Wie adverteert een moord KERKDIENSTEN Gemeenteraad van Oostburg De gebeurtenissen in Kongo Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 20 januari 1062. SOCRATES DIRECTEUR DEN B. IN VRIJHEID GESTELD De aanslagen in Algerië AMERIKAANSE MAANVLUCHT UITGESTELD w**!! NEDERLANDS GEZIN ZWAAR GEWOND BIJ AUTOONGELUK IN BELGIË Voor de zondag Zondagdiensten De president-directeur van de .failliete Bouw- en Handelsonder neming N.V. Socrates, N. den B. die zich dinsdag en vrijdag voor het Gerechtshof in Amsterdam moest verantwoorden voor de aan hem ten laste gelegde be drieglijke bankbreuk en oplich ting in vereniging van de Rem bours en Industriebank, is vrij dagmiddag tien minuten voor half zes onmiddellijk in vrijheid gesteld. Het Gerechtshof achtte termen aanwezig de preventieve hechtenis op te heffen. Deze voor Den B. verrassende beslissing viel na een raadkamer bijeenkomst, die 25 minuten duurde. Tevoren had de procu reur-generaal, mr. A. S. de Muinck Keizer, Den B. schuldig verklaard aan de hem ten laste gelegde bedrieglijke bankbreuk en bevestiging geëist van het rechthankvonnis, t.w. 9 maan den met aftrek. Ten aanzien van he* tweede punt van de ten laste legging, de oplichting in vereni ging met de c-x-onderdirecteur van de Amsterdamse Bank H. van de Rembours- en Industrie- bank, vroeg mr. De Muinck Kei zer vrijspraak. Hij waardeerde deze vrijspraak op liet feit dat ook Hoving op dit punt werd vrijgesproken en het arrest wat dit onderdeel van de dagvaar ding betreft inmiddels onherroe pelijk is geworden. Mr. De Muinck Keizer heeft alleen tegen H.'s vrijspraak voor de verduis tering in dienstbetrekking cas satie aangetekend. Na dertien maanden in voor- arest en bijna een maand in gij zeling (op grond van de faillisse mentswet) te iiebben gezeten, verliet de 51-jarige Nic. den B gisteravond als een vrij man het Amsterdames paleis van Justitie. Hoewel de procureur-generaal vrijspraak ten aanzien van de op lichting in vereniging had ge- eist en negen maanden gevange nisstraf wegens de bedriegeiijke bankbreuk, was Den B. blijkens zijn reacties toch niet hoopvol gestemd ten aanzien van het ver zoek van zijn raadsman, mr. L. B. Wieringa. die onmiddellijke in- vrijheidststelling van zijn cliënt had gevraagd. Breed lachend, nerveus en druk pratend als al tijd, verliet Den B. evenwel de rechtszaal, nadat het Hof 25 mi nuten later zijn onmiddellijke in vrijheidstelling had bevolen. Vrijdagmorgen zijn in Algiers bij aanslagen een Europeaan en een Mohammedaan vermoord en een Europeaan gewond. Van militaire zijde is meege deeld, dat donderdag 2 moslims bij aanslagen in geheel Algerië het leven verloren hebben. In het gebouw van de prefec tuur van Constantine zijn don derdagnacht twee ladingen ont plofbare stoffen van naar schat ting 3 of 4 kilo ontploft. De ont ploffing heeft grote schade aan gericht. In Oran werden een Algerijn se chauffeur en een Joodse makelaar in onroerende goede ren het slachtoffer van twee aanslagen. Het derde slachtof fer was een op heterdaad be trapte Algerijnse opstandeling, die door de politie werd doodge schoten. In het stadscentrum hadden vrijdagmiddag botsingen plaats tussen de politie en jeugdige de monstranten die betere be scherming van de scholen eis ten. De scholieren maakten ge bruik van granaten, waardoor enige agenten licht gewond raakten. In Birmanareis. in de omge ving van Algiers, beschoten vier Algerijnen vanuit een auto een café, waardoor oen persoon