DDEL! ATU WASSEN Zaai Van derHave Zaden geen weggegooid geld! SNELFIX iniger Aan Verenigde Naties geleend geld is RECHTSZAKEN BEURSO VERZICHT chineletters ANDE BINNENLANDS NIEUWS 180.000 ritten met de Reiskoets 7 Binnen vijf jaar geen noodwoningen meer WERD LUCIANO VERMOORD? BELGISCH NEDERLANDS MINISTERIEEL OVERLEG OVER WATERWEGEN SPORT DE WONINGBOUW IN 1961 Woensdag 7 februari 1962 Woensdag 7 februari 1962 DE VRIJE ZEEUW Pagina nè was van U. Wollen jverhemdexi... meer en beroep doen op Uw igt ze. Uw liele gezin, rgzame handen. Om U ien, is er nu een nieuw r alles wat U met zore wonder van zachtheid. amenetelling, die U helpt te maken. elde van schuim. U voelt 'ijn hoe lang het donzige voor het goed. Devezel De kleuren worden weer wasmiddel dat werkelijk 3r alleB wat U mat zorg 7ERHEUZEN laag KAPEUE mxr~ Noordstraat 99 TIEVE 1DE1" TERNKUZEN DODELIJK ONGELUK. De 4-jarige Ruurd de Jong uit Rotterdam is maandagmiddag vlak bij zijn huis onder de wielen van een aanhangwagen terecht gekomen en als gevolg daarvan overleden. De jongen was tussen een trek ker en de aanhangwagen gekro pen die geparkeerd stonden. Toen de combinatie ging rijden viel hij onder de aanhangwagen. Het kind was op slag docd. Niet overal is het straaltijdperk doorgedrongen. Voerman Giovan- batista Marehese heeft althans in een periode van vijftig jaren zij» 180.000ste rit met zijn reiskoets van Sant Ermete naar Vado, bü Genua, gemaakt. De afstand tus sen de twee dorpen bedraagt ruim drie kilometer. Ook al toont de koets niet zo fraai, de dorpe lingen laten zich maar al te srraag door koetsier Marehese rijden. SCHIP WAS ONVINDBAAR Een Italiaans schip waarnaar men dinsdag, nadat het op acht mijl van Hastings in Het Kanaal bij slecht zicht met een Russi sche boot in aanvaring was ge weest, urenlang had gezocht om dat er niets meer van vernomen was, bleek tenslotte toch veilig te zijn. Dit had de Britse admi raliteit van de Britse agenten van het schip, de 4.350 ton me tende koopvaarder „Taloro", ver nomen. Het had schade boven de waterlijn opgelopen maar be hoefde geen hulp en voer door naar Hartlepool. Er waren geen levens verloren gegaan. De „Taloro" was in aanvaring gekomen met het Russische vrachtschip „Berdjansk" van 5.426 ton, dat averij aan de boeg opliep maar ook geen hulp vroeg. Toen na de botsing niets meer van de Italiaan werd vernomen, werd al de vrees geuit dat het schip als een baksteen gezonken zou zijn. Het zicht ter plaatse was slecht met hier en daar dichte mist. Enkele Britse red dingboten, een Franse sleepboot, hefschroefvliegtuigen van de Britse luchtmacht en een pa trouilleboot van de Britse marine zijn toen op zoekc gegaan. DE DREIGBRIEF AAN BRIGITTE BARDOT De politie meent nu de man te kenner, die in november j.l. een dreigbrief stuurde aan de film ster Brigitte Bardot waarin van haar werd geëist vijftigduizend nieuwe franks aan de onder grondse organisatie van het „ge heime leger" te betalen. Zoals bekend weigerde de filmster hierop in te gaan. Volgens de politie heeft de vorige week gearresteerde Phi lippe Castille de ,.J. Lenoir" die de brief aan Bardot tekende ge ïdentificeerd als een André Or- soni, een agent van de O.A.S., die in Zwitserland verblijft. Deze Orsoni zou van het door bedrei ging met kneedbommen afge perste geld een Jaguar auto en een hotel gekocht hebben, DUEL hi de omgeving van de Zuid- italiaanse stad Catanzaro is maandagavond een pistoolduel uitgevochten, dat aan twee deel nemers het leven heeft gekost, (lok een voorbijganger verloor het leven. Er