Provinciaal nieuws Eric de Noorman De laatste slag AXEL BIERVLIET. Kantongerecht te Oostburg ST ANNA TER MUIDEN NAAR RADIO-BEVEILIGING OP DE SCHELDE SLUIS Nederlandse kustvaarder even in moeilijkheden SOLDAAT OP BIAK VERONGELUKT TERNEUZEN Tweede ambulance-auto voor het Juliana-ziekenhuis. Was het bij velen al bekend dat de chauffeur van de ambu lance-auto van het Juliana-zie kenhuis, de heer M. de Bruijne, bijzonder zorgzaam was voor zijn (rollend) materieel, wat zal dat nu worden, nu het Juliana- ziekenhuis een tweede, fonkel nieuwe ambulance Cadillac) sinds gistermiddag rijker is ge worden. De overdracht door de heer R. R. Visser aan het bestuur en de directie van het ziekenhuis ging met enige plechtigheid gepaard. Daarbij waren aanwezig dominee W. J. van Meeuwen, de voorzit ter van de Stichting Protestantse Ziekenzorg in Zeeuws-Vlaande ren, de secretaris, de heer E. E. Notschaele, en de penningmees- teresse, mej. M. J. de Smidt. Van de directie waren aanwe zig dokter H. A. Boland, de ge neesheer-directeur, de wnd. adj.- directrice, zuster S. de Ridder, en de administrateur, de heer G. C. Taillie. Het personeel was ver tegenwoordigd door de heren M. de Bruijne, chauffeur, P. Schrij ver, reserve-chauffeur, de chef van de technische dienst, H. P. Verdouw en zr. J. Brugge. De voorzitter van de stichting en de geneesheer-directeur heb ben, nadat de heer R. R. Visser de wagen had overgedragen het woord gevoerd en daarbij uiteen gezet waarom deze wagen werd aangeschaft. Dominee Van Meeuwen zei in de eerste plaats dat het geld (een belangrijk be drag) werd gefourneerd door de Steunstichting van het Juliana- ziekenhuis. In feite betekent dit dus geld van leden-conribuanten, giften van kerken en particulie ren enz. Dat het stichtingsbe stuur dit juweel heeft aange schaft kon men beluisteren in hetgeen dominee Van Meeuwen verder zei, n.l. dat de patiënten daarin moeten zien de snel en spontaan toegestoken helpende hand van het ziekenhuis. Overi gens heeft het bestuur er reke ning mee gehouden dat er zieke mensen mee moeten worden ver voerd en dus het grootst mogelij ke comfort moet kunnen gebo den worden. De overweging dat men in Zeeuws-Vlaanderen niet overal goede wegen aantreft, heeft mede een rol gespeeld. Tenslotte, en dan nog niet in de laatste plaats, aan een wagen van dergelijke klasse kunnen de hoogste eisen worden gesteld, terwijl alleen Cadillac chassies voor ambulances bouwt. Dominee Van Meeuwen heeft streekvoorzitter voor Zeeuws-Vlaanderen der Oost L. J. G. betreft de mechanisering haar tijd vooruit was en Jacob ook gevoel had voor machines, was hij de man van de locomobiel en later van de motoren. De jubilaris was tevens één der eerste chauffeurs uit de Verder zei de voorzitter dat de streek en nog zien wij hem rij leden in de L. J. G. een symbool den met de Mercedes-Benz met van Zeelands toekomst moeten haar glimmende koperen car- zien en met name van het Zeeuw- Ibidlantaarns, als zijn patroon se platteland, Men moet in de toekomst kun nen geloven om er aan te kun nen werken, merkte de voorzit- ergens heen gebracht of ge haald moest worden. Na het overlijden van de heer Van Dixhoorn, hiermee is eigen ter verder op, die zijn geloof in hjk 0ok dit bedrijf uit Axel ver- de toekomst steunde op de Voor zienigheid die ook voor de toe komst, hoe deze er verder uit moge zien, de middelen zal we ten te verschaffen om het ge bod van de naastenliefde in prak tijk te brengen. Hij herinnerde verder aan de grote gevaren die de mensheid bedreigen: atoom oorlog en gebrek, dat nu nog door der wereldbevolking wordt geleden. Tenslotte zei de heer De Put ter dat ook de toekomst van de landbouwende bevolking essen tieel is voor de volkshuishouding. Hij spoorde de leden aan hier over van tijd tot tijd na te den ken. Het feestelijke gedeelte van de avond werd geopend met muziek door het P. Z. E. M.