Wie adverteert een moord VERDIEN 24 CT OP ELK DUBBELGROOT PAK Kritiek op Molotov Binnenlands nieuws Tweede Kamer behandelde begroting van Verkeer en Waterstaat DE AKTIE VAN DE BRUSSELSE POLITIEMANNEN VOOR MEER SALARIS BELGISCH VISSERSVAARTUIG MET VIJF OPVARENDEN VERMIST Voorbereidingen voor de „bevrijdingvoltooid BOMMENWERPERS TU-16 VOOR EGYPTE GERRIT DE STOTTERAAR GEARRESTEERD Bemoeiingen van pater Van Hees in de kwestie-Nieuw-Guinea Ideaal-Persil verzorg! uw was ideaal LEZERS die schrijven Het vervoer van klei uit de bassins van de N.V. Centrale Suiker Maatschappij KERKNIEUWS Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW' Donderdag IS januari 1962 In de avondvergadering van «oensdag, die ondei voorzitter schap stond van de heer Bom- mer, zijn de debatten gehouden over het tweede deel van de be groting van Verkeer en Water staat. De heer Van der Peijl (C.H.U. informeerde wanneer de Bij- dragewet Deltawerken is te ver wachten. Bijzondere aandacht van de regering vroeg hij voor de positie var) de Zeeuwse pol ders en waterschappen. De vol tooiing van het drie-oilandenplan mag volgens spr. -mot ten koste gaan van de vissers en andere middenstanders. De schaderege ling laat echter te lang op zich wachten. Kan dit niet vlotter verlopen, zo vroeg spr. De C.H.-afgevaar digde keerde zich tegen plannen om een aantal zeeweringen in onderhoud bij de Rijkswaterstaat onder te brengen. Liever zag hij de wetgeving voor calamiteuze polders gehandhaafd tot na het gereedkomen van de Deltawer ken, dan dat beheer en onder houd uit handen der waterschap pen in één hand terecht zouden komen. ■Speciale aandacht vroeg spr. ook voor de veerverbindingen over de Westerschelde. Handel en industrie zijn met deze tijd rovende verbindingen niet ge diend. Een vaste verbinding is noodzakelijk. Spr. betreurde het dat de regeling daarvoor niet voelt. Op korte termijn is in ieder geval verhoging van de vervoerscapaciteit en verbetering van de accomodatie van de ha- DE ZELFSTANDIGEN REGELING HERZIEN Het ministerie van Sociale Za ken en Volksgezondheid heeft medegedeeld ..Staatssecretaris Roolvink heeft de sociaal-economische voorziening voor zelfstandigen herzien. De regeling richt zich tot zelfstandigen, die tijdelijk niet in staat zijn met de uitoefe ning van hun bedrijf of beroep voldoende inkomsten te verwer ven en elders geen oplossing voor hun financiële moeilijk heden kunnen vinden. Het ge meentebestuur kan hun inge volge de regeling ten behoeve van hun bedrijfsvoering of be roepsuitoefening rentedragende en renteloze kredieten en bijdra gen a fonds perdu verstrekken. Aan zelfstandigen wier bedrijf bijvoorbeeld wegens ziekte of seizoensinvloeden tijdelijk stil ligt, kan zonodig een overbrug gende uitkering ter vervanging van het inkomen voor kost winners bijvoorbeeld tot 75 pro cent worden toegekend. In de nieuwe regeling wordt bovendien voorzien in do behoefte om het bedrijfsleven bij de toepassing er van te betrekken." Minder bonnetjes De actie van de Brusselse po litiemannen, om de aandacht te vestigen op hun eisen voor ho gere salarissen en betere sociale voorwaarden, heeft de afgelopen twee dagen niet geleid tot meer processen-verbaal" voor de weg gebruikers. Er zijn integendeel veel minder „bonnetjes" uitge reikt. dan normaal het geval is. Inplaats van overdreven ijver te betonen, hebben de proteste rende agenten de armen nu min of meer gekruist, nadat de hoofd commissaris had bepaald, dat zij