Provinciaal nieuws In dit gebouw. Wie adverteert een moord RADIO EN TELEVISIE De Twentsche Bank AXEL HULST. SAS VAN GENT. ZAAMSLAG DE NIEUWE FUNCTIE VAN LORD SNOWDON EERSTE-KAMERLEDEN SIGNALEREN PRODUKTIVITEITS TERUGGANG Du gevechten hi Algerië ZWEEDS SC HIP LIEP AAN DE «KOND. Het Zweeds schip „Lisbeth", dat op weg was van Antwerpen naar Zweden is in de nacht van zater dag op zondag op de Westerschel- de bij de Noord Ballastplaat aan de grond gelopen. Bij wassend water is de „Lis beth op eigen kracht vlot geko men en heeft zijn reis vervolgd. TERNEÜZEN 1-2-3 daar Tentoonstelling ben ik". Hedenmiddag te 3 uur zal in het wijkgebouw van het Groene Kruis aan de Van Steenbergen laan de tentoonstelling „1-2-3 daar ben ik", samengesteld door het Landelijk Voorlichtingscen trum voor ouders en opvoeders te Rotterdam, door mej. T. M. A. Niehüser, kinderarts alhier, wor den geopend. Deze tentoonstelling vertelt een en ander over het leven van de kleuter. Ieder die met kin deren omgaat weet dat het niet altijd' eenvoudig is om het jonge kind te leiden. Ouders, verpleegsters, kraam verzorgsters, gezinsverzorgsters en leidsters van kleuterscholen zullen hier zeker iets aan heb ben, terwijl voor de (meisjes)- leerlingen van Ulo-scholen, Ly cea, Landbouwhuishoudscholen en Meisjesvakonderwijs een be zoek waardevol zal zijn, mede ter ondersteuning van het onderwijs. De tentoonstelling, die slechts één dag te bezichtigen zal zijn, is geopend van 3 tot 9 uur. Familie-avond C.B.C. De afdeling Kanaalzone van de Christelijke Bedrijfsgroepen Cen trale hield vrijdagavond in de grote zaal van Het Centrum een goed bezochte familie-avond. De voorzitter, de heer J. Buij- ze, opende de avond op de gebrui kelijke wijze met voorlezing van een bijbelgedeelte uit Hebreën. Het hoofdbestuurslid, de heer C. Braspenning uit Waalwijk, sprak een propagandarede uit. Alvorens hiertoe over te gaan herdacht hij het overlijden van de heer Vink van St Willebrordus. Met hem, aldus de heer Braspen ning, hebben wij altijd prettig sa mengewerkt. Wij zullen hem mis sen. Wij hebben in het laatste jaar 'veel werk verzet om de arbeids voorwaarden in de Kanaalzone te verbeteren. Het is ons dan ook inderdaad gelukt de C.A.O veel te verbeteren. Bij al deze resulta ten moet het echter van mijn hart, aldus spreker, dat tot onze spijt nog velen op de bedrijven werken, die nog steeds de weg naar de organisatie niet hebben gevonden. Elk lid moet een propagandist zijn voor de Christelijke Vakbe weging. Wij moeten de vrijheid, welke God ons laat om onze or ganisatie uit te bouwen en te die nen, goed gebruiken. Dit zijn wij .verplicht omdat wij hiermee kun nen demonstreren, dat wij onze vrijheid waard zijn en dankbaar .zijn, dat wij zoveel voorrechten nebben, vergeleken bij hen, die achter het ijzeren gordijn moeten leven. In de landen van Oost-Europa zijn geen politieke partijen, waar in de mensen zich kunnen uitle ven. Hoeveel gelukkiger zijn wij idan, hier in Nederland. Wij kun nen in onze organisatie onze be langen bespreken en in het over leg met de directies zijn onze be stuurders de verbindingsschakel. Sociaal zijn wij er op vooruit gegaan en dit komt ons gezins leven ten goede; daarom moeten ook de vrouwen propagandisten zijn. Het werk van de Christelijke Vakbeweging is ook een werk om in dienst te zijn van God, Wien alle eer toekomt en Wien wij veel dank verschuldigd zijn. Na de pauze was het de toneel groep Ko Bakker, die de avond vulde met een toneelspel „Een schip vaart