Provinciaal nieuws Wie adverteert een moord LEER NU TWISTEN RADIO TAZELAAR Pagina 2 D £i V fUJ O VV Zaterdag 10 februari 1962 TERNEUZEN Zondagdiensten AGENDA Terneuzen gegadigde voor petrochemische industrie AXEL GROEDE HOEK. HULST. CONCERT KUNSTMAANDORKEST De inbraak in het Leids Academisch Ziekenhuis GAAT BEZOEK VAN SOEKARNO AAN ENGELAND NIET DOOR? DE DOOD VAN HAMMARSKJOELD Ouderavond Openbare U. L. O. Woensdagavond j.l. om kwart voor acht hield de openbare L". L. O. haar jaarlijkse ouder avond in her gebouw ,.De Scha kel" aan de Kerkhoflaan. De voorzitter der oudercom missie, de heer Dingemanse, kon een volle zaal van harte welkom heten. Hierbij viel op, dat vele ouders van buiten de stad aan wezig waren. In vlot tempo werd het huis houdelijke deel van de agenda afgewerkt. Er werd' o.a. een nieuw lid in de oudercommissie gekozen, terwijl de voorzitter ook verslag deed van het afge lopen schooljaar. Hij memoreer de de verdere groei van de school tot 10 klassen en de deelname aan de vernieuwing van het U. L. O.-onderwijs, onder leiding van het paedagogisch centrum der N. O. V. Hierna volgden een paar les sen uit deze vernieuwing met de eerste klassen. Na de pauze hield het hoofd ■s an de school, de heer Van Vugt, een causerie over het veranderde kind thuis en op school. Hierin werden de ouders en hun kinde ren. die tot verschillende gene raties behoren, als opvoeder en opvoedeling belicht. De vragen, die bij de ouders opkwamen, konden gesteld wor den aan een deskundig en on partijdig forum. Dit bestond uit: mevr. Hettema, Wika Do Haan, adjudant Russchen van de ge meentepolitie en de heer Sten- vert, directeur Maatschappelijke Zorg. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd een druk gebruik gemaakt en ver na het bepaalde sluitingsuur kon de voorzitter deze geanimeerde ouderavond sluiten, die de goede band tussen school en ouders weer duidelijk heeft doen uitkomen. Vergadering afd. Oost Zeeuws- Vlaanderen van de Chr. Platte landsvrouwenbond. Dondermiddag liield de afd. O. Zeeuws-Vlaanderen van de Chr. Plattelandsvrouwenbond een vergadering in ..Pro Rege", ai hier. Na haar openingswoord gaf de presidente, mevr. ScheeleDek iter, het woord aan de heer Schoon, vertegenwoordiger van de Koninklijke Verkade's fabrie ken. De heer Schoon deelde eerst een en ander mede over het ont staan van de fabriek, waarna hij de aanwezigen vertelde over de vervaardiging van hartige hap jes. Aan het eind van zijn causerie sprak de lieer Schoon de hoop uit dat de dames nog vele malen van Verkade's artikelen zouden genieten. Na de pauze vertelde de heer Van Alten, als vertegenwoordiger van de Wijn Import Mij ,.Le Con- naisseur", iets over de talrijke wijnsoorten. Verschillende soor ten wijn rondgediend, waarbij ook zoutjes en toastjes werden aange boden. Nadat de presidente de beide sprekers dank had betuigd voor hun interessante lezing, sprak mej. S. de Regt het dankgebed uit. waarop mevr. ScheeleDek ker deze druk gezochte vergade ring sloot. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend S uur wordt de praktijk der artsen waarge nomen door dokter P. J. Nijsten, W. de Zwijgerlaan 17. tel. 2324. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69. tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigin gen Groene en Wit-Gele Kruis: mevr. Henry, W. de Zwijgerlaan 5. tel. 2093. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel. Sas van Gent cn Zaamslag waargenomen door dierenarts T. van Roon, Westkade 119a te Sas van Gent. tel. 0115S—588. ZATERDAG 10 FEBRUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Spartacus". Concertgebouw, 8 uur: „Laredo, stad zonder wet". AXEL: Het Centrum. 