UIT DE PROVINCIE Wie adverteert een moord Vier deen méér dan één! Chefarine.,4 Binnenlands nieuws Gemeenteraad van Hulst KERKNIEUWS MIDDELBURG SAS VAN GENT. STOPPELDIJK VLISSINGEN ann.TUT» TERNEUZEN De kruik gaat zo lang te water tot zij breekt. Tijdens de weken vóór Kerst mis kregen enige winkeiers te Sluiskil een bezoek van een per soon, die vertelde dat hij als uit voerder van werken op één der fabrieken met wagens op het terrein van die fabriek stond voor hel verrichten van grote werken, en vroeg of zij in aan merking wilden komen voor le vering aan het uitgebreide per soneel van het bedrijf, waartoe uiteraard bakker, slager en kruidenier zich gaarne bereid verklaarden. Zij moesten zich dan tweemaal in de week aan de wagens ver voegen voor het opnemen van bestellingen. Toen de bewuste persoon vroeg om alvast voor de eerste dagen enige winkelwaren mede te mogen nemen, hadden de win keliers, reeds verheugd er een flinke klant bij gekregen te heb- b?n, hiertegen geen bezwaar. Toen zij een paar dagen later zich bij de portier van de fabriek vervoegden, bleek er van het hele verhaal niets waar te zijn. Hetzelfde feit deed zich voor te Terneuzen, waar de persoon zich voordeed als werkzaam te zijn bij één der uitvoerders van de nieuwe kanaalwerken, en hier werden twee kruideniers en een bakker de dupe. De week vóór Kerstmis had hij Sas van Gent als werkterrein gekozen en ook daar slaagde hij er in verschillende winkelwaren op de kop te tikken. Vrijdag vóór Kerstmis ver scheen het heerschap te Hulst en hier deed hij, zeker in verband met de aanstaande feestdagen, flinke bestellingen voor de ko mende weken, en ook hier met het resultaat dat hij voldoende mondvoorraad voor de eerste tijden als zijn buit binnenhaalde. De wagens voor het personeel stonden hier aan het station Kort daarop regende het klach ten van de gedupeerde winkeliers bij de politie. Zaterdagavond slaagde de re cherche te Terneuzen er in de hand te leggen op de fantasierij ke uitvoerder, die bleek te zijn de gehuwde 21-jarige H. K. uit Axel, in wiens woning de politie een volledige winkelvoorraad aantrof, variërende van flessen wijn, zoute pinda's tot kinder voeding. K., die thans te Terneuzen in verzekerde bewaring vertoeft, zal zich, na de gezellige Kerstdagen, de jaarwisseling wel anders heb ben voorgesteld. (Adv.) Vier middelen in één iabfei werken krachtiger - zonder de maag van sireek ie maken J De vier middelen, verenigd in Che- farine „4", helpen elkaar en werken daardoor bijzonder weldadig tegen pijn en griep. Eén der middelen zorgt ervoor dat ook een gevoelige maag niet van streek raakt. Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 Nederlands schip bij Zweden aan de grond. Drie bemanningsleden van de kustvaarder „Margherita" Hede- rij J. Beek te Groningen) die za terdagochtend bij Knippelhol- rnarna aan de ingang van de ha ven van Gotenburg aan de grond is gezet, zijn omgekomen. Het 950 ton dw. metende schip, dat in time-charter voor een Zweedse firma voer, had tien mensen aan boord van wie twee Spanjaarden. Het schip is in 1952 gebouwd. De „Margherita", met cement geladen, is naar wordt aangeno men met de Britse tankboot .British Mallard" uit Londen in aanvaring gekomen toen zij in dichte mist de haven wilde bin nenvaren. De „Margherita" werd lek en de kapitein besloot zijn schip aan de grond te zetten met het oog op het gevaar dat het anders zou zinken. De Britse tankboot is later in de haven van Gotenburg aange komen. Eén van de slachtoffers, die naar het ziekenhuis was ge bracht, bleek