uit". De acteurs van dit stuk hebben zich goed van hun taak gekweten en de bezoekers een mooie avond bezorgd. Gilwell-Woodbadge voor hop man W. Schauwaert Onder matige belangstelling werd tijdens een korte plechtig heid in het buitencentrum „Het Jagertje" zaterdagmiddag aan hopman W. Schauwaert van de verkenners van de Katholieke Jeugdbeweging het certificaat van de Gilwell-Woodbadge uitge reikt. Vooraf deed districtscommissa ris J. de Maat voorlezing van het certificaat en het begeleidend schrijven. Het certificaat was ondertekend door Z. K. H. Prins Bernhard als koninklijk commis saris. De districts-commissaris prees de activiteit van de hopman en deelde mede, dat er momenteel in geheel Zeeuws-Vlaanderen slechts twee verkennersleiders zijn, die in het bezit van de Gil well-Woodbadge waren. Hierna overhandigde de heer De Maat aan hopman Schau waert de bijbehorende Gilwell- das, die alleen gedragen mag worden op leiders-bijeenkomsten, alsmede de Woodbadge en de speciale dasring. Na afloop van deze intieme plechtigheid werd aan de geno digden in het zelf geconstrueer de welpenlokaal van het buiten centrum een verversing aange boden. Gemeenteraad. Deze raadsvergadering stond nder leiding van wethouder Scheffer aangezien burgemees ter door ziektje niet aanwezig kon zijn. Na het uitspreken van de beste wensen voor 1962 ging de raad in besloten zitting voor het be spreken van enkele technische kwesties. Aan deze besloten zit ting nam ook deel de heer Pad mos van het Centraal Bouw- en Woningtoezicht. Deze geheime besprekingen resulteerden aan het eind van de vergadering ir. het toevoegen van een agendapunt, zijnde vote- ring van een bedrag van 50.000 voor het verstevigen van de damwand in de eerste kanaalarm welke enige tijd geleden bij het droogpompen van de bouwput voor de riolering van het zgn. „eiland" zodanig doorboog, dat men genoodzaakt Werd de bouw put weer snel vol te pompen om voldoende tegendruk te krijgen, Over deze „technische" kwestie is de raad ongeveer drie kwar tier in besloten zitting geweest. Na heropening kwamen de in gekomen stukken aan bod. Hierbij bevond zich een rapport van de opzichter betreffende het ophalen van het huisvuil. Een c-n ander is gerapporteerd in ver band met de opmerkingen van het raadslid De Maaijer tijdens de vorige vergadering. De her De Maaijer heeft het rapport met verbazing gelezen en vond dat alles onwaar is wat er instaat. Dit werd door enkele andere raadsleden bestreden. De discus sie hierover ging uit als een nachtkaars. Aangezien een van de vorige vergaderingen de heer L. de Meijer gevraagd had om de Wa terleidingmij te verzoeken het drinkwater te fluorderen, hebben B. en W. inlichtingen ingewon nen. Niet alle raadslede» zijn vóór fluordering. De héér De Meijer verzoekt zijn voorstel aan te houden en er zorg voor te dragen dat ieder raadslid zo'n boekje thuisgestuurd krijgt dat door de overheid verstrekt wordt, vooral voor de zgn. lagere organen. De heer De Bruijn komt naar aanleiding van enkele ingekomen brieven terug op het perceel bouwgrond aan de Westdam dat aan het raadslid J. Bockstael is toegewezen, terwijl bij de ver koopsonderhandelingen met de heer Garskamp deze erop gewe zen heeft dat hij gaarne op die plaats een woning wilde bouwen. De heer De Bruijn vindt het niet fair van B. en W. daarmede geen rekening hebben gehouden. De meeste raadsleden vinden dat de heer Garskamp bij de ver koop had moeten bedingen dat hij onder die voorwaarden slechts het gehele perceel aan de ge meente wilde verkopen. De begroting van dé B. B. werd goedgekeurd, alsmede die van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht. De stichting 2feeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk ziet zijn subsidie verhoogd van ƒ0,05 naar 0,08 per inwo ner. Het Protestants Christelijk stichting voor maatschappelijk werk in O. Z.