UIT DE PROVINCIE f3975: De laatste slag VULF Zeeuwse Landbouwmaatschappij vergaderde in Middelburg Binnenlands nieuws Eric de Noorman HET C Va nc Gemeenteraad van Hoofdplaat TERNEUZEN BIERVLIET. WATERLANDKERKJE SLUIS ZUIDZANDE VOET AXEL conv< Fa I Slager HET NIEUWE DIRECTIE VAARTUIG „BLIDE" VAN DE RIJKSWATERSTAAT. (Advertentie.) De havendienst van de Rijks waterstaat, arrondissement Ter- neuzen, is weer een eigen direc tievaartuig rijk. Nadat in 1960 de .Jolles" niet meer voor haar diensten ge schikt weid geacht en verkocht werd, gebruikte de dienst een vaartuig van de Visserijpolitie te Hoorn, in afwachting van een nieuw directievaartuig. Na een drie-daagse tocht van de Schottelwerf, Josef Becker K.- G., te Oberspay a/d Rijn (Duits land), arriveerde de „Blide" gis termiddag te 10 uur in de haven van T'erneuzen. Na geschut te zijn werd ligplaats genomen nabij de brug bij de Middensluis. De „Blide" is een Scottel-Die- selmotorboot met een G. M.-mo- tor van 175 pk waarmede een snelheid van ruim 26 km per uur kan worden ontwikkeld. Het vaartuig is 14.40 m. lang, 3.60 m. breed en heeft een diepgang van 1.10 m. Een Schottelmotorboot is een vaartuig dat geen roerblad bezit, maar inplaats daarvan een mega- nisme heeft, waardoor de schroef letterlijk geheel kan om draaien. Met zo'n schroef kan dus bij het varen tegelijk ge stuurd worden. Gistermiddag om ongeveer drie uur heeft de rijkshaven meester, de heer R- J- L. Brou wer, met het nieuwe directie vaartuig een geslaagde vaart naar bas van Gent en terug ge maakt. De foto toont de „Blide" (ge noemd naar een riviertje uit vo rige eeuwen, op de plaats waar later het kanaal Terneuzen De voltallige raad der gemeen- ïe Hootupiaat Kwam vnjuag- avond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester 'lemmetman. Onder de ingekomen stukken was o.m. een goeukeuung opi de verordening van de hening op haven-, Kaue- en liggelden. Gelijktijdig wijztgue de raad deze gloednieuwe verordening zoaanig, clat de schepen, die 's zaterdagmiddags na l uur de haven binnenlopen, en deze maandagmorgen voor acht uur verlaten, zonuer geuruiK te ma ken van de laad- of los-installa- ties van senip of van de kade, in het vervolg geen haven- of lig geld verscnuldigd zijn. Dit werd gedaan, om ook scmppers, zon der extra kosten in de gelegen heid te stellen 's zondags ergens rustig te liggen, en eventueel in staat te stenen de kerken te be zoeken. De 8e begrotingswijziging werd door G. b. goedgekeurd. Het kasrapport van het Verificatie bureau van Nederlandse ueme-u- ten werd voor kennisgeving aangenomen, daar hieruit oieek <3at kas en bescheiden van de gemeente-ontvanger in orde wa ren. In verband met de bijzondere «omstandigheden waarin de Chris telijke school van Hoofdplaat is komen te verkeren, werd door de raad een verhoogd bedrag per leerling vastgesteld. Buiten het R.K. onderwijs is er voor anders denkenden te Hootupiaat g<-en andere school dan de Christelijke school. In verband hiermede, werd dit verhoogde bedrag vast gesteld op 57 per leerling. De verordening voor de kin derbijslagregeling voor ambte naren werd gewijzigd. Een verzoek van de gemeente Hilvarenbeek om de presentie gelden der raadsleden beschik baar te stellen voor de anti-hon geractie werd voor kennisgeving aangenomen. Aan de bekende motie van de gemeente Peize werd door de raad adhaesie betuigd. De nota protsteert tegen de door de mi nister vastgestelde curveprijzen voor de bouw van woningwetwo ningen, en de daaruit voort vloeiende