45 Wie adverteert een moord EMA IAPELLE De loonontwikkeling in Benelux ndonesische studenten demonstreren voor Nederlandse ambassade in Tokio Tegenvoorstel in de commissie-Fouchet RADIO EN TELEVISIE :hocolade gelderse nijworst doe méér met minder geld NEDERLANDSE VLAG NEERGEHAALD EN RUITEN INGEGOOID De Belgische militaire uitgaven Gevonden voorwerpen want AKKERTJES» zijn instant cachets* met 4-voudig wer kend micropoeder VESTIGINGEN VRIJDAG 16 FEBRUARI 1962 DE VRIJE ZEEUW 18e Jaargang Nr 5525 Te koop: T.V. (Grundig) met mast. 's Avonds te zien, ook zondagmiddag Vingerling, E 27 lUMWAFELS akje van 65c NU pastilles, napolitains, duplo-sticks, 100 gram 50 c 200 gram N DE HEM'A ELKOEKJES verrukkelijke nportkoekjes ie van vormen fruit, gember, >rtimentsdoos lende soorten de originele :lse drop ïeerlijk zacht or de keel en lagzuiverend, nde traktatie. 200 aram f50 gram van 57c nu 'ette belegen goudse kaas 500 gram van 1.75 NU 50 1 >1)0 Indonesische studenten j,.),. ij .nderdag voor de Ne derlandse ambassade in Tokio 'edenionstreerd. Zij gooiden met (tenen enkele ruiten van het ambassadegebouw in, Een demonstrant is wegens Igebi ik van geweld tegen een r tieman gearresteerd. Vier an- kregen toestemming op de ade de tekst te overhan- d ;n van een resolutie. Daarin |vu het gebruik van K. L. M.- jijnviiegtuigen voor het vervoer an soldaten naar Nieuw-Guinea veroordeeld. De Nederlandse ambassadeur ,jn Tokio, de heer De Voogd, heeft het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken bezocht. Het 1 H id van de afdeling Europese en Afrikaanse Zaken, Hogen, zei dat de ambassadeur protesteerde 'tegen het vernielen van ruiten en i neerhalen van de Neder- 1 dse vlag waarbij de politie on voldoende controle uitoefende. Hogen zei dat het protest na on derhoek zal worden beantwoord. Vol .ens de politie werden bij dt i 'toging voor de ambassade di Ie politiemannen gewond. Eer der op de dag hadden de Indone sische studenten in het Hibija- park in het stadscentrum een bij enkomst gehouden. Volgens welingelichte kringen in Tokio zal de Japanse regering Nederland haar verontschuldi gingen aanbieden voor de onge- ROT EI VOOR ROBERT KENNEDY Toen de Amerikaanse minis- ter van Justitie, Robert Kenne dy, woensdag een zaal van de rechtskundige faculteit in Dja karta binnenging, werd een rot ei in een krantepapier naar hem gegooid. Het ging rakelings langs zijn neus en viel daarna voor zijn voeten. De minister toonde zich in het geheel niet verstoord door c .iLieiu. De man die het ei gooide, werd onmiddellijk door eelt wacht weggeleid. Tijdens de bijeenkomst met studenten, waarop Kennedy een toespraak hield over de Ameri kaanse ideeën van onafhanke lijkheid, gelijkheid en vrede, deed zich verder geen enkel in cident voor. Na de toespraak beantwoordde de minister vra gen van studenten die voorna melijk over Westelijk Nieuw- Guinea gingen. De V. S., aldus an, woorclde Robert Kennedy, verlangen een vreedzame oplos sing voor dit vraagstuk. OUDE SCHULD Een rechtbank in Parijs heeft woensdag een vroegere Egypti- che hoffunctionaris, Ilhamy oessein Pasja, gelast een negen r oude schuld te voldoen aan prinses Emina Toessoen 'n nicht van ex-koning Faroek van Egyp- t. De prinses had Ilhamy Hoes sein in 1953, toen zij Egypte ver- een bedrag van 428.000 Egyp- ■he ponden in bewaring gege ven met de opdracht het geld over te maken naar Libanon. De hoffunctionaris verklaarde dat hij niet in staat was geweest aan de opdracht te voldoen omdat bijna al zijn bezittingen door de regering-Nasser verbeurd waren verklaard. De rechtbank was van oordeel dat het bedrag als een lening beschouwd moet woraen en gelastte de hoffunctionaris het bedrag met rente terug te beta len. Zowel prinses Emina