Heeft Soekarno veel kans? Eric de Noorman De laatste slag RADIO EN TELEVISIE fabrieken Het lot van Gizenga Het ongeluk met Hammarskjoelds vliegtuig Bonay niet door Indonesiërs benaderd erdag 18 januari 1962 DNGEN Donderdag 18 januari 1962 DE VRIJE ZEEU W Pagina 7 l'klaar-vlees I k 1,59 0,98 ?A£jRT Jeugdige afpersers Wat gaat er gebeuren Adoela verzoekt arrestatie van de vice-premier Produktschap besluit koelhuis karbonade DE TOESTAND IN ZUID-VIETNAM ARRESTATIES IN LIBANON „Aardijk" verkocht aan nationalistisch China BEURSO VERZICHT r. TERNEUZEN tsslagerij straat UT^itXJt Uit liSDÖJSfl zullen De die de Soekarno Heelt gedreigd een invasie op Nieuw-Guinea te on dernemen en dit sehijnt iiü 11,1 in de praktijk te willen proberen Dit is ook de mening van de meeste Westerse militaire ex perts. Of de Indonesiërs het ech ter tot een goed einde brengen is nog een vraag, grootste moeilijkheden aanvallers zullen ondervinden, zullen die van aanvoer en terrein gesteldheid zijn. Regeling „in de geest van Rapallo" voorgesteld De Sowjetrussische radio heeft in een Duitse uitzending een tweezijdige regeling van de Sowjetrussisch-Duitse geschil len „in de geest van Rapallo" voorgesteld. Inhet Italiaanse Rapallo werd in 1922, tijdens de herstel betalingsconferentie van de en tente in Genua, een economisch- en vriendschapsverdrag tussen Duitsland en de Sowjet-Unie ge sloten. Met dit voorstel trekt radio- Moskou de lijn door welke de Sowjetregering in haar memo randum van 27 december j.l. aan West-Duitsland reeds heeft aan gegeven. „De reusachtige politieke re serves op het gebied van de Sowjet-Russisch-Westduitse be trekkingen zijn niet alleen nog onbenut maar zelfs nog niet be hoorlijk omschreven. Wanneer gesproken wordt van verbete ring van de Sowjet-Westduitse betrekkingen, dan denkt men vanzelf aan Rapallo. Het ver drag van Rapallo op zichzelf is nu nog slechts een historisch document maar de scheppende toepassing van de beginselen die er aan ten grondslag lagen, zou ons inziens niet zonder nut zijn," aldus de commentaar van radio-Meskou. Een twaalftal jongens in Schwanenkirchen in Beieren hebben een dertienjarige dorps genoot in de afgelopen ander half jaar voor een bedrag van een kleine vijftienhonderd gul den weten af te persen. Het slachtoffer had het geld, uit angst voor de tegen hem geuite bedreigingen, uit de winkelkas van zijn vader gehaald. Zijn elf tot zestienjarige kwelgeesten hadden hem stripverhalen e.d. in dergelijke grote massa's „te koop" aangeboden dat zijn zak geld al gauw niet meer toerei kend was. Het afgedwongen geld werd door de jeugdige boefjes grotendeels aan snoep en eten verbrast. De zestienjari ge bendeleider en enige mede plichtigen zullen ook wegens roof voor de jeugdrechter moe ten verschijnen. Nieuw-Guinea betekende jaren lang niet veel meer dan bekend heid met de baaien en kusten, met de grote riviermondingen Hoge sneeuwgebergtes doorsnij den het eiland en slechts wei nige expedities zijn er na de eeuwwisseling heengetrokken. Vele toppen dragen de namen van hun ontdekkers of betre ders. Bijv. het Lorentzgebergte, de Carstensztop, de Doorman- top. Namen als die van de ma joor Fransen Herderschee, prof. Pulle zijn er mee verbonden. Met grote volharding hebben zij zich met hun Djakse helpers, een weg naar die toppen ge baand, in een tijd toen er van helikopters en vliegtuigen nog geen sprake was. Alles ging te voet, waarbij de blanken de weg baanden en de Dajakse dragers met de levensmiddelen en de tenten volgden. Weinigen was het gegund door te dringen in het onher bergzame binnenland, waar de dwergpapoea's o.a. van de Ba- liemvallei werden ontdekt. In het noorden ligt de Geelvinck met Manokwari als enige plaats in wat wijder kring. In het zui den, aan een