werd gedood en één gewond. In Algiers zelf vielen vrijdag voor zover tot dusver bekend drie doden en vier gewonden, als gevolg van verschillende aanslagen. In Bone werd een Europese postbode door een opstandeling vermoord. De krijgsraad in Algiers heeft vrijdag twee Algerijnse terroris ten ter dood veroordeeld en twee anderen tot levenslange ge vangenisstraf wegens aanslagen vorig jaar, waarbij vijf mensen werden gedood en achttien ge wond. Het Amerikaanse Bureau voor Lucht- en Ruimtevaart heeft meegedeeld, dat de lance ring van de maanraket ..Ran ger 3", die in januari zou moe ten plaats hebben, is uitgesteld als gevolg van technische moei lijkheden met de lanceerappara- tuur. Er is geen nieuwe datum voor de lancering vastgesteld. Dit betekent, dat de poging der Verenigde Staten om een raket naar de maan te zenden, voor tenminste een maand is uitgesteld. Het oorspronkelijke plan was, dat de Ranger 3" de volgende week in de ruimte zou worden gebrachi. Vanaf maan dag zou, gedurende vijf dagen, de gelegenheid hiervoor goed zijn. omdat de maan dan in een gunstige stand zou zijn en on geveer 375.000 kilometer van de aarde verwijderd. De volgende gunstige periode begint op 20 februari. De bedoeling is dat do „Ran ger" een vlucht naar de maan maakt, die zesenzestig uur zal duren, van dichtbij televisiebeel den van het maanoppervlak naar de aarde zendt en instru menten op de maan afwerpt voor het melen van bevingen op de maan en botsingen van me teoren. Tijdens de openbare vergade ring van de gemeente Oostburg sprak burgemeester J. L. van Leeuwen een nieuwjaarsrede uit, waarin hij o.m. stelde, dat de opgaande lijn wat de econo mische activiteiten betreft voor Oostburg is voortgezet. Dit feit geeft de vrij sterke positie van Oostburg duidelijk aan Over ae loop dor bevolking, die voor Oostburg zoals bekend sterk achteruit liep zei de bur gemeester, da t het inwonertal is verminderd met 103. Dit is voornamelijk te wijten aan het vertrek van een grote groep Ambonezen. Er vertrokken to taal 382 mensen uit Oostburg. waartegenover een vestiging stond van 248 personen. Gedurende de laatste storm is er een noodwoning zwaar be schadigd. Gelukkig kon het be wonend gezin aan een ander huis worden geholpen, dat ech ter al was toegewezen aan een ander gezin, waarvoor deze gang van zaken voor dat gezin een teleurstelling was. In gezamenlijk overleg met de gemeenten in West Zeeuws- Vlaanderen zal het komende jaar worden overgegaan tot dc bouw van een B. L. O. school, en een nieuwe werkplaats voor gehandicapten. Voorts worden stappen onder nomen om te komen tot de bouw van een nieuwe Techni sche School. Gezien het grote aantal leer lingen dat te Oostburg de scho len bezoekt, is het aantallen processenverbaal. dat de politie tegen jeugdige personen op maakte, zeer gering. Er werden vier processen opgemaakt, waarbij 16 jeugdigen betrokken waren. Het onderwijs te Oostburg heeft te kampen met moeilijk heden. Het is uiterst moeilijk steeds tijdig vervangers aan te trekken voor vacatures. De contact commissie voor de Streekontwikkeling was niet actief werkzaam. Na één alge mene vergadering in juni ge houden voor alle gemeentebe stuurders en raadsleden van West Zeeuws-Viaanderen. werd nog één bestuursvergadering gehouden te Aardenburg. Deze vorm van streeksamenwerking lijdt onder de grote bezetheid van de leidinggevende be stuursleden. Door het tekort aan regelmatige samenwerking werden de verschillende groepe