Uit de Provincie Wie adverteert een moord AGENDA Pt OVER 1961 BOSCHKAPELLE VOGELWAARDE. COMMUNIQUE VAN GOUVERNEUR PLATTEEL Portugal wenst geen V.N.-waarnemers in Angola Eeuwenoud previlege aan Brugse vissers niet meer geldig Het Russische memorandum aan Bonn Westduitse tegenspraak INDIA EN PAKISTAN TORNADO IN FLORIDA Anti-O. A.S. -betoging Het neerhalen van de U-2 Met Cubaanse patrouille boot naar Florida INDISCKF KRITIEK OP CHINA EN PAKISTAN REUS VOOR DWERG Op weg naar school onder bescherming van tanks KLOOSTERBALSEM SCHEEPVAARTBEWEGING KANAAL VAN TERNEUZEN over de maitnd december ZEEVAART Aantal B.R.T. Geschut opvaart 197 236.544 Geschut afvaart 199 228.065 Gelost of geladen te: Terneuzen 26 16.142 Terneuzen rede 10 79.129 Sluiskil 14 29.028 Sas van Gent 6 13.726 BINNENVAART Opvaart Aantal Ton Motorschepen 1242 516.239 Sleepsehepen 166 188.831 Sleepboten enz. 297 9.260 Afvaart: Motorschepen 1363 549.858 Sleepsehepen 158 175.550 Sleepboten enz. 294 8.390 Gelost of geladen te: Terneuzen 143 42.817 Terneuzen rede 77 98.424 Sluiskil 209 129.791 Sas van Gent 199 60.271 Axel Sassing 15 4.096 Wildstropers gesnapt Twee wildstropers, afkomstig uit Axel en Aardenburg, zochten hun geluk op de jachtvelden ver van huis in de Van Lijndenpolder alhier. Zij maakten bij het uit oefenen van hun onwettige prak tijken gebruik van een fret. Overigens hadden de stropers zich de reis kunnen sparen, want de plaatselijke politie was op zijn post. Een fret armer en een pro ces-verbaal rijker konden de stro pers de aftocht blazen. Daling inwonertal zet zich voort Ook 1961 heeft geen keerpunt gebracht in de dalende curve, die liet bevolkingsverloop van de ge meente Vogelwaarde nu al sinds jaren te zien geeft. Het geboorte overschot van 26 woog bij lange na niet op tegen het vertrek- overschot van 74 inwoners. Pro resto moest Vogelwaarde het per 1 januari weer rnet 48 zieltjes minder stellen dan bij het begin van 1261. Het trieste gemiddelde van een verlies van rond 50 in woners per jaar wist zich dus te handhaven. Het nieuwe jaar biedt een iets gunstiger perspectief, omdat naast de woningtoewijzing voor dit jaar nog acht woningen van het contingent 1961 gerealiseerd moeten worden. Daarnaast be staan plannen van particuliere zijde voor de bouw van huurkoop woningen. Een opleving in de bouwerij is ook wel broodnodig; in de eerste plaats om de jong gehuwden in eigen gemeente aan woonruimte te helpen en in de tweede plaats tot sanering van een ontstellend aantal krotwonin gen. Vooral deze laatste factor doet voorzien, dat het dieptepunt in het bevolkingsverloop de eer ste jaren nog niet zal zijn be reikt. Een groot aantal wonin gen, gelegen buiten de dorpsker nen, komt de laatste jaren onder de slopershamer of wordt hoog stens nog gebruikt als vakantie verblijf voor buitenlanders. Het vrij geringe kwantum aan nieuw bouw weegt hier niet tegen op. Het gouvernements voorlich- tingsbuerau heeft zaterdag het volgende communiqué uitge geven „De gouverneur meent, mede naar aanleiding van de toespraak van de president van Indonesië van 4 januari, te moe ten waarschuwen tegen onge fundeerde berichten en geruch ten waarvan de verspreiding al leen maar verwarring en node loze onrust kan stichten. Men kan er zich van verzekerd hou den dat door de gouverneur en de betrokken militaire autori teiten alle maatregelen worden getroffen welke de situatie ver-1 eist. Over een en ander vindt bovendien doorlopend contact plaats met Den Haag. De Neder landse regering volgt ook in in ternationaal verband de ontwik keling van zaken zeer nauwkeu rig en zet de pogingen tot even tuele besprekingen met Indo nesië actief voort. Er is derhal ve bepaaldelijk geen grond voor ongerustheid welke wellicht) hier en daar gewekt is door bo venbedoelde geruchten". Tot zover het communiqué van het gouvernements voor lichtingsbureau. MAANDAG 8 JANUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Rilling". