Mr. Stikker verwacht geen oorlog Berlijn over Nog steeds gevechten in Elisabethstad Algemene Kinderbijslagverzekering Minister-conferentie in Parijs begonnen WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN HOOGWATER DINSDAG 12 DECEMBER 1961 18e Jaargang Nr 5471 STRAALJAGER OP NIEUW-GUINEA NEERGESTORT NEDERLANDS SCHIP IN MOEILIJKHEDEN INCIDENT IN CUBA DE VLUCHT UIT OOST-BERLIJN SLACHTOFFERS VAN VAN HET SLECHTE WEER. Practïsch geschenk" vooraanstaande Moeders MILITAIR TOESTEL NEERGESTORT Tweede Kamer Minister Veldkamp stelt bij ver werping van het wetsontwerp zijn portefeuille beschikbaar LAOS Belgische vluchtelingen uit Katanga Frankerine Mi abonnement- Temetter Directeur-Hoofdredaeteui i van de -Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswa] Telefoon 2073 VRIJE Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per maand 2,— per week 48 et. kwartaal; per Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 ct; minimum per advertentie ƒ2,40. Rubriek Kleine Advertenties (géén handel» advertenties): 5 regels ƒ1,10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Mr. D. U. Stikker, de Neder landse secretaris-generaal van de NAVO, heeft maandag in Parijs als zijn mening uitgesproken, dat de erisis om Berlijn niet tot oor log zal leiden. Mr. Stikker, die het woord voerde bij het begin van de winterzitting van het par lement der West-Europese Unie. verklaarde, dat de wereld een periode van acuut gevaar door maakt, waarin een enkele ver keerde stap onberekenbare ge volgen kan hebben. Er zijn ech ter ook duidelijk tekenen, zo zei hij, dat men in Moskou beseft, dat de zaken niet voorbij een be paald punt kunnen worden ge dreven, omdat een kernoorlog ook voor de Sowjet-Unie te grote risico's zou opleveren. Mr. Stikker geloofde, dat een redelijke regeling inzake Eerlijn kan worden bereikt, als het Wes ten maar eensgezind blijft en onderhanlde vanuit hun positie van kracht. De enige uitweg is een modus vivendi, zo zei hij, die Maandagmorgen is een Hun- ter straaljager van de Kon. Luchtmacht bij de start van het vliegveld Mokmer in Biak in moeilijkheden geraakt. De Hun- ter vloog van de baan en kwam in de berm terecht. De piloot bleef ongedeerd maar het toestel werd vernield. Het toestel werd gevlogen door kapitein-vlieger W. A. Janssen. Het Britse schip ..Bittern" heeft gisteravond om 11 uur aan het Engelse kuststation Anglesey ge meld, noodseinen te hebben op gevangen van een Nederlands schip, waarvan de naam niet ver staan is. Deze Nederlandse kust vaarder zou zich in de Ierse Zee bevinden op ongeveer tien mijl ten noorden van South Bishob Rock. De kustvaarder, die machi- nesehade zou hebben, heeft drin gend om assistentie gevraagd. Ben ander Brits schip, de „In feriority" en een sleepboot, de Argus", zouden naar het Neder landse schip onderweg zijn. Bij een incident vóór de ambas sade van Ecuador in Havana zijn 3 personen gedood en 4 gewond, zo heeft radio Havana hekend ge maakt. Volgens de radio is een aanval op de ambassade verijdeld. Van zaterdagavond tot maan dagmorgen hebben zich vijftien vluchtelingen uit Oost-Berlijn bij de Westberlijnse politie gemeld. Onder hen bevonden zich drie leden van de Oostberlijnse grens bewaking en een verkeersagent. Vermoedelijk is één Oost-Ber- lijner op de vlucht naar de vrij heid omgekomen. In de nacht van zondag op maandag zocht een bootje met Oostberlijnse po litie de rivier de Spree af, waar deze door de Britse sector stroomt, in de buurt van het m Oost-Berlijn gelegen voormalige rijksdaggebouw. Na anderhalf uur zoeken werd een drenkeling opgevist, die vermoedelijk al dood was en tijdens de vlucht naar West-Berlijn was omge komen. In de Verenigde Staten zijn tot dusver als gevolg van het slechte weer vijfendertig mensen omge komen. De meesten van hen waren het slachtoffer van ver keersongelukken, veroorzaakt door