Provinciaal nieuws KERKDIENSTEN Wie adverteert een moord Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 3 februari 19621 TERNEUZEN RECHTSZAKEN VADER VERDRONK GEHANDICAPT KIND 10 jaar,geëist AGENDA BRESKENS. HONTENISSE NIEUWVLIET SLUIS Spoedeisende vergadering van de gemeenteraad van Axel Pokkenalarm langs Duits-Belgische grens Pokkenalarm Aan de Duits-Belgische grens In België Zondagdiensten Oostduitse pers over dè tunnel Het voornaamste Oostduitse communistische blad „Neues Deutsehland" schrijft dat het maken van de tunnel, die West- berlijners onder een station aan de sectorgrens zouden hebben gegraven, „internationale bete kenis" heeft en een „zuivere daad van agressie" was. Het tunnel-incident bewijst duidelijk de gevolgen van het niet-oprui- men van de overblijfselen van de tweede wereldoorlog, het niet- bestaan van een vredesverdrag en de frontstad politiek van de Westduitse regering, aldus het blad. POTTER'S „LI NI A" Voor de zondag 40-jarig bestaan Algemene Beclrijt'sbonU De afdeling Terneuzen van de Alg. Bouwbedrijfsbond (N.V.V.) heeft gisteren onder grote be langstelling haar 40-jarig jubi leum gevierd. In de namiddag vond een druk bezochte receptie in café „De Vriendschap" plaats, waar behal- \e vertegenwoordigers van de aangesloten bonden en Vrouwen bond, het college van B. en W., alsmede de gemeentesecretaris de heer A. J. Dees, de directeur van de Dienst voor Maatschappelijke Zorg J. Stenvert, de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau J. v. d. Gijp, bestuurders van de P. v. d. A., Vrouwengroep P. v. d. A., K. A, B. en Christelijke Pa troonsbond hun gelukwensen menlijk werk verrichten en geza menlijk verantwoording dragen. Spreker memoreerde de onlangs overleden oud-voorzitter van het N.V.V., de heer Henk Oosterhuis, die hij persoonlijk gekend heeft, en sprak de hoop uit, dat de vak beweging in diens geest zal blij ven voortwerken. wat betekent tot heil van het Nederlandse volk. Later op do avond nam een honderdtal leden met hun dames deel aan een uitstekend verzorg de koffiemaaltijd, waarna de hul diging van drie hunner wegens 25-jarig lidmaatschap plaatsvond. De heer De Cloo merkte hierbij op, dat de afdeling Terneuzen in dertijd is ontstaan uit bittere noodzaak. In de twintiger jaren vond staking op staking plaats, vaak met zeer twijfelachtig resul taat. De heer De Cloo stelde uit- Het jubilerende bestuur niet hoofdbestuursleden kwamen aanbieden. Verder waren er een schat van bloemen en vele schriftelijke gelukwensen aan het adres van het jubilerende be stuur binnengekomen. Gelukwensen van het hoofdbe stuur werden bij monde van de tweede voorzitter, de heer B. Cloo, uitgesproken, waarbij deze een geschenk onder couvert aan bood. Districtsbestuurder C. Hoek feliciteerde namens het Verbonds- bestuur, de heer C. v. d. Hout deed dit als districtsbestuurder van de jubilerende afdeling. Burgemeester mr H. Rijpstra zei in zijn felicitatiewoord iedere keer bij contact met de vakbewe ging weer getroffen tc zijn door de constructieve wijze van geza- De rechtbank te Den Bosch heeft donderdag de zaak behan deld tegen een inwoner van Schijndel, die in september van het vorig jaar zijn 3-jarig zoon tje door verdrinking om het leven heeft gebracht. Het ging hier om een kindje, dat zowel geestelijk als lichamelijk gehan dicapt was. De ouders hadden herhaaldelijk gepoogd In een gesticht, onderdak en verpleging te vinden, maar steecis zonder resultaat, omdat de voorschrif ten der gestichten dit niet toe lieten. De vader heeft daarop in zijn wanhoop het plan opgevat zich van het kind te ontdoen en heeft reeds de volgende dag, toen zijn vrouw afwezig was het plan ten uitvoer gebracht. Hij heeft het kind zolang met het hoofd onder water in een teil gehouden tot de levensgees ten waren geweken. De