c D Soekarno Spoedig algemene mobilisatie voor bevrijding van West Nieuw-Guinea De Indische actie tegen Goa de BUCK Nederlands commentaar op de rede van president Soekarno ea MAANSTANDEN Radio de Koek Weinig verliezen aan beide zijden Indonesische boodschap aan president Kennedy Verenigde Staten doet beroep op Nederland en Indonesië HET WEER wefrrfmcht HOOGWATER ZON- Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand 2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct DE VRIJE ZEEU WOENSDAG 20 DECEMBER 1961 18e Jaargang Nr 5478 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 ct; minimum pes advertentie ƒ2,40. Rubriek Kleine Advertenties (géén handel» advertenties)5 regels 1,10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adree Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. President Soekarno heert dinsdag zijn al geruime tijd aangekondigd bevel uitge vaardigd voor het Indonesi sche volk betreffende de .bevrijding' van W. Nieuw- Guinea. Hij zette de bevol king echter niet aan tot on middellijk militaire acties. In een toespraak op een massabijeenkomst te Djog- jakarta riep hij op tot het verijdelen van de Neder landse plannen om een Papoea-staat in N.-Guinea in te stellen, tot het hijsen van de Indonesische vlag in dat gebied en tot gereed heid voor „spoedige" alge mene mobilisatie. Onder het gehoor van presi dent Soekarno bevonden zich -30 ministers, 42 gezanten en zijn drie chefs van staven. Gewapen de politie-agenten en militairen bewaarden de orde onder de met vlaggen zwaaiende menigte. In zijn toespraak die in geheel Indonesië werd uitgezonden, zei Soekarno voorts dat de Indone sische strijdkrachten bevel heb ben gekregen zich gereed te hou den om op elk ogenblik orders te kunnen uitvoeren om Westelijk Nieuw-Guinea te betreden. Soekarno zeide: ,.Hoe luidt mijn bevel? Mijn stellige op dracht is. dat ge do instelling zult verhinderen van een Papoea- staaf. dat ge ervoor zorgt, dat de roodwitte vlag zal worden ge hesen in het land van West Irian en dat ge u voorbereidt op de komende mobilisatie van het ge hele Indonesische volk om West Irian spoedig te bevriiden uit de klauwen van het Nederlandse imperialisme. Broeders, dit is mijn bevel". Toen Soekarno zich naar liet podium begaf, was hij gekleed in khaki uniform vol ridderorden, omgeven door de chefs der sta ven. Hij ving zijn „laatste bevel" aan met een overzicht van de Indonesische worstelingen vooi de vrijheid en zei: „Wij zijn ge boren in de vlam van de revolu tie en zullen blijven vechten tot ons gehele land vrij is. Wij zijn geen natie van bedelaars, maar een natie van vechters, die zich iicbben gebaacl in vlammen se dert 1945". Daarna liet hij zijn bevel voor lezen. De officiële vertaling er van luidt: „Ik. president van de Repu bliek Indonesië en opperbevel hebber van de centrale orga nisatie, die belast is met de be vrijding van West. Irian en het verijdelen van de oogmerken der Nederlanders aldaar, heb de gewapende macht ge last, om zich te allen tijde ge reed te houden, indien ik op een later tijdstip er toe mocilt besluiten, uitvoering te geven aan de taak en de plicht om West Irian te bevrijden van de ketens van het Nederlandse kolonialisme. En aangezien de Nederlan ders blijven volharden in het voortzetten van hun kolonialis me in ons vaderland, draag ik alle Indonesiërs ook die welke wonen in West-Irian op, mijn bevelen uit te voeren". Reuter meldt nog, dat onge veer 100.000 toehoorders aan wezig waren bij de toespraak van Soekarno. Soekarno bracht dank aan alle landen in Azië en Afrika „en ook aan de socialistische staten" voor de steun, die zij verlenen aan de Indonesische aanspraken in Westelijk Nieuw-Guinea". „Wij danken de socialistische staten omdat zij onze pogingen, om de Republiek Indonesië te verenigen, steunen. Imperialis ten hebben