UIT DE PROVINCIE Wie adverteert een moord N0VITA NECCH JULI/ jaarmarkt te Axel Handschoenen Jaarvergadering Coöp. Aan- en Verkoopvereniging „Oost Zeeuwsch-Vlaanderen Fa G. MARSILJE Z SUPERNON Fa. Stoffe! Risseeu Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 15 december 19öi TERNEUZEN OOSTBURG STOPPELDIJK SLUIS Luciafeest in Amsterdam BLIKJES MIST TE KOOP „MEER FLUORIDE IN DRINKWATER" Wilde staking in Belgische kolenmijn NEDERLANDER IN KATANGA VERDWENEN Vrijdag 15 december Weekend Reklame 250 ct. 200 ct 200 ct. >'180 ct. 45 Ct. 60 ct Gemeenteraad. In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeente raad werd behandeld de vaststel ling van de gemeentebegroting 1962. Na het houden van algemene beschouwingen door de verschil lende fracties en uitvoerige be antwoording door de voorzitter en beide wethouders en gehou den re- en duplieken, werden na artikelsgewijze behandeling van deze begroting en die van het woning- en grondbedrijf en de dienst voor maatschappelijke zorg, de begrotingen zonder hoof delijke stemming vastgesteld. Het eindcijfer van de gewone dienst der gemeentebegroting geeft in uitgaven aan een bedrag van 5.775.569. Het nadelig saldo van de ge wone dienst bedraagt 130.945. Adventsamenkomst van de Herv. Vrouwengroepen in W. Zeeuws-Vlua nderen. Woensdagmiddag hielden de Hervormde Vrouwengroepen in West Zeeuws-Vlaanderen hun Ad- ventsamenkomst in het Her vormd Kerkcentrum te Oost burg. De gehele samenkomst stond onder leiding van de Kring- presidente mevr. Brinkman uit Schoondijke, die tevens de litur gie verzorgde. Aan deze goed samengestelde liturgie werd medewerking ver leend door mevr. Eighendaal, mevr. Almekinders, mevr. Hou- dersteijn, allen te Zuidzande, mevr. Vinke te Hoofdplaat, mevr. Hugo van Dalen te Oostburg en de leidster mevr. Brinkman uit Schoondijke. Mevr. Evenhuis te Biervliet verzorgde een mooie Kerstvertel ling, waarna de vrouwenvereni ging van Biervliet enkele Kerst liederen zong. Mevr. Leenhouts te Sluis, hield een tweetal declamaties over Advent en het Kerstfeest. De vrouwenvereniging van Oostburg verzorgde het mooie Kerstspel naar het bijbelse tafe reel „Ruth. de Moabitische". De inleiding en het slot wer den verzorgd door mevr. Brink man die alle medewerksters nog maals dankte voor hun mede werking en haar tevredenheid betuigde over deze goed geslaag de middag. 5? Onder voorzitterschap van de heer F. DekkerDekker hield de Coöp. Aan- en Verkoopvereni ging „Oost Zeeuwsch-Vlaande- ren" G. A. te Terneuzen dinsdag haar 32e jaarlijkse algemene ver- gareing in hotel „Rotterdam". Na het openingswoord van de voorzitter, waarin hij de aanwe zigen hartelijk welkom heette en de voornaamste gebeurtenissen uit het afgelopen jaar de revue liet passeren, las de secretaris, de heer M. de Bruijne, de notulen van de vorige vergadering. Deze werden ongewijzigd goedgekeurd. Uit het jaarverslag over het boekjaar 1960 61, dat hierna aan de orde kwam, bleek, dat de kwantitatieve omzet vrijwel ge lijk is aan die van het vorige boekjaar, n.l. 16.565.464 kg met een waarde van 4.915.430,26. De directeur, de heer J. .T. Heijgelaar, lichtte vervolgens de overgelegde balans per 30 juni- 1961 met bijbehorende winst- on verliesrekening nader toe. Na voorlezing van het rapport van de Commissie van Toezicht, waaruit bleek, dat boeken en be scheiden in orde waren bevonden, werd de overgelegde rekening ?n verantwoording goedgekeurd en werd besloten het voordelig