Wie adverteert een moord i v,t Radio en Televisie Sowjet-leiders bijeen Onderzoek naar spoorwegramp bij Harmeien BEURSO VERZICHT VRIJDAG 19 JANUARI 1962 18e Jaargang Nr 5501 De^nieuwe functie van lord Snowdon DE MODEL-ACTIE BIJ DE BRITSE POSTERIJEN DE VRIJE ZEEUW De Nederlandse Spoorwegen nemen tot op dit moment aan, dat door onopgehelderde ooraaak de machinist van de blauwe trein Leeuwarden Rotterdam) op maandag 8 ja nuari bij Harmelen niet heeft gereageerd op het gele voorsein. Eerst toen hij het rode licht voor de kruising waarnam, heeft hij een noodremming in gezet. De registratie van de op de locomotief aanwezige en Jater gevonden snelheidsband duidt erop, dat de snelheid van de blauwe trein nog is vermin derd van 125 tot 110 kilometer. Gebleken is, dat de groene trein Rotterdam-Breukelen- msterdam) met de voorge- chreven snelheid van 70 kilo eter heeft gereden. f Dit is gistermiddag in Utrecht medegedeeld door de president van de Nederlandse Spoorwe gen, ir. J. Lohmann, toen hij voor een groot aantal binnen- en buitenlandse journalisten een verklaring aflegde over de ramp. Hij zei voorts, dat, zodra de praktische bezwaren vervallen zijn, de Nederlandse Spoorwe gen ongetwijfeld tot automati sche treinbeheersing zullen overgaan. Hiermee zijn sinds 1953 over één en sedert 1958 over twee baanvakken proeven [genomen. Deze proeven hebben de mogelijkheid van toepassing aangetoond, doch de technische i uitvoering biedt nog verschil- s lende moeilijkheden, waarvoor de oplossing nog niet is gevon- I den. De Spoorwegen, aldus ir. Loh mann, blijven echter voortgaan met deze proeven, mede in sa- j menwerking met buitenlandse fabrieken, die internationaal als specialisten op dit terrein zijn I erkend. Toen de Nederlandse Spoor wegen tot modernisering van het seinwezen overgingen, was 1 de automatische treinbeheersing nog niet zover ontwikkeld, dat zij toegepast kon worden. Daar om werd toen overgegaan tot automatisering van het blokstel- sel op de lijn en tot invoering van de N.X.-beveiliging op de stations. Met deze beide stelsels wordt de menselijke factor bij ae bediening van de seinen reeds in belangrijke mate uitge schakeld. Zou men reeds nu overgaan tot automatische treinbeheer sing, dan moeten de Spoorwe gen zich de eerstvolgende vijf jaar beperken tot het aanbren gen van de apparatuur hier- voor, waaraan praktische be zwaren kleven, op de lijnen die reeds met automatisch blokstel- sel en N.X.-beveiliging zijn uit gerust. Dit zou inhouden, dat de Spoorwegen op grond van de beperkte mankracht de verdere uitrusting van het spoorwegnet met automatisch blokstelsel zouden moeten stopzetten. Staande voor de keus, of voort gaan met de grote verbetering brengende uitbreiding van het automatisch blok en van de N.X.-beveiliging, of het partieel aanbrengen van een bezwaarlij ke wijze van treinbeheersing, menen de Spoorwegen, aldus ir. Lohmann, voort te moeten gaan op de ingeslagen weg. Hierdoor zal het mogelijk worden om, zodra de moeilijkheden met de automatische treinbeheersing opgelost zijn, over het gehele net door middel van een techni sche aanvulling tot automati sche treinbeheersing over te gaan. Het ongeval bij Harmelen noemde de heer Lohmann een nieuwe aansporing om te blij ven onderzoeken, of de veilig heid van de verkeersregeling op korte termijn kan worden ver hoogd. Daarbij kan bijvoorbeeld worden gedacht aan het ontwer pen van een voorrangsregeling op bepaalde punten. Deze mo gelijkheden zullen naarstig wor den onderzocht. Sprekende over de instructies voor de