:oncours, chauffeur iSIRK \)(m <U \Jtouw Beklaaghendie nooit woordenhebben ïtajrrsySl Onderwatersport Als dochterlief gaat rijden Wat doet u tegen rimpels? Meisjes lopen naar de pomp enu -ANDSE ZANGERSBONDEN OND „ZANG VEREDELT" EJLadfen banden ruw? PIpiirol EL TAZELAAR HIJ EN ZIJ WIST U, Spaar nu voor: echt iets voor ons, jongeren van de week terdag 3 februari 1962.' ZEELAND. :ren door de 962 in de Concert en Gchoor- alle zangers en zangeressen orden deelgenomen. voor deelname zijn op aan- Secretaris P. C. SCHIPPERS \AGD: l-vrachtauto Zaterdag 3 februari 1962. DE V K IJ E 7 E E U W Pagina 5 OORDSTRAAT 51-53 E L E F O O N 2257 ERNEUZEN ÏG centrifuge Sd 25 235, erin droogt U vliegens- Jg 2Vs kilo wasgoed. I>e '■S is veilig, want bij het enen van het deksel <rdt de motor uitgescha- ld. De AEG centrifuge 25 is sterk, stevig en iet stabiel, afwerking is zeer goed. ÏG centrifuge junior ƒ275,— n zeer degelijke centri- ;'e die beveiligd is tegen jpgrage kindervingers, in- en uitschakeling ge- ïiedt door het sluiten en enen van het deksel. De kselrand is fraai ver- roomd, het deksel is orzichtig. Inhoud 3 kilo. tAT 38 >1150-2581 GELUK WORDT NIET GEVONDEN IN HET VERDOEZELEN VAN TEGENSTELLINGEN ONLANGS ontmoette ik een oude vriendin van me die me vol trots en met een gevoelvolle stem toezong, dat ze in de zes jaren dat ze getrouwd was nog geen enkel „woord" had gehad. Ik stond per plex bij zoveel onwaarschijnlijkheid. Maar zij ju belde verder over het stralende huwelijk, waar nog geen enkel spatje de dagelijkse glorie had wegge nomen. Ze nodigde me voor een kopje thee. Bij haar thuis gekomen, trof ik alles nog precies zo aan als enkele jaren geleden, toen ik haar voor het laatst bezocht. Op haar interieur was ze blijk baar even zuinig geweest als op haar echtgenoot: geen vlekje of krasje had 't blank geluk beschadigd. HOE IS HET MOGELIJK! fa IK was er beduusd van en met verbazing en veront schuldiging voor de indis cretie heb ik haar gevraagd hoe het nlogelijk was om zes jaren wolkloos door te bren gen. O. dat was erg eenvoudig, zong ze. Zodra „mannie" hemel wat een woord) thuis kwam, danste ze hem tege moet. Lachend vertelde ze, dat ze al zo lang naar hem uitgekeken had en dat de thee klaar was. „Zo", zei ze dan, „wat is er vandaag ge beurd?" En „mannie" vertel de dan alles. Van Mijnheer Pietersen. die vanmorgen in de tram zijn kantoor belache lijk had gemaakt door over politiek te praten. Te praten, nee te schreeuwen! Onbegrij pelijk gewoon, dat zo'n man het beter zou weten dan de minister. En van juffrouw Jansen, die vandaag met rode nagels TIPS datu kalknagels kunt be strijden door 's avonds een lapje met vaseline om de vinger of teen te doen? datyoghurt wel eens op merkelijk resultaat geeft bij de bestrijding van aderver kalking? datu het water in uw aqua rium glashelder kunt hou den door er een hoornblad deratophyllumin te leg gen? Deze waterplant trekt alle in het water zwevende deeltjes aan. datu teervlekken op auto's kunt verwijderen met petro leum of dieselolie? U kunt deze vlekken insmeren met roomboter en deze enige tijd laten intrekken, als u geen petroleum of olie bij de hand hebt. Daarna afwrijven met een zachte doek. datu bij gebrek aan poe dersuiker ook kristalsuiker tussen twee velletjes wit pa pier kunt gebruiken? Strijk hierover met een warme bout en uw kristalletjes zul len in poeder veranderen. dat.... wanneer u gewoon bent uw haar te borstelen boven de wastafelbak, u