uitgestrekte zee arm, de plaats Fak-Fak. Dicht bij de scheidslijn met het Australische gedeelte ligt de. uit de tweede wereldoorlog be kende, nederzetting, Hollandia; sindsdien zetel van de gouver neur en het Nederlands bestuur, sinds kort ook van de raad voor Nieuw-Guinea. En dan zuidelij ker aan de westkust de vroegere „hoofdstad" Merauke. Nee, Nieuw-Guinea is geen eiland waar iemand zo maar even door wandelt. Zie die wilde tropische rivieren die zich met ongebreidelde natuurpracht een weg naar de oceaan banen. Woeste stroomversnellingen ma ken haar over grote stukken alleen met prauwen bevaarbaar. Het is als zeer onwaarschijn lijk te beschouwen dat de Indo nesiërs een invasie vanuit de lucht in petto houden. De hoe veelheid transportvliegtuigen waarover ze beschikken, is daar voor veel te klein terwijl boven dien het neerlaten van parachu tisten in het woeste, onherberg zame terrein volkomen onzinnig zou zijn. Het eerste treffen duidt op een aanval die tegen de avond werd ingezet en dat heeft plaats gevonden voor de zuidkust. De Indonesiërs hebben het vuur ge opend. Deze aanval is natuurlijk geen verrassing, maar toch wel een teleurstelling, vooral *na het radio-interview van minister Soebandrio voor een- Australi sche zender waarbij hij ver klaarde dat er, na het nakomen van de overkomst door Neder land van voor 1950, gesproken zou worden met Nederland of met het volk van Nieuw-Guinea over het zelfbeschikkingsrecht. Dit had enkele voorzichtige op timistische reacties tengevolge, die nu echter voorbarig geble ken zijn. Over de ter plaatse beschik- Van diplomatieke zijde te.Leo poldstad is dinsdag vernomen da de Kongolese minister-presi dent. Adoela, de provinciale re gering van de Oostprovincie beeft verzocht vice-premier Gi zenga te arresteren en een on derzoek in te stellen. Adoela is, zo zei men, van oordeel dat dé provinciale autoriteiten de zaak Gizenga moeten regelen omdat de zaak zich in Stanleystad heeft afgespeeld. Verder zei men dat Adoela ook vreest dat Gizenga's aanwe zigheid kan leiden tot relletjes in de straten van Leopoldstad en tot incidenten in het parlement. Een woordvoerder van de Ver enigde Naties heeft dinsdag mee gedeeld dat niet langer Ethiopi sche V. N.-soldaten de wacht »n biJ Gizenga's woning te Sr8 a.d maar soldaten van de Kongolese generaal Loendoe H' e Ethiopische militairen SJL ggetrokken tot op 200 ^n!fl'onVan 9lzen§a's huis en v\oi den paraat gehouden om zo nodig m te grijpen. Eongoiese minister-presi- dent. Adoela, heeft dinsdag te Leopoldstad meegedeeld, dat Gi- tenga met langer deel van de re gering uitmaakt. Gizenga was vice-premier. 6 Adoela deelde op een pers conferentie mee dat in de Oost provincie een proces tegen Gi- tctiga aanhangig is gemaakt. voormalige vice-premier wordt ervan beschuldigd verant. Terp'ie?1^ te ZiJn voor het bloed- afpfipl en opstand in het afgelopen weekeind in Stanley- Regeringstroepen onder bevel van generaal Loendoela bewa ken Gizenga. Zij hebben een cordon om zijn woning geleed Hij zal daar blijven tot het voor' onderzoek is afgelopen. De premier zei te verwachten dat het parlement zal besluiten Gizenga's parlementaire on schendbaarheid op te heffen al zal de regering een daartoe strekkend verzoek niet indienen. Gizenga heeft zijn plaats in het kabinet verloren na de maan dag tegen hem aangenomen mo tie van afkeuring. Volgens de basiswet verliest een lid van de regering zijn zetel' in het kabinet na een dergelijke motie. Het be sluit waarbij hij uit de regering wordt gezet, is door president Kasavoeboe getekend. Adoela deelde mee spoedig een nieuwe vice-premier te zullen be noemen omdat hij veel behoefte heeft aan iemand met wie hij nauw kan samenwerken. In ant woord op vragen zei hij dat Gi zenga's