sneeuw en ijzel. ai^k Stac' ®rewt°n- in zuidelijk Alabama, werd door een tornado SO: often, waardoor twee men- gewond werden ons de tijd geeft om een meer permanente regeling voor het gehele Duitse vraagstuk te cerei- Ken. Zo'n regeling zal er toch eens moeten komen. Hij voegde hier evenwel aan toe, dat net Westen bij onderhandelingen over Berlijn maar weinig speel ruimte heeft en dat een modus vivendi, die het vertrouwen van de Berlijners in hun toekomst zou ondermijnen, zal neerkomen op een „doodvonnis op termijn". Mr. Stikker aarschuwde voorts, dat Berlijn niet het enige punt is, waar de Sowjet-Unie het Westen bedreigt. De Kussen pro beren overal ter wereld de Wes telijke positie te ondermijnen. Zij zijn erop uit van de Atlantische gemeenschap een „eiland'' te maken, omringd door vijandige ot niet vriendschappelijk gezinde landen in Azië, Afrika en Zuil- Amerika. De NAVO-landen zullen hier een globale politiek tegenover moeten stellen. Het probleem is echter, dat Chroesjtsjefs politiek heen en weer zwaait tussen de felst mogelijke koude oorlog en vreedzame coëxistentie. Het Wes ten is niet altijd in staat deze wijzigingen snel te volgen. Bo vendien staan de Westelijke mogendheden voor de moeilijk heid, dat elk vriendschappelijk gebaar van de heer Chroesjtsjef zijn weerslag kan hehben op de bereidheid van de Westelijke vol ken om de zware defensielast te blijven dragen en zonodig nog te vergroten. Want als wij oorlog willen voorkomen, aldus de heer Stik ker, zullen wij altijd en op elk ogenblik zo sterk moeten zijn, dat Rusland niet redelijkerwijze kan hopen te kunnen aanvallen zonder zelf het risico te lopen vernietigd te worden. Dat bete kent, dat wij nooit mogen toe staan, dat onze militaire kracht zakt beneden het peil van het communistische blok. De plannen Voor jüawere poli tieke samenwerking van de zes landen der Europese gemeen schappen waren voor mr. Stik ker voorts aanleiding om te wij zen op het feit, dat de vijftien NAVO-landen, ondanks hun zeer verschillende mentaliteit en tra ditie, erin geslaagd zijn een stel sel van wekelijks politieke over leg in de permanente Navo-raad op te bouwen, wat in de geschie denis der internationale organi satie werkelijk uniek mag heten. Hoe waardevol politieke samen werking in kleinere groepen (bij voorbeeld in de E.E.G. of in de W.E.U.) ook zou kunnen zijn, men zou daarbij toc-h nooit het belang van de politieke samen werking in de NAVO uit het oog mogen verliezen. De voorzitter van het parle ment der Westeuropese Unie, de Franse socialist Arthur Conté, heeft in zijn rede waarmee hij de vergadering opende, hier ook reeds op gezinspeeld. Na de wens uitgesproken te hebben, dat de onderhandelingen ovet- aanslui ting van Engeland bij de E.E.G. spoedig tot resultaat zou leiden, verklaarde hij, dat het verster ken van de Europese samenwer king gepaard moet gaan met een versterking en verdieping van de samenwerking in Atlantisch verband. Ook hij legde voorts de nadruk op de noodzaak van Wes telijke eenheid ten aanzien van de kwestie Berlijn, die deze week niet alleen in het parement van de West-Europese Unie, maar ook in de NAVO-ministerraad en in het onderlinge overleg met Engeland, Frankrijk en West- Duitsland in de Franse hoofdstad een der voornaamste punten van overleg zal zijn. Conté meende, dat er in de afgelopen weken teveel verschillende meningen in de Westelijke hoofdsteden ten aanzien van deze kwestie zijn ge uit. (Advertentie.) (Advertentie) Een F-84-F-Thunderstreak van de vliegbasis Eindhoven, die terugkeerde van een navigatie- oefenvlucht, is neergestort. Het toestel kreeg dicht bij de basis motormoeilijkheden; de vlieger kon het toestel niet meer landen en heeft het toen op 1000 voet door middel van de schietstoel verlaten. Hij kwarri per parachu te veilig op de grond. Het toestel is nabij het kanaal te Son