bij aankomst al daar te zijn overleden. Eén van zijn benen was afgerukt, waar schijnlijk door de schroef van 't schip, en tengevolge daarvan zou hij zijn doodgebloed. Twee andere opvarenden wer den in het ziekenhuis onderzocht <en konden dit spoedig weer ver laten. Eén van hen had licht let sel opgelopen. Naar nader werd gemeld was het Nederlandse schip, na aan de grond gelopen te zijn, omgesla gen en waren alle opvarenden in het water gevallen. De meesten werden door de Zweedse tank boot „Thuntank Seven" opge pikt. Jeugd roerde zich In Middelburg is de overgang van het oude naar het nieuwe jaar niet ongestoord verlopen. De politie moest namelijk op de markt een menigte van honder den teenagers, die baldadig op traden, met de gummistok ver spreiden. Daarbij is opgevallen het opmerkelijk grote aantal, wat de politie noemt „onder-teen agers", kinderen van acht a ne gen jaar, die over veel vuurwerk beschikten. Arrestaties. Verdacht van inbraak in de nacht van donderdag op vrijdag in het stadhuis aldaar heeft de Middelburgse politie zondagmid dag drie jongemannen gearres teerd. De aangehoudenen zijn de 21- jarige los werkman W. O., een recidivist, de 25-jarige havenar beider J W. L. en de 20-jarige dekknecht H. de B. Bij de inbraak is in de vleugel waar de afdeling Maatschappelij ke Zorg is gehuisvest een stalen kast geforceerd. Een aantal loonzakjes met een geldwaarde van ruim 500 is verdwenen. Een poging de brandkast te force ren mislukte. Hierin zat een veel groter bedrag aan geld. Twee van d'e drie arrestanten hebben al bekend. Van het geld is tijdens de jaarwisseling goede sier gemaakt, hetgeen tot de aanhouding leidde, Jubilarissen Glas- en Fosfaat- fabriek gehuldigd - Officieel afscheid van gepensionneer- de In de fabriekskantine van de Fosfaatfabriek te Sas van Gent zijn zaterdagochtend drie werk nemers gehuldigd. De heren A. van Hoeve (fosfaatfabriek), P. Schoof (glasfabriek), beiden uit Sas van Gent, en de heer V. Swartelé (glasfabriek) uit Waeh- tebeke waren vijf en twintig jaar werkzaam bij de N.V. Nieuwe Ne- derlandsche Maatschapipij tot vervaardigen van Spiegelglas, Glazen Voorwerpen Chemische Producten. Directeur drs P. A. Neeteson heette in zijn toespraak het col lege van B. en W. van Sas van Gent, alsmede de gemeentesecre taris, hartelijk welkom, die tra ditiegetrouw ieder jaar acte de presence geven. Voor het depar tement Zeeland van de Maat schappij voor Nijverheid en Han del was aanwezig de voorzitter van het departement Zeeland, de neer A. Dirkzwager uit Goes. Verder waren aanwezig de on dernemingsraden der beide fa brieken (Glas- en Fosfaatfa briek), alsmede de gehele direc tiestal. De jubilarissen werden toege sproken door drs Neeteson, aie in zijn toespraak de nadruk legde op net feit, dat het drietal in uienst getreden was in een perio de van ernstige economische cri sis. De heer A. Dirkzwager bood namens de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Han del ue jubilarissen een oorkonde plus legpenning aan, terwijl drs Neeteson gelijktijdig aan de jubi larissen een enveloppe met in- noud overhandigde. Aan de da mes der jubilarissen werden bloe men aangeboden. Hierna voerde burgemeester R. A. J. den Boer het woord, die vooral vreugdevol gestemd was mevr. Van Hoeve aanwezig te zien. Vorige week bij zijn bezoek aan het ziekenhuis te Sluiskil trof hij haar nog als patiënte aan en haar wens was toen, dermate hersteld te zijn dat zij deze jubi leumviering aanwezig zou kun nen zijn. De avond tevoren was in de feestzaal van de Glasfabriek