zelf de door hen opgemaakte pro cessen-verbaal moeten uitwer ken. Dit betekent, dat de politie mannen na hun diensttijd nog enkele uren achtereen op het bureau moeten gaan zitten, om de stukken op te maken, die nor maal door een centrale dienst worden verzorgd. Een tweede maatregel van de Brusselse hoofdcommissaris is geweest het intrekken van een dienstorder •van I960, waarin al te passieve agenten op hun plichten werden gewezen. Deze dienstorder wil den de Brusselse politiemannen thans gebruiken ter rechtvaar diging van het onmiddelijk be keuren van iedere overtreder. De eerste actie van de politie mannen had de vorige maand plaats. Toen werden in enkele dagen bijna 2000 processen-ver baal meer opgemaakt dan ge woonlijk. Belgische, Engelse en Franse vliegtuigen hebben tot dusverre vergeefs gezocht naar een Bel gisch vissersvaartuig, dat sedert 11 januari wordt vermist. Het heeft vijf vissers uit Zeebrugge aan boord. Het laatste bericht, dat werd ontvangen, was een radiografische mededeling van de schipper, dat hij motorsto ring had en koers naar de thuis haven zette. Het vaartuig be vond zich toen aan de grens van de vis-gronden van het Kanaal, waar een zware storm heeft ge woed. Het vermiste vaartuig, de Z. 227, meet 115 ton en werd in 1931 gebouwd. De opsporingsactie wordt voortgezet. vens in Kruiningen en Pcrkpol- der noodzakelijk. Op den duur achtte do heer Van der Peijl ook een vaste oeververbinding tus sen Noord-Beveland en Schou- wen-Duiveland noodzakelijk -in verband met de grote behoefte aan een goede en snelle verbin ding met de westelijke haven- en industriegebieden. Voorts vroeg hij om meer informatie over de plannen van het nieuwe haven gebied Sloe en het Kreekrakplan. De heer Kodde (S.G.P.) drong aan op het spoedig tot stand komen van de Bijdragowet Delta werken. Hij informeerde naai de oorzaken van vertraging. Ook deze spreker keerde zich tegen het overdragen van bevoegd heden van waterschappen op fi nancieel gebied naar het Rijk. Op die manier werd de zelfstan digheid der gemeenten ook be knot. Spr. wenst zelfstandig heid en historische i echten van de waterschappen niet aange tast te zien. De vergoeding van geleden schade door vissers in het Delta gebied mag volgens spr. geen indruk wekken van een „hulp in nood". De betrokkenen mogen zich geen slachtoffers van wer ken, verricht in het algemeen belang, gaan voelen. De heer Kodde pleitte opnieuw voor een vaste oeververbinding in de Oos- terschelde. De Zeeuwse ontwik keling vraagt hierom. REPATRIANTEN VIT NIEUW-GUINEA Met het schip „Zuiderkruis" zijn woensdagochtend repatrianten uit Niemv-Guiiiea in de Amster damse haven aangekomen. Foto: De broertjes Hettiuga kijken nieuwsgierig hun nieuwe wereld in. Het blad van de Russische communistische partij, de Prawda, heeft woensdag kritiek geleverd op Molotov „dogmati sche starheid". Dit is de eerste keer dat Molotov weer wordt genoemd na do officiële mede deling van 8 januari dat hij zijn plaats als vertegenwoordiger van de Sowjet-Unie weer zou innemen, en de mededeling dat hij niet ging, één dag later. Voor zover bekend, is Molo tov nog altijd in Moskou. Rus sische ambtenaren wilden ook woensdag nog niets over hem meedelen. De theoreticus Inozemtsev schreef in de Prawda een arti kel onder de kop „vreedzaam naast elkaar bestaan is het be langrijkste vraagstuk van deze tijd". Hierin wordt gezegd: „Molotov is, zoals bekend, in zijn dogmatische starheid zover gegaan dat