SANDE :htingen jw band [rancier andel Papoea's dringen aan op mobilisatie in Nieuw-Guinea RECHTSZAKEN oensdag 17 januari 1962 Pagina 3" VELE PERSONEN DOOR BOSBRANDEN IN AUSTRALIË INGESLOTEN VERSTERKING VAN PAPOEA VRIJWILLIGERSKORPS OP KORTE TERMIJN BEZWAARLIJK DE DIENSTPLICHT IN NIEUW-GUINEA - N. A. M. BOORT GAS AAN IN DRENTE NIEUWE POKKENGEVALLEN IN ENGELAND Gemeenteraad van Schoondijke NEDERLANDSE KUSTVAARDER „ELLEWOUTSDIJK" TERECHT Schip schuilde voor het slechte weer Spiritualistisch genezer voor rechtbank Eisen in beledigingszaak BINNENLANDS NIEUWS juiste Woensdag 17 januari 1962 DE VKJLJE ZEEUW t tll0l.9H.f9t Het is een treurige zaak. dat Indonesië zich in een militair avontuur heeft gestort. De Wes telijke wereld kan Nederland nu niet alleen laten indien zij de rust in de Zuid-Pacific wil be waren," aldus Nicolaas Jouwe in commentaar op het succes van de Nederlandse strijdkrach ten in Nieuw-Guinea bij het af slaan van de Indonesische inva siepoging. Hij verwacht dat Rusland, mocht Nederland de kwestie in de Veiligheidsraad willen bren gen, gebruik zal maken van „zijn grenzeloze zucht naar ge bruikmaking van het veto recht". Jouwe is van mening dat Nederland thans Australië en Nieuw-Zeeland om hulp dient te vragen. Verder moet volgens hem het Papoea-vrijwilligers korps zo snel mogelijk worden verdubbeld en moeten de Papoea's onder de wapenen worden geroepen. „Ik zelf ben bereid mij daarvoor op te geven. Het is beter dood te gaan voor de verdediging van het eigen land, dan in niets doen te ster ven," aldus Jouwe. Kaisiepo haalde een uitspraak van minister Luns aan, die des tijds gezegd heeft dat Neder land niet wenst te onderhande len met Indonesië indien Indo nesië het mes op tafel legt. „In donesië ziet nu dat als het moet, wij ook over een mes be schikken. Dit heeft ons vertrou wen in de Nederlandse regering, die thans bereid is gebleken voor Nieuw-Guinea zelfs te wil len vechten, nog versterkt," zei hij. Kaisiepo zei persoonlijk zeer verheugd te zijn over het resultaat van de tegen-actie van de Nederlandse strijdkrachten en voegde er aan toe, dat de be wolking bepaaldelijk eveneens zeer verheugd zal zijn, als zij straks het nieuws over het af slaan van de invasiepoging van Indonesië verneemt. Mozes Rumainum, voorzitter van de partij „Fapua Merdeka" en Runtuboi, voorzitter van de democratische volkspartij, ver klaarden van plan te zijn een grootscheepse demonstratie te Hollandia te organiseren en bij de gouverneur aan te dringen op mobilisatie van alle Papoea jongemannen. Rumainum zei dat het gouvernement thans NEDERLANDER UIT SORONG BLEEF ONVERSTOORBAAR De 43-jarige Hendrik Verman dei, directeur van een expeditie- en emballagebedrijf in Sorong op Nieuw-Guinea, heeft zich gistermiddag op Schiphol vol vertrouwen over de toekomst van Nieuw-Guinea uitgelaten. Bij zijn aankomst met een DC- 7C lijntoestel van de K. L. M. uit Biak bleef hij onverstoor baar. toen verslaggevers hem op de hoogte brachten van de kor te zeeslag bij de kust van Nieuw-Guinea, waarvan hij nog niets had gehoord. „In Sorong wonen ongeveer duizend Europeanen," zei hij; „maar zij storen zich allang niet meer aan de dreigementen van Soekamo. Die gaat toch niet tot daden over. Daarom heerst gr absoluut geen paniek stemming in mijn woonplaats." Dat Soekarno nu toch tot da den was overgegaan vond de heer Vermandei geen onrustba rende mededeling. „Ik ben hier 5 a 6 maanden met verlof en kom zeker niet als vluchteling, want als dat verlof voorbij is ga ik weer terug, tenzij het poli tiek onmogelijk is geworden, m.aar daarvoor vrees ik nog geenszins." De echtgenoot van de heer Vermandei was reeds enkele maanden geleden in ons land aangekomen. Zij verblijft bij haar schoonouders in IJmuiden, waar haar man zich gedurende zijn verlof bij haar zal voegen. „Maar ze gaat mee terug naar Nieuw-Guinea als