ons niet gesteund en verzetten zich tegen onze aan spraken op West-Irian". zeide hij. Volgens waarnemers in In donesië is Soekarno's „hijs de roodwitte vlag" order een vrijbrief voor on-olficiële -I half officiële aanvallen op West-Fapoen. Zij betoonden echter enige verrassing over het feit, dat de president in zijn toespraak niet verder ge gaan is. Omdat aan de toe spraak zoveel publiciteit was vooraf gegaan, en door de aan val van India op de Portugese enclaves hadden velen veron dersteld, dat Soekarno een be gin der vijandelijkheden tegen West-Papoea zou aankondigen. LUCHTRUIM ROND W. NIEUW-GUINEA GESLOTEN De Indonesische luchtmacht heeft dinsdag bekendgemaakt, dat zij van pirn is het luchtruim boven de Molnkken en rond West Nieuw-Guinea voor alle lucht verkeer gesloten te verklaren. (Advertentie.) Pioordstraat j 02 - Telefoon 31M ierneuze* Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Za ken in Den Haag heeft als commentaar op de rede van Soekarno het volgende meege deeld Hoewel de Nederlandse re gering nog niet beschikt over de volledige tekst van de gister morgen door president Soekar no te Djokjakarta uitgesproken rede. heeft ze wel terstond aan dacht besteed aan radioberich ten. volgens welke president Soekarno een opvoering van de paraatheid der Indonesische strijdkrachten zou hebben aan gekondigd. Naar de mening der regering bestaat voor een dergelijke maatregel geen enkele aanlei ding. Nederland heeft niet al leen onlangs in de Verenigde Naties verstrekkende voorstel len gedaan voor internationali satie van de kwestie-Nieuw- Guinea via de Verenigde Naties, maar is ook, nadat het door Nederland aanvaarde compro mis-voorstel wel een gewone meerderheid, doch niet de ver eiste twee-derde meerderheid in de algemene vergadering kon verwerven, actief voortgegaan mogelijkheden om tot een con structieve regeling voor de toe komst van Nederlands Nieuw- Guinea te geraken. (Advertentie.) voor rokers met smaak.' 22 ct ZOON VAN PRINSES MARGARET GEDOOPT De zoon van prinses Margaret, lord Linley. js dinsdagmiddag in het Buckingham-paleis in Londen gedoopt. Meters en peters waren koningin Elizabeth, lady Eliza beth Cavendish, lord Rupert Ne- vil, dominee Simon Phiiipps en lord Rupert Pluket. Koningin Elizabeth hield de kleine ten doop. Verder waren aanwezig ko ningin-moeder Elizabeth, de Prins van Wales, de hertog en hertogin van Glouehcster, prin ses Marina van Kent en de gra vin van Alhlone. Van vaderzijds waren aanwe zig de moeder van de graaf van Snowdon, gravin Rosse en haar echtgenoot graaf Rosse, zijn va der Ronald Armstrong-Jones en diens echtgenote. Doktoren en ziekenhuisperso neel clie prinses Margaret bij de geboorte hebben verzorgd, waren eveneens aanwezig. GOANEZEN DOEN BEROEP OP PREMIER MACMILLAN Goanezen in Kenia hebben dinsdag aan de Britse premier MacMillan een telegram ge stuurd waarin zij de uitstoting van India uit het Britse gemene best eisen op grond van de „on gevoelige aanval op een klein en vreedzaam land, die India on waardig maakt voor het lid maatschap van het gemenebest" Ook aan Paus Johannes is een telegram gestuurd, waarin hem wordt verzocht bij India op stop zetting van „dc aanval op Goa" aan te dringen. Ongeveer 60 Goanezen hebben bij het Portugese consulaat in Nairobi tegen de Indische be zetting van Goa geprotesteerd. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. met het zoeken naar andere De regering is van mening', dat in de procedure om tot een dergelijke oplossing te geraken zeer waarschijnlijk een onder handelingsfase zal moeten voor komen. Zoals reeds meegedeeld in de brief, die de minister president op 8 dezer gericht heeft tot de voorzitter van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, wordt onder meer onderzocht, in hoeverre de on langs door de Verenigde Naties in het leven geroepen zoge naamde „commissie van zeven tien" hiertoe zou kunnen wor den ingeschakeld. Voorts zijn besprekingen gevoerd met de Verenigde Staten en met de president van de algemene ver gadering der Verenigde Naties. Maatregelen als die welke, volgens de hierboven bedoelde radioberichten, door president Soekarno zouden zijn aangekon digd, kunnen uiteraard pogin gen om tot een vreedzame op lossing van de kwestie Nieuw- Guinea te geraken, slechts be moeilijken. De Nederlandse re gering blijft hopen, dat do re gering van Indonesië haar ver plichtingen als lid van de Ver enigde Naties zal naleven en be reid zal blijven om alle midde len te onderzoeken, die tot een vreedzame regeling zouden kun nen leiden, aldus de woordvoer der. WAARNEMERS IN INDONESIË OVER REDE SOEKARNO Buitenlandse waarnemers in Indonesië zijn na de rede van Soekarno van mening, dat Indo nesië niet zal overgaan tot het gebruiken van gewelddadige mid delen om West Nieuw-Guinea te „bevrijden". Zij waren verbaasd over de be trekkelijk gematigde toon van de rede van het Indonesische staats hoofd. Naar hun mening zal men in de komende maanden ge tuige kunnen zijn van Indonesi sche subversieve activiteiten in Nieuw-Guinea tegen de Neder landers, teneinde het vormen van een onafhankelijke Papoea- staat te beletten. Er zijn, aldus deze waarnemers, drie redenen welke de houding van Soekarno zouden kunnen verklaren: De vrees, dat de Nederlanders, bij een Indonesische aanval op Nieuw-Guinea, militaire repre sailles kunnen nemen tegen Java en andere Indonesische eilanden; de ongunstige economische toestand in Indonesië, die wel licht het dragen van de finan ciële last van militaire operaties op grote schaal niet zal toestaan, en de hoop dat Nederland, waar een sterke oppositie bestaat tegen de Nieuw-Guinea-politiek van de regering, zich uit Nieuw- Guinea zal terugtrekken. KERSTVIERING KONINKLIJK GEZIN Het N. T. S.-journaal zal vrij dag 22 december een filmrepor tage maken van de traditionele Kerstviering van het koninklijk gezin en het personeel, welke in het paleis op de Dam te Amster dam wordt gehouden. Dit filmverslag wordt des avonds van 20.20 tot 20.40 uur uitgezonden. De reeds aangekondigde pro gramma's van de KRO-televisie op deze avond zullen in verband hiermede 20 minuten later wor den uitgezonden. VLIEGTUIG STORT OP MENSENMENIGTE Een vliegtuigje met twee in zittenden is bij de Spaanse stad Seville, midden in een mensen menigte gestort. Regeringsfunctionarissen schat ten het aantal doden op dertig, waaronder de twee piloten. Er zün vele honderden gewonden, van wie verscheidene ernstig. De menigte stond te kijken naar de aankomst van een convooi met levensmiddelen en kleding voor de slachtoffers van een overstro ming. Het vliegtuig was door een weekblad in Madrid, „La Actua- lidad Espanola" gecharterd om een verslag te maken van de aankomst. Een persfotograaf, de 30-jarige Antonio Fernandez Navas, die in he vliegtuig bezig was met het maken van foto's, is ernstig gewond naar het zie kenhuis overgebracht. Het stadsbestuur van Sevilla had toestemming gegeven de winkels en zaken dinsdag vroe ger te sluiten om de mensen in staat te steiler het convooi te verwelkomen. Nieuw-Guinea raadslid Kaisiepo zegt vertrouwen in leiding Ned. Herv. Kerk op Het lid van de Nieuw-Guinea- Raad, de heer Kaisiepo, heeft gisteren zijn vertrouwen opge zegd in de leiding van de Ned. Herv. Kerk in Nederland en mogelijk ook de leiding van de Evangelisch Christelijke Kerk op Nieuw-Guinea. Hij deed dit naar aanleiding van de recente oproep van de Generale Synode van de Ned. Herv. Kerk tot de bevolking en regering van Nederland om te komen tot spoedige onderhandelingen met Indonesië over West-Papoea. DODELIJK ARBEIDSONGEVAL Op het terrein van de Kon. Nederlandse Papierfabrieken Van Gelder Zonen N..V. te Vel- sen, zijn