ringen voor een beperkter ge- biedssamenwerking gestimu leerd tot zelfstandig handelen. Zo ontstond een samenwerking tot gemeenschappelijke ontslui ting van industrieterreinen tus sen de gemeenten Breskens, Groede, Schoondijke en Hoofd plaat, buiten het overleg van de commissie Streekontwikkeling, en zo hielden eveneens de recreatiegemeenten hun wer kingssfeer beperkt tot de ge meenten die stranden in hun ge bied hebben liggen. Hoe de streekontwikkeling tot gezamenlijke aanpak moet wor den gebracht lijkt vooralsnog 'n groot probleem; wellicht lopen de diepere belangen van de be sturen der verschillende ge meenten in West Zeeuws- Viaanderen toch te ver uiteen om een vruchtbare samenwer king tot streekontwikkeling te mogen verwachten. Daarbij is het vestigen van industrieën in de streek een vraagstuk op zichzelf, want een der grootste problemen daarbij is op welke manier de vereiste arbeiders te vinden zijn. Er is namelijk een grote spanning waarneembaar tussen lonen in ons gebied, in Zeeland, die in klasse beduidend lager liggen dan in zgn. eerste klasse toongroepen in Neder land en bovendien zeker met België. Dit verschil in beloning zal voor de loontrekkenden één der grootste hindernissen wor den om werk in Westelijk Zeeuws-Viaanderen te aanvaar den. De economische situatie van de gemeente is voor het jaar 1961 gunstig te noemen. De weekmarkt, aldus vervolg de de burgemeester zijn nieuw jaartoespraak is nog steeds vooruitgaande. Er is een tekort aan plaatsruimte op de markt, waarvoor de kooplieden grote belangstelling tonen. Gestreefd wordt om door de kooplieden een zo groot mogelijke variatie te brengen. Ook de veemarkten welke te Oostburg gehouden worden zijn een grote attractie voor Oost burg. De veemarkt bestaat dit jaar 25 jaar. Er werden te Oostburg 696 kaarten afgegeven voor de veer diensten voor voetgangers en 94 kaarten voor fietsers. Het verenigingsleven van de gehele streek komt voor regio nale bijeenkomsten regelmatig te Oostburg samen. Oostburg mist een wandel park. wat gezien de bebouwing stellig bij Oostburg zou beho ren. De burgemeester betreurde in hoge mate de achteruitgang van hei plaatselijke muziekgezel schap en sprak de wens uit. dat de dirigentenmoeilijkheden op gelost kunnen worden. Voorts hoopte hij dat een aantal inge zetenen de Harmonie van Oost burg zouden gaan versterken. Het culturele leven, dat voor al gevoed wordt door de Zeeuw- sche Volks Universiteit ont plooit zich goed. Zowel de plaatselijke toneelgezelschappen als do scholen droegen aan dit culturele leven een belangrijk steentje bij. De burgemeester betreurde het, dat ae V.V.V. af deling Oostburg is opgeheven. De verschillende sportevene menten worden steeds goed be zocht en verheugen zich in een stijgende belangstelling. Tot de voornaamste besluiten het tweed punt van de ten laste lagmiddag tien minuten voor van de gemeenteraad behoorden het afgelopen jaar o.m.de be noeming van een gemeente opzichter; de opdracht voor het bouwrijpmaken van bouwgron den. het gereedmaken van het bungalowpark het Schutte- bocht; de machtiging voor de realisering van het woningcon tingent en het beschikbaarstel len van een crediet voor de stichting van een algemeen te huis voor Bejaardenzorg. Voorts de gunning van een twintigtal woningwetwoningen, alsmede het laatste besluit van het vorig jaar. n.l. de aanleg van een overdekt zwembad. De nieuwe leiding bracht voor het secretariepersoneel met zich mee, dat zij zich