BINNENLANDS NIEUW bier voor I tbuis BEURSOVERZICHT Seizoenstijgmg van de werkloosheid Na de aanslag op Soekarno tijdelijk 3 flessen voor 1.501 DE TOESTAND IN LAOS DE VER. STATEN EN KATANGA Postverkeer Nederland—Indonesië via het Roode Kruis VEEHOUDERIJ Rijksambtenaren krijgen voorschot van vier percent op komende salaris verbetering BRITS PARLEMENTS LID NEEMT HET OP VOOR ZIGEUNERS FRANS DEPARTEMENT STAAKTE SCHUILPLAATS VOOR WESTDUITSE REGERING? BRIDGE NEPAL MELDT INCIDENTEN AAN GRENS MET INDIA aMOVBEUZE afgunst leidde tot brandstichting t loureuze afgunst heeft de Bredase beroepskorpo- K. gedreven tot het van veertien dreigbrie fp 'onopzettelijke brandstienting 'ai,, ouderlijk huis aan de Bal 1ctraat te Breda. Hj'i heeft deze wandaden, die 7ich uitstrekten tot Bergen op ^55, volledig bekend aan de i redase recherche, die in samen werking met de koninklijke irefhaussee door knap speur- v(,rt( een angstig mysterie heeft k tinnen oplossen. Dinsdag is de :oepskorporaal officieel uitge leverd aan de koninklijke mare chaussee. De Bredase korporaal had het gemunt op de 24-jarige beroepsmilitair J. J. A. K. uit Bergen op Zoom, die bij zijn ouders een kamer had gehuurd zich onbewust de haat van de korporaal op de hals haalde door dat hij speciale belangstelling i.ad voor het 17-jarige meisje N. A van E. uit Bergen op Zoom, waar zij ook werkzaam was op ten confectie-atelier. De korpo- taal wond zich daar zo over op, ct„; hij naar het omstreden meis- baar ouders, werkgeefster en zelfs naar zijn eigen ouders areigbrieven schreef, waarin hij t ste, dat de verkering tussen jn medeminnaar en het naai en je onmiddellijk moest wor- verbroken. In die brieven ibruikte de korporaal uitermate -achtige taal, hij zou brand ichten, scherpe messen klaar leggen en zelfs zijn toevlucht r.emen tot vergiftiging. Voordat c.-ze zaak aan het rollen werd gebracht had de politie in Ber gen op Zoom al enige tijd voor een raadsel gestaan. Zij was in i-.et bezit van door de korporaal aan Bergenaren geschreven dreigbrieven en had het naaister tje al verhoord. Het meisje durf niet te vertellen, dat zij al eerder omgang had gehad met d: korporaal. Aanleiding voor een uitgebreider onderzoek was een brand, die de ouders van de Bredase korporaal 3 januari in het portaal van hun bovenhuis constateerden. Er bleek opzet in het sfel te zijn. Sterke petro leumlucht en de vondst van een lucifer waren de bewijzen. Wan neer het vuur niet tijdig zou zijn ontdekt, had de familie van de uorporaal het ergste moeten vrezen. Hijzelf was na het aan keken van de petroleum weer gewoon naar boven gegaan. De Bredase recherche zocht in de i ichting van represaillemaatrege len en werd in die gedachten ge sterkt toen de ouders van de kor- |x>raal daags na de brand een dreigbrief van hun zoon ontvin gen. Tenslotte is het de recher che gelukt vast te stellen dat en kele brieven getypt waren op een van de bureaus van de K.M.A. te Breda. Zo kon de politie de dader achterhalen. eerste conclusie. De hoofdcom missaris van politie, de chef van de centrale recherche, en de dactyloseopisehe dienst en ande re politiefunctionarissen werden gewaarschuwd. Ook de officier van Justitie mr. Bouma was er bijna, als het paleis van Justitie maar telefonisch gehoor had ge geven. Dat lukte evenwel nier zo vlot, maar tenslotte behoefde mr. Bouma ook niet meer te worden gewaarschuwd, want toen de vrouw eens nader aan de tand was gevoeld bleek dat zij het hele verhaal had verzon nen. Ze was niet beroofd, ze was niet neergeslagen en ze was niet door een inbreker op een stoel vastgebonden. Ze had de hele diefstal met geweldpleging ver zonnen om op deze wijze in het bezit te komen van de spaar centjes van haar man. Dat was een bedrag van ongeveer 300 