maandagmiddag drie balen houtstof, elk met een ge wicht van 200 kilogram, uit een takel gevallen van een hoogte van ongeveer 2' 2 meter. De 22- jarige J. G. H. Heesbeen, af komstig uit het woonwagen kamp te Haarlem, kreeg de balen op zich en werd op slag gedood. India heeft dinsdag meegedeeld dat het de Portugese gebieden Goa, Daman en Dioe heeft bezet. De bevelhebber van liet Indische zuidelijke hoofdkwartier, gene raal Tsjaudhoeri, heeft de over gave van de Portugese strijd krachten op het hoofdkwartier te Pandjim, de hoofdstad van Goa, aanvaard. Het Indische ministerie van Defensie heeft echter meege deeld dat de Portugezen nog steeds stand houden in de haven stad Marmagao. De Indische premier, N'ehroe, zei dat er nog meer haarden van verzet zijn. Het persbureau Press Trust of India meldde uit Belgaum dat de intocht van de Indische troepen in Jandjim bijna vreedzaam is geschied. Een woordvoerder van het mi nisterie van Defensie deelde mee dat het garnizoen van Pandjim zich dinsdagochtend om zes uur plaatselijke tijd overgaf. Dat van Daman capituleerde om 08.20 en dat van Dioe om 01.10. Er was nauwelijks sprake van verzet. Alleen mijnen in wegen en op geblazen bruggen vertraagden de opmars. Volgens deze woord voerder zijn slechts acht Indische soldaat bij de gehele oneratie ge sneuveld. Ook de Portugezen schijnen niet veel verliezen te hebben geleden. Do Press Trust of India heeft gemeld dat de eersteeenheden die Pandjim binnentrokken, met boten een nauwe kreek waren overgestoken die Pandjim van het toen door de Indiërs bezette gebied scheidt. In enkele mi nuten was de gehele stad in hun handen. De bevolking, aldus deze In dische berichten, juichte de troe pen toe en gaf alle mogelijke hulp. (Adv.) voor service en kwaliteit Noordstraat 84-86 Telefoon 2573 Terneuzen Generaal-majoor Candeth is benoemd tot militair gouverneur van de gebieden die voorheen Portugees waren. Premier Nehroe heeft gezegd dat degenen die India in-de Vei ligheidsraad van de Verenigde Naties en elders hebben gekri tiseerd, kennelijk niet op de hoogte zijn van de feiten van thans en de afgelopen jaren. De premier zag de rechtvaardiging van de Indische actie in het feit dat zij maar 24 uur duurde. De Portugese regering en duizend soldaten konden niets doen en deden niets. Het was alleen maar een voorgevel waar achter in het geheel geen kracht schuil ging. Als India niet zou hebben in gegrepen. zou er een vacuum in Goa zijn geweest waarvan alleen boeven en anti-sociale elemen ten zouden hebben geprofiteerd. Dit proces was in feite al begon nen. aldus Nehroe. De premier zei geen commen taar te willen geven op het zen den van een Brits fregat naar Goa om de Britse staatsburgers te evacueren. Hij zei alleen dat de Britten en de anderen, zelfs de Portugezen, volkomen veilig zijn. Een Portugese regeringswoord- De spionage in het Westduitse leger Bij het onderzoek naar vier gevallen van spionage in het Westduitse leger is gebleken dat Edgar Feuchtinger, die in de oorlog luitenant-generaal bij de Duitse weermacht was. in West-Duitsland voor de Russen heeft gespioneerd. Feuchtinger is vorig jaar gestorven. Hij werd nog tijdens de oor log wegens hamsteren in de be zette gebieden gedegradeerd. Na de oorlog bekleedde hij een industriële functie. Hij ging toen als spion samenwerken met een kameraad uit de oor log. overste Von Hinkeldey, die bij het ministerie van Defensie in Bonn werkte. Hinkeldey is enkele dagen geleden gearres teerd. Uit diplomatieke bron wordt vernomen, dat president Soe karno van Indonesië president Kennedy zou hebben laten we ten, dat Indonesië genoodzaakt zal zijn geweld te gebruiken om de kwestie-Nieuw-Guinea te „re gelen" als de Nederlandse „pro vocaties" niet onmiddellijk op houden. President Soekarno zou dit hebben verklaard in antwoord op een boodschap van