Provinciaal nieuws Wie adverteert een moord t TERNEUZEN NIEUWE VERSPERRING IN OOST-BERLIJN SLUISKIL. VORDERINGEN BIJ HET FRANS-ALGERIJNSE OVERLEG Smaldeel vijf op weg naar Curasao VERLAGING TABAKSACCIJNS Oud-politieke gevangene demonstreerde in de Belgische senaat KENNEDY BEREID PERSOONLIJK AAN DE ONTWAPENINGS CONFERENTIE DEEL TE NEMEN Nieuws in 't kort Met mond- en klauwzeer besmet gebied in Noord-Brabant opnieuw uitgebreid Ik ben bereid persoonlijk te komen naar conferentie AXEL BEURSBERICHTEN KANDIDAATSTELLING 'PROVINCIALE STATEN Dinsdag zijn in de 73 kieskrin gen kandidatenlijsten ingediend voor de verkiezing van 665 leden van de Provinciale Staten op 28 maart a.s. Over de geldigheid van deze lijsten moet nog worden beslist. Vervolgens zal de lijstvolgorde worden bepaald, zodat eerst over enkele weken de definitieve volg orde der partijen in de provincies bekend zal zijn. In Zeeland zijn de volgende lijsten ingediend: K. V. P., P. v. d. A., V.V.D., A.R., C.H., C.P.N, (uitgezon derd in kieskring Tholen en Zie- rikzee), S. G. P., P. S. P. (uitge zonderd in kieskring Tholen), G. P. V. (uitgezonderd in kies kring Tholen). ONTWIKKELINGSDAG KLEINFRUITTEELT IN KAPELLE. Op vrijdag 23 februari zal er in Kapelle-Biezelinge een ontwik kelingsdag voor de kleinfruit- teelt in Zeeland worden gehou den. Deze gaat uit van een aan tal tuinbouworganisaties en de fruitveiling in Kapelle-Biezelin ge in samenwerking met het Rijkstuinbouwconsulentschap te Goes en het proefstation voor de fruitteelt in de volle grond te Wilhelminadorp. Om 9 uur 's morgens begint een expositie van machines en andere benodigdheden voor het tuinbouwbedrijf. Deze wordt evenals de bijeenkomst met spre kers, gehouden in één van de veilingshallen in Kapelle. Om half twee begint de middagbij eenkomst. Dan spreekt de heer G. van Opstelten (Centraal Bu reau van Veilingen) over de ,.De betekenis van de E.E.G. voor de tuinbouw" en de heer M. J. Noordhoek (Rijkstuinbouwcon sulentschap Goes) over „Finan cieringsmogelijkheden in de tuin bouw". Verder zal dr. W. H. Kemmers (Centraal Bureau van Veilingen) „De concurrentie-positie van de Nederlandse kleinfruitteelt" be handelen en geeft de Zeeuwse Rijkstuinbouwconsulent ir. J. J. van Hennik een nabeschouwing. Gezien de sterke toename van de kleinfruitteelt in Zeeland, wordt voor deze ontwikkelings dag een grote belangstelling ver wacht. Vergadering' Algemene Bejaardenbond Ondanks het slechte weer kon de voorzitter van de Algemene Bejaardenbond, de heer L. M. de Kok, woensdagmiddag in „De Schakel" een groot aantal leden op de vergadering van deze organisatie verwelkomen. Deputaties van de afdelingen Axel en Zaamslag, alsmede de dames E. RijpstraKnook, L. Oosthoek en M. de Vos Scheele, resp. presidente van de F. V. V. H., maatschappelijk werkster en leidster der alge mene bejaardensociëteit, en ook de directeur van de Dienst voor Maatschappelijke Zorg, de heer J. Stenvert. gaven door hun •aanwezigheid blijk van belang stelling, terwijl burgemeester mr. H. Rijpstra bericht van ver hindering had gezonden. In snel tempo werd de gebrui kelijke agenda afgewerkt, waar onder de bestuursverkiezing. Ondanks de ruime gelegenheid, die voorzitter De Kok hiervoor gaf, meldden zich geen nieuwe candidaten aan. De voorzitter trok hieruit de conclusie, dat het zittend be stuur blijkbaar tot tevreden heid der leden had gewerkt. Ook ditmaal had de secreta ris, de heer A. Dees, een uitvoe rig jaarverslag samengesteld. Volgens de Westberlijnse poli tie hebben Oostduitse arbeiders een