saldo ad 6.076.48, welke saldo na zeer ruime afschrijvingen op roeren de en onroerende goederen werd verkregen, toe te voegen aan het reservefonds, welk fonds daar mede stijgt tot 193.631.97. Bij de bestuursverkiezing wer den de beide aftredende heren P. DielemanRiemens te Ter. neuzen en W. J. Dielemanv. c. Panne te Sluiskil met grote meerderheid van stemmen her- kozen. In de plaats van de heer M. de Bruijne, die zich niet meer her kiesbaar stelde, werd tot be stuurslid gekozen de heer K. G. Tollenaar te Hoek. Tot lid van de Commissie van Toezicht weid wegens aftreding van de heer D. Dekkerde Kra ker, benoemd de heer D. Dekker van Hoeve te Zaamslag. Vervolgens richtte de voorzit ter zich in hartelijke bewoordin gen tot de heer M. de Bruijne, die gedurende 27 jaren lid ge weest is van het bestuur, waar van 11 jaren als secretaris. Wij danken u hartelijk, aldus de voorzitter, voor het zeer veie werk dat u in al die jaren voor onze vereniging hebt verric.it, voor de wijze waarop u dat hebt gedaan en voor de zeer prettige verstandhouding, waarin wij met li hebben mogen samenwerken. Hij sprak tenslotte de hoop uit, dat de heer De Bruijne nog vele jaren getuige zou mogen zijn van de groei en bloei der vereniging. Hierna stelde de voorzitter aan de orde het voorstel van het be stuur tot uitbreiding van het be drijf aan de Axelse-'Sassing, zulks als gevolg van de ophef fing van het bedrijf aan de Noor delijke Kanaalhaven te Terneu zen. Dit uitbreidingsplan omvat: laagbouwsilo met een opslag capaciteit van ca 2.500 ton, waar. mede de totale opslagcapaciteit voor granen ruim 7000 ton be draagt en de innamecapaciteit ca 90 ton per uur. Vervolgens een zaai/.aadloods, voor opslag van zaaigranen, peulvruchten en fijne zaden met een opslagcapaciteit van ruim 2000 ton. In deze loods zal een nieuw droogsysteem worden toegepast en het intern transport worden gemechaniseerd. Tenslotte omvat dit plan nog een magazijn voor andere goede ren, welke de vereniging verhan delt, met een vloeroppervlak van ruim 1700 m'-. De voorzitter lichtte dit plan nader toe en de directeur vér strekte technische bijzonderhe den. alsmede gegevens omtrent financiering en exploitatie van dit plan. Na bespreking en beantwoor ding van enige vragen werd het bestuursvoorstel met algemene stemmen aangenomen en mach tiging verleend tot het aangaan van de voorgestelde leningen. De heer J. H. Blank, inspecteur van het Centraal Bureau te Rot terdam, hield hierna een toe spraak, waarin hij allereerst stil stond bij de betekenis van het akkoord, gesloten tussen Montc- eatini en Delta-Chemie en in de tweede plaats wees op de grote risico's, verbonden aan de graan- bewaring op de boerderij, gelet op de kwaliteitseisen, welke aan brouwgerst worden gesteld en bij voorgtaande E. E. G.-ontwikke. ling ook aan tarwe zullen worden gesteld. De voorzitter sloot onder dankzegging hierna de ver gadering, welke door ca 175 personen werd bijgewoond. Hierna werd een gezamenlijke maaltijd gebruikt. Filmavond „Herwonnen Levenskracht". De filmavond van het plaatse lijke comité „Herwonnen Levens kracht" trok veel belangstelling. Aan het begin van deze avond gaf de voorzitter van het comité, de heer E. Vink, nog eens de doel stellingen van ..Herwonnen Le venskracht" weer en hij vroeg daarna speciaal de aandacht voor de donateursactie. Spreker wees voorts op de vele activiteiten die het comité dit jaar ontwikkeld heeft, zoals de dansavond, de