president Kennedy, waarin Soekarno ge vraagd werd pogingen te doen om het geschil met Nederland op vreedzame wijze te regelen. Volgens genoemde diplomatie ke kringen zou Soekarno voorts hebben gezegd dat Indonesië niet lijdzaam kan blijven toezien terwijl Nederland maatregelen neemt om een onafhankelijke re gering in West Nieuw-Guinea ..Indonesisch gebied" te vesti gen. De antwoordboodschap van president Soekarno werd aan de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dean Rusk, overhandigd door de Indonesi sche ambassadeur in de V. S., Zain. President Kennedy, die te Palm Beach, in Florida, verblijft, werd onmiddellijk van de inhoud van do brief op de hoogte ge steld. voerder heeft te Lissabon ge zegd dat de Portugezen dinsdag middag om drie uur nog in Goa streden. Bij deze gevechten wis selden stellingen verscheidene malen van bezetter, aldus een radiomelding die volgens de woordvoerder is opgevangen in Karatsji. De Portugezen brengen de Indiërs zware verliezen toe. De haven Marmagao wordt held haftig verdedigd, aldus de Portu gese woordvoerder. In economische kringen te Lis sabon is dinsdag vernomen dat het verlies van zijn Indische ge bieden de economie van Portugal niet aantast. Deze gebieden druk ten al sedert lang zwaar op de Portugese begroting en de han del tussen Portugal en deze ge bieden vormde maar een klein deel van de totale handel van Portugal. Japan en in mindere mate West-Duitsland en Italië waren de grote afnemers van pi'odukten uit Portugees Indië. In de laatste jaren was wel een opzienbarende verbetering op getreden in de handelsbalans van Portugees-Indië, maar zij was nog ongunstig. In genoemde kringen zei men dat de gebieden in 1959 voor 710 miljoen escudos uitvoerden en voor 751 miljoen invoerden. De Verenigde Staten hebben dinsdag indirect een beroep ge daan op Nederland en Indonesië om de kwestie Nieuw-Guinea op vreedzame wijze te regelen. Dit blijkt uit een verklaring van de woordvoerder van hat ministerie van Buitenlandse Za ken. „De Verenigde Staten, zo heeft hij gezegd, blijven geloven dat dit geschil op vreedzame en voor beide partijen aanvaard bare wijze kan worden opgelost. De woordvoerder L. White, zeide dit in een antwoord op een tijdens een persconferentie gedane vraag over een bericht :n de Britse pers als zouden de Ver. Staten, Engeland en Australië een gemeenschappelijke waar schuwing van „handen thuis" aan president Soekarno hebben gezonden naar aanleiding van zijn dreigementen met een in vasie. De heer White zeide dat hij niets van zulk een gemeen schappelijke stap af wist. „De essentie van onze houding is dat wij het gebruik van geweld be treuren als middel om interna tionale geschillen te regelen. Wij geloven nog altijd dat dit geschil op vreedzame en op voor Indone sië en Nederland aanvaardbare wijze kan worden opgelost. In derdaad is het gebiedend nood zakelijk dat de onmiddellijk hier bij betrokken partijen zowel als anderen die er nauwe belangen bij hebben, alles in liet werk stel len om een minnelijke schikking te vinden", zo besloot de heer White. Intussen is meegedeeld dat dr Zairin, de Indonesische ambas sadeur. en dr J. H. van Roijen, de Nederlandse ambassadeur, dinsdag op hun verzoek ontvan gen zouden worden voor onder houden met hoge ambtenaren van het ministerie. Indonesischs functionarissen hebben verklaard, dat president Soekarno in zijn boodschap aan president Kennedy geen enkele tijdslimiet had genoemd betref fende zijn verklaring dat wan neer dat noodzakelijk zou zijn, geweld zou worden gebruikt om West Nieuw-Guinea te „bevrij den". Zij zeiden voorts, dat onder handelingen gedurende 14 jaar de kwestie-Goa niet tot een op lossing hebben gebracht en dat na 13 jaar onderhandelen het Nederlandse bestuur in West Nieuw-Guinea nog niet is ver dwenen. Indonesië had, zo zei den