-Vlaanderen krijgt 'n extra subsidie over 1960 van 3 per dag en krijgt in het ver volg, op voorstel van B. en W„ dezelfde subsidie als het R. K. centrum voor maatschappelijk werk. Erfpacht werd uitgegeven aan de heren J. F. Rouw in 't exploi tatieplan West, F. Luime en O. Ch. Vervaet aan de Stuartstraat, C. L. M. de Backer aan het Rij- senburg en W. C. van Water schoot aan de Papegeulestraat. De heer Bockstael heeft be merkt dat practisch alle grond nu is uitgegeven in plan West 2e fase en vraagt boe het staat met de verdere uitbreiding en bouw rijp maken van gronden. De voorzitter antwoordt hierop dat men reeds geruime tijd hier mee bezig is. Het plan van de stedebouwkundige voor de 3e fa se gaf echter bij berekening door de Centrale Dienst een tekort van ruim een miljoen gulden. B. en W. zijn hiervan dermate ge schrokken dat zij de stedebouw kundige opdracht hebben gege ven zijn plan te herzien. In plaats van de geraamde 600 woningen kunnen er nu 900 gebouwd wor den. Enkele raadsleden vinden dat de stedebouwkundige maar raak tekent en iedere nieuwe tekening kost maar geld. Ook vragen en kelen zich af, of door minder groen te plannen de leefbaarheid van deze exploitatie niet achter uit gaat. Gemeentegrond wordt ver kocht aan de heren P. R. de Jae ger, K. J. G. Engelen, O. L. Saey en mevr. F. J. L. van Belleghem- Vernaeve en mevr. A. L. Grütter- Collier, allen aan de Westdam, J. Haarsma aan de Hollandiastraat en mej. J. Arends aan de Vier Ambachtenstraat. Met de N.V. Bank voor Neder - lahdse Gemeenten wordt een re kening-courant overeenkomst aangegaan voor 150.000. Het voorstel van B. en W. voor de benoeming van de leden van de stichting Het Sasse Zwembad in verband met de gewijzigde sta tuten ontmoet tegenstand bij raadsleden omdat de aanbeveling in strijd zou zijn met de geest van de statuten. B. en W. trekken hun voorstel in en komen de vol gende vergadering met nieuwe voorstellen. In verband met het vertrek van de heer Van Mourik wordt in de commissie tot wering van school verzuim benoemd de huidige hoofdonderwijzer de heer Ber tram. Aan de E.N.C.B.S. te Sas van Gent wordt ontheffing van de oouwverordening verleend. De raad gaat akkoord met een voorstel tot verbetering van de straatverlichting vanaf Drie kwart tot aan de hofstede van heer Perdaen. Het presentiegeld voor leden van stembureau's wordt op maxi maal 25 gebracht. De Nederlandse Asthmastich- ting te Utrecht ontvangt een sub sidie van ƒ0,02 per inwoner. De gemeentebegrotingen voor 1961 en 1962 worden gewijzigd. «MK* 1 Rondvraag De heer De Maaijer informeert naar de terugvordering van een bedrag van 1250, welke werden uitbetaald als schadeloosstelling aan een persoon die er geen recht op heeft. Volgens de voorzitter wordt hieraan gewerkt. De heer De Groff informeert naar besprekingen die gevoerd zouden zijn tussen de V.V.V, en het gemeentebestuur over een camping ten zuiden van het zwembad. Hierover is de voorzitter niets bekend, maar op verzoek van en kele raadsleden zal men contact met de V.V.V. opnemen. De heer De Meijer roert de ver lichting op de Westkade, richting Belgische grens, aan. Rijkswater staat is nu