ren Wie adverteert een moord De lange weg Gemeenteraad van Zaamslag Vergadering Waterschap ,Het Vrije van Sluis' Drink V 25 december 1961 Zaterdag 23 december 1961 DE VRIJE ZEEUW Pagina de zondag [MIER MENZIES 7ER KWESTIE [EUW-GUINEA Zondagdiensten Kerstverhaal in de sneeuw uitgebeeld i v -'a? de enige echte voor mensen die kwaliteit verlangen :t evangelie. is heden de Zaligmaker boren. Lucas 2 11. nu kort en goed: het Dit is de goede tij- Ie blijde boodscüap. ,,U de Zaligmaker geboren." is wel het meest formi- oord. dat er ooit in deze esproken is. Machtige zijn gewoon op momën- wereldhistorische bete hun onderdanen een p te richten. Wij, die op :eling der tijden leven, naar sommige van dié ppen met ademloze gé- leid geluisterd. Maar eldbeshssend en wereld- ïd ze ook waren, ze zin als onbeduidend mense- amel in het niet bij het .'aarmede de Koning dei- de Heer der heren, in nacht zich tot de wereld de proclamatie van de van de Zaligmaker: „U ■n de Zaligmaker gebo- volheid van Zijn ontzag- lelijk wezen, al de moge van Zijn goddelijk den- ioen, van Zijn willen en van Zijn machtige rech- en van Zijn boordevolle irt, zijn in dat éne woord ker geperst, an dat woortf exegetisè- dat woord komt de gjfo- die wonderen doet, in'be niet om ons te ver gelijk we verdienen n ons... zalig te maken, van dat „zalig'' niets af veeg dat woord op zijn ntzaglijke gewicht! Peil zijn onmetelijke diepte! lakt het leven voor ons et zo'n beetje draaglijk: it wel... maar..." .maars", alle beperkin- restricties aan ons geluk door dat woord volko- ggeblazen en opgeheven. >n wordt kort en goed: Het wordt all round aar de ziel goed en naar taam goed. De mensen de dingen goed. De appij goed en de wereld 'e tijd en de eeuwigheid et wordt een lust om te Vat God doet, doet God ls God zalig maakt, dan zalig, dan zullen we „al- Hem hebben, wat tot on- heid van node is". ,De Stem achter U)") remier van Australië, heeft donderdag op een 'erentie gezegd te hopen, beginsel der zelfbeschik- al worden toegepast in ieuw-Guinea. klaarde dit naar aanlei- de uitlatingen van pre- Soekarno en zeide o.a. ngen zijn er in het ver- mèer geuit. Zowel van it Soekarno als van mi- ioebandrio heeft Aust ra- ter openlijke en stellige ingen ontvangen, dat In- niet zou overgaan tot ge er is niets gezegd, wat verandering zou kunnen aldus Menzies. klaarde voorts, dat Au- een vriendschappelijke ing met Indonesië wenst, ssen beide landen alleen schil in opvatting, nl. soevereiniteit t.a.v. Wos- ieuw-Guinea. De vriend met Indonesiëwenst te bestendigen, eer Menzies is van me at de Nederlandse voor in de V. N. een belang- tp zijn naar de oplossing kwestie. 53 landen heb- deze Nederlandse voor die in het algemeen met ting zijn ontvangen, in- Australië houdt vast beginsel der zelfbeschik- hoopt, dat het in Weste- tw-Guinea op gelijke wij- orden in acht genomen et Australische deel van nd, zeide hij. WEDEROM siaan wij aan de vooravond van een Kerstmis. Een her denkingsfeest dat wij, eedachtig aan het gezang der engelen, zo gaarne willen vereenzelvigen met het streven naar vrede op aarde. Dan krijgt men de neiging om wat schamper te lachen om dit feest, want er is im mers geen vrede op de aarde? Na twintig eeuwen christendom, dat uitgaat van de liefde voor de naaste en voor God, lijkt de mensheid eerder uit op een elkaar vernietigen. Dat kan dan echter niet aan dat christendom liggen, noch aan een andere godsdienst, maar uitsluitend aan die mensheid. De voorschriften en geboden voor een goed, een lief devol en vreedzaam leven zijn wel gegeven, door Chris tus, door Mohammed, door Boedha, over de gehele wereld en aan ieder mens. Dat nochtans moord en