grote schieting in samenwerking met Santos, de actie bij de bonnenverzilvering in de bouwvakvakantie, die allen successen zijn geworden. Een speciaal woord van dank richtte de heer Vink aan 't adres van mej. J. Mangnus, die gedu rende 12'2 jaar als propagandis te haar beste krachten in dienst van „Herwonnen Levenskracht" heeft gesteld. De districtsbestuurdcr van de K. A. B„ de heer J. van de Voor de. onderstreepte in zijn toe spraak nog eens verschillende punten en hij huldigde tot slot mej. Mangnus namens 't hoofd bestuur, door het uitreiken van de zilveren speld van „Hervormd Levenskracht". Hierna volgde 'n boeiend film programma met als hoofdnum mer de spannende en ontroeren de film „Om het leven van een kind". •-* De West Filmavond Vogelbcscher- mingswacht. Vogelbeschermingswacht Zeeuws-Vlaanderen beleg- In liet Minerva-paviljoen in Am sterdam is het Lucialeest van de Zweeds-Nederlandse vereniging gehouden. Hoogtepunt was de intocht van de Luciakonlngin, de 17-jarige Henrietta Vriesendorp uit Aerdenhout. Haar moeder (links) en mevr. A. M. Garrer uit Haarlem ontstaken de kaar senkroon. de in hotol „Balmoral" een film avond waarvoor erg veel belang stelling bestond. Vóór de pauze werden enige zwart-wit films vertoond en daar na een mooie kleurenfilm, waar in opnamen uit de Braakman voorkwamen. Het gesproken woord werd verzorgd door de heer F. Seghers uit Turnhout, algemeen voorzit ter van de Belgische Vogelbe schermingswacht „De Wiele waal". He winkelsluiting. Ook in 1962 zullen de winkels in Sluis iedere avond en ook op de zondagen tot tien uur geopend zijn. De gemeenteraad van Sluis heeft zich gisteravond n.l. uitge sproken voor een bestendiging van de huidige regeling, die vel band houdt met een intensief vreemdelingenverkeer ter plaat se. Het advies van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Terneu zen, waarin een afwijking van de bestaande regeling werd bepleit, werd niet opgevolgd. Het door de raad genomen besluit is over eenkomstig een meerderheid on der de plaatselijke middenstand, zo is uit een enquête gebleken. Een kleine Amerikaanse firma heeft donderdag gezegd zeer goede zaken te doen met do ver koop van blikjes met echte Lon- dense mist. De firma wordt gé- dreven door twee Amerikaanse meisjes van de Amerikaanse luchtmachtbasis te Ruislip bij Londen. Zij zijn op dit idee geko men nadat zij een blik „frisse lucht" uit Wisconsin van een vriend hadden ontvangen. Tot nu toe hebben zij 8000 blikjes mist tegen 2'2 shilling per stuk verkocht, voornamelijk aan naar huis terugkerende Amerikanen. Zij zeggen erbij dat het blikje in strikte duisternis geopend moet worden. „Het is echte wilde mist. bij Hyde Park opgevangen", beweren zij. ZIEKENFONDSPREMIE VOOR BEJAARDEN. Bij Kon. besluit is voor 1962 de premie van de ziekenfonds verzekering voor bejaarden be paald op 1,01 per week voor de verzekerden met een inkomen van niet meer dan 2790 per jaar en op 2,02 per week voor de verzekerden met een jaar lijks inkomen van meer dan 2790, maar ook niet meer dan 3800. De minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, heeft het ad vies van de Gezondheidsraad ge volgd en zich voorstander ver klaard van de fluoridering van drinkwater, zo heeft de direc teur-generaal van de Volksge zondheid, prof. dr. P. Munten dam, gistermiddag op een pers conferentie ter gelegenheid van de uitgifte van een voorlichtings boekje door de Commissie Voor lichting Fluoridering