Noodtoestand in Frankrijk afgekondigd Amerikaanse vlieger Powers door de Russen vrijgelaten Rondom de kwestie Westelijk Nieuw-Guinea ZON- en MAANSTANDEN Amerikaanse pers over het bezoek van Robert Kennedy aan Indonesië Australische regeringsverklaring HET WEER WEEKBERICHT HOOGWATER Frankcrlïie bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adresSmidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 12 FEBRUARI 1962 18e Jaargang Nr 5521 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 ct; minimum per advertentie 2,40. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,10. Iedereregel meer 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De Franse minister van Binnenlandse Zaken, Roger Frev, heeft zondagavond in een speciale toespraak voor de Franse radio en te levisie een beroep gedaan op de „burgerzin der Fran se partijen en vakbonden en af te zien van de beto gingen, die voor vandaag zijn aangekondigd. Het betreft hier betuigingen van medeleven met de acht men sen, die donderdag j.l. het leven hebben verloren bij demonstra ties tegen de ondergrondse uiterst-rechtse organisatie van het geheime leger. De doden en een 240 gewonden vielen in bot singen tussen politie en betogers. Het is de eerste maal, dat mi nister Frey een dergelijk beroep heeft gedaan. De Franse minister van Binnenlandse Zaken deelde tevens mede dat de rege ring de noodtoestand heeft afgekondigd. Dit geeft haar het recht alle openbare betogingen te verbie den, evenals het organiseren van optochten. „Wat ook de bedoe lingen van de organisatoren der betogingen mag zijn, zij riskeren dat deze tot ernstige wanorde lijkheden zullen leiden, wanneer ze toch worden gehoudèn", al dus minister Fery. Hij zei ook: „De burgerij moet haar discipline bewaren tegen over de wet, die voor een ieder gelijk is. Indien aan dit beroep geen gehoor wordt gegeven, zal de veiligheidspolitie haar plicht doen en zich tegen de betogers teweer stellen. Voor eventuele gevolgen zullen de organisators van verboden bijeenkomsten ver antwoordelijk zijn." De Parijse afdeling van de Ook het personeel van de Fran se Staatsradio-omroep staakte. Een uur lang werd er slechts grammofoonmuziek uitgezonden. Het politieke bureau van de Franse communistische partij heeft vrijdag een oproep doen uitgaan tot het verlenen van ont slag aan personen, die verant woordelijk worden geacht voor de incidenten van donderdag. Als zodanig worden het hoofd van ue rarijse maeiing van u y groot.Parijs, Paurice Franse socialistische partij £apgn en minister van Bin. nenlandse Zaken, Roger Frey, heeft meegedeeld dat zij, niet tegenstaande de oproep van minister Frey, voort zal gaan met het organiseren van een '„zwijgende betoging" op maandag vandaag NIEUWE ANTI-O.A.S.- BETOGlNGEN IN PARIJS Vrijdagmiddag zijn in Parijs opnieuw betogingen tegen het on dergrondse geheime leger, de O.A.S., gehouden. Dit geschiedde bij het ingaan van een gedeelte lijke algemene staking van een uur, die werd gehouden uit pro test tegen het optreden door de politie tegen de donderdag j.l. ge houden overeenkomstige demon straties. Bij deze betogingen heb ben, als gemeld, acht personen het leven verloten, terwijl er ruim 250 werden gewond. De ondergrondse spoorweg en de autobussen reden niet meer. Arbeiders stroomden uit de fabrieken. Op vele plaatsen trok ken zij ten getale van verschei dene honderden door de straten, waarbij zij „O.A.S.-moordenaars" riepen. In sommige delen van Parijs ontstonden grote verkeersopstop pingen, doordat bestuurders van autobussen hun voertuigen op de weg lieten staan, toen het sta kingsuur begon. Aan de staking werd deel ge nomen door onderwijzers, studen ten, spoorwegarbeiders, P.T.T.