Wie adverteert een moord I Guinese David trotseert Russische Goliath Roland terug uit Peru Aanbieding f E SPIJSGARRE'S 98 c! TER TERNEUZEN begraven BEURSO VERZICHT De strijd tegen de O.A.S. in Algerië TERNEUZEN UEN's BAKKERIJ 18e Jaargang Nr 5507 Eén der grootste zorgen Complot ontdekt ^^JWÊkmÊÊmm. Recordverkoop in 1961 van nieuwe personenauto's ROBERT KENNEDY NIET NAAR MOSKOU De Britse wapenleveranties aan Indonesië VEROORDELIN GEN IN ZUID-KOREA DE OOSTDUITSE DOUANE Nog ernstige bezwaren tegen Mammoetwet AANSLAGEN IN PARIJS Uni gekleurd i-98 175 x 230 6.98 teit 4.45 - 2.98 van 39.75 NU 19.95 van 14.95 NU 9.95 NU 2.95 1.95 - 0.98 - 0.48 110 x 160 'ol l-persoons J-persoons 2.98 NU 13.63 NU 16.74 EN is 170 x 220 NU 23.80 !lllllll!ll|li:illlllllllllll|l|l|l|l|l|||l|||||||||!|l|||!l!l]|||||l|l|l|i|||||||;||0||iio KTORTJES en 70 cent g NILLE BATONS TTERKOEKJES 110 cent li A M E Tel. 319£ - TERNEUZEN 1 llll.'IÜIIIIIIIIilllllllllllllilllllüilllllllllilililülllllllllllllllllllllüMlillllinia !6 t/m MAANDAG 29 JAN. ïvang 8 uur M en oudCotuu/ i Jzoéoess Rudolf Prack Waltraut Haas Hans Moser Peter Week CENTRAFILM N.V. S als Mariandl, een meisje haar moeder als haar zelf en hoe. Toegang alle leeftijden. WOENSDAG 31 JANUARI ivang 8 uur ALLAN POE's onsterfelijke - PHILIP VVINTIIROP ELEINE FAHEY >lor Cinemascope film: elverhaal uit de literatuur uw van het geslacht Usher. spannend. Men had haar alleen Edgar Allan Poe kon ochten van een maniak zo hrijven Toegang boven 18 jaar. ir en 4.30 uur: (Toegang alle leeftijden) r, in het Concertgebouw: D BEGRAVEN" VRIJDAG 26 JANUARI 1962 IJE ZEEUW Chroesjtsjef gelooft in de mo gelijkheid en zelfs de noodzake lijkheid van een vreedzame con currentie tussen de communis tische en de zogenaamde kapi talistische wereld. Dat is voor. communisten en niet-communis- ten (de Stalinisten onder de eersten niet meegerekend) een geruststellende wetenschap. De Sowjetleider gelooft boven dien. dat in die strijd zonder oorlogsgeweld de communisten de definitieve overwinning zul len behalen. Het is aan de vrije wereld hem in dit geloof te be schamen. Chroesjtsjef heeft enige argu menten ter staving van zijn be wering. Het belangrijkste daar van is wel ditde welvaart in de niet-gebonden. onderontwikkel- Ie landen stijgt, dank zij de hulp, die door communisten en „kapitalisten" wordt geschon ken. Maar de welvaart in de kapi talistische landen stijgt sterker. Daardoor wordt de kloof tussen de arme en rijke landen niet kleiner, zoals wenselijk zou zijn, maar steeds groter En Chroes jtsjef houdt het er op, dat dit de niet-ontwikkelde landen er toe zal brengen het politiek-eco- nomische stelsel te omarmen, waarvan de communisten hei- lig geloven, dat het alleen-zalig- makend is. Die argumentatie van Chroes jtsjef is bepaald niet dom. In derdaad is het voortdurend gro ter wordende verschil in wel vaartspeil op de wereld één van de grote zorgen van het Westen. He: feilloze geneesmiddel is nog I n t gevonden. Kennedy's eco- I nc:r.isch plan voor Zuid-Ameri- ka betekent wel een nieuwe aanpak, maar de uitwerking er van zal pas over jaren te con stateren zijn. Inmiddels kan het Westen zich wellicht troosten met het feit, dat, naar nu is gebleken, he begrijpelijke verlangen naar meer welvaart toch niet de eni- het begrijpelijke verlangennaar leiders der nog weinig ontwik kelde landen is. In Afrika zijn