doodslag, bedreiging, oorlog en oneerlijkheid heersen, komt dan alleen doordat de mens zich niet houdt aan de wijze voorschriften en geboden. Dat kan ook niet volledig, want wij zijn geen levende goden. Het streven naar het goede, het juiste hande len, vereist een ontwikkelingsgang, die bijkans geen mens in zijn ene leven tot het einde toe bereikt De een komt wat verder dan de ander, maar ergens blijft de mens toch in die ontwikkeling naar een hoger leven steken. MAAR wie ver gekomen is, heeft dit niet voor niets bereikt. Van zijn of haar levensinstelling, lessen en voorbeelden, blijft ook er gens iets hangen. Het zaad C/ is uitgestrooid en er zullen nieuwe loten uit ontstaan. Sommigen daarvan zullen toch weer verstikt worden door het welig tierend on kruid, maar enkelen zullen zich toch tot nieuwe bomen, tot nieuwe voorbeelden ontwikkelen. En op hun beurt zullen zij weer vrucht dragen en uitstrooien. Zo gaat het proces door. Uiterst langzaam en soms nauwelijks merkbaar en tóch baant het goede zich een weg. Wij leven dan weliswaar nog in een wereld die vol is van dreiging en van gevechten, maar anderzijds heeft de mensheid reeds een enorme vooruitgang ge boekt vergeleken bij tien of meer eeuwen geleden. We behoeven dat hier niet allemaal te omschrijven, wie iets van de geschiedenis der mensheid kent, ziet, on danks een misschien grotere onkerkelijkheid, toch het principe van de liefde tot de naaste groeien. Het zaad is niet overal gestrooid. Ieder mens draagt echer het middel om tot een hoger en beter leven te komen in zich. EN dat geeft juist de glans aan het Kerstfeest. Voor de christenheid de herdenking van de geboorte van Christus, dat wil zeg gen van het wéten dat er het licht van de liefde is, ook in ons, in ieder mens. In ieder mens. hoe zij ook handelt en doet, ligt dat vonkje verscholen. Soms laat men het verstikken, omdat men geen vertrouwen heeft in de kracht van dat licht of zelf te zwak is om het aan te blazen. Bij anderen echter gaat het vonkje wel gloeien en spreidt het licht zich uit naar anderen. Worden wij er door beroerd? Daar ligt het maar aan hoe de wereld zich toont. Er is in ieder geval in ieder mens het besef dat het kan. Ieder wil ook wel goed zijn, als de anderen hem. in zijn zwakheid, er maar de gelegenheid toe geven en hij zich niet behoeft te verdedigen tegen wat hij meent dat anderen hem willen aandoen. Laten de kaarsen en andere lichten die wij nu met Kerstmis weer ontsteken, het symbool zijn van ons geloof in het bestaan van de liefde. Wanneer wij daar van overtuigd zijn. dan bloeit en groeit de liefde tot de naaste reeds. Dan doen wij waartoe Jezus tot ons kwam. En in wezen is dat iets heel menselijks, want wij zijn allen geschapen met die goddelijke vonk van de liefde in ons. Hoe de wereld zich dan nu ook mag voordoen, er blijft alle reden om het Kerstfeest te vieren. Want het blijft het getuigenis van de wil der mensen om tot het goede, het liefdevolle te komen. En waar een wil is, is een weg. Zij het een zeer lange, omdat de mens zich slechts aarzelend en schuivelend over deze weg voortbeweegt. - H. VAN WERMESKERKEN. (Nadruk verboden.) Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door dokter P. J. Nijsten, W. de Zwijgerlaan 17, tel.2324. Van maandagmorgen S uur tot dinsdagmorgen 8 uur wordt de praktijk waargenomen door dok ter Th. Bos. Markt 25, tel. 2303. Van dinsdagmorgen 8 uur tot woensdagmorgen 8 uur wordt de praktijk waargenomen door dok ter K. J. Hoving, Axelsestraat 27, tel. 2445. Apotheken: Apotheek geopendzondag 24 dec.: Klaassen, Noordstraat 54, telef. 2G90. Apotheek geopend op maan dag 25 dec. (Eerste Kerstdag): Hamann. Noordstr. 