werden in totaal ongeveer 20 schoten gewisseld. Het duel vond plaats in het dorp Mesoraca in Calabrië. ADOELA IN DE V. S. De premier van de centrale Kongolese regeling Adoela, die thans de Verenigde Staten be zoekt, heeft aldaar voor een televisiestation onder meer ver klaard: .Kongo kan thans bui- enlandse hulp uitsluitend via de Verenigde Naties aanvaarden, "ij willen eerst onze onafhan kelijkheid versterken. Zodra dit is geschied, kunnen wij over gaan tot het sluiten van twee zijdige hulpverleningsovereen- komsten". Adoela sprak zijn voldoening Uit over een bericht, dat presi- dent Tsjombe van Katanga met de Verenigde Naties zal samen werken bij het verwijderen van „buitenlandse huurlingen" uit Katanga. Hij voegde hieraan echter toe: „Toch ben ik nog sceptisch gestemd, aangezien de houding van Tsjombe van de ene dag op de andere kan ver- andejrga". De Verenigde Naties heb ben een obligatielening uit geschreven van een 200 mil joen dollar. De obligaties hebben een looptijd van 25 jaar en geven 2 procent ren te; zij kunnen slechts door regeringen worden verwor ven. Vergunning tot de le ning, van welker welslagen de toekomst van de volkeren organisatie voor een goed deel afhangt, werd december vorig jaar door de algemene vergadering gegeven. Waarom hebben dc V. N. dit geld nodig? Omdat 82 van de 104 leden achterstallig zijn in de betaling van hun contributies en omdat zekere regeringen wei geren een bijdrage te leveren in de kosten van de strijdmachten der V. N. aan de Israëlisch-Ara- bische grenzen en in Afrika. In het hijzonder Rusland en de andere communistische landen en de meeste der Arabische sta ten hebben nog nimmer een cent betaald voor het onder houd der internationale troepen in het nabije Oosten. Rusland en andere staten, waaronder landen als Frankrijk, België, Portugal en Zuid-Afrika, boy cotten de akie der V. N. in Kon go. Lijm zonder Klemmen met van Ceta-Bever (Adv.) DE MISLUKTE STAATSGREEP IN LIBANON De mislukte staatsgreep dis onlangs in Libanon heeft plaats gehad en de daarop gevolgde zuiveringsacties, hebben in to taal aan 27 mensen het leven gekost, zo heeft de Libanese mi nister van Justitie, Boetros, dinsdag op een persconferentie bekendgemaakt. Bij een onder zoek was gebleken, dat het de bedoeling van de samenzweer ders was geweest, president Sjehab en hoofdofficieren van het leger te ontvoeren en sleu telposities en centra van de vei ligheidsdienst te bezetten. In het geheel waren 700 niet- Libanezen aangehouden, van wie er nog 150 in hechtenis wor den gehouden. De schuldigen zullen zich voor een krijgsraad moeten verantwoorden, aldus de minister. Buitenlandse Zaken Niets bekend over bezoek Indonesische ambassadeur Malik aan Keulen Het ministerie van Buitenland se Zaken in Den Haag is niet op de hoogte van een bezoek dat de Indonesische ambassadeur in Moskou. Adam Malik, aan Keu len zou brengen. Volgens buiten landse persberichten zou Malik in Keulen vertoeven en bereid zijn eventueel Nederlandse ver tegenwoordigers te ontmoeten. De woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken verklaarde naar aanleiding van deze berichten: „Wij weten niets van de aanwezigheid van de heer Malik in Keulen". De woord voerder wenste verder geen commentaar op deze berichten te geven. Nader verneemt het ANP, dat ambassadeur Malik reeds maan dag uit Keulen naar Moskou is teruggevlogen. Volgens een me dedeling van het Indonesische persbureau Antara heeft hij geen Is uitvlucht rechtsgeldig Natuurlijk hebben die landen een uitvlucht