aan nieuwe in zichten had aan te passen. De burgemeester zwaaide het gehe le personeel een woord van lof toe voor het feit, dat deze aan passing zo vlot kon verlogen. Er zal voor 1962 nog veel te doen blijven. Het werk in een levende gemeente geraakt nooit ten einde. Na afdoening van het ene probleem komt een andere zaak op en dit maakt de arbeid juist interessant. De gemeente Oostburg heeft belang bij het ten uitvoer bren gen van een reeds lang door de beide gemeenten Schoondijke en Oostburg goedgekeurde grenswijziging aan de Tragel, waar straks de woningbouw en de bouw voor de uitbreiding van de rioolwaterzuiveringsinstalla tie zal moeten plaats hebben. Deze kleine grenswijziging wordt nu opgehouden door een voornemen tot gemeentelijke herindeling van West Zeeuws- Viaanderen, zoals door de minis ter van Binnenlandse Zaken in 1959 is gesteld. Afgezien van een dergelijke ingrijpende wijziging van gemeentegrenzen, die ver scheidene jaren zal vergen, is het voor Oostburg noodzakelijk de grenscorrectie met Schoon dijke zelfstandig en spoedig bij wetsontwerp geregeld te zien. De verbetering van de weg OostburgZuidzande zal even eens in dit jaar krachtig moeten worden bepleit, zowel door de gemeente Zuidzande als door Oostburg, want het langs deze weg, jaar op jaar sterk toene mende toeristen- en ander ver keer is levensgevaarlijk. De op heffing van het wegbeheer door de gemeente Waterlandkerkje en Oostburg van de weg naar Waterlandkerkje kan nu einde lijk worden verwacht. Een fi nancieel nadeel door rentever lies voor de gemeente worden de gereedliggende bouwrijpe gronden als de rijksgoedkeurin gen voor de particuliere bouw van woningen zo traag afnemen als nu al sedert lang het geval ia. De realisering van het zwem bad zal overleg en overredings kracht genoeg eisen, om maar niet te spreken van de finan ciële verkrapping van he'. ande re nodige voor Oostburg, de straatverlichting eerste' fase zal kunnen worden gerealiseerd. Naast deze wat naar voren komende onderwerpen zal er veel te doen blijven in onze ge meente en in de streek. Wij al len zullen er naar ik meen gaar ne aan blijven medewerken. Voor het jaar 1962 wens ik u allen een heel goed jaar toe. Aldus besloot burgemeester J. L. van Leeuwen zijn Nieuw jaarsrede. 'Wffi Een woordvoerder van de Ver enigde Naties heeft vrijdag te Leopoldstad meegedeeld dat Kon golese straatschenders zeven geestelijken van het Sint-Pau- luscollege te Bagira bij Boeka- voe hebben aangevallen. De po litie doodde vier van de aanval lers en bracht één verwondingen toe. Bij de verdediging van de geestelijken werden een politie man en een Kongolese soldaat gewond. Het incident speelde zich woensdag af. Van doorgaans welingelichte zijde werd ernomen dat de Kongolezen op zoek waren naar het gezin van een ambtenaar dat na botsingen tussen stammen in Kabara tegen het einde van het vorige jaar naar het college was gevlucht. De ambtenaar was bij de botsingen omgekomen. De woordvoerder heeft voorts gezegd dat de afgezette viee- premier Gizenga zich nog steeds in zijn villa in Stanleystad be vindt. uur na zijn terugkeer in hechte- Donderdag heeft zich op de weg van Brussel naar Bergen een ernstig verkeersongeluk voorgedaan, .waarbij een persoon om het leven is gekomen en vijf inzittenden van auto's ernstige verwondingen hebben opge lopen. Onder de ernstig gewon den bevindt zich een Nederlands gezin. De in Frankrijk wonende Ne derlander A. Neels, die met zijn