practisch zover dat volgende week de verlichting zal kunnen functioneren. Het gedeel te waarvoor de gemeente moet zorgen is echter nog steeds zon der verlichting en er staat nog geen paal in de grond. De voorzitter kan slechts ant woorden dat de P.Z.E.M. gewel dig lange levertermijnen heeft. Verder roert de heer De Meijer de omleiding aan welke in ver band staat met de werkzaamhe den aan de Oostdam. Het stukje bestrating voor de bioscoop is levensgevaarlijk wegens het ni veauverschil. De voorzitter antwoordt dat dit de aandacht heeft, maar dat ook de hoek aan de woning van ir Van Krevelen zeer moeilijk te ne men is voor vrachtauto's met aanhangwagens. Men heeft con tact gezocht met d'e N.C.B. om toestemming te verkrijgen om over haar terrein te rijden. In dien dit niet mogelijk is zal een omweg over Sluiskil, Axel Sas sing en Westdorpe gemaakt moe ten worden. De heer De Meijer dringt er op aan, nu men met de Oostdam be zig is met Rijkswaterstaat, ook het moeras aan de Prinsenkade op te nemen. De voorzitter verzucht dat het in Sas van Gent moeilijk praten is met de Rijkswaterstaat. De heer Van Assche informeert naar de stand van zaken betref fende de verlichting van de Mo lenberg. Ook hier speelt de lange leve- ringstijd van de P.Z.E.M. een rol. Tenslotte bracht de heer Van Assche namens de bewoners van plan West verslag uit inzake drainage enz. van de brandgan gen, maar verzocht tegelijkertijd aandacht voor het Bolwerk enz. Gevaarlijke hond Vrijdagmiddag omstreeks 3 uur heeft een bruine herdershond een van de in de weide van de landbouwer Jac. van Hoeve in de Aan- en Genderdijkepolder gra zende schapen doodgebeten en gedeeltelijk verscheurd. Vergadering vereniging van varkenshouders Zaterdagavond werd in de bovenzaal bij de heer Van der Veke een algemene vergadering gehouden door de vereniging van varkenshouders „Onderlinge Hulp". Na zijn verwelkoming van de leden, wees de voorzitter, de heer C. A. de Kraker, er op dat het jaar 1961 een voor de vereniging gunstiger jaar is geweest dan het daaraan voorafgaande jaar. Hij zeide dat er ieder ja&r minder varkens worden gehouden en dit brengt mede, dat ook het leden tal van „Onderlinge Hulp'' een dalende lijn laat zien. Na vaststelling van de notulen van de secretaris-penningmees- .ter, de heer M. Dees, bracht deze zijn jaarverslag uit, waaruit bleek, dat hoewel het afgelopen jaar geen grote wijzigingen te constateren vielen, er toch een geleidelijke vermindering van leden valt waar te nemen, daar het ledental verminderde met 10 personen. De vereniging telt nu nog 53 leden. Nadat de kascommissie, be staande uit de leden Chr. v. d. Ende en L. de Putter, verslag had uigtebracht, werd de penning meester dank gebracht voor zijn financieel beheer. De inkomsten bedroegen een bedrag van ƒ847,62 en de uitga ven 686,05, alzo een batig saldo gevende van ƒ158,57, terwijl de bezittingen van „Onderlinge Hulp" op 31 dec. 1961 2254,66 bedroegen. De contributie bedraagt per jaar 7,50, terwijl bij verlies van grote varkens 1,60 per kg ge wicht wordt uitgekeerd, voor kleine varkens 1,— per kg en voor biggen 40 per stuk. De kosten van inenting worden voor de helft door de vereniging ver goed. Voor het tweede varken moet 20 cent per week worden betaald, terwijl het boetestelsel ongewijzigd bleef. Daar wegens het heersen van mond- en klauwzeer varkens niet vervoerd mogen worden, ont stond hierover een breedvoerige discussie. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de voorzittel', onder dankzegging voor de vlotte afhandeling der agenda, de vergadering sloot. Traditiegetrouw werd na af loop der vergadering een verlo ting gehouden met als hoofdprijs een big ter waarde van 40. De verdere prijzen bestonden uit worst, spek, tulbanden enz. De hoofdprijs kwam in het be zit van de heer P. Bakker Pzn., wonende in de wijk Poonhaven. Er heeft zich een nieuwe ontwikkeling voorgedaan in de zogenaamde „zaak-Snowdon" die draait om het aanvaarden door lord Snowdon, de echtge noot van prinses Margaret, van een (betaalde) functie bij de „Sunday Times". De „Daily Ex press" meldt namelijk dat de „society-fotograaf" Mare Henrie, die lord Snowdon kent uit de tijd dat hij onder de naam van Anthony Armstrong Jones eveneens als fotograaf werk zaam was, een advocaat heeft opgedragen te onderzoeken of het mogelijk zou zijn gerechte lijke stappen tegen lord Snow don te ondernemen. Henrie acht het namelijk niet uitgesloten dat het de echtgenoot van prinses Margaret volgens de Engelse wet niet geoorloofd is een be trekking als de door hem aan vaarde te bekleden. Henrie heeft zijn mening over deze aangelegenheid in een pers gesprek met de „Daily Express" weergegeven. Hij spreekt hierin zijn afkeuring uit over het door lord Snowdon aanvaarden van een functie bij de „Sunday Ti mes" doch hij spreekt wel met waardering over de bekwaam heden van de lord als fotograaf. De „Daily Express" behoort tot de zogenaamde „Beaverbrook- bladen", het eigendom van lord Beaverbrook, die een grote con current is van Roy Thomson, de eigenaar van de „Sunday Times". De „Daily Mirror", die zegt hierin de mening van de „door sneeburger" weer te geven, neemt het echter voor lord Snowdon op. Het blad verzekert dat vele opvattingen over het geen aan leden van het Britse koningshuis is toegestaan, ver ouderd zijn. ,De jeugdige Tony kan van zijn leven inderdaad iets veel nuttigers maken, dan zich te voegen naar de regels van het protocol, die onder meer voor schrijven dat hij in het open baar een bepaald aantal schre den achter zijn schoonzuster, koningin Elisabeth, en zijn vrouw loopt. Bepaalde konink lijke tradities komen ongetwij feld voor opheffing in aanmer king," aldus de „Daily Mirror". pOCOOOOOOOOOCOOOOOCOCCOOOCCOQoOOOOOOOCOOOOO^xaooc^OOOO^OOOOOOCd gelegen aan de Herengracht nr. 7 te Terneuzen betrekt De Twentsche Bank op dinsdag 23 januari a.s. een nieuw kantoor. U kunt er van maandag tlm vrijdag terecht voor al Uw bank-, effecten- en assurantiezaken van 9-16 uur. Telefoon (01150) 3551-3552. Uw financiële raadsman Volgens vele leden van de Eer ste Kamer heeft het regerings beleid op sociaal-economisch ter rein de ontwikkeling van zeer grote spanningen in het econo mische leven niet kunnen voor komen. In de eerste elf maan den van 1961 zo merken deze leden in het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over de begroting van het departement van Economische Zaken op, heeft er tegenover de te constateren overspanningsverschijnselen geen adequate stijging van de produktie meer gestaan. De ont wikkeling van de produktiviteit heeft,, zo merken deze leden ver der op, de invloed van de ar beidstijdverkorting slechts ge deeltelijk kunnen opvangen. Ter adstructie van hun betoog vesti gen zij er de aandacht op, dat volgens de laatste hun bekende gegevens in het tijdvak van juni tot en met oktober van het aige- lopen jaar het industriële pro- duktiecijfer 156 was, welk cijfer reeds een jaar eerder was be reikt, terwijl echter het aantal arbeiders, in