voor hun hou ding Zij beweren, dat de Ver enigde Naties een lid niet kun nen aanspreken voor een bij drage aan een activiteit, die door dit lid niet .is goedgekeurd. Het Internationale Hof van Justitie moet thans uitmaken of dit argument rechtsgeldig is. Komt het tot deze slotsom, dan moet dit het einde van de Ver enigde Naties in een bankroet of de degradatie van de orga nisatie tot een machteloze deba tingclub tot gevolg hebben. Regeringen die geld aan de Verenigde Naties lenen, lopen derhalve de kans hun geld te verliezen. Aan de andere kant zal Rusland, zolang het in de betaling van zijn normale contri butie niet langer dan twee jaar achter is, volgens artikel 19 van 't Handvest nie tvan't stemrecht kunnen worden beroofd. Het heeft hoogstens de kans, wan neer het 'Internationale Hof de wanbetalers in het ongelijk stelt, op een morele veroorde ling. Ook Nederland springt bij Ook zonder Rusland echter zal de lening voltekend worden. President Kennedy heeft het Amerikaanse Congres reeds machtiging gevraagd om voor 100 miljoen dollar obligaties te mogen kopen. Engeland zal 4,2 miljoen pond ter beschikking stellen. En zonder twijfel zullen ook Nederland en andere Westelijke naties hun steentje bijdragen. Deze landen kunnen immers op deze wijze hun geloof in een weliswaar nog niet volmaakte Verenigde Naties tegenover de internationale anarchie uitspre ken. Een dergelijke getuigenis van hoop op een betere toekomst is zeker wel de paar dubbeltjes waard, die dit per hoofd van de bevolking kost. (Nadruk verboden.) Televisie-zendtijd voor politieke partyen In de Staatscourant van dins dag 6 februari is de beschikking verschenen, waarbij de regeling van de televisie-uitzendingen voor de politieke partijen is vast gesteld. Zoals reeds is meegedeeld wordt de politieke partijen per week 10 minuten zendtijd toegewezen. Deze uitzendingen vinden plaats op iedere dinsdag te beginnen op 6 februari van 20.20—20.30 uur, tenzij de regeringscommis saris voor het radiowezen anders bepaalt. De K.V.P. verzorgde de eerste uitzending op dinsdag 6 februari. Voor de andere partijen is ook reeds de eerste dag van uitzen ding bepaald. Deze zijn: Voor de A.R.P. 13 februari, voor de V.V.D. 20 februari, voor de P.v.d.A. 27 februari, voor de P.S.P. 6 maart en voor de C.H.U.. 13 maart. Speciale editie. Dertig gemaskerde en gewa pende leden van de O.A.S. zijn dinsdag in Oran het gebouw van het blad „l'Echo d'Oran" binnen gedrongen. Zij dwongen het per soneel een „speciale O.A.S.-édi- tie" te drukken. Deze besloeg een volle pagina en gevatte een ra diotoespraak van ex-generaal Edmond Jouhaud en een foto van hem. In twee bestelwagens van het blad vertrokken de O.A.S.- leden met 20.000 exemplaren van de speciale éditie. De overheid heeft L'Echo d' Oran en het zusterblad Echo Soir tot nader order verboden in het belang van het onderzoek. De onbekende weldoener De onbekende weldoener, die afgelopen maand in Beieren aan ongeveer 70 arme gezinnen geld heeft geschonken, is geen rijk aard en in het geheel geen rover. Hij heeft maandag aan een ver slaggever gezegd, dat de giften, die 30 tot 50 Mark bedroegen, uit zijn eigen spaargeld afkomstig waren. De weldoener, die ano niem wil blijven, werd door de Duitse posterijen in verband ge bracht met de diefstal van een zending geld van pl.m. 150.000 Mark, die verleden jaar tussen Neurenberg en Frankfort werd gestolen. De man verzekerde maandag in Neu-Ulm, dat hij het geld om zuiver christelijke rede nen verdeelt. Er is een plan in uitvoering om aan de