het ver stopt raken van de afvoer door uitgevallen haren kunt voorkomen, door v óór het borstelen een vel papier (oude krant) in de bak te leggen? datkamerdennetjes bij een te hoge temperatuur in huis hun naalden verliezen? In dat geval sterven de takken af. Geef ze dus een lichte en koele plaats. datu blank houten keuken gereedschap niet met soda water moogt wassen? Doet u het wèl dan wordt het hout grauw. Üatv,iê' uw doemen langer goed bleven als u een aspirine- ,e 01 een Paar druppel- water £md£erspiritus in het water in de vaas doet? 4 'tonnf.rngenbakken en reSen' wmdt ,Waann brink water wordt verzameld, geregeld moeten worden schoonde (Nadruk verboden.) nog een paar minuten lang zouden nasputteren. Het scheelde maar een haar of ik had thuis een pracht van een scène ge maakt om echt op verhaal te komen. Ik griezel nog als ik er aan denk, dat zes jaren lang de koesterende lief des warmte wolken teder stof in de har ten van Nctty en haar man nie deed neerdwarrelen. Geen enkele regenbui kreeg de kans om de boel weer eens heerlijk op te frissen. Netty die zo'n kraakheldere huis vrouw was, had vergeten zo nu en dan haar hart eens aan een grondige schoon maakbeurt te onderwerpen. Al die jaren hadden zij het verkwikkende van een gezel lige, stevige ruzie moeten missen. Nooit waren zij er achter gekomen wat ze aan elkaar hadden. Waarschijn lijk hadden ze allebei hun grieven onder het stof laten zitten. Maar eenmaal zou er, dacht ik, toch een moment moeten aanbreken waarop eigen karakter en persoon lijkheid hun rechten zouden doen gelden. Dan zouden zij beiden in de afgrond van hun schijngeluk kunnen staren. Dan zouden ze ontdekken, dat ze elkaar nooit begrepen hadden en als vreemden langs elkaar heen geleefd hadden. Als vreemden die zo terloops een visite kwamen maken. Zelfs niet als vrien den, N. VAN HEEMSTEDE. (Nadruk verboden.) OM DE DUIZEND WEKEN HET is eigenlijk nog volop winter, ook al kunnen we waarschijnlijk de schaatsen wel in het vet zetten. Het is echt nog geen weer om aan zomer sporten te gaan doen. Maar dat neemt niet weg, dat je er wel over kunt denken, omdat je toch plannen wilt maken voor de komende zomer. De laatste jaren is er een sport in opkomst, die echt iets voor jongelui is. Jullie hebben er vast allemaal wel van gehoord, de zogenaamde onderwatersport. Voor hen die graag zwemmen is het een ideale sport, die hen in staat stelt ook eens een poosje onder water te verblijven, althans langer dan dat bij nor maal zwemmen mogelijk is. Voor jongeren die van de natuur houden, is het ook iets fantastisch, want ze duiken letterlijk in een totaal andere wereld, waarin zij anders niet kunnen komen. De onderwaterwereld heeft voor de natuurliefhebber iets geheel nieuws te bieden. Wie eenmaal de duik onder water heeft gedaan en het wereldje beneden de waterspiegel in ogenschouw nam, zal dadelijk voor deze sport gewonnen zijn. op kantoor was gekomen. Nee, dan zijn eigen lieve Net ty, de eenvoud zelve. Ja, ja, wat had hij toch geboft dat hij een vrouwtje had met zulke natuurlijke nageltjes. GEZELLIG, HÈ? DAN gingen ze gezellig eten. Van een plastic zeiltje. Mannie vond het even leuk als een tafellaken en het was toch veel goedkoper en je deed veel langer met je „spulletjes". O, wat had hij toch geboft, dat Netty bui ten haar lieve nageltjes ook zo'n zuinig vrouwtje was. 