moeilijkheden bij de gunning. Een gedeelte van de waterlei ding, eigendom van de gemeente Hoofdplaat onder de gemeente Biervliet werd aan het Water schap „Het Vrije van Sluis" ver kocht voor de prijs van ƒ1, Totaal. Aan het schoolbestuur van de R.K. school te Slijkplaat werd medewerking verleend voor de aanschaffing van 50 sets, bureaus en een schoolbord tot een be drag van 3994,80. Voor twee leerlingen, afkom stig uit Hoofdplaat die de kweek school te Oudenbosch bezoeken werd ƒ50 per leerling beschik baar gesteld. Een aanvrage van de Stichting Proefbedrijf voor de Fruitteelt in Zeeuws-Vlaanderen om een subsidie werd afgewezen, daar uit de exploitatie-rekening bleek dat er nog een reserve van ƒ21.088,50 beschikbaar is. Een subsidie aanvrage van het Humanistisch Thuisfront te Am- De voetbalvereniging Hoofd plaat vroeg een bijdrage uit de gemeentekas van 500. De raadsleden gingen met de toe kenning van deze subsidie niet zo maar accoord, daar de voet badvereniging haar verplichtin gen jegens de terreinhuur niet na blijkt te komen. Wethouder C. Blaakman zette uiteen, dat het vooral de juniorenclubs zijn, waardoor dc vereniging in finan ciële moeilijkheden is gekomen. B. en W. zullen er in de nabije toekomst nauwlettend op toe zien, dat de voetbalclub haar ver plichtingen jegens de gemeente nakomt. De heer L. F. Roete stelde, dat het rond deze subsidieaanvrage te Hoofdplaat gonst van geruch ten. Wethouder Termote merkte op, dat B. en W. het kasboek van de vereniging hebben gecontroleerd, en behalve het tekort niets bij zonders hebben kunnen consta teren. Nadat de raadsleden de verze kering kregen, dat de terrein- huur in het vervolg op tijd zal worden betaald, verklaarden de raadsleden zich bereid deze bij drage voor 1 jaar te willen ver lenen. Voor de Stichting Huishoude lijke voorlichting; ten Platte- lande die te Hoofdplaat een cur sus heeft gegeven; werd een be drag van 36 beschikbaar gesteld voor de huur van de zaal. Het St. Nicolaascomité ontving een bijdrage van ƒ0,75 per schoolgaand kind voor de trac- tatie, bij de intocht van de bis schop aan Hoofdplaats jeugd ver strekt. De begroting 1962 werd gewij zigd. Uit een begroting van de A-kring Zeeland C van de B. B. over het afgelopen half jaar bleek, dat het bedrag van 0,12 per inwoner voor de B. B. niet toereikend zal zijn. De raad be sloot voor de B. B. 0,25 per in woner te voteren. Tijdens de rondvraag infor meerde de heer Thomaes naar de verbetering en verbreding van Hoofdplaats haven. Hij vroeg 3. en W. te willen bewerkstelligen dat in de toekomst ook grotere schepen te Hoofdplaat zullen kunnen binnenlopen. De voorzitter meende dat deze havenkwestie nog in een te pril stadium van voorbereiding is, om hierover al nadere mede delingen te kunnen doen. Gent werd gegraven) tijdens haar eerste vaart op dit kanaal. Kandidaatsexamen eiviel ingenieur Aan de Technische Hoogeschool te Delft is geslaagd voor het kan didaatsexamen civiel ingenieur onze stadgenoot de heer A. P. Vernimmen. Concert Muziekschool. Met medewerking van de werk groep iTerneuzen van de Z. V. U. me graag haar medewerking hieraan geeft, organiseert de Stichting Terneuzense Muziek school een concert waarvan de uitvoering zal plaats hebcen op donderdag 21 dec. a.s., 's avonds om 8 uur in de tekenzaal van het Petrus Hondius Lyceum. Het bijzonaere aan dit concert is dat het wordt uitgevoerd door docenten van de Terneuzense Muziekschool. De medewerkenden zijn mevr. E. Lemvaux, solo-zang, mevr. T. Breijdeis, cello, en de