echtgenote en twee dochters van 16 en 12 jaar in de richting van Bergen reed, botste tegen een geparkeerde vrachtauto. Een ach ter hem rijdende wagen trachtte uit te wijken, doch slipte en sloeg over de kop. E'en mol ce ment geladen vrachtauto kon de geslipte auto niet meer ont wijken. Uit de wrakstukken werd het lijk geborgen van een 30- jarige Belgische vrouw. De bestuurder van deze auto en het Nederlandse gezin wer den ernstig gewond naar zieken huizen overgebracht. De Verenigde Naties in Stan leystad hebben vernomen dat kolonel Pakassa, een aanhanger van Gizenga. uit Noord-Katanga in Stanleystad is teruggekeerd. Een woordvoerder van de Ver enigde Naties heeft later mee gedeeld dat militairen van ge neraal Loendoela kolonel Pakas sa donderdagmiddag een half nis hebben genomen. Ook een andere officier werd gegrepen, i Kolonel Pakassa was de com mandant van de Kongolese troe pen in Kinaoe in Kivoe ten tijde van de moord op de dertien Ita liaanse vliegers in november. De wcordvoerder van de Ver enigde Naties te Leopoldstad heelt meegedeeld dat twee straal jagers van de Verenigde Naties vrijdagmiddag zijn opgestegen om een onderzoek in te stellen naar de juistheid van berichten volgens welke opstandige Kon golese troepen een aanval voor bereiden op een missiepost te Sola, ten noorden van Kongola aan de grens tussen Katanga en Kivoe. Deze missiepost wordt ge leid door witte paters en fran ciscanessen. De post omvat on der meer oen meisjesschool. Van Belgische zijde werd ver nomen dat er minstens dertig witte paters aan deze missiepost zijn verbonden. De Verenigde Naties hebben vrijdag op verzoek van de cen trale Kongolese regering een vliegtuig naar Stanleystad ge zonden cm ex-vice-premier Gi zenga naar Leopoldstad over te brengen, aldus'vjc ^Woordvoerder van dé voIkerenoDganisatie. Het toestel zou gistëben of heden naar Leopoldstad terugkeren met Gizenga. diens gezin en mis schien ook diens lijfarts aan boord. De woordvoerder deelde mee dat er gevechten zijn uitgebro ken tussen Kongolese nationale troepen te Alberlstad. Hun com mandant, kapitein Mika, vijf an dere officieren en twee onder officieren zijn onder bescherming van de Verenigde Naties ge plaatst. De oorzaak van deze ge vechten is nog onduidelijk. Het schijnt, aldus de woordvoerder, dat de soldaten kapitein Mika ervan hebben beschuldigd de te rechtstelling van vijf militairen te hebben gelast. Later werd meegedeeld, dat de V. N.-vliegtuigen brandende hui zen hebben waargenomen in Sola en dat zich daar Kongolese mi litairen op het terrei» van de missiepost bevonden. In een onbevestigd radiobericht, dat vrijdag door een radio-ama teur in Elisabetlistad werd opge vangen, werd gezegd, dat militai ren van het nationale Kongolese, leger in Kabonga. ten noordwes ten van Elisabethstad, vier mis sionarissen en elf burgers hebben vermoord. Katholieke kringen verklaar den, dat zij hiervan gehoord had den en het Rode Kruis hebben verzocht een onderzoek in te stel len. HET HILTON-HOTEL IN AMSTERDAM l)e bouw van het Hilton-hotel in Amsterdam vordert gestaag. Onze fotograaf nam er donder dagochtend een kijkje en maakte deze opname van de lietonnen kolos aan de Apollolaan. (Adv.) Ho«stdrank iri tabletvorm.95ct DE STEM ACHTER U Hoort ge een stem achter u fluisteren? Jesaja 30 21 Moffat! Hij is u blijkbaar al een hele tijd gevolgd en heeft u voortdu rend in het oog gehouden. Hij zag wel, dat er met u iets aan de hand was... Dan ineens is Hij bij