opvolger gekozen zou kunnen worden uit de rijen van de Conakat-partij van de rege ringsleider van Katanga, Tsjom- be. bare Nederlandse troepen zijn geen bijzonderheden bekend. Maar men neemt aan dat Ne derland kan beschikken over verscheidene torpedobootjagers en fregatten en misschien over een vliegtuigmoederschip. Nederland heeft maar be schikking over één vliegkamp schip, de Karei Doorman. De Karei Doorman is vertrokken met als officiële bestemming West-Indië. Indien deze bodem niet in tijdnood komt, zal zij zonder twijfel een steentje bij dragen om de invasie in Nieuw- Guinea te helpen keren. Volgens niet officiële berichten uit Hol landia bevindt zich daar ook een mobiele eenheid mariniers. Het woeste terrein zou natuurlijk de verdediging begunstigen, maar de Indonesiërs beschikken over een geweldige meerderheid aan manschappen 250.000het geen zich wellicht ernstig zal doen worden. De Indonesische vloot bestaat voornamelijk uit schepen van Russische en Oost- Duitse makelij. Zij zijn, dank zij de radar van onze oorlogssche pen en van de Neptune-vliegtui gen, ontdekt, in de Vlakke Hoek, dat is ongeveer tegenover de Kei-eilanden. Het ontoegankelijke terrein dat ongetwijfeld de aan- en af voer van de aanvallende troepen zal bemoeilijken en de gewoonte van de Papoeas om de gedragin gen van de vreemdelingen te melden, zullen onze grootste ruggesteun zijn. Luchtaanvallen op Nieuw-Guinea kunnen wor den uitgesloten. Ze zouden geen effect hebben doordat de vlie gers om bij Hollandia te komen over een gebergte van vijfdui zend meter moeten vliegen, het geen zelfs voor Nederlandse vliegers die hierin geoefend zijn, een hele opgave betekent en alleen bij gunstige weersgesteld heden mogelijk is. Het Produktschap voor Vee en Vlees heeft woensdagmorgen op zijn openbare vergadering in Utrecht besloten, de overname prijs voor b.aconvarkens te ver hogen van ƒ2,05 tot ƒ2,08 per kilogram geslacht gewicht en de gewichtsgrens te handhaven op 70 kilogram. Gezien het aanbod van karbonades, dat momenteel de vraag verre overtreft, zal men voorlopig tot 3 februari de gelegenheid bieden, karbonades in te vriezen met een toeslag van 20 cent per kilo, waarmee dan de vrieskosten en het gewichts verlies worden gecompenseerd. Men moet tenminste 500 kilo gram inleggen en is bovendien verplicht, de karbonades drie maanden lang in het koelhuis te laten. Alleen als de markt zich plotseling gunstig ontwikkelt, bijvoorbeeld wanneer de Franse grenzen weer opengaan, kan het Produktschap deze termijn ver korten. De regeringen van Amerika en Zuid-Vietnam zijn het eens geworden over het gebruik van de vergrote Amerikaanse hulp ter bestrijding van de commu nistische guerrillastrijders. Amerikaanse deskundigen gaan op alle gebied een actie vere rol spelen. Het toezicht op het gebruik van de Amerikaan se hulp wordt verscherpt. Pre sident Ngo Dinh Diem zal zijn militaire bevelhebbers meer vrijheid van handelen geven, opdat de strijdkrachten soepeler kunnen functioneren. De Rhodesische commissie van onderzoek naar het vlieg tuigongeluk, waarbij vorig jaar de V. N. secretaris-generaal Hammarskjoeld omkwam, is dinsdag te Ndola begonnen met het horen van getuigen. Ver wacht wordt dat ongeveer hon derd mensen getuigenissen zul len afleggen ten overstaan van de commissie die onder voorzit terschap staat van een raads heer van het Rhodesische hoog gerechtshof, Clayden. De andere leden zijn de Engelse raadsheer Lloyd-Jacob en kolonel vlieger Newton van de Internationale Organisatie voor de Burger luchtvaart I. C. A. O. Aangenomen wordt dat de verhoren te Ndola tot maandag zullen duren. De zitting zal dan te Salisbury worden voortgezet. Een ambtenaar van het Rho desische ministerie van Justitie, Cooke heeft meegedeeld dat het