69, tel. 2060. Vrijdagmorgen kwamen de hoofdingelanden van het water schap [.Het Vrije van Sluis" in vergadering bijeen onder voor zitterschap van de dijkgraaf, de heer J- B. BecuRisseeuw. De begroting 1962, zo zeide de dijkgraaf in zijn inleiding, is o.a. gebaseerd op de wegenverbete ring, terwijl in verband met de komende Deltawerken de zee wering de aandacht vraagt. Door de hoger wordende ar beidskosten. moet ondanks dat zo rationeel mogelijk wordt ge werkt worden gekozen bij het opstellen van do begroting, tus sen vermindering van verlening van diensten, of een (geringe) verhoging van het dijkgeschot. Gekozen is voor het laatste, en zal indien de vergadering hier mede accoord gaat, het dijkge schot gebracht worden op 60 per ha. Het wegverbeteringsplan zal ook in de toekomst met subsi dies worden voortgezet. Zo zal binnen niet al te lange tijd de Roesselaerestraat te St. Kruis verbeterd worden in samenwer king met de gemeente Aarden burg. Voor rekening van het water schap zal 17'i '/t van de totale aanlegkosten van de weg komen. Voor de aansluiting van de weg OostburgSt. Margriete zullen nog verschillende aankopen van grond gedaan moeten worden. Ook voor de uitvoering van het dijkvak No. EénNo. Zeven in het kader van de Deltawerken zullen aankopen moeten gedaan worden. De Zwingeul te Cadzand. Met Rijkswaterstata is overeen stemming bereikt betreffende de beteugeling van de Zwingeul en de aanpak hiervan. Zoals bekend schuurt deze geul te Cadzand bij de uitmonding van het Zwin dicht langs de kust en gevaar denkbeeldig. Naar aanleiding van een later in de vergadering hierover gestelde vraag deelde de dijkgraaf mede, dat men de oplossing van dit probleem zoekt in een dwingen van het water een andere richting te kiezen dan nu het geval is. De agenda. Een aanbeveling van drie per sonen voor de benoeming van een gezworene wegens periodieke aftreding van de heer A. P. Kos- tense werd in drie stemmingen opgemaakt en zag er als volgt uit: 1. A. P. Kostense; 2. J. W. Verplanke, 3. G. H. F. M. Ter- mote. Grond werd aangekocht voor de aansluiting van de weg St. Margriete—Oostburg. Eveneens werd grond verkocht aan H. van Houte te Zutfen en D. Denaene te Antwerpen en J. Davidse. Het betreft perceeltjes grond te Re- tranchement. Besloten werd in principe te be sluiten tot onteigening van gron den in het kader van het Delta plan nodig voor de verzwaring van de zeedijken en aansluiting van waterleidingen te Breskens en No. Eén. Voor de verbetering in de An- geinapolder van de afwatering van de grond zal in de nabije toekomst een duiker gelegd wor den in de dijk van de Braakman polder. De vergadering hechtte haar goedkeuring aan een besluit van het Dagelijks Bestuur inzake de inschakeling van de Ned. Heide Maatschappij voor het nader uit werken van het Waterbeheer- singsplan. Nieuwe sluizen te Cadzand en Nieuwesluis. In het kader van het waterbe- heersingsplan, dat de vergade ring inmiddels aanvaardde, zijn sluizen nodig. Zo zal het in de nabije toekomst wenselijk zijn, dat te Nieuwe sluis en Cadzand-haven nieuwe zeesluizen worden gebouwd, met electrische bemaling. Het bestuur werd door de ver gadering gemachtigd de nodige stappen te ondernemen om tot verwezenlijking van deze sluizen te komen. Spoedig zal de op dracht tot ontwerp van deze pro jecten worden verstrekt. De begroting werd aangeboden en behandeld. Zij werd na en kele kleine opmerkingen vastge steld. De cijfers zijn gew. dienst inkomsten: ƒ2.537.510.70; uitga ven ƒ2.333.050,95, batig slot 204.459,75. Buitengewone dienst: inkom sten en uitgaven 1.081.585.59, met een nadelig slot van 250.043,30. Het dijkgeschot werd verhoogd en gebracht van 57 