officier van justitie, mr. Bruigom, had alle begrip voor de situatie waarin verdachte zich heeft be vonden en wilde erkennen dat het O. M, geen enkele ervaring heeft van wat een dergelijk kind in een huwelijk betekent. Toch achtte hij moord in absolute zin z.o verschrikkelijk en ontoelaat baar dat een afschrikwekkende straf moet worden opgelegd. Hij eiste tien jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest. De raadsman, mr. Thoolen, ging in op de achtergrond van dit tragisch gebeuren. Hij be toogde, dat wanneer de maat schappij haar taak en plicht ge kend had dit ongeluk niet was gebeurd. Hij zei, dat als de leden van de Tweede Kamer thans spreken over vergeten groepen, zij daar in de eerste plaats deze groep van ouders toe moeten rekenen. Centra voor kinderen als waar het hier om ging acht te hij dringend nodig. Hij be pleitte ontslag van rechtsvervol ging op grond van een tijdelijke geestesstoornis bij verdachte. Uitspraak 15 februari. ZATERDAG 3 FEBRUARI TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Wilde haren". Concertgebouw, 8 11.: ..Tus sen kogels en granaten". Hotel „Centraal", 8 uur: Prrskaarling. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Eddie op leven en dood". ZONDAG 4 FEBRUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 uur: „Tussen kogels en gra naten: 4.30 en 8 uur: „Wilde haren". Concertgebouw, 8 u.: „Tus sen kogels en granaten AXEL: Het Centrum, 3.45 uur: „Eddie op leven en dood"; 8 uur: ,.De zwarte tiran". drukkelijk, dat staking nimmer een doel der vakbeweging is ge weest, maar steeds een middel. Hij bracht dank aan de pioniers die de afdeling hebben opgericht en betrok in deze dank niet in de laatste plaats hun vrouwen. Er zijn in veertig jaar vele sociale voorzieningen tot stand gekomen en dit is mede te danken aan de mannen van het eerste uur. De afdeling Terneuzen slaat met haar ruim tweehonderd leden geen slecht figuur en spr. zeide hiervoor dan 'ook erkentelijk te zijn. De heren D. van Hecke, F. van Hecke en F. van der Hooft ont vingen vervolgens de oorkonde met insigne wegens 25-jarig lid maatschap. De heer F. van dei- Hooft is bovendien reeds ruim 15 jaar penningmeester, wat voor spr. aanleiding was deze functio naris extra in het zonnetje te zet ten. De heer De Cloo sprak vervol gens over de moeizame onderhan delingen die thans gaande zijn over de nieuwe c.a.o. in de bouw vakken en voorspelde dat men hierin een spannende periode tegemoet gaat. Voorzitter J. Slock richtte zich in een prettig speechje speciaal tot de dames van de jubilarissen en bood deze bloemen aan. Nadat de voorzitter van de Ter- neuzense Bestuurdersbond nog namens deze instantie het woord had gevoerd dankte de heer Slock allen die dit jubileum tot een waardig en herdenkingsvol ge heel hadden gemaakt. Een orkestje, onder leiding van de beer Joh. van Duyse. verhoog de op lofwaardige wijze de pret tige sfeer nog enkele uurtjes. Hef Kunstmaand Orkest. Het Kunstmaand Orkest, dal op 9 februari a.s. in het Concert gebouw voor de Z. V. U. zal op treden. is niet helemaal de oude bekende die men, gezien do pret tige relatie die er sinds enige ja ren bestaat tussen dit orkest en onze provincie, wellicht ver wacht te zullen ontmoeten. Dank zij een verhoging van subsidies aan het ensemble is het n.l. met ingang van 1 september j.l. mo gelijk geweest, het orkest uit te breiden met een aantal violen, altviolen en celli. Bovendien was de orkestleiding in staat de groep- koperblazers met een hoorn en drie trombones aan te vullen en een slagwerker aan te stellen, krachten die tot dusver incidenteel van andere orkesten moesten worden geleend. Dit betekent een grote verbe tering, waarover de bezoekers zich bijzonder zuilen verheugen, daar deze uitbreiding dit de klank en de homogeniteit van het