AFRIKA en geen einde KENT KENT KENT KENT BINNENLANDS NIEUWS Wie adverteert een moord Burgerlijke stand Radio en Televisie LOOP DER BEVOLKING WOENSDAG 87 DECEMBER 1961 18e Jaargang Nr 5462 DE VRIJE ZEEUW aoals kort na de tweede oor log de Aziatische landen een voortdurend probleem bleven vannen, doen nu de Afrikaanse koloniën het. In Kongo schijnt nu In zoverre enige stabiliteit bereikt, dat premier Adoela zich neerlegt bij de wijze, waarop de Verenigde Naties op traden. Maar dat belet niet, dat er conflicten blijven bestaan. I* Albertstad is een verwarde toestand ontstaan. In dit noor den van Katanga (de provincie, die zich onafhankelijk heeft ver klaard) wonen veel leden van de Baloeba-stam, die de minderheid tegen 't rigiem gekant zijn van de Katangese premier Tsjombe. aij hebben blijkbaar de Belgische militairen, die Tsjombe steunen en nog steeds niet waren ver trokken, aangevallen. Ook liepen er, geruchten over muiterij van Mali-troepen uit de internationa le eenheden, maar dat is tegen gesproken. Deze soldaten willen wel naar hun landen terug. U weet, dat de Malifederatie in Noordwest-Afrika uiteen is gevallen, en dat Senegal (aan le kust, met de hoofdstad Dakar) aich weer onafhankelijk heeft gemaakt van de partner Soedan, meer het binnenland in. In de troepen der Ver. Naties had men nu soldaten uit beide staatjes van Mali, en gezien de ontwikke. lingen willen die naar huis. Dan is er in Kongo nog iets anders gaande, maar dan in de centrale provincie Kasai. Daar is weer eens een strijd uitgebroken tussen twee stammen. Dezelfde Baloeba die in Katanga tegen het provinciale bestuur gekeerd om een eigen „republiek" uit te roepen. Daarheen heeft nu de centrale regering van Adoela troepen gezonden, om te voor komen, dat ook deze provincie afvalt. Maar dergelijke kleinig heden zijn dagelijkse kost in de wereld. PABIJSE ZORGEN In Parijs maken de heren zich toch wel ongerust over de breuk in de Mali-federatie. Alle ak koorden zijn gesloten met de federatie, en nu moet weer de verhouding worden bepaald tot twee 6taten. De Fransen hebben meer sympathie voor hun oud ste kolonie, Senegal, die erg ver. Overzicht branden in oktober In de maand oktober is één persoon als gevolg van brand om het leven gekomen en werden 42 personen onder wie 14 leden van het brandweerpersoneel gewond, audus een opgave van het minis terie van Binnenlandse Zaken. De directe schade als gevolg van brand wordt geraamd op 7514.865 (v. m. ƒ4.668.155; ok tober I960 1.959.050). Uit het overzicht blijkt dat 14 boerderijen of gebouwen van landbouw- en veeteeltbedrijven geheel of gedeeltelijk werden vernield. De directe schade wordt geraamd op ƒ757.200 (vo rige maand 29 boerderijen met een schade van ƒ1.981.150; okto ber I960 14 boerderijen met een schade van 1.006.700. Handel en industrie leden met 19 branden een schade van ƒ2.031.700; oktober i960 5 bran den, schade 159.000 b Smokkelaars van verdovende middelen gearresteerd Bij de Nederlands-Duitse grens in de omgeving van Vaals zijn vrijdag drie smokkelaars van verdovende middelen gearres teerd. Het zijn drie Grieken, die werkzaam zijn in Dusseldorf. Zij waren op weg van de Belgi sche plaats Luik. Bij de grens controle bleek dat één van hen honderd gram hasjisj in een krant verpakt in zijn broekzak over de grens wilde smokkelen. Hfj gaf voor zelf aan het middel verslac-'d te zijn en