Drinkwa ter medegedeeld. Hij voegde daaraan toe dat de gehele nationale en internatio nale deskundige wereld van ge- zondheidsautoritciten, zoals de wereldgezondheidsorganisatie, U. S. Health Service, geneeskun digen en tandartsen (Maat schappij voor Tandheelkunde) de fluoridering van drinkwater warm aanbeveelt. Er van uit gaande, aldus prof. Muntendam, dat, zoals het rapport van de Gezondheidsraad ook aangeeft, de invoering van deze preven tieve maatregel gedragen moet worden door de consument zelf, door het Nederlandse volk, heeft de minister de weg ge kozen van de voorlichting door de centrale overheid, opdat ge meenten en waterleidingbedrij ven de materie kennen, waar over zij te beslissen hebben. Hij zeide voorts dat men rus- lig zijn bezwaren kenbaar zou kunnen maken. Wat niet aan vaard wordt is de demagogische betoogtrant van niet-deskundi- gen, die, zoals hij zeide „wij ieder oordeel over de weten schappelijke onderzoekmetho- diek in de geneeskunde en over de resultaten hiervan ontzeg gen". Prof. Muntendam sprak na drukkelijk over caries als een ziekte, die tenminste 95 procent van de bevolking vaak zeer pijn lijk treft, een ziekte die zeer grote socio-economische quenties heeft. „Het is onverant woord in het algemeen belang een preventie na te laten die in zo belangrijke mate het op treden van een volksziekte kan voorkomen". Ter persconferentie deelde een lid van de commissie nog mede. dat in het algemeen de waterfluoridering noch aan de financiële noch aan de techni sche kant belangrijke problemen conse- zal opleveren. De weer traditionele jaarmarkt is een succes geworden. De aanvoer was goea en de handel levendig. De voorzitter van het Jaar marktcomité, de heer W. Kos ter, opende de marki met het uit spreken van een algemene ver welkoming, waaraan wij ontle nen. In het bijzonder gold dit welkomstwoord de beide wethou ders, de heren De Putter en IJse- beart en de gemeente-secretaris baert en do gemeente-secretaris de heer v. d. Bosse. De voorzitter deelde mede dat burgemeester van Dijke verhin derd was om bij deze opening aanwezig te zijn, daar op dit uur een voor de gemeente Axel be langrijke bespreking plaatsNond. Voorts richtte hij een speciaal welkomstwoord lot de aanwezige pers en vakpers. „Het weideseizoen van 1961 is weer zo goed ais afgesloten en als markering hiervan past onzé jaarmarkt bijzonder goed. Deze markt vormt immers als het ware de bekroning, het eind- festijn van een periode, die benut is om tot goed mogelijke resulta ten van de vetweiderij te gera ken. De laatste transacties van een gehele cyclus worden afge handeld, het vee vindt zijn defini tieve bestemming en ieder kan zijn balans en verlies en winstrekening gaan opmaken. En zo is deze jaarmarkt gewor den tot een evenement, dat het Land van Axel, daarvan zijn wij overtuigd, niet graag meer zou willen missen. Deze markt, dat is in de loop van zijn bestaan dui delijk gebleken, voldoet in een sterke behoefte, die in heel onze streek wordt gevoeld en het stemt tot grote voldoening dat het be drijfsleven zijn kansen heeft be nut. Door AGATHA CHRISTIE 24) Nadruk verboden. „Ik was juist naar de voor kamer gegaan om de sherry te halen", lichtte Patrick inspec teur Craddock in, „toenSim Salabimalle lichten uitgin gen. Ik draai me om en zie een kerel op de drempel staan, die roept„Steek op je handen 1" Iedereen stomverbaasd of aan het gillenen net toen ik dacht: „Kan ik hem misschien knock-out