als Il hamy Hoessein wonen thans in Frankrijk. PRODUKTIE VAN NIEUW SOORT WONING IN DE V. S. Aegen het eind van dit jaar zal in de Verenigde Staten wor den begonnen met de produktie van een nieuw soort woning, dat 1 - t-moet zal komen aan de wo- 1 ".ehoeften van het meren deel van de wereldbevolking, zo '"ft üe president-commissaris van de ..Canaveral International Corporation", H. Dubbin, dins dag medegedeeld. k verklaarde, dat het unieke wnrwi van het nieuwe soort macinna0,toepassing is vaneen on:lrrhr,u vervaardigde on- aluminiumnbS Vai? ®f-n ?et nineraat™r, ede plastic ho- wordtda^,^0110- Verwacht tie in' dé wn muur een revolu" oorzaken, gbouw zal ver- Dubbin zei, dat de toenassintr zn n 0nPncierhroken muur regeldheden tijdens de demon stratie van Indonesische studen ten voor de Nederlandse ambas sade. Verwacht wordt, dat de In donesische ambassadeur in Japan generaal-majoor Bambang Soe- geng, op het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken zal wor den ontboden. Japan zal protesteren Indonesië bij- Kringen rond het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken hebben verklaard dat Japan naar aanleiding van het incident een protest zal indie nen bij de Indonesische ambas sade. Volgens deze kringen be waakten 150 Japanse politie mannen de Nederlandse am bassade toen de Indonesische studenten hun demonstratie hielden. Toen de wanordelijk heden begonnen waren met spoed versterkingen aange voerd, aldus de zegslieden. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft in antwoord op een vraag meege deeld dat het van de Nederland se ambassade te Tokio bevesti ging heeft ontvangen van de persberichten, volgens welke een aantal Indonesische studenten gedurende demonstraties enkele ruiten van de Nederlandse am bassade heeft ingegooid. De Ne derlandse ambassadeur, de heer N- A. J. de Voogd, heeft hier tegen bij het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken gepro testeerd. Tevens werd bericht ontvan gen, dat de Japanse minister van Buitenlandse Zaken, de heer Ko- saka, persoonlijk zijn veront schuldiging bij de Nederlandse ambassadeur heeft aangeboden. De Beneluxlanden, Italië en West-Duitsland zullen nog deze maand Frankrijk een gezamen lijk opgesteld voorstel voor de vorming van een politieke unie van de zes E. E. G.-landen voor leggen, aldus meldt een diplo matieke correspondent van D. P. A. te Bonn. Die vijf landen willen daarmee de jongste Franse voorstellen die zij als onaanvaardbaar afwijzen, ter zijde schuiven en de besprekin gen terugbrengen op de basis van vóór het Franse „neen" in januari. Het overleg in de com missie-Fouchet liep vast toen de Fransen in december onver wacht met een voorstel kwamen in de geest van de idee van „een Europa van de vaderlan den". Het is voor de eerste maal dat de vijf landen met een gemeen schappelijk voorstel aan Frank rijk gaan voorleggen. Volgens het bericht uit Bonn werd het tegenvoorstel opge steld door ambtelijke vertegen woordigers van de vijf landen te Parijs zonder deelneming van Franse ambtenaren. Het ge meenschappelijk voorstel is zo goed als klaar en zal de volgen de week aan de Fransen worden voorgelegd. De diplomatieke correspon dent van D. P. A. meldt dat het Den Haag verneemt het A. N. P. dat Nederland op constructieve wijze heeft bijgedragen tot het tot stand komen van het huidi ge ontwerp voor een Europees statuut. Hoewel nog niet op alle pun ten overeenstemming is bereikt, is men het over de hoofdzaken eens. Over details van de resul taten van de jongste besprekin gen wenste men zich in Den Haag niet uit te laten omdat het niet de gewoonte is mededelin gen te doen over het ambtelijk overleg in de commissie-Fou chet. SCANDINAVIERS ONDER ELKAAR Alle