twee machtheb bers, op wie Ghroesjtsjei nui/en meende te kunnen bouwen: Nkroemah van Ghana en Sekoe Toeré van Guinee, de vroegere Franse kolonie, die alle banden met het voormalige moederland verbrak om eigen wegen te kun nen gaan. Met de vriendschap van Sekoe Toeré is het nu ech ter afgelopen. verontwaardigde hebben ge speeld en als tegenmaatregelen onverwijld een ambassadeur uit de Sowjet-Unie hebben verwe zen. Niet zo in Guinee. Daar heen werd Chroesjtsjefs gesle pen „trouble shooter", vice-pre mier Mikojan, gezonden om Sekoe Toeré te overtuigen van Moskou's toch al zo goede be doelingen. Dat is mislukt. Afgestraft Sekoe Toeré heeft Mikojan verteld, dat Guinee's eigen we gen inderdaad Guinese en geen Russische wegen zijn. Hij heeft hem bovendien te verstaan ge geven, dat de souvereine staat Guinee geen Russische inmen ging in zijn binnenlandse aan gelegenheden duldt. En toen Mikojan het probeer de met wat chantage, door er op te zinspelen, dat Guinee nu maar eens moest beginnen met de aflossing der Russische le ningen, gaf Sekoe Toeré hem een afstraffing door hem uren lang te laten anti-chambreren. Daarna kon Mikojan onverrich ter zake naar Moskou terugke ren. Een nieuwe Russische am bassadeur is inmiddels in Cona- cry gearriveerd, maar die moet er op rekenen, dat hij duchtig op de vingers zal worden geke ken. Het Westen kan uit deze ge schiedenis iets leren. Het natio nalisme, vooral van de jonge staten, is veelal overdreven en irriterend. Maar het dient te worden ontzien. En benadert men het op de juiste wijze, dan is er een goede kans, dat niet nog eens een miljard mensen op óe duur der zijde van het communisme kiezen. (Nadruk verboden.) Of het proces, dat Guinee ge heel in communistisch vaarwa ter moest brengen, de Russen niet snel genoeg verliep, of dat zij toch te weinig vertrouwen hadden in Sekoe Toeré, die op eigen kracht en niet met hulp van het Kremlin aan de macht is gekomen? In ieder geval werd in de hoofdstad van Guinee, Conacry, een communistisch complot ontdekt, dat als fijne bijzonderheid ook in 'n moord aanslag op Sekoe Toeré voor zag. De Russische ambassadeur in Conacry was diep in de sa menzwering verwikkeld. Daar uit trok de Guinese leider de enig juiste konsekwentiehij zette die diplomaat de grens over. Men kan zich voorstellen, wat er zou zijn gebeurd, indien zo iets in een Westelijk land was geschied. Het Kremlin zou de (Adv.) want Akkertjes zijn instant cachets met 4-VQudig werkend micropoeder. Ontdek óók de weldaad van Akkertjes 6 stuks 50 ot. De verkoop van nieuwe per sonenauto's heeft in 1961 weer een record bereikt. Er werden namelijk 120.196 kentekenbewij zen afgegeven tegen 100.156 in het jaar daarvoor. De „RAI", het officiële orgaan van de Ne derlandse vereniging de Rijwiel en Automobielindustrie, waarin deze mededeling is opgenomen, noemt dit „een nieuw record, dat niet nalaat ook buiten de bran che de aandacht te trekken", De Amerikaanse minister van Justitie, Robert Kennedy, heeft maandagavond meegedeeld dat hij tijdens zijn volgende maand te houden wereldreis géén be zoek zal brengen aan de Sowjet- Unie. De broer van de Ameri kaanse president verklaarde dat hij wel een informele uitnodiging voor een bezoek aan Moskou heeft ontvangen, maar dat hij zijn plannen niet kan wijzigen, hi de toekomst hoopt hij echter de Sowjet-Unie te bezoeken. Robert Kennedy en zijn