ellende van de noodwo ningen een eind te maken. Dit plan moet in vijf jaar ten uitvoer gelegd zijn. Te dien einde wor den er aan de provincies vervan gingswoningen toegewezen. Deze moeten voor dat doel worden ge bruikt. Waar het gevallen van krotopruiming betreft wordt voorts voorrang verleend bij de toewijzing van premiewoningen. Minister Van Aartsen deelde dit mede op een maandag te Arnhem gehouden persconferen tie. De bewindsman bracht met enkele van zijn naaste medewer kers een tweedaags werkbezoek aan de provincie Gelderland. Maandag heeft hij een tocht ge maakt door het rivierengebied en in het provinciehuis te Arnhem besprekingen gevoerd over ac- cute Gelderse problemen op het gebied van de ruimtelijke orde ning. Op zijn tocht door het rivieren gebied heeft hij kennis genomen van de situatie op het gebied van de huisvesting in deze streek. De minister deelde verder mee, dat gezien het overladen bouw- Hotel van 8 verdiepingen in Breda De heer L. Vriends in Breda heeft opdracht vèrleend om aan de Markendaalseweg te Breda een acht verdiepingen hoog hotel te bouwen, dat met inbegrip van de inventaris 6 miljoen gulden gaat kosten. Het betreft hier een particulier initiatief. De logies- accomodatie in Breda zal er met programma, waarbij meer dan 50 procent voor rekening van de woningbouw komt, er maar zeer weinig ruimte overblijft voor de bouw van schouwburgen. Deze voorzieningen vallen onder de categorie bijzondere gebouwen, welke met ongeveer veertig mil joen gulden maar een zeer ge ring deel uitmaakt van het totale bouwprogramma van drie mil jard. 132 bedden door worden uitge- contact met Nederlanders gehad- breid. ANDERHALF JAAR VOOR BEROVING De rechtbank te Arnhem heeft gistermorgen de 26-jarige Renkumse koopman G. G. ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden met aftrek en ontzegging uit de rij bevoegdheid voor de tijd van 1 jaar. Hij was er van beschuldigd op 4 november van het vorige jaar een Veenendaalse wever te hebben beroofd. Na een tocht langs een aantal café's zou de •wever uit een vrachtauto zijn gesleurd en zijn beroofd van een portemonnee met 800. Ver dachte moet volgens het vonnis het slachtoffer schadeloos stel len. De officier van Justitie had drie jaar met aftrek geëist. De bijkomende straf is opgelegd wegens dronkenschap achter het stuur op een ander tijdstip. De 28-jarige grondwerker J. G. en de 27-jarige koopman J. J. V. werden vrijgesproken van medeplichtigheid. Tegen V. was drie weken wegens heling ge- eist. AMBASSADEUR VAN ROIJEN TERUG NAAR WASHINGTON Dr. J. H. van Roijen. Neder lands ambassadeur in Washing ton, zal hedenmiddag met het K.L.M.-lijnvliegtuig, dat om 14.40 uur van Schiphol moet vertrek ken, naar New York terugkeren. Anderhalve week geleden kwam hij in Nederland aan. nadat mi nister Luns hem naar Den Haag had ontboden om over de kwes tie Nieuw-Guinea overleg te plegen, De ambassadeur maakt de reis hedenmiddag met zijn echt genote en een dochter. McManara: V, S. kan atoomoorlog doorstaan De Amerikaanse minister van Defensie, Robert McNamara, heeft maandag tijdens een pers conferentie verklaard dat de Ver. Staten sterk genoeg zijn om een plotselinge aanval met kernwa pens te overleven en een vijand met volledige vernietiging te ver gelden. Hij zei voorts dat het aantal mannen dat wordt opgeleid in guerillatactiek met het oog op ondergrondse oorlogsvoering of geheime agressie" van 200 tot 4000 is gestegen. De V. S. zijn van plan meer aandacht te be steden aan de opleiding ter voor koming van dit soort