neergestort. De piloot, de 24-jarige ongehuwde sergeant vlieger P. M. de Zeeuw uit Over- schie, kwam veilig te Gerwen aan de grond. Op 1400 voet kreeg zijn toestel een „Flame Out" (motorstoring) Hij vloog toen even ten oosten van het plaatsje Son bij Eind hoven en zette koers naar de vliegbasis. Direct na het consta teren van het mankement richt te hij de straaljager op een stuk onbebouwd terrein. Op 900 voet hoogte gekomen maakte hij ge bruik van de schietstoel, zweefde net over een hoogspanningskabel en kwam in een sloot terecht, tot zijn middel in het water. Zijn parachute ving een sterke wind stoot, tengevolge waarvan de vlieger uit het water werd ge heven en op een droog stuk land terecht kwam. Nadat hij zich van zijn parachute had ontdaan, meldde hij zich bij een woonhuis, dat niet ver van zijn landings plaats lag. Als gevolg van dichte mist MwV,°ncJaK °P het vliegveld Mewiia bij New York geduren- staakteVren alle vluchten ge- knmon'a fn twintigtal binnen tui",.n ans"Atlantische vlieg- velri "joe-st naar andere vlieg- trmi 0!"Jtl''len, °-m- naar Mon- n u ®ormuda-eilanden. in rL J vlie£veld van Halifax, van,/1' m°esten in de nacht straa]vlb^g -°P maanda" zeven blijven - °P- - d° grond K. L. M, waaronder één van de Elisabethstad is maandag op- euw door mortieren van de V. N.-troepen beschoten. In het Prins Leopold-ziekenhuis bevon den zich 125 gewonden, van wie tachtig burgers en in het Elisa- beth-ziekenhuis 70 gewonden, on der wie veertig burgers. Zondag avond is een Ethiopische V. N.- soldaat gesneuveld en eerder tij dens het weekeinde werd een Ier se V. N.-militair door een gra naat gedood. Volgens de Katangaanse rege ring hebben zondag twee Zweed se straaljagers aanvallen op de stad gedaan, waarbij een olieop slagplaats werd vernield. Een V. N.-woordvoerder ver klaarde, dat huurlingen en Euro pese burgers mortierposten had den ingericht bij een zendingsge bouw dichtbij het hoofdkwartier van de V. N.-strijdmacht in Eli sabethstad. Hij zei, dat Ethiopische troepen in Elisabethstad twee buitenland se huurlingen in uniform gedood hadden. Hij kon echter niet zeg gen wat de nationaliteit van deze mannen was. Een Zweedse aan val op Katangaanse gendarmerie, die de strategische tunnel in de weg naar 't Zweedse V. N.-kamp bezet houdt, is volgens plan ver lopen. De president van Katanga, Tsjombe, verklaarde maandag op een persconferentie in Elisabeth stad, dat de Verenigde Naties po gen de Katangaanse economie door luchtaanvallen te verlam men. De zondag op Kolwezi ge dane aanvallen door Zweedse straaljagers hebben de industrie daar, die onze trots was, voor verscheidene maanden buiten werking gesteld. Hij zei, dat de V. N.-strijdmacht de opdracht had ontvangen de economische kracht van zijn land aanzienlijke scha de toe te brengen. Maandag arriveerde in Ndola, in Noord-Rhodesië, een trein met 300 vluchtelingen uit de Katan gaanse plaats Sakania. Do vluch telingen waren voornamelijk Bel gische vrouwen en kinderen. Een Katangaanse regerings woordvoerder zei maandag op een persconferentie, dat volgens onbevestigde berichten van in woners van Noloewe, bij de Rho- desische grens, ir. dit gebied een vliegtuig van de Verenigde Na ties zou zijn neergestort. Hij zei voorts, dat twee Katangaanse vlieguigen zondagavond het vlieg veld van Elisabethstad hebben gebombardeerd. Gemeld was reeds,'dat een aan tal landingslichten van dit vlieg veld buiten bedrijf zijn. Volgens de woordvoerder heb ben vliegtuigen van de Verenig de Naties zondag aanvallen ge daan op een ziekenhuis op 90 km van Kolwezi. De aanval was ech ter mislukt en er waren geen slachtoffers. De Indiase Sikhleider Tara Si:iR heeft lange tijd de belangstelling van de gehele wereld gehad van wege zijn hongerstaking tegen de regering voor meer onafhan kelijkheid en een eigen taal in de provincie Poenjabi Eoeba. De Sikhleider