-ensemble onder leiding van de heer J. Meijers en daarna een schets: „Eduard wordt Mens". In de pauze werd een verloting gehouden en na de pauze speel den een aantal leden der L. J. G. op zeer verdienstelijke wijze de spannende thriller van Jack Bess: „Om waalf uur eindigt het leven". De regie was bij de heer P. van Waes in goede handen en de heer Th. van Kouteren ver zorgde. op uitstekende wijze de grime terwijl de toneelaankleding van de firma Dooms in alle op zichten geslaagd was. Zaterdag a.s. wordt dit pro gramma in de Gemeentelijke Ge hoorzaal te Hoek herhaald en ook dan zal de L. J. G. ongetwij feld veel belangstelling trekken. Verkeersongeval. Gisteravond te half zeven kwam wethouder M. L. M. IJse- baert met zijn nieuwe Mercedes Benz van de Kijkuit naar Axel gereden, terwijl zijn zoontje naast hem zat. Tussen de Verkorting en de bebouwde kom liep er plotseling een hond voor zijn auto. Bij zijn poging om de hond te ontwijken raakte de wagen van de rijweg af en kwam in de naast de weg lopende sloot terecht, welke van wege de hoge waterstand vrij wel geheel onder water stond. De heer IJsebaert en zijn zoon tje kwamen met de schrik vrij, tenslotte de heer Visser bedankt maar de auto liep materiële scha- voor zijn technische adviezen, waarna het gezelschap nog enige ogenblikken bijeen bleef. ■De nieuwe ambulancewagen is van alle technische snufjes voor zien. Het chassis werd geleverd door garage R. R. Visser uit Terneuzen terwijl de carosserie werd gebouwd door de Gebr. Visser te Leeuwarden. de op, terwijl de motor, die ge heel onder water was komen te Staan, een grondige revisie' nodig zal hebben. dwenen, kwam de l'Azöte te Sluiskil, en vrijwel vanaf het begin is Cové hier in dienst ge treden. Hier kwam zijn kennis, van machines, die hij op het „Loose's Hof" had opgedaan hem goed van pas. De heer Cové geniet nu aj jaren van zijn pensioen en zater dag a.s. heeft het intieme feest met kinderen en kleinkinderen plaats. Het echtpaar heeft 6 kinderen gehad waarvan er nog 4 in leven zijn, en hebben 7 kleinkinderen en 1 achterklein kind. Moge het echtpaar nog tal van gelukkige jaren beschoren zijn. 50 jaar getrouwd. In de Kerkdreef was het gis teren ook feest. Daar vierde het echtpaar Hendrik Kotvis en Eli zabeth Ruben zijn gouden brui loft. Ook hier zijn beide echtelieden goed gezond en is de jubilaris 72 jaar en zijn echtgenote 67 jaar oud. Hendrik heeft altijd de kost voor hem en de zijnen met de handen moeten verdienen. Dit was afwisselend bij de boer en de fabriek te Sluiskil. De laatste jaren, of beter ge zegd, vanaf zijn 65ste jaar heeft Kotvis steeds actief gewerkt aan de bond van ouden van da gen, en tevens, en in 't bijzonder met zijn vrouw, aan de bejaar denzorg. Ook dit echtpaar wensen wij nog vele gezonde en gelukkige jaren toe. Vergadering Vrouwenbond N. V. V. De afdeling Biervliet van de Vrouwenbond N. V. V. kwam woensdagavond in vergadering bijeen. De