tij dens de traditionele nieuwjaars bijeenkomst officieel afscheid ge nomen van de heer C. de Lom- baert uit Zelzate, boekhouder bij de Fosfaatfabriek, wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. De heer De Lom- baert was, zoals drs Neeteson het uitdrukte, de bescheiden man van weinig woorden, waarbij men altijd terecht kon als het om cijfermateriaal ging. Namens zijn collega's werd hem een geschenk overhandigd. Na een dienstverband van ruim 41 jaar gaat de heer De Lombaert van zijn pensioen ge nieten. stuurd. Het bestaat uit 4 eilan den en telt 113.000 inwoners. Duivenkeuring. De duivensoeiëteit „Eerlijk vreest niemand" organiseerde in café Bisschop een duivententoon- stelling, die veel belangstelling trok. De duiven werden gekeurd door de heer Snelders uit Sas van Gent, die tot de volgende rang schikking kwam: oude dolfers: 1. A. Verheijden, 2 A. Jacobs en 3. V. Kool; oude duivinnen: 1 en 3. A. Verheijden, 2. A. Jacobs; jonge doffers: 1 en 3. A. Verheij den; 2. P. van de Voorde; jonge duivinnen: 1. H. Wijnacker, 2. P. Peersma en 3. J. Roctus. Generaal kampioen: A. Ver heijden. Bij botsing omgekomen De 21-jarige ongehuwde chauf feur S. R. H. Hoogwijs uit Mid delburg is op oudejaarsavond op de Koudekerkseweg te Vlissingen met zijn auto tegen een gepar keerde personenwagen gebotst. De heer H. was op slag dood. Het slechte weer is oorzaak van het ongeval. NED. HERVORMDE KERK ZAAMSEAG AFSCHEID HULPPREDIKANT C. H. HEIJBOER In de morgendienst van zondag j.l. heeft de eerw. heer C. H. Heij- boer, wegens zijn vertrek naar Poortugaal, atscheid genomen van de Ned. Herv. Gemeente te Zaamslag. In deze dienst waren o.m. aan wezig burgemeester H. D. Trim- pe en wethouder F. de Koeijer, namens de classis IJzendijke ds. W. S. Evenhuis van Biervliet en namens de Ring ds. W. J. van Meeuwen van Hoek. Na inleidend orgelspel volgde het votum en de groet van de eerw. heer Heijboer, waarop als aanvangslied werd gezongen Ps. 89 1 en 3. Tot Schriftlezing had de heer Heijboer gekozen de onberijmde 27ste Psalm en Hebreën 13 1 14, waarna hij voorging in gebed. De tekst van zijn afscneids- prediking was Hebreën 13 8 „Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde." Gezongen werd hierop Gez. 133 vers 1, 2 en 4. In zijn prediking wees de heer Heijboer er op dat zijn preek niet zozeer gericht was op zijn persoonlijk afscheid, doch wel om er op te wijzen dat wat er in de loop der jaren ook wisselt en wijzigt de verkondiging van het Evangelie dezelfde blijft en zo zal de dienst des Heren steeds blijven voortgaan. De toekomst is aan Hem, de drager van de Kroon, Die alle macht heeft in hemel en op aarde. Het !is de Heiland, Die zijn leven gedurende de 13 jaar dat hij te Zaamslag verbleef, heeft geleid en bestuurd. Wanneer wij als gemeente getrouw blijven en luisteren naar Zijn woord, zo kunnen wij verzekerd zijn dat Hij ons allen nabij zal blijven. Hierop werd' gezongen Gez. 186 1, 3 en 6, waarna de heer Heijboer het dankgebed uitsprak. Na de prediking richtte de heer Heijboer zich tot burge meester Trimpe en wethouder De Koeijer, waarbij hij zijn dank betuigde voor de goede ver standhouding met het college van B. en W., waarvan hij steeds veel vriendschap heeft mogen ondervinden. Ook tot ds. Evenhuis, als verte genwoordiger van de Classis, OP AGENT INGEREDEN. Zondagmorgen om half vier werd de Rotterdamse politie ge waarschuwd dat in het centrum van de stad een Duitse tourist, die sterk onder invloed van al cohol verkeerde, in zijn auto was gestapt en vermoedelijk gevaar