draadversperring van onge veer twee kilometer aangelegd tegenover de Britse sector van Eerlijn die onder stroom gezet kan worden. De nieuwe versper ring bevindt zich achter de be staande drie evenwijdige met el kaar lopende prikkeldraad ver sperringen. Westberlijnse waarnemers zeg gen, dat de laatste tijd meer men sen uit Oost-berlijn naar West- Eerlijn zijn gevlucht over het prikkeldraad dan over de beton nen muur tussen Oost- en West- Eerlijn. DE WERELDREIS VAN ROBERT KENNEDY EEN FOUT" De „New York Mirror" noemt de wereldreis van de Ameri kaanse minister van Justitie, Robert Kennedy, „een fout". Iedere keer dat wij iets derge lijks doen degraderen wij onze buitenlandse dienst en kleine ren wij onze ambassadeurs. Het blad vervolgt; „Naar zulk een gevoelige plaats als Indone sië neemt de minister een bood schap van president Kennedy mee voor zulk een raadselach tige „neutralist" als Soekarno. Alles wat wij onze vrienden, vijanden of degenen tussen hen in hebben te zeggen kan altijd beter worden gezegd door mid del van onze normale diploma tieke woordvoerders." Dit vermeldde o.a. een leden winst van 44 leden; 73 nieuwe leden meldden zich aan, 18 wer den afgeschreven wegens over lijden, 11 wegens vertrek en om andere redenen. Deze organisa tie kan zich dus op een bloei end verenigingsleven beroemen. Aan het eind van het verslag sp-ak de secretaris zijn teleur stelling uit over het feit, dat er in de troonrede niet over de fi nanciële positie der bejaarden gesproken werd. Hij besloot met een opwekking de bond te ver sterken, om zodoende met steeds groter kracht te kunnen ijveren voor de verbetering van de positie der bejaarden. Over deze positie liet de spre ker van dez1 middag, de heer F. Leenhouts te Souburg, voor zitter van het rayon Zeeland en hoofdbestuurslid, zich bepaald niet pessimistisch uit. Verheu gend noemde hij de a.s. verho ging van de a.o.w., al verheelde hij niet de nadelige faktor van een huurverhoging. Bepaald niet alle Diensten van Maat schappelijke Zorg passen bij een verhoging een algehele kor ting toe en spreker zeide te we ten, dat de dienst in Terneuzsn een vooraanstaande plaats in Zeeland inneemt. De heer Leen houts zag ook in de huidige sa menleving het begrip van de mensen onderling toenemen Als voorbeeld stelde hij, dat ook de jongeren meer en meer be trokken wensen te worden in de sociale vraagstukken. In dit Verband herinnerde spreker aan de grote aandacht die aan de jongeren wordt geschonken t.o.v. sport en recreatie. Toch moet ook aandacht worden ge schonken aan ontspanningsmo gelijkheden voor bejaarden. Ook worden er steeds meer comité's opgericht tot bijstand aan bejaarden, dit alles wijst erop, adus de heer Leenhouts, dat men op de goede weg is. Het streven van de bond is niet gericht op onbeperkte ver hoging van de a.o.w., doch wel op een inkomen van 60 a 70 0 o van het in loondienst verkre- gene. Het doel van de bond is te komen tot een onbezorgde levensavond. Van de rondvraag wenste nie mand gebruik te maken, zodat do voorzitter, na afloop van tractatie, deze bijeenkomst sloot. «Jaarvergadering Nederl. Vereniging van Huisvrou wen. Dinsdag hield de afdeling Ter- neuzen van de NecSerl. Vereniging van Huisvrouwen haar jaarver gadering in café „De Vriend schap". Ondanks het slechte weer was de opkomst vrij goed. Mevr. VermeulenMaarse, de presidente, opende de vergade ring, waarna de notulen van de vorige vergadering werden voor gelezen en goedgekeurd. De se cretaresse mevr. Voorhans—Bel- derok gaf daarna een uitvoerig verslag over het afgelopen