voorzitster deed mededeling van het feit, dat te Terneuzen door de vakbeweging de Stich ting Algemene Gezinszorg voor Zeeuws-Vlaanderen is opgericht. Voorts werd de aandacht van de leden gevraagd voor de propa- ganda-avond van het Kon. Wil- helminafonds voor de kankerbe strijding, die op 28 februari a.s. te Biervliet zal worden gehou den. De overleden oud-voorzitter van het N. V. V., de heer H. Oosterhuis, werd herdacht. De heer C. Hoek, distriktbe- woningen had kunnen worden voldaan, was dit zeker nog gun stiger geweest. Dit woningpro bleem klemt nog meer omdat de industrieontwikkeling in Sluis gunstig is. Behoorlijke activitei ten werden door de V. V. V. ont plooid. Gezien het druk toerisme is dit een verheugend feit. Meer dan 10.000 bezoekers trok het stadhuis. Helaas kwamen er maar 11 woningen gereed maar de perspectieven voor 1962 zijn wat gunstiger. Dit jaar komen er gereed 23 premiewoningen, 8 bejaarden woningen en 13 woningwetwo ningen. Men hoopt dat eind 1962 het noodwoningprobleem niet voldoende is opgelost. In april zal de nieu- voor de heer L we brandweereenheid afgeleverd kunnen worden. De burgemeester deed enige mededelingen over de recente vondsten in Sint Anna ter Mui den en over het onderzoek dat gaat plaats vinden. Hopelijk Donderdagmorgen werd de maandelijkse straizitting gehou den van het Kantongerecht te Oostburg. Kantonrechter was mr. H. van uen Belt uit Terneuzen, olficier van Justitie mr. Th. Lebret uit Middelburg. Als eerste kwam de 72-jarige heer F. de S. uit Oostburg voor de groene tafel. Hem werd ten laste gelegd, dat hij, terwijl hij zijn auto bestuurde, komende uit de Erasmusstraat te Oostburg, de doorgang op de Burchtstraat had vrijgelaten van O., opper wachtmeester van de Rijkspolitie te Groede, die langs de Burcht straat op zijn motor naderde. De heer De S. voerde aan, dat de wachtmeester nog ver genoeg van hem verwijderd was om vei lig de weg over te steken. Hij de pendel door de uitbreiding staafde deze verklaring door een van de industrie nog van zeer getuige (a décharge, de heer P. korte duur. Activiteiten op het J- W. uit Oostburg. die meende i 1 j« -a jlnl j*a-i -w r/al/I ja/a *1j A val I 1 VYlf A 1I70C de stuurder van het N. V. V., hield 55-jaar getrouwd. een inleiding over het onderwerp - „Afrika en wij". Zolang er op de Woensdag was het feest aan werejd nog 35 miljoen mensen Nieuwendijk. Feest omdat J Ontspanningsavond L. J. G. De afdeling Hoek en Terneu- per jaar sterven van honger en Jacob Cove en Dma Koekkoek er een onvoorstelbaar leed ge leden wordt, aldus spreker, heeft ook de vakbeweging in de ont wikkeling van deze jonge landen een belangrijke taak. In Afrika leeft Vs deel van de wereldbevolking, zeide de heer Hoek, de ontwikkeling van de 55 jaar getrouwd waren. De buurtbewoners lieten dit feest niet zo maar passeren en 's avonds bracht de harmonie zen van de Landbouw Jongeren „Concordia een serenade. Gemeenschap gaf gisteravond Jacob zowel als Dina, respec- voor een groot aantal leden, ge- tievelijk 79 en 75 jaar, hebben o nodigden en verdere belangstel- beiden nog een goede gezond- Westerse wereld hangt af van temden de eerste ontspannings- heid. Zij genieten een grote po- (jje van Afrika. Aan de jonge vol- avond in het Concertgebouw te pulariteit en zij kennen veel ken van Afrika moet zonder eni- Terneuzen mensen; ook al omdat Jacob ge politieke achtergrond steun De lieer P de