machinisten, legde de heer Lohmann er de nadruk op, dat overal waar de regeling van het spoorwegverkeer dit ver eist, de machinist aanduidingen worden gegeven met betrekking tot de snelheid waarmee hij mag rijden. Daaraan ligt ten grondslag het voorschrift, dat da machinist moet handelen op de wijze die het sein hem ge- o,edt. De ondubbelzinnige bete kenis van deze seinen ic voor r.roen: doorrijden met de voor omschreven of toegelaten snel heid, geel: afremmen tot 30 ki- I lometer per uur en zodanig r üc°rrijden dat de trein bij een hoofdsein tot stilstand kan wor den gebracht en rood: stop. Over de ramp zei hij nog, dat Pat sinds 28 mei de kruising bij Harmelen wordt beveiligd door N.X.-systeem dat het geheel der sporen rond Woerden om- vat- 't N.X.-tableau in Woerden loonde een abnormale gang van zaken aan ten tijde van de ramp. Het weer was ongunstig met voor de seinen een zicht van ca 170 tot 250 meter. Beide machinisten van de bij de ramp betrokken treinen waren erva ren mensen. Normaal is, dat de trein uit Utrecht het kruispunt Harmelen vier minuten eerder passeert dan de trein naar Am sterdam. Ditmaal echter had de blSuwe trein (naar Rotterdam) zes rhinuten vertraging door later vertrek uit Utrecht. De treindienstleider in Woerden wist hiervan. Toen de groene trein (naar Amsterdam, ca 180 reizigers) vertrok, heeft de treindienstleider het spoor voor deze trein tot het sein voor de kruising vrijgegeven, waardoor hij de beslissing omtrent voor rang kon opschorten tot hem via zijn tableau bekend zou zijn in hoeverre de blauwe trein uit Utrecht (900 passagiers) nog vertraging zou inlopen. Toen de groene trein het voorsein van" de kruising naderde, had de blauwe trein zich nog niet op het tableau gemeld, reden waarom de groene trein voor rang kreeg. Als gevolg daarvan heeft het sein voor de kruising voor treinen uit de richting Utrecht steeds op rood gestaan en het sein 1020 meter eerder op geel. Dit is bevestigd door het minitieuze onderzoek na de ramp. De N.X.-apparatuur toonde geen afwijking. De botsing heeft plaats gehad 215 meter voorbij het sein voor de kruising, komend van Utrecht. Van de intussen 92 doden zijn waarschijnlijk 55 afkomstig geweest uit de blau we en 37 uit de groene trein. Van beide treinen zullen waar schijnlijk drie rijtuigen niet meer te repareren zijn, evenals de locomotief. Binnen de minuut was het on geluk bekend; na elf minuten werd groot alarm geslagen. Om kwart voor twaalf het onge luk gebeurde om 9.19 uur was de laatste gewonde afgevoerd, aldus ir. Lohmann. AKU'S VAST IN VERDEELDE MARKT De stemming is gistermiddag voor de internationale waarden bij de opening verdeeld ge weest. AKU'S en Kon. Olies la gen vast in de markt, daarente gen moesten Unilevers en Phi lips met koersverliezen genoe gen nemen. De omvang van de handel in de hoofdfondsen was wederom gering. In Wallstreet voelt men blijk baar nog steeds niet veel voor een hausse-tendentie, niettegen staande de vele gunstige voor spellingen aldaar voor het Amerikaanse bedrijfsleven in 1962. Woensdag daalde het Dow Jones-gemiddelde voor de indu strie-aandelen op de Newyorkse beurs beneden de 700 tot 697.41. Het hoogtepunt van dit jaar (3 januari) lag circa dertig punten hoger. De Philips- en Umlever- waarden werden in Wallsireet aangeboden. Dit was gistermid dag op het Damrak duidelijk aan de stemming voor deze pa pieren te merken. Gebrek aan buitenlandse vraag was mede oorzaak, dat Philips bij de ope ning op 974 bijna zeven punten beneden de voorgaande slot- koers bleef. Unilevers