Provinciaal nieuws VERDIEN 24 CT OP ELK DUBBELGROOT PAK Eric de Noorman De laatste slag RECHTSZAKEN TERNEUZEN SAS VAN GENT. STOPPELDIJK. AXEL BOSCHKAPELLE IJZENDIJKE VOGELWAARDE Ver koudheidsbacillen Stormschade in de Stadskanaalstreek Robert Kennedy sprak met Indonesische politieke leiders over de kwestie Nienw-Guinea De hongerstakers in Decazeville Ideaal-Persil verzorgt uw was ideaal Indonesische koopvaardij schepen „gemilitariseerd" In toiaal acht koopvaardij schepen van de staatsscheep- vaartmaatschappijen „Pelni" en de „Djakarta Lloyd Shipping- Enterprise" zijn sedert maan dag „gemilitariseerd in verband met de situatie rond West- Irian", zo is volgens „Antara" officieel meegedeeld. In een de creet van hiet commando van het derde maritieme district wordt gezegd dat voor alle In donesische territoriale wateren de staat van oorlog geldt. DE STORM BOVEN ZUID-CALIFORNIE De financiële gevolgen voor België van botersmokkel uit Nederland DREIGENDE HONGERSNOOD IN ROEANDA-OEROENDI NEDERLAND HEEFT RUIM 11.720.000 INWONERS VERKOOPSTER RUÏNEERDE BAKKER Twee jaar geëist tegen drie jonge Duitsers A. KLAi Opgelet. Men verzoekt ons mede te delen, dat vanaf donderdagoch tend om 8 uur het verkeer van de Axelsebrug via de Heren gracht naar de Markt moet plaats hermen over de Blokken <en niet meer door De Jonge straat). Grieks schip veroorzaakte (enige) consternatie. Het 4000 ton metende Griekse schip „Sophie-Maris" komende van Karachie, op weg naar Gent, heeft het nodig gemaakt dat in Terneuzen enkele voor zorgsmaatregelen werden geno men in verband met het gevaar van besmetting door de pokken. De Terneuzense havenautori teiten kregen van het Vlissingse loodswezen bericht dat het schip in aantocht was. De Bel gische loods was te Vlissingen aan boord gegaan. De kapitein van het schip verklaarde tegen hem dat het schip wel uit be smet gebied was gekomen, maar dat er geen besmettingsgevaar meer was omdat de incubatie tijd van 18 dagen reeds lang was overschreden omdat het schip al 32 dagen onderweg was. Voor alle zekerheid werden in Terneuzen de nodige voorzorgs maatregelen genomen. De ge meente-arts dokter Hoving was van mening dat hij niet aan het verzoek der gemeente-autoritei ten, om op het schip een onder zoek in te stellen, moest vol doen omdat de bestemming 'n buitenlandse haven was. Wel adviseerde dokter Hoving nie mand op het schip toe te laten en evenmin een der beman ningsleden aan wal te laten gaan. Ook oordeelde hij het voorzichtig de mensen van de bootliedenwacht de touwen met handschoenen te laten vastleg gen. De gemeentepolitie was op de Westsluis aanwezig om op de uitvoering van deze maatregelen toe te zien. Om vijf uur gisteravond is het schip naar Gent doorgeva ren. Daar zal het door de ge zondheidsdienst der stad Gent worden gecontroleerd De „Sophie-Maris" voerde niet de qusrantainevlag. de bedoeling om later in het sei zoen nog een toneelavond voor de K. A. B.-leden te organiseren. Aanrijding. Dinsdagochtend omstreeks half acht had aan de bushalte nabij het café „Hel Schippers huis" een aanrijding plaats tussen een voetganger en een bromfietsberijder. De heer K. C. uit Sas van Gent wilde de Westkade over- sieken om naar de bus te gaan. Uit de richting Sluiskil naderde de bromfietser J. M. de M. uit Philippine. Volgens de heer De M. aarzelde de voetganger bij het oversteken, zodat hij een aanrijding niet kon voorkomen. De voetganger werd aan knie en neus gewond en naar het zie kenhuis te Sluiskil overge bracht. Botersmokkel. De