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Esther and the King" DINSDAG 9 JANUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De vjjand was een generaal". President Ajoeb Khan van Pakistan heeft in een toespraak te Larkana, in het westen des lands, verklaard dat India „een reusachtig leger" aan de grens met Pakistan heeft samengetrok» ken. „Ons land staat thans bo venaan het Indische invasie programma", aldus Ajoeb Khan. De Pakistaanse president voegde hieraan toe„Hetgeen in Goa is geschied, heeft de ogen van de gehele wereld ge opend. Het was een waarschu wing voor alle vreedzame buur landen van India, om op hun hoede te zijn voor de slechte voornemens van dit land". Van Pakistaanse zijde is in New York verklaard, dat dit land voornemens is spoedig een bijeenkomst van de Veiligheids raad te verzoeken in verband met de kwestie-Kasjmier en de bedreiging, die is ontstaan door de samentrekking van Indische troepen aan de Pakistaanse grens. De Portugese regering heeft een verzoek van de waarnemen de secretaris-generaal der Ver enigde Naties, Oe Thant, om waarnemers van de volkerenor ganisatie te vestigen op vlieg velden en andere plaatsen in de Portugese kolonie Angola, afge wezen. Dit is vrijdagavond in een communiqué van het Por tugese ministerie van Buiten landse Zaken meegedeeld. De waarnemers zouden er op moe ten toezien, dat geen manschap pen en militair materieel via Angola naar Katanga zouden worden gebracht. Volgens de Portugese regering zouden deze waarnemers onaf hankelijk en onpartijdig moe ten zijn. „Aangezien zij echter behoren tot landen, die lid zijn van de volkerenorganisatie, waarvan de meerderheid bij het Portugees-Indische geschil over Goa een partijdige houding aan nam, kan aan deze voorwaarde onmogelijk worden voldaan". De regering maakt er voorts bezwaar tegen dat alleen aan Rhodesië en Portugal is ge vraagd waarnemers toe te laten en niet aan andere landen die aan Kongo grenzende gebieden hebben. Portugal meent voorts, dat het eenvoudiger is waarnemers op Katangaans gebied langs de grens te stationeren. De Britse ambassade in België ■leeft het gemeentebestuur van Brugge officieel medegedeeld, Jat een eeuwen geleden verleend privilege aan de vissers van de stad niet meer geldig is. Enige tijd geleden heeft een gemeenteraadslid van Brugge voorgesteld als proef een vissers vaartuig in de Britse territoriale wateren te laten vissen om na te gaan of een destijds door koning Karei II verleend voorrecht nog van kracht is. De vorst verleende dit privilege als dank voor de in de vijftiende eeuw door de stad verleende gastvrijheid, toen hij uit Engeland moest vluchten. Het Belgische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het Brugse gemeentebestuur gewaar schuwd, dat een dergelijke proef neming wel eens „averechtse ge volgen" zou kunnen hebben voor de Brugse visserijbelangen. Niet alle vroede vaderen van Brugge wensen zich echter bij de Britse uitspraak en de waarschu wing van het ministerie van Bui tenlandse Zaken in Brussel neer te leggen. Er zijn nu