6.30 en 9 u.„Daar droomt elk meisje van". Techn. School, 211 uur Vermaakmiddag van ..Hosan na". Terrein Buitenweg, 3.15 u.: AZVV I—VVN I SPUI: Sportterrein. 3.15 uur: Spui IDinteloord I. ZAAMSLAG: Sportterrein. 3 uur: Zaamslag 2Driewegen 2 ZONDAG 11 FEBRUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 3 en 8 uur: „Spartacus". Concertgebouw. 2.30 en 8 u.: ..Laredo, stad zonder wet". Café „Kolkzieht", 7.30 uur: Prijskaarting. AXEL: Het Centrum, 3.45 u.: 8 uur: „De vruchten eijn rijp". „Daar droomt elk meisje van' Interscholair muziek concours. Het interscholair muziekcon cours, dat donderdagavond plaatsvond in de aula van het Petrus Hondiuslyceum, had een spannend verloop. Het was eigen, lijk jammer, dat slechts twee scholen uit Zeeuws-Vlaanderen aan deze wedstrijd deelnamen, en Wij vragen ons af, waarom bijv. het Lyceum te Oostburg bij een dergelijk evenement verstek moet laten gaan. De strijd ging nu tussen de afvaardigingen van het Terneuzense Lyceum en het R. K. Jansenius Lyceum uit Hulst. Het Petrus Hondiuslyceum had alles op één kaart gezet door de toegemeten tijd geheel te vul len met een optreden van het sehoolorkest, een ensemble dat nog pas zeer korte tijd bestaat. Daardoor, en mede door de be trekkelijke uitgebreidheid van het instrumentarium, waaronder o.a. fluiten, fagotten en een waldhoorn, wat liet samenspel en de onderlinge zuiverheid niet vereenvoudigt, was de uitslag van de wedstrijd in het voordeel van liet Hulster Lyceum, hoewel de jury-voorzitter aan het eind van de avond nadrukkelijk zijn bewondering uitsprak voor dat gene, wat in zo korte tijd reeds bereikt is onder de leiding van de heer Wisse, de dirigent van het orkest. Het sehoolorkest speelde op deze avond een deel van de svmphonie in A van Mozart en een symphonic van de Belgische componist Pierre van Maldere. Her Jansenius Lyceum trad voor liet voetlicht in de persoon van Leo de Jong, een begaafd pianist, die op de helaas ont stemde vleugel Chopins overbe kende Fantasie-impromptu speelde; een uitstekende presta tie, die dan ook door de jury als beste optreden werd gewaar deerd. Verder had het Hulster Ly ceum een jazz-orkest afgevaar digd. in de bezetting piano, elec- trische gitaav. (thee-kist) bas en slagwerk. Een onbegrijpelijke afvaardiging, waar deze jonge lui kennelijk niet de flauwste notie van jazz-muziek bleken te hebben, en itovendien. afgezien misschien van de pianist, slechts een gebrekkige instrumentale' vaardigheid ten toon spreidden. Deze jazz-combinatie werd door de jury dan ook nadrukke lijk uitgesloten van deelname aan de volgende- ronde, die plaats vindt in Oudenbosch op 17 februari, en waaraan Leo de Jong dus alleen zal deelnemen. Tussen de wedstrijd-onderde len dooi- vond er nog een quiz plaats tussen teams van beide scholen, die eveneens gewonnen werd door de gasten van Hulst. De Terneuzense jongelui hadden inderdaad geen geluk met de aan hen gestelde vragen, hoewel we eerlijk moeten toegeven, dat ze in het algemeen niet van grote slagvaardigheid blijk gaven. Do avond stond onder leiding van de bekende radiomedewerker Ton Kool, terwijl de jury ge vormd werd door de heren R. Sevenhuysen, adjunct directeur van „Jeugd en muziek", als voorzitter, en de leden J. lvens, adjunct-directeur van de Zeeuw se muziekschool te Hulst, en J. Dekker, directeur van de Ter neuzense muziekschool. Vier