jaar. Het ledental steeg van 205 tot 209. Dit is zeer bevredigend. Mevr. Krombeenv. Willigen gaf vervolgens een overzicht van de kaspositie. Ook deze gaf reden tot tevredenheid. Mevr. Vermeulen dankte de beide da mes voor hun uitvoerig en nauw keurig verslag. Namens de kas- commissie verklaarde mevr. De Roode dat zij alles keurig in orde had bevonden. Tot nieuwe leden van de kascommissie werden be noemd mevr. Van der Molen en mevr. Van Pienbroek. Hierna volgde de bestuursver kiezing. In de plaats van mevr. Voor hansBelderok en mevr. Verlin deMaandag, die aan de beurt van aftreding, doch niet herkies baar waren, werden bij acelama tie gekozen mevr. I. v. d. Berg— van den Bout en mevr. T. de BruijnePieters. Ook de vice- presidente, meviBrouwer Swart, zag zich helaas genood zaakt uit het bestuur te treden. In haar plaats werd benoemd mevr. T'. Boland—Kuilman. De overige agendapunten wer den hierna in vlot lempo afge handeld. Na de pauze hield mevr. Ha verkampv. Temmen een cause rie over haar verblijf in Indone sië. Zij deed dit aan de hand van zwart-wit en kleurendia's. Een en ander werd begeleid door In dische muziek. De presidente dankte mevr. Haverkamp aan het slot voor de mooie avond. Zij was ervan overtuigd dat allen ten zeerste hebben genoten, waarna zij de spreekster een boekenbon aan bood. Aanrijding op de Zuidsingel. In de vooravond van gisteren kwam omstreeks 6 uur een vrachtwagen van de heer C. J. N. te Axel uit de ncnung s>iuisKii over de Zuidsingel gereden, welke vrachtwagen bestuurd wera door de 13-jarige scholier P. S. uit Axel. Tér hoogie van de toegangs weg naar het parkeerterrein in de reestraat stuuiae tie jeugthge bestuurder de vrachtwagen naar links, waardoor een achterop somende auio, oestuurd uoor ue heer B. uit St. Jansteen, die van de voorgenomen richtingverande ring van de vrachtwagen niets had waargenomen tegen de vrachtwagen lexecnt kwciin. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor, doch de materiële schade aan beide voer tuigen was aanzienlijk. 10 x lO-actie. te Spui. De leerlingen van de lagere school te Spui hebben een zeer verblijdend resultaat behaald met hun medewerking aan de 10 x 10- actie. Zij zijn met de oliebollen, die door oudere meisjes werden ge bakken, op stap gegaan, met het prachtig resultaat dat in de pl.m. 150 huizen, welke de sehoolkring Spui omvat, 170 zakjes met olie bollen werden verkocht. De bruto ontvangst bedroeg 170,terwijl na altrek van de allernoodzakelijkste onkosten, als netto bedrag 110 aan het actie comité kon worden afgedragen. Verkeersongeval Dinsdagochtend omstreeks kwart over zeven is de heer J. M. uit lerneuzen, bestuurder van een Volkswagen, ingereden op een op de Kanaalweg Zuid stil staande Daf-kipwagen, welke voor de woning van het vracht- bedrijf M. geparkeerd stond. Vrachtrijder H. M., die de he vige klap hoorde, heeft met assis tentie de Volkswagenbestuurder uit zijn positie bevrijd en in huis gedragen, waarna deze per ambu- lancewa'gèn Haar het St Eliza- beth-ziekenhuis werd overge bracht, nadat dokter Th. Wechge- laar de eerste hulp had verleend. De lichamelijke toestand wordt ten aanzien van de uitwendige verwondingen niet verontrustend genoemd. Vragen aan de minister POKKEN EN DUITSE VAKANTIEGANGERS Het Tweede Kamerlid mr. A. B. Roosjen (A.R.) heeft aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid schriftelijke vragen gesteld over een even tueel gevaar voor de Nederland se bevolking, dat zou kunnen ontstaan als Duitse vakantiegan gers naar Nederland komen. Hij vraagt of de