or- kestspel ten goede zal komen. Ledenvergadering P. v. d. A. In het jeugdgebouw cle „Uit komst" hield de P. v. d. A. een ledenvergadering o.l.v. de heer W. C. v. d. Hooft, welke zeer druk bezocht werd. Namens het gewestelijk be stuur was aanwezig de heer G. J. v. Oorschot uit Sluis. In deze vergadering werd o.rn. de vol gende groslijst samengesteld 1. W. C. v. d. Hooft; 2. J. J. Vergouwe; 3. J. A. de Nooyer; 4. J. de Jonge; 5. C. Kosten; 6. D. Koster; 7. A. Vinke; 8. A. Oosterling; 9. H. Vermeulen; 10 V. Schepens; 11. J. I. do Bert. Geslaagd. Aan de Stichting Klinisch Hoger Onderwijs te Rotterdam is voor het semi-arts-examen geslaagd de heer Jb. H, van Drongelen, alhier. Jaarvergadering V'. V. V- Donderdag werd in het café „Parkzicht" de jaarvergadering gehouden van de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer onder voorzitterschap van de heer A. Brakman. Na do opening van de verga dering door de voorzitter de heer A. Brakman, die het be treurde dat de vergadering zo slecht bezocht was, verwelkom de hij de heer G. Oskamp, direc teur van de provinciale V.V.V. Na vaststelling der notulen werd de rekening over 1961 door de heren P. Verhage en A. de Hullu gecontroleerd en in orde bevonden. Hierna werd de be groting 1962 vastgesteld en goedgekeurd. Uit het jaarver slag over 1961 door de secreta resse. mevr. M. Tienstra, bleek dat de vereniging in 1961 in to taal 86 leden telt en dat de ge meente Nieuwvliet aangesloten is bij de vijf samenwerkende kustgemeenten, Retranchement. Cadzand, Nieuwvliet, Groede en Breskens, tot uitbreiding van de recreatie-actie in West Zeeuws-Vlaanderen. Bij de bestuursverkiezingen werden de heer H. Brakman en mevr. Tienstra herkozen. Na de pauze, waarin een con sumptie werd aangeboden, hield de heer G. Oskamp een verhan deling over het toerisme en het propagandavoeren voor de bad plaats Nieuwvliet als Nieuw- vliet-Bad. Aan de hand van enkele cij fers toonde hij aan dat het Vreemdelingen Verkeer in de provincie Zeeland een zeer goe de toekomst en bron van inkom sten tegemoet kan gaan. Na het beantwoorden van en kele vragen door de heer G. Oskamp over dê vakantiesprei ding en de primaire propagan- davoering bestond er gelegen heid voor de algemene rond vraag waarvoor veel belangstel ling bleek te bestaan. Na afhan deling hiervan werd de vergade ring door de .voorzitter gesloten. Filmavond- De afdeling West Zeeuws- Vlaanderen van het Nederland se Roode Kruis verzorgde een filmavond in hotel „Centraal". Vertoond werd o.m. de bekende film „Madame Curie". De heer M. J. Hoste uit Oostburg sprak een propagandistisch woord. De belangstelling was minder dan die in de voorafgaande ja ren. Vergadering van 1 februari 1962. Voorzitter: M. K. van Dijke, burgemeester. Aanwezig de leden: M. L. M. IJsebaert (wethouder), C. de Put ter (wethouder), W. de Feijter, P. J. van Bendegem, K. Hamelink, A. H. van der Lee, L. Hamelink, D. J. Oggel, J. C. van Lutik, J. Vink, E. A. Maas en J. den Doelder. Afwezig wegens ziekte C. van Bendegem. Seecretaris: P. G. van den Bosse. Opening. De Voorzitter opent de vergade ring door het uitspreken van het ambtsgebed. Notulen. De notulen van de op 16 januari 1962 gehouden vergadering wor den vastgesteld overeenkomstig het aan de leden toegezonden ont werp. Ingekomen stukken en mede delingen. Er worden geen ingekomen stuk ken behandeld. Evenmin worden er mededelingen gedaan. Voorstel tot het stichten van een gymnastieklokaal bij de open bare lagere school te Axel. B. en W. delen de raad mede, dat reeds sedert 1954 pogingen in het werk worden gesteld om te komen lot de bouw van een gym nastieklokaal bij de openbare la gere school. Op 23 november 1961 berichtte de Inspecteur van het Lager On derwijs in de Inspectie Goes, dat de kansen om voor de bouw van hel gewenste