jubilarissen bij ft. K. fabrieksarbeiders. De jaarvergadering die de af deling Terneuzen van de Neder landse Katholieke Bond van Werknemers (sters) in Industrië le Bedrijven „St. Willibrordus" in café „De Vriendschap" hield, had een bijzondere betekenis door liet feit dat 4 jubilarissen werden gehuldigd. Op deze feestelijke vergade ring waren ook aanwezig de districtsbestuurder, de heer E. van Hilst, en de geestelijk advi seur, kapelaan V Krijnen. Nadat de voorzitter, de heer A. C. van Dinteren in zijn wel komstwoord zijn dank aan zijn medebestuursleden had uitge sproken, wendde hij zich speciaal tot de heren B. Bos f40 jaar lid), C. Maat (30 jaar lid), F. Maas (30 jaar lid) en R. Vermast (25 jaar lid), om hen als „werkers van het eerste uur" te danken voor hun trouw aan de organisa tie. De heer E- van Hilst, wijdde bijzondere aandacht aan de na gedachtenis van het onlangs overleden hoofdbestuurslid, de heer H. Vink. Deze kreeg in 1952 Zeeuws-Vlaanderen als zijn werkterrein toegewezen en van toen af heeft hij de koers gewij zigd, aldus de districtsbestuurder. Daarbij wist hij zijn arbeider zijn altijd te bewaren. Voor de K. A. B. en voor St. Willibrord betekent zijn dood een groot verlies, zo besloot de heer Van Hilst. Daarna ging de districtsbe stuurder over tot liet huldigen der jubilarissen. Hij spelde de heer B. Bos het gouden- en de heren C. Maat. F. Maas en R. Vermast het zilveren bondsin- signe op. „Het kruis van het Christendom en het rad en de hamer van de arbeid", zoals de heer Van -Hilst liet in deze offi ciële huldiging uitdrukte. „De vakbeweging was voor u niet alleen een organisatie waar aan je de wekelijkse contributie moest betalen", zo zei de heer Van Hilst. Hij feliciteerde de ju bilarissen en hun echtgenoten namens het bestuur van de K. A- B. en namens het hoofdbe stuur van St. Willibrord. Bijzon dere woorden van datik richtte de heer Van Hilst tot de heer R. Vermast die reeds verscheidene iaren als penningmeester de afde ling Terneuzen mede tot bloei bracht. De secretaris, de heer A. de Maat. las de notulen der vori ge jaarvergadering en liet uit het uitstekend opgestelde jaar verslag de groei van de afdeling Voor het geval de Botlek vol mocht geraken en er in de olie- industrie of de petrochemische industrie behoefte mocht bestaan aan een voor grote tankers ge makkelijk bereikbare en betrek kelijk goedkope vestigingsplaats, dan zijn de mogelijkheden iiier- voor in het mondingsgebied van de grote rivieren nog niet uitge put. Terneuzen heeft zich name lijk aangemeld als gegadigde voor cie vestiging van dergelijke industrieën. Het gemeentebestuur heeft hiervoor een terrein van 86 hec tare aan de Schelde aangewezen, dat bij uitstek geschikt wordt geacht, omdat het aan diep vaar water (23 tot 30 meter) ligt en er hier dus door dé grootste tan kers kan worden gelost. Het nieuwe petrochemische project van de A. K. U. is Terneuzen ont gaan, omdat de A. K. L'. tenslot te de voorkeur aan Delfzijl gal', maar Terneuzen blijft vol ver trouwen. dat het spoedig een grote olie- en/of petrochemische industrie tot zich zal kunnen trekken. Terneuzen heelt ook voor liet overige grote verwachtingen van haar toekomst als haven- en in dustriestad. Onder het Belgisch- Nederlandse verdrag inzake de verbreding van het kanaal naai Gent, dat hierdoor geschikt zal worden voor schepen tot 50000 ton, komt Terneuzen in het genot van do speciale zeehaventarieven van de Belgische spoorwegen, dit houdt in, dat het tarief voor het goederenvervoer van Ter neuzen