hij beweerd heeft dat Lenin nergens en nooit iets heeft gezegd over vreedzaam naast elkaar bestaan van staten met verschillende sociale stel sels." De strekking van Inozemt- sevs artikel is dat vreedzaam naast elkaar bestaan niet alleen maar een tactische leuze is, maar het hoofdbeginsel van de buitenlandse politiek van com munistische landen is. De aanval van de „Prawda" op Molotov versterkt de in be paalde diplomatieke kringen in Londen heersende mening, dat Chroesjtsjef in eigen land op verzet stuit wat betreft zijn po litiek van co-existentie met het Westen. Het niet terugkeren van Mo lotov naar Wenen als Sowjet- gedelegeerde bij het Internatio naal Bureau voor Kernenergie heeft, tezamen met andere ge beurtenissen, aanleiding gege ven tot de wijdverbreide mening, dat in het Kremlin „iets gaande is". Deze situatie zou verband houden met de meningsverschil len tussen de Sowjet-Unie en communistisch China over Al banië, en met de voortdurende aanvallen van Moskou op de persoonsverheerlijking en op de tegenstanders van vreedzame co-existentie. De Britse opvatting zou ech ter zijn dat. ondanks het be staan van meningsverschillen, in de naaste toekomst sensa tionele ontwikkelingen niet waarschijnlijk worden geacht. Als premier Chroesjtsjef zich werkelijk niet veilig zou hebben gevoeld, zou hij Moskou niet hebben verlaten voor een bezoek aan Wit-Rusland en zou zijn adjudant Mikoyan ook niet naar West-Afrika zijn gegaan. In andere Westeuropese hoofdsteden zou de Britse op vatting worden gedeeld. Des kundigen op het gebied van Oosteuropese zaken wezen er op. dat Chroesjt.sjef's voor naamste tegenstander Soeslov reeds enige tijd ziek is en niet in Moskou verblijft en dat Koz- lov, die ook als een mogelijke „rebel" wordt genoemd, nog steeds de naaste medewerker van Chroesjtsjef is. Grammofoonplaat als bescherming tegen dieven Een Britse politieman met 30 dienstjaien. Gosling, heeft een grammofoonplaat met een uur tekst laten maken, waarop hij uiteenzet hoe men het best tegen dieven kan beschermen. De prijs is 10 pond 100). Gosling heeft zijn plaat bedoeld voor zakenlie den. Aan dieven verkoopt hij niet. Indonesië De militaire commandant van Zuid-Celebes heeft, volgens een mededeling van radio-Djakarta opgevangen te Singapore verklaard, dat de voorbereidin gen voor de „bevrijding" van West Nieuw-Guinea thans zijn voltooid. Volgens ditzelfde bericht is met 't bestuur van West Nieuw- Guinea thans belast de gouver neur van de Molukken, Moham mad Padang. Israëlische avondbladen mel den van betrouwbare zijde te hebben vernomen dat do Sow jet-Unie zeer binnenkort Egypte een zeker aantal TU-16 bommen werpers zal leveren. Deze straalvliegtuigen kunnen tien ton bommen meenemen en een snelheid van 1000 km per uur bereiken. De actieradius oe- draagt 7000 kilometer. Geen enkel land in het Midden-Oosten be schikt over bommenwerpei s die zo'n grote bommenlast kunnen meenemen en zo'n hoge snelheid kunnen bereiken, aldus de Is raëlische bladen. Naar wij vernemen heeft de politie in Tiel gistermorgen om kwart voor tien de ontvluchte G. Blom (Gerrit de stotteraar) even over de gemeentegrens van Tiel gearresteerd. Om half twaalf arresteerde de Tielse po litie eveneens een tweede ont vluchte. de 28-jarige J. Smits uit Tiel. Hij werd in de woning van zijn vriendin aangehouden. Gebleken is. dat Gerrit B. en Johan S. die dinsdagavond teza men met nog een medegevan gene uit het Huis van Bewaring in Utrecht