slaan?", begint de vent te schieten, zakt in elkaar, aat zijn zaklantaarn uit en stonden we weer in het donker. Toen bulderde kolonel Easter- brook met zijn kazernestem zijn eerste commando's: „Licht!", riep hij. Maar mijn sigaretten aansteker weigerde natuurlijk, zoals die dingen altijd doen als het er op aankomt". „Kreeg u de indruk, dat de in dringer in het bijzonder op juf frouw Blacklock heeft gemikt?" „Hoe zou ik dat kunnen weten? Ik zou zo denken, dat hij zijn wapen uitsluitend» voor de lol afschooten toen mis schien gewaar werd, dat hij te ver was gegaan". „En toen op zichzelf heeft ge schoten?" „Best mogelijk. Toen ik zijn gezicht zag. leek hij me wel van het slag, dat zich een ongeluk schrikt van eigen brutaliteit". „Maar u weet zeker, dat u hem nooit eerder heeft gezien?" „Beslist. Nooit eerder". „Dank u, meneer Simmons. Ik moet nu de andere personen, die hier gisteren aanwezig waren, nog een verhoor afnemen. Wel ke volgorde raadt u me?" „Och. onze Phillipa, ik bedoel mevrouw Haymes, werkt op Dayas Hall. De poort vindt u hier vlak tegenover. Daarna zijn de Swettenhams de naaste bu ren. Dat kan iedereen u zó aan wijzen!" VII. ONDER DE AANWEZIGEN 1. Dayas Hall had in de oorlog kennelijk te lijden gehad. Wild gras tierde welig over de vroe gere aspergebedden. Brandnetels en ander onkruid gedijden er in oveivlood. E i stukje npvitn vertoonde reeds tekenen, dai het tot de orde was geroepen. Hier zag Craddock een oude man ".aan, die met een zuur ge zicht op een spade leunde. „Moet u mevrouw Haymes hebben? Heg geen idee waar ze zit. Die houdt er zo haar eigen manieren op na. Vraagt ook geen mens om raad. Ja, zo zijn de jonge vrouwen. Denken dat ze alles weten zodra ze een broek dragen en wel eens op 'n tractor hebben gezeten. Maar hier komt het op tuinieren aan. Dat leer je nu eenmaal niet in een zucht. Tuinieren, zeg ik. dat hebben we hier in de eerste plaats nodig". „Dat ziet er ook wel naar uit", stemde Craddock toe. De oude baas zag hierin een persoonlijke hatelijkheid aan zijn adres. „Nou zal ik je één ding zeggen, meneer, wat dacht u, dat ik als man alleen op zo'n reuzenterrein kan beginnen? Drie man èn een jongen, die hadden we hier vroeger en die waren nodig ook! Nou sta ik er alleen voor. Ik geef het je te doen. Ik werk hier vaak tot acht'uur 's avonds. Acht uur, hoort u?" „Waar werk je dan bij? Een petroleumlamp?" „Natuurlijk bedoel ik niet in deze tijd van 't jaar! Natuurlijk heb ik het over de zomermaan den!" „O", antwoordde Craddock ge rustgesteld. „Dan zal ik nu me vrouw Haymes maar eens gaan zoeken". De tuinman toonde zich belang stellend. „Wat moet u van haar? U is van de politie, hè? Gaat zeker over die geschiede nis op Little Paddocks? Gemas kerde overval op een kamer vol mensen! Zoiets zou je vóór de oorlog nooit hebben gehoord. Zeker van al die deserteurs. Des perado's die het platteland af schuimen. Waarom jagen ze daar niet beter achteraan?" „Dat weet ik ook niet", ant woordde Craddock. „Deze over val wordt hier zeker druk be sproken, hè?" „Nou en of! Waar gaat het naar toe, tegenwoordig? «Dat komt nou van de film», zei Ned Barker. Maar Tom Riley zei: «Dat heb je als je al die vreem delingen hier maar laat rond lopen!» En reken maar, die keu kenmeid. die juffrouw Black lock in huis heeft, die weet er vast méér van. Wij houden hier niet van dat slag! En Mariene, hier in de bar, die is er van overtuigd, dat juffrouw Black lock een bom duiten thuis