waarmee de fantasierijke vrouw een deel van de huur- en afbe- talingsschulden meende te kun nen voldoen. Ze ging omstreeks vier uur schijnbewusteloos in een stoel zitten, nadat zij eerst het geld op een veilig plaatsje had gebracht, wat wanorde in de kamer had aangericht, en zichzelf had vastgebonden. Toen haar dochter thuiskwam trof deze de wanorde en haar schijn baar dode moeder aan. Totaal overstuur rende het meisje naar de politie de G. G. en G. D. had de vrouw weer gauw bij kennis gebracht en toen de politie er eenmaal was en het wilde ver haal had aangehoord kreeg een rechercheur argwaan. Hij wilde de builen op het hoofd van de wouw wel eens zien. Hoe hij ook zocht hij vond geen schram metje. Toen bovendien bleek dat dé buren geen vechtpartij noch iets ongewoons hadden gemerkt, kwam het ware verhaal eruit: Ik heb alles verzonnen". Waar mee voor de politie deze zaak was afgedaan, want een straf baar feit werd niet gepleegd. De aangifte was niet vals omdat de dochter van de vrouw niet beter wist. juwelendieven gepakt Twee figuren uit de Amster damse onderwereld, W. M. en C. M., hebben tegenover de Bre dase recherche in het huis van bewaring in Den Bosch bekend dat zij vier inbraken hebben ge pleegd in Breda, waarbij zij voor ruim 10.000 gulden aan juwelen hebben gestolen. Een deel van de buit is kort na de inbraken teruggevonden. De rest is vol gens de politie vermoedelijk in Antwerpen verkocht. De politie is hun op het spoor gekomen na een inbraak in Vught. Een van de daders droeg schoenen waarvan een zoolaf- druk in Breda was geconsta den de verloskundige snel op; de jonge a.s. vader werd door de politiemannen weer naar huis ge- oracht. Vervolgens bereidden zij de bevalling voor en assisteerden in de keuken door o:a: te zorgen voor warm water. Nadat de be valling achter de rug was bleken de agenten ook enigszins zenuw achtig te zijn. Op de terugweg naar het bureau verleenden zij geen voorrang aan van rechts komend verkeer. Een botsing ont stond; een politieman raakte ge wond en moest zich in het zie kenhuis laten behandelen. De botsing vond plaats voor de deur van de commissaris van politie... hengelose anti-knalactie. Reeds enkele jaren organiseert de Hengelose politie met de jaar wisseling een anti-knalactie, enerzijds met het oogmerk dat de jeugd minder vuurwerk zal kopen, anderzijds om de jongelui aan te moedigen geld af te zon deren voor een zieke leeftijdge noot. poppenhuis geveild vook 6200 gulden Onder grote belangstelling is woensdagmiddag in 40 seconden een groot poppenhuis (circa 1.70 m hoog) behorende tot de in ventaris van het vroegere hotel „Des Pays-Bas" te Amsterdam geveild voor 6200 gulden. Het was ingezet op vijf mille en werd gekocht door een Amsterdamse makelaar. Het fraaie poppenhuis, een geheel herenhuis met drie kamers, keuken en trappenhuis, is gemeubileerd met Hindeloper meubeltjes en een Marquetterie ameublement. Een antieke pony sjees, ingezet op 600 gulden, werd voor 1050 gulden eigendom van het Arresledenmuseum te Oranjewoud (Friesland). kind uit trein gevallen Woensdagmiddag om half vijf is op het baanvak Groningen Nieuwerschans nabij het Foxhol- stermeer onder de gemeente Hoogezand-Sappemeer een 8 a 9-jarig jongetje uit Hoogezand, W. Boes, uit de trein gevallen. De trein reed in de richting Nieuwerschans. Het kind werd met ernstige verwondingen naar het Academisch ziekenhuis in Heerlijk hoppig Drie Hoefijzers pils uit de bierstad Breda Handige beugelsluiting: in een wip open zonder opener - en in een wip weer luchtdicht gesloten. Voordelige, grote gezinsfles van een halve liter voor slechts 52 cent. Zeer veel jongens en meisjes Groningen overgebracht, waar hebben de laatste weken hunp,et kort na aankomst is over- zakgeld naar