had beloofd te zullen vasten tot de dood. Toen de regering evenwel de toezegging deed een commissie te benoe men, gaf Tara Sing zijn honger staking op. De opperste raad van de provincie, bestaande uit vijf religieuze leiders, heeft Tara Sing straf opgelegd, omdat hij zijn belofte niet is nagekomen. Tara Sing moet nu in het open baar schoenen poetsen en bor den wassen. On de foto zien we Tara Sing bij een stapel schoenen op een plein in New Delhi. De Tweede Kamer heeft giste ren de behandeling hervat van de volgende wetsontwerpen: Al gemene Kinderbijslagverzeke ring; wijziging van wettelijke regelingen inzake kinderbijslag en kindertoelage en van dé coör- dinatiewet sociale verzekering, alsmede intrekking van de Kin derbijslagwet voor rentetrekkers de kindertoelagewet voor ge pensioneerden (aanpassing Al gemene Kinderbijslagwet), wij ziging van de wet op de Sociale Verzekeringsbank en de Raden van Arbeid en van de Organisa tiewet Sociale Verzekering. Voorgesteld wordt een alge mene, de gehele bevolking om vattende kinderbijslagvoorziening in het leven te roepen. Kinderbij slag zal worden verleend van het derde kind af. Daarnaast blijft bestaan de Kinderbijslagwet voor loontrekkenden, echter beperkt tot het eerste en tweede kind. Bij de organisatie van deze voor ziening wordt zo nauw mogelijk aangesloten bij de organisatie van de Algemene Ouderdomswet en de Algemene Weduwen- en Wezenwet. De uitvoering wordt gelegd in handen van de Sociale Verzekeringsbank met medewer king van de Raden van Arbeid. Premieheffing en -inning worden aan de belastingdienst toever trouwd- Bij de openbare behandeling van het ontwerp Algemene Kin derbijslagwet in de Kamer in juni is een aantal bezwaren ge rezen. De toenmalige minister van Sociale Zaken en Volksge zondheid, de heer mr. Van Rooy, heeft toen met het oog op het verloop der besprekingen ont slag verzocht. Dit is hem op 3 juli verleend. Nadien is de heer dr. Veldkamp, tot dan staats secretaris van Economische Za ken, benoemd tot minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid. Nadere overweging van de tegen het wetsontwerp gerezen bezwaren heeft de regering aan leiding gegeven een aantal wijzi gingen voor te stellen. Zo is o.a. de premieplicht ver legd voor zover het de loon trekkenden "Detreft van de verzekerde naar de werkgever. In het algemeen zullen de loon trekkenden geen premie inge volge de Algemene Kinderbijslag wet behoeven te betalen. Alleen in de gevallen, waarin een loon trekkende wegens het genieten van andere inkomsten een aan slag krijgt wegens premie inge volge de Algemene Ouderdoms wet en de Algemene Weduwen- en Wezenwet zal hij eveneens een aanslag wegens premie in gevolge de Algemene Kinderbij slagwet ontvangen, waarbij uiter aard rekening wordt gehouden met het bedrag, dat reeds is be taald door zijn werkgever. Thans is een bepaling opgeno men, ingevolge welke de kinder bijslagen onder nader te stel len voorwaarden, waaromtrent de S. E. R. dient te worden ge hoord bij algemene maatregel van bestuur worden herzien, ten- De ministers van Buitenlandse Zaken van Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten hebben maandagochtend bij het begin van hun internationaal overleg in Parijs gesproken over hun meningsverschillen over Kongo. Zij zijn er klaarblijkelijk in ge slaagd deze te overbruggen. Een Britse woordvoerder zei dat de ministers het bij hun be sprekingen eens waren over de algemene doelen. De onderwer pen waren Afrika en Zuid-Oost- Azië. Het meest werd volgens Franse bron over Kongo, met name Katanga, gesproken. De ministers lord Home, Couve de Murville en Rusk zijn het eens over het doel dat moet wor den bereikt: een verenigd en vreedzaam Kongo. Zij willen alle drie dat de Ver. Naties bij de verwezenlijking daarvan helpen. Het schijnt derhalve dat het overleg ging over de beste mid delen