lokaal een urgentie verklaring te krijgen zeer gering waren. Bij schrijven van 25 ianuari 1962 deelde voornoemde Inspecteur aan B. en W. mede, dat hij thans in de gelegenheid is voor enkele zeer dringende gevallen fw. o. Axel) een urgentie-aanvrage op korte termün in te dienen. Voor het verkrijgen van de ur gentieverklaring en van de rijks goedkeuring is het echter nood zakelijk, dat de gemeenteraad een besluit neemt tot het stichten van het bedeelde lokaal. Aangezien de behoefte aan dit lokaal groot is en de formaliteiten op korte termijn moeten worden vervuld, hebben B en W. het nodig geoordeeld cle gemeenteraad hier voor in spoedvergadering bijeen te roepen. Onder verwijzing naar de stuk ken stellen zjj derhalve voor: n, te besluiten tot het stichten van een gymnastieklokaal bij de openbare lagere school 'Prinses Marijkeschool), mits do benodigde urgentieverkla ring en cle rijksgoedkeuring worden verkregen; b. aan hen machtiging te verle nen al datgene te verrichten, waardoor een spoedige stich ting van dit lokaal kan worden bevorderd, waaronder ook valt te rekenen het geven van een opdracht aan het Architecten bureau Groosman te Rotter dam tot het maken van een schetsplan. Het voorstel van B. en W. wordt zonder bespreking en stemming aangenomen. Rondvraag. De heer 1\ 3. van Bendegem vraagt, om de woning van het hoofd der Prinses Marijkeschool grondig op té knappen. De onder- houdstoestand''van deze woning is slecht. Voorts informeert cle heer P. J. van Bendegem hoe het komt, dat de fa F. C. Antheunis te Axel nu al 3 jaar achtereen de stoffering en vloerbedekking voor cle ge meente verzorgt. Andere Axelaars kunnen hier ook voor zorgen. De heer Oggel vestigt er de aan dacht op, ciat de raad vorig jaar een motie heeft aangenomen over cle vaste oevei verbinding. Een aantal gemeenten uit Zeeuws- Vlaanderen heeft hieraan adha'c- sie betuigd. Spreker heeft gelezen, dat de ge meente Hulst kortgeleden weder om aandacht heeft besteed aan de vaste oeververbinding. Hij geeft B. en W. in overweging in con tact te treden met het gemeente bestuur van Hulst en eens samen te bekijken wat de gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen gezamenlijk in dezen kunnen doen. Als er een paar gemeenten (liefst niet cle kleinste) zijn. di'e het initiatief nemen, dan is et misschien een mogelijkheid dat alle gemeenten te samen verdere stappen kunnen doen. We moeten deze zaak warm houden, daarom hebben wij des tijds die molie ingediend. Misschien is er op het ogenblik weer een aanleiding om deze kwestie weder om op te nemen. Sluiting. Hierna sluit do Voorzitter de vergadering met dankgebed. LAMMERSDORF GEÏSOLEERD Het Westduitse dorpje Lam mersdorf bij de Belgisch grens is onder quarantaine geplaatst nadat de artsen van deze plaats van 1400 inwoners hadden be vestigd, dat een meisje van 9 jaar inderdaad pokken heeft. Donderdag heeft de overheid de bevolking van Lammersdorf aangemaand zich te laten in enten. Zoals wij reeds eerder hebben gemeld, keerde op 24 december een arbeider van een bedrijf in Lammersdorf uit India terug. Op 8 januari deden zich bij hem de eerste verschijnselen van pok ken voor, doch het bleek een goedaardige vorm van ziekte te zijn. (De betrokkene is in 1960 ingeënt)Op 20 januari werd het 9-jarige dochtertje van deze ar beider ziek. Zij blijkt nu even eens pokken te hebben. Volgens de artsen is de toe stand van het meisje ernstig. In Hennef bij Bonn heerst pok kenalarm nadat gebleken was dat de arbeider uit Lammers dorf 22 uur in Hennef is ge weest om daar montagewerk zaamheden te verrichten. De autoriteiten hebben de bevol king van Hennef aanbevolen zich te laten inenten. Zeven tien mensen die in contact zijn geweest met de arbeider, zijn geïsoleerd. In een machinefabriek te Sürth bij Keulen zijn vrijdag