opleverde. Twee surveillerende agenten ontdekten de auto in de Karei Doormanstraat stilstaand naast een taxi. Eén der agenten posteerde zich met zijn fiets vóór de auto, terwijl de ander naar de bestuurder, de 33-jarige tech nische bouwadviseur C. E. S. uit Coblenz ging om de toestand te bekijken. Zover kwam het echter niet, want de Duitser gaf gas. De agent die vóór de wagen stond kon nog juist opzij springen, maar zijn dienstfiets werd meer dan 500 m. meegesleurd en ver nield. De Duitser reed een dood lopende straat in en kon verder zonder moeite worden gearres teerd. Zijn echtgenote, die in de auto zat, vertelde de politie dat haar man in de loop van de avond en vroege ochtend 20 gla zen bier en 8 glazen cognac had gedronken. Voor hem oudejaarsavond de cel. VERMOEDELIJKE POGING TOT VERGIFTIGING. Wegens vermoedelijke poging tot vergiftiging van de heer B. heeft de politie van Hengelo in de nacht van vrijdag op zater dag de echtgenote van B. en een inwonende kostganger aange houden. Het vergif zou zich be vinden in een bepaald soort broodbeleg, dat thans wordt on derzocht. Beide gearresteerden ontkennen tot dusver. VUURWERK VOORTIJDIG ONTPLOFT In de winkel van de heer J. Essenstam aan de Krimweg te Hoenderloo heeft een klapper pistooltje aanzienlijke schade aangericht. Het 9-jarig zoontje van de heer Essenstam schoot het klapper pistooltje al, waarbij vermoede lijk een vonk is terecht gekomen in een voorraad vuurwei k, die in de étalage lag uitgestald. Het ge volg was dat de gehele voorraad, ongeveer 4 kilogram, ontplofte. Er sneuvelden twee spiegelrui ten, terwijl in de winkel een gro te partij galanterieën en andere goederen schade opliepen. Er ont stond een brandje, dat evenwel snel door de eigenaar werd be dwongen. Niemand werd ge wond. De totale schade wordt geschat op 2.000. sprak de heer Heijboer woorden van dank voor de prettige om gang tijdens de vergaderingen van de Classis en tot ds. Van Meeuwen voor de hartelijke sa menwerking in de Ring. Dank bracht de heer Heijboer voorts aan kerkeraad, ouderlin gen, diakenen, kerkvoogdij en ds. Becht als voorzitter van de ker keraad. Gedurende vier en half jaar mocht spreker met ds. Becht samenwerken en al die tijd mocht hij ervaren met welk een vriendschap hij in de pasto rie werd omringd, waarvoor hij en zijn echtgenote steeds erken telijk zullen blijven. Wat de gemeente zelve betreft, wil de heer Heijboer ook zijn echtgenote betrekken, want zij hebben in Zaamslag zulk een goede tijd gehad, dat dit niet in woorden is uit te drukken. Wij hebben met u allen meegeleefd in tijden van vreugd en leed. Moge gij allen getrouw blijven in uw kerkgang, ook bij het aan zitten aan het Heilig Avondmaal. Hierna werden afscheidswoor den gesproken, namens d'e Clas sis door ds. Evenhuis, namens de burgerlijke gemeente door bur gemeester Trimpe, die hoopte dat de heer en mevr. Heijboer een goede herinnering aan Zaamslag en haar bevolking naar hun nieuwe woonplaats zullen medenemeir en blijven bewaren. Tenslotte sprak ds. Becht, die het vertrek van de heer Heijboer en zijn familie een groot verlies noemde voor Zaamslag, waar zij geheel waren ingeburgerd, zodat hun vertrek naar een andere ge meente algemeen als een gemis wordt beschouwd. Er was tus sen hem en de heer Heijboer al tijd een goede samenwerking in dienst van de Heer der Kerk, zo dat er veel waardering ontstond over de arbeid van de heer Heij boer en er onuitwisbare herinne ringen in beider harten zullen blijven. „Zegene God U en uwe familie op uw verdere levensweg," be sloot