naar een plaats in het achterland van deze stad Bel gië, Frankrijk, liet Ruhrgebied gelijk is aan de tarieven voor het vervoer uit de Belgische zee havens. In het kader van de kanaal- werken krijgt Terneuzen onder andere een nieuwe grote zee haven met een lengte van 1500 meter. Wat dc industriële ontwikke ling betreft; Terneuzen huisves te reeds tal van bedrijven en van de laatste tijd dateren vestigin gen van een fabriek voor kleine lampen van Philips en van een Stofzuigerfabriek van de Meter- fabriek Dordrecht. Terneuzen is aangewezen ais ontwikkelingskern, wat subsi diëring betkent voor de indus- triebedriiven, die zich hier ves tigen. Verder is al het terrein langs het kanaal naar Gent be stemd voor de vestiging van in dustrie. BIJ AANKOOP VAN EEN TWISTPLAAT GRATIS BROCHURE MET FOTO'S EN DA'NSSCHEMA'S OVER DE TWIST. OOK UW PLATENZAAK NOORDSTRAAT 21 - TEL. 2361 - TERNEUZEN blijken. Ook de penningmeester gaf zijn jaarverslag en daaruit bleek een batig saldo. De bonds- bestuurder sprak hierbij een op wekkend woord tot verdere in spanning want in de nieuwe in dustrieën meende hij zekér ook een ledenwinst voor „St. Willi brordus" te zien. Bij de bestuursverkiezing werd de penningmeester, de heer R. Vermast, herkozen en twee nieu we leden, de heren L. de Mul en W. Hemelsoet werden toege voegd. Nadat de voorzitter het zake lijke gedeelte had afgesloten, was het tijd geworden aan het feestelijk deel van de avond te denken. Gedurende een paar uur hebben de aanwezige leden met hun echtgenoten zich aangenaam bezig gehouden waarbij de ver versingen en de grote loterij met vele waardevolle prijzen, de stemming zeer gunstig beïn vloedde. Geslaagd. Voor het vakdiploma opticien slaagde donderdag te Utrecht, de heer Th. W. Wikkerink, alhier. Opbrengst 10 x 10-aetie. In hotel „De Drie Koningen" werd donderdagavond de anti- hongeractie 10 x 10 gehouden on der leiding van de heer J. Schee le, mej. I. van Damme, mej. M. Verplanke en de heer L. Minder- houd. Niettegenstaande dat het vrij uitvoerige programma door om standigheden op het laatst op sommige punten gewijzigd moest worden, bleek toch dat het ge heel een prachtige en goed ge slaagde avond geworden is. waarbij lief mooie netto bedrag van 225,80 werd bijeengebracht. Burgemeester Everaars uitte zijn lespeet voor het organisa tie-comité. en voor het verant woordelijkheidsgevoel waardoor zij deze actie op touw hebben ge zet. zodat hij ook vrijmoedig een beroep op het publiek kon doen om onze verantwoordelijkheid op deze avond vooral goed te la ten doen uitkomen. In de pauze werd er een ver loting en een Amerikaanse ver koop gehouden. l)e raad komt bijeen. De gemeenteraad van Hoek komt maandag 19 februari bijeen ter behandeling van o m. do vol gende punten; Voorstel van B. en W. tot wij ziging van de Bezoldigingsveror dening 1960. Voorstel van B. en W. tot het toekennen van een voorschot op de salarissen over het le kwar taal 1962. Verzoek orn premie voor wo ningverbetering van: a. Bierbrouwerij Van W'aes Boodts te Westdorpe voor woning, staande Langestr. 