tweeduizend arbeiders inge ënt omdat twee van hen ie Hennef in contact waren ge weest met de pokkenpatiënt uit Lammersdorf. In Aken is donderdagavond een 22-jarige man uit een asiel voor daklozen in een ziekenhuis opgenomen omdat men vreest dat hij pokken heeft. Het asiel, waarin zich achttien jongelieden bevonden, is onder quarantaine geplaatst. De gezondheidsdienst in de Belgische provincie Luik heeft vrijdag het maken van niet strikt-noodzakelijke reizen naai de Duitse bondsrepubliek ont raden. Aanleiding is een geval van pokken, dat is geconstateerd in Lammersdorf. Twee grensposten aan de Duits-Belgische grens zijn tot nader order gesloten en in een tweetal gemeenten in België na bij Lammersdorf wordt de bevol king in de gelegenheid gesteld zich te laten inenten. De controle aan andere grens posten tussen de Bondsrepubliek en België is verscherpt. Voor de reizigers uit Engeland geldt reeds enige dagen het voorschrift, dat zij by aankomst per vliegtuig of schip in België een internationaal vaccinatiebe wijs moeten kunnen tonen. De reizigers, die hierover niet be schikken. hebben de keus zich alsnog te laten inenten of in qua rantaine te worden geplaatst. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend S uur wordt de praktijk der artsen waarge nomen door dokter J. J. J. v. d. Griek, Scheldekade 27, tel. 2020. Apotheek geopend: Klaassen, Noordstraat 54, tel. 2090. Zondagdienst Kruisvereniging gen Groene en, Wit-Gele Kruis: zr. A. vah Ravels Leeuwenlaan 31. tel. 2706. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. Jan sen, Bernhardstraat 2 te Axel, tel. 01155—893. De Oostduitse communistische pers wijdt in het algemeen grote aandacht aan deze „gevaarlijke gewelddaad aan de staatsgrens". MCNTMLflUCTS Tc den hoest, tn Keelpijn Uitwerking frappan» DIT IS DE WEG 1 Dit is de weg. Jesaja 30 21. Dat is wel: groot-evangelie! Er is dus een weg. Zó ver kunt u niet liggen zó diep kunt u niet vallen in zó grote desola- tie kan uw leven niet verzonken zijn in zó hopeloze verstik king kunt u niet gevangen zit tenof er Is een weg. U zier geen weg meer. U hebt uzelf er steeds dieper ingewerkt. U wilt nu maar rechts of links naar de dood uitwijken. „Ik weet niets meer en het kan me ook niets meer schelen", schreeuwde die jonge vrouw in heftige levenscri sis me toe door de telefoon. Hoort gij allen wier leven op kantelen staat die in wanhoop op uw kamer zit die geen kracht meer kunt opbrengen om de dag te beginnen hoort naar de Stem achter u: er is een weg. Er is een weg uit alle nood, te allen tijd, voor alle mensen. Uit de gru welijkste levensverwoesting, uit het diepste verdriet, uit de don kerste wanhoop, uit de zwaarste schuld is er een weg. Als alles u bij de handen afgebroken is als u met de mensen en met de dingen en ook met uzelf volko men aan het eind is dan fluis tert nóg de Stem: er is een weg. Het evangelie van de Stem is niet vaag of onzeker. U weet. wat u eraan hebt en waar u aan toe is. Duidelijk en concreet klinkt het: „Dit is de weg." Daarmee wordt alle zwerven „rechts of links" dus eens en voorgoed af gesneden. Experimenteren met de weg zien. hoe we uitkomen is er niet meer bij. De Stem maakt een einde aan alle geschar rel en geschipper in uw leven. De Stem spreekt met autoriteit: „Dit is de weg." Aan die wijzing hebt u zich te onderwerpen. „Wie oot moedig luist'ren wil, zal de rech te paden leren." (Uit „De Stem achter U.") OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZONDAG 4 FEBRUARI. NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Vic. S. den Blaauwen; 2.30 uur Do. P. J. Pennings (Be diening H. Doop). Hoek: 10 uur Ds. W. J. van Meeu wen; 2.30 u; Ds. W. J. van Meeu wen (Bed. H. Doop). Hontenisse: 9.30 uur Ds. E. Ed. Stern, van Sas van Gent. Hulst 10 uur Ds. R. G. J. Timmer?. Philippine: 11 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 9.30 uur Wika W. de Haan. Sluiskil: 9.30 en 11 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Terneuzen,: (Noordstraat) 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt (Bed. H. Doop); 3 uur Ds. J. Scholten; 'Kerkhoflaan) 9.30 uur Ds. J. Poelman: (Gebouw Bethel) 10 u. Jeugdkerk. Zaamslag KT uur Ds. Ph. M. Becht (Bevestiging diaken); 2.30 uur Ds. J. G..N. Cupédo, van Sluiskil. Othene: 2.30 uur Ds. Ph. M. Becht. GEREFORMEERDE KERK. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. A. van Leeuwen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Sas van Gent (zaaltje van de Ned. Herv. kerk)7 uur Ds. A. J. Verbeek. Terneuzen10 uur en 3 uur Ds. W. C. van Hattern. Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer. 63) (Nadruk verboden.) Zij reikte het aan en juf (rouw Blacklock las het. „Neemt u toch plaats, juffrouw Marple," noodde zij, „het verbazend vriendelijk van u, dat u dit is komen bren gen." „Onze predikant is toch zo'n verstandig man." zei ze rustig, toen ze zijn briefje had gelezen. ..Hij put zich niet uit in hoog dravende troostwoorden.Zegt u hem maar, dat ik het helemaal aan hem overlaat en met zijn voorstel accoord ga. Haar lieve lingsgezang was: „Leid, vriend'- lijk Licht!" Hier brak haar stem pldtseling af. Op gevoelige toon zei juffrouw Marple: „Ik ben maar een vréém de, doch ik vind het zo erg, erg verdrietig voor u." Toen barstte juffrouw Black- lock opeens in onbeheerste tra nen uit. Het was een bitter, over weldigend verdriet, waartegen niets te beginnen viel. Stil zat juffrouw Marple daarom naast haar. Tenslotte richtte juffrouw Blacklock zich op. Haar ogen wa ren rood gezwollen en haar ge zicht zag vlekkerig. „Neemt u mij niet kwalijk.zei ze. „Wat ik verloren heb.... was Door AGATHA CHRISTIE de laatste -schakel met eigen jeugd.... de enige, die van alles nog wist en met wie ik over al les spreken kon.Nu zij cr niet meer is ben ik_Jhelemaal alleen overgebleven." „Dat kan ik zö helemaal met u mee voelen." troostte juffrouw Marple. „Je bent zo hopeloos al leen. als de laatste wegvalt, die ook dezelfde jeugdherinneringen heeft. Ik heb ook niemand meer, die mij als kind gekend heeft., niemand meer uit mijn eigen jeugd. Dat gevoel van een een zaamheid ken ik al lang!" Beide vrouwen zaten nu enige tijd zwijgend naast elkaar. „U begrijpt het volkomen." hernam toen Letitia Blacklock. Zij stond op en ging; nap'r haar bureautje. „Ik zal even èen briefje aan de dominee schrijven." Zij hield haar pen mét moeite vast en schreef onhandig. „Gewrichtsrheumatiek". ver klaarde zij. .,^'oms kan ik hele maal niet schrijven. Als u zo vriendelijk wilt "zijn dit voor me mee te nemen..'.." Toen klonk er oen mannenstem in de gang. „O, daar heb je in specteur Craddock!" zei ze. Zij ging vlug voor de' spiegel even niet een poedéVdonsje over haar gezicht. Toen trad Craddock met tars, ontstemd gelaat binnen. Met afkeuring keek hij naar juf frouw Marple. „Tref ik u hier?" vroeg hij. Juffrouw Blacklock wendde zich tot hem. „Juffrouw Marple was zo vriendelijk een briefje van de dominee te brengen!" Zenuwachtig geagiteerd kwam juffrouw Marple: „Ik ga al. ik ga al.... laat ik u vooral niet dé- rangeren. „Was u ook bij het verjaars- l'eestje tegenwoordig?"' Geagiteerd antwoordde zij: „O, nee, nee.... ik niet. Ik was met Dot uit." „Dan kunt u mij ook niets ver tellen." Craddock hield demon stratief de deur voor haar open en juffrouw Marple, heel gedwee, wandelde weg. „Aagje Nieuwsgierigdat oude mens!" zei de inspecteur, toen hij de deur achter haar ge sloten had. „O, nee, ze is heus één en al' hulpvaardigheid en volmaakt on schadelijk," verzekerde juffrouw Blacklock. Craddock dacht bij zichzelf: „Zo gevaarlijk als een ratelslang, als je eens