ds. Becht. Nadat de heer Heijboer was toegezongen „De Heer zal U steeds gadeslaan", dankte hij alle sprekers voor de tot hem en zijn echtgenote gerichte woorden en volgde als slotzang Gez. 214 1, 2 en 3. Na afloop van de dienst was er in de- consistoriekamer gele genheid om afscheid te nemen vam de familie Heijboer, waarvan een diuk gebruik werd gemaakt. BK AN D IN KAPITALE BOERDERIJ Gisteravond heeft brand ge woed in de kapitale boerderij van de heer M. Saes in de buurtschap .Rocveld' te Nederweert. De vrij. willige brandweer van Neder weert bestreed 't vuur met groot materiaal. Ook de brandweer van Weert was ter plaatse, doch as sistentie bleek niet noodzakelijk. De stallen bij de boerderij brandden geheel uit en het vee vluchtte naar buiten. Een gedeel te van het woonhuis kon worden gered. De schade bedraagt onge veer 15.000. Als mogelijke oorzaak wordt gedacht aan brandstichting. Het onderzoek is in handen van de rijkspolitie. Het is de tweede maal binnen een jaar, dat de schuren van de boerderij door brand zijn vernield. STEEKPARTIJ IN WOONWAGENKAMP. Bij e?n steekpartij in het woonwagenkamp te Tiel zijn tij dens de jaarwisseling twee ge wonden gevallen. Een ruzie tus sen B. en V. werd beslecht met een messteek in de hand van V. Nadat een dokter de vrij ernsti ge verwonding had behandeld, laaide de ruzie opnieuw op. Nu liep B. een messteek in de buik op, zó ernstig, dat operatief in grijpen iin het ziekenhuis nodig was. B. maakt het thans redelijk wel. De politie onderzoekt de toedracht van de zaak. Begrotings vergadering Onder voorzitterschap van bur gemeester A. L. S. Locketeer Kwam de raad, met afwezigheid door ziekte van de heer Van der Waile, in vergadering bijeen. Na ongewijzigde vaststelling der notulen ging men over tot punt 1 van de agenda: Voorstel tot aankoop van gronden toebe horend aan mr P. E. Vogelvan- gei, in verband met de realise ring van het uitbreidingsplan „Vvest". Daar er bij het voorstel tot het in principe aanvaarden van een ontwerp uitbreidingsplan „Noord fl" diverse wijzigingen waren, werd besloten, mede door de aan wezigheid van de deskundigen van net uitbreidingsplan, de ne ren Roelands en ae stadsarchi tect, dit ontwerp in een korte be sloten zitting te behandelen. Bij het weuer openbaar worden der vergadering vroeg de heer Martens om contact op te nemen met de geestelijkheid voor de mo gelijke bouw van een nieuwe kerk. De voorzitter antwoordde dat de kerk zal komen tussen „Noord IX" en „Oost". Het voorstel tot het in principe besluiten tot onteigening van de gronden gelegen in het uitbrei dingsplan „Noord il" werd goed gekeurd. Punt 5. Voorstel tot het in prin cipe medewerking verlenen aan de stichting van een nieuwe lage re landbouwschool in de Tabaks straat te Hulst, ten bedrage van 450.000. Het Rijk verleent ech ter een subsidie met een 40-jarige annuïteit. De heer Martens had gaarne gezien dat de N.C.B. bij de ge meenten, die leerlingen op deze school hebben, zelt aanklopte voor de bijdragen voor de grond lasten, onderhoud e.d. Nadat het voorstel van B. en Brits-Honduras wil Briten kwijt President Miguel Ydigoras Fuentes van Guatamala heeft woensdag op een persconferentie te Tegucigala in Honduras mee gedeeld dat hij van plan is de betrekkingen met Groot-Brittan- nië te verbreken en binnen twee maanden alle Britten uit zijn land te zetten. Hij zei dit in ant woord op vragen over Guatema la's plannen Brits Honduras in te lijven. Guatemala's aanspraken zijn voornamelijk gebaseerd op oucte Spaanse kaarten waarop het hui dige Brits