12; b. J. Dieleman voor woning Langcstraat 5; c. C. P. van Hoeve voor woning Noordstraat 29. Verzoek van het bestuur van de Christelijke Kleuterschool tot het beschikbaar stellen van gel den, ex art. 50 Kleuteronderwijs. Verzoek van de besturen van de bijz. Neutrale Fröbelschool en van de bijz. Christelijke Kleuter- schooi om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding voor het jaar 1962. Verzoek van de besturen van de verenigingen voor Christelijk onderwijs om voorschot vergoe ding vakonderwijs en voorschot op de exploitatievergoeding voor het jaar 1962. Voorstel van B. en W. tot het verlenen van een bijdrage van 3,40 per jaar per inwoner aan de „Afvalwaterleiding kanaal- zóne Zeeuws-Vlaanderen Voorstel van B. en W. om te besluiten, dat een herziening van het plan tot uitbreiding in de Oud Westenrijkpolder wordt voorbereid. Verzoek van J. F, Rouw te Terneuzen om optie op alle bouwgronden langs de provin ciale weg in het uitbreidingsplan Oud Westenrijkpolder. Reclames straatbelasting. Tragisch ongeluk. Gistermorgen is de ongeveer 55-jarige A. L. uit Hulst nabij de Witte brug over de z.g. Zoete Vaart aan de rijksweg naar Ka- pellebrug door onbekende oor zaak te water geraakt en ver dronken. Scholieren, die omstreeks 9 uur naar school reden, zagen ter plaatse een man in het. water liggen, terwijl aan de kant van de weg 'n rijwiel lag. Zij deden hiervan mededeling aan hun leraar, die direct de politie en een geneesheer er van op de hoogte stelde. Ter plaatse gekomen vonden zij de heer L. met zijn hoofd on der water liggen waarop onmid dellijk werd overgegaan tot toe passing van kunstmatige adem- auto rijdt V) OF: MLR*! In het Concertgebouw te Ter neuzen concerteerde vrijdagavond voor de Z. V. U. het Amsterdam se Kunstmaandorkest onder lei ding van Anton Kersjes. Na een vJot gespeelde Sinfonia in D van Johann Christian Bach was Jacques Holtman. concert meester bij het orkest, de solist in het vioolconcert in g van Max Bruoh. Hij was technisch volko men tegen de problemen van het concert opgewassen, speelde zeer muzikaal, met een niet zeer grote doch warme toon en met een con centratie die allengs zelfs tot een zekere gespannenheid leidde. Met name het derde deel voldeed daar door niet geheel aan de hoge ver wachtingen die door het eerste deel waren gewekt. Nauwkeurig heid in loonvorming en bij het toontreffen lieten tegen het ein de van het concert wel wat te wensen ove.v, terwijl door het hoge tempo van de solist daar ook het samenspel met 't orkest wel eens minder soepel verliep. De sfeer van een warme zomer namiddag in Italië, waar een fluitsjelende faun door de warm te in slaap sukkelt, wordt door Debussy prachtig gesuggereerd in zijn „Prélude a l'après-midi d'un faune". het eerste meester werk uit het Franse impressionis me. De reproductie die Anton Kersjes gaf, was bewonderens waardig. Niet alleen aan de solo-fluitist, maar ook aan de andere houtbla zers komt lof toe voor hun door leefde vertolking. Na de pauze bestaat de 5e symphonie van DvorzAk (eigen lijk de 9c. bijgenaamd ,,aus der neuen Welt"i. het mooi samen- gesteide programma. leaer deel, ieder thema, ja zelfs iedere maat. droeg hij tot het succes van dit hoogtepunt van de avond. Bij het afzonder lijk vermelden van dc aparte klankkleur die in het Largo werd opgeroepen door dc alt-hobo, doe ik de al evenzeer voortref felijke houtblazers in het Scher zo tekort. En in het laatste, maar ook reeds in het eerste deel, was het verrassend te ho ren, hoe ondanks de voor deze symphonie toch wel kleine be zetting van het orkest de van tijd tot tijd massale klank- uittbarstingen in de „tutti" warm en rond klonken, zonder enige geforceerdheid. Vooral in deze symphonie was het, dat de zeer tairijke toehoor ders zullen hebben gemerkt, hoe dit jonge orkest groeit en zich steeds meer verdiept; dank zij intensieve studie zijn technische problemen secundair geworden, en dank zij do strakke, strenge en inspirerende leiding van An ton