 18 FEBRUARI. NED. HERV. KERK. Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even huis; 4 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Jeugddienst. Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans, 'Bed. H. Doop); 6.30 uur Ds. L. Spaans 'Zondag 15. Vervolg.) Cadzand: 2.30 uur Ds. A. C. W. ten Cate. (Afscheid.) Groede: 10 uur Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat: 10 uur Ds. C. van Evert van IJzendijke. (Viering. H. Avondmaal). Nieuwvliet: 10 uur Ds. Joh. Bre- zet. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 9.30 uur Ds. J. Eygendaal, van Zuidzande. Schoondjjke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 10 uur Eerw. Heer H. J. Begeer, van Hoofdplaat. Zuidzande: 11 uur Ds. J. Eygen daal. WOENSDAG 21 FEBRUARI. Oostburg: 7 uur Liturgisch Avond gebed- Ds, W. S. Hugo v. Dalen. Een commissie v- werk der Hervorr alhier organised huisvlijttentoonste) worden gehouden maart a.s in het ,.r>e Schakel' aan laan. Iedere inzendei voor de beste wei Ion prijzen worde gesteld. Ve Gistermorgen uur kwam <*nvm ger van de »N; laden met betonij. jnen van de bocht F naarstraat tijden: windstoot, met eei dc zachte berm tei ee waarvan dc o] over dc weg kwa: gedeeltelijk in dc i gelegen sloot teret Nadat ae ladin werd de oplegger en materiaal van op de weg gezet laden. Persoonlijke ong zich niet voor. .leugdra In zijn opening Teerde dc voorzitt neuzense Jeugdra: de Groene, die di in „Lunchroom derde, dat in nov- de afgevaardigden se jeugdorgantsat men, de vraag w- de jeugdraad nog lijk was. Daarbij vraag gesteld of wenst was dat ei gemeentebestuur viseur zitting zou voelde er n.l. wi feesten te organi daarvoor de klap] gen. Op dit on later in de avonc Tuggekomen, toe: ring op 30 april ti gebracht. Uiteind- leden het er wel de Jeugdraad voortbestaan, ma toch wel een nie moeten komen. Verschillende den aangevuld, bestuur thans mengesteld: E. d zitter), C. Kost ter), M. P- Me secretaris), J. se:retaris). F. ningmeester), mt (algemeen adjunt F. de Jonge (se rieel). Aan het slot va deed de heer D< dringend beroep gen de subsidie- te verzorgen. De dc daarbij mede een gesprek met worden tegemoet Er werd door onderzoek ingest cursus, die nutti zijn voor de leidei se jeugdverenig was men tot de men dat een cv* het openbaar" zijn. Wil men voorwaarden dan zullen er gegadigden moeti durende de verga ruim 20 opgaven ten werd deze vroege najaar te Punt van vr spreking was actie 10 x 10. in het bezit v die zullen wc Als adviseur v van de U. T. S„ man. de gast ring, omdat hij van diverse school. Een ko' ektebt een dansavond avond brachten wacht men nog van de verkoop Ook andere sch zen doen hieraf Ook de Jeugd nog wat meer werd in de pa opgebeld, die op zaterdag 24 goochelmiddag houden. Zijn er jeugd zelf nog akt wensen te on dit zeker op steld. Aan de 30 april zal c nemen zond- subsidies te n zal het zo so ten worden nen de deelnen: iets van make in de bedoeling ren in de vroeg een optocht versierde kind en daarna ee die door de N ganiseerd en pionoptocht. De voorzit Jeugdraad ten is in contact eventueel Ors dien verstande evenementen meen feestpro len inpassen, te hebben aan ten. De onkosti raad zich kan ben uitsluitend enkele prijzen, nemers beschik steld.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2