plannen om een Brits advokaat op te dragen een uitspraak uit te lokken van een Britse rechter. In welingelichte kringen te Washington is vernomen dat de Russische regering West-Duits- land andermaal heeft voorge steld tweezijdige onderhandelin gen te beginnen over de toe komst van Berlijn en andere vraagstukken van gemeenschap pelijk belang. Het doel is met uitsluiting van de Westelijke grote mogendheden regelingen te treffen. Dit Russische voorstel is, zo zei men, de hoofdinhoud van het Russische memorandum dat de Westduitse ambassadeur in Mos kou, Kroll, op 27 dec. j.l. in ont vangst heeft genomen. In het memorandum worden geen nieuwe concrete suggesties gedaan. Het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het be richt dat West-Duitsland een Rus sisch aanbod tot bilaterale be sprekingen over Berlijn zou wil len aanvaarden „puur verzinsel" genoemd. Volgens het bericht zou dit aan bod zijn vervat in een nog niet gepubliceerd Russisch memoran dum, dat eind vorige maand is overhandigd aan de Westduitse ambassadeur te Moskou, Hans Kroll. De woordvoerder van het mi nisterie wilde niet zeggen of er zoiets in het memorandum staat. Hij herhaalde dat het memoran dum de strekking heeft een wig te drijven tussen de bondsrepu bliek en de Westelijke bondgeno ten. Bij een tornado, die vrijdag avond de stad Crestview in Noord-Plorida heeft getroffen, is een baby om het leven ge komen en tenminste 30 mensen gewond, van wie 10 ernstig. Het aantal huizen, dat is verwoest, bedraagt meer dan driehonderd en zeker 1500 mensen zijn dak loos geworden. Behalve de red dingsploeg van een in de om geving gelegen militair vlieg veld, zijn honderd militairen van de nationale garde naar het getroffen gebied gezonden. De tornado teisterde, gepaard gaande met zware regenval, ge durende zes minuten het dorp dat in een landbouwstreek is gelegen. Door het breken van de elektriciteitskabels ontstond op twee plaatsen brand. Het gedode kind, een meisje van zeven maanden, werd onder een vallende muur bedolven. Zondag hebben in Dax 4.000 mensen deelgenomen aan een be: toging tegen de O.A.S., die eindig de met het leggen van een krans op het plaatselijk monument voor de doden uit de oorlog. De betoging was georganiseerd door een voormalige verzetslei der wiens huis onlangs het toneel is geweest van drie ontploffingen van kneedbommen. Het Amerikaanse tijdschrift „Parade" heeft zaterdag een ar- ukel gepubliceerd over net neer dalen in de Sowjet-Unie van het Amerikaanse spionagevliegtuig U-2 in mei 1960. Het blad schrijft dat sabotage hiervan de ooi-zaak geweest is. Sowjetrussische agen ten zouden een geheime zender in het vliegtuig geplaatst hebben waardoor de Sowjetrussische op sporingsstations het vliegtuig konden volgen. Bovendien werd een „electronische booby trap" in iiet vliegtuig gezet, die van de grond af bediend kon worden en waarvan de ontploffing het vlieg tuig niet vernielen zou maar slechts zodanig beschadigen dat het tot landen gedwongen zou zijn. Het blad zegt deze inlichtingen ontvangen te hebben van een hooggeplaatste persoon van de Amerikaanse inlichtingendienst. Volgens hem hadden de Russen reeds enige tijd de vluchten van de U-2's waargenomen, maar konden zij deze niet neerhalen omdat de U-2's te hoog vlogen. Doordat Sowjetrussische agen ten tenslotte erin slaagden door te dringen in de geheime U-2 ba sis bij de Turkse plaats Adana, konden zij de genoemde toestel- De kapitein en verscheidene leden van de bemanning van een 30 meter