Kersjes, zijn ook op het ge bied van discipline, samenspel en muzikaliteit indrukwekkende vorderingen gemaakt. J. VAN DER BRUGGE. haling, doch hoe ook de E. H. B. O.'ers, die inmiddels toegesneld waren, zich inspanden, bleek helaas alle moeite tevergeefs. Het stoffelijk overschot werd hierop naar het ziekenhuis over gebracht. Naar wij vernamen was de on gelukkige, die reeds lange tijd sukkelde, des middags op zijn fiets van huis gegaan om een dokter te St. Jansteen te raad plegen. Op ongeveer 800 meter van zijn woning moest hij daartoe de Witte brug passeren. Ver moed wordt, dat hij toen onwel is geworden en in de Zoete Vaart terecht is gekomen, waarin onge veer een meter w ater stond. Hulst jury plaats Ned. Song Festival. Door de Nederlandse Televisie Stichting is Hulst aangewezen, met nog 22 andere gemeenten, als mede-juryplaats voor het aanwij zen van de candidaat die Neder land zal vertegenwoordigen op het Europees Song Festival. De uitzending waarbij de can- daat zal worden aangewezen, is bepaald op 27 febr. a.s. Reeds enige tijd heeft de Leid- r politic aanwijzingen, dat een Haagse electrotechnische mon teur één van de daders is ge weest van de opzienbarende in braak in het Leids Academisch ziekenhuis in de nacht van 25 op 26 januari, waarbij bijna 2% ton weid buitgemaakt. Deze buit be stond uit zeör kleine, niet geno teerde coupures, die bestemd wa ren voor de uitbetaling van sa larissen. Thans is de aanhouding van de verdachte monteur verzocht. Het is de 51-jarige Hagenaar W. van W. Hij is de laatste dagen niet in zijn woning in Den Haag ge weest. Er staat een mogelijkheid dat hij zich buitenlands bevindt, maar dit is niet zeker. Deze Van W. heeft reeds der tien jaar gevangenisstraf achter de rug voor inbraken elders. Aanwijzingen voor de verden king dat hij ook bij de inbraak te Leiden betrokken zou zijn, wer den o.m. verkregen door de vondst van kledingstukken en apparatuur voor een snijbrander in Leidschendam. Vermoed wordt dat de inbraak door meer dan één dader is ge pleegd, maar de identiteit van de andere verdachten is nog geheel duister. Door AGATHA CHRISTIE 69) (Nadruk verboden.) „Waar heb ik het gelaten? Be doelt u dit soms, tante Jane?" Juffrouw Marple bekeek het even en zei: „Juist, dit is het!" Ze gaf het aan de inspecteur. Er stond: „Ik heb eens ge vraagd maar donderdag is de dag." Dit was de hand van juf frouw Blacklock. ,,'s Middags na drieën. Als je voor mij wat hebt, leg je het maar op de bekende plaats." Dot proestte het uit. Juffrouw Marple keek aandachtig naar het gezicht van de inspecteur. Toen kwam de dominee's vrouw hem te hulp. „Kijk. op donderdag maakt een van de boeren hier in de omtrek boter, weet u! Ze geven ieder, die ze mogen, daarvan graag wat mee. Meestal gaat juffr. Hinch- liffe het halen. Zij is met alle boeren beste maatjes.... vanwe ge haar hoenderpark ne haar var kens. Maar het gaat alles stille tjes in z'n werk natuurlijkhet is zo'n beetje onderling met el kaar ruilen. De ene krijgt wat boter en levert komkommers of iets van dien aard.... of een kapje, wanneer ccn varken ge slacht wordt.En zo nu en dan krijgt zo'n dier ook wel eens een ongeluk zodat het moet werden afgemaakt, weet u? Mata- zoiets kun je niet allemaal aan de po litie vertellen, dat begrijpt u zeker wel. Want dat ruilen zal wel niet mogen. Mevrouw Harmon was nog lang niet uitgepraat. „Hinch is met een pondje boter op Little Pad docks in de keuken geweest, dat ze daar op de vaste plaats heeft gelegd. Dat is. als u het weten wil. in