Provinciaal nieuws E Wie adverteert een moord! Chefarine..4* TERNEUZEN AXEL CADZAND ZUIDZANDE IJZENDIJKE AANVARING IN HET NAUW VAN CALAIS GROEDE t SLUISKIL PENDEL EN BOUWVOLUMEN IN WEST-BRABANT AGENDA Samenwerking bij bestrijding van pijn! TWEE-URIGE STAKING IN ALGERIE DE WATERSNOOD IN PORTUGAL SPAANSE PERSSTEM OVEB. NIEUW-GUINEA PORTUGESE BESCHULDIGINGEN OVER GOA Gaitskeli over Berlijn LOOP DER BEVOLKING UVhK mi Aanbestedingen. In samenwerking met het Ar chitectenbureau L. W. Rozen- kranz te Oostburg bouwt de N. V. Gebr. Van der Poel te Terneuzen voor eigen rekening 45 woningen in twee types in het plan „Zuid-West" te Ter- neuzen. Bouwsom 810.000. Door het Bouwbureau van de Landbouw in Zeeland te Middel burg werd onderhands aanbe steed het bouwen van een groen- voerdrogerij op het eiland, ge meente Westdorpe. Het werk werd gegund aan N. V. Gebr. v. d. Poel te Terneuzen voor de som van 400.000. Gemeentelijke badinrichting. De gemeentelijke badinrichting te Terneuzen werd in de maand december 1961 door 2357 perso nen bezocht. Te Sluiskil bedroeg dit aantal 1315. De vorige maand bedroeg dit aantal resp. 1857 en 420. Over 1961 bedroeg het totaal aantal bezoekers te Terneuzen 25676 tegen 26846 in 1960. Mishandeling. Zaterdagavond kwam L. C. K. te Axel zich bij de rijkspolitie beklagen, dat hij bij het verlaten van een café in de Zeestraat een vuistslag op het oog had gekre gen van R. van E. uit Aarden burg. De rijkspolitie, die bij K. inder daad een gezwollen oog consta teerde, heeft tegen v. E. proces verbaal opgemaakt. Tjjdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school, Wegens ziekte van mevr. L. GerritsJamar is tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare iagere school benoemd mevr. M. J_. E. Verstejlede Krijger te Philippine. Bouw Winkelgalerij In samenwerking met het Ar chitectenbureau L. W. Rozen- kranz te Oostburg bouwt het Aannemingsbedrijf Gebr. Van der Poel N. V. te Terneuzen voor eigen rekening een winkelgale rij bestaande uit 12 winkels en 15 apartementen. persoonlijkheid aan mee te wil len werken om een ruim gebied te laten aan de sociale behoeften op de fabriek en ook de hoofd directieleden en de directie van Sluiskil zijn hiertoe gaarne be reid. De heer Van Waes wees er oo dat in een goed bedrijf een zo groot mogelijk „parallelisme" moet heersen waarmee hij een gelijk gericht zijn van alle in spanningen bedoelde. Het stich ten van een goede teamgeest noemde de directeur-generaal een van de belangrijkste voor waarden. Hij zei er van over tuigd te zijn dat goede wil, des kundigheid en enthousiasme tor een vruchtbare samenwerking zullen leiden. Meer dan ooit kon de direc teur-generaal en de direcües overtuigd zijn van de bereidheid tot samenwerking van de zijde van het leidinggevend personeel door het hartelijk en langdurig applaus dat na zijn woorden klonk. Ir. Gena zei diep getroffen te zijn door de woorden van de directeur-generaal en bracht ook dank aan Monteeatlni in Milaan voor deze benoeming. In een moderne industrie zijn d.e economische, technishce en sociale factoren, belangrijk, zo ging de nieuwe directeur verder. De beide eerste komen ook op de eerste plaats, maar een ruime aandacht besteden aan de men sen is eveneens noodzakelijk voor een gezond klimaat. Ook ir. Gena gaf de toezegging dat hij daaraan zijn aandacht zal geven en vroeg aller medewer king. Zich tot de ondernemings raad' wendend vroeg de heer Gena deze woorden te doen door dringen tot alle werknemers op dat zij van de goede wil van de zijde der directie overtuigd zul len worden. Het is weinig in woorden hetgeen ik u vraag, maar zeer veel in daden, aldus de nieuwe directeur. Ook deze korte toespraak werd door een hartelijk applaus gevolgd. Namens het maandpeirsoneel bood de heer A. Lafort, lid van de ondernemingsraad, de heer Gena