vrouw Ethel zullen begin februari een reis door Azië en Europa maken. De Nederlandse ambassadeur in Londen, mr. A. W. C. baron Bentinck van Schoonbeten, heeft woensdag een onderhoud Y.an ®en half uur gehad met de ■Britse onderminister van Bui tenlandse Zaken, Edward Heath. Een woordvoerder van het Rntse ministerie van Buiten ga5 Zaken zei dat hoofdzake- hjk is gesproken over de ge meenschappelijke markt. Vol te rï'Plomatieke waarnemers v„ eTlter ook de opschorting TnïL l?6 waPenleveranties aan ®onesië ter sprake gekomen. n„if„ i ones'sche minister van drin v!an.dse Zaken> dr. Soeban- vprv'u, intussen in Djakarta sluU betreurt4 h6t BritSe be' Een vroegere Zuidkoreaanse minister van Financiën, Joeng Soen Kim, is dinsdag door een Zuidkoreaans revolutionair tri bunaal veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf omdat hij zich op onwettige wijze verrijkt zou hebben. Hij kreeg voorts een boete van ongeveer veertienhon derd gulden. Voor hetzelfde feit werd voorts een voormalige luitenant- generaal van het Zuidkoreaanse leger tot levenslange gevange nisstraf veroordeeld. De voor malige bevelhebber van de Ko reaanse vlootoperaties, vice-adr mi raai Jong U Lee, die beschul digd was van verduistering, kreeg drie jaar gevangenisstraf. De Oostduitse Volkskamer heeft woensdag de nieuwe doua- newet in behandeling genomen. De minister voor Buitenlandse Handel, Balkow, zei dat de nieu we wet „de onaantastbare soeve reiniteit van onze staat" bekrach tigt. Oost-Duitsland moest een zelfstandig douanegebied worden. Dit zou overeenstemmen met de werkelijke toestand in Duitsland. De bondsrepubliek had zich met haar nieuwe douanewet van I januari j.l. soevereiniteitsrech- ten over gebieden van de D.D.R., Polen, de Sowjet-Unie en Frank rijk aangematigd, aldus minister Balkow. De commissie uit de Tweede Kamer ter onderzoek van de wet ter regeling van het voort gezet onderwijs heeft aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat zij, ondanks ernstige bezwa ren welke bij een aantal leden zijn blijven bestaan, besloten heeft te verklaren, dat de open bare behandeling van het on derhavige wetsontwerp naar haar mening voldoende is voor bereid. INTERNATIONALS IN HERSTEL Nadat de internationale waar den de voorgaande beursdagen steeds koersverliezen te zien hebben gegeven, heeft het Dam rak gistermiddag een flink koersherstel voor genoemde fondsen geregistreerd. De sti mulans voor dit herstel ging uit- van Wall Street. Na aanvanke lijk wederom een dalende ten dentie te hebben ingeslagen, gaf Wall Street woensdag tegen het slot een krachtig herstel te zien waardoor de stemming een vast karakter kreeg. Hiervan profiteerden de Nederlandse hoofdfondsen met als gevolg dat de koersen voor deze fond sen woensdagavond een groot gedeelte van de eerder op die dag opgelopen koersverliezen konden inlopen. Gistermiddag was de tendentie direct bij de opening aan de vaste kant. Phi lips zette een streep onder de koersdaling van de vorige beurs dagen. Dit aandeel lag op 965, circa 9 punten hoger in de markt. AKU's kregen sterke steun van de Amerikaanse doch ter de „American Enka". Deze maatschappij heeft in 1961 een netto winst behaald van 4.46 dollar per aandeel, tegen 0,51 dollar per aandeel over 1960. Het AKU-concern bezit 55 pro cent van het aandelenkapitaal „American Enka". De rayon aandelen doorbraken de 400 pro