het politiebureau ie(jen. gebracht met het gevolg dat er met de jaarwisseling in Hengelo weinig „geknald" is en dat woensdagmiddag twee lichame lijk gehandicapte kinderen een cadeau kregen. Een grote schare kinderen woonde in het politie bureau het feestelijk moment bij, dat de 9-jarige Yvonne Ossentjuk een nieuwe fiets en de 7-jarige Gerrit Pluigers een trapauto kre gen. Van het overgebleven geld kreeg Gerrit bovendien nog wat speelgoed. Beide kinderen bezoe ken het revalidatiecentrum in Enschedé. De afgelopen jaren heeft de politie met het geld, dat de jeugd voor de anti-knalactie bijeen had gebracht al eens een blinden-ge- leidehond en een invalidenwagen tje kunnen kopen. Naar nader is gebleken was het slachtoffer de elfjarige R. G. Boer, de trein had een half uur vertraging. Over de oor zaak van het ongeval is niets bekend; de sluiting va nde deu>- was in orde, zo delen de N. S. mede. politie auto reed voetgangster aan Op het Damrak in Amsterdam is woensdagmiddag een 51-jarige voetgangster, mevr. A. M. V. door een wagen van „vijf maal acht" aangereden. Mevr. V. brak beide benen en werd in een zie kenhuis opgenomen. De politie zal het beoordelen van de .schuld vraag in deze aanrijding aan de officier van Justitie overlaten. REEBOK springt op auto Op de verkeersweg tussen Rolde en Borger is een volwas sen reebok op een personenauto gesprongen, die werd bestuurd door de heer B. H. R. E. R. Langhorst uit Groningen. Het dier was op slag dood. De auto werd ernstig beschadigd. De be stuurder kwam met de schrik vrij. poging tot doodslag geënsceneerd „Ik ben beroofd door een on bekende man die mij met een hard voorwerp heeft neergesla gen" vertelde dinsdagmiddag I omstreeks vijf uur een aan de Planciusweg in Amsterdam wo nende vrouw aan recheurcheurs van het bureau Raampoort. De door de 17-jarige dochter van het „slachtoffer" gealar meerde politiemannen waren reeds van plan een uitgebreid onderzoek te gaan instellen. Po ging tot doodslag of diefstal met geweldpleging luidde INTERNATIONALS ONGEANIMEERD Rentcspaarbrieven Bank Ned. Gemeenten gedrukt Het Damrak heeft gisteren een ongeanimeerde stemming te zien gegeven voor de internatio nale waarden. De opdrachten waren wederom dun gezaaid. Het publiek onderneemt zeer weinig'. Het is moeilijk koop orders van die zijde te bemach tigen. Men voelt er echter ook weinig voor om tot verkopen haar licht op in Amsterdam waar zij voldoende achtergrond-infor matie opdeed om de mannen te laten bekennen. dodelijk ongeval De 9-jarige Ferdinant Leonar- dus Hoeksma, gewoond hebbende Leggelostraat in Den Haag, is woensdagmiddag om het leven gekomen. Hij was op een trekker met oplegger geklommen, die met een bulldozer geladen werd. Toen de trekker wilde wegrijden viel de 9-jarige Ferdinant van de oplegger. Hij kwam terecht tussen het achterste gedeelte van de laadbak en de achtwielige achteras. Het knaapje was op slag dood. De trekker werd bestuurd door de 32-jarige chauffeur A. B. K. uit Leiden. nerveus Eén zenuwachtige aanstaande vader stormde gisternacht het politiebureau van Hengelo bin nen met de mededeling, dat zijn vrouw op het punt stond een kind ter wereld te brengen, ter wijl de verloskundige nergens te de bereiken was. De agenten spoor- Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel, etc. Algemeen Beursindices 8/1 9/1 10/1 547.42 547.72 544.69 365.69 363.85 363.34 182.38 184.15 183.71 251.74 252.77 253.45 159.38 159.58 158.61 400.50 400.45 398.80 N abeurskoersen Het ministerie van Defensie In verband met het verbreken van Laos heeft dinsdagmiddag van het postverkeer tussen In-dinsdag achter gesloten deuren communiqué meegedeeld donesië en Nederland sinds gehoord door de ondereommissie januari Het hoofd van de Katangaanse