lange Cubaanse pa trouilleboot zijn naar Key West gevaren en hebben daar politiek -LcidgvA, IAL-CAL CI«J KUÖ wacht van de Ver. Staten zater dag meegedeeld. Het schip is een verDouwue uiiu„... ie opvarenden zijn lid van de Cu baanse strijdkrachten en sommi gen willen naar Cuba terugkeren. ue kustwacht zei dat hef schip, dat „Las Villas" heet, in de ha ven van de kustwacht ligt en dat niemand bij het schip wordt toe gelaten. De Indische congresparti heeft vrijdag tijdens haar jaar vergadering een resolutie aange nomen waarin kritiek wordt ge oefend op communistisch China Tweemaal per dag rijdt deze jongen, beschermd door een Engelse pantserwagen, dicht langs de grens van de Russische zoöne. dus het blad. De bibliotheek van de Gothen- universiteit heeft een en Pakistan wegens „onwettige Ook tegenw oordig bestaan en gewelddadige bezetting" van r)°" geen betere koelkasten in het ion in het' vUpmïIi*niantcm" aI Indisch gebied. De politiek van dorp. Zonder elektriciteit en tele- ln hCt vliegtulg Uaatsen, al- de regeri* g Nehroe om een eirld foon wonen er thans elf mensen Het Engelse leger waakt over verscheen. Het volk was veront- het welzijn van een Berlijnse jon gen. Een voorval, dat alleen in Berlijn kan plaatsvinden. Er bestaat op de hele wereld cslist maar éen jongen, die da gelijks door acht soldaten, een ■een en een pantserverkennings- 'vagen naar school gebracht en later weer van schooi wordt ge laaid. Hij woont dan ook in de meest bedreigde stad van onze tijd, in het brandpunt van het po- .nieke gebeuren; in het in twee- n gedeelde Berlijn. Precies ge zegd: de 12-jarige Erwin Schaabe woont aan de rand van deze stad, in het zogenaamde „vergeten dorp" van Berlijn. Als een heel klein schiereiland ligt de nederzetting „Ijskelder" aan de uiterste noordwestpunt van de metropool. Eeuwen gele den heeft zij deze naam gekregen, toen de aldaar wonende boeren een „natuurlijke koelkast" bouw- d Z.j bewaarden het ijs, dat zij 's winters uit de beken haalden, s zomers in zeer diepe kelders. waardigd over dit klaarblijkelijke onrecht en „Ijskelder" was geen „vergeten dorp" aan de rand van Berlijn meer. De Westelijke be schermende macht bewees, dat zij haar taak in Berlijn gewetens vol opvat, ook al ging het in dit geval „alleen maar" om het recht van een dorpskind. De Engelsen, die verantwoordelijk zijn voor de bescherming van dit volksdeel, stuurden 2 pantserverkennings- wagens naar „Ijskelder". De Oostduitse politietroepen trokken zich terug. Iedere morgen staan er nu acht Engelse soldaten, een jeep en een pantserwagen voor Erwin's deur. Zolang er gevaar dreigt, zullen zij de jongen naar school brengen en ook weer van school halen. Erwin straalt van plezier. Degene, die hem trots als een pauw ziet fietsen tussen de militaire voertuigen, verheugt zich over deze simpele gebeurte nis in Berlijn. Karl Radow De regering „róoet alle roddelen JSL «t' tot een vreedzame regeling" toe i passen. burgse uiuveisneii neen een over zes weken worden in In- reus onder de boeken verworven verkieZmgen gehouden, in ruil voor s werelds kleinste congrespartijf de partij van boekje. De reus, Nehroe, wordt door de oppo- en^'ydopedie Yoeng lo fa Tien diesitie aangevallen omdat Pakis- fn hetbeginvan dl 15 e eeuw ge tan nog niet uit KiisJmier en de schreven werd. De thans nam i Chinezen nog niet uit de betwis- Gothenburg overgebrachte kopde £5^s„g® beslaat ongeveer eendertigste deel van het origineel, dat voor het grootste deel verloren is ge