Putter uit Hoek, zich steeds veel voor het ver- de afdelingsvoorzitter van de enigingsleven interesseerde. L J G richtte zich in zijn wel- In 1911 was hij bij de oprich- kómstwóord speciaal tot de heren ters van de voetbalclub nu J. van Hoeve, voorzitter der Z.L. „V. V. Azel") en bij het feest worden gegeven om hun landen tot ontplooiing te kunnen bren gen. Deze hulp zal niet alleen be staan uit tot ontwikkeling bren gen van haar industrie, doch gebied van de recreatie zullen het woonklimaat moeten verbe teren. Hier ligt een belangrijke taak voor de bestaande vereni gingen. Hij sprak de hoop uit dat een groot deel van het uit breidingsplan gerealiseerd zal worden. De middenstand zal attent moeten zijn wat betreft de service aan het publiek. De nieu we rondweg behoeft in dat geval geen gevaar te zijn. Gedeeltelijke omschakeling van landbouw op tuinbouw en fruitteelt is wense lijk met het oog op de positie waarin de landbouw verkeert. De heer A. J. Herdink beant woordde de nieuwjaarsrede van de burgemeester waarbij hij de hoop uitsprak dat dë spreek woordelijke welvaart zich zal voortzetten. De Shell diende een verzoek in voor het gebruik van ge meentegrond op het Walplein met het oog op verandering van het daar reeds bestaande ben- zineservicestation. Hierdoor ont staat een wijziging van de be staande verkeerssituatie. Het plan maakt ook een verplaatsing van het transformatorhuisje van de P. Z. E. M. nodig. De meerderheid van het colle ge stelde in dit plan enige tech nische wijzigingen voor. Deze meerderheid overwoog hierbij dat de verkeerssituatie zal ver beteren en bovendien dat de in dustrie van Quataert met het oog op zijn uitbreiding minder investeringskosten zal moeten maken. Na enige verkeersteek nische debatten werd een gewij zigd voorstel aanvaard met de stemmen van de heren S. A. van Hal en J. Aernoudts tegen. De boogschuttersvereniging „Willem Teil" vroeg gebruik van de stadhuiskelder voor het hou den van oefeningen. De heer J. P. J. Wage wilde zich niet tegen het voorstel verletten maar vroeg zich toch wel af of hier geen precedenten geschapen worden voor andere organisaties. De heer Gevaert betoogde dat het hier de enige mogelijkheid betrof gezien de grote ruimte die nodig is. Voorlopig mogen de boogschutters oefenen tot 1 mei 1962 en wel 2 avonden per week tegen een vergoeding van 5 per keer; alles bij wijze van proef. Een jaarlijkse huurbijdrage werd verleend voor de toekom stige huurders van een 8-tal be jaardenwoningen. Door dit be sluit zal het rijk eenzelfde bij drage geven van 50 per jaar. Het personeel van de vrijwilli- dat er nog voldoende ruimte was voor de opperwachtmeester. Voor nader verhoor werd deze zaak aangehouden voor de extra zitting, welke op 15 febr. a.s. zal worden gehouden. Eveneens werd aangehouden, nu voor de tweede maal, de zaak tegen de heer F. B. uit Oostburg. Deze ontkende te St. Anna ter Muiden op 31 augustus 1.1. een verkeersfout te hebben gemaakt. Ook deze zaak werd voor getui genverhoor aangehouden. Ingewikkeld was de zaak tegen de heer A. H. uit Schoondijke. der overeenkomstig het adres van de brandweerinspectie. Op voorstel van de heer Aer noudts werd goedgekeurd dat de nieuwe regeling beschouwd wordt te zijn ingegaan met in gang van 1 januari 1962. Vergadering Z. L. M. De afdeling Sluis van de Z. L. M. hield in café „Lamminsvliet" haar jaarvergadering o.l.v. de heer J. de