cent-barrière bij een notering op 401. De vorige slotkoers was 393. Unilevers ruim een gulden hoger op 186,80. Kon. Olies deden het wat kalmer aan. Deze aandelen lagen op 123,80, circa 40 cent beter in de markt. Hoog ovens deden van zich spreken met een koerswinst van circa 8 punten op 758. Hoewel er in de hoeken van de internationale waarden meer omging dan de vorige beursdagen het geval is geweest, kon het Damrak toch nog niet van een drukke beurs- dag spreken. Het buitenland had hier en daar enige belang stelling. In de cultuursector waren ringen te zien. De koersen schommelden rond het vorige slotniveau. Staatsfondsen weder om aan de vaste kant. Aandelen Van Swaay en die van Ubbink-Davo werden iets hoger geadviseerd. Ook Broca des kreeg een hogere advies prijs. Deze aandelen lagen de laatste tijd steeds aangeboden in de markt. Tussen de heren Hope en Co in Amsterdam en de heren R. Mees en Zoonen in Rotterdam is een belangengemeenschap tot stand gekomen. Beide firma's blijven afzonderlijk bestaan. Op de inschrijvingen van de rentespaarbrieven 2de lening Bank voor Nederlandse Ge meenten van dinsdag j.l. zal circa 2 procent worden toege wezen. De toewijzing op de eer ste lening van enige weken ge leden was 1 procent. Maandag a.s. zullen de spaarbrieven 2de lening voor het eerst worden genoteerd. Aandelen „De zeven provinciën" lagen gevraagd in de markt. Het bod op de aan delen en oprichtersbewijzen „De Wereldhaven" van respectieve lijk 300 pet en 20.000 wordt, zo delen opdrachtgevers mede, ge stand gedaan. De Twentsche Bank stelt over het afgelopen boekjaar een on veranderd dividend van 12 pro cent voor over het van ƒ49 min tot 55 min verhoogde aan delenkapitaal, Beursindices Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel, etc. Algemeen 23/1 24/1 25/1 554.22 551.20 556.19 367.98 368.04 368.23 181.72 180.83 180.61 251.05 246.93 248.65 161.63 162.10 162.51 404.43 402.69 405.25 Nabeurskoersen AKU397400 (40014) Kon. Olie: 123.00—123.50 slot 123.00 Philips: 954—962 slot 954 certificaten Deli opnieuw in Unilever: 185.50187.00 reactie. Het koersverlies beliep circa 60 cent. De scheepvaart aandelen gaven weinig verande- slot 185.50 Hoogovens: 754 Slot 754 (123.80) (965%) (186.80) (759Va) Roy Roland, de 4 jaar oude Duitse herder die anderhalve week geleden ijlings met zijn baas, de Amsterdamse Tsjech R. J. Toman, naar Peru vloog om daar met zijn scherpe neus aan te wijzen waar zich onder de dikke laag modder, steen en ijs nog slachtoffers bevinden, is gistermiddag op Schiphol terug gekeerd. Het trouwe dier daalde met zijn baas de trap af en vol deed in de nieuwe conferentie- kamer feilloos aan alle bevelen die hij kreeg. „Roy heeft helaas niemand meer het leven kunnen redden", vertelde Toman, oprichter van de Nederlandse Reddingshon den Brigade en eigenaar van ettelijke hondenkennels in Nederland, „want toen wij za terdag 13 januari op de plaats van de ramp aankwamen waren de ruim 4300 slachtoffers al dood. Wel heeft Roy op het Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.0910.19, Ca nadese dollar 3.413.46, Ameri kaanse dollar 3.58'/a3.6272, Bel gische frank (100 7.21727.26 7a, Franse frank (100 72.4072.90, Duitse mark (100) 89.9090.40, Zweedse kroon (100) 69.25 70.25, Zwitserse frank (100) 83.4083.90, Deense kroon (100) 51.7052.70, Noorse kroon (100) 50.0051.00, Oostenrijkse schil ling (100) 13.95—14.05, Italiaan se lire (10.000) 57.00—59.00, Por tugese escudo (100) 12.3012.45, Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.92726.077a. hoogste punt langs de rand van de vallei aangewezen waar zich lijken onder het puin bevonden. In totaal heeft men op die ma nier 138 slachtoffers snel kun nen bergen". Toman bevestigde overigens, dat men die lijken ook wel zon der hond zou hebben aangetrof fen, maar dat doet volgens hem aan het principe van zijn ideaal niets af. „Alleen de hond kan op zulke rampzalige plaatsen nog ruiken waar levende of dode mensen bedolven zijn", ging hij voort. „Wij waren nu pas vier dagen na de ramp aan het zoeken en dat is wel wat laat. Als we er meteen bij wa ren geweest hadden we waar schijnlijk nog levens kunnen redden". Volgens de bevolking van de vier getroffen dorpen is de la wine op woensdag 10 januari vermoedelijk veroorzaakt door de knal die een militair vlieg tuig teweeg bracht, dat die dag in de buurt van de 6730 meter hoge Huascaran-berg de geluids barrière doorbrak. Daardoor was op de top een sneeuwlawine in beweging gekomen, zo ging Toman voort, die in een meer terecht kwam. De wanden van dit meer braken en zo stortte de lawine zich met rotsen, puin, sneeuw en Ijs, glijdend en drij vend op het water uit het meer, de vallei in. Op een hoogte van 4000 meter werden daar de vier dorpen van de aardbodem weg gevaagd. De lawine voerde stuk ken rots met een doorsnee van wel 8 meter met zich mee. De faam van de Nederlandse viervoeter was het dier reeds vooruit gegaan. Op een militair vliegveld in Lima liet de presi dent van Peru zich met zijn echtgenote samen met de heer Toman en Roy vereeuwigen. Toen nam met uitzondering van de president zelf iedereen plaats in een Dakota, die na 2 uur vlie gen op het 22 km van de ramp gelegen vliegveld Caras landde. De dag werd besloten met een vlucht in een helikopter boven de getroffen vallei. Ook Roy keek met grote belangstelling uit de geopende deur van het toestel naar beneden. Hij had geen last van enige hoogtevrees. Daags daarop begon langs de hoogste rand van de vroeger nog bewoonde, daar thans ech ter uitgestorven wereld, de treu rige en sinistere speurtocht naar slachtoffers. „Het was on begonnen werk. Overal bevond zich een vorm van soppend drijfzand. Ik kon me nergens op wagen en hield de hond aan een 10 meter lange lijn. Hij zak te af en toe in het puin en de modder weg", vertelde Toman. Hij had het zoeken al na 2 dagen gestaakt en was terugge keerd naar Lima. „We konden daar boven haast niet blijven. Het was er gloeiend heet en bo vendien moet je toch eten, drin ken en slapen". In Lima had hij met de hond enorme belangstelling genoten. Vol trots toonde hij op Schip hol zijn borst, waarop een grote gouden broche pronkte: de gou den Inca van Peru, hem uil er kentelijkheid voor de verleende hulp opgespeld door generaal Bossio van de Peruviaanse leger-academie. „Ze boden me enkele tiendui zenden guldens voor Roy, maar dat beest is niet te koop. Wel heb ik een contract afgesloten voor de levering van een tien tal andere jonge en opgeleide speurhonden. Die ga ik, hoop ik, over 5 of 6 weken zelf naar Peru brengen. De politie daar weet nog niets van hondendres- suur af. Trouwens onder de primitieve bevolking van die dorpen heerst het grootste bij geloof. Ze hadden daar geloof ik gedacht, dat Roy de doden weer