verongelukte vliegtuig, een Douglas DC-6B, de dag voor het ongeluk te Elisabethstad be schadigd was door een kogel. De schade was echter hersteld. Verder had, volgens hem, het toestel voldoende brandstof voor 13 uur aan boord en hadden de gezagvoerder en de tweede piloot respectievelijk 7.391 en 6.728 vlieguren achter de rug. Een andere getuige, de Zweed se vlieger Stark, deelde mee dat zegd de plaats van het on- Hammarskjoelds vliegtuig was. De gezagvoerder, Hallonquist, was echter het hoofd van de navigatie-afdeling van de Zweed se maatschappij Transair, waar toe Ook Stark behoort. In antwoord op vragen over het feit, dat de DC-6B zonder radiocontact over Kongo vloog, antwoordde Stark dat het geen bevredigende toestand was dat men een radiotelegrafist zonder ervaring aan boord had. De hoofdwerktuigkundige van de Transair, Virving, heeft ge zegd de plaats van het on geluk elke dag bezocht te heb ben op zoek naar symptomen van sabotage. Hij zei een paar gaten in het vliegtuig verdacht te hebben gevonden. Het zouden kogelgaten geweest kunnen zijn. Een officier van de Katan- gaanse luchtmacht, majoor De- lin, heeft meegedeeld dat geen vliegtuig in de nacht van de vlucht van het. Katangaanse vliegveld Kolwezi was opgeste gen. Hij was da hoogste officier- vlieger van de twee Fouga- straalvliegtuigen op het vlieg veld Kolwezi. Majoor Delin zei eens tever geefs te hebben getracht een Douglas DC-4 tót landen te dwingen. Hij had voorts eens boven Kamina éen vuurstoot van tien seconden afgegeven op een Douglas DC-3. In het afgelopen etmaal zijn in Libanon 171 personen gear resteerd naar aanleiding van de mislukte staatsgreep van 31 de cember, aldus is officieel mee gedeeld. De minister van Binnenlandse Zaken heeft overigens in een verklaring voor de pers gezegd dat tachtig procent van de aan gehouden verdachten geen Liba- nezen zijn. Er waren onder hen 130 Turken, die clandestien het land waren binnengekomen, tal rijke Jordaniërs en honderden Syriërs en Palestijnen. Van de tot nog toe gearresteerde 3500 mensen waren slechts een dui zendtal Libanezen. Volgens de minister, Djoem- bat, had het komplot niet alleen betrekking op Libanon maar ook op Syrië en Irak. Het plan was Westers-gezinde regeringen te vestigen in de vorstendom men aan de Perzische Golf „om de Arabische olie voor het im perialisme te bewaren". Ver scheidene andere landen hadden aan het komplot deel gehad. Volgens de voorzitter van het Produktschap, de heer Joh. de Veer, is het karbonade-overschot één van de belangrijkste oorza ken van de aanzienlijke prijsda ling op de varkensmarkt. Do ex port van karbonades is op het ogenblik slechts gering, er gaat wekelijks ongeveer 100 ton naar Engeland en rond de 20 ton naar de Antillen. Door de mo gelijkheid tot invriezen kan het aanbod aanzienlijk worden ver licht. De heer De Veer verwacht, dat de vraag over ruim drie maanden weer groter zal wor den. Ook is hij van oordeel, dat er over negen maanden beslist een varkenstekort zal zijn, aan gezien er tengevolge van de mond- en klauwzeerepidemie on der de varkens, een hiaat js ont staan in de dekkingen. De heer M. van 't Hoff vroeg zich al, of de „koelhuiskarbonade", die waarschijnlijk goedkoop wordt, tc zijner tijd geen concurrentie zal vormen voor de verse karbona de. De heer De Veer meende echter, dat de koelhuiskarbonade voornamelijk zal worden geëx- porteei'd. Met de verhoging van de ba- conprijs hoopt men liet prijspeil voor de opvolgende klasse te stabiliseren. De situatie op de baconmarkt is momenteel vrij gunstig. De baconmarkt is bijna de enige mogelijkheid om van het varkensoverschot af te komen. Export van varkens naar België en Frankrijk is op het ogenblik niet toegestaan en het Italiaanse contingent van 14O0 ton is