- en burgerambtenaren. Plet Franse pt;3bureau .Agen- ce France Presse" staakte zijn nieuwsvoorziening aan zijn afne mers voor een uur, na te hebben meegedeeld dat de gehele redac tiestaf aan de staking deel nam. De republikeinse partij (de Amerikaanse oppositiepartij) heeft vrijdag in een publikatie kritiek geoefend op de reis van de broer van de Amerikaanse president, Robert Kennedy, door de Oosterse landen en zijn „twij felachtige goodwill-bezoek aan Indonesië". In het partijblad Battel Line" schrijft de nationale commissie van deze partij dat Robert Kennedy naar huis moet terugkeren, „hoe vlugger hoe beter". President Soekarno „ver zoekt Moskou heftig om meer kanonnen om onze oude vriend cn vóóroorlogse bondgenoot Ne derland in het gezicht te schieten. Het jongste uitoefenen van druk op de Nederlanders in het ge schil over Nederlands Westelijk Nieuw-Guinea geeft voedsel aan een groeiende zorg over de vraag, of de regering Kennedy met de reis van „Bobby" geen blunder uitlokt. Wat kan er anders ge wonnen worden met het welwil lende gebaar van Kennedy tegen over de Indonesiërs dan een op de proef stellen van de banden tussen de Ver. Staten en Neder land? De Nederlanders zijn al geprikkeld door het Amerikaan se standpunt. Onlangs heeft de ambassadeur van Kennedy in Indonesië op een publieke bij eenkomst anti-Nederlandse slag woorden van de Indonesiërs ge schreeuwd. Nu wordt weer een andere stap in de verkeerde richting voorgesteld door het in bescherming nemen van een zgn. neutraal land ten koste van een bekende NAVO-bondgenoot terwijl dit „neutrale land" de bondgenoot met communistische wapens bedreigt. Bobby moet naar huis komen, hoe sneller hoe liever, zonder een bezoek te brengen aan Indonesië. De wet voorziet in slechts een minister van Buitenlandse Zaken", aldus het blad. Het Newyorkse „Journal Ame rican" schreef vrijdag in een hoofdartikel: ,'Voor mr. Kennedy worden minstens ze grote moei lijkheden als in Japan verwacht wanneer hij Djakarta, de Indo nesische hoofdstad, bezoekt, wat blijkt uit het werpen van stenen naar de Amerikaanse ambassade aldaar in het begin van de week. De heer Kennedy zou buitenge- den ontvoerd. wone moed tonen door naar In donesië te gaan, maar er zijn be langrijker redenen waarom dit bezoek moet worden afgelast. On danks de ontkenningen van Washington, lijkt het er voor de de rest van de wereld op dat de Ver. Staten zwichten voor Indo nesische tirannie. De beste ma niet om te bewijzen dat dit niet zo is, is het afgelasten van het bezoek van de minister van Justitie." Kernproef in de V. S. De V. S. hebben donderdag in de woestijn van Nevada onder gronds een kernapparaat van geringe explosieve kracht tot ontploffing gebracht, zo heeft de commissie voor kernenergie te Washington bekendgemaakt. Het was de twaalfde proef in de reeks die op 15 september be gon. Nadere bijzonderheden werden niet verstrekt. Verdwenen Marc Schwartz meldt zich Marc Schwartz, zoon van professor Laurent Schwartz en neef van premier Debré, die sedert twee dagen vermist werd, heeft zaterdagochtend met zijn familie getelefoneerd. Mare deelde mee waar hij zich bevond en zijn vader ging toen op weg om hem af te halen. De jongeman schijnt niet zoals aanvankelijk gedacht werd, ontvoerd te zijn. Hij schijnt tengevolge van drukke studie en misschien ook van be dreigingen waarvan hij het doelwit is geweest wat over spannen te zijn geraakt. Tegenover de politie verklaar- donderdagavond door twee man de Mare zaterdagmorgen, dat hij nen, die hem in zijn auto op wachtten, werd ontvoerd. Zij dwongen hem naar Rambouillet, 60 km van Parijs te rijden, waar hij tot vrijdagavond bleef. Zijn ontvoerders waren bang gewor den, toen zij lichten zagen opdoe men en sloegen op de vlucht. Mare verklaarde verder reeds eerder een telefonische waar schuwing te hebben gekregen, dat hij door de O.A.S. zou wor- genoemd. In de oproep wordt een beroep op de Franse arbeiders gedaan om zich te verenigen „in het be lang van de democratie en om het gevaar van een burgeroorlog te bezweren". De politie greep niet in. Er is tot nu toe niets gemeld over in cidenten. In de Parijse voorstad Billan- court hebben de filmsterren Bri gitte Bardot en Robert