belanghebbende partijen zijn het er over eens dat Zwe den, Denen en Noren zowel in hun eigen belang als dat van de Noordse gemeenschap elkanders taal behoren te verstaan. Dit schreef de „Svenska Dagbladet" naar aanleiding van een inci dent waarbij nogmaals was ge bleken dat het met dit „onder ling verstaan" nog steeds niet zo goed gesteld is als men zou wil len verwachten. Het ging om ,'n door de Zweedse televisie uit gezonden Deens zaterdagavond televisieprogramma dat voor vele De Belgische minister van Landsverdediging, Segers, heeft dinsdag in de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers medegedeeld, dat de Belgische militaire uitgaven in 1962 wor den begroot op bijna 18 miljard frank, ongeveer 1,3 miljard gul den. Het debat over zijn begro ting inleidend zie ministetr Se gers, dat de defensie-uitgaven in het lopende jaar ruim 10 procent zullen bedragen van de nationale begroting en bijna een half pro cent minder dan in 1961. In ver gelijking tot de overige leden van de Noordatlantische Ver dragsorganisatie besteedt België ten opzichte van het bruto na tionaal produkt het minste aan militaire uitgaven, n.l. 3.38 pro cent. Nederland neemt de vijfde plaats van onder in met 4.84 van het bruto nationaal produkt. De Verenigde Staten staan bo ven aan op de lijst met elf pro cent. Minister Segers deelde voorts mede, dat er thans 38.500 man Belgische troepen in West-Duits land zijn gelegerd. „Ondanks het feit, dat onze diensttijd korter is dan bij onze NAVO-partners 12 maanden en onze militaire uitgaven beperkter zijn, moet het Belgische aandeel in de verster king van het NAVO-schild in West-Duitsland als waardevol worden beschouwd". De minister kondigde voorts een programma v5n vier tot vijf jaar aan voor de modernisering van de uitrusting van de Belgi sche strijdkrachten. Hij legde er de nadruk op, dat de begroting voor 1962 tot „een minimumbe drag" is teruggebracht. „Aan de Belgische militaire leiders wordt een voortdurende en krachtige inspanning gevraagd om met de middelen die tot hun bescliikking worden gesteld, de militaire or ganisatie tot stand te brengen, die beantwoordt aan de verplich tingen, die België in de NAVO heeft aanvaard". nieuwe voorstel van de vijf een Z™e^se.kjJ'k®rs aanleidiing.bl,eelj: gewijzigde versie is van het Franse ontwerp-statuut van de afgelopen herfst. In dit oor spronkelijke ontwerp was reke ning gehouden met een af spraak van president De Gaulle en bondskanselier Adenauer, om er zich boos over te maken dat zij de Deense grapjes en woordspelingen niet konden vol gen. Van Zweedse zijde wordt de Denen overigens vaak verweten dat zij praten alsof zij een hete aardappel in de mond hebben. Het aangehaalde Zweedse blad volgens welke de nieuwe politie- p'e!^ er naar aanleiding van dit ke schepping van de zes welis- J~~' waar wel niet dadelijk een fede ratie zou zijn maar de ontwik keling naar een federatie niet zou verhinderen. Volgens het voorstel van de yijf zou de voorgestelde politie ke unie op grond van een her- zienmgsbepaling na drie jaar federale trekken krijgen zonder aat de E. E. G.-eommissie daar door in haar werkzaamheden wordt belemmerd. De militaire samenwerking van de zes wordt hI die de taken van nf, ?naangetast iaat, al dus de diplomatieke correspon dent van d. p. a. te Bonn. Van welingelichte zijde in incident voor dat ernstig ge poogd wordt de Zweden via de televisie beter Deens te leren verstaan. Over het algemeen kunnen de Zweden de Noren gemakkelijk verstaan. De Noren verstaan zo wel de Denen als de Zweden en de Denen kunnen de Zweden en de Noren goed volgen. De kring zou dus volmaakt rond zijn wan neer de Zweden hun Deens eens wat gingen oppoetsen, aldus het blad. beidskos?en