Belgische douane, die een scooter de Poeldijk in zag rij den, sommeerde de berijder te stoppen. Deze laatste wenste deze ongewenste hindernis niet te nemen en keerde ijlings naar Nederlands grondgebied terug. Enige Belgische douane beambten zetten per fiets de achtervolging in. Voor de scooterberijder was er slechts één weg en wel die via de Nederlandse douanepost te Sas van Gent. Maar ook dit vond hij te riskant en hij wist niet beter te doen dan zijn scooter in de buurt van de Glas fabriek in de steek te laten en zelf een goed heenkomen te zoe ken. De scooter werd door de Bel gische douaniers onbeheerd aangetroffen en met 125 kg boter overgedragen aan hun Nederlandse collega's. Wit-Gele (Adv.) Benoeming. De heer A. P. Zeger te St. Jansteen, adj.-commies bij 's Rijks belastingen te Kapelle- brug, is met ingang van 15 maart benoemd tot adj.-com- mies bij de gemeente Axel afd. financiën. Toneel. In het kader van hat winter- programma van de plaatselijke K. A. B-afdeling werd in het parochiehuis een toneelvoorstel ling gegeven door de toneelgroep van dé K. A. B.-afdeling Groe nendijk. Een volle zaal genoot van een goede opvoering van het toneel stuk „De Vrijbuiter". Het ligt in GOEDE VRAAG NAAR APPELS EN PEREN. Er is de laatste weken weer sprake van een toenemende vraag naar appels en peren op de Nederlandse veilingen. Gedu rende het hele seizoen is de vraag naar fruit nog groot geweest, maar er zijn tijdelijk wel eens kleine inzinkingen geweest. Kort na de jaarwisseling was er bij voorbeeld zo'n inzinking. Deze hield echter voor een be langrijk deel verband met de kwa liteit, omdat toen nog weinig fruit werd geruimd uit de koeinuizen en destemeer uit de luchtgekoel- de bewaarplaatsen waar fruit bij was dat wat te lang was bewaard. Op het ogenblik zijn de Neder landse fruitkwekers volop bezig met de verkoop van het koelhuis- fruit en over het algemeen wordt er een goede kwaliteit aangebo den. Dit fruit kan vlot worden verkocht op de binnenlandse markten en voorts is er regelma tig export naar West-Duitsland, België. Engeland en Frankrijk, om de voornaamste afnemers te noemen. In de moderne fruitcentra be staat op net ogenblik het groot ste deel van de aanvoer van ap pels uit Golden Delicious. Dit is een prachtige goudgele appel, die overal wordt gewaardeerd. De veilingprijzen van de beste partijen ligt thans rond 90 cent per kg. Een ander belangrijk ras van het ogenblik is de Jonathan, terwijl uiteraard ook de Goudrei- nette, ondanks de geringe oogst van dit ras, nog altijd meetelt. De export van appels ligt thans tussen 1 en 1% miljoen kg per week. De export van peren is nu belangrijk minder geworden. Het wekelijkse kwantum, dat nog de grens overgaat, ligt rond een - miljoen kg. Bij de peren neemt de Conferen ce de voornaamste plaats in. Ook hiervan is de prijs thans wat op gelopen. De grote maten worden op de veilingen verkocht tegen prijzen van ongeveer 85 cent per kilo en de kleine maten noteren rond 70 cent per kilo. Een groot deel van de Confe rence is bewaard in z.g. „gas- cellen". Hierin blijft de kwaliteit heel lang goed. Ook appels wor den wel in gascellen bewaard. Speciaal betreft dit het ras Gol den Delicious. Met de verkoop van appels uit de gascellen is nog geen begin gemaakt, omdat eerst de appels uit het gewone koelhuis aan de beurt zijn om geruimd te worden. Ledenvergadering Kruis. In het Verenigingsgebouw werd een vergadering belegd voor de leden van het Wit-Gele Kruis. Op deze slechts matig be zochte