waar schijnlijk vrij snel uitgeput. Duitsland neemt nu wekelijks 1200 varkens af. De spekpositie is, volgens de heer De Veer, gunstig. Er is twee maal 300 ton uitgevoerd naar niet-traditionele landen en het Duitse contingent biedt voorlopig genoeg ruimte. Met betrekking tot het mond en klauwzeer zei de heer De Veer. dat de toestand ernstig is. Hij deed met name op de boeren het beroep-, grote voorzichtigheid te betrachten en de stallen ge sloten te houden. De export komt, volgens hem, in gevaar, hoewel men in het buitenland grote waardering heeft voor de maatregelen die hier door de veterinaire dienst worden geno men. Gezien de beperktheid van het aantal sterilisators is in overleg met de veeartsenijkundige dienst besloten, varkens beneden de 50 kilogram niet te steriliseren maar naar een destructiebedrijf te zenden. De heer De Veer ver klaarde, dat de consumptie van varkensvlees niet wordt ver stoord door de ziekte, er is ge noeg vlees van gezonde dieren. De Holland-Amerika Lijn heeft een van zijn Victory-sche- pen, de „Aardijk", voor een be drag van iets minder dan twee miljoen gulden verkocht aan de nationalistisch Chinese maat schappij „Chinese Maritime Trust Ltd." in Taipeh, een dochteronderneming van de re der Tung. De officiële over dracht geschiedde zaterdag in Rotterdam. De „Aardijk" vaart nu onder de naam „Sian Yung". Over de eerste bestemming van de „Sian Yung" wenste de ver tegenwoordiging van de heer Tung in Nederland geen mede delingen te verstrekken. Het schip meet 7643 bruto-re- gister-ton. Het werd in 1944 in de vaart gebracht. Kort na de oorlog kwam het in de diensten van de Holland-Amerika Lijn. IETS GEMAKKELIJKER VOOR DE INTERNATIONALS De teleurstellende slotkoersen uit Wall Street hebben gisteren een domper gezet op de min of meer optimistische tendentie van dinsdag op het Damrak voor de internationale waarden. Weliswaar bleven de Neder landse hoofdfondsen dinsdag op de Newyorkse beurs praktisch onveranderd, doch dit verhin derde niet, dat de koersen voor de hoofdfondsen gistermiddag In Amsterdam lager waren, ver geleken met het voorgaande slot omdat men dinsdag op ho gere koersen in Wall Street was vooruit gelopen. Van dit laatste is weinig terecht gekomen. Toch viel de stemming gistermiddag heel erg mee. Behoudens Phi lips, welk fonds op 983 circa negen punten iager was, bleven de koersverliezen voor de ove rige hoofdfondsen binnen zeer nauwe grenzen. De omzetten waren minimaal. Ook de arbi trage kon internationaal weinig uitrichten. AKU's, waarvan vandaag de jaarcijfers zullen worden gepu bliceerd, lagen op 384 circa vier punten beneden het slot van dinsdag. Unilevers min vijftig cent op 189,90. Kon. Olies praktisch onveranderd op 183. Hoogovens min zes punten op 755. De Westduitse beurzen wa ren goed prijshoudend met weinig zaken. Aan de vaste stemming in de cultuursector voor certificaten Deli van de beide voorgaande beursdagen kwam gisteren een einde. Na een vijftig cent hoge re koers op 149,50 werd later op de middag 147,50 gedaan. Ook Amsterdam Rubber en HVA waren iets gemakkelijker. De scherpe daling van de vrachttarieven in de afgelopen weken in de wilde vaart had geen invloed op de koersvor- ming van de scheepvaartaande- ien. De koersen bewogen zich rond het voorgaande slot. Ook in deze afdeling werden weinig zaken tot stand gebracht. De staatsfondsen waren opnieuw iets gemakkelijker. In de lokale afdelingen kwa men merendeels geringe koers verliezen tot stand bij geringe omzetten. De grote belangstel ling van de laatste tijd voor de aandelen van de Curagaosche Handel Maatschappij tegen op lopende koersen, berust op her nieuwde geruchten over een te verwachten bod op deze aande len. Desgevraagd heeft de di rectie van genoemde maatschap pij