bb^1* ™n*r. ^lelde„P/Ji?h«nieuwfsoogS woning aanzienlijk onder™ de Pnjs van een conventionele wo nmg van dezelfde afmetingen liggen680 n geraamte zal BEZWAREN TEGEN UITZENDING NAAR NIEUW-GUINEA De commissie voor de verzoek schriften uit de Eerste Kamer heeft verslag uitgebracht over in lichtingen welke zij heeft ver kregen over een adres van de heer J. H. Koers in Rheden. in dit adres heeft de heer Koers verzocht te willen bevorderen, dat zijn zoon, die momenteel als militair in Nieuw-Guinea ver blijft, naar Nederland wordt te ruggezonden. De commissie zegt zich met de zienswijze van de minister van Defensie die het verzoek van adressant heeft afgewezen te kunnen vereni gen. Adressant had in één van zijn verzoeken o.m. gesteld, dat zijn zoon was uitgezonden, alhoewel er voldoende vrijwilligers be schikbaar waren. Deze mening werd door de mi nister bestreden. De minister heeft ook nog aan de commissie medegedeeld, dat, gelet op de vele verzoeken (in 1961 bijna 400) om ontheffing van aanwii- zing voor uitzending naar Nieuw- Guinea en rekening houdende met de militaire belangen, in het algemeen de gevraagde vrijstel ling slechts wordt verleend, in dien hem na medisch of sociaal onderzoek blijkt, dat daartoe noodzaak bestaat. SPOORZOEKERS- ZIEKTE De Zweedse spoorzoekers-ver eniging heeft besloten dit voor- iaar alle wedstrijden af te ge lasten 6m de zogenaamde spoor zoekersziekte te bestrijden welke zich onder sportbeoefenaars over al in het land aan het versprei den is. Het is een soort geelzucht die door een virus in het bloed wordt veroorzaakt, maar wel veel minder besmettelijk is dan de gewone vorm van geelzucht waarbij de besmetting in het bij zonder door de faecaliën wordt overgebracht. De ziekte heeft zich de laatste tijd veelvuldig voorgedaan onder beoefenaars van het spoorzoeken, het maken van zwerftochten aan de hand van kaarten. Minder goede hy giënische omstandigheden zouden hierbij een grote rol spelen en het virus zou gemakkelijk bin nendringen via de kleine ver wondingen welke men bij het lopen door kreupelhout en door nig gewas vooral aan de blote benen of armen opdoet. Wanneer dan nog talrijke personen na een dergelijke wedstrijd gezamenlijk gebruik maken van primitieve wasgelegenheden kan de ziekte gemakkelijk van de een op dö ander overgaan. De incubatietijd van de spoorzoekersziekte va rieert van drie tot zes maanden. Het herstel vergt verscheidene maanden en daarna kan men nog virusdrager blijven. Uit de eerste resultaten van het Benelux-loononderzoek ok tober 1960, die zich tot de arbei ders in de industriële sector be perken en tot een vergelijking van de verdiende bruto-uur- ionen, blijkt, ondanks het feit dat tot op heden het loonniveau in België en Luxemburg over het algemeen nog hoger ligt dan in Nederland, een verdere toe nadering tussen de drie loonni- veau's tot stand te komen. Het gemiddelde bruto-uurloon is TERNELZEN De korpschef der gemeente politie te Terneuzen maakt be- xend, dat inlichtingen omtrent gevonden voorwerpen zijn te be komen aan de navolgenae adres sen: Paar grijze vingerhandschoe nen, C. Herrebout, Beatrixstr. 48; zwart plastic boodschappen tas, Verstraten, Azaleastr. 18; handpompje, P. Pijpeling, Java- str. 34; herenpolshorloge (Gun- ther), H. van 't Huil, Schoolstr. 5 te Blaricum; parapluie, Klaas- sen, apotheek, Noordstr.; wit kinderschoentje, J. Pladdet, Bil- derdijkstr, 12; bruine bood schappentas, postkantoor; para pluie en kinderwantje, Kave laars, Noordstr. 41; bankbiljet 10, kapper Vinke, Geranium- str.; muntbiljet 2,50, M. de Feijter, Jul. van Stolbergstr. 10; paar blauwe kinderhandschoe nen en een heren glacé hand schoen, Bonte, Noordstr.; ge vlamde damesparapluie, De Buck, Noordstr. 