u. Als het met u mis dreigt te gaan als uw voet gevaarlijk zwenkt, naar rechts of naar links dan is Hij achter u. Ge hoort een stem achter u fluisteren. Er zijn situaties en momenten in het leven, waarin de stem van een mens ons niet meer bereiken kan waarin we niet meer luis teren kunnen en ook niet meer horen kunnen. Het is buitenge woon moeilijk een mens met je woord achterop te komen, je voor een mens in zware crisis en diepe nood verstaanbaar te maken. Wij kunnen er vaak met onze woor den niet bij. Zó ver, zó diep als de mens ligt, reikt onze stem niet. Gód kan er wel bij. Zijn stem komt de mens achterop. Tot in zijn laatste nood achterop. Over al waar de mens in vertwijfeling staat en de afgrond zich opent voor zijn voet... fluistert Zijn stem. Welk een draagwijdte. welk een tot in de gruwelijkste levens- diepten doordringende kracht er in Gods fluisteren zit! Dat fluis teren komt van Golgotha. Dat fluisteren komt uit die drie don kere uren. Dat fluisteren komt uit dat bloed, dat Gods liefde stort tot verzoening der zonden. Met die liefde komt God de mens in zijn laatste verlorenheid ach terop. Ik weet niet, op welk punt u momenteel staat. Het kan wel niet best zijn. Wel al hangt u ook. zoals die moordenaar aan het kruis, op uw laatste droppel bloed, op uw laatste ademtocht hoor!... daar is een stem achter u. (Uit „De Stem achter U."> OOST ZEEUWS-VLAANDER EN. ZONDAG 21 JANUARI. NED. HERV. KERK. Axel; 10 uur Ds. P. J. Pennings (Bed. H. Avondmaal); 2.30 uur Vicaris S. den Blaauwcn. (Bed. H. Avondm. en dankzegging.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. (Voorb. H. A.) Hontenisse: 9.30 uur Ds. R. G. J. Timmers. van Hulst. (Bev. van ambtsdragers.) Hulst: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen. Philippine: 11 u. Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 9.30 uur E. Ed. Stern. Sluiskil: 9.30 uur en 11 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Ds. J. A. Poelman Bed. H. A.)|t 3 uur Ds. J. A. Poelman (Bed. H, Avondmaal en dankzegging.) Gebouw ,.De Schakel": 9.30 uur Ds. J. Scholten. „Scheldeoord"n.m. 6 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. (Bed. H. A.) „Bethel": 10 uur Jeugdkerk. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waarge nomen door dokter K. J. Hoving, Axelsestraat 27, tel. 2445. Apotheek geopend: Klaasscn, Noordstraat 54, tel. 2090. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts T. van Roon, Westkade 119a te Sas van Gent, tel. 01158—588. Zondagdienst Kruisverenigin gen Groene en Wit-Gele Kruis: zr. E. A. H. de Vries, Van Steen bergenlaan 65, tel. 3360. Vier voetballers, die donderdag bij een voetbalwedstrijd in An gola tijdens een hevig onweer onder een boom schuilden, zijn door de bliksem gedood. De in slag was zo hevig, dat negen an dere spelers met ernstige brand wonden in een ziekenhuis moes ten worden opgenomen. Door AGATHA CHRISTIE 51) Nadruk verboden. ..Dat is inderdaad maar al te waar," stemde juffrouw Marple in. ,.En het is zo'n verbazend knappe jongen ook „Ja. dat weet hij zelf maar al te goed. Hi.i neemt iedereen er raag tussen. En heeft natuurlijk aan elke vinger een meisje!" Juffrouw Bunner zuchtte eens. .Ik ben in zijn ogen alleen een object voor grapjes. Hij snapt niet dat je de gevoelens van an deren moet weten te ontzien." ..De jeugd van tegenwoordig is ook werkelijk heel onverschil lig," was juffrouw Marple van oordeel. Met een hoogst geheimzinnig gebaar boog juffrouw Bunner