heren H. v. d. Vliet, dwarsfluit, J. Wisse ar. en Jr., respectievelijk viool en cello, M. Breijdeis, klarinet, en J. Dekker, piano. Een rijk gescnakeerd en zorg vuldig gekozen programma is samengesteld. Het bestaat uit werken van J. Loeillet, (Muck, Mozart, Pijper, Brahms, Schu- oert en Bacti. Niet alleen de ouders van de leerlingen der 'Terneuzense Mu ziekschool, ook vele andere be langstellenden zullen hopelijk dit concert bij willen wonen. voor een beetje benzine en een mini mum aan andere kosten. Wat 'n gemak zo'n „werkezel" voor Uw zaak! maar invullen, aldus de heer Geuze. Over het Landbouw-Econo- mische Instituut (L.E.I.) zei ir. Geuze, dat dit in boerenogen een onmisbaar kwaad dreigt te gaan vervullen. De prijsver onderstellingen, die het L.E.I. voor een voorcalculatie van be drijfskosten en -opbrengsten maakt, liggen zover van de wer kelijkheid af, dat de betrokke nen kopschuw worden. Ir. Geuze meende verder, dat de Nederlandse boerenstand een I beter akkerbouwklimaat behoeft. I Ontevreden was hij over de wei gering van de minister van Landbouw om te komen tot wat hij noemde een verantwoorde koolzaadteelt in Nederland. (Het Landbouwschap had de minister buitenland. Het levensniveau gevraagd een garantieprijs in te hoeft niet hetzelfde te zijn, in stellen van. koolzaad, dat dan gaat het om hetzelfde gebruikt zou worden als grond- De Zeeuwse Landbouwmaat - schappij hield maandagmiddag in Middelburg haar algemene vergadering. In zijn openingsrede maakte de voorzitter, ir. M. A. Geuze, een vergelijking tussen de si tuatie van de onderontwikkelde) landen in de wereld, die ondanks financiële steun en technische iiirni/rvri hijstand steeds verder in wei- li W VYlKKtttL.. .vaart achterop raken bij de ge- industrialiseerde landen, en de De hele dag voor U in de weer. Al Uw situatie der probleemgebieden kleine transport (tot 300 kg per keer) in ons eigen ]a'n(1 Het gaat op het Nederlandse platteland om onverharde we gen, om gebrek aan waterlei- ling en elektriciteit, om krot ruiming net zo goed als in het wezen DE VOLAUTOMATISCHE DAF PICK-UP stof voor margarine - Red. A.N.P.). Dat kort na die weigering de margarineprijs met een cent probleem. In zijn bespreking van de land bouwpolitiek maakte ir. Geuze Vlakke laadvloer 1.17 x 1.42 m, nuttig een indeling in prijsbeleid. Struc- o laadvermogen laadbak 300 kg. Lever- tuurbeleid en internationaal be- werd verlaagd heeft de "hele"a»- baar met öOO cc - 22 pk of 750 cc-jeid. Hij vond dat minister Ma- rarische wereld buitengewoon niet huif (tegen" meerprijs .'^eng ^nntliikX/een^nieu" 1 0I^eBaam .ingedaan Als „==.1 II,., bedriif met de DAF kennelijk naar een nieu- men de margarineprijs niet ver- oeorji mei ue umt we lljn voor het prijSbeleid laagd had, had deze koolzaad dat tevens produktiebeleid is verbouw zonder financiële na- heeft lopen zoeken. De lange delen tot stand kunnen komen. Vanaf mP W B Ikt. duur van dit zoeken maakte de lijn voor d'e boeren niet duide lijker. af fabriek incl. verwarming. 