ik over een half jaartje vertrek," besloot hij vol vertrouwen. Twee groepen van 125 man nen, die ten noord-oosten van Melbourne bosbranden I testre den, zijn door het vuur ingeslo ten. Een man, een vrouw en twee kinderen zijn door verbranding om het leven gekomen in een gebied, waar de brand niet kon worden bedwongen. Het vuur wordt aangewak kerd door een wind met een snelheid van tachtig kilometer per uur. Het verspreidt zich thans, via heuveloppen, in de richting van een aantal plaat sen, die met het oog op de bosbranden zijn ontruimd. De verschillende bosbranden in Australië woedden ook dins dag nog voort. Twee groepen van resp. 100 en 25 mensen, die de branden hel pen bestrijden en van wie eerst was gevreesd dat zij door het vuur waren ingesloten, konden dinsdag door het veranderen van de wind aan de vuurdood ont snappen. Verschillende branden, die men eerst onder controle meende te hebben, laaiden weer op door het toenemen van de wind. met de politieke partijen nauw moet samenwerken om het grootste rendement van een ge zamenlijke verdediging te krij gen. Bonay, tijdelijk voorzitter van de Partei National (Parna), uit te de wens niet tot actie over te gaan daar hij van mening is dat het beter is als de Nederlanders en Indonesiërs gezamenlijk aan de conferentietafel gaan zitten om een vreedzame oplossing van de kwestie-Nieuw-Guinea te zoeken. Het lid van de Nieuwguinea- raad de heer H. F. W. Gose- wisch, die het district Mano- kwari vertegenwoordigt, zei maandag dat als de Indonesi sche troepen in Nieuw-Guinea aan land zouden komen „wij iets voor hen in petto hebben, maar wij zeggen liever niet wat dat Te weinig instructeurs voor opleiding ter beschikking In antwoord op daarover ge stelde vragen heeft een woord voerder van het ministerie van Defensie gistermorgen nog me degedeeld, dat een versterking van het Papoea-vrijwilligers korps op korte termijn waar de Papoea-leider de heer N. Jouwe om gevraagd heeft op zeer grote praktische bezwaren zou stuiten. Er is voor de oplei ding van dit korps, aldus de woordvoerder, maar een beperkt aantal instructeurs ter beschik king. De woordvoerder zei het dan ook op het eerste gezicht on waarschijnlijk te achten, dat een snelle uitbreiding van het korps tot de mogelijkheden zou behoren. Het ministerie van Defensie deelt mede De Nederlandse regering heeft besloten de diensttijd van de dienstplichtigen in Neder lands Nieuw-Guinea in overeen stemming te brengen met de diensttijd zoals deze in septem ber j.I. is vastgesteld voor ande re dienstplichtigen. Een woordvoerder van het ministerie van Defensie heeft een nadere toelichting gegeven op het bericht van het ministe rie over het besluit van de Ne derlandse regering om de diensttijd van het dienstplichtig personeel in Nederlands Nieuw- Guinea in overeenstemming te brengen met de diensttijd zoals deze in september j.I. is vastge steld voor andere dienstplichti gen. Deze regeling hield voor de parate troepen in Nederland in dat het zgn. „klein verlof" met twee maanden wordt bekort. Tot voorheen waren de dienst plichtigen die in Nieuw-Guinea dienden van deze maatregel uitgezonderd. De soldaten in Nieuw-Guinea die eerst 18 maan den moesten dienen zullen thans gelijk de parate troepen in Nederland, twee maanden langer moeten dienen. Het besluit van de Nederland se regering, de diensttijd van het dienstplichtig personeel in Nederlands Nieuw-Guinea in overeenstemming te brengen met de diensttijd zoals deze in september j.I. is vastgesteld voor andere dienstplichtigen, geldt, naar nader van de zijde van het ministerie van Defensie wordt medegedeeld, uitsluitend voor het personeel van de landmacht in Nieuw-Guinea. De N.V. Nederlandse Aardolie Maatschappij te Oldenzaal, een gezamenlijke onderneming van de Koninklijke Shellgroep en de Standard Oil Company (New Jersey), heeft bij haar