om het doel te bereiken en over de rol van de Ver. Naties om de rust te herstellen en te bewerkstelligen dat er een sta ken van het vuren tot stand komt. De ministers besloten perma nent contact te onderhouden. Zij zullen in de komende dagen de gelegenheid hebben het probleem opnieuw onder de loep te nemc-n in het licht van de ontwikkeling van de toestand in Kongo. Een Amerikaanse woordvoer der zei dat de .ministers zich be wust zijn van het feit dat indien Kongo niet met vreedzame mid delen wordt herenigd, er gevaar bestaat voor burgeroorlog, anar chie en communistische penetra tie. Wat Zuid-Oost-Azië betreft zei de woordvoerder slechts dat de ministers de toestand in Laos en het werk van de Geneefse con ferentie over dit vraagstuk vrij volledig hadden onderzocht. einde de kinderbijslagen aan te passen aan belangrijke wijzigin gen in het indexcijfer der lonen. Voor niet-loontrekkenden (in het algemeen de zelfstandigen) zal voor het recht de kinderbij slag een inkomensgrens gelden van 12.000 indien hun inkomen over het voorafgaande kalender jaar niet meer bedraagt dan ƒ12.000 ontvangen zij kinderbij slag van het derde kind af. Be draagt hun inkomen over het voorafgaande kalenderjaar meer dan 12.000 dan ontvangen zij kinderbijslag vanaf het vierde kind indien dit inkomen na af trek van een bedrag ter grootte van de kinderbijslag voor een derde kind meer bedraagt dan 12.000 en zo vervolgens. Zo be staat b.v. recht op kinderbijslag vanaf het zesde kind indien het inkomen over het voorafgaande kalenderjaar na aftrek van een bedrag ter grootte van de kin derbijslag over dat jaar voor een derde, vierde en vijfde kind niet meer bedraagt dan 12.000. Kleine zelfstandigen zullen recht op kinderbijslag kunnen doen gelden voor hun eerste en tweede kind indien hun inkomen over het voorafgaande kalender jaar niet meer bedraagt dan 3.500. Een kleine zelfstandige wiens inkomen niet hoger is dan 3.700 zal nog recht op kinder bijslag voor zijn tweede kind kunnen doen gelden. Kinderbijslagen voor eerste en tweede kinderen van kleine zelf standigen, welke de helft zullen bedragen van de kinderbijslagen voor eerste en tweede kinderen van loontrekkenden, zullen ten laste komen van het Rijk. De mogelijkheid wordt ge opend ongehuwde vrouwen van 45 jaar en ouder vrij te stellen van premiebetaling. Voor invalide kinderen van 18 tot 27 jaar bestaat thans recht op kinderbijslag indien zij voor méér dan invalide zijn. Bij nota van wijziging is voorgesteld ten behoeve van invalide kinderen van 16 tot 27 jaar voortaan reeds recht op kinderbijslag te ver lenen indien zij voor meer dan de helft invalide zijn. Een overeenkomstige wijziging zal worden aangebracht in de Algemene Weduwen- en Wezen wet (voor het recht op wezen pensioen). Minister Veltkamp verklaart dat hij de motie-Berger, indien deze door de Kamer wordt aan vaard, stellig naast zich zal neer- leggen. Er is zijns inziens geen sprake van, dat de kosten van kinderbijslag voor het eerste en tweede kind van alle zelfstandi gen uit de algemene middelen zullen worden betaald. In defa motie verzoeken de heer Berger (Arb.) c.s. de minis ter de bedoelde mogelijkheid na der te willen overwegen. De heer Berger c.s. ziin van mening, dat loontrekkenden en niet-loontrek- kenden op het punt van de kin derbijslag in beginsel gelijkge rechtigd dienen te zijn, zowel 'f.a.v. uitkeringen als t.a.v. de hoogte van de premiën. Daarom zou huns inziens een ieder bij slag van het eerste kind dienen te hebben. Het voorgestelde amendement van de heer Kikkert c. s., be ogende aan kleine zelfstandigen met een inkomen van hoogstens ƒ4.000 over het voorgaande jaar voor het eerste en tweede kind kinderbijslag uit d'e algemene middelen te verstrekken, alsme de aan zelfstandigen, wier inko men in het voorgaande jaar on der aftrek van ontvangen bijslag voor het eerste