140 dealers in Nederland. De Voorzitter deelde mede, dat het dagelijks bestuur tijdens de MSfflHHHffl COUPON HHHHSfflS bestuursvergadering, die aan de- vaart in Uw Pick-Up! I Stuur mij zonder enige verplichting uitvoe rige inlichtingen over de DAF-Plck-Up. Naam: Straat: Plaats: In open envelop zenden aan: daf - c Eindhoven. Frankeren als drukwerk. S DRF 7^-ry r i c~r-m rv f- i r 'a algemene vergadering vooraf ging, zich ernstig heeft bezig ge- nouden met het in het leven roe pen van een bietencontigentering. in verband met de huidige on zekerheid over de E.E.G. wii men nog niet tot een contigenterings- regeling overgaan. Men acht het thans niet verstandig beperken de maatregelen in te voeren, PICK-UP Ir. Geuze zette uiteen, dat een bietencontigentering noodzakelijk is cioor de jaarlijkse grote over schotten. In 1960 bedroeg dit 170.000 ton boven de nationale Ruzie in een café. Tijdens een woordenwisseling in het café van de heer Bracke, werd één der bezoekers zó nij dig. aat ïuj mei een Dierg.as sloeg naar de heer F. B. uit .tueivliet. Met een gapende van ooorne'S automobielfabriek n.v.consumptie van 480.000 ton. EINDHOVEN TEL. 04900-62062 loterij, welke gehouden werd ter ondersteuning van de kas dei- vereniging. Kapitale landbouwschuur uitgebrand. Zaterdagmiddag te cSigeveeï* half twee ontstond een felle brand in d'e -grote landbouw schuur van de landbouwer M. Dekker aan de Bakkersstraat. De schuur was geheel gevuld met trawe, gerst en stro terwijl zich daarin ook bevonden een nog nieuwe caravan en land bouwwerktuigen, welke niet meer te redden waren. Het in de schuur gestalde vee kon tijdig uit de stal verwijderd hoofdwonde moest de neer B. worden; naar de dienstdoende arts dokter Lievens te IJzendijke vervoerd worden die de hoofdwonde van drie Krammen voorzag, ue on fortuinlijke cafébezoeker kon na de behandeling weer per taxi naar huis gebracht worden. Uitvoering Kunnen." .Willen is Onder leiding van de heer P. Fraanje werd een uitvoering ge geven door de vereniging „Wil len is Kunnen". Dit geschiedde in het parochiehuis en de be langstelling van de zijde van het publiek was groot. Onder de aan wezigen bemerkten we burge meester P. F. van Hootegem, wethouder J. H. Gevaert en pas toor J. Lavrijssen. De heer W. H. Kapsenberg sprak een begroetingswoord, waarna de leden der gymnas tiekvereniging diverse oefenin gen ten beste gaven. Na afloop van het programma vond die trekking plaats van de De brandweer van Oostburg, later versterkt door de brand weer van Wateriandkerkje be gonnen direct met de brand te bestrijden, waarbij gezorgd weid dat de nabij gelegen woning van de familie Dekker geen prooi der vlammen zou worden. Te ongeveer 5 uur was de strijd tegen het vuur gestreden en kon met de nablussing wor den begonnen, die tot 9 uur duurde. De heer Dekker is tegen brand schade verzekerd. Over het ont staan van de brand verkeert men in het onzeker. Er wordt aan kortsluiting gedacht. Uitvoering zang en muziek. In de zaal van hotel „De Zwaan" gaf het dameskoor „Ju liana" zaterdag j.l. in samen werking met de koninklijke mu ziekvereniging „Veronica" haar najaarsconcert. Na een kort openingswoord van de presidente van „Juttana" Overigens kon het grootste ge deelte van dit suikeroverschot nog worden afgezet op de bui tenlandse markt. De oogst 1961 noemde spreker redelijk; de pro- duktic. ligt boven het normale ge middelde. Het suikeroverschot o.d. echter geraamd op 110.000 ion Een bietencontigentering Brabantse ervaring, achtte de voorzitter zeer ingrij-1 pend, doch daartegenover staat, zo meende hij, dat de bietenteelt voor het zuidwestelijk deel van ons land van zeer grote beteke nis is, terwijl men bij de suiker productie voor 1962 rekening moet houden met de deelneming aan deze productie door de nieu we Zuiderzeepolders. In het verband van de zuivel- politiek was de heer Geuze het valorisatiebeleid van de minis ter niet duidelijk. Het ging hem hierbij om de jaarlijkse invoer van 15.000 stuks slachtvee uit Denemarken, de