industriële bedrij ven met meer dan 10 personen, was gestegen van 1.098.000 tot 1.120.000, dus met 2,2 Er was dus volgens deze leden van de Eerste Kamer in dat tijdvak een teruggang van de produktiviteit ingetreden. Overigens verklaarden dezelf de leden wel te beseffen, dat het mede zal afhangen van wat er in het buitenland geschiedt,, of de overspanningen zullen voortdu ren en voorts, of het mogelijk zal blijken de inflatoire druk te temperen. Enige leden merken op, dat wat de voortzetting van het hoog peil van de bedrijvig heid in ons land en de niet on bevredigende financiële resulta ten ervan betreft ons land op dit gebied meegeniet van de nog steeds wel gunstige ontwikke ling der economie van de Wes telijke landen en dat het, in dit kader bezien, beslist niet erop kan bogen de beste resultaten in dit opzicht te hebben bereikt. Deze leden zeggen verder o.a., dat men zich stellig moet hoe den voor het houden van over dreven pessimistische beschou wingen met betrekking tot de economische ontwikkeling van ons land. Een zodanig pessimis me benevelt immers evenzeer de juiste blik op de toekomst als een ongegrond optimisme zulks doet. De Kamerleden doelden hierbij o.a. op de huns inziens wel zeer negatief getinte be schouwingen van dr. Luning Prak in de Telegraaf, van dr. H. Dauclt in de Nieuwe Haagsche Courant en van de uiteenzettin gen, die de directeur van het Centraal Planbureau, prof. P. de Wolff, onlangs heeft verstrekt ter gelegenheid van het congres van 't Genootschap van Reclame. Bij gevechten en aanslagen m Algerië zijn zaterdag en zondag 33 personen om het leven geko men en 50 gewond. Van de do den waren 25 en van de gewon den 32 Algerijnen. Volgens militaire autoriteiten zijn in Algiers elf doden geval len. Tien personen kwamen om het leven in Oran en zes in Bone. Zaterdagavond werd vanuit een auto met machinegeweren ge schoten op een café in Algiers. Twee Algerijnen werdén gedood en vijf gewond, van wie er later drie in het ziekenhuis zijn over leden. Door een ontploffing ki een slagerij in Bone in Oost-Al- gerië zijn zondag vijf personen, onder wie vier Mohammedanen, gedood en 25 gewond, van wie 21 Mohammedanen. De (Mo hammedaanse) slager stond be kend om zijn pro-Franse gezind heid. In Oran werd een 75-jariga Europeaan voor zijn huis gedood. Bij een andere aanslag werden twee Europeanen gewond. Volgens een onofficiële telling zijn in de afgelopen achttien da gen in geheel Algerië bij aansla gen 258 personen gedood, van wie 152 Algerijnen. In het gebied' van Algiers wer ken dé artsen vandaag niet als teken van rouw om een collega, die vorige week werd vermoord. Alleen spoedeisende gevallen zul len worden geholpen. Volgens welingelichte kringen wensen dc artsen een gewapende wachtpost in hun spreekkamer en het recht om zelf wapens te dragen. De OAS. heeft opgeroepen tot een korte staking op woens dag ter herdenking van de mis lukte opstand tegen De Gaulle twee jaar tevoren. 52) Nadruk verboden. „Nee, overwoog Dot, „het lijkt me ook iets afschuwelijks!" Juffrouw Marple leunde nog wat achterover. „Wat lijken de meeste mensen toch verbazend veel op elkaar," zei ze zachtjes. „Op wie lijk ik bijvoorbeeld?" „Och, jij bent volkomen jezelf, lieve Dot. Ik zou niet kunnen zeggen dat jij me speciaal aan iemand doet denken. Tenzij mis schien „Nou komt het!" zei Dot. „Ik moest even denken aan een kamermeisje dat ik vroeger jaren gehad heb." „Ik zou een slecht exemplaar wezen!" verzekerde Dot. „Ja, liefje, dat was zij