minister van me ning is, dat het verblijf van dui zenden bewoners van Weot- Duitsland in de komende maan den in onze Nederlandse bad plaatsen gelet op de gevallen van pokken die in West-Duitsland voorkomen, geen gevaar zal op leveren voor de eigen bevolking. Ook stelt de heer Roosjen de vraag of de minister het wense lijk en mogelijk acht, maatrege len te treffen, waardoor een der gelijk risico voorkomen of ver minderd zou kunnen worden. Woensdag is te Parijs van een zegsman uit Franse regerings kringen vernomen, dat bij bet ge heime overleg, dat Franse en Al gerijnse vertegenwoordigers op een plaats nabij de Zwitserse grens hebben gevoerd, goede vor deringen zijn geboekt. Beide partijen hebben daarom besloten hun besprekingen voort te zetten, teneinde te pogen nog deze week een oplossing te vin den voor alle nog niet opgeloste vraagstukken. In Franse regerings- en politie ke kringen neemt elke dag de hoop, dat het mogelijk zal zijn binnen de komende twee of drie weken een staken van het vuren in Algerië bekend te maken, weer wat toe. Het Nederlandse smaldeel vijf, dat een bezoek aan Suriname heeft gebracht, is op weg naar de Nederlandse Antillen. Gister morgen zijn de schepen op de rede van Willemstad aangeko men. Vandaag zullen de oorlogs- j bodems in de nabijheid van Cu- ragao blijven oefenen om vrij- Bij de Tweede Kamer is inge diend een ontwerp van wet dat voorziet in verjaging van de ta baksaccijns. Deze verlaging houdt verband met de verhoging van het invoerrecht op ruwe tabak als gevolg van de eerste aanpas sing aan het gemeenschappelijk douanetarief van de E.E.G. DIT NOOIT MEER IN BELGIE" „Dit nooit meer in België" stond op het spandoek, waarop een hakenkruis en een SS-ceken waren afgebeeld, dat een zestig jarige Belgische oud-politieke gevangene woensdagmiddag in de Belgische senaat ontvouwde. In brief aan Cbroesjtsjef President Kennedy heeft pre mier Chroesjtsjef woensdag laten weten, dat hij geheel bereid is, persoonlijk aan de komende ontwapeningsconferentie in Ge- nève deel te nemen, „wanneer een dergelijke deelneming de kansen op succes in positieve zin blijkt te kunnen beïnvloeden". Eerst moeten evenwel zijns in ziens „de voornaamste problemen zijn opgehelderd en enige voor uitgang zijn gemaakt". In dit licht bezien acht het Amerikanse staatshoofd 't beter om de openingsfase van het over- De senaat was bezig met de jeg in handen te leggen van de behandeling van een wetsont- ministers van Buitenlandse Za- Tt«nv>r\ fjot in Viot lzifinv» xron /in i Van de aan de voorzijde zwaar |dag bij zonsopgang officieel de beschadigde Volkswagen brak door de botsing eveneens het stuur. Omtrent de oorzaak van het ongeval kon, daar er geen getui gen waren en bet slachtoffer nog niet was gehoord, nog niets met zekerheid worden vastgesteld. Men acht het niet uitgesloten dat het slecht zicht door het aanbre ken van de dag en de regenvla gen de oorzaak van het ongeval kunnen zijn. Q In New York zijn elf personen tot gevangenisstraffen van vijf tot vijf-en-twintig jaar veroor deeld wegens het smokkelen van verdovende middelen op inter national schaaL De bende had heroïne ter waarde van 150 mil joen dollar verkocht. Deze was Amerika vaak binnengesmok keld verborgen in dekens van onschuldige Italiaanse immi granten. H Bij een roofoverval op een: spaarbank in Winningen bij Ko blenz is woensdagochtend de 61- jarige kassier Fritz Bauersfeld neergeschoten. Hij stierf tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. De daders wisten met een auto waarin twee medeplichtigen hen opwachtten te ontkomen. 