's Avonds las hij de krant en zij stopte of breide en ze keken samen naar de televi sie. Dan was het zo heerlijk rustig. Je kon een speld horen vallen. Met moeite dronk ik mijn thee op, want na al deze openhartigheden verlangde ik ook nog te weten, of ze in een gesprek dan nooit eens van mening verschilden. Aan de veronderstelling, dat zo'n meningsverschil wel eens op een botsing zou kunnen uit draaien, wilde ik niet meer denken. Maar zo'n rustig „debat", waarin je de degens kunt kruisen, zonder klappen uit te delen, zou toch wel mogelijk zijn. 't Kan toch immers bestaan? Niks hoor, waar moest je over praten? Nee, heerlijk rustig zitten turen naar de teevee, bestond er nog iets heerlijkers? WAKKER WORDEN! TOEN ik de voordeur ach ter me dichttrok, kreeg ik de neiging uit louter reactie aan een paar bellen te trekken, in de hoop daarmede een aantal huismoeders uit haar evenwicht te brengen. Leven de mensen, die woedend de deur zouden dichtklappen en Alhoewel we al een aardig voorproefje van koning winter hebben gehad ligt het in verwachting, dat deze vorst ons nog wel meer van zijn specialiteiten zal laten genieten. Bui ten alle nare dingen die we eventueel kunnen verwachten, zoals sneeuw (die weer zal .smelten en veel viezigheid zal brengen), koud en guur weer, gladde wegen, ijzel enzo voort, zal het waar schijnlijk ook weer gaan vriezen en dat doet het hart van iedere rechtgeaarde Nederlander opsprin gen van vreugde, k" want goed vriesweer betekent schaatsenrijden. j|: Vooral de jeugd zal hiernaar verlan- gen en wanneer het zover is, zullen ook onze jonge dochters de ijzers aan doen en zich op glad ijs be geven. Het is volkomen begrijpelijk dat de meisjes er bij deze winterse sport leuk, sportief en vlot wensen uit te zien. Onze illustratie toont een bijzonder leuk schaats-ensemble, bestaande uit een moderne nauwsluitende lange broek, vervaardigd van een heer lijke wollen schotsgeruite stof, terwijl daarboven een heerlijke trui wordt gedragen. Daar overheen dragen de meisjes een prachtig kort jasje van wit teddy. In zo'n ensemble kun je je als jong meisje gerust op het ijs wagen. Het zit allemaal lekker warm enhet staat bijzonder sportief en charmant. Natuurlijk zijn er op dit thema vele variaties mogelijk, maar wij meen den u deze leuke schaatskostuumpjes niet te mogen onthouden, l -en- dien zijn ze niet alleen geschikt voor het schaatsenrijden, maar er- 'er- gelijk ensemble is in de winter normaal draagbaar. En reken er o, at J2LLY .MA Uil NS JE KUNT 'T ZELF BETALEN. Velen worden nog weerhouden door de gedachte, dat dit een dure sport is, want je hebt et- van alles voor nodig. In zekere zin is dat waar, maar er is met een paar dingen al veel te berei ken. Met een duikbril en een paar zwemvliezen plus een snorkel doe je al wat en kun je al heel aardig onder water blijven. Wat denk je dat zoiets je zal gaan kosten? Heus geen kapita len. Duikbrillen en duikmaskers zijn er al vanaf een gulden of vijf, zes. Zwemvliezen voor aan de voeten zijn wat duurder. Maar vanaf een gulden of zestien gaat het al. Een snorkel, om adem te halen onder water, kost net goed vijf gulden. Al met al ben je voor vijf-en-twintig of dertig gul den al zover, dat je er aan kunt beginnen. Zoiets biedt perspec tief! Daar zit muziek in! ZUURSTOF IN BRUIKLEEN. Wil je verder, dan kun je door gaan met sparen voor duurdere accessoires. Het is bijvoorbeeld een goed idee om lid te worden van een onderwatersportvereni ging, waarvan er verschillende in ons land zijn. Bij veel van die verenigingen leer je de fijne kneepjes van het