het voor eigen gebruik te hebben meege nomen. Overvloedig Kerstmaal voor Portugese gevangenen in Goa De „Press Trust of India" heeft gemeld dat de Portugese krijgsgevangenen in Goa een overvloedig Kerstmaal Zullen untvangen. Het hoofdkwartier van het Indische leger zou be vel gegeven hebben de Portuge se militairea die in hun kazer nes zijn geconsigneerd, rantsoe nen te verlenen die gelijk zijn aan wat zij vóór de vijandelijk heden ontvingen, alsmede de zelfde verzorging als voorheen. Het persbureau zegt voorts dat de gouverneur-generaal van Goa en de leden van zijn staf op 22 december naar dezelfde vleugel van het paleis zijn over gebracht waar zij vóór de vijan delijkheden woonden. franst is, dan voor het stuk Soe dan in het binnenland. En zij zijn bang, dat die Soedan zich helemaal zal afscheiden van de Frans-Afrikaanse gemeenschap, en in zee zal gaan met de kust staat Guinea, dat zich al ver leden jaar heeft afgescheiden. Daardoor kan de hele gemeen schap worden uiteengerukt. Nu komt er iets bij: straks komt weer de kwestie-Algerije in de assemblee van de Verenigde Naties ter sprake. En dan kun nen leden van de Franse ge meenschap zich wel eens tegen Frankrijk en vóór de Algerijnse nationalisten uitspreken. Dat zou helemaal het einde van gemeen schap betekenen. Die kwestie is urgent geworden, omdat de Al gerijnse nationalisten willen dat de Verenigde Naties de controle krijgen over een volksstemming in hun land. Algerije zou dan ook wel door troepen der Ver. Naties bezet moeten worden. Er is echter geen sprake van dat De Gaulle zoiets kan aanvaarden. Frankrijk is soeverein in Alge rije, dat een deel is van de repu bliek. Het kan aan dit gewest of aan een deel ervan onafhanke lijkheid verlenen, en het heeft onder eigen toezicht een referen dum toegezegd. STEEDS STERKER DRUK Wij kunnen ons evenwel niet voorstellen, gezien het miljoen Europeanen en de met hen be vriende moslims die er ook wo nen, dat De Gaulle Algerije zal loslaten, zoals hij het de neger republieken deed. Maar in de Ver. Naties zal de druk van de anti-koloniale landen (die nu een flinke meerderheid hebben) wel steeds sterker worden. In Libanon zijn de Arabische landen bijeengekomen, om te praten over meer hulp aan de Algerijnse rebellen, o.a. in de vorm van een vreemdelingen, legioen. Men spreekt zelfs van het afbreken van de diplomatie ke betrekkingen met Frankrijk. Nu trekken die landen zelden één lijn, maar in de Ver. Naties verlenen zij natuurlijk wel diplo matieke steun aan de rebellen, die ze trouwens ook met geld en wapens helpen. In deze be wogen wereld wordt dus ook die oude kwestie steeds ingewikkel der. Dr. A. C. (Nadruk verboden.) (Adv.) P. Lorillard - New York filters best blue micronite filter in Nederland door N.V. Cigarettes Import Cy., v/h A. J. Blok DODELIJKE ONGELUKKEN Zondagnacht is op de Wisselse- weg te Epe omstreeks vier uur een auto met vier inzittenden te gen 'n boom gereden. Daarbij is de 23-jarige mevr. A. van der Vegte-van Loenen uit Deventer om het leven gekomen. Haar man de 21-jarige C. van der Vegte, die de wagen bestuurde, werd vrij ernstig gewond, evenals de 23-ja- rige mej. R. van Norel en de 18- jarige heer Visser, beiden uit Epe. Zij werden naar het Juliana- ziekenhuis in Apeldoorn overge bracht. De heer Visser is er ern stig aan toe. Het echtpaar Van der Vegte was pas een week ge trouwd. Een