tot leven kon roepen". Woensdag is te Algiers van Franse officiële zijde medege deeld dat de politie aldaar het „kantoor voor politieke- en voorlichtingszaken" van de on dergronds werkende uiterst- rechtse organisatie van het ge heime leger (O.A.S.) heeft ont dekt. Het bevond zich in een 56) (Nadruk verboden.) Craddock maakte van de gele genheid gebruik, dat zij even zweeg, om op te merken: „U zei daarnet, dat uw man zijn ver mogen aan juffrouw Blacklock heeft nagelaten, omdat hij nie mand anders wist. Maar dat is toch eigenlijk niet waar? Hij had toch een zuster?" „O. ja, Sonia. Maar daar had hij jaren geleden al definitief mede gebroken." „Tengevolge van haar huwe lijk?" „Juist. Ze was getrouwd met een man, diehoe heette hij ook weer....?" „Stamfordis." „Juist, Dmitri Stamfordis. Randall noemde hem 'n schurk. Ze hadden van het eerste mo ment het land aan elkaar. Maar Sonia was dol op hem en wou en zou met 'm trouwen. Waar om ook niet? Mannen denken daar zo merkwaardig over. Sonia was geen kind meer ze was vijf en twintig! Ze wist best wat ze deed. Ik weet ook, dat de man eigenlijk een schurk was en dat Randall hem ver dacht van een valse naam te hebben aangenomen. Maar hoe het zij, Randall kon het niet zet ten, dat de man zo'n zeldzame charme had voor vrouwen. Hij was net zo verliefd op Sonia als I men?" „Nooit," zei hij, „die 0 Door 0 AGATHA CHRISTIE zij op hem. Sonia was een heel mooi meisje, moet u weten. Wat had ze niet een geestIk geloof dat, wanneer haar huwe lijk ongelukkig was geworden, ze Dmitri eenvoudig in de steek zou hebben gelaten. Zij had eigen vermogen en was totaal onafhankelijk." „Is de ruzie nooit bijgelegd?" „Neen, nooit. Toen ze een paar jaar getrouwd waren schreef ze mij, dat ik Randall maar moest vertellen, dat zij volmaakt gelukkig was en dat ze moeder was geworden van een tweeling. Die brief kwam toe» uit Boedapest." „Noemde zij ook de namen van haar kinderen?" „Ze wou ze Pip en Emma noe men, zei ze, maar of dat ook ge beurd is? Het klonk mij meer als een grapje in de oren. Ik heb nooit meer van ze gehoord, om dat het hele gezin vrij kort daarop naar Amerika is ver huisd „Heeft u haar brief misschien nog ergens bewaard?" „Neen, dat geloof ik niet. Randall wou ook niets meer van haar weten en daardoor is ze helemaal uit onze gedachten ge raakt. Ik heb hem nog gezegd: „Stel, dat Blackie vóór mij komt te overlijden, zou je dan je zus ter niet tot erfgename benoe- man van haar zou best met mijn buiten kunnen gaan strij ken. „Haar kinderen dan," stelde ik voor.,.., Pip en Emma en misschien nog alle later gebo ren broertjes en zusjesNu, toen heeft hij dat goed gevon den." „Maar heeft nu al die tijd nooit meer iets van uw schoon zuster of haar kinderen ge hoord?" herhaalde Craddock langzaam. „Niets, niets.... ze kunnen dood zijn.... ze kunnen overal zijn „Ze kunnen zelfs in Chipping Cleghorn zijn," dacht Craddock bij zichzelf. Als ried zij zijn gedachten, liet zij er met iets van ongerust heid op volgen„Laat ze Blackie niet in gevaar bren genBlackie is lieflaten ze haar geen kwaad doen.... Haar stem verstierf. Craddock zag dat zij vaalbleek was gewor den en grijze schaduwen om haar ogen en bij haar mond zichtbaar werden. „U moet nu wat rustenik mag u niet langer vermoeien." Zij knikte hem toe. „Roep Mac maar even," klonk het zacht. „Ja, ik ben moe. Pas op Blackie, wat ik u