gaan. Gothenburg heeft in ruil voor deze aanwinst o.a. het kleinste boek ter wereld, dat het „Onze Vader" in verschillende talen be vat, naar China gezonden. Men wist in Zweden dat de Chinese collega's dit boekje erg graag in hun verzameling wilden hebben. Daarom was men zeer verwon derd toen het weer bij afzender terug kwam. Het bleek dat de Chinese douane het boek niet had laten passeren. Later bood een Chinese afvaardiging die Zweden bezocht aan de curiositeit mee te rug over de grens te nemen. DE BIETENCAMPAGNE 1961 De bietencampagne in 1961 ïeeft korter geduurd dan het te maken aan „alle agressie" in d™ bouwvallige houten hui- jaar daarvoor. Dit is het gevolg werd in de resolutie gesteund. zen- hu" °"d"n Va" U1^T en - var, landhniiw pn vu wilden van een belangrijk lagere hecta re-opbrengst dan in 1960. Het bie tenareaal in Nederland bedroeg toen 93.000 ha met een bietenop brengst van 500 miljoen kg of 53.700 kg per ha. Het afgelopen jaar bedroeg het areaal 85.000 ha met een opbrengst van 4.050 mil joen kg of gemiddeld 47.600 kg per ha. De gemiddelde dagcapa citeit van de twaalf Nederlandse suikerfabrieken lag in deze cam pagne op 46 tot 47 miljoen kg bieten per etmaal. De produktie van de Nederlandse suikerindus trie bedraagt 522.500 ton witsui- ker. Volgens de statistieken be draagt het binnenlandse verbruik 480.000 ton. De suikerindustrie zal ongeveer 42.500 ton suiker te gen de wereldsuikermarktprijs, momenteel 35 gulden per 100 kg lager dan de garantieprijs, moe ten verkopen aan buitenlandse gegadigden. Een Voorlopige berekening wijst uit, dat het verlies door overproduktie aan de bietentelers berokkend, 14.500.000 bedraagt. Omgeslagen over de 4.050.000 ton bieten betekent dit 'n opbrengst derving van 3,60 per ton bieten. ja-gebergte zijn verdreven. Amendementen, die ten doel hadden de regering binnen drie maanden een einde te doen ma ken aan de beweerde Chinese en Pakistaanse agressie, werden verworpen omdat de partijlei ding weigerde deze te aanvaar den. Nehroe zei dat de politiek van India is gebaseerd op vrede en niet-inmenging en dat deze po litiek niet veranderd is door het besluit Goa in te lijven. Hij zsi „verbaasd" te zijn over de En gelse en Amerikaanse kritiek op deze actie. Tijdens zijn 40 minuten duren de rede sprak hij geen enkele maal over China en Pakistan. ondanks alle ontberingen en be dreigingen hun huizen niet ver laten. Zelfs niet, toen Berlijn na Rp de tweede wereldoorlog een een zaam eiland midden in de Russi sche zóne van Duitsland werd. De enige verbinding met West- Berlijn, waartoe zij sinds 1945 overeenkomstig geallieerde mili taire bepalingen behoren, was een smalle bosweg, vier km lang en slechts vier meter breed. Via dit pad konden zij de Westelijke wereld vrij betreden. Onheilspellend en vol gevaar was de weg naar school in West- Berlijn altijd voor de kleine Er win, het enige leerplichtige kind van „Ijskelder". Zijn weg leidde niet alleen door een diep, donker bos, maar ook langs de wachtpos ten van de Oostduitse politie. Op de dag, dat de machtshebbers in de Russische zóne in augustus van dit jaar prikkeldraadver sperringen rond W.