zij, herhaaldelijk zijn aan spraken aan de Algemene Ver gadering voorgelegd en er was nooit een positieve stap gedaan door belanghebbende partijen" om het geschil ten gunste van Indonesië te beslechten. Volgens genoemde functiona rissen hield de brief van Soekar no ongeveer 't volgende in: „Als verantwoordelijke organen en belanghebbende partijen geen oplossing tot stand willen of kunnen brengen, wat blijft er dan over?" De functionarissen zeiden dat Soekarno had verklaard dat het Indonesische voik niet'lijdzaam wil blijven toezien terwijl Indo nesië ..verbrokkeld" wordt. President Soekarno zou go- schreven hebben dat Indonesië gedwongen zou zijn tot geweld over te gaan als de Nederlan ders deze „verbrokkeling" zou den blijven bevorderen. ADOELA EN TSJOMBE IN KITONA De minister-president van de' Kongolese regering, Adoela, en de regeringsleider van Katanga,, Tsjombe, zijn dinsdag te Kitona aan de monding van de rivier de Kongo aangekomen om daar besprekingen te voeren. Eeerst landde het vliegtuig met Tsjombe en de Amerikaanse ambasadeur in Kongo, en onge veer anderhalf uur later het toe stel van Adoela en zijn mede werkers. Personeel van de Amerikaan se ambassade zei. dat Tsjombe er zeer vermoeid uitzag. Nigeriaanse soldaten van de Verenigde Naties hebben een veiligheidscordon om de stad Kitona gelegd om een eventuele aanval op de stad tijdens de be sprekingen te kunnen afslaan. Socialisten van het Europese parlement dreigen met een motie van wantrouwen tegen de E. E. G.-eommissie De socialistische fractie van; het Europese parlement heeft de E.E.G.-commissie gedreigd met een motie van wantrouwen. Als de E.E.G.-commissie instemt met een Frans voorstel in de E.E.G.- ministerraad, om het gemeen schappelijk beleid voor een aan-J tal belangrijke landbouwproduk-l ten voor een belangrijk deel af-' hankelijk te maken van comité's van nationale deskundigen, zal het Europese parlement volgens de socialisten moeten overwegen of het zijn vertrouwen in de E.E.G.-commissie kan handha ven. Aldus luidt een verklaring die de socialistische fractie dins dag in Straatsburg heeft uitge geven. Hierbij zij aangetekend, dat het Europese parlement de bevoegdheid bezit de E.E.G.-com missie tot aftreden te dwingen door de aanvaarding van een motie van wantrouwen in haar beleid. De socialistische fractie heeft bij het parlement dinsdag een ontwerpresolutie ingediend, waarin de bevoegde parlemen taire commissies wordt opgedra gen de ontwikkeling nauwlettend te bestuderen en in de volgende zitting, in januari, verslag uit te brengen. STIJGING VAN TEMPERATUUR In de loop van dinsdag ver plaatste het zwaartepunt van een hogedrukgebied, dat tevoren boven Duitsland lag, zich naar Schotland. Dit had tot gevolg dat over de Noordzee lucht naar het zuiden begon te vloeien, die zachter was en vochtiger. Ver wacht wordt, dat deze lucht van daag ook bij ons aanwezig zal zijn, zodat de temperaturen langs de kust zullen stijgen tot enige graden boven het vriespunt en tot om het vriespunt in Limburg. Daarbij zal er veel bewolking zijn, waaruit hier of daar wat regen zal vallen en waarin ook mist kan voorkomen. De wind blijft overwegend zwak. medgedeeld door het K.N.M.I., geldig tot woensdagavond. Stijging van temperatuur. Veel bewolking met hier ert daar enige regen en op sommige plaatsen mist. Temperaturen op tal van plaatsen oplopend tot eni ge graden boven het vriespunt. WOENSDAG 20 DECEMBER v.m. n.rp Breskens 0.28 12.46 Terneuzen 1.03 1.21 Hansweert 1.43 2.01 Walsoorden 1.53 2.11 DONDERDAG 21 DECEMBER Ereskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.15 1.50 2.30 2.40 n.m. 1.26 2.01 2.41 2.51. Dec. 21 22 23 24 ZON MAAN op onder op onder S.46 16.30 16.35 7.43 8.46 16.31 17.22 S.42 8.47 16.-31 18.16 9.33 8.47 16.32 19.15 10.16

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1