ontvluchtten, twee fietsen hebben weggenomen, waarop zij zich naar Tiel, de woonplaats van J. S„ begaven. Gistermorgen poogde Gerrit B. Tiel weer te veriaten. Even buiten Tiel, in Kerk-Avezaath werd hij door een viertal politie mannen aangehouden. Omstreeks half twaalf arres teerde de Tielse politie de twee de ontvluchtte. Deze zat rustig bij zijn vriendin in Tiel in de keuken een kopje koffie te drin ken toen de politie hem ver raste. Zonder tegenstand te bie den gaf hij zich lachend over. Beide mannen zijn weer naar Utrecht overgebracht. lil een onderhoud, dat „Reu- er" gisteren heeft gehad met pa- er N. van Hees, die naar verluid de, in contact is geweest niet In donesische diplomaten, heelt pa- er Van Hees o.a. gezegd, dat In donesië streeft naar een uitnodi ging van Nederland, om een „ge kwalificeerde vertegenwoordi ger" naar Den Haag te kunnen zenden voor onderhandelingen over Nieuw-Guinea. Op een vraag over berichten in de Nederlandse peis dat hij con tact zou hebben gehad net de In donesische ambassadeur të Bonn. Lukman Hakim. antwoordde de pater, dat hij verleden week te Brussel een ontmoeting heeft ge had met „een aantal Indonesi sche diplomaten uit Bonn". On juist is echter wat ook werd gezegd dat deze ontmoeting zou zijn geschied op zijn irititia- tief. Pater Van Hees is van me ning, dat een dergelijk initiatief van particulieren verkeerd is. Dit initiatief is uitgegaan van de In donesische diplomaten. Ook nu nog zijn zij dagelijks per telefoon met mij in contact, zeide hij. Pater Van Hees maakt deel uit van de redactie van het Rooms- Katholieke weekblad „De Linie". Op een vraag, wat de Indonesi sche diplomaten hem verleden week te Brussel hebben medege deeld. was het antwoord, dat zij hem op de hoogte hebben gesteld van de huidige zienswijze te Dja karta over de kwestie Nieuw- Guinea. Hieruit heeft hij de in druk gekregen, dat de gematigde groep, die een vreedzame oplos sing' wenst van de kwestie Nieuw Guinea, op het ogenblik in de meerderheid is. ..Maar er is een gevaar en dat wordt dagelijks groter dat Indonesië zal toegeven aan de niet-aflatende sterke aan drang van het Russische blok, om de kwestie te beslechten door militair geweld. Dan zou den de heethoofden de leiding hebben en zou geheel Indone sië in de invloedssfeer van Rus land komen", aldus pater Van Hees. Op de vraag waarom de Indo nesische diplomaten hem in het bijzonder zouden hebben bena- 49) Nadruk verboden. PIOOFDSTUK XIII. Verdere werkzaamheden. Juffrouw Marple kwam het hekje van de pastorie uit en wandelde door de laan naar de dorpsstraat. Zij liep vrij vlug aan, met behulp van de wandelstok van de predikant. Zij kwam eerst voorbij de slager en bleef daarna even voor de antiquiteitenwinkel van Elliot staan kijken. Die was heel listig gesitueerd, vlak naast dc Tearoom. Welgestelde auto mobilisten, die hier uitstapten om even wat te gebruiken, een geurig kopje thee of wat eigengebakken sprits, bezweken dan onmiddel lijk voor de verleiding van me neer Elliots vakkundig opgestelde étalage. De ouderwets gebouwde uit stalkast schonk ieders smaak voldoening. Twee kostbare roe mers vormden, met een koelem mer, een prachtig stilleven. Een wortelnoten bureautje, uit aller lei onderdelen samengeflanst, prees zichzelf aan als een buiten gewoon koopje. Op een tafeltje vlak vóór het raam prijkten een lijtje deurkloppers, wat porselein, Victoriaans zilver en een kroesje Door AGATHA CHRISTIE met krulletters „Souvenir