Bruijne. Na afhande ling van de huishoudelijke za ken werd de bijeenkomst ver der bijgewoond door de dames leden van de plaatselijke af deling van de Bond van Platte landsvrouwen. Mr. Schlingemann, algemeen secretaris van de Z. L. M., hield een causerie over land en volk van Joego-Slavië. Hij bezocht dit land als afgevaardigde van de internationale boerenorgani- saties namens het Kon. Nederl. Landbouwcomité. Een film over het Z. L. M - journaal bracht beelden uit de eigen streek, en tenslotte wer den nog een tweetal films ver toond, resp. over het Ameri kaanse Mississippigebied en over een ijspatrouille. Kecente vondsten. In verband met de recente vondsten alhier, bracht dr. Gla- zema namens het Rijksbodem onderzoek een bezoek ter plaat se. Er wordt binnen zeer korte tijd verder gewerkt naar meer dere vondsten. De vondsten wijzen duidelijk op een kinder begraafplaats aan de zoom van het oude kerkhof. Deze zoom zal vakkundig worden afgegra ven en op deze wijze hoopt men ook een duidelijk katering te ge brandweer krijgt een nieuwe j krijgen van de fundamenten vergoedingsregeling, een en an- van de kerk. "M. te Terneuzen en D. Scheele, Om een grotere veiligheid te bereiken voor de scheepvaart van en naar Antwerpen op de Schelde wordt er naar gestreefd nog dit jaar een net van radio verbindingen te installeren, aldus wordt in Brussel vernomen. Het net zou bestaan uit twee vaste posten aan de wal een in Ant werpen en een in Vlissingen die in verbinding zullen staan met de loodsen op de stroom. Deze zouden dan nauwkeurig kunnen worden voorgelicht over hun eigen positie en de aan wezigheid van andere schepen in de onmiddellijke omgeving. Een dergelijke beveiliging is ©ok gevraagd door de grote oliemaatschappijen, die raffina derijen in Antwerpen hebben en supertankers", in de vaart heb ben gebracht, waardoor speciale ■maatregelen bij de navigatie op de Schelde noodzakelijk zijn. Bij de Kruisschans in Antwer pen wordt, naar nader te Vlis singen wordt vernomen, op het ogenblik een radiopost gebouwd, die over enkele weken in ge bruik zal worden genomen. Over enkele maanden zal ook een der gelijke post worden ingericht in het gebouw van het Belgische loodswezen in Vlissingen. Doel hiervan is de scheepvaart op de Schelde veiliger te maken. De Belgische regering oefent al sinds enkele jaren aandrang hiertoe uit. Aanvankelijk lag het in de bedoeling loodsen met wal kie-talkies uit te rusten en op Zuid-Beveland een extra post in te richten. In verband echter met het toenemende aantal VHMF-zenders aan boord van de schepen (nu al 30%) is tot radioverkeer besloten. Via spe ciale kanalen zal het scheep vaartverkeer straks alle gewen ste inlichtingen kunnen krijgen. In Vlissingen zullen Belgen en Nederlanders samenwerken. van deze vereniging op 25 ok-j tevens zal men gelijktijdig de be tober .1.1., ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan, werd hem een oorkonde uitgereikt. Hij is ook een bekend sport- fokker van konijnen en behoor de hij zodanig tot de oprichters van de vereniging van fokkers van pluimvee en konijnen „Ter Verbetering". Hij is hiervan 35 jaar bestuurslid geweest. De heer Cové heeft vele jaren gewerkt op de hofstede „Loose's Hof" bij de heer Ph. J. van Dixhoorn. Hier was Jacob in de bloeiende tijd van de paarden fokkers werkzaam en heeft een groot deel van zijn dienstver- volking onderricht moeten geven. Spreker deed