de meelbus onder het aan recht. Daar zit tegenwoordig geen meel meer in." Craddock zuchtte. „Ik ben blij, dat ik eens even ben komen pra ten." „Vroeger had je die textiel punten. weet u?" ging Dot ver der. „Die kocht je niet recht streeks neen. dat gold als onfatsoenlijk. Nee. daar mag geen geld aan te pas komen. Maar zo'n werkster ruilt heel graag een net gedragen wintermantel tegen 'n paar textielpunten, zonder beta ling. dat begrijpt u wel." ..Vertelt u me maar niet ver der." waarschuwde de inspec teur. ..dit is allemaal in strijd met dc wet!" „Dan moeten ze maar niet zul ke malle wetten maken," was Dot ran mening. „Ik doe het niet, natuurlijk, omdat Juliaan het verkeerd vindt. Maar daarom weet ik wel hoc het gaat!" Er kwam een gevoel van wan hoop over de inspecteur. „Het klinkt alles zo onschuldig en ge woontjes." zei hij. „Zo goedig en prettig. Maar toch zijn hier een oude vrouw en een jonge man vermoord., en kan er elk ogen blik een derde slachtoffer val len, zonder dat ik er iets tegen kan doen. Ik zit tegenwoordig niet meer te tobben over Pip en Emma. Ik concentreer mij nu op Sonia. Ik wou wel eens weten hoe zij er uit heeft gezien. Er waren een paar kiekjes bij deze brieven, maar geen daarvan kon van haar zijn." ..Hoe weet u dat? Weet u dan hoe zij er uit zag?" „Zij was klein en donker, ver telde juffrouw Elacklock." „Werkelijk?" zei juffrouw Mar ple. „dat vind ik belangwek kend!" „Er was één kiekje bij, dat me eventjes aan iemand deed den ken. Een lange blondine met hoog opgemaakt haar. Ik heb geen idee. wie dat kan zijn geweest. In géén geval Sonia. Gelooft u dat mevrouw Swettenham donker haar kan hebben gehad, toen zij jong was?" „Vast niet érg donker." was Det van mening, „want zij heeft blauwe ogen." „Ik had ook nog stille hoop, dat er een foto van Dmitri Stam- lordis bij zou zijn.... maar dat zou al te mooi zijn geweest na tuurlijk. Het spijt me, dat dit briefje u ook niet op een idee heeft gebracht, juffrouw Marple." „O. maar het heeft me wél te denken gegeven!" verzekerde juffrouw Marple. „Leest u het nog eens goed na, vooral die pas sage. die zegt dat Randall Goed- le rinformaties naar Stamtrodis heeft ingewonnen." Craddock keek haar strak aan. Toen ging de telefoon. Dot ging luisteren. Naar de beste Victo riaanse tradities hing de telefoon in de gang. Zij kwam weer bin nen en zei tegen de inspecteur: „Het is voor u!" Enigszins verbaasd ging de in specteur horen wat er was. Hij deed de deur van de kamer ach ter zich dicht. „Craddock? Met Rydesdale!" „Ja, meneer." „Ik heb je rapport zitten lezen. Heeft Phillipa Haymes tegenover jou volgehouden dat ze haar man na z n desertie niet meer heeft ontmoet?" „Zo is het meneer.dat heeft ze nadrukkelijk verklaard. Maar naar mijn idee, was dat in strijd met de waarheid!" „Ben ik met je eens. Herinner je je dat geval van een dag of tien geleden die man die door een vrachtwagen is aangereden en met een bekkenfractuur in het ziekenhuis in Milchester is opgenomen?" „Die op het laatste moment een kind voor de wielen had weggehaald?" (Wordt vervolgd.) President Soekarno heeft na zijn terugkeer van het eiland Bali een bespreking van twee uur gehouden met de leden van de „generale staf voor de be vrijding van West-Irian". Naar verluidt zijn op deze bijeen komst „alle aspecten" van de kwestie ter sprake gekomen. Het Indonesische persbureau „Antara" heeft gemeld, dat Soe karno mogelijk zou afzien van buitenlandse reizen in dit jaar „om de strijd voor de bevrij ding van West-Irian van nabij te