vergadering werd een toelichting gegeven op de contri butieverhoging, die noodzakelijk is geworden door de uitbreiding van het Wit-Gele-Kruiswerk en vanwege het feit, dat voor de wijkzuster een auto is aange schaft. Pastoor Backx sprak over de onderlinge hulp via het lidmaat schap van het Wit-Gele Kruis. Met een lezing over voeding en gezondheid, toegelicht door film, werd deze avond besloten. Jaarvergadering. De plaatselijke hengelaarsclub hield in het café van de heer J. de Does haar jaarvergadering. De belangstelling was hiervoor zeer gering hetgeen de voorzit ter deed opmerken dat juist tie Belgische leden, die van ver moe ten komen wel present waren. Uit de rekening en verantwoor ding bleek, dat de vereniging een goed financieel jaar heeft gehad. Het batig saldo bedroeg "U ,29, terwijl ook een flinke ledenstjj- ging was waar te nemen. Besloten werd de dagvergun ningen te verhogen van 1 op 1,50. De aftredende bestuurs leden G. Bleijenbergh en J. de Does werden bij grote meerder heid herkozen. Na langdurige besprekingen werden de te organiseren leden- wedstrijden vastgesteld. De secre taris deed mededelingen over het bevissen van „De Braakman" en zeide dat hierover te zijner tijd nog nadere mededelingen zullen volgen. Ontslag burgemeester. Met ingang van 1 juli van dit jaar is bij K.B. eervol ontslag verleend aan de burgemeester van Vogelwaarde, de heer F. A. Hendrikse, met dankbetuiging voor langdurige diensten. ONDERGRONDS MELKTRANSPORT Het Friese plaatsje St. Nicolaas- ga bezit een primeur voor Ne derland: een ondergrondse melk- leiidng tussen 't producerende be drijf en de fabriek. Na een prooef van enkele maanden zal thans een definitieve leiding worden aangebracht, alsmede een twee de leiding voor retourprodukten zoals wei en ondermelk. De lei ding heeft een lengte van 1600 meter en een uitwendige dikte van 32 mm. Als materiaal is zwart polytheen gebruikt. De produktie van het bewuste bedrijf, van de heer P. Jaarsma, is gemiddeld 800 liter per dag. De melk wordt in de leiding ge pompt en, daarna via een com- pressie-systeem door zuivere lucht naar de bestemming ge blazen. Gebleken is, dat bij het transport, in tegenstelling tot het vervoer per melkbus, het aantal bacteriën niet was gestegen. De kosten van het nieuwe systeem, inclusief die van het retour transport, bedragen 0.6 cent per kg melk. Ir. H. Dijkstra, van het Landbouw Economisch Instituut in Den Haag, heeft het systeem uit 'Zwitserland hier te lande ge ïntroduceerd. zijn als de dood voor Dit doosje betekent: orotektie tegen infektie Bij de familie Scholtmeijer in Dronneger is maandagavond dooi de hevige storm de voorgevel in gestort. In de kamer ontstond een grote ravage. Buren hebben het gezin Scholtmeijer voorlopig onderdak verschaft. Bij de familie Drenth in Stads kanaal werden vier nieuwe trans porteurs en een zo goed als nieuwe auto vernield toen maan dagavond de grote schuur door de storm instortte. Eveneens door de storm werd een grote schuur van de heer D. Roossien verwoest. Hierin wer den ongeveer honderd varkens gemest. Met het oog op het ver- voersverbod (mond- en klauw zeer) moest een gedeelte van de varkens worden afgeslacht. De jonge dieren hebben elders on derdak gevonden. In Mussel is de zijgevel van de woning van de heer H. Wubs door de hevige wind omver ge blazen. Ook hier werd een groote ravage aangericht. Het gezin Wubs heeft bij familie onderdak gevonden. Een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade in Djakarta heeft meegedeeld