Gevechten in Katanga Schepen in moeilijkheden Het water stijgt opnieuw De vlucht uit Oost-Berlijn Weerover zicht HOOGWATER WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN WOENSDAG 6 DECEMBER 1961 18e Jaargang Nr 5466 Strijd om Elisabethstad begonnen Aadio de Koek Nieuw-Guinearaad- delegatie biedt minister Luns bloemen aan VECHT STIJGT; Toestand kritiek De overstromingen in Kenia De „Michel Swenden" bij Ierland aan de grond. UITNODIGING VAN CHROESJTSJEF VOOR KENNEDY? DE ALGEMENE VERGADERING VAN DE V. N. Franke ring bii abonnement: rpmeii7f" Directeur-Hoofdredacteur 1 van de 8antle Redactieadres: Noordstraat 55 57 Administratie-adres: Smidswai Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,- pel kwartaal; pet maand 2,— per week 48 et. Losse nrs 9 ct. DE VRUE ZEEÜ Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 ct; minimum per advertentie 2,40 Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties): 5 regels ƒ1.10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Dinsdag zijn in de Katangaan- hoofdstad Elisabethstad ge vechten uitgebroken tussen Ka tangaanse marechaussee en mili tairen en troepen der Ver. Na ties. Het is voor de tweede maal, dat partijen sliaags geraken. Re e;rste maal was toen V.N.-mili- fairen in een nacht in september j.l. plotseling in Elisabethstad tot actie overgingen. Dit geschiedde teen in opdracht van de inmid dels afgetreden V.N.-vertegen- u oordiger O'Brien. Het centrum van de stad K'hijnt te zijn verlaten. De bevol king is naar de Afrikaanse wij ken gevlucht, waar zij zich blijk baar veiliger voelt. Een convooi gewapende V. N.- troepen is uit het Gurka-kamp in Elisabethstad vertrokken op weg naar de wegversperring, die de Katangaanse troepen op de weg van het vliegveld naar Eli sabethstad hadden opgericht en die zij weigeren op te ruimen. Een Amerikaan, die in de buurt van deze wegversperring woont, verklaarde dat daar gevechten gaande zijn. De Katangaanse troepen heb ben nabij Kipoesji, ongeveer 30 km buiten Elisabethstad, de voornaamste verbinding naar Rhodesië afgesloten, evenals de weg naar Jadotstad, ten noord westen van Elisabethstad. De Europese inwoners van Eli sabethstad hebben zich verza meld in huizen in het stadscen trum. In het hoofdpostkantoor, dat in september het toneel was van hevige strijd tussen Indiase en Katangaanse troepen, zijn slechts drie buitenlandse corres pondenten achtergebleven, die de verbindingen met de buiten wereld onderhouden. De telexis ten van het postkantoor zijn ge vlucht. De V. N.-troepen beheersen vier punten het vliegveld, het V. N.-hoofdkwartier, waar tege lijkertijd de Indiase troepen ge legerd zijn, het Zweedse kamp en hotel Lido. In de nacht van maandag op dinsdag zijn 300 Zweedse V. N.- militairen in Elisabethstad ter versterking gearriveerd. Volgens latere berichten pro beren de leden der Europese ge meenschap per auto de stad te verlaten. Uit Salisbury is gemeld, dat de telefoonverbindingen tussen Zuicï-Rhodesië en Elisabethstad zijn verbroken. Volgens de pos terijen is de lijn „gestoord". De Katangaanse minister van Binnenlandse Zaken Moenogo heeft tijdes een persconferentie, gehouden in de ambtswoning van president Tsjombe in Elisa bethstad, verklaard dat de Ver. Naties misschien wel de steden in Katanga kunnen bezetten, doch dat dan altijd nog de dor pen en het oerwoud overblijven. „Wij zijn wilden aldus de mi nister, „en zullen als wilden met pijl en boog vechten". De minister van Buitenlandse Zaken, Kimba, zei dat de V. N.- troepen het eerst het vuur heb ben geopend. In Parijs heeft president Tsjom be dinsdagmiddag een perscon ferentie gehouden. Hij deelde mede een telefoongesprek met minister Kimba te hebben ge had, die hem vertelde dat geen enkele Katangaanse minister uit Elisabethstad is vertrokken. Volgens Kimba zouden onder de V. N.