min 2.20 op 187,70. Later op de middag liep de koers voor de Philips- aandelen op tot 978, door lichte buitenlandse vraag. Ook Unile vers verbeterden tot 188,20. Pas in het laatste beurshalfuur kwam een notering tot stand voor Hoogovens op 752. De vo rige slotkoers was 753. AKU's ontmoetten speculatieve belang stelling, waardoor de koers van de rayonaandelen opliep van 391 tot 393' tegen een vorige slotkoers van 38344. De gepubli ceerde-jaarcijfers 1961 van het AKU-concern gaven weliswaar een niet onbelangrijk lagere netto-winst te zien, doch hier mede had de beurs reeds veel eerder rekening gehouden. Ach teraf vielen genoemde cijfers de beurs nog mee. Vercler schijnt het de Amerikaanse dochter van AKU de „American Enka" niet slecht te gaan. Dit fonds noteer de woensdag in Wallstreet bijna drie dollar hoger met flinke om zetten. Hierdoor werd de stem ming voor de AKU-aandelen gistermiddag op het Damrak gunstig beïnvloed. In de AKU- hoek werd gedurende de gehele beursduur vrij regelmatig ge handeld, zij het met een enkel stuk tegelijk. Het fcnds sloot op vrijwel het hoogste punt van de dag. Ook voor aandelen Kon Olies bestona een goede belang stelling. Het was hier de lokale speculatieve zijde waarvan de kooporders kwamen. De koers liep op van 124,40 tot 125,00. De vorige slotkoers was 123,80. Certificaten Deli haalden in de cultuursector de gehele winst van woensdag ruim in. Gedaan werd ƒ149 tot ƒ149,40 147,60). In de scheepvaartafdeling was de animo tot zaken doen TWEE NEDERLANDERS OMGEKOMEN IN KONGO Bij de moord op missionaris sen in Kongolo zijn twee Neder landers omgekomen. Het zijn de 29-jarige priester Walter Gillijns uit Zutphen en de 61-jange broeder Bernulphus Heemskerk uit Medemblik. Beiden behoor den tot de congregatie van de paters van de H. Geest, waar van liet provincialaat in Rhenen (Gld.) is gevestigd. Zoals bekend zijn in totaal negentien missionarissen op 1 januari in de Katangese stad Kongolo vermoord. De meeste slachtoffers waren afkomstig uit België. De eerste berichten over deze moordpartij zijn via Leopoldstad binnengekomen bij het katholieke persbureau C. I. P. in Brussel, dat het pro vincialaat in Leuven (België) en Rhenen hierover berichtte. gering. De koersen gaven geen veranderingen van enige bete kenis te zien. HVA's werden twee punten hoger op 127'/2 af gedaan. Staatsfondsen goed prijshoudend in een stille markt. In de lokale afdelingen wer den aandelen Van Vlissingen Katoen, die de laatste tijd steeds aangeboden in de markt liggen, opnieuw lager geadvi seerd op de werkbeperking bij dit concern als gevolg van het teruglopen van de afzetmoge lijkheden in Afrika, speciaal in Ghana, Aandelen Curagaosche Handel Maatschappij, waarin woensdag voor nominaal 135.000 werd omgezet, werden eerder iets hoger op 169 geadvi seerd. Schuppen Sajet lag iets beter in de markt op het onver anderd resultaat over het iopen- de boekjaar. Beursindices 16/1 17/1 18/1 Int. conc. 561.33 557.40 558.15 Industrie 365.57 365.12 365.99 Scheepvaart 183.93 183.05 182.83 Banken 254.65 252.94 252.42 Handel enz. 160.51 159.74 159.74 Algemeen 407.51 405.25 405.75 Nabeurskoersen AKU: 397—399 slot 399 396) Kon. Olie: 124.20—125.70 125.50 (124.90) Philips: 968—976 975 976) Unilever: 187—189.50 189 (188.10) Hoogovens 753 (753%) Advieskoersen buitenlands bankpapier „Wij hebben lord Snowdon op grond van zijn beroepsbe kwaamheid gevraagd of hij bij ons wilde komen werken. Wan neer zijn naam gunstig voor ons werkt, is dat des te beter. Maar vergist u zich niet: wij zullen hem werk