werk en daar naast zijn er dikwijls de dnyrdere accessoires in bruikleen te krij gen, zoals een zuurstofapparaat en dergelijke. Wie het eenmaal gebrobeerd heeft, zal door deze sport ge grepen zijn en er zeker een be langrijk deel van het zakgeld voor over hebben om zijn uit rusting te completeren. NEEM OOK EENS EEN DUIK IN DIE WONDERLIJKE ON DERWATERWERELD! SPRING IS IN THE AIR Er ligt dan wel sneeuw, maar toch, kom op „spring is in the air"Een ydilliseh plaatje uit Wroot bij Doncaster in Engeland, waar op een boerderij een zeer vroege schapentweeling is ge boren. Het meisje is Joyce Hop kins, de dochter van de boer. ER zal wel geen vrouw zijn, die niet zo nu en dan met een kritisch gezicht in de spiegel kijkt en zich afvraagt, welke „verwoestingen" de tijd onge merkt heeft aangebracht. Dat kan bijvoorbeeld heel goed het geval zijn, wanneer u aan het einde van de winter zoals vele vrouwen een soort depressie doormaakt, een geestelijke en lichame lijke depressie, die veroor zaak wordt doordat de geest de donkerte, de kilheid en guurheid moe wordt en ver langt naar de zon. Het lichaam beschikt in die tijd niet over voldoende reserves om deze slechte tijd door te komen. Een tijd grotendeels zonder zon en een tijd waarin ons lichaam over het alge meen ook een tekort krijgt aan bepaalde stoffen. Natuur lijk is er ook nog sprake van een zekere wisselwerking, het een verergert weer het ander. In een dergelijke omstandigheid is het soms verschrikkelijk om in de spiegel te kijken en te moeten aanschouwen hoe je er uit ziet. Minnetjes en grauwtjes! Dat is de tijd dat ook de rimpels een kans krij gen, rimpejs die er anders heus nog niet zouden komen. Bij wat oudere vrouwen ver schijnen de rimpels weer, die in betere tijden waren ver dreven. Wat kunnen we doen DE lichamelijke tekorten kun nen we te lijf gaan met vita minen en hoogtezon, liefst in overleg met de dokter. Wat de rimpeiS betreft, die pakken we anders aan. En vergeet vooral niet, dat verwaarlozen de toestand ernstig kan verer geren, zodat er dan dikwijls niets meer aan te doen is. Jlereerst moet u iedere avond met lauw water en vette, zach te zeep alle rouge, poeder en dagcrème van het gelaat ver wijderen. Daarna wordt de huid zachtjes gemasseerd met vette crème om zacht en soe pel te blijven. Iedere vrouw moet deze zorg aan haar uiter lijk besteden, ook al is zij nog jong. Is zij echter wat ouder en heeft zij rimpels, dan moet ze die op een speciale manier verzorgen. In deze zenuwachtige tijd heb ben veel mensen de gewoonte, om dikwijls hun wenkbrau wen hoog op te trekken, of hun voorhoofd te fronsen, waardoor al gauw rimpels verschijnen. Wanneer u dit bij u zelf opmerkt, kan het nog tijdig verholpen worden door te trachten dit optrekken en fronsen tegen te gaan en de huid op die plaatsen speciaal onder handen te nemen. Er zijn voorbeelden genoeg van dames die dit niet tijdig onderkend hebben en die reeds jong met afschuwe lijk diepe rimpels rondliepen die echt geen gevolg van ouderdom of iets dergelijks waren, maar zuiver voortkwa men uit een gewoonte. Let op de oogleden OOK de oogleden hebben de eigenschap om gauw te rim pelen, daar deze een veel fij ner spierweefsel hebben. Het is daarom nodig om voor hoofd en oogleden dagelijks uw dochter(s) er gekmss zullen züa> (Nadruk verboden) IJN er soms meisjes onder J jullie die graag pompbe- nde willen worden? Als je ,/er de grens komt, is een ouwelijke garagehulp al fa niets ongewoons