óók. Ze, deugde nergens voor, bracht al les verkeerd op tafel, verwarde de keukenmessen met de tafel messen en haar mutsje... ja, het is lang geleden! zat altoos schots en scheef." Dot voelde automatisch of haar hoed goed zat. „Nog meer?" in formeerde ze ongerust. „Ik hield haar omdat ik altijd zo'n schik om haar hadze maakte me altijd aan het lachen. En ze kon de dingen ook zo raak, zo zonder omwegen zeg gen. Eens op een keer kwam ze: 0 Door AGATHA CHRISTIE „Natuurlijk weet ik het niet, me vrouw, maar die Florrie hè, die zit nu net op de manier van een getrouwde vrouw." En laat Flor rie toen een kind verwachten van de bediende uit de kappers zaak! Nou, ik even met hem ge praat, het was nog tijdig genoeg en het is een heel gelukkig huwe lijk geworden. Die Florrie was trouwens een goede meid, maar gauw weg van iemand, die er een beetje als een heer uitzag." Na enkele minuten vroeg Dot: „Aan wie zit u nu weer te den ken, tante?" „Aan allerlei mensen, lieve kind, luidde het antwoord. „In St. Mary Mead?" „De meesten wel.... Ik was juist met zuster Ellerton bezig werkelijk een schat van een vrouw. Zij zorgde heel goed voor een oude dame en leek ook op recht van haar te houden. Maar toen stierf de dame in kwestie. En toen nam ze een andere oude dame in huis en die ging ook dood. Morphine weet je? Het is later allemaal aan het licht ge komen. Ze deed het op de meest humane manier, maar het ergste was, dat die zuster Ellerton hele maal niet besefte dat ze misdrij ven gepleegd had. Die ouwe men sen hadden hun tijd gehad, ver klaarde ze, en een van de twee leed hevige pijn door kanker." „Had ze het dus gedaan om ze uit haar lijden te helpen?" „Nee, dat niet. Ze hadden haar eerst haar geld gelegateerd en daarna vergiftigde zij ze pas. En dan had je ook nog die jongeman op de grote vaart.., die neef van juffrouw Pusey uit het boekwin keltje. Die liet haar de gestolen waar verkopen. Maar toen de politie haar wilde verhoren, sloeg hij haar vlug de hersens in. Niets geen aardig jongmens, maar toch zag hij er charmant uit. Hij had twee meisjes, die al lebei dol op hem waren. Voor die ene had-ie handenvol geld uit gegeven „Zeker voor de slechtste van de twee?" informeerde Dot. „Natuurlijk, lieve. En dan had je nog die mevrouw Cray uit het wolwinkeltje. Gek op haar zoon tje, bedierf het kind volkomen... die verdwaalde in verkeerd ge zelschap. Herinner jij je Joan Croft nog, Dot?" „Nee, die niet." „Ik dacht, dat je haar mis schien had ontmoet toen je eens bij me logeerde. Die liep met van die grote stappen en rookte met plezier een sigaar. Wij heb ben daar ook eens een bankover val gehad en toen werkte Joan daar juist op kantoor. Nou, ze heeft de indringer gewoon tegen de grond geslagen en zijn revol ver afgepakt. Ze kreeg van de rechtbank een complimentje voor zoveel durf!" Aandachtig zat Dot dit alles aan te horen. Ze leek het wel van buiten te leren. „En verder moedigde zij aan. „Dat meisje die zomer in St. Jean de Collines. Zo'n rustig kind. zwijgzaam tenminste. Ieder mocht haar, maar ze kwa men er niet achter wie ze eigen lijk was. Later hoorden we, dat ze met een valsemunter getrouwd was! Daardoor voelde ze zich wat vervreemd van andere men sen en is ze tenslotte ook een beetje zonderling geworden. Dat komt van tobben, weet je?" „Hebt u soms ook nog een kolonel van het Indische leger bij uw herinneringen, tantetje?" „Wel zeker, kindlief. Majoor Vaugham bijvoorbeeld en kolo nel Wright van Simla Lodge. Er mankeerde niets aan hen. Maar wel