Hossein deelgenomen aan oen tegen de O.A.S. gerichte betoging, teza men met werkers uit een film studio, waar zij opnamen maak ten. toonaangevend voor moderne coiffures. de betere toiletartikelen, par fumerie, cosmetica, blijvende verwijdering van overtollige haargroei. Argentijnse diplomaten moeten Cuba verlaten Het Cubaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft vrij dag in Havana de Argentijnse diplomaten gelast Havana bin nen 48 uur te verlaten, met het oog op het verbreken van de diplomatieke betrekkingen door Argentinië. Het Zwitserse persbureau Ats heeft vrijdagavond in Bern gemeld dat Argentinië aan Zwitserland verzocht heeft zijn belangen in Cuba te behartigen. Amerikanen laten ook Russische spion Abel vrij De Amerikaanse vlieger Fran cis Gary Powers, die wegens spionage door de Russen tot ge vangenisstraf was veroordeeld, is in vrijheid gesteld en over gegeven aan de Amerikaanse autoriteiten in Berlijn, zo is door het Witte Huis meegedeeld. De Amerikanen hebben op hun beurt de Russische spion Ru dolph Abel vrijgelaten. Hij is, eveneens in Berlijn, aan de Rus sen overgegeven. Voorts heeft Oost-Duitsland de Amerikaanse student Frederic Pryor, die vorig jaar augustus werd aangehouden, op vrije voe ten gesteld. De Australische premier Ro bert Menzies, heeft in een rege ringsverklaring over Westelijk Nieuw-Guinea zondag gezegd dat Australië nog niet wanhoopt aan een vreedzame oplossing. Hij zei dit in antwoord op kri tiek van de oppositieleider Cal- well, die zei dat Australië voor stander is van een verzoenings politiek. Premier Menzies zei dat Cal- well met feiten speelt en dat hij gokt inzake de toekomst van Australië. Calwell, zo zei hij, schept disharmonie met buurlan den van Australië. Australië is geplaatst voor het onontkoomba re feit dat ofschoon het de Ne derlandse soevereiniteit over Westelijk Nieuw-Guinea erkent, ieder Aziatisch land de Indone sische aanspraak steunt. Menzies zei dat Australië via diplomatieke kanalen aandringt op een tot stand brengen van een vreedzame regeling. Het Ver enigd Koninkrijk en de Verenig de Staten zijn op de hoogte van de Australische wensen dat alle mogelijke druk wordt uitge oefend om gebruik van geweld te voorkomen. „Antara" meldt vertrek van vrijwilligers naar N.-Guinea. Volgens het Indonesische pers bureau „Antara" is de eerste groep van 10.000 vrijwilligers voor Nieuw-Guinea uit Tandjong Priok vertrokken op weg naar Westelijk Nieuw-Guinea. „Antara" meldt dat deze vrij willigers zowel op het militaire als op het para-militaire vlak ta ken zullen krijgen om het „com mando" van president Soekarno van 19 december ter bevrijding van het gebied uit te voeren. Zij zullen de Indonesische vlag op Nieuw-Guinea hijsen. De groep, die bestaat uit vrij willigers van het gebied van Dja karta. zal spoedig gevolgd wor den door mensen die zich in an dere gebieden hebben opgege ven, aldus „Antara". Arrestaties op Z.-Molukken. Vorige week zijn op de Zuid- Molukken drie en dertig perso nen gearresteerd in een actie tegen „door Nederlanders geleide opruiende elementen", zo meldde „Antara". Een woordvoerder van het Indonesische leger had za terdag op een persconferentie in Makassar meegedeeld, dat de ar restaties verband hielden met 't JAGAN MAAKT MELDING VAN KOM PLOT De eerste-minister van Brits Guyana, dr. Cheddi Jagan, heeft vrijdag in het parlement te Geor getown verklaaid, dat het de re gering ter ore gekomen was, dat „zekere elementen" plannen had den opgevat om hem en bepaalde ministers te vermoorden. De „sa menzweerders" waren ook voor nemens op 12 februari een alge mene staking te organiseren. Dr. Jagan beschuldigde een deel van de zakenwereld ervan, dat het deze staking wilde aangrijpen om bedrijven te sluiten waardoor de economie van het land zou wor den ontwricht. onderzoek naar de mislukte aan slag, die 7 januari in Makassar op president Soekarno werd ge daan. De gearresteerden worden, aldus de woordvoerder, verdacht van het onderhouden van gehei me betrekkingen met Neder lands gezinde ondergrondse or ganisaties. De vluchten naar N.