een bijzonder fraai bloem stuk aan. Hij wees er in zijn toespraak op, dat ir. Gena als onder-directeur reeds het volle vertrouwen van al het personeel genoot en dat daardoor het nieuws van zijn benoeming een blijde verrassing was. „Wij ho pen dat onder uw directeur schap ons bedrijf, zowel voor werkgever als werknemers, een bloeiperiode zal doormaken, al dus besloot de heer Lafort zijn toespraak. Vergadering: P. v. d. A. De afdeling Zuidzande van de Partij van de Arbeid hield in hotel „De Zwaan" een buiten gewone ledenvergadering waar voor een grote belangstelling bestond. Hier was o.m. aanwe zig de heer M. J. van Poelje, algemeen voorzitter van het ge west Zeeland van de partij. Hij sprak over de komende Staten- en gemeenteraadsverkiezingen. Een concept groslijst zal aan de leden van de afdeling worden overlegd, teneinde een lijst sa men te stellen voor de aan staande gemeenteraadsverkie zingen. De heer H. Goedegebuur werd gekozen tot afdelingssecretaris, zodat thans een langdurige va cature is vervuld. Internationale Vogel-, Plan ten- en Bloemenshow. Op de alhier door de vereni ging „Vogelvrienden" gehouden tentoonstelling, die zaterdag door burgemeester Ficq werd ge opend, werden de volgende kam pioenschappen toegekend; Provinciale afdeling. Kanarie e.k., L. van Vliember- gen, id. o.k., A. Stokkerman; Bastaarden en Wildzang e.k., G. Snel; Exoten e.k., H. de Heer, id. o.k., F. W. Gijzeis; Zang, stam 4 vogels H. de Heer, id. Wildzang Jos. v. d. Bunder; Grasparkieten e.k. en o.k. De Klerk jr; Grote parkieten e.k. R. v. Doorn, id. o.k. C. Bunt. Internationale afdeling. Algemeen kampioen Alb. van Parijs; Kanaries e.k. Joh. Pijcke, o.k. Alb. van Parijs; Exoten H. de Heer; Grote parkieten Cor. Brevet; Grasparkieten De Klerk jr; Zalmklasse L. van Vliember- gen; Stam 4 vogels Joh. Pijcke; Bastaarden en Wildzang x Wild zang Neerinck. DE TREINRAMP BIJ WOERDEN. Door de enorme kracht van de botsing zijn de rijtuigen van deze trein van de rails omhoog gedrukt. 9 doden en 15 vermisten Gisternacht heeft zich in het Nauw van Calais nabij Dover een aanvaring voorgedaan tus sen het Britse s.s. „Dorington Court" van 6.223 ton en het Zuidslavische schip „Sabae" van 2.811 ton. Tengevolge van deze botsing, die plaats vond tijdens een dichte mist, zonk de „Sabac" in korte tijd. Van de 33 opvaren den konden er tot dusver zes worden gered. Toneeluitvoering Zaterdagavond gaf de toneel groep van Groede in hotel „De Drie Koningen" een uitvoering in het kader van het Landuweel. Nadat de voorzitter, de heer P. M. Hoste, een kort openings woord gesproken had, waarbij hij in het bijzonder verwelkomde burgemeester en wethouders met hun dames, de juryleden als ver tegenwoordigers van de Neder landse Amateur Toneelunie, be nevens de heer P. van Neerven van het Werkverband Katholiek ^Amateurtoneel en de toneeladvi- ieur, de heer T. van Bergen, werd opgevoerd het toneelspel „Het is nooit te laat." Aan het slot dafikte de voor letter voor de goéde belangstel ling van het publiek, de jury leden voor hun taak, de spelers voor hun spel en allen die verder medegewerkt hadden aan deze opvoering. Burgemeester J. C. Everaars van Groede sprak eveneens eni ge zeer waarderende woorden. Na afloop werd een verloting gehouden met een bal na, dat ver zorgd werd door de band „Accor- dionetta" uit Sluis. Ir. V. Gena officieel als directeur der C. N. A. geïnstalleerd. Gisternamiddag heeft de direc teur-generaal der Compagnie Neérlandaise de l'Azöte te Sluis kil, ir. J. P. M. van Waes, de officiële installatie van ir. V. Gena, als directeur der Sluiskil- se bedrijven verricht. Voor de derde maal sta ik nu voor u, zo zei ir. Van Waes die vergezeld was van de hoofd directie te Brussel en de direc tie te Sluiskil tot het voltallige technische en administratieve maandpersoneel om u de nieuwe