Honduras, sedert 1862 een. Britse kolonie, staat aange geven. als een gebied dat onder de onderkoning van Guatemala stond. m (Advertentie.) want Akkerlies zijn instant cachets met 4-voudïg werkend micropoeder» Ontdek óók de weldaad van Akkertjes Door AGATHA CHRISTIE Springs tof aanslag bij Bolzano. Een paar minuten na de jaar wisseling heeft een springlading een hoogspanningsmast te Appia- no bij Bolzano verwoest en pa niek veroorzaakt onder de bevol king van liet dorp, aldus heeft de Italiaanse politie te Bolzano mee gedeeld. Zoals bekend, hebben aanhan gers van meer zelfbestuur voor de Duitstalige bevolking in Alto Adige een reeks aanslagen ge pleegd op hoogspanningsmasten en spoorlijnen. West-Samao onafhankelijk De kerkklokken in Apia en cte andere steden en dorpen op de tot West-Samoa behorende eilan den in de Stille Oceaan hebben in de nacht van zondag op maan dag niet alleen het nieuwe jaar ingeluid, maar ook de onafhan kelijkheid van West-Samoa. West-Samoa is de eerste soeve reine onafhankelijke staat in Po- lynesië. Nieuw-Zeeland heeft het gebied ruim veertig jaar lang be- 35.) (Nadruk verboden.) „Toch zou ik, als u het goed vindt, de zaak op mijn gemak verder nagaan, ook wanneer u op het ogenblik het vooronder zoek liever wilt afsluiten." Tot zijn verwondering ant woordde de commissaris hierop met een rustig en goedkeurend „Best, jongen." „Daar heb je bijvoorbeeld de kwestie van die revolver. Is de hypothese juist, dan had Scherz geen revolver en moet die dus van iemand anders zijn ge weest." ,Maar het was een Duits fa brikaat." „Dat geef ik toe, meneer. Maar Engeland zit op het ogenblik vol met vuurwapens van conti nentale makelij. Al onze jongens kwamen er mee thuis en de Amerikaanse troepen dito." „Zeer juist. Nog andere spo ren die je volgen wil?" „Wij dienen nog naar een mo tief te zoeken. Als er iets waars schuilt jn die hypothese, was er vrijdag j.l. helemaal geen sprake van een grapje, was het even min een gewone roofoverval maar een koelbloedig beraamde moordaanslag. Iemand heeft juf frouw Blacklock willen ver moorden. Maar waarom? De enige, die daarop antwoord kan geven is juffrouw Blacklock zelf!" „Dat heeft ze dadelijk ten stel ligste van de hand gewezen, als ik het wel heb." „Tenminste, dat Rudi Scherz haar had willen vermoorden. En daarin had ze volkomen gelijk. Maar er is nóg iets, meneer." „En dat is?" ,Er kan nog wel eens een tweede poging worden gedaan!" „Dat zou inderdaad de juist heid van de theorie bevestigen antwoordde de commissaris droogjes. ,,A propos, je mag juf frouw Marple wel goed in de ga ten houden." „Juffrouw Marple? Hoe zo?" „Ik hoorde, dat ze plan had haar intrek te nemen in de pas torie te Chipping Cleghorn en van daar twee maal in de week voor behandeling naar Meden- ham Wells te komen. Die me vrouw hoe heet ze ook weer blijkt namelijk een dochter van een goede vrindin van juffrouw Marple te zijn. Die oude juf frouw houdt er goede jachtin stincten op na. Oen ja, ze heeft ook niet veel emoties in haar leven en het geeft haar een pracht van een verzetje moge lijke moordenaars op te spo ren." „Ik wou, dat het lieve mens maar wat uit de buurt bleef," klonk het ernstig uit Craddocks mond. „Omdat ze je anders maar voor de voeten loopt?" „Dat niet, meneer, ik mag haar wel. Maar juist daarom zou ik niet graag zien, dat haar iets overkwam.wanneer we tenminste van de veronderstel ling uitgaan, dat er waarheid schuilt in haar hypothese." HOOFDSTUK IX. Betreffende een deur. I. „Het spijt me, dat ik u nog eens lastig moet vallen, juf