te doen geven," aldus heeft Roy Thomson, de eige naar van de „Sunday Times", donderdag bij terug te Londen uit New York tegenover ver slaggevers verklaard, die hem bestormden met vragen over de zogenaamde „zaak-Snowdon". Deze zaak is, als gemeld, in de wereld gekomen door een zon dag j.l. in het zondagsblad „Ob server" verschenen artikel over het besluit van de echtgenoot van prinses Margaret, om in dienst te treden van het zon dagsblad „Sunday Times", waar hij de functie krijgt van assis tent van de directeur voor kunstzaken, die de leiding krijgt bij het samenstellen van het bijvoegsel in kleuren, waarmede de „Sunday Times" begin fe bruari a.s. wil verschijnen. Lord Snowdon vangt op deze zelfde datum zijn werkzaamhe den bij het blad aan. De „Observer" had geschre ven dat de „Sunday Times" zich o.m. van de medewerking van lord Snowdon had verzekerd, omdat het blad verwachtte dat de naam van prinses Margarets echtgenoot het een voorsprong zou geven tegenover zijn con currenten en wel met name on der de vrouwelijke lezers. Het artikel van de „Sunday Times" werd de volgende dag maandag j.l. door de „Ti mes" overgenomen, waardoor het op grote schaal onder het Britse publiek bekend werd. Na de verslaggevers verzekerd te hebben dat hij niet wist welk salaris lord Snowdon zou ont vangen, vervolgde Thomson „Ik heb geen belangstelling voor de kritiek van de „Obser ver", maar eventueel wel voor die van het publiek." Hij weid de vervolgens lang uit over de vakbekwaamheid, waarvan lord Snowdon had blijk gegeven, toen hij nog onder zijn eigen naam van Anthony Armstrong- Jones als fotograaf werkzaam was. Hij erkende echter dat zijn nieuwe naam „niet vreemd is aan zijn tewerkstelling bij de „.Sunday Times". Hij voegde hieraan toe„Zal de verkoop van de „Sunday Times" hier door stijgen? Ik hoop het." Prinses Margaret en lord Snowdon vertoeven thans, als gemeld, voor een verblijf van drie weken op het Westindische eiland Antigua. Zij zullen eind januari naar Londen terugke ren. KASSIER VERDUISTERDE RUIM NEGEN MILLE. De administrateur en de be drijfsleider van een autobedrijf aan de Overtoom te Amsterdam De advieskoersen voor bui-hebben in de nacht van woens- tenlands bankpapier, heden gel dend, luiden: Engelse pond 10.0910.19, Amerikaanse dollar 3.583.62, Canadese dollar 3.41 Va3.46'/z, Franse frank (100 72.35—72.85, Belgische frank (100 7.22—7.27, Duitse Mark (100 90.00—90.50, Zweedse kroon (100) 69.25— 70.25, Zwitserse frank (100) 83.40—83.90, Italiaanse lire (10.000 57.00—59.00, Deense kroon (100) 51.7052.70, Noorse kroon (100 50.0051.00, Oosten rijkse Schilling (100) 13.95— 14.05, Portugese escudo (100) 12.50—12.65, Spaanse (100) grote coupures 6.07V2. dag op donderdag de 31-jariga kassier Th. C. van dit bedrijf naar het politiebureau Overtoom gebracht, waar zij mededeelden dat de man zich aan verduiste ring van ruim negen mille had schuldig gemaakt. De kassier gaf dit tegenover de politie ook toe. Hij had van een debiteur een bedrag van ruim 8000 gulden geïnd en dit niet in de boeken verantwoord. Tevens bleek dat hij ongeveer een jaar geleden een kunstmatig kastekort van circa duizend gulden had gecre- eerd. Het geld is opgegaan aan peseta een TV-toestel en een tweede- 5.92V2hands auto. De man is in bewa- ring gesteld. 