agressie. McNamara zei dat de opbouw van de strijdkrachten wordt voortgezet, waardoor het aantal reservisten en manschappen van cle nationale garde, die in ver band met Berlijn zijn opgeroe pen, kon worden verminderd. Hieruit moet echter niet worden afgeleid dat de spanning in de wereld vermindert, zo zei hij. Scheepsbrand. In de passagieraccomodatie van de 8624 ton grote „Tjiwan- gi" van de Koninklijke Java- China Paketvaartlijnen uit Am sterdam is dinsdag door brand veel schade aangericht. Het duur de een uur voor men het vuur meester was. Niemand werd ge deerd. Het schip lag in de haven van Hongkong. De brand was één van de ruim honderd die er in de Britse kroonkolonie zijn uitge broken tijdens de viering van het Chinese nieuwjaar. De meeste zijn door stukken vuurwerk ver oorzaakt. Zeker 2000 mensen zijn dakloos. Een voormalig lid van de lijf wacht van „Lucky" Luciano, Bill Mancuso, heeft in een in terview met het Romeinse avondblad „Telesera" gezegd, dat Luciano door smokkelaars in verdovende middelen is ver moord. Luciano stond op het punt inlichtingen te geven over de internationale smokkelhan del in verdovende middelen toen hij op 26 januari op het vliegveld van Napels in elkaar zakte en stierf. Mancuso zegt het waarschijn lijk te achten, dat Luciano ver gif heeft ingenomen in plaats van tabletten voor zijn hart. Luciano heeft volgens Man cuso jarenlang voor de Ameri kaanse federale recherche ge werkt. Ministeriële delegaties van Bel gië en Nederland zullen in de tweede helft van maart bijeen komen voor een bespreking van de ScheldeRijnverbinding. Het initiatief tot deze bespreking is dinsdag genomen door de Belgi sche vice-minister van Buiten landse Zaken, Fayat, tijdens een ontmoeting met de Nederlandse minister van Buitenlandse Za ken, mr. Luns. Beide ministers woonden de vergadering van de E.E.G.-ministerraad in Brussel bÜ- Basis van het gesprek zal waarschijnlijk zijn een interim rapport van de gemengd Neder lands-Belgische commissie, die bijna wee jaar geleden werd ge vormd met de opdracht een op lossing voor deze kwestie voor te bereiden. De afgelopen weken is van Belgische zijde herhaalde lijk de wens uitgesproken de werkzaamheden van deze com missie te bespoedigen om dc voor de Antwerpse haven nood zakelijk geachte verbetering van dé verbinding met de Rijn op korte termijn te bereiken. HULPVAARDIGE BREEKT BENEN. Twee gebroken benen, dat is het resultaat van een voor een in woner van Nijmegen onfortuin lijke hulpactie ten behoeve van een plaatsgenoot. Deze laatste, een 82-jarige, verkeerde onder invloed van sterke drank. Ten gevolge van de drankinvloed, be gaf hij zich op een wel heel bij zondere wijze op weg naar huis. Over de rijbaan van de Prins Hendrikstraat in Nijmegen name lijk kroop de bejaarde man op handen en voeten voort. Toen plotseling een auto om een hoek van de straat te voorschijn kwam, schoot de hulpvaardige toe om te proberen de bejaarde man van de rijbaan te trekken. Hierin slaagde hij, maar zelf werd hij het slachtoffer: hij werd door dc auto aangereden en met twee gebroken benen is de man in een ziekenhuis opgenomen. AUTOMATENROVER STAK MAN NEER De Utrechtse politie heeft dins dagmorgen omstreeks drie uur de 20-jarige stucadoor Van den H. gearresteerd. De politie werd dinsdagmorgen gealarmeerd voor een vechtpartij aan de Ab- stededijk. Toen men ter plaatse kwam trof men de 41-jarige kruidenier B. J. van Doorn hevig bloedend aan. De man die nog in nachtgewaad was gekleed, was met een dolkmes gestoken in schouder, borst