zich nu tot haar: „Spreek er vooral met niemand over, wat ik vragen mag. Maar ik geloof al mijn leven, dat hij op de een of a.ndere manier betrokken was bij die ellendige geschiedenis van laatst. Ik geloof vast en zeker, dat hij die jonge Zwitser gekend heeft... of anders Julia. Zoiets durf ik juffrouw Blaeklock niet te zeggen, begrijpt u. want hij is een neef van haar, tenminste een verre neef.maar als die Zwit ser bij ongeluk om het leven is gekomen, dan is Patrick toch zeker moreel aansprakelijk, vindt u ook niet? Als hij hem er toe heeft aangezet, bedoel ik. Ik ben er heus een beetje van streek door. Vooral om die drukte, die ze maken over die deur in de andere kamer. Die rechercheur ze toch maar, dat ze pas ge smeerd was. En nu zag ik toe vallig. Hier zweeg ze opeens. Juffrouw Marple achtte het op z'n plaats tactvol op te merken: ..Het. is ook heel erg moeilijk voor u. Je wilt ook niet alles dadelijk aan de po litie vertellen" „Juist, dat is het!" riep Dora Bunner. ..Ik lig er 's nachts een voudig wakker van, want ik zag toevallig, moet u weten, hoe Patrick onlangs achter een hees ter in de tuin bezig was. Toen hield hij een veertje en een olie kannetje in z'n hand.... En hij leek me schuldbewust toen hij me zag en zei vlug: „Ik dacht bij mezelf: ..hoe komt dat hier zo achter de struiken te staan?" Nu is hij een gladde vogel. Maar ik geloof beslist dat hij van me schrok. En ik zeg maar, hoe kwam hij er bij zo achter de struiken te gaan zoeken? Maar ik he'o natuurlijk niets gezegd!" „Nee, nee. dat begrijp ik." ..Maar ik heb hem eens aange keken, u weet wel hoe...." Dora nam maar eens een hapje van haar cake. „Maar een paar dagen geleden hoorde ik hem zoiets geks tegen Julia zeggen. Ze hadden, denk ik. een beetje gekibbeld. Hij zei: „Als ik ook maar even wist dat jij je met zoiets zou inlaten". En toen zei Julia, die altijd zo kalm is: „Nou jongetje wat dan nog?" Maar toen trapte ik ongelukkigerwijs op die plank, die altijd zo kraakt en toen kregen ze mij in de gaten. ..Zijn jullie aan het kib belen?" vroeg ik toen zo vrolijk als ik maar kon. En toen ant woordde die gladde Patrick: „Ik waarschuwde Julia alleen maar dat ze niet op de zwarte markt moet gaan kopen!" Nu vertrouw ik die Patrick geen zier. En als u. het mij vraagt, heeft hij op die bewuste avond met die lamp in de zitkamer geknoeid, zodat we plotseling in het donker zaten. Want ik herinner me positief het herderinnetje, maar de volgende dag stond er de schaapherder..." Ze bleef in haar woorden ste ken en kreeg een hoogrode kleur. Juffrouw Marple draaide zich om en zag juffrouw Blaeklock ach ter zich staan, die juist moest zijn binnengekomen. ..Een kopje koffie en dan maar roddelen, hè?" vroeg juffrouw Blaeklock met iets van zacht ver wijt in de toon van haar stem. „Goedenmorgen, juffrouw Mar ple. Wat is het koud vanmorgen, vindt u ook niet?" ..We hadden het er juist over," antwoordde juffrouw Bunner. dat je tegenwoordig geen raad meer weet met al die voorschrif ten Andermaal ging de deur open en Dot Harmon kwam haastig binnen. „Hallo," riep ze, „nog niet te laat voor een kopje kof fie?" „Volstrekt niet, kom bij ons zitten, dan bestel ik er een," nodigde juffrouw Marple. ..Maar wij moeten naar huis", gaf juffrouw Blaeklock te ver staan. „Ben jij helemaal klaar met je boodschappen, Bunny?" Haar stem was vriendelijk ge noeg, maar er blonk nog stil ver wijt in haar ogen. „O, ja ja, prachtig, Letty. Ik hoef alleen nog maar