0 e^e Verloting Openbaar Kunstbezit Ook dit jaar heeft de stichting openbaar kunstbezit een verlo ting gehouden onder diegenen van de bij haar ingeschreven luisteraars die zich voor 20 no vember 1961 lieten inschrijven vcor de nieuwe cursus. De hoofd prijs van deze verloting is bij de trekking, onder toezicht van notaris E. Benninkbolt te Am sterdam, toegevallen aan mevr. C. C. van der Mandelevan Es sen, Den Haag, hostess aan boord van het m.s. Oranje", op het ogenblik varende in de buurt van Tahiti. Mevr. Van der Mandele mag van zichzelf of van een harer gezinsleden een portret laten maken door een Nederlandse schilder, beeldhouwer, tekenaar of graficus. Voorts zijn er 425 speciaal voor deze gelegenheid aangekochte kunstwerken ver loot. Daarvan zijn er enkele toe gevallen aan luisteraars in het buitenland, n.l. in Californië, othiopië, België en Frankrijk. Het aantal ingeschrevenen voor de radio-cursus 1962 heeft inmiddels de 92.000 overschreden. Het stijgt nog dagelijks met ver scheidene honderden. Door AGATHA CHRISTIE 50) (Nadruk verboden.) Meewaardig knikte juffrouw Marple haar toe. Juffrouw Bun- ner raakte werkelijk opgewon den. „Zo vaak hoor je mensen pratenik zou liever een maal tijd overslaan, dan dat ik het zonder bloemen op tafel moest stellen. Maar hoeveel maaltijden denkt u dat zulke mensen ooit hebben overgeslagen? Ze weten niet wat ze zeggenze heb ben nooit honger gekend! Of sjofelheid! Altijd maar weer diezelfde ouwe kleren verstellen in de hoop, dat niemand het merken zal. En maar solliciteren zonder einde, van het ene baan tje naar het anderewaar je nooit anders te horen krijgt, dan dat je te oud bentEn dan krijg je misschien een be trekking, en dan mis je er de krachten voorval je van je stokje.... en ze kunnen je niet meer gebruiken.Maar de huur, de huur, 't is altijd ach terstallige huur, die 't 'm doet Anders sta je op straat! En te genwoordig heb je zo weinig Wat betekent die ouderdoms renteeigenlijk niets!" „Dat is zo," gaf juffrouw Marple vriendelijk ten ant woord. Zij keek vol medelijden naar het nerveus trekkende ge zichtje van juffrpuw Bunner. Die vervolgde„Toen heb ik aan Letty geschreven. Ik had in geen jaren van haar gehoord. Ze was secretaresse geweest, moet u weten, van een schatrij ke bankier, van Goedler. Die naam heeft u zeker wel eens ge hoord. Ze was altijd zo'n ver standig meisjezo een die zich door de wereld slaat. Niet zo knap van uiterlijkmaar een prachtig karakter! Ik dacht zo, misschien herinnert ze zich nog onze schooljaren en dan is zij de enige, bij wie ik om hulp zou willen aankloppen. Je kent mekaar zo goed, is 't niet, uit je jonge jaren.Dan weet je dat het geen gewone bedelbrief is, die je krijgt Juffrouw Bun- AUTO TE WATER, BESTUURDER OVERLEDEN Gistermorgen is de 74-jarige M. Smit, wonende te Koegras, in de auto die hij bestuurde onwel ge worden en in het Helderskanaal langs de spoorgracht gereden. De marinebrandweer heeft te vergeefs getracht de levensgees ten op te wekken. De heer Smit is vermoedelijk door een hart aanval getroffen. Een wielrijdster heeft ver klaard de auto te hebben zien slingeren, waarna hij een licht mast ramde en een verkeerspaal en tenslotte het Helderskanaal indook. ZATERDAG 20 JANUARI HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.15 Gewijde muz.; 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Opdat allen één zijn, lezing; 8.00 Nws.; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Kamermuz.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gr.; 12.00 Middagklok; 12.04 Gram.