-Guinea. Zondag is een DC-7 van de K.L.M. op weg naar Westelijk Nieuw-Guinea op het vliegveld van Tokio geland. Een legertje journalisten en fotografen be stormde het vliegtuig in de ver wachting dat er zich in burger geklede militairen voor Nieuw- Guinea in zouden bevinden. Zij troffen slechts zes burgers aan, die niet verder dan Tokio reis den, en vier monteurs met be stemming Biak. Indonesische studenten, die ge reed stonden om tegen eventuele militaire passagiers van 't vlieg tuig te demonstreren, trokken teleurgesteld af. „Reuter" meldt nader dat zich aan boord van de DC-7 toch het tweede gedeelte van de militaire passagiers - in burger - bevon den, die te Anchorage, in Alaska, waren gestrand, toen Japan de DC-8 waarmede zij, via Tokio, op weg waren naar Nieuw-Guinea, niet wilde laten landen. Het Japanse ministerie van Bui tenlandse Zaken had zaterdag verzocht geen Nederlandse mili tairen meer - in burger - via To kio naar Nieuw-Guinea te laten gaan, dit in verband met „de kwetsbare toestand rondom Nieuw-Guinea. De Nederlandse ambassadeur had hierop geant woord dat deze militairen - in burger - wèl het recht hadden in burgervliegtuigen via Japan -e reizen. Het contact Nederland Indonesië. De Rijksvoorlichtingsdienst verstrekt -de volgende verkla ring: „Zoals uit de dagbladen is gebleken wordt de regering her haaldelijk benaderd door Neder landers, die contacten hebben met Indonesiërs over het ten aanzien van Nieuw-Guinea te voeren beleid. In dit verband wijst men er van officiële zijde op, dat de waarnemend secreta ris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, in bespreking is met vertegenwoordigers van Nederland enerzijds en met die van Indonesië anderzijds, met de bedoeling tot een gezamenlijke bespreking in. zijn tegenwoordig heid te komen. De afwijzende houding, die de regering tegenover genoemde particuliere contacten aanneemt, berust op haar overtuiging, dat deze het welslagen van de acti viteiten van de heer Oe Thant in gevaar zouden kunnen brengen. Zij wenst er nogmaals de nadruk op te leggen, dat zij geen heil ziet in besprekingen met een bi lateraal karakter." Amerik. pers over K. L. >!■- landingen voor N.-Guinea. De New Yorkse „Journal Ame rican" heeft er zaterdag op aan gedrongen het Amerikaanse ver bod tot het gebruik van dé vliegvelden in de Stille Oceaan door Nederlandse vliegtuigen on middellijk op te heffen. In een hoofdartiekel schrijft het blad: „Juist voor het geval dat men zou worden teleurge steld na de beloften van „neutra liteit" door Soekarno, heeft de Sowjet-Unie gesproken om de zaken recht te zetten. Moskou is er rond voor uitgekomen dat het de landroof van Soekarno steunt (in Westelijk Nieuw-Gui nea). Wanneer de Sowjet- Unie zich geheel voor iemand inzet, kan men er verzekerd van zijn, dat, hoe^het uniform er ook uit mag zien, het ondergoed zui ver rood is. En daar kunnen de Verenigde Staten uit opmaken waarbij zij behoren te staan. Onze regering behoort het verbod tot het gebruik van de vliegvelden in de Stille Oceaan door de Ne derlanders onmiddellijk op te heffen. Laten wij er aan denken dat zij onze bondgenoten zijn", aldus het blad. PAPOEA'S IN AUSTRALISCH NIEUW-GUINEA VERWERPEN INDONESISCHE AANSPRAKEN De te Port Moresby verschij nende „South Pacific Post" be vatte onlangs het verslag van 'n vergadering der „Native local local government council confe rence", de jaarlijkse bijeenkomst van gedelegeerden uit de streek- gemeenschappen in Australische Nieuw-Guinea, die geheel uit inheemsen bestaan. Op aeze bijeenkomst, die werd tyjgewoond door 51 Papoea-afge vaardigden, werd o.a. een reso lutie aangenomen, waarin de eis van Indonesië tot inlijving van WestPapoea wordt afgewezen. In de resolutie werdt gesteld, dat de door Nederland en door Australië beheerde territoria op Nieuw-Guinea behoren