moet hebben. Niet dat je dat aan 'r zien kanze is altijd even eenvoudig gekleed. En die dikke parels aan T hals zijn vals, dat kun je wel zien. Maar gesteld, dat die parels echt zouden zijn.... Ofschoon, dat noemen ze tegenwoordig ..toneelparels", net als vroeger die Parijse dia manten. daar weet mijn vrouw alles van, die is kamenier ge weest vroeger. Je hebt tegen woordig niet veel echte dingen meer. (Wordt vervolgd.) Een jaarmarkt als deze vraagt voor zijn in- en aankleding en zijn gehele entourage veel geld. Wij stellen er dan ook grote prijs op onze dank te mogen uitspre ken aan de gemeentelijke over heid voor de financiële steun die wij bij voortduring mogen genie ten; wij zijn het bedrijfsleven in ruime zin zeer erkentelijk voor zijn loyale medewerking en wij brengen hulde aan de zeer vele particulieren, die onze jaarmarkt een vvaim hart toedragen en daarvan teder jaar blijkt geven. Houdt u zich er allen van over tuigd. dat uw steun door 't jaar marktcomité op hoge prijs wordt gesteld. Verder willen wij graag onze dank betuigen aan de dienst ge meentewerken voor de voortref felijke verzorging van het markt terrein en aan de heer keurings veearts voor zijn veterinaire zor gen hier vandaag besteed, bene vens aan de rijkspolitie voor de handhaving van de goede orde. Tenslotte spreken wij de hoop uit dat ook deze jaarmarkt een hechte schakel zal vormen in de keten van Axelse jaarmarkten en dat u allen hier een prettige dag zult hebben en wat het aller belangrijkste is, goede zaken zult kunnen doen." Bij verhindering van de bur gemeester, wérd door de loco- burgemeestei, de heer M. L. M. IJsebaert, de uitslag van de be kroningen bekend gemaakt en de daaraan verbonden prijzen, wel ke hieronder volgen, uitgereikt. AFDELING FOKVEE. Kalfvaarzen met 4 tanden: le, la en 2e pr. H. en E. Picavet te Westdorpe. Kalfvaarzen met 2 tanden: le pr. H. en E. Picavet, vnd. 1-Jarige runderen: le, 2e en 3e pr. H. en E. Picavet, vnd. Graskalveren (grote): le 2e en 3e pr. H. E. Picavet, vnd. Graskalveren (kleine): le, la en 2e pr. H. en E. Picavet. vnd; 2a en 3e pr. Frima v. d. Veeke te Stop peldijk. Stieren met 2 tanden en meer: le pr. J. Pielers te St. Jansteen. Stieren zonder tanden: le pr. H. en E. Picavet, vnd; 2e en 3e pr. J. Pieters, vnd. Schoonste groep fokvee (min stens 4 stuks)le en 2e pr. H. en E. Picavet, vnd. Kampioen fokvee meer dan 2 x gekalfd: H. en E. Picavet, vnd. AFDELING VETVEE. Vette runderen (4 tanden)le pr. B. Plasschaert en Zoon te Graauw; 2e en 4e pi'. C. Pijferoen te Eede; 3e pr. J. den Hamer, Ter- neuzen-Zaamslag. Vette runderen met 2 tanden: le en 3e pr. W. Vercraye te Aarden burg; 2e pr. H. en E. Picavet, vnd. Ossen met 6 tanden: le pr. R. Blankert te Axel. Ossen met 4 tanden: le pr. C. Ptjferoen, vnd; 2e pr. P. Koene en Zn te Koewacht; 3e pr. Lensen te Middelburg. Ossen zonder tanden: le en 2e pr. W. Vercraye, vnd. Vette koeien: le pr. L. van Dor- selaar te St. Jansteen; 2e pr. Wed. M. de Rcgt te Terneuzen en 3e pr. R. Blankert, vnd. Vette schotten: 3c pr. L. van Dorselaar, vnd. Jongvee bestemd voor de meste- ij: le en 2e pr. H. en E. Picavet, vnd. Schoonste groep vetvee (min sten 1 stuks)C. Pijferoen. vnd. Kampioen vetvee: B. Plas schaert en Zn, vnd. RESTAURATIE OOSTKERK IN MIDDELBURG VOLTOOID De Middelburgse Öostkerk van de Nederlandse Hervormde ge meente is thans gerestaureerd. Gedurende de oorlog werd het oude bedehuis ernstig bescha digd, terwijl ook de