meer. Ik trof fa deze week in Duitsland een fa bijzonder aardige „monteuse", fa ze heette Heidi. Heidi is een fa meisje van een jaar of 20. Al- fa leen al door haar beroepskeu- fa ze verschilt zij van vele Ne- fa derlandse leeftijdgenoten. Ze repareert auto's, verwisselt fa vlot kleine en grote banden, smeert personen, en vracht- fa wagens door, vult de tank en fa doet alle karweitjes die haar fa mannelijke collega's ook ver- richten. Ze heeft een leertijd gehad van drie jaar; is er met succes door ga :omen en wordt door haar be- lamheid en handigheid door reen geprezen. In ons land i or ook al enkele vrouwelijke pbedienden. maar die doen in de regel nog niet het mon- iuv.swerk> Toch zouden meisjes mei een beetje technische kijk en wat aangeboren handigheid het best ver kunnen schoppen in dit vak, want het wordt goed be taald en er is grote vraag naar automonteurs. JONG, MAAR ONMISBAAR. Langs de drukke straten in de stad en de rijkswegen zien we vaak de bekende pompen staan. Voor velen bijzonder belangrijk. Want stel je voor dat je met je wagen aan de kant staat en er nergens een benzinestation te zien is. Daar sta je dan met je trouwe twee- of vierwieler! Benzine is nog een zeer jong produkt. Het is voor onze weel vaart niet te missen. Benzine is de krachtbron voor vliegtuigen, auto's, motoren enz. Pompbediende is dan ook een onmisbaar beroep in onze moder ne tijd. JE SPREEKT MET IEDEREEN. Meisjes die pompbediende wil len worden krijgen niet zo'n moei lijke, maar wel een interessante baan. Een benzinepompbediende behoeft nou niet bepaald hard te werken, maar het js een leuke betrekking omdat je veel men senkennis opdoet. Je komt met lieden van allerlei rang, stand, soort en aard in aanraking en krijgt nog wel eens wat te ho ren van her en der. De directeur van een bank, wa renhuis of verzekeringskantoor maakt een praatje met je. Bij zakenlui kun je direct merken of de zaken goed gaan. Heeft een vertegenwoordiger een vrolijke bui en krijg je een fooitje, dan zit het oké. Kijkt een getrouwde man nors, vraagt hij om een paar litertjes en betaalt hij precies ge past, nou neem dan maar van me aan, dat er thuis wat is. Passe rende artiesten zijn vaak dood moe en hebben vreselijke haast. Dan kennen we nog de chauf feurs op de grote-wagens. zoals verhuizers, fabriekswagens en pianovervoer er.z., die nemen ook nog wel eens de tijd om vreemde ervaringen op de weg met elkaar te bespreken. En zo heb je altijd haastige klanten en klanten die het niet zo nauw nemen met de tijd. Nou zou ik haast onze Ne derlandse jongens willen voor stellen bij jou benzine te halen, maar bedenk het wel, pompbe diende is niet zo maar een baantje. Hij of zij moet be trouwbaar zijn, vrolijk van aard, geduldig en altijd bereid willig. Prijsindexcijfers van het levensonderhoud Het landelijk prijsindexcijfer van het levensonderhoud voor gezinnen van hand- en hoofd arbeiders, zoals dat maandelijks door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt samengesteld op basis 1951 100, onderging van medio november tot medio de cember 1961 geen wijziging. Het indexcijfer inclusief A. W./ A. W. W. bleef staan op 130 on het indexcijfer exclusief A. O. W. /A. W. W. op 125. Binnen de groep „voeding" steeg het indexcijfer voor groen ten en vis, terwijl het indexcijfer voor aardappelen, fruit en eieren een daling te zien gaf. Buiten de voedingssector vonden geen noe menswaardige veranderingen plaats. te behandelen met