-Berlijn leg den, versperden de Vopo's deze kleine jongen dan ook de weg en stuurden hem weer naar huis. Op school viel het natuurlijk di rect op, dat hij die morgen niet 40) Nadruk verboden. Juffrouw Blacklock had ken nelijk schik om het geval. „U behoeft heus niet zo discreet te doen. U bedoelt eigenlijk of ik soms de maitresse ben geweest van Randall Goedler? Neen, dat ben ik niet. Ik geloof ook niet, dat Randall enige gevoelens van tederheid te mijnen opzichte heeft gekoesterd en van mijn kant is dat evenmin het geval ge weest. Hij hield echt van Belle, zijn vrouw, en dat heeft hij tot zijn dood toe gedaan. Het was werkelijk een gevoel van dank baarheid, dat hem er toe heeft gebracht dit testament te maken. U moet weten, inspecteur, dat hij in het begin van zijn carrière dicht bij een bankroet is geweest. Het ging toen nog maar om een paar duizend pond contant geld. Hij wilde een grote slag slaan en het was een verbazend opwin dend geval; uiterst riskant, zo als al zijn ondernemingen trou wens; en hij kwam juist dat be drag te kort om over het dode ount heen te komen. Toen ben ik hem in de nood te hulp geko- ïen. Ik had zelf een heel klein beetje. Ik stelde onbeperkt ver trouwen in Randall. Ik maakte alles te gelde wat ik had en dat heb ik hem gegeven. Hij is er toen goed doorheen gekomen. Een week later was hij binnen. „Sindsdien beschouwde hij me Door O AGATHA CHRISTIE min of meer als een jongere ven noot. Wat was dat een opwin dende tijd!" Zij zuchtte eens. „Ik heb er intens in medegeleefd. Toen stierf mijn vader en mijn enige zuster bleef hulpeloos ziek achter. Ik moest mijn betrekking er aan geven om voor haar Te kunnen zorgen. Randall is 'n paar jaren daarna overleden. Ik had behoorlijk fortuin gemaakt in 'n dienst en er helemaal niet op ge rekend, dat hij mij iets zou nala ten. Maar ik was diep getroffen en er ook heel erg trots op, dat als Belle vóór mij kwam te over lijden en zij was niet sterk van gezondheid, zodat iedereen dacht dat ze niet oud zou wor den dat ik dan in haar plaats zou erven. Ik denk eigenlijk, dat de brave man niemand wist aan wie hij het anders zou kunnen nalaten. Belle is een schat en zij was er oprecht blij om. Zij woont in Schotland. Ik heb haar in geen jaren ontmoet... wij schrijven el kaar alleen met Kerstmis. Ik ben vlak vóór de oorlog met mijn zuster naar een sanatorium in Zwitserland gegaan, waar zij aan de tering is gestorven." Zij zweeg enige ogenblikken en vervolgde toen: „Ik ben pas een goed jaar in Engeland terug gekeerd." „U zei daarnet, dat u binnen kort misschien nog eens rijk zou worden. Verwacht u dat spoe dig?" „Ik hoorde van de pleegzuster, die Belle Goedler verzorgt, dat Belle snel achteruit gaat. Het is misschien een kwestie van en kele weken..." Zij voegde er bedroefd aan toe: „Dat geld betekent voor mij nu niet zoveel meer. Ik heb ge noeg om te leven en ik stel, zo als u weet, geen hoge eisen. Vroeger zou ik met plezier nog wat zijn gaan speculeren... maar tegenwoordig... Och, ik ben er nu te oud voor. Maar toch zult u be grijpen, inspecteur, dat wanneer Patrick en Julia mij om mijn geld hadden willen vermoorden, zij wel gek zouden zijn geweest, wanneer ze nog niet een tijdje hadden gewacht." „Zeker, juffrouw Blacklock. „Maar wat gebeurt er wanneer u vóór mevrouw Goedler komt te overlijden... wie krijgt dan dat geld?" „Wilt u wel geloven, dat ik daaraan geen ogenblik heb ge dacht? Pip en Emma, denk ik..." Craddock fixeerde haar en juf frouw Blacklock glimlachte. „Lijkt u dat zo gek? Ik geloof, dat als ik vóór Belle kom te over lijden... dat het geld dan naar de wettige nakomelingen of hoe heten ze van Randalls enige zuster Sonia gaat. Randall had zich namelijk met zijn zuster ge brouilleerd. Zij was met een man getrouwd, die hij voor een op lichter hield of nog erger." „Was dat werkelijk een oplich ter?" „O, vast