tand des tijds op vernietigende wijze aan het gebouw heeft geknaagd. De totale kosten van de restauratie bedroegen 450.000 gulden; daar bij is niet de restauratie van het orgel, welke rond een ton zal bedragen, inbegrepen. In Zwartberg in Belgisch Lim burg, een 15 kilometer ten noor den van Hasselt, zijn woensdag ruim 1800 mijnwerkers in staking gegaan. Zij eisen een- iuemwjaars- premie van 500 Belgische frank 36 gulden diCMeds in an dere Limburgse mijnen is uitbe taald. De actie verliep woensdag zonder incidenten. Drie Rode-Kruisleden. met name Georges Oliver, vertegen woordiger van het Internationale Rode Kruis, en twee van het nationale Katangaanse Rode Kruis, de Belg Vronen en de Nederlander Smeding, zijn sinds woensdag spoorloos. Zij waren woensdagmiddag naar het hoofd, kwartier van de Ver. Naties in Elisabethstad, ongeveer twee kilometer van het stadscentrum, op weg gegaan om aan de ver tegenwoordiger van de Ver. Na ties een korte wapenstilstand te verzoeken om de burgers die in het noordelijke stadsdeel verblij ven cn daar reeds enige dagen zonder water eri licht doorge bracht hebben, vrije doortocht te verlenen. DODELIJK ONGEVAL. Gisteravond is de 80-jarige M. L. te Kaatsheuvel op de provin ciale weg, ter hoogte van café „De Steenbakker" door een per sonenauto gegrepen en daarna door een vrachtauto overreden. De man was op slag dood. BOODSCHAP VAN TSJOMBE AAN KENNEDY. President Tsjombe heeft een boodschap aan president Kenne- dij gezonden over de strijd in Ka- tanga, zo beeft liet Witte Huis donderdag bekend gemaakt. I11 diplomatieke kringen te Washington was men van me ning, dat Tjsombe de president om Amerikaanse interventie voor een bestand heeft gevraagd. Ook zou de Katangaanse president bet. Amerikaanse staatshoofd 0111 bemiddeling in liet Kongolese geschil hebben verzocht. Het Witte Huis heeft meege deeld dat de inhoud van het ant woord van president Kennedy aan Tsjombe op zijn vroegst van ochtend bekend zal worden ge maakt. De president heeft de Ameri- kanse ambassadeur in Leopold- stad, Guillion, instructies gezon den voor een gesprek met Adoe- la. Kampioen os: C. Pijferoen, vnd. AFDELING PAARDEN. 214 jaar: le pr. Jac. van Hoeve te Zaamslag. 4 en 3 jaar: le pr. P. Sujj te St Jansteen. 6 jaar: le pr. P. Suü, vnd. (kam pioen.) 10 jaar en ouder: le pr. Jae. van Hoeve, vnd. le pr. geit, Marlens te Axel. Voor de talrijke bewijzen van medeleven ontvangen bij het overlijden van onze lieve Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader AREND DIELEMAN, betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, J. C DIELEMAN— VAN FRAEIJENHOVE. Terneuzen, december 1961. Kazernestraat 30. A.N.A.B. Othene Inleveren vakantiebonnen tot een bedrag van CO.— zaterdag 16 december van 23 uur. ZATERDAG 16 DEC. Prljskaarting Aanvang 7 uur bij J. P- KLAASSF.N, Oudelandscwcg 49 Terneuzen Architectengezin, 3 kinde ren, zoekt voor onmiddellijk huishoudelijke hulp of kinderverzorgster. Hulp aanwezig. Schrijf aan: T. DE RUCDER, Asscnedc. 500 gram BRAADVLEES 500 gram DOOKR. R.LAPPEN 500 gram HALSCARBONADEN 500 gram VERSE WORST 100 gram GEKOOKTE HAM Weekend Sorti: BOTERHAMWORST GEBRADEN GEHAKT TONGENWORST samen 150 gram Dr. Buijzestr. 15 - Tel. 226 ALS U MODE ZOEKT De wondernaaimachi die alles kan. Deze Supernova Julia is uitgerust met Duomaat èn Mier Electro Regeling Vraagt nadere inlichtingen aart Noordstraat 74 Tel. Terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2