dat tijdens de besprekingen van Robert Kennedy met de Indone sische politieke leiders gister ochtend het geschil tussen Ne derland en Indonesië over Nieuw-Guinea een van de onder werpen was die de Amerikaan se minister ter sprake heeft ge bracht. Hij zei dat de heer Kennedy niet naar Indonesië is gekomen om over een of ander vraagstuk te onderhandelen, maar alleen „om de door de Indonesische leiders kenbaar gemaakte stand punten beter te begrijpen." De V. S., die vrienden van beide partijen zijn, hopen dat een vreedzame oplossing zal worden gevonden voor het vraagstuk- Nieuw-Guinea, zo zei de woord voerder. Op een bijeenkomst van vak bondleiders zei minister Kenne dy in antwoord op vragen over do kwestie-Nieuw-Guinea„Wij zijn goede vrienden met Indo nesië en Nederland. Dit is voor ons een moeilijke kwestie. Wij trachten een standpunt in te nemen dat geen van beide lan den zal kwetsen. Vrijwel alle Amerikanen begrijpen uw posi- J tie. Ik hoop dat u de onze zal begrijpen." Op vragen over het Neder landse vervoer van militairen naar Nieuw-Guinea via Ameri kaanse vliegvelden antwoordde minister Kennedy dat Amerika het eerste land is geweest, dat geen toestemming verleende voor troepenvervoer met char tervliegtuigen. „Maar wij moe ten deze kwestie in vele aspec ten bezien, waarbij onder meer een luchtvaartovereenkomst tus sen de Verenigde Staten en Ne derland een rol speelt. Overi gens zijn wij voor een snelle vreedzame oplossing van het ge hele vraagstuk," zo zei hij. Vijf der hongerstakende mijn werkers in de mijn te Decazevil le in Zuid-Frankrijk, zijn dins dag, na negen dagen geen voed sel tot zich te hebben genomen, naar een ziekenhuis overge bracht. Daar er maandag reeds zes naar een ziekenhuis gingen, zijn er van de twintig stakers, die door het lot worden aange wezen om in hongerstaking te gaan, nog negen overgebleven. Er staken in totaal een 2500 mijnwerkers, die ondergronds willen blijven zolang zij geen verzekering van de regering heb ben ontvangen dat zij elders te werk worden gesteld, wanneer hun onrendabel geworden mijn wordt gesloten. Zij willen ook een toezegging, dat de verande ring van werkzaamheden geen achteruitgang van inkomsten met zich zal brengen. De regering wil de mijn sluiten. AB 62-02-6 PR Het aantal doden van de storm is gestegen tot 26. In Los Ange les zijn meren tot twee meter diepte gevormd. Een deel van Hollywoods be roemde Sunset boulevard staat onder water en tot in de heuvels van Hollywood beschadigde wo ningen behoren aan verscheidene film- en televisiesterren. Een modderstroom, afgeknapte bo men, planken en stenen richtten beschadigingen in het heuvelge- bied aan, waarbij auto's werden meegesleurd. Op sommige plaat sen kwam. de modder tot de rui ten van de auto's. Het zwembad van een filmster werd geheel met modder gevuld. Ook Idaho, Wyoming en Utah zijn door overstromingen getrof fen, waardoor honderden mensen hun huizen moesten verlaten en vee om het leven kwam. De gou verneur van Idaho heeft in zes districten de noodtoestand afge kondigd. Rexburg, een stad met 5000 inwoners, zal waarschijnlijk geheel door het water worden ingesloten. 