bidden mag.." „Ik zal er mijn uiterste best voor doen, mevrouw," beloofde de inspecteur. Daarop ging hij naar de deur. Hij hoorde haar stem nog zacht wat zeggen, maar kon haar onmogelijk meer verslaan. ,.lk hoop, dat ik haar geen kwaad heb gedaan," zeide hij tegen zuster McClelland. Deze stelde hem gerust. Toen zij la ter nog bij hem terug kwam zei hij„Het enige waarvoor ik geen gelegenheid heb gehad is, haar te vragen of zij misschien nog oude foto's bezit van haar schoonzuster." De verpleegster vertelde „Dat lijkt mij niet waarschijn lijk, inspecteur. Zij had haar persoonlijke bescheiden met al haar meubels in het begin van cie oorlog in een garde-meuble opgeborgen. En die is tijdens de Blitz-krieg in vlammen opge gaan. Mevrouw Goedler heeft me vaak verteld, dat ze daarbij alle familieherinneringen en ook haar familiefoto's was kwijtge raakt." Nu, dan wist hij genoeg. In de trein'dacht hij nog eens na over hetgeen hij te weten was gekomen. De twee schimmen Pip en Emma waren dus geen hersenschimmen. Hun moeder had eigen vermogen gehad, maar wat was er sindsdien al lemaal gebeurd in de wereld Ze konden wel straatarm zijn geworden. Een jongen en een meisje, met een schurk tot va derGesteld dat ze zonder een cent naar Engeland terug waren gegaan. Wat doe je in zo'n geval? Zoeken waar je fa milie gebleven is. Vooral als je een njiljonpajr tot. oom hebt ge had. Nu, dan neem je allereerst eens inzage van zijn uiterste wilsbeschikking. Dan ga je een voudig naar Somerset House en lees je zijn testament. En dan ga je kijken waar juffrouw Le- ititia Blacklock te vinden is... Ik wed om een dubbeltje, dat I Pip en Emmaof één van beidenop het ogenblik in Ciiipping Cleghorn zitten," dacht hij. (Wordt vervolgd villa in een buitenwijk van Al giers, die op naam stond van ex-kolonel Yves Godard voor malig hoofd van de Algerijnse veiligheidsdienst, die beschouwd wordt als de Ó.A.S.-man voor de „organisatie van de massa". In de villa werd een grote hoeveelheid wapens, ammunitie en documenten aangetroffen. Het hiervoor genoemde wordt medegedeeld in een officieel rapport over het optreden in Algerië in de periode van 11 tot 22 dezer tegen de O.A.S. Er werden ook verscheidene arrestaties verricht. De aangetroffen documenten hadden betrekking op organi satie en financiering van de ge heime drukkerijen der O.A.S. en op de verspreiding van hier op gedrukte pamfletten. De inval in de villa werd uit gevoerd na een door een „voor aanstaand O.A.S.-lid" verstrek te inlichting, aldus het rapport. In Parijs zijn woensdagmid dag zeven kneedbommen ont ploft. Er werd aanzienlijke schade aangericht. De wonin gen van twee journalisten, Mi chel Droit, hoofdredacteur van het weekblad „Figaro Litterai re", en mevrouw Giroud, hoofd redactrice van het linkse week blad „l'Express", waren het doel van de kneedbomplaatsers. Een andere bom ontplofte voor de woning van prof. Maurice Du verger, die artikelen schrijft voor het onafhankelijke dagblad „Le Monde". Voorts werden de huizen van een conservatief parlementslid en van een luite nant van het Franse leger door kneedbommen beschadigd. Later op de middag ontplofte een bom voor de woning van de directeur van „Le Monde", Beu- ve-Mery. Ook het huis van een vroegere links-socialistische mi nister, Alain Savary, was, het doelwit van een aanslag.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5