9 Na de berichten over beweer de vervalsing van het „zelf portret van Rembrandt" dat vorig najaar door de regering van Württemberg-Baden voor ongeveer drie-en-een-half-mil joen gulden werd aangekocht on in het staatsmuseum in Stuttgart hangt, is het aantal bezoekers van het museum verdubbeld. haven van Willemstad binnen te varen. Dc commandant van het smaldeel, commandeur A. van Es, is woensdagmorgen aan wal gegaan voor het afleggen van de gebruikelijke offieiële bezoe ken. Diezelfde ochtend hebben vliegtuigen van de „Karei Door man" en van de marinelucht vaartdienst 0{J Curagao, als mede helikopters van het vlieg- dekschip een „fly-past" boven Willemstad uitgevoerd. Verscheidene schepen van het smaldeel zullen ook de andere eilanden van de Antillen bezoe ken. DRAADLOZE HONDEN In Noord-Beieren hoopt men binnenkort met „draadloze hon den" op jacht te kunnen gaan. Een vereniging van hondenlief hebbers in Baunach bij Bamberg wil namelijk proeven nemen met draadloze dressuur waartoe de betrokken bond met een radio ontvanger plus antenne wordt uitgerust zodat het dier ook op een afstand van honderden me ters bevelen van de baas kan ont vangen. Wanneer de hond zich te ver van d.e baas zou gaan verwij deren kan hij door middel van korte stroomstoten nader gediri geerd worden. werp, dat in het kader van de Noordatlantische Verdragsorga nisatie formeel het verblijf en reizen in België van de strijd krachten van de NAVO-partners regelt. Terwijl de vice-minister van Buitenlandse Zaken, Fayat, het ontwerp, dat uiteraard ook voor militairen van de Duitse bonds republiek geldt, verdedigde werd het spandoek op de publieke tri bune zichtbaar. De militaire po litie, die in het Belgische parle ment voor het handhaven van de orde zorgdraagt, merkte het niet op en moest door de senaats voorzitter op de demonstratie attent worden gemaakt. 'De oud-politieke gevangene liet zich zonder tegenstribbelen wegvoeren. Hij zal worden ver volgd op grond van een bepaling, die demonstraties in de „neutrale zone" van Brussel waar de voornaamste regeringsgebouwen en het parlementsgebouw zijn ge legen verbiedt. leen. Overigens legt Kennedy er de nadruk op, dat hij „de nuttig heid of zelfs de noodzakelijkheid van een bijeenkomst van rege ringsleiders piet in twijfel trekt". Een dergelijke samenkomst aan het begin van het nieuwe ont- wapeningsoverleg acht hij echter niet de beste gelegenheid daar voor. Wegens het uitbreken van mond- en klauwzeer op een be drijf te Dinteloord, heeft de vee- artsenijkundige dienst nog een d"ei van de provincie Noord- Brabant tot besmet gebied ver klaard. Dit gebied omvat de gehele provincie uitgezonderd de Bies bos en het Land van Altena. MacMillan tot Chroe&ftsfef De Britse premier MacMillan heeft de Russische premier Chroesjtsjef meegedeeld, dat hij b< "id is persoonlijk tussenbeide te komen in enig stadium van de aanstaande ontwapenings conferentie te Genève, „als het blijkt, dat een dergelijk optreden van positieve waarde kan zijn voor het bereiken van een goed resultaat".. In zijn schrijven, dat gisteren in Moskou is overhandigd en dezelfde dag in Londen is gepu bliceerd, zegt MacMillan dat het door hemzelf en president Ken nedy geopperde denkbeeld om de op 14 maart in Genève be ginnende ontwapeningsconfe rentie van 18: landen op het vlak van ministers van Buitenlandse Zaken te laten aanvangen, naar de mening van de Amerikaanse president en de Britse premier voor de praktijk het geschiktst is. De Britse leider betoogt, dat hij van mening