directeur- voor te stellen. „U kent de heer Gena al lang genoeg om te weten dat wij menen in hem u een chef te heb ben gegeven die in vele opzichten een voorbeeld kan zijn door zijn toewijding, strikte eerlijkheid en menselijkheid waardoor hij ge makkelijk te benaderen is. Bo vendien kent de heer Gena het bedrijf door en door, aldus de directeur-generaal. Ir. Van Waes wees er op dat de resultaten in het afgelopen jaar goed waren maar wij moe ten ons blijven inspannen. Hij zei er met zijn volledige DINSDAG 9 JANUARI TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „De vijand van een ge neraal". WOENSDAG 10 JANUARI. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „De vijand was een ge neraal". AXEL: Het Centrum, 8 uur: Z.V.U., Cabaret Tingel-Tangel. De pendel van arbeidskrachten in West-Brabant wortelt in een relatief tekort aan werk in dit gebied. Het van rijkswege toe te kennen bouwvolumen voor West - Brabant wordt verminderd in verband met de pendel, zodat de relatief onvoldoende arbeidsge - legenheid blijft bestaan. Aldus de conclusie van de ondervooi- zitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken in Westelijk Noord-Brabant, ir. W. J. H. Thu- sen, in zijn maandag gehou den nieuwjaarsrede. Eerder in zijn toespraak had de heer Thunissen gesignaleerd dat steeds meer mensen er een beroep van maken om als be middelaar voor het werven van arbeidskrachten op te treden. Soms tracht men deze rol van arbeidsbemiddelaar te versluie ren door het pro forma vestigen van een onderneming in een branche waarvoor geen vesti gingsvergunning is vereist. De voorzitter merkte op, dat het vanzelf spreekt, dat de Bre dase Kamer er niet toe te be wegen is niet-reële ondernemin gen te registreren om te voor komen, dat andere instanties en werknemers door een bewijs van registratie zouden worden mis leid. De heer Thunissen gaf vervol gens een overzicht van de werk- lozencijfers binnen het gebied van de Westbrabantse Kamer. Deze waren op 31 januari 1961 2900 mannen, op 30 april 1961 1100 mannen, op 31 juli 1961 900 mannen, op 30 november 1961 1000 mannen. Hij merkte op, dat van de overheid mag worden verlangd, dat zij niet zal bevorderen dat werknemers wegens onvoldoen de werkgelegenheid naar elders zullen trekken. Hij noemde daar bij de noodzaak van een vlot verstrekken van rijksgoedkeu ringen op de talrijke aanvragen in het district van de Westbra bantse Kamer. Aan een rapport van de stichting Welvaartsbevor dering groots West Brabant (W. E. B.) van dé hand van drs. Heidens ontleende spreker dat er een schrille tegenstelling blijft bestaan tussen de bouw capaciteit en de produktie c.q. de reële orderportefeuille in West- Brabant in die in Midden- en Oost-Brabant en Nederland. De voorzitter concludeerde aan de hand van het cijfermateriaal uit dit rapport, dat West-Brabant nog steeds niet datgene krijgt toebedeeld waarop het recht heeft. Hij zei te vrezen, dat deze situatie nog enkele jaren zal voortduren, ook al zijn verschei dene waterstaatswerken in het district van de Westbrabantse Kamer in uitvoering. Het Kreekrakplan eist nog een geruime tijd van voorbereiding en is jammer genoeg ook nog gebonden aan internationaal overleg. Als lichtpunt in deze aangelegenheid bracht de voor zitter echter nog naar voren, dat het hem bekend is, dat en het provinciaal bestuur en de stich ting Ontwikkeling Brabantse In dustrie (S. O. B. I.) zich bij voort during inspannen om de uitvoe ring van dit plan zo spoedig mo gelijk op gang te brengen. V er middelen in één tablet werken krachtiger zonder de raaag van streek te maken! Effc tablet Cbefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die ei kaars werking ondersteunen. Che- farine „4" werkt echter niet alleen krachtiger bij bestrijding van pijn en griep, maar bovendien veiliger, daar één der bestanddelen zorgt dat een gevoelige maag niet van streek raakt. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Glazen buisje 20 tableneti f 0.80 fettdige stripverpakking 40 tablcttan 1.50 Voordelige ilacon 100 takl&ttta f 3.50 Van de vorige leden der be manning zijn er zeker negen om het leven gekomen. Hun stoffe lijke resten werden opgepikt door de Britse veerboot „Hamp ton Ferry", die van Dover op weg was naar Duinkerken, en door de' Britse reddingboten van Dover en Walmer. De „Dorington Court", die niet veel schade opliep, pikte drie overlevenden op. De „Hamp ton Ferry" bracht een zelfde aantal in veiligheid. De nasporingen naar de ver misten wordt bemoeilijkt door de mist en door ronddrijvende wrakstukken-.. Men gelooft, dat de meeste leden van de „Sabac" op het mo ment van de aanvaring in de kooien lagen. Het schip zonk zo snel, dat zij weinig kans hadden zich te redden; Een Nederlands schip zou ook drie overlevenden van de „Sa bac" aan boord'hebben genomen. Hierdoor bedraagt het aantal overlevenden negen. Vaststaat dat negert anderen zijn omgekomen en dat nog vijf tien opvarenden wordien ver mist. De Ierse kustvaarder „City of Cork" heeft maandagmorgen nog zeven lijken geborgen, zodat het aantal doden van het Zuid slavische schip „Sabae1", dat in de nacht van zondag op maan dag in het Nauw van Calais bij Dover in aanvaring kwam met het EngelSe schip „Dorington Court", nu gestegen is tot 17. Naar schatting worden nog elf bemanningsleden van de „Sabac" vermist. Gemeid wordt cfet de „Sabac" bij de hotsing in tweeën brak en binnen enkele minuten zonk. De Europeanen in Algiers en Oran hebben maandagochtend in opdracht van het geheime leger, de O.A.S., twee uur ge staakt. De Moslems verlieten de Europese wijken uit vrees voor molestatie. Ook winkels en scholen van Europeanen sloten. Leerlingen van een middelbare jongensschool in Algiers trok ken, „De O.A.S. aan de macht" roepend, naar een naburige meisjésschool toen men daar geen aanstalten maakte om aan de stakingsoproep gehoor te geven. De toestand in de door over stromingen getroffen gebieden in Portugal verbetert snei. De waterstand in de rivier de Dou- ro is stroomopwaarts van Opor to aanzienlijk gedaald. In Oporto is echter nog wel gebrek aan drinkwater doordat de reservoirs van de stad door de rivier zijn overstroomd. Men heeft maatregelen genomen om een epidemie te voorkomen. „Nederlands Nieuw-Guinea heeft geen enkel verband met Indonesië", zo schreef Julio Go mez Aparieio in zijn wekelijks artikel over de internationale politiek in het Madrileense blad „La Hoaja del Lunes". Hij meent, dai de straffeloosheid van de agressie tegen Goa haar vruchten draagt en valt de po litiek van: president Soekarno aan. Als de president zich zou houden aan de Indonesische grondwet- van augustus 1945, zou hij de zelfbeschikking voor de Papoea's aanvaarden. Onder de onderkop „Op de schouder der V. N." schreef deze com mentator verder: Terwijl het „vredplteven.de" Indonesië, be wapend door Rusland, zich op maakt tot een aanval op West Nieuw-Guinea, treft de „niet minder vredelievende Indische unie voorbereidingen om het zelfde te doen met Kasjmier". In een interview met een ver tegenwoordiger van de Britse commerciële televisie, dat zon dagavond werd uitgezonden, heeft de Portugese minister van Buitenlandse Zaken, dr. Nogue- ria, verklaard, dat Goa nu on der de bezetting van de Indiase troepen „een echte kolonie is geworden." Goa, aldus de Portugese mi nister. is thans in handen van de Indiase politie, terwijl het vroeger in handen van de Goa- nezen zelf was. Het bestuur is volkomen in handen der In diërs, tegenover vroeger in die der Goanezen. Voorts gewaagde minister No- gueria van godsdienstvervolging en invoering van het kaste-stel- sel. Ook zou een wet zijn aan gekondigd waarbij het loonpeil in Goa, dat