500 bewoners van de stad Bancroft moeten met boten worden geëvacueerd. De drie Belgische boerenbon den hebben dinsdag in Brussel basprekmgen gevoerd met minis ter-president Th. Lefrèvre over de financiële consequenties van de smokkelhandel in Nederland se boter. De boerenbonden ver- lnagen, dat de door deze smok kel veroorzaakte extra lasten niet worden bestreden uit het landbouwfonds, doch uit de Bel gische schatkist. Hoewel door een scherper toe zicht aan beide kanten van de Belgisch-Nederlandse grens de omvang van de smokkel iets is verminderd, wordt het verlies voor het landbouwfonds jaarlijks nog steeds op een bedrag van 20 miljoen gulden geraamd. Vol gens deskundigen van het Belgi sche ministerie van Landbouw zou België namelijk zonder deze smokkel van ongeveer zes mil- 'joen kilo per jaar in de eigen behoeften kunnen voorzien. Thans moet echter deze hoeveel heid met aanzienlijke subsidies worden uitgevoerd. Over het onderhoud met pre mier Lefèvre, dat werd bijge woond door de minister van Landbouw, Heger werden geen verdere mededelingen verst relet. Ongeveer 60.000 inboorlingen, die voor de stammenoorlogen in Roeanda-Oeroendi naar 't grens gebied nabij de grens met de Kongolese provincie Kivoe zijn gevlucht worden ernstig bedreigd door de honger. Een woordvoer der van de Verenigde Naties deelde dinsdag in Leopoldstad mee, dat vliegtuigen van de vol kerenorganisatie dagelijks voed sel naar het noodgebied vervoe ren. Een hoge functionaris van de Wereldgezondheidsorganisatie, die vorige week het vluchtelin- gengebied bezocht, noemde de toestand zeer ernstig. Vele vluch telingen lijden aan malaria en andere ziekten en zijn onder voed. Volgens een officiële ra ming zijn van de twintig mil joen mannelijke en vrouwelijke leden van het Duitse leger, de S. S. en andere militaire organi saties tijdens de tweede wereld oorlog 4,3 miljoen om het leven gekomen. Hiervan staan er 1,25 miljoen officieel nog als ver mist te boek, doch ook van hen wordt aangenomen dat zij dood zijn. Van de burgerbevolking kwamen in het toenmalige Duit se rijk, met inbegrip van Oos tenrijk, 2,8 miljoen mensen om of bijna vier procent van de totale bevolking van ruim zeven tig miljoen. Blijkens door het Centraal Bu reau voor de Statistiek gepubli ceerde voorlopige gegevens ver meerderde de bevolking van ons land in het afgelopen jaar tot ruim 11.720.000 per 1 januari 1962. Het aantal levend-geborenen be droeg bijna 247.000 (in 1960 bijna 239.000) en het aantal ovci lede nen bijna 88.000 (in 1960 luim 87.000). De toeneming door ge boorteoverschot heeft derhalve ruim 159.000 (in 1960 ruim 151.000) bedragen. De buitenlandse migratie heeft over 1961 een vestigingsoverschot opgeleverd van ruim 6000 perso nen (in 1960 een vertrekoverschot van bijna 13.000). De totale bevol kingstoeneming over 1961 (ruim 1C4.000) ligt derhalve ruim 25.000 hoger dan die over 1960 (bijna 139.000). In relatieve zin ligt het ge boortecijfer over het afgelopen jaar iets boven dat voor 1960 (21,2 tegen 20,08 per 1000 inwo ners) terwijl dat voor de sterfte gelijk is gebleven (7,6 per 1000 inw.). I-Iet aantal huwelijkssluitingen heeft ruim 92.000 bedragen (in 1960 ruim 89.000) d.i. 8,0 per 1000 inwoners (in 1960 7,8 per 1000). De zuigelingensterfte is wederom gedaald (15,5 per 1000 levendge borenen tegen 16,5 over 1960). Het vertrekoverschot naar de overzeese emigratiegebieden be droeg in het afgelopen jaar slechts ruim 5000 (tegen ruim 18.000 over 1960). De migratie met andere Europese landen heeft over 1961 een vestigingssaldo opgeleverd van bijna 4000 personen. De officier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam heeft dinsdagmorgen tegen de 19-jari- ge verkoopster Margreet B. uit Hilversum, die van 1958 tot okt. 1961 bij twee bakkers in Hilver sum een bedrag van naar schat ting 10.600 en een hoeveelheid snoep verduisterde, een