grote concur rent van Nederland op zuivel gebied. Hij vroeg zich af of dit de wijze is waarop men met de melkprijscalculatie, en dus met de bijdrage uit het Landbouw- egalisatiefonds, zo goedkoop mo_ gelijk uitkomt. Voor de consu ment betekent het duurdere melk, voor de boer minder op brengend mestvee, en wat de consument er bij zijn vleesaan kopen vare merkt moet men zelf Ook was ir. Geuze ontevreden over de discriminatie, die de Ne derlandse vlastelers naar zijn mening ondervinden ten opzich te van hun Belgische en Franse collega's, die van hun overheid financiële medewerking of pre- miering krijgen. En voorts meende hij dat 40 procent verplichte bijmenging van Nederlandse tarwe in het brood', in plaats van de 35 pro cent waartoe liet Produktschap Granen Zaden en Peulvruchten besloten heeft, de Nederlandse telers heel wat gescheeld zou hebben. In het ons omringende buitenland zijn de bijmengingen veel hoger. Ir. Geuze herinnerde aan de opmerkingen die de directeur- generaal van de Landbouw, ir. Wellen, onlangs op de algemene vergadering van het K.N.L.C. gemaakt heeft over de toekomst van de Nederlandse graanteelt. Hij zei tot de conclusie te zijn gekomen, dat ir. Wellen, met als achtergrond zijn typisch zich mis schien minder gelukkig heeft «uitgedrukt, in ieder geval be doeld heeft te zeggen, dat de Ne_ derlandse boerenstand het itn de de toekomst in de E.E.G. zeker niet van een uitbreiding van de graanteelt zal moeten hebben. Over het structuurbeleid spre kend zei de heer Geuze, een ex tra financiële regeling voor de administratieve ruilverkaveling nodig te vinden. Onzekerheid bestaat er over het al of niet vervallen op 1 januari 1963 van de wet vervreemding landbouw gronden. Naar verluidt zouden de S.E.R. en het Landbouwschap thans in kleine meerderheid voor verlenging van die wet zijn. In het moeilijke punt van het voorkeursrecht van de pachter bij verkoop is men kennelijk blijven steken. Het rapport van het Land bouwschap „Landbouwpolitiek op langere termijn'' noemde de heer Geuze een verontrustende prediking, die reeds velen heeft werdere achtereenvolgens door de dames van het koor en daarna door d'e leden van „Veronica" beide onder leiding van burge meester H. P. Everwijn, een aan tal nummers ten gehore ge bracht. Hierna gaf de muziekvereni ging „Veronica" een uitgebreid concert dat vanzelfsprekend veel bijval bij de talrijke aanwezigen oogsttt&. Na de pauze was er het ge bruikelijke programma „voor elck wat wils' neel en zang. sprak de heer Geuze over de structuurschade, waarvan in 't bijzonder Schouwen het laatste voorjaar te lijden heeft gehad. „We wachten nog steeds op vol doende hulp voor Schouwen. Het fondsje dat we hebben gesticht en dat nog groeiende is, heeft hier en daar noodgevallen voor lopig wat kunnen opvangen en dat is dan van onze zijde iets", zo zei hij. Ir. H. II. Smeenk sprak over akkerbouwaangelegenheden Tijdens de ochtendvergadering heeft ir. H. H. Smeenk, secreta ris van de hoofdafdeling Akker bouw van het Landbouwschap, gesproken over het onderwerp akkerbouwaangelegenheden. In zijn rede wees hij erop, dat de Nederlandse landbouw Vafi nature een sterke positie in neemt en feitelijk kerngezond is. Deze sterke positie komt ech ter niet tot uiting doordat een vrije markt ontbreekt, zo zei hij. In de akkerbouw heerst thans een gevoel van onrust over de toekomst. Deze onrust wordt in de eerste plaats veroorzaakt door de omschakeling van de bedrijven van een zeer arbeids intensief naar een