explora- tieve arbeid in Nederland op haar boring te Annerveer (Dren te) een gasvoerende laag aange troffen. Op dit moment worden produk- tieproeven genomen, zodat om trent de grootte van het reser voir nog geen gegevens bekend zijn, zo deelt de directie mede. MOND EN KLAUWZEER TOEGENOMEN Sinds het begin van de mond en klauwzeerepidemie in ons land zijn op 334 veeteeltbedrij ven gevallen van deze ziekte ge constateerd. Dit betekent een toeneming met 85 bedrijven in één week tijds; op 9 januari was het aantal besmette bedrijven 249. In die week zijn 2525 var kens geslacht, zodat het totale aantal der wegens de ziekte ge slachte -varkens van 11.700 tot 14.325 is gestegen. Het totale aantal der geslachte runderen nam toe van 750 tot 198. Ook nu hebben zo goed als alle nieuwe ziektegevallen zich voor gedaan in het Gelders-Overijssel se bekengebied en in Noord-Lim burg. In Engeland zijn dinsdag min stens vier nieuwe vermoedelijke gevallen van pokken geregis treerd. Het totale aantal ver dachte ziektegevallen bedraagt thans twaalf, waarvan zes in Brandford, twee in Birmingham, één in West Bromwich, één in Cardiff, één in Manchester en nog één in Londen. Eén van de patiënten is de arts, die de Paki staanse patiënt, die de pokken naar West Bromwich overbracht, heeft behandeld. Het aantal sterfgevallen aan pokken sinds Kerstmis bedraagt vijf, en vermoedelijk zelfs zes. BRITTEN IN DE RIJ VOOR EEN PRIK Duizenden Engelsen hebben van de gelegenheid gebruik', gemaakt zich te laten inenten tegen pek ken. In Bradford, het centrum van de epidemie, zijn nog vijf mensen ernst"!» ziek. Foto: Een gedeelte van de hon derden meters lange rij mensen, die zich in de St. George's Hall in Bradford lieten inenten. Het cargodoorsbedrijf Solle- veld en an der Meer in Rotter dam heeft, van de Ierse kust wacht bericht ontvangen, dat de „Ellewoutsdijk" op de rede van Moville (Noord-Ierland) ligt, waar het schuilt voor het slechte weer. De Ierse kustwacht deelde mede, dat verwacht moet worden dat het schip hier wegens de slechte weersomstandigheden nog circa 24 a 48 uur zal blijven liggen. Het schip heeft de Ierse kust wacht meegedeeld, dat het 2 januari wegens het slechte weer een schuilplaats heeft gezocht bij „Rathlin Island" (Ierse kust). Later, vermoedelijk 11 januari, moest het wegens de windver- andering teruggaan naar Cus- hendall Bay, vanwaar het 14 januari vertrokken is naar Mo ville. De „Ellewoutsdijk", die met een lading hout op weg was naar Westport (West-Ierland). zou daar 5 januari aangekomen zijn. Van het cargadoorsbedrijf ver nemen wij nog. dat de beman ning van het schip (negen men sen) zich in goede welstand be vindt. SOCRATES-DIRECTEUR VOOR HET GERECHTSHOF. Miljoenengoochelaar" Nic. den B., die met zijn bouw- en handelsmaatschappij N.V. Socra tes en talrijke dochteronderne mingen de Amsterdamse Bank een kredietstrop van bijna zes miljoen gulden bezorgde, moest zich dinsdag in hoger beroep voor het Gerechtshof in Amster dam verantwoorden voor de hem ten laste gelegde bedriegelijke bankbreuk subs. eenvoudige bankbreuk. Vrijdag zal de aan Den B. verder ten laste, gelegde oplichting in vereniging (met de inmiddels vrijgesproken ex-onder directeur van de Amsterdamse bank T. Hoving) van de Rem bours- en Industriebank in Am sterdam worden behandeld. De rechtbank veroordeelde hem hiervoor tot een gevange nisstraf van 15 maanden, nadat de Officier van Justitie twee jaar had geëist. De president van het Hof mr. J. Spreij, behandelde dinsdagmor gen eerst de bedriegelijke bank breuk, hetgeen in dit geval wi] zeggen, dat Den B. ter verkor ting van de rechten van zijn schuldeisers niet heeft voldaan aan de verplichtingen tot het houden van een boekhouding, waaruit te allen tijde de rechten en verplichtingen van zijn N.V. zouden kunnen blijken. Volgens de dagvaarding zouden de daar voor noodzakelijke