tot dusver drie tot vier maal zo hoog was als in India, tot dat van India wordt teruggebracht. De leider van de Engelse La- bourparty, Hugh Gaitskeli, heeft vrijdagochtend een be zoek van een uur aan Oost-Ber- lijn gebracht. Hij verklaarde tegenover de pers een gedeelte lijke oplossing van de kwestie- Berlijn, die minder gevaarlijk voor de wereldvrede is, mogelijk te achten. Zonder een regeling van de Duitse kwestie lijkt hem een duurzame oplossing van de kwestie-Berlijn onvoorstelbaar, zo zei hij. Als voornaamste doel bij, de komende onderhandelingen met ae Sowjet-Unie ziet hij ten. aan zien van de kwestie-Berlijn het bereiken van een betere con trole op de toegangswegen naar de stad. Het meeste uitzicht hiertoe biedt het voorstel van president Kennedy tot instel ling van een inernationale con trole, waaraan ook vertegen woordigers uit Oost-Duitsland zouden moeten meewerken. Gaitskeli noemde dit een soort de facto erkenning van Oost-Duitsland. 41) (Nadruk verboden.) Juffrouw Blacklock fronste het voorhoofd. „Laat eens kij ken... 1922... het is niet gemak kelijk je dat te herinneren... ik denk zo ongeveer 25 of 26." Haar gezicht stond ontnuchterd. „Maar heus, u denkt toch niet „Ik denk er alleen aan, dat dan iemand op u heeft gescho ten met de bedoeling u te ver moorden. Ik acht het mogelijk, dat diezelfde persoon of perso nen deze poging zullen herhalen. Ik zou u willen verzoeken, juf frouw Blacklock, uiterst voor zichtig te zijn. Er is één aanslag beraamd, zonder succes. Ik houd rekening met de mogelijkheid, dat er binnen korte tijd een tweede moord volgt." XI. Phillipa Haymes richtte zich op en streek zich een weerbar stige krul van het voorhoofd. Zij was met een bloembed bezig geweest. „Ja, inspecteur?" Zij keek hem onderzoekend aan. Van zijn kant richtte hij een vorsende blik op haar ge zicht, doordringender dan hij eerst had gedaan. Zeker, zij zag er heel knap uit, typisch Engels met haar bleekblonde haar en Door 9 AGATHA CHRISTIE langwerpig gezicht, vastberaden kin en mond. Zij had iets inge- houdens over zichiets ge spannens. Haar blauwe ogen stonden kordaat en verrieden hoegenaamd niets. Zij was van het slag, dacht hij hy zichzelf, dat een geheim goed kan bewa ren. „Het spijt me, dat ik u altijd lastig moet vallen als u aan het werk bent, mevrouw Hay mes," begon hij, „maar ik wou niet wachten tot u thuis kwam koffiedrinken. Bovendien dacht ik, dat ik hier gemakkelijker met u kon spreken dan op Little Paddocks." „Ja. inspecteur?" - In haar stem klonk geen en kele bewogenheid en uiterst weinig belangstelling. Maar wel enige behoedzaamheid... of ver beeldde hij zich dat maar? „Vanochtend is er een zeer bepaalde verklaring afgelegd, die u betreft!" Phillipa trok haar wenkbrau wen een heel klein eindje op. „U heeft mij verklaard, me vrouw Haymes, dat u die jonge man, Rudi Scherz, niet kende." „Ja zeker." „Dat u hem voor het eerst zag, toen hij daar dood in de gang lag. Is dat zo?" „Inderdaad. Ik had de man nooit eerder gezien." „U heeft dus niet bijvoorbeeld eea gesprek met hem gevoerd in het prieel in de tuin van. Little Paddocks?" ,,In het prieel?" Hij was er bijna zeker van, dat er iets van angst in haar stem klonk. „Ja, mevrouw." „Wie beweert dat?" „Men verzekert mij dat u daar met die Rudi Scherz heeft ge sproken. Dat hij u heeft gevraagd waar hij zich kon verstoppen en dat u daarop heeft geantwoord, dat u hem dat wel wijzen zou. Ook dat daarbij uitdrukkelijk het uur genoemd is: kwart over zes. Op de avond van de overval, dat zult u zich herinneren, zou de bus, die Rudi Scherz uit Me denham Wells gebracht heeft, ongeveer om kwart over zes hier aangekomen zijn.'' Er heerste een ogenblik zwij gen. Toen liet PhHlipa een spot tend lachje horen. Zij leek zich wel te vermaken. „Ik weet niet wie u dat heeft verteld," sprak ze, ,,maar ik