medegedeeld dat zij van een bod op de aandelen niets af weet. Het fonds werd iets lager pp circa 170 geadviseerd. De di videndverhoging van 14 tot 15 procent bracht de aandelen van de Meelfabrieken der Neder landse Bakkerijen een koers winst van circa vijf punten op 49C. De eerste koers van 412 procent obligaties Willem Smit Transformatorenfabriek werd getaxeerd op 101 102. De uit- giftekoers was 100. Van de grootbanken lagen aandelen Rotterdamsche Bank wat ge makkelijker in de markt. In ver band met het nieuwe bod van 300 procent op de aandelen „De Wereldhaven" werden deze aan delen gistermiddag op 300 b ge adviseerd. Een voorgaande bie ding voor deze aandelen werd uitgebracht op 250 procent. Voor de oprichtersbewijzen wordt nu 5000 meer geboden namelijk ƒ20.000 per stuk. Naar aanleiding van een be richt in een Nederlandse krant als zou de heer E. J. Bonay, lid van de Nieuw Guinea-raad en bestuursambtenaar te Hollandia, door president Soekarno zijn aangesteld als toekomstig gou verneur van Westelijk Nieuw- Guinea, heeft de heer Bonay ten stelligste tegengesproken ook maar ooit van Indonesische zijde in die richting benaderd te zijn.4- Bonay barstte in lachen uit, toen hij van het bericht hoorde. „Dat is een beleding voor mij", zei hij. „Dit bericht is alleen de wereld ingestuurd om te trach ten de bevolking hier te beïn vloeden en verwarring te stich ten. Evenmin als Jouwe, Wom- siwor en Tanggahma, ambieer ik een dergelijke functie. Ik zou er niet eens de schoolopleiding voor hebben. Bovendien, laat Indone sië zijn gouverneur maar houden. Wü wensen eigen zelfstandig heid", aldus de heer Bonay. 197. Een hels kabaal vervult de lucht rond de veel omstreden heuvel. Verbeten en alles om zich heen vergetende vecht de Noorman temidden van zijn ge trouwe Noren, zij aan zij met Ala- nen, Herulen en Bourgondiërs voor zijn leven tegen de steeds opnieuw opdringende Hunnen- vijand.' Nu blijkt echter, hoe waardevol het bezit van dit hoge punt is, want de steile helling doet de fel ste ruiteraanval doodlopen. De ruiters vormen dan een gemakke lijk doelwit voor de boogschutters, die zich hoger op teruggetrokken hebben en aangezien de Hunnen zich door de achter hen komende rijen niet. terug kunnen trekken, worden zij min of meer gedwon gen, te voet verder te vechten. En daar, rond de top van de heuvel, krijgen zij hun tweede nederlaag te slikken. Lang duurt de strijd en de ge lederen der verdedigers zijn on heilspellend gedund, maar ondanks hun numerieke overmacht slagen de Hunnen er niet in verder te komen dan de eerste verdedigings lijn. En opeens vallen zij terug, hun dode en gewonde makkers achterlatende. De Noorman slaakt een zucht van opluchting. Maar hij is te snel. Een tierende, brullende rui ter verschijnt veilig buiten schootsafstand temidden van de terugtrekkende Hunnen en zjjn verwondingen en dodelijke ver moeidheid een ogenblik vergeten de, richt Eric zich op. „Attilia". klinkt naast hem de stem van Sangibanus schor. „HondKom hier voor een twee gevecht." Een honend gelach is het ant woord, dan is Attilla's gestalte verzwolgen achter de rijen van zijn krijgers en bazuinen blazen een nieuwe aanval. Een aanval die voor Eric, voor Sangibamts, voor hen allen de laatste zal zijn. Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen Beursindicks 15/1 16/1 17/1 562,23 361,33 557,40 366,66 365,57 365,12 184,15 183,93 183,05 255,34 254,65 252,94 160.92 160.51 159,74 408,32 407,51 405,25 Nabeurs (383% 1 AKU Kon. Olie: 124.50—125.50 slot 124.50 (123.S0) Philips: 975—980 slot 975 (98014) Unilever: 188.60—189.50 slot 18£.60 189.90) Hoogovens: (753) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor bui tenlands bankpapier, heden gel dend, luiden: Engelse pond 10.0810.18, Amerikaanse dollar 3.57V2 3.6IV2, Canadese dollar 3.41— 3,46, Franse frank (100) 72.30 72.80, Belgische frank (100) 7.21'2—7.26'2, Duitse Mark (100) 89.90—90.40. Zweedse kroon (100) 69.2570.25, Zwit serse frank (100) 83.3583.85, Italiaanse lire (10.000) 57.00 58.00, Deense kroon (100) 51.70 52.70, Noorse kroon (100) 50.00 —51.00, Oostenrijkse Schilling (100) 13.95—14.05, Portugese es cudo (100) 12.50—12.65, Spaanse peseta (100) grote coupures 5.92'. 