automobilist heeft maan dagmiddag om rijf uur op de baan DordrechtRotterdam van rijksweg 16, nabij het motel „Van Kekum", een auto aangetroffen, die frontaal tegen een boom was gereden. De bestuurder, de 53-ja- ïige dr J. W. Holléman uit Rot terdam, was dood. De gemeente politie van Ridderkerk, die door de automobilist werd gewaar- schuwd, moest het stoffelijk over schot uit het autowrak zagen. Hoe 't ongeval is gebeurd is nog niet bekend. De politie neemt echter aan, dat de heer Holleman de macht over het stuur is kwijt geraakt, of dat hij tijdens het rij den onwel is geworden. Maandagnacht is bij het via duct nabij het Feijenoordstadion een ernstig ongeluk gebeurd. Een auto, bestuurd door de 21-jarige R. Lier, op weg naar Papen- drecht, slipte, en kwam op de lin kerrijbaan terecht. De wagen werd aangereden door een tegen ligger met het gevolg dat een 17- jarig meisje, Eva van Weizen, uit de wagen werd geslingerd en ter plaatse overleed. De heer Lier brak beide enkels en kreeg 'n ernstige hoofdwond. De drie inzittenden van de uit de richting Dordrecht komende auto, allen behorende tot de fami lie Derks uit Rotterdam, werden min of meer ernstig gewond. Bei de auto's werden zwaar bescha digd. TWEE DODEN BIJ ONGEVAL Kort voor twaalf uur heeft zich in de nacht van zondag op maandag bij Siebengewald (ge meente Bergen, Limburg) een ernstig ongeval voorgedaan, waarbij twee mensen het leven hebben verloren. Een auto reed van achteren in op een aantal mensen dat op weg was naar de nachtmis, welke in het Duitse klooster Gaesdonek, even over de grens, zou worden opgedragen. Op de weg liep de 34-jarige ar beider W. Ehren uit Siebenge- wald die vergezeld was van zijn echtgenote en zijn broer, de heer G. Ehren met zijn twee dochter tjes, de 7-jarige Gerrie en de 11- jarige Mientje. De heer W. Ehren en het meisje Gerie werden ge dood. De echtgenote van de heer W. Ehren en zijn broer werden zwaar gewond. Het 11-jarige meisje liep een beenbreuk op. Zij zijn opgenomen in een zieken huis in Nijmegen De bestuurder van de perso nenwagen die op de voetgangers in reed was de heer J. L. uit Genep (L.), die met zijn verloof de in de auto zat. De bestuurder van de personenwagen heeft ver klaard verblind te zijn geweest dooi' een tegenligger. JONG ECHTPAAR VERDRONKEN De 19-jarige Duitser, E. W. Schneider, en zijn 17-jarige echt genote K. Schneider-Moerkerken zijn zaterdagochtend met hun auto in het Twente-Rijnkanaal gereden ter hoogte van Markelo aan de Rijksweg van Zutphen naar Hengelo, en verdronken. Zij waren zes weken getrouwd. Het echtpaar, dat in Slikkerveer woonde, was op weg naar Bre men om het Kerstfeest te vieren met de ouders van de jongeman. Zaterdagmiddag om half drie werd de auto opgehaald. Een Nij meegse automobilist heeft ver klaard, dat de Duitser hem pas seerde toen hijzelf een snelheid had van ongeveer 90 km. Opeens zwenkte de Duitser naar rechts en kwam in de berm terecht. Bij zijn poging om de auto weer op de weg te krijgen, heeft hij waar schijnlijk de macht over 't stuur verloren, waardoor hij pijlsnel naar links reed, het Twente-Rijn kanaal in, na eerst nog over de kop te zijn geslagen. VAARVERBOD IN FRIESLAND Gedeputeerde Staten van Fries land hebben rnet ingang van maandagmiddag een vaarverbod ingesteld voor alle kanalen, die bij de provincie Friesland in on derhoud en beheer zijn. Dit in