kapitaalsin- tensier bedrijf. Voorts door de lage prijzen op de wereldmarkt en het Nederlandse prijsbeleid, dat te weinig houvast biedt, waardoor d'e boeren het vertrou wen verliezen in de te maken bedrijfsinvesteringen. Ook de verwikkelingen rond het tot stand komen van een gemeen schappelijke markt in de E. E. G. veroorzaken onrust, aldus spre ker. De heer C. Fhilipse, Kd van Ged. Staten, bepleitte herzie ning' herverkavelingswet De heer C. Philipse, lid van Gedeputeerde Staten, sprak zijn ongerustheid uit over de moge lijkheid, dat de Wet Vervreem ding Landbouwgronden niet wordt verlengd, waardoor hij een enorme stijging van de grondprijzen voorzag. Een stij ging, die, aldus de heer Philip se, door deskundigen op het tweevoudige wordt geschat. Spreker bepleitte een herzie ning van de Herverkavelings wet, ondanks het feit, dat deze wet de laatste maal in 1958 was herzien. Hij wenste een herzie ning ten aanzien van te houden stemmingen voor te herverkave- len gebieden. Met name in het gebied van Stoppeldijk vond hij de regeling verre van bevredi gend omdat van de ruim 2000 stemgerechtigden er slechts 300 opkwamen .waardoor een nood zakelijke herverkaveling in het gedrang komt. BE MIDDAGVERGADERING Dr. W. H. van den Berge be sprak de lielastingdruk en be- lastingpoütïek Tijdens de middagvergadering sprak de Staatssecretaris van Financiën, dr. W. H. van den Berge, over belastingdruk en belastingpolitiek. Spreker maakte een vergelij king met de belastingdlruk Sri andere landen. In 1957 stond Eh- wakker geschud en als zodanig 1 geland daarbij aan de top met goed gewerkt heeft. Zonder 28% procent van het nationale Landbouwschap zou het land bouwbedrijfsleven niet veel meer hebben dan één been om op te staan. Tegen het slot van zijn rede inkomen. België was het laagste met 20 procent en Nederland behoorde met zijn 25% procent tot de middengroep, zo zei hij. SCHAATSEN OORZAAK VAN ONGEVAL De ijspret, die maandag in Friesland hoogtij vierde op de overstroomde landerijen, o.a. van muziek, to- J rond Leeuwarden, is op indirek- te wijze oorzaak geweest van Een gezellig bal was tenslotte een verkeersongeval op de Gro- het einde van de avond. I ninger straatweg, even buiten de 174. Terwijl Eric en Merwig nog niet begrijpend deze nieuwe ontwikkeling van de toestand po gen te verwerken, treden ook Svein en Axe met enkele Fran- ken-hoofdmannen de tent binnen. „Dit wordt al te dol," gromt de lange Sakser, „die glibberige Ro mein heeft het een of ander duis ter plan in zijn hoofd, wat ik je brom." „Weet iemand de reden van deze daad?" vraagt Merwig, „dit kon wel eens op een bloedbad uitlopen, de Alanen „Die gluiperd van een Aëtius heeft bekend gemaakt, dat hij Sangibanus niets zal doen, zolang de Alanen zich koest houden," klinkt Erwin's stem trillend van verontwaardiging. „Maar het zal me benieuwen of de Alanen zich koest houden." „Zo houden zich koest," geeft een kalme stem achter hen ten antwoord. En als allen zich omdraaien, zien ze enkele Romeinse soldaten onbewogen in de tentopening staan. Er valt een diepe stilte. Waaar- om heeft de edele Aëtius de Ala nen gevangen genomen?"' vraagt Eric dan zo kalm mogelijk. „Ons is geen reden bekend," geeft een der Romeinen terug. „Sangibanus' houding was nogal opstandig, naar ik hoorde. Moge lijk is dat de reden." Eric verbleekt en doet een snel le stap naar voren, als hij achter de Romeinen de donkere, van woede vertrokken gezichten van enkele Alanen ontdekt. Maar er gebeurt niets als deze geluidloos dc tent