2—6.07'A. VRIJDAG 19 JANUARI HILVERSUM I: 7.00 Nws.j 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Opdat zij allen één zijn, lezing; 8.00 Nws.; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Schoolradio; 10.05 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Gram.; 11.50 Als de ziele luistert, lezing; 12.00 Middag klok; 12.04 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Lichte muz.; 12.50 Act.; 13.00 Nws.; 13.15 Platennieuws; 13.20 Araus. muz.; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Kamermuz.14.50 Gram.; 15.00 Schoolradio;; 1-5.30 Voor de zieken; 16.30 Metropole- ork. en zang; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Kinderkoor; 17.40 Beursber.17.45 Koperork.; 18.20 Maastricht, Stad van de Heiligdomsvaart, klankb.; 18.50 Regeringsuitz.; 19.00 Nws.; 19.10 Act,; 19.25 Boekbespr. voor de jeugd; 19.30 Polit. lezing; 19.40 Verz. progr. voor de sold.; 20.30 Actueel progr.; 20.50 Lichte 21.30 Gevar. muz.; 22.20 22.25 Rep. wereldkampioensch. biljarten Anker-kader 47/2 Düs- seldorf; 22.30 Nws.; 22.40 Jonge mensen hebben haast, lezing; 22.50 Koorzang; 23.15 Brabants ork. en solist; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws.; 8.18 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Inzicht en uitzicht, lezing; 10.05 Morgen wijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Voor de kleuters; 11.15 Alt en piano; 11.45 Orgelspel; 12.00 Lichte muz.; 12.20 Regerings uitz.: Uitz. voor de landb.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Sportuitz.; 12.50 Pianospel; 13.00 Nws.; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Lichte muz.; 14.00 Kerkorgel; 14.25 Lezing; 14.45-Kamermuz.; 15.00 Literaire quiz.; 16.00 Gr.; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Gr.; 17.50 Act.; 18.00 Nws.; 18.15 Ringsteken, praatje; 18.20 Lichte muz.; 18.50 De puntjes op de i, praatje; 19.00 Voor de kind.; 19.10 Jazzmuz.; 19.30 De stad nu, lezing; 19.45 Gram.; 19.50 Drempels van het geloof, lezing; 20.00 Nws.; 20.05 Vrede in onze wereld?, lezing; 20.20 Gram.; 20.25 Béspr. van de grote we reldatlas; 20.30 Gram.; 20.50 Wereld in beweging, lezing; 21.00 Opera-aria's; 21.30 Droge aarde, hete vlakten en de han den der Goden bespelen de mensen, klankb. (3); 22.00 Lich te muz.; 22.15 Buitenl. week- overz.22.30 Nws.; 22.40 Het kinderloze huwelijk, gespr.; 23.00 Soc. nws. in Esperanto; 23.10 Vergelijkenderwijs, muzik. gesprek; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VD: 12.00 Nws.; 12.03 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.35 Gram.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Filmmuz.; 16.00 Beursber.; 16.06 Gram.; 16.42 Volksmuz.17.00 Nws.; 17.15 Lichte muz.; 17.45 Duitse les; 18.00 Trompetrecital; 18.10 Boekbespr.; 18.20 Voor do sold.; 18.50 Sportkron.; 19.00 Nws.; 19.40 Lichte muz.; 20.00 Ork. conc.; In de pauze: De zeven kunsten; 21.30 Gram.; 22.00 Nws.; 22.15 Jazzagenda; 22.55—23.00 NwS. Televisieprogramma's NED. TV20.00 Journ. en weeroverz.; 20.20 Actueel progr.; 21.00 Gevar. progr.; 21.40 Avond college; 22.10 Passkontrolle, tv- opera. VLAAMS BELG. TV: 19.00 Intern, jeugdkron.; 19.30 Voor de vrouw; 20.00 Nws.; 20.25 Het manneke;' 20.30 TV-spel; In de pauze 21.55): Filmnws; Na afloop 23.45): Nws.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 7