voorlichtingsdienst in de Ver. Staten, Michel Struelens, is EEN PRODUKTIEVE KOE over de^ grens is gekomen. Predikaat preferente stammoeder Door het Nederlandsche Rund vee Stamboek is het predikaat Preferente Stammoeder toege kend aan de koe „Koosje" 283163 K.S., eigenaar-fokker de heer W. L. den Hamer te Axel. Met 5 ingeschreven dochters behaalde zij 14 punten met af stammelingen. „Koosje" had op de dag van toekenning de pro- duktie-klasse van 45000 kg melk overschreden. Het aantal preferente stam moeders van het N. R. S. bedroeg in 1961 nog geen 0.05 In Zeeland werden slechts drie koeien tot preferente stammoe ders verklaard. HET MOND- EN KLAUWZEER In de periode van 31 oktober teerd. De politie stak vervolgens [over te gaan. Deze houding heeft tot gevolg dat er weinig' zaken tot stand kunnen worden gebracht. Hierbij komt nog dat de arbitrage internationaal wei nig kan uitrichten. De Philipsaandelen stelden gistermiddag teleur met een koersverlies bij de opening van 12 punten op 966. Unilevers moesten een paar dubbeltjes van de dinsdag behaalde koers winst ad ƒ1,50 prijsgeven Kon. Olie's een gulden lager op 121,90. AKU's en Hoogovens 2 punten beneden het vorige slot- niveau op respectievelijk 386'/a en 7461!. Wall Street trachtte zich dinsdag te herstellen van het koersverlies op de voorgaande beursdagen. Veel had dit herstel echter niet te betekenen. De Nederlandse waarden ondergin gen er weinig verandering. De stemming op de Westduitse beurzen was gisteren vriende lijker. Gedurende de verdere beurs- duur kwam er in de openings koersen van de hoofdfendsen weinig verandering meer. Ook in de cultures viel wei nig te beleven. De stemming was hier licht verdeeld. De scheepvaartaandelen schommel den rond het vorige slotniveau. Er kwamen in deze afdeling weinig zaken tot stand. De stem ming in de staatsfondsenhoek was aoorelkaar vriendelijker. Voor de introductie van cer tificaten „International Electro nics Company Curasao" bestond ter beurze een zeer grote be langstelling. De koers werd vastgesteld op circa 8Vi dollar, ofwel 297 per certificaat van tien aandelen. De rentespaar brieven Bank voor Nederland sche Gemeenten lagen gedrukt in de markt. Zij werden l'/a punt lager op 102 geadviseerd. Deze lagere koers is een gevolg van het feit dat genoemde bank binnenkort met een uitgifte komt van een tweede lening groot 37,5 min. Zoals bekend, was d.e eerste lening, een paar weken geleden, groot ƒ30 min, een groot succes. De uitgifte- koers van de tweede lening be draagt AKU: 385 (385) Kon. Olie: 120.00 gb—121.80 slot 120.50 (121.90) Philips: 965 gb969 slot 966 (969%) Unilever: 178.30—179.50 gl slot 179.00 (178.30) Hoogovens746' 2 Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, zijn verge leken met gisteren ongewijzigd gebleven. per dat de Vietminh inmenging pleegt op alle fronten in Laos. In de noordelijke sector is een transport van vijftig vracht wagens met wapens en munitie voor de Noordvietnamese troe pen waargenomen en in de zui delijke sector bevindt zich een bataljon van de Vietminh. Het communiqué meldt de aankomst van een bataljon Noordvietnamezen in da cen trale sector van Thathom, ter wijl in de zuidelijke sector, bij Nape, Nam Koea en Mahaway 5 bataljons Noordvietnamezen zich hebben geïnstalleerd. Bij" Noemarath is een bataljon van de Vietminh ingezet en bij At- teupeu zouden vier bataljons, samengesteld uit Pathet Lao en I Vietminh, opereren. In dc sec- tor bij Vientiane zouden zes ge- 1 mengde compagnieën van Vieng naar Hinheup bij de rivier Nam- lik, 100 km ten noorden van de hoofdstad, zijn verplaatst. Na de publikatie van het com muniqué werd in Vientiane op gemerkt dat reeds verscheidene malen is aangekondigd dat Chi nese troepen en troepen van