gecombi neerde gevangenisstraf van acht maanden, waarvan vier voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en ondertoezichtstelling geëist. Het meisje, dat na de dood van haar vader op drift was geraakt, sloeg op de kassa steeds lagere bedragen aan dan zij had ontvangen. Het verschil stak zij in eigen zak. De bedra gen die zij op deze wijze incas seerde, varieerden van 50 tot 100 gulden per week. Voor bakker M. Dubbeldam, bij wie mej. B. als 14-jarig meisje in dienst kwam en die zij voor een bedrag van naar schatting ƒ6800 benadeelde, werd dit geknoei noodlottig. Zijn zaak werkte vanaf '54 steeds met verlies. Toen dit tot 12 A 16.0C0 gulden was opgelopen was hij genoodzaakt zijn bakkerswin kel te verkopen. Het meisje ge bruikte het verduisterde geld om haar vrienden- en vriendinnen kring, waarin zij graag het mid delpunt wilde zijn, te fêteren in café's en snackbars. Ook leende zij geld aan haar vriendinnen en schonk zij deze dozen bonbons, die zij eveneens verduisterde. Van oktober 1960 tot oktober 1961 werkte mej. B. bij bakker I. van Daalen in Hilversum, waar ze ook het beheer had over de 220. Nadenkend slaat Eric de pezige Romein gade, die naast Merwig, de koning der Franken, aan het hoofd van de lange colonne rijdt. Een en al hulp vaardigheid heeft Aetius voorge steld het Frankenleger te verge zellen, om het bij te staan in geval ze op Attilla's horden moch ten stuiten. En op aandringen van Merwig heeft Eric zich met zijn troep Noren en de handvol Herulen bij hen aangesloten. Het is verreweg de veiligste manier om naar het Noorden te komen. In zijn hart is Eric blij, dat al les nu achter de rug is; dat niets zijn terugkeer naar Noorwegen meer in de weg staat. Maai toch de vragen die door zijn brein spoken, geven weinig rust. Van af een hoogte toont de Romein hen de plaats van het Hunnen- kamp. „Hoezeer Attilla zich verslagen voelde," klinkt Aetius' stem, „bleek toen mijn verspieders temidden van de resten van het kamp een grote hoop houten zadels vonden. Een brandstapel! Liever dan in onze handen te vallen, zou Attilla deze vreselijke dood verkozen hebben." „Dubbel jammer dan, dat hij toch nog ontkomen is", kan Eric niet nalaten op te merken. De tocht gaat voort in snelle marsen. Van het grote Hunnen- leger horen of zien ze niets meer. Het lijkt als door de aarde ver zwolgen. Wel heeft Aetius ver spieders uitgezonden. Maar wat die ervaren komen Merwig noch de Noorman aan de weet. Tot Aetius op een ochtend, na een onderhoud met zijn verkenners, glimlachend op de Frankenvorst toetreedt. „Het gevaar is gewe ken, Merwig, vriend," zegt hij. „Attilla is kennelijk van plan veranderd. Hij is verdwenen in oostelijke richting. Ik geloof, dat het nu niet langer nodig is dat ik en mijn Romeinen u vergezel len," eenmaal kijkt Eric de ander recht Heviger dan ooit laait bij Eric in de kille ogen, zoekt hij naar de achterdocht op. „Was het dan allemaal leugen? Het verhaal van Attilla's voorgenomen roof- en plundertocht in het land der Franken slechts voorwendsel om het Frankenleger weg te krijgen? Is óók Thorismunds grote Gothenleger wellicht met een verdichtsel heengezonden? Aetius zijn jarenlange verblijf bij hen, vriendschap met de grote Hun, het Hunnenleger dat voor hem vocht." Alles, alles welt weer bij de Noorman op, en alles lijkt in één richting te wijzen. „Vaarwel, Norenvorst!" Nog een oplossing voor alle vragen. Langzaam grijpen hun handen ineen en Aetius glimlacht. „Ieder handelt naar zijn be lang", klinkt zijn