verband met ijsvorming. Deze maatregel betekent niet dat het ijs op deze kanalen overal be trouwbaar is. VERKEERSSLACHTOFFER De 84-jarige M. J. Hogerboom uit Warmond is om het leven ge komen als gevolg van een ver keersongeluk in Den Haag. Het slachtoffer zat in een personen- auto, die zondagavond op het Hil- debrandtplein in Den Haag tegen een lichtmast botste, doordat de bestuurder door de beijzelde voor ruit te weinig zicht had. De 54- jarige zoon van het slachtoffer, die de auto bestuurde, en zijn 48- jarige echtgenote liepen verwon dingen op. ZWARE VORST EIST DIERENLEVENS De zware vorst heeft al menig dierenleven geëist. Zo is 'n 10-tal pinken door inspecteurs van de Dierenbescherming in een dusda nig ernstige staat van bevriezing aangetroffen, dat deze jonge koeien uit hun uiterst pijnlijk lij den moesten worden verlost. Ook onder andere dieren, die 's nachts werden buitengelaten, zoals ket tinghonden, zijn slachtoffers van bevriezing gevallen. Enkele jaren geleden stierven veertig ketting honden in één nacht de bevrie- zingsdood. De Dierenbescherming doet 'n beroep op alle eigenaren om hun dieren 's nachts niet buiten te la ten en goed gevoede, gezonde exemplaren zo nodig alleen over dag aan de kou bloot te stellen. Op grond van de nieuwe wet op de Dierenbescherming is de eige naar van dieren, die slachtoffer van bevriezing worden, straf baar. Op naleving van dit voor schrift wordt met grote streng heid opgetreden. PENSION UITGEBRAND Dinsdagmorgen is onder Doorn spijk het pension „De Haven" tot de grond toe afgebrand. De be woners hebben zich te nauwer nood kunnen redden. Van de in boedel is nagenoeg niets gered. De brand is waarschijnlijk ont staan toen men probeerde met een benzinelamp een bevroren waterleiding te repareren. BOERENSCHUUR VERBRAND IN HARSKAMP De brandweren van Harskamp en Ede zijn dinsdagmorgen uit gerukt om een brand te blussen in een schuur van een boerderij te Harskamp. De schuur ging vrijwel geheel verloren. De boer derij kreeg verder geen schade. De brand is vermoedelijk veroor zaakt door een elektrisch ver warmingsapparaat. De blussing was niet gemakkelijk, omdat het water per tankwagen moest wor den aangevoerd. 50 VARKENS VERBRAND Bij brand in een losstaande schuur te Heeze zijn maandag 4 zeugen en 46 biggen om het le ven gekomen. De brand is waar schijnlijk veroorzaakt door de elektrische straatlampen, waar mee de schuur werd verwarmd. VISSEN BIJ DERTIG GRADEN ONDER NUL Al Js de temperatuur in de lage landen weer wat milder gewor den, dat betekent beslist niet, dat de winter zich In heel Europa heeft teruggetrokken. In Rus land heersen op het ogenblik temperaturen van dertig graden onder nul, zoals in Barnaul aan de rivier de Lapa bij de Ob, waar de mensen in hun vrije tijd on danks de koude, gaten in hei Ijs van de rivier hakken om te proberen op die manier een vis te verschalken. Pamfletten van O.A.S. Studenten in Algiers verkla ren pamfletten van het „Jeugd- bureau der O.A.S.", de rechts- extremistische Franse organisa tie van het geheime leger, ont vangen te hebben waarin hun wordt verboden Algerië in de tijd van Kerstmis en Nieuwjaar te verlaten, omdat „generaal Salan (de leider van de O.A.S.) de algemene mobilisatie van alle Fransen heeft bevolen". De studenten zouden. Indien zjj het verbod in de wind slaan, zeer streng worden gestraft. TERNEUZEN r Geboren: 13 dec.: Adriaan Jo hannes, z. van Jozef E. de Silva en Pieternella C. Bakker, Scha- pershoekpad 2 te Vogelwaarde; 14 dec.: Marielouise Johanna Alphons, d. van Martinus Ver- helst en José R. M. de Letter, Lange Kerkstr. 