een beroep op al len, om de N.O.V.I.B. zoveel mo gelijk te steunen en, indien dit wordt gevraagd, een nog groter offer te brengen. Na de pauze werd een aan tal vragen beantwoord, waarna nog huishoudelijke zaken werden behandeld. Vergadering gemeenteraad. In zijn nieuwjaarsrede merkte burgemeester Van Hootegem op, dat het inwonertal in de gemeen te stationair is gebleven. Er was band besteed aan de zorg voor een stijging van 9 personen. Ge- do hengsten. Velen zullen zich 1 zien de ontwikkeling van 't be- nog herinneren dat Jacob hier door de streek trok met de be roemde hengst „Laboureur". Daar .Loose's Hof" voor wat volkingsverloop in W. Zeeuws- Vlaanderen is dit gunstig te noe men. Wanneer aan alle aanvragen om (Advertentie) NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL Deze had op 23 juli j.l. op de Rijksweg tussen uostpurg en ticnoonaijke een bestelauto inge haald. Juist toen de heer H. met zijn auto naast de bestelauto reed, maakte ook deze wagen een zwenking naar links, om op zijn beurt een vóór hem rijdende auto in te halen. De heer H. werd door deze manoeuvre ernstig in het nauw gebracht. Zo kon het ge beuren dat op deze zeer druk be reden Rijksweg op een bepaald moment drie auto's in dezelfde richting naast elkander reden. De heer H. was, toen hij de beide auto's was gepasseerd, in aanraking gekomen met de weg kant en had daardoor onver wachts een zwenking naar rechts gemaakt, waardoor hij met zijn auto de bestelwagen raakte. De bestuurder van deze auto raakte de macht over zijn stuur kwijt, en duikelde in de sloot. Het on geval liep betrekkelijk goed af, al had de bestelauto een schade van ongeveer ƒ5000, Volgens de heer H. had de be stuurder van de bestelauto, de heer W. C. R., wonende te Axel, niet in zijn spiegel gekeken tij dens de uithaalmanoeuvre en hem daardoor in ernstige moei lijkheden gebracht. De heer W. C. R„ die als ge tuige werd gehoord, verklaarde in zijn achteruit-binnenspiegel te hebben gekeken. Omdat zowel achter als vóór niets aankwam, was de heer R. gaan passeren. Op de vraag of hij ook de buiten spiegel had benut antwoordde de heer R. ontkennend. Uitvoerig werd door de officier van Justitie bij het horen van de getuige de heer A. v. d. K. uit Zwolle ingegaan op de afstand welke er was tussen de beide auto's toen hij wilde gaan pas seren. In zijn requisitoir zeide de heer Lebret ten slotte, dat er door de beide automobilisten een ern stige fout gemaakt is. De heer R. had verzuimd zijn buitenspiegel te gebruiken, terwijl de heer H. tijdens het noodlottige moment de beide handen niet aan het stuur had, om de heer R- te wij zen op zijn spiegel, die hij moest gebruiken. Het O. M. concludeer de tot ontslag van rechtsvervol ging, een conclusie waarmede de kantonrechter zich verenigde. De heer M. F. V., vervoerder te Aveghem. had op de weg bij IJzendijke naar Veldzicht met een zware vrachtauto met aan hangwagen niet voldoende rechts gehouden. Hierdoor was een bot sing tussen hem een een tege moetkomende auto niet meer te vermijden. De heer V. werd vertegenwoor digd door zijn advocaat mr. F. Adriaansen. Het feit werd toege geven. De eis luidde ƒ40 subs. 8 da gen. Uitspraak 30 of 6 dagen. P. R. B. G. V. uit Bergen (B.) werd eveneens vertegenwoordigd door mr. Adriaansen uit Middel burg. Hem werd ten laste gelegd, dat hij te Groede op de Rijksweg 58 tijdens het passeren te vroeg naar rechts was