en armen. Hij had de stucadoor op heterdaad betrapt toen deze het glas van zijn sigarettenautomaat verniel de en er reeds enkele pakjes si garetten uit had gestolen. Er ontstond een vechtpartij waarbij de stucadoor een dolkmes trok. Omwonenden zagen kans de man in bedwang te houden tot dat de politie arriveerde. Maar ook de politie had de grootste moeite om de zich 'hevig verzet tende stucadoor naar het politie bureau te krijgen. De kruidenier heeft aangifte gedaan wegens poging tot dood slag, subsidiair zware mishande ling. VIERJARIG KIND OVERREDEN EN GEDOOD In Drachten is dinsdagmorgen omstreeks half twaalf de vier jarige Robert Winston Driessen onder een bulldozer geraakt en vrijwel op slag gedood. De bull dozer werd getrokken door een vrachtauto, die met een snelheid van circa vijf kilometer reed. De chauffeur was kort tevoren ge stopt om kinderen, die spelen derwijs op de bulldozer geklau terd waren, weg te sturen. Nie mand heeft gezien, of het jonge tje naderhand opnieuw op de bulldozer is geklommen of dat het is blijven zitten. VERDWENEN MEISJE MELDT ZICH De zeventienjarige Engelina Egberts, uit Leiden, die op 22 januari spoorloos verdween, omdat ze weigerde met haa>' ouders, broers en zusters naar Australië te emigreren, heeft zich dezer dagen bij de politie gemeld- Ze wilde niet naar Australië, omdat ze bij haar negentienjarige verloofde, de schoonmakerszoon Ton Ruyten- beek, wilde blijven. Het meisje is naar elders overgebracht. Over wogen wordt haar al of niet per vliegtuig naar Australië te laten overbrengen. PAUL HARDTMUTH OVERLEDEN. De 73-jarige acteur P. Hardt- muth. van Duitse afkomst, is maandag door zijn vrouw dood gevonden op het betonnen pad bij zijn huis in Londen. Hij was klaarblijkelijk uit een raam van de tweede verdieping gevallen. Paul Hardtmuth. die in Lon den in verscheidene radio- en televisieseries optrad, speelde in de film „De kanonnen van Na- varone" de rol van een monnik. INTERNATIONALS DOORELKAAR NAUWELIJKS PRIJSHOUDEND. Het Damrak heeft gistermid dag bij de opening nauwelijks prijshoudende koersen voor de internationale waarden te zien gegeven. Nadat de Nederlandse hoofdfondsen in de voorgaande beursdagen op de Newyorkse beurs gevraagd in de markt hadden gelegen, liet men maan dag in Wall Street voor deze fondsen verstek gaan. Kon. Olies sloten er Vs dollar lager. De Westduitse beurzen gaven gisteren weinig veranderingen te zien, met merendeels iets lagere koersen. De stakingsdrei ging van maandag in Zuid West-Duitsland, waarbij 320.000 werknemers in de metaalindu strie betrokken zouden zijn, is opgeschort. De besprekingen over de looneisen worden voort gezet. Amsterdam ontving geen steun uit het buitenland. Dit werd dan ook in de koersen van de aandelen gedemonstreerd. AKU kon zich niet herstellen van het maandag geleden forse koersverlies. Integendeel, het fonds daalde ruim één punt tot 387. Philips veerde wat op tot 954, plus l'A punt. Unilevers moesten op 187,30 een koers verlies van 60 cent incasseren. Hoogovens praktisch onveran- GEEN VISA VOOR OOSTDUITSE SPORTLIEDEN De Oostduitse skiërs, die had den ingeschreven voor de wereldkampioenschappen al pinenummers), die in Chamo- nix zouden worden gehouden, zullen geen inreisvisa krijgen. Dat bericht is dinsdagmorgen door de president van de in ternationale skifederatie, de heer Mare Hodler, ontvangen van het „Allied Travel Of fice". Door 't niet deelnemen van Oost- Duitsland. zullen de wereld kampioenschappen géén door gang vinden. derd op 767. Kon. Olies bijna