boeken (kas- administratie, register voor on roerend goed. register voor hy- potheken, register voor de lopen de wisselverplichtingen, reke ning-courant administratie e.d.) niet zijn bijgehouden. „Wij gaan de zaak hier niet ingewikkeld maken. In feite was u de man, die de N.V. bestuur de; de verantwoordelijke man in het bedrijf," zo merkte de presi dent tot verdachte op toen hij hem ondervroeg over de admini stratie van Socrates. De presi dent wees er daarbij op dat de vorige eigenaar van deze N.V. grootboeken en balansboeken heeft gehad. „Hoe heeft u het nu verder gedaan. Heeft u groot boeken gehad?, zo vroeg de pre sident. Verdachte antwoordde dat hij niet wist wat de heren (de boekhouders) gedaan heb ben. Er was geen balansboek. Hierop repliceerde de presi dent: „Nee praat maar niet zo veel. U praat mij toch niet van de sokken". Hij deelde mede dat er niet anders gevonden is dan een kasboekje, een z.g. provisie boekje, waarin o.a. betalingen werden genoteerd voor de ver schillende objecten, en uittreksels qit bankrekeningen. De wet eist dat er een administratie is en niet dat er een zolder met papier is waar een accountant met moeite hier en daar wat uit zou kunnen halen, zo merkte de pre sident nog op. „U kunt niet waar maken dat enige administratie is gevoerd". „Is de fiscus er bekaaid afge komen?'' zo vroeg de president aan een rijksaccountant. Deze zeide dat als gevolg van de enor me verliezen van Socrates de fiscus aan deze N.V. niets tekort is gekomen. Even ontstond er tussen de pre sident en de raadsman, mr. L. B. Wïeringa, een felle discussie toen de advocaat vroeg of de mappen met kasbescheiden van Socrates, die in de kluis van het paleis van Justitie liggen, naar de zittings zaal konden komen. De presi dent merkte ietwat geïrriteerd op: „Ik heb niets met de kasbe scheiden te maken. Het gaat om de hele administratie. Ik ben niet van plan me in deze map pen te verdiepen. Een als be windvoerder en nadien als cura tor opgetreden accountant ver klaarde o.m. dat er geen admini stratie bij Socrates was aange troffen. die de naam boekhouding kon dragen. Zelfs bij benade ring was het niet mogelijk ge weest een indruk te krijgen van de vermogenspositie van de N.V. Deze getuige merkte nog op, dat er geen administratie was van de vele in de periode 19591960 ge dane wisseltransacties. De presi dent stelde aan de accountants de vraag of er schuldeisers ge weest zijn, die tekort zijn gedaan doordat er geen boekhouding was. Omdat men niet alle vorde ringen heeft kunnen vaststellen, zo antwoordde een der accoun tants, is er een factor van bena deling geweest Vervolgens hoorde het Hof nog twee boekhouders van de N.V. Socrates. Een vertelde in deze functie te zijn aangesteld, maar nooit een boekhouding te hebben kunnen samenstellen. Een balans waarom hij aan Den B. had gevraagd kreeg hij niet. Uit pure armoede was deze boekhouder toen zonder enige cijfers 'n, wat hij noemde, „prin cipiële administratie" gaan op zetten. De andere boekhouder zeide dat het „een chaos tot en met was geweest". Ook zijn op dracht was geweest: „een boek houding op te zetten". In de voormiddag werd de zit ting tot vrijdag geschorst. De Rotterdamse rechtbank nam gistermorgen in hoger be roep kennis van de zaak tegen W. L. beschuldigd van het on bevoegd uitoefenen van de ge neeskunde. De man was door de kantonrechter tot vier maal 14 dagen hechtenis veroordeeld waartegen hij in beroep was ge komen. Overigens was hij reeds twee maal eerder wegens het zelfde feit veroordeeld. Een maal tot 5 maal 100,boete en een keer tot 3 maal 3 dagen hechtenis. President mr. Brunner vroeg verdachte hoe de zaken nu stonden. L. antwoordde„Als ze naar mij toekomen doe ik het nog. Daar kom ik eerlijk voor uit. Als de mensen op hun knieën liggen is het moeilijk te weigeren. De officier van Justitie, mr. Groeninx van