102; Gert Wil lem, z. van Johannes G. van Kruiningen en Cornelia P. Bliek, Jein Steenstr. 20; Pieter, z. van Pieter Dieleman en Pieternella P. van Hoeve, Koudepolder D. 20 te Hoek; 15 dec.: Alfons, z. van Dirk Wilson en Johanna C. de Vin, 2e Kortestr. 10; Cornelis, van Frans Leeuwenburgh en Wilhelmina C. van Doorn, Kas tanjelaan 46; Pieternella Paulina, d. van Jan Pijpelink en Paulina Klaassen, Driewegenstr. 1; Cor nelis Aarnout Willem, z. van Pieter Hamelink en Cornelia M. Dekker, Geraniumstr. 16; 18 dec.: Willem André, z. van Joannes B. Verduin en Stoffelientje Boot, Tholenstr. 56; Mattheus Jojakim, z. van Mattheus J. Verlinde en Levina P. Dekker, Plein 48 te Zaamslag; 19 dec.; Petrus Jacob Johannes, z. van Francois F. C. van Aerde en Boukje Heida, Oostkade B. 1, Sas van Gent. Huwelijks-voltrekkingen: 15 dec.: Jannis F. Verbrugge, 29 j. (won. te Axel) en Johanna M. van Antwerpen, 22 j.; 21 dec.: Nicolaas J. Paulusse, 27 j. en Elisabeth Scheele, 25 j.Willem Pieter van Doeselaar, 22 j. en Johanna H. Lippens, 21 j.; Jaco bus P. Duerink, 22 j. (van Axel) en Neeltje G. W. de Fouw, 22 j. Overleden: 15 dec.: Johanna van Domburg, 85 j„ wed. van M. Flissebaalje; 18 dec.; Hendrik den Hamer, 84 j„ echtg. van G. de Feijter (won. te Axel)19 dec.; Jan Helmendag, 64 j, echtg. van W. Wagenaar (won. te Hoek); Jan Klaassen, 78 j., wedn. van C. de Visser. VOGELWAARDE Geboren. 15 dec. Augustimis F. J., z. van Cornelis Rijk en Adri ans J. J. Brooijmans. TERNEUZEN Ingekomen personen: P. WU- iemaker, woonschip „MarkMf". Vluchthaven, van Midclelbtnrf K. A van den Hoven, Bernhard- straat 32, van Wissenkerke; A. C. van Dorp, Emmalaan X, ran 's-Gravenhage; J. P. Roose, FTon- diusstr. 27, van Zaamslag. Vertrokken personen: 3. H. Daas, Vogelschorstr. 24, naar Hulst; M. J. Vink, Kanaalweg 95, naar 's-Hertogenbosch; G. Meindertsma, Schuttershofweg 10, naar Leersum; C. M. Oppe neer, Lindenlaan 10, naar Sas van Gent; A. Prins, Van Steen bergenlaan 25a, naar Meppel; G. P. M. van Akkeren, Kastanjelaan 52, naar Oostburg; J. Loesio, Zonnebloemstr. 7, naar Ameron- gen; M. IJzerman, Nieuwstr. 41. naar Breda; J. A. van Leem kolk, Nieuwe Kerkstraat 24, naar Voorburg; L. P. 't Gilde, Jan van Rompustr. 7, naar Hoek; J. M. J. de SoomerBenjaminsz, Spoorstr. 48, Rotterdam; J. H. M. Wösten, O. 6, naar Breda; V. P. de Witte, Bosjesweg 26, naar St. Jansteen; C. Bakker, P. 74. naar Westdorpe; J. P. Pijpelink, P. 74, naar Westdorpe. VOGELWAARDE Gevestigd. A. LauwersRom- baut, van Hulst. DONDERDAG 28 DECEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram,; 9.35 Waterstanden; 9.40 Mor genwijding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kook- praatje; 11.15 Gr.; 11.45 Lezing; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land en tuinb. meded.; 12.33 Dans- muz.; 13.00 Nws; 13.15 MedecL en gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Lichte muz.; 14.00 Pianorecital; 14.30 Voor de vrouw; 15.05 Gr.; 15.30 Voordr.; 15.50 Sopr. en piano; 16.15 Gram.; 16.30 Lichte II» I 31) Nadruk verboden. Juffrouw Jane Marple was precies zoals Craddock zich haar had voorgesteld. Alleen veel vriendelijker, dan hij had gedacht