een gulden lager op 129,20. In alle hoofdfondsen was de han del minimaal. Gedurende de verdere beursduur kwam er in genoemde openingskoersen wei nig verandering meer. Van de scheepvaartwaarden gaven aandelen Kon. Boot een licht koersherstel te zien. De leidende cultures ontmoetten enige lokale speculatieve vraag. Amsterdam Rubbers en HVA's ruim 1 punt boven het vorige slotniveau. !De staatsfondsen gaven geen veranderingen van enige betekenis te zien. In de lokale afdelingen was het gistermiddag zeer rustig. Het bericht over een flinke emissie met claimrecht van Heineken was voor de beurs zeker geen verrassing. Op 31 januari j.l. wist de beurs reeds dat genoemde maatschappij met een aandelenemissie zou komen tot de koers van 250 procent in de verhouding van 1 op 5. Een paar weken geleden, toen ter beurze de geruchten over een emissie de rond© deden, deelde de directie van Heineken desge vraagd mede, dat zij van een op handen zijnde aandelenemissie met claimrecht niets afwist. Thans blijkt dat de beurs een zeer goede neus heeft gehad. Op emissiegeruchten steeg de koers van de aandelen Heineken de laatste weken circa 80 punten. Of de koersstijging nu nog ver der zal aanhouden, daarover haalde men ter beurze de schou ders op. Aandelen Amstel Brou werij daalden kort geleden circa 50 punten op de aangekondigde emissie van deze maatschappij. Aandelen Heineken ondergin gen gistermiddag weinig veran dering. Vredestein lag iets hoger in de markt. Dit concern is goed van orders voorzien. De Wit's Textiel kreeg een iets hogere ad- vieskoers. Deze maatschappij stelt een onveranderd dividend van 10 pet voor en komt bin nenkort met een 4'A pet in aan delen converteerbare obligatie lening met claimrecht. NABEURSKOERSEN. AKU; (388%) Kon. Olie: 127.50—129.00 slot 127.70 (129.20) Philips: 950 gb—954 slot 951 (954) Unilever: 187.00 gb—188.00 gl Volgens gegeven van het Cen traal Bureau voor de Statistiek is het definitieve aantal wonin gen, dat in het afgelopen jaar in Nederland is gereedgekomen, 82.687, In december 1961 werden 7.885 woningen voltooid. Daar van werden er 804 als ssyteem- woning gebouwd. In 1961 kwa men 8.846 systeemwoningen ge reed, tegen 10.249 in 1960. Gerekend tot en met decem ber 1961 werden sedert de be vrijding 935.729 nieuwe wonin gen gebouwd, waarvan 97.863 systeemwoningen. In december 1961 werd een be gin gemaakt met de bouw van 6.121 woningen. Daar het aantal gereedgeko men woningen in december 1961 groter was dan het aantal in aanbouw genomen woningen, liep het aantal in uitvoering zijnde woningen terug tot 108.799 op het einde van die maand. Op 31 december i960 waren 89.812 woningen in aan bouw. slot 187.20 Hoogovens Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel, etc. Algemeen (187.20) (767) BEURSINDICES. 2/2 5/2 6/2 560.12 559.21 558.30 386.18 388.05 386.03 182.16 181.06 181.50 249.68 252.08 253.45 167.27 167.84 167.99 412.23 412.43 411.68 ADVIESKOERSEN BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Amerikaanse dollar 3.59',J— 3.63l/2, Canadese dollar 3.41'2— 3.46'/!, Engelse pond 10.1310.23, Franse frank (100) 72.6573.15, Belgische frank (100) 7.23'i— 7.28'i, Duitse mark (100) 90.2590.75. Zweedse kroon (100) 69.6570.65. Zwitserse frank (100) 83.60—84.10, Ita liaanse lire (10.000) 57.50—59.50, Deense kroon (100) 52.10—53.10, Noorse kroon (100) 50.3551.35, Oostenrijkse schilling (100) 14.00—14.10, Portugese escudo (100) 12.45—12.60, Spaanse pe seta (100, gr. coup.) 5.956.10.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5