de Vietminh inmenging pleegden. Uit Amerikaanse militaire kringen is tot nu toe geen en kele reactie op het communiqué vernomen. Als commentaar op de vorige communiqués werd destijds gezegd dat de toestand niet ernstiger was geworden. In het kader van de verscherp te actie ter uitroeiing van het mond- en klauwzeer onder de veestapel zijn aan alle veehou ders door de veeartsenijkundige dienst bedrijfsaanwijzingen toe gezonden. In deze aanwijzingen worden de veehouders en varkenshou ders opgeroepen de mond- en klauwzeerepidemie te bestrijden door o.m. een isolatie van het bedrijf door het zoveel mogelijk vermijden van marktplaatsen en van contact met collega-veehou ders. „Zorg voor de aanwezigheid van een ontsmettingsmiddel en eis, dat de bezoeker voor het be treden en bij het verlaten van het bedrijf zich ontsmet met een natronloog-oplossing", aldus de circulaire van de directeur van de veeartsenijkundige dienst. 1 januari heeft het hoofdbe stuur van het Nederlandsche Roode Kruis kort daarna het internationale comité van het Rode Kruis te Genève verzocht tussenkomst te verlenen voor het zenden van familieberichten van Nederland naar Indonesië en omgekeerd. Gistermorgen heeft het Rode Kruis uit Ge nève telefonisch bericht ontvan gen dat ook het Palang Merah Indonesia (het Indonesische Rode Kruis) met hetzelfde doel contact met het internationale comité had gezocht. Aangezien het internationale Rode Kruis zich bereid heeft verklaard tussenkomst te ver lenen is het thans mogelijk om familieberichten (met een maxi mum van 25 woorden) te ver zenden. Formulieren kunnen koste loos worden aangevraagd bij het informatiebureau van het Nederl. Roode Kruis, Prinsesse- gracht 27 te Den Haag, en bij de plaatselijke afdelingen van het Roode Kruis. Het informatiebureau zal ook zorgen voor doorzending van deze formulieren naar het inter nationale comité, dat de verzen ding naar het Indonesische Rode Kruis te Djakarta zal ver zorgen. Deze regeling is uitdrukkelijk alleen van toepassing op familie berichten. wederom 100 Maan- In deze circulaire wordt voorts dag 22 januari a.s. wordt de in- tot de koers van ders een beroep gedaan een 300 met claimrecht openge- tot en mét dinsdag, 9 januari, is! op de veehoude - <>p 249 boerenbedrijven mond- „„Kruit- te maken steld op de reeds aangekonü g- <n klauwzeer geconstateerd, zeer beperkt g eliikheid de 740 aandelen in de „Komnk- 'insdagochtend was het aantal van de onihetfmgsmo elOKne^ Fabriek Inventum te De bekende gevallen nog 237. Er op het vervoersvevan Büt Qp de incourante markt zijn nu in totaal 11.700 varkens, kens en wordt er op a ag weraen aandelen Inventum gis- 750 runderen en 245 schapen gen honden en ka te'termiddag op 730 verhandeld, afgeslacht. Vrijwel alle nieuwe mogelijk op het bedrijf - I In de lokale afdelingen viel gevallen van de laatste zeven a houden. 1 gistermiddag weinig te beleven, tien dagen hebben zich voorge- „Bedenkt dat slechts door ee „ndelen Rommenhüller en die daan in de buurt van de oost- uiterste krachtsinspanning Hein-ekens werden wederom grens namelijk in het Twents- alle betrokkenen het mogelijk van Heine* Achte. hoekse bekengebied De regering wil haar stand punt over de salarismaatregelen voor het overheidspersoneel aan de Tweede Kamer meedelen in een nadere nota op de memorie van antwoord op het hoofdstuk over Binnenlandse Zaken van de rijksbegroting. Deze nota kan over veertien dagen tegemoet worden gezien. Dit is dinsdagmorgen van de zijde van het departement van Binnenlandse Zaken meegedeeld. Het begrotingshoofdstuk zal in behandeling komen op 27 en 28 februari. De voorgenomen sala risverbeteringen kunnen daarom eerst tot uitdrukking komen bij de over april te betalen salaris sen. Wel zullen de