tot één eiland en de bewoners van beide gedeelten tot één ras. De Indonesiërs zo heet het verder zijn een geheel ander volk. Nederland en Australië voeden de volken van beide de len van het eiland op totdat zij rijp zullen zijn voor zelfbestuur. Dit is goed en moet zo blijven. Het volk van Australisch Nieuw- Guinea wenst niet, dat West-Pa poea zal worden ingelijfd door Indonesië, aldus de resolutie. De Amerikaanse ruimteproeven De nieuwe Amerikaanse weer- satelliet, de Tiros IV, heeft uit stekende beelden uitgezonden van wolkanformaties boven de aarde. De opnamen van 800 kilo meter afstand van de aarde van het wolkendek boven Noord- Amerika tonen vele bijzonder heden, aldus hebben ambtena ren van de Amerikaanse Dienst voor Lucht- en Ruimtevaart donderdag meegedeeld. Van vrij dag af zijn de gegevens van de nieuwe Tiros gebruikt voor het maken van de weersverwachtin gen. Een ambtenaar van de Ameri kaanse Dienst voor Lucht- en Ruimtevaart, Webb, heeft in het tijdschrift „Aerospace" geschre ven dat de Amerikanen van plan zijn in de loop van dit jaar tweemaal ruimtevaarders acht tien maal om de aarde te laten draaien. Powers werd in mei 1960 tot landen gedwongen toen hij met een U-2, een verkenningsvlucht boven de Sowjet-Unie maakte. Hij kreeg tien jaar gevangenis straf. Abel is in 1957 in de Verenig de Staten wegens spionage tot 30 jaar gevangenisstraf veroor deeld- Het Witte Huis heeft meege deeld dat de onderhandelingen over de ruil al „enige tijd ge leden" zijn begonnen. De uitwisseling van Powers en Abel is zaterdagochtend tussen half negen en negen uur verricht dp de Glienicker brug, tussen Wannsee en Potsdam. Pryor was kort tevoren vrij gelaten op de grenspost Fried- richstrasse tussen Oost- en West- Berlijn. Abel is donderdag in het ge heim per vliegtuig uit Amerika vertrokken. Vrijdagmiddag kwam hij in Berlijn aan. Volgens functionarissen is er „verscheidene maanden" over de ruil onderhandeld- Een woordvoerder van de Rus sische ambassade in Berlijn, aan wie telefonisch om inlichtingen werd gevraagd, zei niets te we ten over de uitwisseling. „Daar toe moet, als het waar is, op zeer hoog niveau zijn besloten", zei hij. Powers is inmiddels met een militair vliegtuig naar Amerika vertrokken. Van kolonel Rudolph Abel werd destijds gezegd dat hij de hoogstgeplaatste Rus was die ooit in de Verenigde Staten als spion werd gearresteerd. Hij had zijn vrouw en dochter in Rusland achtergelaten, kwam in 1948 uit Canada de Verenigde Staten binnen en richtte daar in 1953 een fotostudio in waar hfj echter microfilms met gege vens voor de Russen vervaardig de. Deze films werden volgens dé tenlastelegging destijds in allerlei uitgeholde voorwerpen naar de SoWjet-Unie gesmok keld. Abel 'was kolonel bij de Sowjetrussische staatsveilig- hiedsdienst en de leider van het werk van deze dienst in de V. S. ■Powers heeft naar men aan neemt gevangen gezeten in de Wladimir-gevangenis op onge veer 160 km ten oosten van Moskou. Powers droeg bij de uitwisse ling op de brug tussen Oost- en West-Berlijn een russisehe bont muts en een dikke jas. Hij zag er vermoeid uit. Kort na achtten zaterdagoch tend was de Amerikaanse lt.-ko lonel Sabolyk, chef van de mi litaire politie in West-Berlijn met drie burgers in een auto bij de brug aangekomen. Daar voegden zich een vijftiental an- DEVALUATIE VAN HET ISRAËLISCHE POND In een radiotoespraak heeft de Israëlische minister van Fi nanciën vrijdag de devaluatie van het Israëlische pond be kendgemaakt. Bij de aankondi ging van een nieuwe economi sche politiek, die naar hij zei nodig is geworden door de snel heid, waarmee de Europese markt groeit, deelde hij mede dat een programma van acht tien punten de devaluatie van het pond behelste. De verhou ding ten opzichte van de Ameri- kaanse dollar is nu drie Israëli sche ponden per dollar tegen 1,8 Israëlische pond per dollar voorheen. RADIO-ACTIVITEIT BOVEN DUITSLAND Het Westduitse ministerie voor Atoomenervie