volgen". Soekarno heeft een bezoek aan Engeland in mei op het programma staan. De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soeban- drio. wenste vrijdag geen com mentaar te geven op Indonesi sche persberichten, volgens welke president Soekarno de kwestie van zijn officiële bezoek aan Engeland in mei opnieuw in overweging zou nemen. Volgens deze persberichten hebben welingelichte kringen gezegd dat het in het huidige stadium van de kwestie Nieuw- Guinea voor de president moei lijk zou kunnen zijn, naar het buitenland te gaan. Een woordvoerder van de Britse ambassade in Djakarta verklaarde dat daar dit nieuws alleen uit de kranten bekend was. Wij hebben geen woord hierover van de Indonesische regering ontvangen, zo voegde hij er aan toe. De commissie die op last van de Rhodesische federale re gering een onderzoek heeft in gesteld naar de oorzaak van het vliegtuigongeluk nabij Ndola in september j.l„ waarbij Ham- marskjoeld het leven verloor, is tot de conclusie gekomen dat het ongeluk te wijten is aan een fout van de piloot. In een vrijdag gepubliceerd rapport wordt de mogelijkheid van neerschieten van het toestel uitgesloten. Hammarskjoeld was op weg van Leopoldstad naar Ndola voor vredesbesprekingen met president Tsjombe van Katanga. Er waren veronderstellingen geuit dat het verongelukken van het toestei het gevolg was van sabotage of andere vijandige acties. Volgens het rapport van de Rhodesische commissie had het toestel te laag gevlogen, waar door het de boomtakken raakte en neerstortte. Uit niets js gebleken, dat zich een technische storing zou heb ben voorgedaan of dat het ge brek aan brandstof had. Vol gens de commissie had het on derzoek niet uitgewezen dat een gat. dat in het vliegtuig was aangetroffen, door een kogel was veroorzaakt. Men achtte geen gronden aanwezig om het ongeluk toe te schrijven aan sa botage. Het vliegtuig verkeerde in een zeer behoorlijke staat en was volkomen luchtwaardig, al dus het rapport. Ook van een explosie of een brand in het vliegtuig was dc commissie niets gebleken. In de lijken van twee sol daten. die in het vliegtuig had den gezeten, waren kogels aan getroffen. De kogels waren mi croscopisch onderzocht, waarbij was gebleken, dat zij niet waren afgeschoten. Interpol heef den allo aanges zocht om inlN autodiefstallen, daarvan eventu tot het verstre nen. Op hun be terpolbases in landen dit verzc korpsen overge se politie heeft 'aan Interpol ve Uit die geget dc afgelopen d Haag in totaal ontvreemd, wt het grootste achterhaald. V ZONDAG 1 N ED. HI Axel: 10 uur I 2.30 uur Vic. Hoek: 10 uur •T. van Meeuw Hontenisse: 9.3( der Vlugt, va Hulst: 10 uur VSfi "Zaamslag ■Philippine: 11 u Sas van Gent: t Stern. Sluiskil: 9.30 en Cupédo. Terneuzen: (N< Ds. J. A. Poe A. v. d. Vlug Gebouw „De Ds. J. Scholtc Gebouw „Bet kerk. Driewegen: 7 man. Zaamslag: 10 Timmers. van Ph. M. Becht NED. PROTE Terneuzen (Set uur Ds. S. A burg. van Hattem. Terneuzen: 10 C. van Hatte Zaamslag: 10 i GEREF. KEI Hoek9 uur Zoute Spui; Terneuzen: 10 Smit. GEREF. Gi Axel7 uur van Middel! Terneuzen: uur en 3 ui Middelburg. GEREF Hoek: 9.30 dienst. Terneuzen uur, 2 uur OUD-OER Terneuzen: 9 uur leesdiei LEGE! Terneuzen: menkomst; samenkoms teine A. C. Hoek: 10 uui Ds. H. Smit ROOMS-KA Axel: 7.00 ui zen H. Mis H. Mis: 14 Gelezen H. Clinge: 7 uu: II. H Miss Hulst: 6.30 u' 10 uur: H. Philippine: H. H. Miss Sas van Gen' 10.15 uur: Sluiskil: 7.30 uur en 17. Terneuzen: 10.15 uur: (5 uur) Av

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2