per ha op 60 per ha. Naar aanleiding hiervan informeerde de heer J. J. Mijs hoe hoog de draagkracht van de polder zal zijn en hoever het dijkgeschot kan worden op gevoerd. Algemeen is de verwachting, zo stelde de dijkgraaf, dat het dijkgeschot nog verschillende malen verhoogd zal moeten wor den om de lasten voortvloeiende uit de Deltawerken en het water plan te kunnen opvangen. De vraag hoe hoog dit dijkgeschot in de toekomst zal worden kan echter niemand met zekerheid beantwoorden. De rondvraag leverde niets bij zonders op, waarna de bijeen komst werd besloten met de tra ditionele palingmaaltijd. Ieder jaar. wordt in Het Italiaan se plaatsje Rivisondoli het Kerst verhaal uitgebeeld, waaraan vele bewoners deelnemen. Dit jaar ligt er sneeuw hetgeen aan de voorstelling een zeer bijzonder aspect verleende. Foto: Maria (Christina Volpe) en Joseph (Antonio de Marzi) trekken met het ezeltje door Behlehem, maar alles is vol COÖF. VRUCHTEN VEILING ZEEUW,SCH-VLAAN DEREN" TERNEUZEN. Veiling van vrijdag 22 dec. GROENTEN Per 100 stuks: Sla II ƒ15,10— 16,60. Per stuk: Bloemkool C II 11 31 et; Knolselderij A II S et; B II 9—13 et; C II 3—9 et. Per bos: Selderij 1116 et. Per kg: Glas-andijvie 36—38 ct; Rode kool 7—9 ct; Sav. kool II 10—34 ct; Boerekool 7—9 ct; Breekpeen 1011 ct; Waspeen 15—24 ct; Prei II 10—40 ct; Spruiten II 2541, geschoond 51 —75 ct; Uien 16 ct; Witlof A I 76—82; A II 70: E T 72—S2; B II 63—72; afw. 25—68 ct. AARDAPPELEN Per 100 kg: Bintjes I 8,80— 9,80. FRUIT: Appe'en. Jonathan II D 43, III grof 53—54, III fijn 43, kroet 36 ct. Peren: St. Remv II m. 75 43, m. 65 42.50, II D 38. kroet 25 ct. Comtesse de Paris II m. 65 30 40, III grof 32 ct. Zacht eitje voor de Belgische douane Woensdag j.l. heeft de gemo toriseerde douane uit Lokeren (B.) onder de gemeente Klein- Sinaai (B.) onbeheerd in de berm van de weg aangetroffen een personenauto geladen met 775 kg gesmokkelde boter. De auto was voorzien van Nederlandse num merplaten. voor de duinen aldaar is niet verschillende grote gemalen en gehouden op vrijdag 15 dee., des namiddags te 2.30 uur. Voorzitter: H. D. Trimpe. Wethouders: A. Koster en F. de Koeijer. LedenJac. van Hoeve, Jac. van Cadsand. I. M. C de Jonge, L. F. Florussen, J. H. Verhelst, A. J. de Visser, W. Faas en C. A. de Kraker. Secretaris: J. W. Kusee. Afwezig met kennisgeving de heer H. de Feijter. De Voorzitter opent de verga dering door het uitspreken van het gebedsformulier, waarna hij de leden hartelijk verwelkomt. De Voorzitter deelt mede, dat de heer De Feijter wegens ziekte verhinderd is de vergadering bij te wonen en spreekt de hoop uit, dat hij spoedig hersteld zal mo gen zijn. 2. Vaststelling notulen. Deze worden na voorlezing on gewijzigd vastgesteld. De Voorzitter deelt mede, dat met ingang van 18 december tot onderwijzer in tijdelijke dienst aan de openbare lagere school is aangesteld de heer H. P. J. Keu- kelaar te Wilhelminadorp en in gaande 16 oktober j.l. tot jong ste ambtenaar ter secretarie, eveneens in tijdelijke dienst C. de Putter, alhier. 3. Ingekomen stukken. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. worden de ingeko men stukken voor kennisgeving aangenomen. 4. Voorstel inzake bezoldi ging gemeentewerklieden. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten van Zeeland waarin, mede namens de minister van Binnenlandse Zaken, wordt medegedeeld, dat het besluit van IS september 1961 tot herziening van de jaarwedden van de ge meentewerklieden in het alge meen geen bedenking ontmoet. Verzocht wordt in de verorde ning de volgende rangindeling op te nemen. a. werkman; b. werkman le klasse en vak man; c. voorman en vakman le kl. De bezoldiging in dit systeem kan worden gesteld op de bedra gen, resp. geldende voor de loon- groepen 3, 4 en 5 van het des betreffend rijksbezoldigingsstel- sel. De heer Florussen zegt dat hij in de vorige vergadering voor gesteld heeft de gemeentewerk lieden in loongroep 6 te plaatsen. Toen is hem medegedeeld dat zulks niet zou worden toege staan, omdat dit de loongroep is voor vaklieden. In dit voorstel wordt nu voor vakman le klasse loongroep 5 genoemd. De Voorzitter antwoordt dat toen gezegd is dat groep 6 de loongroep is' voor specialisten, b.v. bankwerkers, monteurs enz. Vaklieden en specialisten moe ten niet met elkaar verward worden. In antwoord op een vraag van, de heer De Visser deelt de voor zitter mede dat de indeling als volgt is: a. werkman loongroep 3. b. werkman le klasse en vak man loongroep 4 en c. voorman en vakman le klasse loon groep 5. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aangenomen, met aantekening dat de heer Florus sen wil geacht worden te hebben tegen gestemd. 5. Voorstel inzake onbewoon baarverklaring. woning. Burgemeester en wethouders stellen voor, gehoord de Hoofd ingenieur-Directeur van de Volkshuisvesting en Bouwnijver heid. de woning Hoofdstraat 31 te Othene onbewoonbaar te ver klaren. De ontruimingstermijn ware op één dag te stellen. De Voorzitter "zegt, dat bedoel de woning onbewoond is. De heer Van Hoeve is van oor deel, dat alle onbewoonbaar ver klaarde woningen opgeruimd die nen te worden. De Voorziter merkt op, dat dit een kwestie voor de eigenaars van de betreffende woning is. Worden deze woningen inderdaad gevaarlijke bouwvallen, dan kun nen B. en W. sloping ervan ge lasten. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z. h. s. aangenomen. 6. Voorstel vaststelling voor schotten 1961 ingevolge de K le ute ronde r wijswe t Bij besluit dd. 20 maart 1961 werden de voorschotten voor 1961 voor het kleuteronderwijs voorlopig gebaseerd op de be dragen per kleuter en per lokaal over 1960. Inmiddels zijn deze bedragen ook voor 1961 vastge steld. Burgemeester en wethouders stellen voor de voorschotten 1961 thans definitief vast te stellen. Zonder discussie of hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. 7. Voorstel tot, wijziging van enkele belastingverorde ningen. Ter tegemoetkoming aan en kele in de praktijk gebleken on billijkheden, stellen B. en W. voor in de verordening op de heffing van rioolbelasting en in de verordening op de heffing van reinigingsrechten met in gang van .1 jan. 1962 enkele wij- Apotheek geopend op dinsdag 26 dec. (2de Kerstdag) Klaassen. Noordstraat 54, tel. 2090. Kruisverenigingen Van zondag 24 dec. tot en met 26 dec. wordt de dienst der Kruis verenigingen Groene en Wit-Gele Kruis waargenomen door zr. A. van Ravels, Lecuwenlaan 31, tel. 2706. Dierenartsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. F. do Haas te Zaamslag. tel. 01153 - 366. Van zondagnacht 12 uur tot dinsdagnacht 12 uur wordt de praktijk waargenomen door die renarts J. Jansen te Axel, tel. 01155—488. 30) Nadruk verboden. J i Éfeii M W&r&i U i r D I ''rtco „De gewone tegenstrijdig heden en inconsequenties. Er klopt nooit één ooggetuigever- slag. wanneer verschillende mensen een zelfde moment van spanning beschrijven. Maar de hoofdzaken zijn toch duidelijk". „Dat is waar, meneer. Maar het levert een hoogst onbevredi gend resultaat op. Ik bedoel.... een glad verkeerd beeld". „Komaan, laten we de feiten even reconstrueren. Rudi Scherz heeft de bus van 5 u. 20 uit Medenham naar Chipping Cleg- horn genomen en kwam daar om zes uur. Twee medepassa giers en de conducteur hebben dat, bevestigd. Hij is van de bus halte in de richting van