en zeker! Maar hij had voor vrouwen iets buitenge woon charmants. Hij was een Griek of een Roemeen, daar wil ik af wezen... hoe heette hij ook weer... Stamfordis, Dimitri Stam- fordis!" „Had Randall Goedler haar (Advertentie) en tvinlervoefert, een Jaarlijkse kwelling! Jeuk en pijn verdwijnen snel met heilzame, diepwerkénde verzacht en verlicht aan doeningen van huid en spieren. Huisapotheek in 1 potje onterfd, toen zij die man trouw de?" „Och, Sonia had een behoorlijk inkomen van zichzelf. Randall had al heel wat op haar vastge zet en op een manier, dat haar man er niet over kon beschik ken. Maar ik geloof, dat toen zijn juridische raadgevers er op aan drongen iemand aan te wijzen, voor geval ik vóór Belle kwam te overlijden, dat hij toen, zij het met tegenzin, haar nakomelin gen heeft aangewezen, omdat hij er nu eenmaal geen man voor was om zijn geld aan instellingen van liefdadigheid na te laten." „En waren er kinderen uit haar huwelijk?" „Ja, dat zijn Pip en Emma." Zij lachte eens. „Ik weet, dat het bespottelijk klinkt. Het enige wat ik zeker weet, is, dat Sonia na haar huwelijk eenmaal aan Belle heeft geschreven, met ver zoek aan Randall te zeggen, dat ze volmaakt gelukkig was en een tweeling had, die zij Pipi en Em ma had genoemd. Voorzover ik weet heeft zij daarna nooit meer geschreven. Maar dat zou Belle u beter kunnen vertellen." Juffrouw Blacklock had zich bij deze historie nogal vermaakt. Maar de inspecteur allerminst. Hij keek zeer ernstig. „Het komt hierop neer," zeide hij, „indien u op die bewuste avond was ver moord, zouden er vermoedelijk twee mensen zijn geweest, die een groot fortuin hadden geërfd. U vergist zich dus, juffrouw Blacklock, wanneer u zegt, dat er niemand is, die enig motief zou hebben om u dood te wensen. Er zijn er op zijn minst twee, die er vitaal belang bij hebben. Hoe oud zouden die broer en zuster onge veer zijn?" (Wordt vervolgd.) PHILIPPINE M. V. Tot. Geboren 10 6 16 Gevestigd 23 20 43 33 26 59 Overleden 2 5 7 Vertrokken 25 29 54 27 34 61 Bevolking op 31 dec. 1960 645 605 1250 31 dec. 1961 651 597 1248 Verm. 6 8 2 Voltrokken huwelijken 15 Echtscheidingen 2 SCHOONDIJKE M. V. Tot. Geboren 21 10 31 Gevestigd 34 46 80 55 56 111 Overleden 12 7 19 Vertrokken 56 49 105 68 56 124 Bevolking op 31 dec. 1960 995 991 1986 31 dec. 1961 982 991 1973 Vermindering 13 0 13 Voltrokken huwelijken 8 IJZENBIJKE M. V. Tot. Geboren 17 25 42 Gevestigd 50 55 105 67 80 147 Overleden 11 6 17 Vertrokken 75 84 159 86 90 176 Bevolking op 31 dec. 1960 1368 1287 2655 31 dec. 1961 1349 1277 2626 Vermindering 19 10 29 Voltrokken huwelijken 22 POKKEN-VACCINATIE BEWIJS GEWENST In verband met het pokkenge- vaar in Dusseldorp acht de eigen vervoerdersorganisatie EVO het gewenst dat Nederlandse reizi gers en vrachtauto-chauffeurs die van en naar Dusseldorp rei zen een internationaal pokkenbe- wijs bij zich hebben. Het advies is afkomstig van de afdeling bui tenland van de eigen vervoerders organisatie EVO. Wie tegen pok ken is ingeënt, kan aan zijn huis arts, de gemeentelijke geneeskun dige dienst of bij de inspecteur der volksgezondheid in Den Haag een internationaal pokken- bewijs vragen, aldus genoemde organisatie. De omstandigheden zijn nog niet van dien aard dat de Neder landse en Duitse volksgezond heidsdiensten dit bewijs bij bin nenkomst in Nederland of in Dus seldorp verplicht stellen, maar men doet beter op alles voorbe reid te zijn, aldus de EVO.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2