herinner ik me meneer Hodgson, de bankdirecteur, die op een zomer scheep ging met zo'n kruistocht mee en die trouw de met een jonge vrouw, die z'n dochter had kunnen zijn. Geen idee waar ze vandaan kwam, be halve natuurlijk wat ze hem op de mouw had gespeld. Daar deug de nu letterlijk geen zier van!" „Dat is niet gek", knikte Dot, op haar vingers natellend. „Wij hebben nu een liefhebbende Dora, een knappe Patrick en mevrouw Swettenham en Ed mund en Phillipa Haymes en kolonel Easterbrook en mevrouw Easterbrooken als je mij nou vraagt, dan heb je wat die laat ste betreft, volkomen gelijk! Maar die had toch niet de min ste reden om Letty Blacklock te vermoorden, zou ik zeggen." (Wordt vervolgd.) DINSDAG 23 JANUARI HILVERSUM 17.00 Nws; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Meditatie; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterst.9.40 Schoolradio; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Lezing; 10.25 Gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Gram.; 11.50 Praatje; 12.00 Middagklok; 12.04 Klankb.; 12.30 Land- en tuirib. meded.12.33 Gram,; 12.50 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Platennieuws; 13.40 Lichte muz.; 14.05 School radio; 1435 Voor de platte landsvrouwen; 14.45 Gevar. pro gram (herh.); 15.50 Gr.; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 V. d. jeugd; 17.40 Beurs ber.; 17.45 Kegeringsuitz.18.00 Harmonica-duo en slagwerk; 18.20 Gram.; 18.30 Radio-Volks- universiteit19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.25 Gram.; 20.15 Muzi kale lezing; 20.45 Brabants ark, en solist; 21.55 Licht progr.; 22.15 Rallye van Monte Carlo 1962 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Lichte muz.; 23.10 Kamermuz.; 23.45 Gr.; 23.55 24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 8.15 Rallye de Monte Carlo 1962 8.20 Gr.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 9.55 Boek bespr.; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Lezing; 11.30 Voor de zieken; 12.00 Lichte muz.12.20 Regeringsuitz.; 1230 Land- en tuinb. meded.; 12-33 Orgelspel; 13.00 Nws; 13.15 Ral lye de Monte Carlo 1962; 13.20 Meded. en gram; 13.25 Beurs- ber.; 13.30 Metropole-ork.14.00 Gram; 14.40 Schoolradio; 15.00 Praatje voor de vrouw; 15.30 Pianorecital; 16.00 Bezoek aan Curasao, praatje'(2); 16.15 Lich te muz.; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Lichte muz.; 17.55 Praatje; 18.00 Nws; 18.15 Eventueel ac tueel; 18.20 Pianospel; 18.30 Amateursprogr.; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Paris vous par- le; 19.10 Gr.; 20.00 Nws; 20.05 Lichte muz.; 22.00 Muzikale lezing; 22.30 Nws en meded.; 22.40 Act.; 23.00 Gram.; 23.55— 24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.35 Gram.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws; 13.15 Kamermuz.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Operet- temuz.; 16.00 Beursber.; 16.06 Duitse les; 16.21 Gram.; 17.00 Nws; 17.15 Kamermuz.; 17.30 Liederen; 17.40 Boekbespr.; 17.50 Voor de jeugd; 18.20 Voor de sold.; 18.50 Sportkron.; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 19.50 Lezing; 20.00 Hoorspel; 21.15 Jazzmuz.; 22.00 Nws; 22.15 Gram.; 22.55- 23.00 Nws. Televisieprogramma's. NED. T.V.: 20.00 Journ.; 20.20 Memo; 20.30 Documentaire film; 20.45 Speelfilm. VL. BELG. T.V.19.00 De liberale gedachte en actie; 19.30 Filmrep.; 20.00 Nieuws; 20.30 Jeugdopera; 21.10- Documentair progr.; 21.55 Eénakter; 22.15 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2