Little Paddocks weggewandeld. Hij is daar kennelijk ongehinderd door de voordeur binnengestapt. Hij heeft het aanwezige gezel schap met z'n revolver bedreigd, twee schoten gelost, waarvan één juffrouw Blacklock rake lings langs het hoofd vloog, en heeft zich toen met een derde kogel doodgeschoten, bij onge luk of met opzet, dat weten we niet. Maar dat laatste is ook meer een kwestie die de jury moet beslissen. Zover hoeven wij niet te gaan". „u bedoelt, dat wij ons altijd kunnen vergenoegen met de Door AGATHA CHRISTIE psychologische verklaring aan te nemen, die kolonel Easter- brook aan de hand heeft ge daan?" Rydesdale lachte even. ,,De kolonel heeft wat ervaring, dat geef ik toe. Maar ik word half misselijk als ik al die psycholo gische vaktermen hoor. waar van iedereen tegenwoordig de mond vol heeft. Maar helemaal uitschakelen kun je het niet". „Ik geloof, dat wij toch een glad verkeerde voorstelling van de zaak hebben gekregen", hield Craddock vol. „Heb je reden om aan te nemen, dat er iemand van het stelletje in Chipping Cleghorn heeft zitten liegen?" Craddock weifelde. „Ik ge loof, dat die buitenlandse réfu gié meer weet, dan ze heeft los gelaten. Maar dat kan ook wel een vooroordeel van me zijn". „Dacht je, dat ze met de kerel onder één hoedje heeft ge speeld? Dat ze hem heeft bin nengelaten? Hem er toe heeft aangezet?" „Iets dergelijks, ja. Maar dat zou er dan toch op moeten wij zen, dat er iets van waarde in huis is geweest, juwelen of geld. En dat schijnt toch niet het ge val. Juffrouw Blacklock was de eerste om dat te ontkennen. De andere trouwens ook. Dan zou het dus iets van waarde moe' ten zijn geweest, waarvan de anderen niet wisten...." „Een pracht van een gegeven voor een roman!" „Het klinkt inderdaad be spottelijk, meneer, dat geef ik toe. De enige andere mogelijk heid is. wat juffrouw Bunner beweerde, dat het een opzette lijke wraakneming was. een po ging van Scherz om juffrouw Blacklock te vermoorden. Nu is die juffrouw Bunner een heel onbetrouwbare getuigeheel gemakkelijk te beïnvloeden. Maar het gekke is, dat niemand haar dit verteld heeft. Het is eenvoudig haar eigen idéé fixe". „Maar welk motief had die Scherz daarvoor?" „Daar heb je het, meneer. Dat begrijp ik óók niet. Juffrouw Blacklock evenmin. Tenzij ze kan liegen alsof het gedrukt staatHij zuchtte. „Kop op, Craddock!", zei de commissaris bemoedigend. „Je moet maar eens met mij en Sir Henry mee gaan lunchen. Eens kijker) wat het Royal Spa Hotel ons op dit gebied kan aanbie den, als de kok zijn beste been tje voor zet". „Nou, heel graag, meneer", antwoordde Craddock blij ver rast. „Je moet weten, dat we een brief hebben gekregenHij onderbrak zijn eigen woorden, aangezien op dat ogenblik Sir Henry het vertrek binnentrad. „O, ben je daar al, Henry?" „Morgen, Dermot!", zei Sir Henry dit keer volmaakt on officieel. „Kijk eens, we hebben een brief ontvangenvan een oude tanteze logeert in het Royal Spa Hotel. Ze heeft wat te vertellen, dat in verband staat met de moord in Chipping Cleghorn". „Wel. dat is aardig! Daar heb je nu zo'n ouwe tante, waar ik het laatst over had. Zie je nu wel? Die horen alles. Die zien alles. En die roddelen er wat af! Wat heeft deze speciale dame op haar lieve hart?" Rydesdale tuurde op dc brief. „Schrijft als m'n grootje", mop perde hij. „Puntig als een spin- nekop en alles onderstreept. Ze wil niet te veel beslag leggen op onze kostbare tijden derge lijke. Hoe heet ze? Jane..,, iets van Murplenee, Marple.... Jane Marple". „Wat zeg je me daar! Hoe is dat in 's hemelsnaam mogelijk? Dat is mijn eigen ouwe tante, aan wie ik de vorige keer juist dacht! Die heeft zowaar kans gezien net op