frouw Blacklock „O, dat is helemaal niet erg. Nu het gerechtelijke onderzoek een week is verdaagd, zoekt u zeker nog naar nader bewijsma teriaal?" Inspecteur Craddock knikte toestemmend. „Om te beginnen, juffrouw Blacklock, blijkt Rudi Scherz helemaal niet de zoon te zijn van de eigenaar van Hotel des Alpes te Montreur. Hij is zijn loopbaan begonnen als op passer in een ziekenhuis in Bern. Daar raakten allerlei pa tiënten hun kostbaarheden kwijt. Toen is hij kellner gewor den in een hotelletje in een van de wintersport-centra. Daar heeft hij zich gespecialiseerd in het uitschrijven van duplicaat nota's in het restaurant, met posten, die op de echte nota's niet voorkwamen. Hij stak het verschil in zijn zak. Toen is hij bediende in een warenhuis in Zürich geworden. Toen hij daar werkte, nam het aantal winkel diefstallen zienderogen toe. De bezoekers hadden er waar schijnlijk part noch deel aan." ,Hij was -dus een verzamelaar van onbeheerde kleinigheden, meneer Craddock?" vroeg juf frouw Blacklock met enige hu mor. „Geen wonder, dat ik me de man eigenlijk niet kon her inneren." „Ik vermoed ook, dat iemand anders hem in Hotel Spa op u attent heeft gemaakt en dat hij toen maar beweerd heeft, dat hij u uit Zwitserland kende. De Zwitserse politie had hem het vuur na aan de schenen gelegd. Met keurig vervalste papieren heeft de man een baantje in het Royal Spa Hotel weten te krij gen." „Een uitstekend jachtterrein," merkte juffrouw Blacklock min zaam op. „Het is er duur en er komen alleen welgestelde men sen. Die zullen hun hotel-reke ning niet zo precies controleren, denkelijk." „Ja," stemde Craddock toe, „hier kon hij 'n goede oogst ver wachten." Juffrouw Blacklock fronste het voorhoofd. „Dat kan ik me allemaal begrijpen. Maar niet, dat zo'n man dan naar Chip ping Cleghorn komt. Wat dacht hij hier te vinden? Iets meer dan in dat dure hotel?" „Blijft u bij uw verklaring, dat u niets van bijzondere waar de in huis heeft?" „Dat spreekt vanzelf. Wanneer hier iets in huis was, zou ik dat moeten weten. Wij hebben hier geen onbekende Rembrandt of iets van die aard." „Dan heeft het er toch alle schijn van, dat uw vriendin, juf frouw Bunner, het bij het rech te eind heeft en dat hij speciaal om u gekomen is." (Wordt vervolgd.) W. dusdanig was gewijzigd dat het gemeentebestuur in aeze in samenwerking met de N.C.B. zou hanüelen, werd het voorstel door de raad aangenomen. Hierna ging men over tot de algemene beschouwingen over de begrotingen. ire heer Willemstein ging gro tendeels met de begroting ak koord, doch hij had nog kritiek op het woningDouwbeleid. „Het is bedroevend dat er nog steeds een woningtexort is en dat diver se woningen in slechte staat ver keren, niettegenstaande korte leeftijd". Hij betreurde iiet ook, dat men de bouw van de te laat opgeleverde woningen had goed geKeurd en bracht net nog steeds ontbreken van een telefooncel in Niéuw-Huist onder ogen. Voorts sprak hij de wens uit dat in 1962 met de touw van een concertzaal en een R.K. Technische school zal worden aangevangen. De neer ötolte zeide, dat de toekomst van Hulst er z-i. niet rooskleurig uitzag. Hij zou gaar ne zien dat uit de gemeenteraden in het land van hulst vertegen woordigers zouden worden geKo- zen om hierin verandering te brengen. Voorts dat er pogingen in het werk worden gesteld om kleine en grote industrieën aan te trekken. Hij wenste verdei o.m. dat er zeer veel aandacht aan het jeugdwerk zal worden besteed. De heer Van Arenthals had kri tiek op het maatschappelijk hulp betoon le. slechte