was, en is, dat eerst getracht moet worden de verschillen tussen de Russische en de Westelijke standpunten grondig te onderzoeken en naar middelen ta zoeken om ze op te heffen. Premier MacMiHan merkt op, dat hij uiteraard van meet af aan zelf, grote aandacht aan de onderhandelingen zal schenken. Maav hij stelt niet zo zeer be lang in routinezaken en argu menten als in resultaten. In verband met het voorstel van de Russische premier, de Geneefse ontwapeningsconfe rentie op het hoogste vlak te laten beginnen, geeft MacMillan toe, dat de regeringshoofden rechtstreeks persoonlijk belang dienen te stellen in het werk van de coaferentie. Maar hij is niettemin van gevoelen, dat een bijeenkomst van de regerings leiders meer zin zal hebben als de voornaamste kwesties zijn verduidelijkt, en enige vooruit gang is gemaakt. MacMillan is van oordeel dat vergaderingen op het plan van ministers van Buitenlandse Zaken het ge- schikst zijn om vooruitgang te boeken in de openingsfasen van do conferentie. Premier MacMillan hoopt van harte, dat premier Chroesjtsjef ernstig aandacht zal schenken aan het denkbeeld, dat de mi nisters van Buitenlandse Zaken van Engeland, de V. S. en de Sowjet-Unie voor de ontwape ningsconferentie bijeenkomen om de plannen, voor haar werk zaamheden te beramen. Mac Millan hoopt,, dat dit voorstel aanvaardbaar zal zijn voor de Russische regering. Door AGATHA CHRISTIE 73) Nadruk verboden. Sanering Zuidsingel Hospitaalstraat. Dezer dagen is men van ge meentewege begonnen met het saneren van de hoek Zuidsingel- Hospitaalstraat. De betonnen schutting, die het uitzicht be neemt en bovendien weinig este- tisch is, is reeds gesloopt. Daar voor in de plaats komt een een voudige afrastering, die meer naar het pand op de hoek van de Hospitaalstraat gezet wordt. Hiermede wordt bereikt, dat de straat op de Zuidsingel breder wordt, zodat het trottoir vanaf deze singel naar de Hospitaal straat kan worden doorgetrok ken, hetgeen voor de talloze wan delaars, vooral des zondags, een veiliger oplossing is. Ook de ter plaatse aanwezige straatlantaarn zal wat verplaatst worden, terwijl de bergplaats van de hoekbewoner afgebroken zal worden, om plaats te maken voor een riante berging, hetgeen de toch al fraaie Zuidsingel zeker ten goede zal komen. De two-seater zwaaide nu met een scherpe bocht het achtererf van De Keien op. Een koppel een den en kippen omzwermden ter stond de auto. „Verdraaid, Murgatroyd! Heb je weer vergeten hardvoer te geven?" „Het is zeker niet makkelijk tegenwoordig aan hardvoer te komen?" informeerde juffrouw Marple. Juffrouw Hinchliffe gaf haar een knipoogje. „Och, ik ben met de meeste boeren beste vrien den," klonk het antwoord. De kippen wegjagende, bege leidde zij juffrouw Marple naar het landhuisje. „Is u niet al te nat geworden?" „O nee, dit is een hele beste regenmantel." „Ik zal de haard maar aan steken als Murgatroyd dat nog niet gedaan heeft. Hei.... daar. V/aar zit je, mens? Murgatroyd! Waar zit je? Wel nu nog mooier. Nu is zij er vandoor gegaan!" Er drong van buiten op dat ogenblik een jammerlijk gejank. tot hen door, „Wat gaat me die arme hond te keer. Koest. Kom eens bij je vrouw, Hera... Hera." De setter liep onder de droog lijn rond te snuffelen, waar on der een stapeltje wasgoed iets op de grond schoen te liggen. „Mur gatroyd heeft er zelfs niet eens aan gedacht de was binnen te halen! Waar zit ze toch?" Andermaal snoof de setter aan hetgeen een hoopje kleren leek, hief toen haar kop hoog op en liet een jammerlijk gehuil horen. „Wat mankeert die