stem, raadsel achtiger dan ooit en zwijgend staart de Noorman hem na, tot hij uit het gezicht is verdwenen. En zo is Aetius, de laatste der Romeinse veldheren, de geschie denis ingegaan. In een waas van geheimzinnigheid, omgeven door vragen en raadsels, die tot op de huidige dag niemand heeft kun nen beantwoorden. (Einde van dit verhaal.) kas. Hier wist zij zich te verrij ken met een bedrag van naar schatting ƒ3800. Daarvan heeft zij inmiddels 1000 terugbetaald. De verkoopster, die haar ver dienste volgens de wens van haar moeder op een spaarbankboekje deponeerde, kreeg vrijwel geen zakgeld. Zij vertelde haar moe der, dat zij een kapperscursus volgde, maar in werkelijkheid ging zij 's avonds uit van het ver duisterde geld. De officier van Justitie, mr. H. G. van Everdingen, vond de fei ten van een zodanig ernstige aard dat hij niet een geheel voor waardelijke gevangenisstraf wil de eisen. Hij vond het gedrag van het meisje des te erger om dat zij na het voorgevallene on der toezicht gesteld van de re classering, weer in café's is ge signaleerd en zich niet aan de gemaakte afspraken heeft gehou den. Hoewel het meisje op hem een gunstige indruk maakte, waarbij mr. Van Everdingen zich o.m. baseerde op de persoonsrap porten, meende hij toch dat zij een ernstig misbruik van ver trouwen heeft gemaakt. De raadsman van het meisje vroeg begrip voor de omstandig heden en voor het feit dat op zijr cliënte zo weinig controle is uit geoefend- Uitspraak over 14 dagen. De officier van justitie bij de rechtbank te Zwolle, mr. D. Bins, heeft dinsdag twee jaar gevan genisstraf geëist tegen drie jon ge Duitsers, die, verdacht van diefstal terechtstonden. Het wa ren de 22-jarige R. W. P., de 17- jarige J. R. S- en de 21-jarige W. K„ allen uit Borchum. In oktober van het vorig jaar kwamen zij naar Nederland, doch zij hadden geen geld en daarom besloten zij te gaan ste len. In Vorden maakten ze op 28 oktober o.m. 400 buit. In Har derwijk stalen zij twee dagen later een filmcamera. De jonge lui hebben het ten laste gelegde bekend. De officier vond het niet zijn taak te achterhalen, tegen welke achtergrond het gedrag van de Duitsers moest worden gezien Ook achtte hij het niet de plicht van de Nederlandse justitie de jongens op ta voeden. Hij eiste twee jaar onvoorwaardelijke ge vangenisstraf met aftrek V3" voorarrest. Op een vraag van de president, mr. L. J. 't Hooft, verklaarden de jongelui, dat zij afkomstig zon uit Oost-Duitsland. Daar waren zij al eerder veroordeeld, P. tot 18 maanden wegens diefstal en K. tot vier jaar wegens brand stichting. De raadsman, mr. H. Stein zei, dat velen uit Oost-Duitsland vluchten om het avontuur, om de sensatie en om de schittering van West-Duitsland. Zij raken daar vaak op drift, doordat niet allen in de voor hen nieuwe maat schappij kunnen worden opgeno men. Pleiter vond de geëiste stra! gezien tegen deze achtergrond, buiten proporties. Onze lieve Vader der en Oom, EGBERT JOH A BAKKER Weduwnaa S. J. Plad is heden, in de dom van 85 jaa en kalm, van or gegaan. Uit aller na G. KAMERIK-B Kouaansekade 1 Middelburg. Koudekerke, ..Ter Poorte", 19 februari 1962 Liever geen b De teraardeb zal plaats het woensdag 14 ft te 14 uur, op I mene begraafpl Middelburg. Algemene kenn Voor de bet medeleven en bij het overl: ongeval) van rr Zoon LEVINUS JC MOLEGÏ betuig ik mijl dank. Wed. S. MOLE Terneuzen, feb Tholensstraal geheel comp Vlooswijk Telef. 3447 W1ELRIJDEI KAIBTWf

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2