Zoelen, meende dat duidelijk is dat de wet is overtreden en eiste bevestiging van het vonnis van de kanton rechter. Verdediger mr. G. Smelt uit Den Haag, bracht naar voren dat verdachte al 25 jaar deel uitmaakt van een spiritualisti sche gemeenschap op godsdien stige grondslag. Hij heeft al dus de verdediger nimmer enige schade aangericht, patiën ten weerhouden een bevoegd arts te raadplegen of honoraria geëist. Verdachte heeft ongetwijfeld de wet overtreden maar de straf kan alleen van principiële aard zijn. Hij doet zijn genezin gen uit geloofsovertuiging en zal er ondanks straf mee door gaan. De rechtbank doet over 14 dagen uitspraak. De officier van justitie mr H. G. van Everdingen heeft dins dagmiddag tegen Jacq G. een ge vangenisstraf geëist van 2 maan den waarvan een maand voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en tegen de hoofdredac teur van de Telegraaf, J. J. F. S., een geldboete van ƒ3000 of 150 dagen hechtenis en een voor waardelijke gevangenisstraf van 14 dagen met een proeftijd van drie jaar. Hij achtte beide ver dachten schuldig aan belediging van het openbaar gezag en laster ten aanzien van gezagsdragers. Onder voorzitterschap van burgemeester J C. IToftijzer hield de raad zijn eerste ver gadering in 1962. De voorzitter opende de vergadering met een nieuwjaarsrede, waarin hij het afgelopen jaar de revue liet pas seren. Over het algemeen oor deelde spreker het jaar 1961 als een goed jaar voor de gemeente, waarin vele wensen tot vervul ling konden worden gebracht. Het belangrijkste resultaat het welk kon worden bereikt noem de de voorzitter de bouw van 1-1 woningwetwoningen. Mense lijkerwijze gesproken verwachtte spreker ook voor 1962 een der gelijke woningtoewijzing ter ver vanging van de nog vele nood woningen in de gemeente. Over een jaar of 4 a 5 zal, bij conti nuatie dezer toewijzingen, de zwarte vlek, die deze noodwonin gen voor de gemeente vormt, uit het dorpspatroon verwijderd kun nen zijn. Bijzonder verheugd was spre ker, dat op het einde van 1961 bericht werd ontvangen, dat de lagere landbouwschool voor W. Zeeuws-Vlaanderen in Schoon dijke wordt gebouwd. B. en W. juichen het zeer toe, dat er reeds kontakt is gelegd met de gemeenten Groede, Bres- kens, Hoofdplaat en Schoondijke om tot het oprichten van een zgn. industrieschap te komen. Op het gebied van de recreatie pikt de gemeente reeds haar graantje mee. In de plaatselijke horeca-bedrijven werden het af gelopen jaar 3607 toeristische -overnachtingen geregistreerd. Aan de recreatie dient dan ook de grootst mogelijke aandacht te worden geschonken. Voor het aanbrengen van een nieuwe verlichting van het uur werk op het gemeentehuis werd 375,verleend. De Stichting R.K. Kinderbe scherming kreeg een subsidie van 20, Aan de Stichting voor Middel baar Katholiek Onderwijs voor Zeeuws-Vlaanderen werd een subsidie van ƒ161,54 toegekend in de aanloopkosten bij de stich ting van de R. K. H. B. S., thans te Oostburg. In de buiten de Rijkssubsidie vallende Stichtings- kosten werd geen bijdrage ver leend. Het Fruitteelt Proefbedrijf te Philippine verkreeg een subsidie van 10 voor het jaar 1962. De in eigendom der gemeente zijnde gronden van de traverse van de Rijksweg door Schoon dijke werden tot een totaal aan tal van 4633 m2 aan Rijkswater staat verkocht voor ƒ8942,50. B. en W. werden gemachtigd voorbereidingen te treffen voor de bouw van de nieuwe Lagere Landbouwschool te Schoondijke. De Stichting Lager Landbouw onderwijs heeft een bouwcom missie benoemd van drie leden, die samen met B. en W. de voor bereiding der plannen ter hand zullen nemen. Aan de heer J. J. Westdorp werd een perceel grond van 620 m2 verkocht, gelegen in de Nij verheidsstraat voor de bouw van enige autoboxen, voor ca. 500. Besloten werd financiële mede werking te verlenen bij de tot standkoming van liet 100 plan van