binnentreden. „De edele Aëtius laat u, koning der Franken groeten," zegt de sol daat onverstoorbaar, „en nodigt u uit ons te volgen Om gezamenlijk een bespreking te houden." „In het Romeinse kamp zeker," gromt Svein dreigend. De soldaat knikt koel. „Als je gaat, ben je een idioot," fluistert Eric, maar zo duidelijk, dat de Romeinen het verstaan kunnen. Merwig denkt na, wenkt dan Eric en één zijner aanvoerders en hen terzijde nemend, fluistert hij: „Een weigering zou de toestand slechts verergeren. Ik móét gaan. Neemt Aëtius ook mij gevangen, bekommer je dan niet meer om mij, maar hak erop in." Dan wendt hij zich trots tot de wachtende soldaten. „Ga mij voor," gebiedt hij en in een be klemmende stilte nagestaard door allen, schrijdt Merwig, koning der Franken, bedaard tussen de Ro meinen naar buiten. van een met kaas beladen com binatie, de 20-jarige heer J. A. Bakker uit Dokkum, liet maan dagmiddag, terwijl hij in de rich ting Leeuwarden reed, zijn blik ken dwalen over het tafereel ter, zijde van de rijksweg, waar hon derden schoolkinderen, die vrij van school hadden gekregen, aan het schaatsen waren. De vrachtauto week daardoor teveel naar rechts uit en reed tegen een van de langs de weg geparkeerde personenauto's. Na deze botsing reeds de uit zijn koers geraakte vrachtauto nog tegen twee bomen op, die bei den omvielen. De ravage was zeer groot. Van de personenauto bleef slechts 'n vormeloos wrak over. De motor van de auto lag meters verder. De vrachtauto werd eveneens geheel vernield. De weg lag bezaaid met wrak hout en kaas. Door deze ravage ontstonden er ernstige verkeersopstoppin gen. Het duurde enkele uren. voordat de weg weer geheel vrij was voor het verkeer. De be stuurder van de vrachtauto, die ernstig gewond werd, is opgeno men in het diaconessen zieken huis te Leeuwarden. DOOR HET IJS GEZAKT EN VERDRONKEN De heer J. Kern uit Gronin gen is maandag tijdens het schaatsen op ondergelopen lat™ nabiji het Noorc')Willemskanaal iin de gemeente Eelde door het ijs gezakt en verdronken. Een burgwachter in de nabijheid trachtte hem nog te waarschu wen voor dat gedeelte van het ijs, omdat het zondag nog een wak was, maar de Groninger heeft hem waarschijnlijk niet kunnen horen. EERSTE Vogelwaarde HooidplEiatWa SehoondijkeIJ ze RES. EERS1 Oostburg 2Cc Zeel. Sport 3Tc Luctor 2Zeelan TWEEDE Walcheren 2I Jong AmbonVoj DERDE Uzendijke 2B Hoofdplaat 2Wi DERDE Hontenisse3 Alle overige wc afgelast. Tern. Boys- Het is zaterc verdiende over den voor de Bc revanche namen diek geleden nee Nadat de goea rechter het begii geven werd dire van doelman P diek onder vuur Reeds na 10 m Kraker na een tussen Van Dixh ber een mooie k dan een corner Hierna kopte een voorzet va Jonge net over. De Boys bleve: doelpunten kwaï de sporadische len was het steec kalm en beheers ter bleef. Met steeds Tern. Boys konc rechter half tim Na de rust zet op de aanval van de halfspele neiissen werd dc onder zware dr De enige Smc gevaarlijk was, Van der Ree, di back J. Hamel mistastte een pi Getroffen door d ken van medel betoond na het van onze geli Vader, Behuwd- vadcr GERARDUS KC betuigen wij Ijjke dank. Uit aller n ul kouwijz: Terneuzen, dece Krediet tot 4 aankoop meubel textiel. Vraagt der. Discrete en zeer lage a Postbus 1083, KOOPT EE Wij nebbei waaronder DRU JAN EM BECI LINC NOORDST Leve Vakk 3K8SKK8500ÖCK Ons prima SCHOUDE Mals MAG of FIJI DOORREG VET GEZC VERSE LE Telefoon 2- Vi««WlTWiWUI|l|iU|l!!|l|!|

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2