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Lichte muz.; 12.50 Act.; 13.00 Nws.; 13.15 Platennieuws Radio-Moskou meldt dat hoge functionarissen der communisti sche partij uit alle delen van de Sowjet-Unie naar Moskou zijn gekomen, waar zij in het partij hoofdkwartier beraadslagen over de uitvoering van de op het 22ste partijcongres genomen besluiten. De bijeenkomst is woensdag j.l. begonnen. De besprekingen duur den donderdag voort. Radio-Moskou meldde nog dat de communistische partijleiders thans drie rapporten bespreken, die over de op het 22set partij congres genomen besluiten zijn uitgebracht. Het 22ste Russische partijcon gres is in oktober 1961 in Moskou gehouden. Het werd bijgewoond door afgevaardigden van alle communistsiche staten, met uit zondering van Albanië. Chroesjtsjef heeft op dit con gres een uiteenzetting gegeven van het nieuwe partijprogramma. Op dit congres werden aanval len gedaan op Albanië en de (Stalinistische) z.g. „anti-partij- groep". Op het congres bleek dat de kloof tussen het Kremlin en de machthebbers in Peking wij der was geworden. Waarnemers te Moskou hech ten géén speciale betekenis aan de huidige bijeenkomst der Rus sische partijleiders. ner had tranen in haar ogen gekregen. „Maar toen is die lie ve Lotty ik bedoel Letty me zelf komen halenze zei, dat ze juist iemand zocht, die haar in de huishouding kon ter zijde staan. Ze is zó lief voor mijen ik doe al mijn best haar behulpzaam te zijn maar ik weet maar al te goed, dat ik de boel vaak in het hon derd stuur, omdat ik zo vergeet achtig geworden ben. Maar zij heeft groot geduld met me.... En wat zo aardig van haar is ze doet 't altijd voorkomen, dat ik zo'n hulp voor haar ben. Dat is échte hartelijkheid, vindt u ook niet?" Zacht antwoordde juffrouw Marple: „Ja, dat is écht harte lijk!" „Ik heb er wel eens over zit ten tobben, moet u weten, wat ik beginnen moest als juffrouw Blacklock eens iets zou overko men. Maar daarvan heb ik na tuurlijk nooit iets laten merken. Toen heeft ze mijn gedachten geradenOp een keer vertelde ze mij tenminste opeens, dat ze mij een kleine lijfrente had ver maakt in haar testamenten, wat ik zo bijzonder op prijs stel, al haar meubelsIk was er wer kelijk van streek van! Dat wilt u zeker wel geloven „Ik ben heus niet zo dom als ik wel lijk," ging juffrouw Bun ner in grote eenvoud voort, „ik Volgens hen wordt de indruk gewekt dat het hier een routine bijeenkomst betreft, die mogelijk is uitgeschreven in verband met de campagne voor de algemene verkiezingen, die achttien maart a.s. in de Sowjet-Unie worden gehouden. In een donderdag in de „Praw- da", het officiële dagblad der Sowjetrussische communistische partij, verschenen bericht over de bijeenkomst komt men geen enkele naam tegen van een voor aanstaand lid van het presidium der Sowjetrussische communisti sche partij. De model-actie bij de Britse posterijen, waaraan door onge veer 170.000 man wordt deelge nomen, zal voor onbepaalde tijd voortgaan, ondanks de belofte der regering om de loonstop eind maart op te heffen. De vakbond van P. T. T.-per- soneel heeft dit donderdag be kend gemaakt. Voorts heeft de bond zijn leden opgedragen zich niet meer vrijwillig voor overwerk op te geven. merk best wanneer Letty de dupe dreigt te worden van haar goede hart. Je hebt van die mensennamen noem ik nietdie zo gauw ergens misbruik van maken. Die lieve juffrouw Blacklock is soms wel eens al te goed van vertrouwen, weet u." Juffrouw Marple schudde het hoofd. „Dat is glad verkeerd." „Dat is het. U en ik, juffrouw Marple, weten wat er in de we reld te koop is." Juffrouw Marple dacht bij zichzelf, dat de gewezen secre taresse van een man met de re putatie van Goedler ook wel zou weten wat er alzo te koop was. Maar waarschijnlijk bedoelde juffrouw Bunner, dat Letty