de P. Z. E. M. Deze maat schappij meent, dat er voor Schoondijke 13 percelen voor aansluiting in aanmerking komen, maar bij een onder zoek van B. en W. is gebleken, dat dit er slechts 5 zullen kun nen zijn omdat enige panden qua hun staat van woonruimte de gemeentelijke uitgaaf niet recht vaardigen en van enkele andere panden liet niet aangesloten zijn aan de eigenaars zelf te wijten is. Omdat de begroting 1962 met een tekort van ruim 8000. sloot, dient het tekort te worden weggëwerkt of de inkomsten ic worden opgevoerd. Voorgesteld werd de rioolbelasting per per ceel van 15 op 25 te brengen de hondenbelasting te verhogen van 10 op 15 voor een luxe hond en van 2,50 op 5,voor een waakhond. Wegens het feit, dat de gemeentelijke bijdrage van ƒ3500 voor de aansluiting van de onrendabele gebieden van de Waterleiding Mij eerst ver schuldigd wordt per 1 januari' 1963 trok B. en W. haar voorstel tot verhoging van de straatbe lasting .in tot bij de behandeling van de begroting 1963. „GERRIT DE STOTTERAAR" MET 2 MEDEGEVANGENEN ONTVLUCHT Uit het huis van bewaring aan de Gansstraat in Utrecht zijn gis teravond om kwart over acht drie gevangenen ontvlucht. Onder hen bevindt zich G. C. B. uit Amster dam, bijgenaamd „Gerrit de Stot teraar", die al talrijke malen is ontvlucht. Hij werd op 20 januari 1920 ge boren, is chauffeur van beroep en woont in Amsterdam. Verder ontvluchtten J. Smits, geboren op 21 oktober 1933 te Tiel, woonachtig in Tiel, trans portarbeider van beroep, en J. Verhaar, ^geboren op 20 novem ber 1911 te Den Haag, van beroep chauffeur, woonachtig in Voor burg. De politie in Utrecht maakt jacht op de drie mannen en heeft de uitvalswegen van de stad af gezet. Men weet niet hoe de mannen zijn ontvlucht. Vast staat dat één van hen gewond is aangezien er bloedsporen zijn gevonden. Zowtel in de stad Utrecht als in de provincie is een groot aantal politiemannen bezig met speu ren. Een voorlopig onderzoek heeft intussen aan het licht ge bracht, dat de drie mannen zijn ontvlucht, nadat zij met een klein zaagje een ijzeren sponning vart een raam op de parterre van het huis van bewaring hebben door gezaagd, waarna zij door een in gedrukte ruit naar buiten zijn ge klommen. Via een 2,30 meter hoge muur bereikten zij de buitenwereld. KIP LEGT BLAUWE EIEREN Op Avicultura's nationale slot- show voor kleindierenteelt, die op 19. 20 en 21 januari in de Hout- rusthallen in Den Haag wordt gehouden, is een kip te zien, die blauwe eieren legt. Zowel kip als eieren worden apart getoond. Deze kip, die behoort tot het ras „Araucana's" is eigendom van de heer A. van Wulfften Pal- the te Wierden. Hij was de eer ste, die deze soort kippen in ons land introduceerde. Oorspronkelijk komen de Arau cana's uit het zuiden van Chili, waar zij in een enorme verschei denheid van vorm en kleur voor komen, maar één ding gemeen hebbende produktie van blauwe eieren. Op de nationale slotshow voor kleindierenteelt krijgt deze in zending een speciale plaats. BRAND IN EINDHOVEN In de nacht van maandag op dinsdag is een oud pand in de Eindhovense binnenstad, waar in een schoenwinkel was geves tigd, uitgebrand. De huurders van de winkel, het echtpaar Timmermans, werden door het blaffen van de hond omstreeks half één ge alarmeerd. Het bleek al niet meer mogelijk het huis op nor male wijze te verlaten. Het ai op leeftijd zijnde echtpaar kon zich in veiligheid stellen door van een plat dak te springen. De brandweer was het vuur in een uur meester. DODELIJK ONGELUK Dc 57-;jarige havenarbeider A.' Wildezang uit Rotterdam is gis-1 termorgen om half twaalf in de Lekstraat tijdens het verladen van fruit om het leven gekomen. Vermoedelijk is hij bekneld ge raakt tussen een vrachtauto en; een aanhangwagen. pgelijk iyter's daar orden dins- vinkel =ndin- doen 420111

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5