ambtenaren binnen de kortst mogelijke ter mijn een voorschot ontvangen van vier percent op de salaris verbetering over het eerste kwar taal van dit jaar. Het standpunt van de regering zoals dat in de nota tot uitdruk king zal komen, wordt, zo ver klaart men verder, vooraf aan de centrale commissie voor georga niseerd overleg meegedeeld. Het socialistische parlements lid Norman Dodds heeft dinsdag besloten temidden van de zigeu ners in Darenth, in het graaf schap Kent, te gaan wonen. Dodds is hiertoe overgegaan uit protest tegen een besluit van de plaatselijke autoriteiten dat de zigeuners uit Darenth moeten verdwijnen. Hij zei dat hij bij de zigeuners zal blijven tot er iets voor hen wordt gedaan. Dodds zal een caravan gebruiken als legerhoofdkwartier" in zijn In december nam de geregi streerde arbeidsreserve van man nen toe met rond 16.000 tot 43.085. Het aantal werkloze mannen steeg met ruim 15.000 tot 40.549, terwijl de bezetting van aanvullende werkgelegen- heidsobjecten met ruim 800 toe nam tot 2536, aldus een opgave van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, De stijging van de geregi streerde arbeidsreserve moet ge heel worden toegeschreven aan seizoenoorzaken. De stijging trad vooral op in de beroeps groepen bouw, metaal, landbouw, overig verkeer en losse arbei ders. De stijging is minder groot dan over het algemeen het ge- Het Zuidfranse departement Aveyron hield dinsdag een sta king van 24 uur uit solidariteit met de mijnwerkers van Deca- zeville, die niet tevreden zijn over de plannen van de over heid voor hun toekomst, als de niet-rendabele mijnen in deze streek binnenkort worden geslo ten. De betrokken mijnwerkers, ongeveer 2.000 in getal, hielden met Kerstmis en de jaarwisse ling een zitstaking onder in de mijnen. Hun afvaardigingen, die naar Parijs waren gezonden, hebben de autoriteiten niet tot andere gedachten weten te bren gen. De gehele bevolking van het departement 300.000 zielen heeft aan de staking deelgeno men. Alleen enkele bakkers, die daartoe waren gemachtigd, heb ben brood verkocht. De overige winkeliers hielden hun deuren gesloten en ook in de fabrieken en bij het vervoer lag het werk stil. val is in december. Het aantal openstaande aan vragen naar mannelijke arbeids krachten daalde met rond 5000 tot 71.211. Ook deze maand laat zich dezelfde tendens waarnemen als in november, n.l. in vergelijking met het vorige jaar een iets grotere stijging van het aanbod in de conjunctuurgevoelige sec toren (metaal, textiel, verkeer) en een relatief kleinere stijging in de minder conjunctuurgevoe lige sectoren zoals de bouw. Zoals reeds in november werd geconstateerd is de opgaande lijn in de bedrijvigheid niet meer zo sterk is als vorig jaar. Onge twijfeld hangt deze vertraging in de expansie samen met de grotere krapte op de arbeids markt. Door de vermindering van de seizoenwerkgelegenheid liepen de seizoenwerkloosheid en de structuurwerkloosheid op, ook keerden enige minder geschikten in het aanbod terug. Bij de hui dige omvang van het tekort aan arbeidskrachten kan van de vermeerdering van het aanbod I een gedeelte als wrijvingswerk loosheid worden aangemerkt. voor kwesties betreffende de binnenlandse veiligheid van de Amerikaanse senaat. Het State Department heeft de verblijfsvergunning van Strue lens, een voormalig Belgisch ambtenaar in Kongo, ingetrok ken. Volgens berichten in de Amerikaanse pers zou hij ge tracht hebben, Costa Rica over te halen tegen betaling Van één miljoen dollar Katanga te er kennen. Voorts zou hij in de Ver. Staten een grootscheepse cam pagne op touw hebben gezet om de Amerikanen ervan te over tuigen dat zij Katanga moeten steunen. Struelens heeft deze beschuldigingen officieel tegen gesproken. De subcommissie