van Tunbridge Wells". Juffrouw Marple schonk dc étalage haar vlugge aandacht en meneer Elliot taxeerde, als een dikke spinnekop in haar web, van achter de gordijntjes de mo gelijkheden van deze nieuwe vlieg op zijn jachtgebied. Maar net toen hij bedacht, dat dat kroesje van Tunbridge Wells de logée uit de pastorie want zover was meneer Elliot al, dat hij dat wist wat schuw moest maken, zag juffrouw Marple uit één ooghoek hoe juffrouw Dora Eunner de Tearoom binnenging en daarop besloot ze direct even eens een warm kopje koffie te gaan drinken, want het was een vrij gure wind, vandaag. Er zaten al een stuk of vier dames, die het winkelen op deze ochtend op aangename wijze af wisselden met het drinken van een verkwikkend slokje. Ter stond hoorde juffrouw Marple haar naam noemen. „Ah, goedenmorgen. juffrouw Marple. Komt u even bij me zit ten? Ik ben helemaal alleen," nodigde juffrouw Bunner. Dankbaar nam juffrouw Mar ple plaats op de ietwat hoekige, blauwgeschilderde rieten stoel ..Wal een gure wind!" klaagde zij. ,,U moet weten, dat ik met m'n reumatiek niet meer Zo goed lopen kan?" „O. daar weet ik alles van. Ik heb eens ischias gehad. Ontzet tend.... bijna een jaar iang fol terende pijn!" De twee oude dametjes bab belden gretig een tijdje over reumatiek, ischias, zenuwpijnen en dergelijke. Een wat sloom dienstertje in een roze overall bracht de koffie met cake. ..Die cake", fluisterde juffrouw Bunner geheimzinnig, „is hier werkelijk niet slecht!" ..Wat was dat toch een interes sante jongedame, die we onlangs tegenkwamen toen we bij uw vriendin, juffrouw Blcaklock, zijn geweest," merkte juffrouw Marple op. „Zij is tuinarchitecte, hè? Of in de landbouw werk zaam? Hynes.geloof ik." „O ja. Phillipa Haymes. Onze inwonende, zoals we haar noe men. Ja, zij is een heel rustig, aardig mens, een echte dame." „Ik heb vroeger een kolonel Haymes gekenduit het In dische leger. Is dat misschien haar vader?" „Zij is mevrouw Haymes! Ze is weduwe. Haar man is op Sici liënee, in Italië gesneuveld. Maar het kan natuurlijk best zijn vader zijn geweest!" „Ik ben benieuwd." opperde juffrouw Marple ondeugend, „of dat nog eens wat wordt met die lange jongeman." „Met Patrick, bedoelt u? O, dat geloof ik niet. „Nee, ik bedoel dat jongmens met die bril. Die heb ik hier wel in de buurt gezien." „O. natuurlijk, u bedoelt Ed mund Swettenham. St! Daar zit z'n moeder, daar in dat hoekje. Denkt u dat hij haar het hof maakt? Het is zo'n wonder lijk jongmens, weet u? Zegt vaak de pijnlijkste dingen. Ze beweren dat hij zo geestig is", besloot juf frouw Bunner met onverholen afkeer. „Hersens hebben is lang niet alles!!' merkte juffrouw Marple ofy „Laat uw koffie niet koud worden." Juffrouw Marple en juffrouw Eunner presenteerden elkaar om strijd de cake. „Ik vond het zo interessant te heren, dat u nog een oude school vriendin is van juffrouw Black lock. Dat noem ik nog eens goede vriendinnen!" babbelde juffrouw Marple verder. „O ja," beaamde juffrouw Bun ner, „je hebt er niet veel die zo trouw zijn als Letty. Zij verdient het allerbeste lot, niets is te goed voor juffrouw Blacklock en ik hoop, dat zij het krijgt ook! Ik moet altijd denken aan de vers regel: „Wrede beproeving, dap per gedragen." „Geld kan een boel doen om het leven te veraangenamen!" was juffrouw Marple van oor deel. Dit leek haar een veilige opmerking, omdat zij helemaal niet begreep waarop juffrouw Bunner zinspeelde. „Geld!" barstte juffrouw Bun