en nog iets ouder. Ze zag er werkelijk verbazend oud uit. Haar haren waren zo wit als sneeuw en ze had een rose, rimpelig gezichtje, zachte, on schuldige blauwe ogen en ze zat vrijwel van onder tot boven onder de pluizige wol. Wol om haar schouders, in de vorm van een met kant bewerkte pélerine, en wol op haar schoot, waarvan zij iets zat te breien dat een babydoek beloofde te worden. Zij was verbazend verheugd Sir Henry weer te zien en raak te er bepaald confuus van toen commissaris Rydesdale en in specteur Craddock aan haar werden voorgesteld. „Werkelijk, Sir Henry, wat treft dat gelukkig, buitengewoon gelukkig. Wat een tijd is het ge leden, dat wij elkaar voor het laatst zagenJa, ja, die rheumatiek van mij. Erg slim geweest de laatste tijdna tuurlijk, dit hotel kon ik zelf niet betalen.... krankzinnge prijzen vragen ze je tegenwoor digmaar mijn neefje Ray- Door AGATHA CHRISTIE mond West, herinner je je die? „O, die kent iedereen „Ja, de lieve jongen heeft zo'n succes met zijn boeken die stond er op, dat hij alles zou betalen. En zijn lief vrouwtjef krijgt ook al naam als schilde res. Meest verdorde bloemen in potten of een gebroken kan op een vensterbankIk durf het haar nooit te zeggen, maar ik zie toch liever Blair Leighton of Alma Tadema. O, maar ik sla aan het babbelen. En de commissaris zelf.dat had ik nooit verwachtik wou zijn kostbare tijd niet in beslag nemen. „Volkomen dwaas", dacht in specteur Craddock met afkeer. „Komt u maar mee naar de woonkamer van de hotelhou der", nodigde Rydesdale. „Daar kunnen we ongehinderd pra ten". Toen de oude juffrouw Mar ple van al haar wol was bevrijd en alle breipennen bij elkaar waren geraapt, ging zij geagi teerd en onder protest met hen mede naar de zitkamer van de heer Rowlandson. „Komaan, juffrouw Marple, laat u ons nu eens horen, wat u te vertellen heeft", nodigde commissaris Rydesdale. Juffrouw Marple kwam ver rassend snel tot de kern van de zaak. „Het betreft een chèque, die hij heeft vervalstzei ze. „Hij?" „Ja, dat jongmens hier van de administratie, dat wordt ver dacht die overval te hebben be raamd en zichzelf daarbij te hebben doodgeschoten". „Heeft hij een chèque ver valst, zegt u?" Juffrouw Marple knikte toe stemmend. „Ik heb haar hier in mijn zak". Zij haalde het stuk uit een tasje te voorschijn en legde het op tafel. „Ik kreeg die vanochtend tegelijk met enkele andere van mijn bank. U ziet, die was voor £7 en daar heeft hij 17 van gemaakt. Een 1 vóór de 7 en het woord „tien" achter de zeven geschreven met een keurige vlek, door het hele woord. Dat heeft hij werkelijk netjes gedaan. Dat duidt op er varing, zou ik zeggen. Het is ook met dezelfde inkt, want ik heb die chèque hier op het kantoor geschreven. Dat moet hij al eens eerder hebben gedaan, zou u ook niet denken?" „Hij heeft ditmaal alleen de verkeerde persoon uitgekozen", verklaarde Sir Henry. Juffrouw Marple knikte in stemmend. „Hij was bij mij vol komen aan het verkeerde adres, ik geloof ook niet, dat hij het ver 7ou hebben gebracht in de misdadigheid. Een of andere druk levende, pas getrouwde vrouw of een jong ding met een liefdesaffairedat is zo het slag, dat chèques uitschrijft voor alle mogelijke bedragen en dan niet verder nakijkt of alles klopt. Maar een oud mens, zoals ik, die op alles wat ze uit geeft moet letten en zo d'r vaste gewoonten heeftdie moet je niet proberen