tijd in Medenham Wells te zitten, in plaats van in St. Mary Mead, waar ze thuis hoort! Wel heb ik van mijn leven! Of ze het zo geroken heeft, dat er een moord in de lucht zat „Nou, Henry, je hebt me wèl nieuwsgierig gemaakt. Ik ben erg benieuwd met deze dame kennis te maken, van wie jij zo hoog hebt opgegeven. Kom mee! We gaan met z'n drieën lunchen in het Spa Hotel en daarna een praatje maken met juffrouw MarpleCraddock stelt er zich hoegenaamd niets van voor. Tenminste van dat praatje...." „Integendeel, meneer", zei Craddock beleefd. (Wordt vervolgd.) zigingen aan te brengen, waar door wordt bereikt dat in be paalde gevallen de belasting per kwartaal wordt berekend. De heer Florussen vraagt in den vervolge de aanslagbiljetten vroeger te verzenden. De Voorzitter deelt hierop mede, dat met de opmerking van de heer Florussen rekening zal worden gehouden. Voor de aan slagbiljetten wegenbelasting en rioolbelasting moet echter het bijwerken van het kadaster wor den afgewacht en dat is dit jaar erg laat gebeurd. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. 8. Voorstel inzake verhoging van het kredietbedrag 1962 hij de Bank voor Ned. Ge meenten. Nu tengevolge van de nieuwe Financiële Verhoudingswet di verse verrekeningen plaats vin den en anderzijds in de naaste' toekomst nog diverse uitgaven gedaan moeten worden, bestaat de mogelijkheid dat het vastge-, stelde kredietbedrag van ƒ50.000 te laag is. B. en W. vragen de raad machtiging dit krediet voor 1962, zo nodig, te verhogen tot ƒ100.000. Ter toelichting van het voor stel, deelt de Voorzitter mede, dat het rentepercentage voor kas- geldleningen wel lager ligt dan voor geld in rekening-courant; maar bij een kasgeldlening moet het gehele bedrag inééns wor den opgenomen en moet daarvan dus ook over het gehele bedrag rente worden betaald. Bij het. sluiten van een rekening-courant overeenkomst is alleen rente verschuldigd over het bedrag dat opgenomen wordt. Mocht in de toekomst blijken dat geregeld geld in rekening-j courant moet worden opgenomen' dan zal bekeken worden of het1 voordeliger uitkomt wanneer een kasgeldlening wordt afgesloten^ Conform het voorstel van B. en W. wordt z. h. .s. aldus beslo ten. 9. Voorstel inzake medewer king ingevolge art. 73 L. O. wet 192». Ingekomen is een verzoek; van het Bestuur van de Vereni ging tot bevordering van Geref. Lager Schoolonderwijs te Zaam slag om medewerking te verle nen ingevolge art. 72 van de La ger Onderwijswet 1920 voor de aanschaffing van 4 nieuwe bord- stellingen voor de school Rie- mensstraat 9. Burgemeester en Wethouders stellen voor de gevraagde mede werking te verlenen. De Voorzitter zegt ter toelich ting van het verzoek dat het be wegingsmechanisme van de be treffende schoolborden gevaar oplevert. 1 Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. 10. Rondvraag. De heer Florussen informeert naar de bouw van een aula op de begraafplaats. De Voorzitter antwoordt dat het de bedoeling was in 1961 de plannen hiervoor te maken en in 1962 tot de uitvoering hiervan te komen. Burgemeester en Wethouders hebben enkele aula's bezocht en hebben nu enigszins een idee hoe de aula voor Zaamslag moet worden uitgevoerd. Binnen niet al te lange tijd kan een voorstel worden tegemoet gezien. De Voorzitter dankt de raad voor'de prettige en vlotte wijze waarop ook thans weer de belan gen van de gemeente zijn behar tigd en daar het de laatste ver gadering van dit jaar zal zijn wenst hij de raadsleden met hun, gezin gezegende Kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar. De Voorzitter sluit hierop de vergadering met dankgebed.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 3