kind. niet meer dan 4.000 bedraagt, bijslag voor het tweede kind te geven, kan de minister meegaan. Hij verlaat daarmee ook de voorgestelde grens van 3.700. Daarmee zou tevens de „ingebouwde halve bij slag", voor de twee eerste kin deren van zeer kleine zelfstan digen tot een volledige bijslag worden. Het wetsontwerp, zo eindigt de' minister zal voor loontrekkenden niets veranderen, behalve voor invalide kinderen tussen 16 en 27 jaar, die dubbel gaan tellen. Een zaak van grote maatschap pelijke waarde is de sterk verbe terde positie der zelfstandigen. Onder de huidige noodwetge ving genieten ongeveer 8000 zelf standigen van het derde kind af bijslag. Wordt het ontwerp aan vaard, dan zullen 105.000 zelf standigen als hulp bij de opvoe ding van 240.000 kinderen bijslag op verzekeringsbasis ontvangen, behoudens de bijdragen uit de algemene middelen voor zeer kleine zelfstandigen. De heer Berger (Arb.) heeft inmiddels nog een amendement op art. 34 van de coördinatiewet ingediend teneinde de kinderbij slag voor invaliden en andere rentetrekkers voor de helft ten laste van het Rijk te brengen. Dit is een wijziging van een in juni ingediend amendement Ber gerKikkert. Drie andere ouue amendementen worden ingetrok ken. De heer Smallenbroek (Arb vraagt wat de consequenties zul len zijn als dit wetsontwerp wordt verworpen? De minister antwoordt, dat in dien het onderhavige wetsont werp niet tot wet zou worden verheven, dat dan aan een be langrijk disideratum voor Neder land niet zal worden voldaan, weshalve hij zijn portefeuille ter beschikking zou stellen. De vergadering werd nadien tot hedenmiddag verdaagd. Volgens een woordvoerder van de Britse delegatie heeft de veer- tien-mogendheden-conferentie over Laos, welke in Genève wordt gehouden, maandag over eenstemming bereikt over een tijdschema voor het terugtrek ken van buitenlandse troepen uit Laos. Voorts zou men het eens zijn geworden over het toekom stig verblijf van Franse militaire instructeurs in Laos. Volgens gezaghebbende Weste lijke bron moeten de buitenland se troepen, ook para-militaire strijdkrachten. Laos zo spoedig mogelijk verlaten. Deze terug trekking mag niet langer dan. 75 dagen in beslag nemen, gerekend vanaf het tijdstip van vaststel ling door de regering van Laos van de punten van terugtrekking'. Op deze punten zouden op korte termijn inspectiegroepen van de internationale controlecommissie worden gestationeerd. Volgens dezelfde bron zouden Frankrijk en Laos zo spoedig mogelijk overeenstemming moe ten bereiken over de overdracht van de Franse bases in Laos aars de regering van Laos. Frankrijk zou echter een precies vatsge- legd aantal Franse militaire in structeurs gedurende een be perkte periode in Laos mogen houden. In Ndola is maandagmorgen een trein met 300 Belgische vrou wen en kinderen uit Sakania, in Katanga, aangekomen. Er be vonden zich geen gewonden on der deze vluchtelingen-passa giers. Alle vrouwen die zich in de trein bevonden hadden bij hun man in Elisabethstad willen blij ven, doch zij moesten wel vluch ten omdat tal van woonhuizen door bommen en granaatvuur zijn getroffen. De meeste vluchtelingen had den tijdens de treinreis van acht tien uur in het geheel geen eten of drinken gehad. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot hedenavond. Aanhoudend zacht Zwaar bewolkt met tijdelijk regen. Vrij krachtige tot harde zuidwestelijke wind. Aanhoudend zacht weer. ZON MAAN op onder op onder Dec. 12 8.39 16.28 12.04 21.51 13 8.40 16.28 12.37 23.09 14 8.40 16.28 13.05 15 8.41 16.28 13.31 0.26 16 8.42 16.29 13.56 1-.43 DINSDAG 12 DECEMBER v.m. n.m. Breskens 3.23 4.55 Terneuzen 4.58 5.30 Hansweert 5.38 6.10 Walsoorden 5.48 6.20 WOENSDAG 13 DECEMBER v.m. n.m. Breskens 5.18 5.50 Terneuzen 5.53 6.25 Hansweert 6.33 7.05 Walsoorden 6.43 7.15

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1