te nemen. Zeventien pond! Voor zo'n be drag geef ik nooit een chèque. Twintig pond, een ronde som, voor kasgeld en werklonen dat is wat knders!" „Maar hij deed u misschien ook nog aan iemand denken, hè?", moedigde Sir Henry met een ondeugend lachje aan. Juffrouw Marple glimlachte en schudde haar hoofd. „U is weer ondeugend, Sir Henry! Werkelijk waar, hij dééd me aan iemand denken. Aan Fred Tyler, van de visboer. Die telde in het boekje altijd één shilling teveel op. Nu de mensen tegen woordig zoveel meer vis eten en de boel zo veel duurder is, tellen ze misschien de boekjes niet meer zo na. Nou, dat lever de hem elke keer een stuk of tien shilling extra. Dat is wel niet veel, maar net geoeg om zo nu en dan eens een nieuwe das te kopen en Jessie Spragge (dat meisje uit de manufac turenzaak) mee naar de bio scoop te nemen. Ze willen geu ren, zulke jongelui. Nu, de eer ste week, dat ik hier was zat er dadelijk al een telfout in m'n nota. Ik maakte er dat jongmens op attent en hij maakte keurig z'n excuus. Hij scheen er hele maal van in de war, maar ik dacht bij mezelf: „Je ziet er on betrouwbaar uit, vriendje!" Hij keek je onafgebroken aan, zon der met z'n ogen te knipperen of even op zij te kijken. Dat be viel me niet van 'm". (Wordt vervolgd.) muz. (herh. van zondag 24 dec. j.L); 18.00 Nws; 18.15 Eventueel act.; 18.20 Lichte muz.; 18.36 Sportpraatje; 18.40 Gesproken brief; 18.45 Lichte muz.; 19.00 Voor de kind.; 19.05 Hoorspel; 20.00 Nws; 20.05 Radlophilhar monisch orkest en solist; 21.00 Hoorspel; 22.10 Volksliederen; 22.30 Nws en meded.; 22.40 Act.; 23.00 Sportact.; 23.10 Discotaria; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II; 7.00 Nws; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Morgengeb. en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huisvr.; 9.40 Gram.; 10.00 Gr.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gram.; 11.00 Voor de zieleen; 11.45 Gewijde muz.; 12.00 Mid dagklok; 12.04 Gram.; 12.25 Voor de boeren; 12.35 Land- en tuinb. meded.; 12.38 Gr.; 12.50 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz.; 13.40 Licht progr.14.00 Metropole-ofk.14.30 Gr.15.00 Idem; 15.35 Volksmuz.; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.20 Vocaal kwart.; 16.50 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Lichte muz.; 18.15 Sportrubriek; 1830 Jid- disje volksliederen; 18.50 Praat je; 19.00 Nws en weerber.; 19.10 Praatje; 19.15 Gram.; 19.30 Ra diokrant; 19.50 Pol. lezing; 2030 Gevar. progr.; 22.30 Nws; 22.40 Avondoverdenking22.55 Boek bespreking; 23.00 Alt, clayectm- bel en fluit; 23.30 Lezing: 23.55— 24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.35 Amus. ork.; 12.50 Beurs ber.; 13.00 Nws; 13.15 Kamer- muz.; 14.00 Gevar. muz.; 15.00 Ork. conc.; 16.00 Beursber.; 16.06 Gram.16.40 Clavecünbel- recital; 16.35 Kerstmuz.; 17.00 Nws; 17.15 Voor de kind.; 18.15 Gr.; 18.20 Voor de sold.; 1830 Sportkron.19.00 Nws; 19.40 Gram.; 19.50 Vrije politieke tri bune; 20.00 Voor de vrouw; 21.00 Operamuziek; 22.00 Nws; 22.15 Gram.; 22.55- 23.00 Nws. Televisieprogramma's NED. T.V.20.00 Jour.; 20.20 In woord en beeld; 20.40 Kunst kroniek; 21.10—22.50 Nacht op zee, T.V.-spel. VL. BELG. T.V.19.00 Voor de jeugd; 19.30 Sport in beeld; 20.00 Nws; 20.25 Het manneke; 20.30 Speelfilm22.00 Schatten op zolder; 22.45 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5