ner nu los, „ik geloof dat nie mand de betekenis daarvan be grijpt. die niet bij ervaring weet wat het zeggen wil, als je zonder zit. (Wordt vervolgd) In een brief aan burgemeester en wethouders van Sas van Gent hebben de bewoners van de Wcstdam en Julianastraat hun ontstemming geuit over het ver voer van klei uit de bassins van de N.V. Centrale Suiker Maat schappij in het afgelopen najaar. Aangezien het hun bekend is ge worden dat dit vervoer zal wor den hervat hebben zij het ge meentebestuur verzocht maat regelen te nemen opdat herhaling van dit ongemak zal worden voorkomen. Eij slecht weer werden ge noemde straten herschapen in een modderpoel waarbij de stra ten door de vette klei spiegelglad waren en de fietsers gebruik maakten van 't trottoir, dit weer tot ongerief van de voetgangers. Zodra het een paar dagen droog weer was leken de straten op een zandwoestijn waarbij de stof in de huiskamers drong en een witte sluier over het meubilair legde. In hun schrijven wijzen zij op de bepalingen in de politie verordening en het rijkswegen reglement en verzoeken zij deze stipt na te leven. Bewoners van Westdam en Julianastraat te Sas van Gent. derd, zei pater Van Hees dat zij aanwezig waren geweest tijdens bet debat in de Tweede Kamer over Nieuw-Guinea. Zij hadden hem daar gezien en hadden zijn priesterboordje opgemerkt. De diplomaten zeiden, dat zij zijn verklaring in zijn weekblad over de Indonesische positie zeer ac curaat achtten. Zij wilden graag op de hoogte worden gehouden van het politieke denken over Nieuw-Guinea in Nederland en wilden een toelichting hebben op het parlementaire debat. Pater Van Hees ontkende krachtig dat hij „een onofficiële bemiddelaar" tussen premier De Quay, minister Luns en Indone sische diplomaten was. Hij was ervan overtuigd dat beide partij en samen! moeten worden ge bracht en daar de huidige „ge heime diplomatie" van de Neder landse regering niet veel resul taat scheen te hebben, geloofde hij dat het voor beide partijen nuttig was te weten waar zij aan toe waren. Daarom had hij pre mier De Quay op de hoogte ge bracht van de essentie van zijn onderhoud met de Indonesische diplomaten in Brussel. Tot nu was er echter geen reactie ge weest. Patep Van Hees zei dat het juist was dat de minister-presi dent gezegd had dat hij en minis ter Luns bereid zouden zijn een Indonesische diplomaat in Den Haag te ontvangen als Indonesië dit verzocht. Maar dat was de grote moeilijkHeid. „De Nederlan ders willen dat de Indonesiërs 'n gesprek vragen en de Indonesiërs willen uitgenodigd worden. De hele zaak is in feite een psycho logische en ik ben er zeker van dat als wij aan dit element van het gezicht redden kunnen ont komen, het op een of andere wij ze mogelijk zou zijn het juiste klimaat voor uiteindelijke onder handelingen te scheppen. (OÖP. VRUCHTENVEILING „ZEEUVVSCH-VLA AN DER EN" TERNEUZEN. Veiling' van woensdag 17 jan. GROENTEN: Per 100 stuks: Sla II 15,90— 19,30. Per stuk: Knolselderij B 18 21 ct; C II 11—14 ct. Per kg; Sla C II 63—77 ct; Rode kool II 30—19—20—22 ct; Sav. kooi II 26—29—37—49 ct; afw. 111720 ct; Witte kool 13—16 ct; Boerekool 19—27—30 ct: Breekpeen 101621 ct; Waspeen 3031 ct; Prei A I 37 —38—42—45 ct; B II 40 ct; Knol selderij 21 ct; Spruiten A II 49— 5155 ct; Bil 4447 ct; afw. 19 ct; Spruiten geseh. 