woontoe standen; 2e alleenstaande men sen worden verplicht hun huizen te verlaten en in het Liefdehuis te gaan wonen. De heer Martens zag in de toe komst gaarne een nog grotere samenwerking tussen de gemeen ten onderling en tussen de gees telijke en wereldlijke overheid in Huist. Als laatste punt wees de heer Martens op het artikel in „Televizier", waarin op 'n schan dalige wijze de roddel van enige Hulstenaren is opgenomen. Hij stelde het dan ook op prijs dat de betroken journalist met de re dacteur hun verontschuldigingen hebben aangeboden en dat in net blad van 6 januari een rectifica tie verschijnt. Op 28 januari zal op de juiste opbouwende manier nogmaals een artikel over Hulst worden geschreven. Hij sprak, zijn ergernis er over uit dat de genen die geroddeld hebben, laf hartig achterbaks en buiten schot blijven, terwijl ze wel zullen pro fiteren van de goede dingen die in Hulst tot stand komen. Hierna kwam de voorzitter aan het woord,, die vond dat door de nieuwe wetsregeling de gemeen te 70.000 is achteruitgegaan, doch hij hoopte op een rijksuitke ring om hierin tegemoet te ko men. De klacht over het woning- beleid is juist, doch dit is in ge heel Zeeland zo. Voor de telefoon cel in Nieuw-Hulst zal bij de P.T.T. een aanvraag worden in gediend. Over de concertzaal noopte hij later mededelingen te kunnen doen. Wat betreft het ar- ikel in Televizier verwachtte hij een zeer goede rectificatie. Hierna werd het voorstel tot goedkeuring van de begroting 1962 van de gemeentelijke instel ling voor Maatschappelijk Werk goedgekeurd. Het voorstel tot vaststelling der begrotingen 1962 van het ge- leenteiijk gasbedrijf en van net gemeentelijk woningbedrijf werd goedgekeurd, nadat het voorstel van de heer Martens om de nieu we woningen in het voorjaar te "oen. schilderen, was aangeno men. Het voorstel tot vaststelling van de gemeentebegroting 1962, met le en 2e wijziging, werd vlot afgewerkt. r>e heer Stolte wilde de toren openstellen voor toerisme en voor andere bezienswaardige ge bouwen een tarief vaststellen voor het bezichtigen ervan, het geen werd aangenomen. Voorts wilde spreker dat met de bouw van een sporthal, sport centrum, zou worden begonnen. De heer Martens wllae dat de gemeente zich garant zou stellen voor een mogelijk tekort van het Jansenius Lyceum, en wel voor 2u,— per leerling uit Hulst, ten einde de tekorten van de vorige jaren te dekken. De voorzitter en wethouder Pi- cavet gingen hiermede niet ak koord, doch na stemming werd het voorstel met 5 tegen 4 stem men alsnog aangenomen. Ook het voorstel van de heer Stolte om een Vlaamse leeuwen vlag aan te schaffen vond weer klank en werd goedgekeurd. De begroting werd hierna goed gekeurd. Het voorstel tot het aanvragen van een aanvullende bijdrage uit het gemeentefonds werd zonder meer aangenomen. Ook het voorstel tot van toe passing verklaren van diverse be lastingverordeningen op de bij grenswijziging aan Hulst toege voegde gebieden droeg eenieders goedkeuring. Rondvraag De heer Willemstein zag gaar ne een waarschuwingsbord aan de buitenvest geplaatst om de automobilisten te waarschuwen voor de mogelijke aanwezigheid van eenden en zwanen op de weg. Er zijn er reeds diverse over reden. De heer Stolte wilde dat het streekcentrum, dat momeneel in de gemeentesecretariegebouwen is ondergebracht, een andere plaats krijgt, daar de ingang moeilijk te „ontdekken" is. Hierna werd de vergadering, die meer dan vijf uur in beslag had genomen, door de vooratter gesloten.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2