wist!" Maar hij was wel wijzer dan dat hij iemand in vertrouwen zou nemen. Zeker niet, nu hij wist, dat er werkelijk een moordenaar rondwaarde, die nergens voor terugdeinsde. Hij wou ook niet, dat juffrouw Mar ple misschien hel derde slacht offer zou worden. „Ik zal mijn tijd niet met be tuigingen van deelneming' ver- pillen. juffrouw Blacklock." sprak hij. L'genlijk voel ik mij min of meer schuldig aan dit sterfgeval. Dit hadden wij beho ren te voorkomen!" „Ik zie niet in hoe dat gekund had." verzekerde juffrouw Black lock. „Nee.... het zou ons ook niet makkelijk zijn gevallen. Maar nu het gebeurd is moeten we vlug handelen. Wie zit hier achter, juffrouw Blacklock? Degene, die tweemaal tip u schiet en vergif op uw nachtkastje plaatst? Als we niet oppassen is het de vol gende maal raak." Juffrouw Elacklock huiverde „Ik heb ér heus geen idee van, inspecteur,ik heb géén idee!" „Ik ben bii mevrouw Goedler geweest en die heeft mij alles verteld wat zij te vertellen had. Veel was het niet. Maar er zijn toch een paar mensen, die belang hebben bij uw dood. Allereerst Pip en Erqma. Die Patrick en Julia hebben wèl de goede leef tijd, maar vallen toch buiten be schouwing. Hun antecedenten staan namelijk vast. Vertel u mij nu eens, juffrouw Blacklock, zoudt u Sonia Goedler nog hert- kennen indien u haar weer ont moette?" „Sonia herkennen? Maar na tuurlijk. Zij zweeg plotseling „Dat wil zeggen," liet ze er lang zaam op volgen, „ik weet het werkelijk, niet.Het is dertig jaar geledenze zal nu een oude vrouw moeten zijn." ,Hoe zag ze cr uit in uw her innering?" (Wordt vervolgd.) GEREF. KERK (Vrijgemaakt: Hoek: (0 uur leesdienst;,4,30 ,uur Ds. H. Smit, van Terneuzen. Terneuzen10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen: (Frans Halslaan): 10 uur en 3 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur «n 2 uur laee- dienst. Terneuzen (Vlooswjjkstraat)9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en uur Ds. A. de Reuver. Samenkomst in „Bethel". Terneuzen7.15 uur Ds. De Jonge, van Yerseke. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur Heiligingssa- menkomsit; 7.30 uur Verlossings samenkomst. Leidster: Kapi- teine A. C. v. Engelen. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 7.00 uur en 8.30 uur Gele zen H. Mis; 10.00 uur Gezongen H. Mis: 14.00 Lof en 19.00 uur Gelezen H. Mis. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H Missen. Sas van Gent: 7 uur. 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen. Sluiskil: 7.30 uur, 9.15 uur. 10.30 uur en 17.00 uur H.M. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen; 17.00 (5 uur) Avondmis. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZATERDAG 3 FEBRUARI. NED. HERV. KERK. Cadzand: 3 uur Ds. A. C. W. ten Cate (Huwelijksinzegening). Schoondijke: Geen Avondgebed. ZONDAG 4 FEBRUARI. NED. HERV. KERK. Biervliet: 11 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans; 6.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 10 uur Ds. A. C. \V. ten Cate. Groede: 10 uur Ds. J. Folkertsma. van Wanneperveen (bev. van Ds; H. W. Doornink); 2.30 uur Ds. H! W. Doornink. (Intrede.) Hoofdplaat: 10 uur Eerw. heer H. J. Begeer. Nieuwvliet9.30 u. Ds. W. S. Even- huis. van Biervliet. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 19 u. Ds. C. Balk. van Sluip. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman (Bed. H. Doop). Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk Waterlandkerkje: 10 uur Dp. W. B. Bergsma. IJzendyke: 10 u. Ds. C. van Evert. Zuidzande: 10 uur Ds. J. Eijgen- daal. (Bed. H. Doop.) WOENSDAG 7 FEBRUARI. Oostburg: 7 uur Ds. W. S. Hugo v. Dalen (Avondgebed). (Kerk centrum.) DONDERDAG 8 FEBRUARI. Zuidzande: 3 uur Ds. J. EJjgendaal (HuweH)ksinzegenin,g).

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2