hond?" Met grote stappen liep juf frouw Hinchliffe door het natte gras. Haastig en bezorgd spoed de juffrouw Marple zich achter haar aan. Daar bleven beide vrouwen staan, zij aan zij in de neerstromende regen. De oude juffrouw I'Jarple sloeg haar arm om de schouder van de jonge vrouw. Zij voelde hoe deze plot seling verstarde toen zij ontdek te wat daar op de grond lag uit gestrekt, met blauw verwrongen gelaat. „Die zal ik doden, wie het ook zij!' sprak juffrouw Hinchliffe met diepe zware stem. „Als ik hêar te pakken krijg. „Haar?" riep juffrouw Marple op ondervragende toon. Juffrouw Hinchliffe keerde haar een volkomen ontdaan gezicht toe. „Ja.ik wéét wie het is. tenminste bijna met zekerheid Dat wil zeggen, één uit drie mo gelijkheden. Zij bleef enkele ogenblikken onbeweeglijk staan kijken naar haar om het leven gebrachte vriendin. Toen keerde zij zich om en liep naar huis. Haar stem klonk nu hard en dor. „Wij moeten dadelijk de poli tie opbellen. Maar daarna zal ik u alles vertellen. Het is in zekere zin mijn schuld, dat Murgatroyd daar zo ligt.... Ik heb er een spelletje van gemaakt. Maar moord is geen spelletje....!" „Neen," antwoordde juffrouw Marple. „Moord is geen spelletje." ,,U weet er misschien meer van?" vroeg juffrouw Hinchliffe toen zij de hoorn opnam en aan de schijf op het toestel draaide. In het kort bracht zij verslag uit en hing vervolgens de hoorn weer op. „Zij kunnen over enkele ogen blikken hier zijn. Ja, ik heb ge hoord, dat u iets dergelijks meer bij de hand heeft gehad. Dat heeft Edmund Swettenham ge loof ik verteldWilt u weten, wat Murgatroyd en ik gedaan hebben?" Eeknopt deelde zij haar het gesprek mede, dat zij vlak vóór haar vertrek naar het station samen hadden gehad. „Zij riep mij nog na toen ik wegreed..o daarom wéét ik dat het een vrouw is geweest en geen man, was ik toen nog maar even blij ven wachtenGrote hemel, die hond had gerust nog een kwar tiertje kunnen blijven waar ze was!" „Maak je geen zelfverwijt, mijn kind. Dat is nergens goed voor. Zoiets kan je onmogelijk voor zien." „Neen, zoiets laat zich niet voorzien. Maar ik geloof, dat ik tegen het raam hoorde tikken. Dat was zij misschien. Natuurlijk zij moet buiten vóór het raam hebben gestaan terwijl Murga troyd en ik tegen elkaar aan het schreeuwen waren, zo hard als we konden. Ze moet dus alles hebben verstaanalles hebben verstaan". „Je hebt me nog niet verteld wat je vriendin je heeft toege roepen.!' „Alleen een paar woorden: „Ik heb haar niet gezien!" Zij zweeg. „Begrijpt u? Er waren drie vrouwen, die we nog niet hadden uitgeschakeld. Me vrouw Swettenham, mevrouw Easterbrook en Julia Simmons. En één van deze drie had zij niet gezien! Die was niet in de kamer geweest, omdat zij door de andere deur naar de gang gelopen was." „Ja," antwoordde juffrouw Marple, „nu begrijp ik het!" HOOGOVENS WEER IN DE BELANGSTELLING Ter beurzo blijft het meest de aandacht trekken de op waartse richting van Hoog ovens. Nadat de laatste dager, dit fonds sterk de belangstelling van de markt had genoten, en dinsdag diverse geruchten ter ondersteuning van de vaste stemming in omloop waren ge komen, waren ook gisteren de certificaten Hoogovens het drukst besproken en verhandel de beursfonds. Ten opzichte van de vorige slotkoers werd gisteren een koerswinst geboekt van ruim acht punten. Dit betekende een stijging van de koers tot circa 817, waarmee Hoogovens ten opzichte van jongstleden vrij dag een avance hebben behaald van veertig punten. Gisteren kwam een nieuw gerucht om trent het staalconcern in