heeft vrijdag be kendgemaakt dat op verscheide ne dagen tussen 4 januari en 2 februari de radio-activiteit van de regen zeer hobg geweest is. Het weerstation Schleswig heeft in deze periode een dagelijkse topwaarde van 60000 picocurie per liter neerslag vastgesteld, al dus het ministerie. Dé laagste waarde lag bij 70 picocurie per regenbui. Expeits schrijven d^ verhoog de radio-activiteit in Midden- Europa aan de sinds september 1961 genomen kernproeven toe. De hoogste toelaatbare waarde ligt volgens het ministerie tus sen 5700 en 7600 picocurie per liter. Als maatstaf voor het ge vaar van de gemeten radio-acti viteit wordt niet de waarde van een dag, maar het gemiddelde genomen dat in januari 800 pi cocurie per dag bedroeg. (Een picocurie is het biljoenste deel van de radio-activtieit die door een gram radium wordt uitge straald.) dere Amerikaanse functionaris sen, sommigen in uniform, bij hen. Het gezelschap passeerde toen de opgeslagen afsluitboom aan de Amerikaanse zijde van de brug terwijl tegelijkertijd van de andere kant het Sowjetrussische gezelschap met Powers in het midden naar het midden van de brug toekwam. Eén van de Ame rikaanse burgers sloeg zijn arm om Powers' schouders en klop te hem vriendelijk op de rug. Het gehele gezelschap bleef een minuut of twintig op de brug, in afwachting van een telefoon tje uit de controlepost Charlie waar de Oost-Duitsers de Ame rikaanse student Pryor tezelf dertijd vrijlaten. Toen het tele foontje per autoradio was door gekomen rende één der Ameri kaanse militairen de brug op om hiervan mededeling te doen. De Russische en de Amerikaanse groep maakten zich toen van el kaar los en keerden ieder huns weegs terug. Powers werd in een auto ge zet en weggereden. Enkele mi nuten later werd zijn bagage op de brug alfgeleverd en in een Amerikaanse auto geladen. De douane-functionarissen op de brug hadden Rudolph Abel niet te zien gekregen. Het bezoek van smaldeel vijf aan Suriname Ter gelegenheid van net be zoek aan Suriname van smal deel vijf heeft de Surinaamse minister-president, mr. S. D. Emanuels, vrijdagavond een re ceptie aangeboden. In zijn welkomstgroet herin nerde de premier eraan, dat de Nederlandse marine in Surina me wordt beschouwd als een eregast. Hij hoopte dat de marine zich in Suriname had geamuseerd in het algemeen en op deze avond in het bijzonder, want deze ontvangst was spe ciaal georganiseerd om het con tact tussen de marine en de Surinaamse burgerij te verste vigen. De receptie werd bijgewoond door een 500-tal mensen, onder wie de ministers, statenleden en vele andere vooraanstaande autoriteiten in de Surinaamse samenleving. Veel wind Zondag bewoog een depressie systeem met vrij grote snelheid langs IJsland in de richting van de Noordzee. Deze storing zal vandaag krachtige wind en langs de kust storm brengen uit rich tingen tussen zuidwest en west. Daarbij wordt weer iets vochti ger lucht aangevoerd, waarin veel bewolking zal voorkomen en waaruit, vooral in het noor den van het land, af en toe enige regen zal vallen. De temperatu ren zullen daarbij over het alge meen iets hoger worden. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot maandag avond. Zwaar bewolkt. Zwaar bewolkt met vooral in het noorden van het land af en toe enige regen. Krachtige tot stormachtige en langs de kust storm uit richtingen tussen zuid west en west. Over het algemeen iets hogere temperaturen. ZATERDAG 10 FEBRUARI Breskens Terneuzen Hansweer Walsoorden v.m. 5.44 6.19 6.59 7.09 n.m. 6.15 66.50 7.30 7.40 MAANDAG 12 FEBRUARI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 7.26 8.01 8.41 8.51 n.m. 8.07 8.42 9.22 9.32 DINSDAG 13 FEBRUARI v.m. n.m. Breskens 8.32 9.29 Terneuzen 9.07 10.04 Hansweert 9.47 10.44 Walsoorden 9.57 10.54 ZON op onder Febr. 12 8.03 17.47 13 8.01 17.49 14 7.59 17.51 15 7.57 17.53 MAAN op onder 11.57 12.33 13.15 14.03 2.18 3.26 4.29 5.24

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 1