uitgeweken en zodoende de juist gepasseerde vlasauto had gesneden. Deze kwam door deze wijze van rijden in ernstige moeilijkheden. De kantonrechter had weinig goede woorden voor deze gevaar lijke wijze van rijden en vroeg conform de eis een boete van 100 subs 20 dagen hechtenis. Bij verstek werd veroordeeld R. A. de S., buschauffeur te Knokke, die te Aardenburg op 24 augustus op de Rijksweg met zijn grote autobus niet voldoen de rechts had gehouden. Hier door bracht hij de rij-instructeur de heer G. P. B. L. uit Aarden- burg, die aankwam met een in structie-auto, bestuurd door de heer G. v. d. B. uit Aardenburg, in moeilijkheden. De bus drukte de kleine luxe auto van de weg af. In zijn requisitoir zeide mr. Th. Lebret o.m. dat buitenlandse buschauffeurs zich vaak op de meest onhebbelijke wijze op de Hollandse wegen gedragen. Er zal in de toekomst tegen deze overtreders zware boetes geëist worden. Ditmaal was de eis 75 subs. 20 dagen. De uitspraak 60 subs. 15 dagen. C. M. J. T. uit Axel heeft te Waterlandkerkje de afgelopen zomer een lichtmast geramd van een Caltex-benzinestation. De mast overleefde de botsing met het kleine D.A.F.je niet. Onbe grijpelijk zeide de vertegenwoor diger van de benzine-maatschap- pij, dat dit kleine auto'tje die zware betonnen mast kan afbre ken. De mast kost maar liefst ƒ730. Rekening houdend met de enorme vordering die T. krijgt, die met 'n geleende auto reed, werd slechts 'n geringe boete, n.l. 35 subs. 7 dg geëist en uitge sproken. De heer A. A. B. uit Sluis werd tijdens de zitting verantwoorde lijk gesteld voor een ernstig on geval zijn 14-jarig buurjongetje 'I heo overkomen. De heer B. was door de arbeidsinspectie er al meerdere malen op gewezen, dat de machine, die hij gebruikte, on voldoende was afgeschermd. De aftakas was n.l. 67 cm onafge- schermd, terwijl ook de andere draaiende delen niet voldoende beschermd waren. De buurjon gen kwam spelenderwijze met deze draaiende as in aanraking, waardoor hij gegrepen werd en zwaar gewond uit zijn benarde positie kon worden bevrijd. Een verpleging van drie maanden in een ziekenhuis was nodig om de knaap weer op zijn verhaal te brengen. Tijdens de zitting bleek, dat de heer B. zich tijdens het verblijf van de knaap in het ziekenhuis zich van zijn beste kant heeft laten zien. Regelmatig bracht hij de ouders met zijn auto naar het ziekenhuis en verwende de knaap zoveel hij kon. Dit in aanmerking nemend eiste de officier van Jus titie een geringe boete, n.l. ƒ100 subs. 20 dagen. De gevaarlijke machine bleek inmiddels te zijn opgeruimd en vervangen door een beter be schermde. De uitspraak was conform, na dat de heer B. op het hart ge drukt was vooral voor spelende kinderen zijn werktuigen zó op te stellen, dat er geen ongeluk ken mee kunnen gebeuren. I. van B„ chauffeur in dienst van zijn vader, wonende te Zuid- zande. had tijdens het achteruit rijden een achter de vrachtauto staande auto in de Zuidzandse- straat te Oostburg geramd. De eis luidde, gezien de civiele vordering die nog voldaan zal moeten worden, 15 subs. 3 da gen. De vordering, groot 97,98, werd toegewezen. J. D. uit Breskens had tijdens het achteruitrijden te Sluis een motor geramd. Ook hij werd ge wezen op het grote gevaar van het achteruitrijden. Eis en uitspraak 15 subs. 3 dagen. De Nederlandse kustvaarder „Alme" (de vroegere „Wieka") is woensdagavond in het Engel se Kanaal even in