al tijd in te goeden doen had ver keerd, om bij ervaring te weten, wat er in de menselijke ziel voor boze machten schuilden. „Die Patrickriep juffrouw Bunner opeens met een heftig heid, dat juffrouw Marple er van opschrikte. „Twee keer weet ik zeker, dat hij geld van haar heeft weten los te krijgen! Omdat, zoals hij zei, hij zo dik in de beer was geraakt. Zij is véél te goedToen ik er wat van zei, gaf ze alleen maar ten antwoord: „De jongen is in zijn jonge jaren, Dora. Dat is de tijd dat je wel eens pierewaait." (Wordt vervolgd.) 13.25 Gram.; 13.50 Voor de jeugd; 14.10 Franse les; 14.30 Voor de jeugd; 15.30 Prome- nade-ork. en zang; 16.05 Ka mermuz.; 16.40 Gram.; 17.00 Amateursprogr.; 17.30 Boekbe- spr.; 17.40 Nieuwe klass. gram. met comm.; 18.00 Kunstkron.; 18.30 Jazzmuz.; 18.50 U bent toch ook van de partij?, lezing; 19.00 Nws.; 19.10 Act.; 19.25 Wie het weet mag het zeggen, mu- zik. wedstr.; 19.45 Lichtbaken, lezing; 19.55 Omr. ork. en solist; 20.50 En nu mijn geval, vragen- beantw.; 21.00 Gevar. progr.; 22.00 Licht progr.; 22.20 Rep. wereldkampioensch. biljarten anker-kader 47/2 in Düsseldorf; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws.; 22.40 Wij luiden de zondag in; 23.00 Meesterwerken van de re ligieuze muziek, muzik. lezing; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws.; 8.18 Gram.; 8.35 Van de voorpagina, praatje; 8.40 Gr.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 9.40 Harmonie ork.; 10.00 Samen thuis, gespr.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Lichte muz.; 10.50 Weg wijs, tips voor trips en vakanties; 11.00 Ten toonstellingsagenda; 11.05 Nwe gram.; 11.30 Sportuitz.; 11.55 Gram.; 12.15 De Albanese baro meter v/ijst op Chinese storm, lezing; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Lichte muz.; 13.00 Nws.; 13.15 Vara-Varia; 13.20 Hammondorgeispel13.35 Tus sen mens en nevelvlek, lezing; 13.50 Lichte muz.; 14.10 Voor de jeugd; 14.45 Boekbespr.; 15.05 Gram.; 15.45 Het witte schaap van de familie, hoorsp.; 17.00 Jazzmuz.; 17.30 Weekjourn.; 18.00 Nws. en comm.; 18.20 Gr.; 18.30 Lichte muz.; 19.00 Artis tieke staalkaart, lezing; 19.30 Bijbelse miniaturen, lezing; 19.45 Gram.; 19.55 Deze week, lezing; 20.00 Nws.; 20.05 Gevar. progr.; 21.10 Dansmuz.; 21.45 Soc. comm.; 22.00 Cabaret-fan tasie; 22.30 Nws.; 22.40 Het slok je, hoorsp.; 23.05 Zigeunermuz.; 23.35 Gram.; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws.; 12.03 Lichte muz.; 12.30 Weer- ber.; 12.35 Gram.; 13.00 Nws.; 13.15 Voor de jeugd; 14.00 Ork. conc.14.30 De Academie der Discofielen; 15.30 Licht progr.; 16.00 Theaterkron.16.20 Lichte muz.; 16.45 Rep.; 17.00 Nws.; 17.15 Dagklapper; 17.20 Liturgi sche zangen; 17.30 Koorzang; 17.45 Engelse les; 18.00 Kerkor gel; 18.30 Voor de sold.; 19.00 Nws.; 19.40 Lichte muz,; 20.00 Cabaret; 2100 Ork. conc.; 22.00 Nws.; 22.15 Gram.; 23.00 Nws.; 23.05 Amus. muz.23.35 Dans muz.; 23.55—24.00 Nws. Televisieprogramma's NED. TV12.5514.15 Euro visie Hahnenkamm skiweüstr. 15.00 Jazzmuz.; 15.15 Documen taire film; 15.35 Vlaams progr.; 16.25 Actueel progr.; 16.45 Lich te muz.; 17.00—17.30 Voor de kind.; 17.3518.20 Eurovisie: Biljarten; 19.30 Film; 20.00 Journ. en weeroverz.; 20.20 Quiz; 20.50 Gevar. progr.; 21.40 Literaire quiz; 22.25—22.45 Film. VLAAMS BELG. TV: 12.55— 14.15 Eurovisie: Rep. Hahnen- kamm-skiwedstr. te Kitzbtihel; 17.0018.00 Voor de jeugd; 19.00 Folkloristisch progr.; 19.30 Act.; 20.00 Nws.; 20.30 Feuill.; 21.00 Quiz; 22.00 Gevar. progr.; 22.40 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5