heb zo mijn ver moeden. Het is een hoogst onbe nullig, stom verhaalhet verraadt kwaadaardige wrok. Om de een of andere reden heeft Mitzi het land aan mij, zelfs meer dan aan iemand anders." „Ontkent u het?" „Natuurlijk is het gelogen Ik heb Rudi Scherz nooit ge zien of gesproken, nooit van mijn leven Ook was ik op die morgen helemaal niet thuis. Ik was hier aan 't werk." Heel vriendelijk informeerde inspecteur Craddock: „Welke morgen?" Er viel even een stil te. Zij knipperde met de ogen. „Iedere morgen. Ik ben hier iedere ochtend aan 't werk. Ik ga pas tegen één uur naar huis." Verder zei de minister dat de rijkdommen van Goa, en in het bijzonder de ertsmij nen, die uitsluitend ten bate van de Goa nezen werden geëxploiteerd, thans door India zijn overgeno men uitsluitend ten bate der regering en de Indiase industrie. Minister Nogueria merkte nog op, dat de Portugese regering van oordeel is, dat de voor de Britse regering open staande wegen om de Indiase agressie in Goa tot staan te brengen, niet waren uitgeput. Portugal heeft de Britse regering nooit be naderd om over het vraagstuk Goa tegen India de oorlog te verklaren, maar er waren be slist tal van andere middelen om de agressie tegen te gaan, aldus minister Nogueria. BIERVLIET M. V- Tot. Geboren 21 16 37 Gevestigd 36 35 71 57 51 108 Overleden 3 8 11 Vertrokken 66 59 125 69 67 136 Bevolking op 31 dec. 1960 1010 934 1944 31 dec. 1961 998 918 1916 Vermindering 12 16 28 Voltrokken huwelijken 13 HOOFDPLAAT M. V. Tot. Geboren 11 6 17 Gevestigd 6 18 24 17 24) 41 Overleden 7 8, 15 Vertrokken 20 38 50 27 38 65 Bevolking op 31 dec. 1960 671 589 1260 31 dec. 1961 661 575 1236 Vermindering 10 14 24 Voltrokken huwelijken 15 Echtscheidingen 1 NÏEUWVLIET Vol verachting liet zjj er op volgen: „Het heeft heus geen zin naar Mitzi te luisteren. Zij liegt nu eenmaal constant." „En zo zit het nou," zei Crad dock op de wandeling tegen bri gadier Fletcher. „Twee jonge vrouwen die precies tegengestel de verklaringen afleggen. Wie van beiden, moet ik nu geloven, denk je?" „Ieder schijnt het er over eens te zijn„ dat die vreemdelinge ka kelt als een kip zonder kop," antwoordde Fletcher. „Mijn er varing met buitenlanders is ook, dat zij altijd vlugger een leugen dan een waarheid bij de hand hebben. Lijkt me duidelijk, dat ze de pik heeft op mevrouw Hay mes." „Jij zou dus in mijn geval eer der mevrouw Haymes geloven?" „Zeker, meneer, tenzij u een bepaalde reden heeft voor het tegendeel." Nu, die had Craddock helemaal nietalleen de herinnering aan een paar uiterst-standvasti ge blauwe ogen en de vlotte woorden „op die morgen", die haar, vóór ze het wist, waren ontvallen. Voor zover hij zich kon herinneren had hij namelijk volstrekt niet gezegd, dat het op een morgen was geweest, dat zij in het prieel gezeten had. Maar het was niettemin mogelijk, dat zij later van mejuffrouw Black lock gehoord had, dat Scherz op een ochtend geld was komen vragenHoe het zij, Crad dock geloofde stellig een tikje angst in haar stem te hebben gehoord, toen zij gevraagd had: „In het prieel?" Hij besloot zijn ogen wijd open te houden. (Wordt vervolgd.) M. V., Tot. Geboren 1 1 2 Gevestigd 3 3 6 4 4 8 Overleden 2 2 4 Vertrokken 6 5 11 8 7 15 Bevolking op 31 dec. 1960 234 195 429 31 dec. 1961 230 192 422 Vermindering 4 3 7 Voltrokken huwelijken 3 RETRA N 'HEM ENT M. V. Tot Geboren 4 3 7 Gevestigd 2 7 9 6 10 16 Overleden 2 4 6 Vertrokken 13 7 20 15 11 26 Bevolking op 31 dec. 1960 275 245 520 31 dec. 1961 266 244 510 Vermindering 9 1 10 Voltrokken huwelijken 4 f SLUIS M. V. Tot. Geboren 22 14 36 Gevestigd 71 74 145 93 88 181 Overleden 11 IS 26 Vertrokken 68 78 146 79 93 172 Bevolking op 1340 31 dec. 1960 1320 2660 31 dec. 1961 1334 1335 2669 Vermeerdering 14 5 Voltrokken huwel5 'ften 18

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2