84; garagesleu tel autobox no. 20, Vet, Rem- brandtlaan 15; dameshand schoen, R. v. d. Linde, B. Geill- str. 22; rode step, De Ridder, Rozenstr. 27; zwarte motor handschoen, W. Riemens, Chry- santstr. 5; stropdas, M. Cerbijn, St. Annastr. 3; kinderporiemon- naie met inhoud, K. Verhelst, Hogendijk 12; stalen duimsiok, J. Huijssen, Steenkamplaan 24; herenpolshorloge (Jangham), W. Steketee, Hondiussir. 22; zwart konijn, Pijpelink, Hobbe- mastr. 9; lipsslemel no. 1831, J. Dam, Rozenstr. 122; paar regen pijpen, W. de Blaeij, Lovenpol- der B72 te Hoek; bankbiljet ƒ25, Dieleman, Azaleastr. 10; portemonnaie met inhoud, Luxor theater; gabardine regen jas en paar dameshandscnoe- nen, A. Verstraeten, Tholensstr. 108; step op luchtbanden, T. de Vetter, Dokweg 24; rijwieltas met inhoud, A. Klaassen, West- sluis P46; paar gele gebreide kinderhandschoenen, A. F. de Jong, Tholensstr. 28ridderorde, Ch. Bakker, Koninginnelaan 28; grijs kinderwantje, L. v. d. Voorde, Spoorstr. 43 te Sluiskil; grijs wollen handschoen, A. Bieijenberg, Benedenweg 4 te Sluiskil; nylon handschoen, J. Bleijenberg, Spoorstr. 65 te Sluiskil; knalpijp bromfiets, D. Marree, Middenstr. 107 te Sluis kil. Aan het bureau van politie te Terneuzen zijn te bekomen; Koperen sleutel, hondenhals band, witte kindermuts, ball pointpen, paar blauwe kinder handschoentjes, herenglacé, auto claxon, linker gymmilaars, blauwe dames centuur, dames glacé en harenhandschoen. sinds oktober 1953 met 69 pro cent gestegen, terwijl in België een verhoging met 35 procent wordt vastgesteld. Daar waar met uitzondering van de periode oktober 1953 tot oktober 1954 de verhoging van het gemiddeld bruLO-uurloon bijna gelijklopend was, stelt men in de periode ok tober 1959 tot oktober 1960 weer een sneller naar elkaar groeien vast. In deze laatste periode stelt men in België en in Luxem burg voor het gemiddelde der bruto-uurloiien van mannen en vrouwen een verhoging vast van resp. 3,7 procent en 2,4 pro cent, daar waar de aangroei van dezelfde lonen in Nederland 9,3 procent bedraagt. De ver- hogingspercen ,ages voor het al gemene gemiddelde van de bruto-uurlonen van de vrouwen voor de periode oktober 1959 1960 bedragen voor België 4,5 procent, voor Luxemburg 2,2 procent en voor Nederland 10,3 procent. Evolutie van het gemiddeld bruto-uurloon sinds oktober '53: (Basis 1958 100) i) Data N. B. L. okt. 1953 67 78 okt. 1954 78 80 okt. 1955 81 83 okt. 1956 89 92 okt. 1957 100 99 97 okt. 1958 100 100 100 okt. 1959 103 102 103 okt. i960 111 105 105 t) Deze evolutie steunt voor de eerste jaren gedeeltelijk op ra mingen en dient dan ook met enig voorbehoud te worden ge ïnterpreteerd. Akkertjes bevatten de ideale combinatie van 2 pijnstillers zenuwkal- merend bromisovalum 4- opwekkend cofïeï- num. Microscopisch fijn poeder, dus directe op name in het organisme, dus directe werking zon der kans op maagklach ten. Ontdek óók de wel daad van Akkertjes! instant direct werkend 6 stuks f 0.50 12 stuks f1.- ZATERDAG 17 FEBRUARI HILVERSUM I (402 m.) 7-00 Nieuws; 7.15 Gewijde muziek; 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Morgen gebed en overweging; 8.00 Nws.; 8.18 Lichte grammofoonmuziek; 8.50 Voor de vrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Franse chansons; 12.00 Middagklok; 12.04 Promenade-ork. en zang solisten; 12.50 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Platennws; 13.25 Vrouwen koor; 13.50 Voor de jeugd; 14.10 Franse les; 14.30 Voor de jeugd; 15.30 Koninklijke Luchtmacht kapel; 16.00 Lichte gram.; 16.30 Gram.; 17.00 Sportact.; 17.10 Amateursprogr.; 17.30 Boekbe spreking; 17.40 Nieuwe klass. gram.