uit de senaat werd geleid door de democrati sche senator Thomas Dodd, die felle kritiek heeft geoefend op de maatregel van het State De partment tegen Struelens. Ook heeft hij de militaire actie van de Ver. Naties tegen Katanga ver oordeeld. Volgens hem is Tsjom- be een vriend van het Westen, en anti-communistisch. Het Westduitse federale hoog gerechtshof heeft inbeslagne ming bevolen Van het jongste nummer van het geïllustreerde blad „Quick" uit München om dat het officiële geheimen ver raden zou hebben. Het betrok ken nummer bevat een artikel volgens hetwelk in het, AnrdaL op ongeveer zestien km ten zui den van Bonn, een schuilkelder voor de Westduitse regering zal worden aangelegd. Het artikel is met een foto van de beweerde plaats verlucht. Twee reeds Be staande tunnels ter plaatse, oor spronkelijk aangelegd ten be hoeve van een strategische spoorlijn in de eerste wereldoor log en waar in de jongste oor log vliegende bommen werden gemaakt, zouden nu als schuil plaats worden ingericht. De uitgever van het blad heeft meegedeeld dat de betrokken pagina's ingevolge de rechterlijke beslissing uit de nog niet gedis tribueerde exemplaren werden! verwijderd die dan toch verkocnt| mochten worden De uitslag van de vierde ronde in de bridge viertallencompetitie t voor Zeeuws-Vlaanderen die in hotel „Des Pays-Bas" te Terneu- zen gespeeld werd, luidt als volgt: Hoofdklasse Sas 1Terneuzen 2 4542 (3—3)Luctor 2Terneuzen. 1 &4—53 (4—2). Eerste klasse Luctor 4iLuctor 7 974' (60)Luctor 6Terneuzen. 32—89 0—6). .6c„iuu en zal kunnen zijn een mond- en hoger geadviseerd, daarentegen I de zigeuners zijn het Noord-Limburgse Maasge- klauwzeerramp te voorkomen", kregen aandelen Van Vlissingen zijn parlementaire bied. Het staat echter volstrekt aldus het schrijven va J - niet vast dat de besmeting van artsenijkundige dienst. vieskoers. Dinsdagmiddag hebben de alle persberichten „vasthield' militaire autoriteiten een ver- In de te Djakarta versch: bod opgeheven, dat maandag- nende kranten werd het nieu' morgen vroeg aan de buiten- van de aanslag met grote ko; landse pers was opglegd betref- pen gebracht, maar de militaii fende het doorgeven van be- autoriteiten hadden verzoehi richten over de aanslag, die zon- om alleen het officiële commi dag op president Soekarno is niqué van de commandant val gepleegd. In Singapore werd Makassar te publiceren en gee^ gezegd, dat perstelegrammen uit commentaar op de aanslag Makassar en Djakarta zijn op- leveren. gehouden tot 30 uur na de aan j Desondanks hebben twee oclj siag. tendbladen korte hoofdartika len aan de aanslag gewijd waai Na het eerste nieuws over de in wordt gezegd dat de aansla; aanslag werden gedurende on- „het enthousiasme van de bi De Nepalese minister van geveer 24 uur geen berichten volking om Westelijk Nieuw strijd tegen het overheidsbesluit. Buitenlandse Zaken, dr. Toelsi hierover uit Djakarta ontvan- Guinea te bevrijden heeft aaij Hij is voorts van plan om, indien Giri, heeft dinsdag te Katman- gen, behalve in de buitenlandse gewakkerd er na het Kerstreces van het par- doe melding gemaakt van over- uitzendingen van „Antara" en Het blad „Merdeka" schreelj lement nog geen resultaten voor vallen vanuit Indiaas gebied op over Radio-Djakarta. „De Nederlanders hebben ee bereikt, ook Nepalese politieposten. Hij zei Functionarissen van het tele- smerige daad begaan en w activiteiten dat d'e overvallers zich terug graafkantoor in Djakarta ver- zullen hier met dezelfde wapen zigeunerkamp uit te trokken, zodra er Népalese ver- klaarden dat hun was gezegd, op antwoorden, maar op ee het I doen plaatsvinden. I sterkingen verschenen. dat de Indonesische regering respectabeler manier".

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3