ever. bij de drogist een buisje asperinc en wat likdoornpleisters te halen". Toen de deur achter beide dames was dichtgevallen, infor meerde Dot: „Waar hebben jullie het over gehad?" Juffrouw Marple antwoordde niet dadelijk. Eerst liet ze Dot haar bestelling brengen en zei toen: „Een familieband is toch een merkwaardig iets. Hij kan leuze sterk zijn. Herinner je je dat geval? Zij beweerden dat een man z'n vrouw vergiftigd had. Met een glas wijn. Maar toen legde zijn dochter op de terecht zitting de verklaring af, dat zij de helft van de wijn uit haar moeders glas had opgedronken... daardoor kwam de hele verden king tegen haar vader te ver vallen. Ze beweren, dat ze sinds dien geen woord meer tegen haar vader heeft gezegd en hem ook niet meer zien wil. Natuurlijk, 'n vader is wat anders dan een hele verre neel... maar toch... nie mand ziet graag een van zijn familieleden aan de galg ge bracht!" (Wordt vervolgd.) Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. M. Becht 'Bed. H. Avondmaal); 2.30 uur Ds. Ph. M. Beeht (Voortzet ting H. A. en dankzegging.) GEREFORMEERDE KERK. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. A. van Leeuwen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Sas van Gent: (Zaaltje achter de Herv. Kerk): 7 uur Ds. A. van Leeuwen. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. W. C. van Hattem. Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 2A0itrtrr Ds. R. Hoogsteen, van Garreiswser. Terneuzen10.45 uur Ds. A. I. Krijtenburg, van Zaamslag; 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen: (Frans Halslaan): 10 uur en 3 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur en 2 uur 1m«- dienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat)9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en I uur Ds. A. de Reuver. Samenkomst in „Bethel". Terneuzen: 7 uur Ds. Nieuwohner, Vrij Evang. pred., van Wemel- dinge. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. Leidster: Kapi- teine A. C. v. Engelen. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 7.00 uur en 8.30 uur Gele zen H. Mis; 10.00 uur Gezongen H. Mis; 14.00 Lof en 19.00 uur Gelezen H. Mis. Clinge: 7 uur, 8.30 uur »n 10 uur: H. H Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur «b 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur. 8.30 uur an 10.15 uur: H. H. Missen. Sluiskil: 7.30 uur, 9.15 uur, 10.30 uur en 17.00 uur H.M. Missen. Terneuzen: 7 uur. 8.30 uur an 10.15 uur: H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLA ANDEREN. ZATERDAG 20 JANUARI. NED. HERV. KERK. Schoondijke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 21 JANUARI. NED. HERV. KERK. Biervliet: 10 uur Ds. W. S, Even huis. Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans 'Viering H. A.); 6.30 uur Ds. L. Spaans (Voortz. H. A. en dank zegging.) Cadzand: 10 uur Ds. A. C. W. ten Cate. Bed. H. Avondmaal. Groede: 9.30 uur Ds. C. van Evert, van IJzendiike. (Viering H. A.l) Hoofdplaat: 10 uur Eerw. heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 10 uur Ds. Joh. Bre- zet. (Bev. van ambtsdragers.) Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo 'van Dalen. RetranchemenU 7 uur Ds. L. S. Blom. van Aardenburg. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendiike: 11 uur Ds. C. van Everl. Zuidzande: 10 uur Ds. J. E(jgen- daal. WOENDAG 24 JANUARI. Oostburg: 7 uur Lit. Avondgebed. (Kerkcentrum.)

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2