-platen met commentaar; 18.00 Kunstkroniek; 18.30 Jazz- muz.18.50 Lezing; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.25 Muzikale wed strijd; 19.45 Lezing; 19.55 Omr. ork. en solist; 20.50 Vragenbe- antwoording; 21.00 Gevar. pro gram; 22.00 Licht progr.; 22.20 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Wij luiden de zon dag in; 23.00 Religieuze muz.; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Lichte gram.; 8.00 Nws; 8.18 Lichte gram.; 8.35 Praatje; 8.40 Amus. muz. (gr.); 8.50 Wegwijs, tips voor trips en vakanties; 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw; 9.10 Kerkorgelconc.; 9.40 74) (Nadruk verboden.) „Het is één van deze drie ge weest! Welke weet ik nog niet. Maar daar zal ik achter komen!" „Neem mij niet kwalijk," her nam juffrouw Marple, „maar heeft zijheeft juffrouw Mur- gatroyd, bedoel ik, het precies zó gezegd, als u mij verteld?" „Hoe bedoelt uzoals ik heb verteld?" „Hoe moet ik het zeggenU .zegt: „Ik heb haar niet gezien!" i met gelijke klemtoon op alle vijf woorden. Maar je kunt het óók zeggen met de nadruk op hóar", dat is zéér persoonlijk. Of met de nadruk op „niet". Of met de klemtoon op „gezien"!" „Dat weet ik niet zeker meer. Ik geloof haast met de klemtoon od „haar!" Dat lijkt me ook het waarschijnlijkst. Maar wat maakt dat voor verschil?" „Met de klemtoon op „haar" wijst het op de bevestiging van een reeds bestaande verdenking." merkte juffrouw Marple bedacht zaam op. .„Het is een kleine aan wijzing, zou ik denken, maar het is in elk geval een aanwijzing! Ja, ik geloof dat dat wel degelijk verschil maakt!" Door AGATHA CHRISTIS HOOFDSTUK XX Juffrouw Marple is verdwenen. 1. Tot zijn niet geringe ergernis had de brievenbesteller van Clip ping Cleghorn tegenwoordig op dracht gekregen, na de gewone ochtendbestelling, ook in de na middag nog binnengekomen brie ven rond te brengen. Op deze be wuste achtermiddag had hij pre cies tien minuten vóór vijven nog drie brieven op Little Pad docks bezorgd. Eén was, met jongenshand ge schreven, aan Fhilippa Haymes geadresseerd. De twee andere waren voor juffrouw Blacklock bestemd. Ze las ze, toen zij met Phillipa Haymes zat thee te drin ken. De stromende regen was ooi-zaak dat Phillipa die middag vroeger dan gewoonlijk van Dayas Hall thuis was gekomen, omdat er niets meer voor haar te doen viel, toen zij de kassen gesloten had. Uit de eerste enveloppe, die zij openmaakte, haalde juffrouw Blacklock een rekening te voor schijn. Voor de reparatie ran da boiler in ie keuken. Zij snoof van ergernis. „Die prijzen van Du- monds zijn eenvoudig bespotte lijk... krankzinnig gewoon! Maar ja, de anderen rekenen waar schijnlijk even veel!" Zij maakte de tweede brief open en las in een handschrift, dat haar volstrekt onbekend voor kwam: „Lieve nicht Letty, Vindt u het goed, dat ik dins dag bij u kom? Ik heb Patrick een paar dagen geleden ge schreven, maar hij geeft geen antwoord. Daarom vermoed ik dat het goed is. Moeder komt de volgende maand in Enge land en hoopt u dan ook te komen opzoeken. Mijn trein komt om 6.15 uur n.m. te Chipping Cleghorn aan. Ik hoop dat het schikt. Uwe liefhebbende JULIA SIMMONS." Juffrouw Blacklock las deze brief de eerste keer met pure ver bazing, de tweede maal met een onverbiddelijke strengheid door. Zij keek Phillipa eens aan, die met een glimlach de brief van haar jongen zat te lezen. „Weet jij ook of Patrick en Julia al thuis zijn?" vroeg ze. Phillipa keek op. „Ja, ze kwa men na mij. Ze zijn zich boven aan het verkleden, want ze waren doorweekt!" „Zou je ze misschien even wil len roepen?" „Natuurlijk wil ik dat!" „Wacht eens... lees eerst even dit briefje." Phillipa las en fronste haar wenkbrauwen, „Wat moet dat be tekenen?" „Dat is mij ook niet recht dui delijk.. Roep Patrick en Julia maar dadelijk!" Onder aan de trap riep Phil lipa: „Patrick! Julia! Juffrouw