een vloei stof die een samentrekkende uitwerking heeft, b.v. een lo tion van 5 gram benzoë toe gevoegd aan 200 gram rozen water. Ook is het heel verstandig om 's morgens, voordat u toilet maakt, eerst uw gelaat met een vette crème of olie in te wrijven en dit een kwartier op uw huid te laten inwerken. Als een uitstekende massage kunt u dan uw huid beklop pen met een bandhandschoen, die u eerst in koud water hebt gedompeld. Maar niet te hard slaan Wie rondom de ogen een net van fijne rimpeltjes ziet ver schijnen, moet 's morgens en 's avonds die plekken betten met lauwe, zeer sterke thee. Wanneer wij zo omstreeks 40 worden, dan beginnen de spie ren van wangen en kin te rek ken en te verslappen. Nu is het zeer zeker nodig om vette crème te gebruiken en deze een half uur op de huid te laten inwerken. Ook 't warm wassen en koud naspoelen van uw gezicht is zeer goed, want de plotselinge overgang van warm naar koud is een uitstekend middel om uw spierweefsel te versterken en de bloedsomloop te stimu leren. SONJA. (Nadruk verboden.) (Adv.) Als besluit van een voedzame wintermaaltijd hebben wij dik wijls behoefte aan een friszuur nagerecht, dat niet te machtig is. Yoghurt leent zich hier bij zonder goed toe, maar ook kar nemelk laat zich tot zeer sma kelijke nagerechten verwerken. Karnemelk bevat weliswaar geen melkvet meer met de daar in opgeloste vitaminen, maar ze is nog rijk aan eiwitstoffen en mineralen en dus een waar devolle aanvulling van een vleesloz» hoofdschotel. ZONDAGSchelp kalfsvlees ragout; Brussels lof met ham, aardappelen, boter saus; hopjesvla. MAANDAGGebakken prei, aardappelpuree met kaas, sinaasappel. DINSDAG: Bruine bonen, spek saus, aardappelen, gebak ken uien, karnemelkpud- ding. WOENSDAGJachtschotel, bruine bonen, flensjes. DONDERDAGStamppot, zuurkool met kaas, yoghurt met chocoladesiroop. VRIJDAG: Visragout, rijst óf kippenpoulet met champig nons en rijst, gebakken banaan. ZATERDAG: Risotto, rödgröd. RECEPTEN HOPJESVLA Va liter melk, 75 gram sui ker, 25 gram custardpoeder, 1 lepel sterk koffie-extract, 1 lepel basterdsuiker, liter slagroom. In een pan met dikke bodem 75 gram suiker zachtjes verwar men, zodat alle suiker smelt en lichtbruin van kleur wordt. De pan van het vuur nemen en de caramel met een scheutje water afkoelen. De custardpoeder met wat koude melk aanmengen. De rest van de melk en iets zout aan de caramel toevoegen, de vloeistof aan de kook brengen en met de custardpoeder bin den. De vla laten afkoelen, het koffie-extract, de basterdsuiker en de stijfgeslagen room erdoor roeren. De vla in een vlaschaal overdoen en garneren met wat achtergehouden slagroorfi. JACHTSCHOTEL MET BRUINE BONEN 2 kopjes gekookte bruine bonen. 3 dl bonennat, 2 bouillonblokjes, 1 ui, een laurierblad, kerrie, 1 kg ge kookte aardappelen, room boter, Va liter melk, noot muskaat, paneermeel. De ui schoonmaken, wassen, snijden en samen met de kerrie in roomboter goudgeel hakken. De bonen, het bonenwater, het bouillonblokje en het laurier blad toevoegen. De massa onge veer 10 minuten stoven. Van de aardappelen met de melk (zout en nootmuskaat) puree maken. De puree en de bonenmassa laag om laag »n een vuurvaste schotel leggen. De bovenste laag uit aardappelpuree laten bestaan. Desgewenst op de pu ree een dun laagje paneermeel strooien en hier en daar een klontje roomboter leggen. Het schoteltje in de oven een bruin korstie geven.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5