moeilijkheden geweest doordat de lading ging schuiven. Dat gebeurde ter hoogte van het eiland Jersey. De reddingsboot van Jersey kwam langszij om eventueel as sistentie te verlenen, maar dat was gelukkig niet nodig. Kapi tein Frans Kruipers had toen namelijk al een gedeelte van de lading overboord gezet en daar mee waren de moeilijkheden op gelost. De coaster, 299 bruto re gister ton, vervolgde de reis naar Portsmouth. De „Alme" is eigendom van het scheepvaartkantoor „Gru- no", maar het schip vaart in time-charter voor de „Freight Express" in Londen. Het maakt gewoonlijk korte reizen langs de Engelse kust. Op Biak in Nieuw-Guinea is gistermorgen de dpi. soldaat Willem Jan Peters door een val lende kist aan het hoofd der mate ernstig gewond, dat hij kort daarna aan de gevolgen daarvan is overleden. Hij was 20 jaar en woonachtig in Wy- chen (Gld.). 204. Ondanks hun geringe aantal storten Noren en Herulen en Sa- frax' mannen zich zonder vrees op de achterhoede der Hunnen. Erics eerste doel is, Sangibanus te hulp te komen, die het hard te verdu ren heeft. Veel bereiken ze echter niet, en het is dan ook met een gejuich van opluchting, dat ze eensklaps Merwig en zijn Franken naast hen zien opduiken. „Al is Aetius honderdmaal op perbevelhebber", schreeuwt Mer wig de Noorman toe, „mijn man nen zijn geen houten poppen en dat zullen we nu bewijzen ook!" Dan verliest Eric de Frankische vorst weer uit het oog en wordt hij zelf opgenomen in de wilde, wrede strijd. Heen en weer golft het ge vecht; met een groepje weet Eric de Hunnen rond Sangibanus en zjjn paar krijgers uitéén te slaan, maar dat is voor het ogenblik het enige wat ze bereiken. De Noorman weet niet meer, of ze winnen of verliezen en het kan hem na urenlange strijd ook bitter om zich te verheugen wanneer wéér een Hun het onderspit delft onder Svein Langtands machtige houwen, vecht hü nog slechts om niet óók ten onder te gaan op dit veld der doden. „Daar!", klinkt de stem van de Noorman eensklaps vreemd schel. „Daar is hij!" Zijn ogen richten weinig meer schelen; te vermoeid zich als gloeiende boren op de bre de, gedrongen gestalte van Attilla, die een goede honderd meter van hem verwijderd zijn man nen aanvuurt. En alles om zich heen vergeten de stort Eric de Noorman zich naar voren. VERMIST KNAAPJE DOOD GEVONDEN Na een nacht en een ochtend zoeken en dreggen heeft de po litie te Tilburg gistermiddag tegen half één het lijkje gevon den van de 6-jarige Cornells Verhagen, die sinds woensdag avond 6 uur werd vermist. Het jongetje woonde aan de Beekse Dijk in Tilburg, zijn lichaam werd gistermiddag, half in het water, gevonden in het Leypark in Tilburg op aanwijzingen van een politiehond. De sectie door dr. Zeldenrust zal moeten uitwijzen of hier sprake is geweest van een mis drijf. De sectie welke dr Zeldenrust op het stoffelijk overschot van het jongetje heeft verricht, heeft uitgewezen, dat et kind door ver drinking om het leven is geko men. De politie acht misdaad uit gesloten. DODELIJK BEDRIJFSONGEVAL Bij het transporteren van ba len in een fabriek van de „Del' tachemie" in Vlaardingen gistermorgen de negentienjarig1' arbeider M. J. van Erp uit 6' Willebrord bekneld geraakt. Al' gevolg hiervan overleed hij ter plaatse. De man had plaats ge nomen op de lading van ca vorkheftruck en kwam klem t' zitten toen de truck door reed-

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2