Llacklock vraagt of je beneden komt!" Patrick holde onmiddellijk de trap af en stormde de kamer binnen. „Blijf liever hier, Phillipa," nodigde juffrouw Blacklock. „Dag, tante Letty!" groette Patrick vrolijk. „Riep u! Wat is er?" „Ja... misschien kun jij me hiervan een verklaring geven!" Patrick trok, al lezende, een tragisch-komisch gezicht van diepe verslagenheid. „Ik had haar nog wel willen telegraferen! Wat stom van me, dat ik dat vergeten hfeb!" „Ik begrijp dus, dat deze brief werkelijk van je zuster Julia af komstig is?" vroeg juffrouw Elacklock. „Ja, ja... beslist!" Juffrouw Blacklock voer on verbiddelijk voort: „Wie is dan, als ik vragen mag, die jonge vrouw, die jij hier onder de naam van Julia Simmons in huis hebt gebracht?" „Hm.... jaziet u, tante Lettyde kwestie is deze ik zal het u uitleggen. Ik weet wel, dat ik het eigenlijk niet had behoren te doenmaar het leek me een volkomen onschuldige grapals ik het u even mag uitleggen „Daar wacht ik op. „Wie is die jongedame?" (Wordt vervolgd.) Harmonie-orkest; 10.00 Samen thuis, praatje; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Theaterkoor en -orkest en zangsol.; 10.50 Ten toonstellingsagenda; 10.55 Vers van de pers; 11.20 Sporinws.; 11.45 Licht ensemble; 12.15 De bejaarden en hun toekomst, iczing; 12.33 Hammondorgel en zang; 13.00 Nws.; 13.15 VARA- varia; 13.20 Vocaal-instr. ensem ble lichte muz.13.35 Tussen mens en nevelvlek, populair- wetenschappelijke lezing; 13.50 Licht instrument, kwintet; 14.05 Voor de jeugd; 14.40 Boeken wijsheid; 15.00 Wereldkam- pioensch. hardrijden op de schaats in Moskou; 15.05 Zijne Excellentie, blijspel; 16.55 We- reldkampioensch. hardrijden op de schaats in Moskou17.00 Radio jazzclub; 17.30 Radio- weekjournaal; 18.00 Nws. en com.; 18.20 Wereldkampioen- sch. hardrijden op de schaats in Moskou; 18.30 Dansmuz.; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Bijbelse miniaturen, lezing 19.45 Oude kamermuz.; 19.55 Deze week, lezing; 20.00 Nws.; 20.05 Specialiteitentheater, ge- var. progr.; 21.15 Oude en nieu we dansen; 21.50 Socialistisch com., praatje; 22.05 Man in de stad, cabaret-fantasie22.30 Nws.; 22.40 Het schilderij, hoor spel; 23.05 Zigeunerorkest met zangsol.; 23.35 Lichte gram.; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.)12.00 Nws.; 12.03 Lichte gram.12.30 Weer- ber.12.35 Amusementsmuz. 13.00 Nws.; 13.15 Voor de jeugd; 14.00 Filmkroniek; 14.30 De aca demie der discofielen; 15.30 Amusementsprogr. met tips voor trips; 16.00 Theaterkron.; 16.20 Lichte muz.; 16.45 Repor tage over Vlaanderen; 17.00 Nws.; 17.15 Dagklapper en litur gisch bericht; 17.20 Liturgische gezangen; 17.30 Psalmen; 17.45 Engelse les; 18.00 Kerkorgelrec. 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws., en commentaar uit Ame rika; 19.40 Muz. uit Tirool; 20.00 Cabaret; 21.00 Promenade- conc.; 22.00 Nws.; 22.15 Operet- temuz.; 23.00 Nws.; 23.05 Amu sementsmuz.; 23.30 Dansmuz.; 23.55—24.00 Nws. Televisieprogramma's NED. TV13.45 Eurovisie Rechtstreekse report, van de wedstr. om het wereldkampioen- sch. skiën te Chamonix; 15.00 Wereldkampioensch. schaatsen rijden in Moskou; 17.3018.00 Voor de kind.; 19.30 Documen taire film; 20.00 Journaal en weeroverzicht20.20 Kom er maar eens achter, quiz; 20.50 Stereofonie, gevar. progr.; 21.35 Hou je aan je woord, literair woordenspel; 22.2022.45 TV- film. VLAAMS BELG. TV: 13.45— 15.30 EurovisieWereldkam pioensch. skiën in Chamonix; 17.0018.00 Voor de jeugd; 19.00 Folklore uit de jaren 60; 19.30 Binnenlands nws.; 20.00 Nws. en weeroverz.; 20.30 TV-feuilleton; 21.00 Verrassingsspel; 22.00 Ge var. progr.; 22.30 TV-bal en toe kenning van de Oskars te Ant werpen; 23.00 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5