om loop. Men beweerde dat de Amerikaanse Fordmaatschappij een belang in Hoogovens tsou willen nemen. Dit betekende uiteraard een nieuwe stimulans, waarbij echter opviel dat de om zetten minder levendig van ka rakter waren dan dinsdag het geval is geweest. In de overige internationale fondsen heerste een zeer kalme stemming zonder fluctuaties van betekenis. AKU trok een viertal punten aan tot 393. Philips daarentegen brokkelde een vier tal punten af en trok weinig be langstelling. Unilever was der tig cent lager op 190. Konink lijke Olie liep achteruit overeen komstig de lagere notering in Wall Street en werd in Amster dam zelfs beneden Amerikaanse pariteit verhandeld. De gehele middag bewoog het lioofdfonds van de markt zich rondom ƒ130. Over het algemeen over heerste tijdens de gehele duur van de beurs een kalme stem ming waarbij Hoogovens de toon aangaven. Ook overigens bood de markt weinig bijzondere aspecten. Ne derlandse staatsfondsen waren prijshoudend en stil. Scheep vaartpapieren lieten nauwelijks enige verandering zien. Alleen Koninklijke Boot toonde enige neiging tot herstel. Daarentegen waren K. P. M. iets in mineur, evenals Rotterdamsche Lioyd Cultures oageanimeerd en prijs houdend. Op het twee procent lagere dividendvoorstel van brouwerij d'Oranjeboom waren deze aan delsn lager geadviseerd. Daaren tegen werden Bührmann Papier een tiental punten hoger ge waardeerd in afwachting van 'n gunstig bericht. De markt sloot in zeer kalme stemming zonder koersschommelingen van bete kenis. Beursindices 12/2! 13/2 14/2 Int. Conc. 566.47 570.40 569.95 Industrie 389.41 390.02 392.25 Scheepvaart 182.60 181.72 182.16 Banken 257.57 259.12 258.97 Handel enz. 168.45 169.74 169.58 Algemeen 416.81 419.03 418.43 Naheurskoersen AKU: (390%) Kon. Olie: 130 gb—13030 slot 130.30, (130.10) Philips: 982 961%) Unilever: 190 (189.80) Hoogovens; 814—815 gl slot 814% (814%) Advieskoersen buitenlands bankpapiet De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, heden gel dend, luiden: Engejsg pond 10.14—10.24 Amerikaanse dollar 3.59Va 3.63'2, Canadese dollar 3.41— 3.46, Franse frank (100 72.60— 73.1C, Belgische frank (100) 7.24V2—7-.291/!, Duitse Mark (100) 90.2590.75, Zweedse kroon 100) 69.75—70.75, Zwitserse frank (100) 83.60—84.10, Ita liaanse lire (10.000 57.5059.50, Deense kroon (100 52.20 —53.20, Noorse kroon (100) 50.4051.40, Oostenrijkse Schilling (100) 14.0014.10, Portugese escudo (100) 12.50—12.65, Spaanse pese ta (100) grote coupures 5,95— 6.10. (Wordt vervolgd.) COOP. VRUCHTEN VEILING ,,ZEEUWi*/H-VLAANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van woensdag 14 febr. GROENTEN; Per kg: Rode kool n 2328 ct; Sav. kool afw. 4249 ct; Boe- rekool XI 35—39 ct; Breekpeen 14—16 ct; Waspeen II 24—33 ct; Prei A II 48—57 ct; B H 36— 45 ct; Knolselderij 2830; Sprui ten A II 58—63 ct; B II 18-61 ct; Spruiten gesch. 85—92 ct; Uien 1 40 ct; H 24—30 ct; Witlof A 75 Ct; A II 53—74 ct; B 67- 74 ct; B II 6472 ct; afw. 35— 50 ct; Veldsla (glas) ƒ1,87. FRUIT. Appelen. Golden Delicious I m. 80 81—89, m. 75 83—90, m. 70 80—<88, m. 65 76—78, m. 60 63 ct; II m. 80 77—78, m. 75 78—81. m. 70 77—80, m. 65 66—68, m 60 53—60 ct; ni grof 55—61 ct; 1H fijn 2844 ct; kioet 4145 ct; Jonathan I m. 75 70, m. 70 59— 63, m. 65 55—58, II D 41, III grof 56—58, Hl fijn 41—55, kroet 36 ct; Lombart II m. 70/80 58 ct; Winston IH fijn 27--4S ct. Peren. Conference H m. Hó 65 67 ct; Comtesse II m. 65/75 25—26 ct; II m. 55 21 ct; St. Remy II m. 75/85 5155 ct.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2