7580 ct; Uien I 22 ct, afw. 10 ct; Witlof A II 75—76 ct, B 73—79 ct, B II 6072 ct, afw. 4958 ct. AARDAPPELEN. Per 100 kg: Bint^I ^10,,49 - J xl- FRUIT. Appels. Goudreinette I m. 85 7475, m. 75 7072, m. 65 68 69, II m. 85 71, m. 75 70—72, m. 65 67—68, II D 58, III grof 63- - 68, fijn 57 kroet 4649 ct. Jo nathan I m. 80 70. m. 75 7374, m. 70 72, m. 65 66—67, II m. 80 68—69, m. 75 67—70, m. 70 68— 69, m. 65 59—60—64, m. 60 49— 5051, II D 4245, III grof 54 5758, fijn 4244, kroet 33 42 ct. Golden Delicious I m. 80 82, m. 75 84—85—86, m. 70 84— 87, m. 65 75—76, m. 60 58—59— 60, II m. 80 79—81—82—84 m. 75 81—82, m. 70 80—81—85', m. 65 69—71, m. 60 57—60. II D 47 53, III grof 566064, fijn 30 4349—54, kroet 4648 ct. Lombart Calville III grof 50 ct, kroet 30 ct. Zoete Ermgaard III grof 56—65 ct. Peren. St. Remy III grof 51 52, fijn 45 ct. Pondsperen III grof 46 ct. FELLE BRAND IN SCHERPENZEEL tsij een felle brand in een op slagplaats van Maalderij Bakker aan de Melenweg te Scherpen- zeel zijn woensdagmiddag de loods met inhoud een transpor teur en duizenden kilo's stro, kunstmest, turfstrooisel en ge droogde pulp in vlammen opge gaan. Oorzaak, alsmede omvang van de schade zijn nog onbekend. Het bedrijf was verzekerd. De brandweer van Woudenberg ver leende assistentie bij het blus- singswerk. ERNSTIGE ZEDENMISDRIJVEN IN UTRECHT AAN HET LICHT GEBRACHT Drie Utrechters zijn door de afdeling zedenpolitie van de Utrechtse recherche aangehou den wegens ernstige zedenmis drijven. Het zijn de 43-jarige chauffeur De G„ de 40-jarige vertegenwoordiger B. en de 22- jarige V., allen ln Utrecht woon achtig. Hun misdrijven strek ken zich over een periode van enkele maanden uit. Een van hen zocht in een be kend café in de binnenstad con tact met meisjes. Hij nodigde de vaak jonge kinderen uit 's avonds mee naar een feestje te gaan. Na een dansfestijn voorafgegaan door overvloedig alkoholgebruik werden dan, zoals de Utrechtse politie mede deelde, diverse „spelletjes" geor ganiseerd. Een collectieve strip tease vormde hiervan in de regel het hoogtepunt, waarbij meermalen ernstige zedenmis drijven werden gepleegd. Zelfs werd bij meisjes van 16 jaar ge weid gebruikt. Het aantal meis jes, dat bij de festijnen betrok ken waren beloopt de 60. Inmid dels zijn de drie mannen waar van de 22-jarige V. als lokvogel diende voor de officier van Jus titie geleid. De zedenpolitie in Utrecht be schikt over een uitgebreide lijst van namen van meisjes die in de afgelopen maanden naar hef bewuste adres werden gelokt. Deze meisjes worden verzocht zich aan het hoofdbureau van politie, kamer 54. in Utrecht te melden. BRAND IN BURGEMEESTERSWONING Gistermorgen is de bovenver dieping van de ambtswoning van de burgemeester van Rhe- nen, jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal, door een felle brand voor een groot deel verwoest. De vuur haard is ontstaan in een gedeel te van het huis, dat voor bewo ning was afgestaan aan een ge zin. De bewoners werden door de snel om zich heen grijpende vlammen volkomen verrast. De brandweer was het vuur na on geveer een uur meester. Een groot deel van de inboedel kon in het naastgelegen gemeente huis in veiligheid worden ge bracht. De ambtswoning is on bewoonbaar geworden. De bur gemeester en zijn echtgenote hebben voorlopig hun intrek ge nomen in een hotel. Het inwo nende echtpaar heeft bij fami lieleden onderdak gekregen. De oorzaak van de brand is vermoe delijk kortsluiting. De schade is vrij aanzienlijk. HR. GEREF. KERK. Beroepen te Zaamslag ds F. Bakker te Driebergen.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2