-troepen verscheidene doden zijn gevallen, en aan Ka tangaanse zijde negen gewonden, doch geen doden. Volgens Tsjombe is de be wering van de Verenigde Naties over het ontdekken van een Ka- tangaans krijgsplan uit de lucht gegrepen. De Verenigde Naties hebben dit alleen maar gezegd om de actie, die zij wilden on dernemen, te rechtvaardigen, al dus Tsjombe. De V. N.-vertegenwoordiger in Elisabethstad, Urquhart, heeft later medegedeeld, dat Katan gaanse strijdkrachten onder lei ding van Europese huurlingen, hebben getracht een aanval te ondernemen op het V. N. hoofd kwartier. Aan beide zijden zijn slachtoffers gevallen, aldus Ur quhart. Minstens twee huurlin gen werden gedood. Op zijn beurt verklaarde Ur quhart, dat de V. N.-troepen niet het eerst hebben geschoten, doch door de Katangaanse militairen met mortiervuur en lichte vuur wapens werden aangevallen toen zij de versperring op de weg naar het vliegveld naderden. De aanval op het V. N.-hoofd kwartier was volgens Urquhart „prachtig voorbei iid".. Op de eerder genoemde pers conferentie waren alle Katan gaanse ministers aanwezig. Zij zijn bereid tot aan de dood toe te vechten, zo verklaarde minis ter Kimba. Tegen het einde van de mid- I aag woedde een ware veldslag [tussen de V. N.- en Katangaan se troepen in de buitenwijken van Elisabethstad. Het schieten kon in het centrum van de stad worden gehoord. Later nam het vuur echter in hevigheid af, en werden slechts sporadisch scho ten gehoord. Volgens de laatste berichten van het vliegveld van Elisabeth stad zou een Indiase kapitein zijn gedood, en een luitenant en een soldaat gewond tijdens de gevechten op de weg tussen het vliegveld en de stad. Deze weg schijnt intussen weer vrij te zijn. Verscheidene V. N.-pantser- wagens rukken naar Elisabeth stad op; één ervan is zelfs na een Zweeds convooi te hebben geëscorteerd, naar zijn basis te ruggekeerd. Bij de aanval van de Gurka's van de V. N. op een versperring on rip weg naar het vliegveld van Elizabethstad zijn dinsdag 38 Katangaanse gendarmes gesneu veld, zo hebben de V. N. in Leo- poldstad meegedeeld. In Katanga waren tot nu toe twee Europese burgers om het leven gekomen. Eén soldaat van de volkerenorganisatie was ge sneuveld en vier hadden verwon dingen opgelopen. De waarnemend secretaris generaal der Ver. Naties, Oe Thant, heeft de V. N.-strijd- macht in Katanga gemachtigd op de grond en in de lucht „tot tegenactie tegen de Katangaan se troepen over te gaan". Een woordvoerder van de V. N. verklaarde dinsdag te New York dat Oe Thant de V. N.- vertegenwoordigers in Katanga opdracht heeft gegeven „alle maatregelen te nemen om de vrijheid van beweging in Elisa bethstad te herstellen". Versterkingen der V. N. worden door de lucht naar Elisabethstad overgebracht, V. N.-straaljagers hebben opdracht gekregen dë ac tie van de grondtroepen te on dersteunen. Zij moeten ook „alle vliegtuigen vernietigen, die vij andige acties tegen stellingen der V. N.-troepen ondernemen". Oe Thant heeft de Indische bri gade-generaal Raja tot burgerlijk en militair bevelhebber te Eli sabethstad benoemd. Raja neemt het burgergezag over van Ivan Smith en Brian Urquhart. Generaal Sean McKeown, de Ierse opperbevelhebber van het V.N.-leger in Kongo, heeft de Verenigde Naties verzocht zijn 21 december a.s. aflopende ambtstermijn van een jaar niet te verlengen. Hij verklaarde tegenover ver slaggevers dat hij het eens was niet zijn landgenoot O'Brien, voormalig vertegenwoordiger der V. N. in Elisabethstad, die tegen over de pers heeft verklaard dat met name Engeland en Frankrijk uitvoering van de door de V. N. met betrekking tot Katanga aan vaarde resoluties hebben gesabo teerd. (Advertentie) Noordstraat 102 - Telefoon 312t Jerneuzen In het afgelopen etmaal zijn weer tal van Oostberlijners erin geslaagd een goed heenkomen naar West-Berlijn te zoeken. Dinsdagmorgen sprongen een 18-jarig meisje en een 21-jarige jongeman van een dertig meter hoog gebouw in een door de Westberlijnse brandweer gereed gehouden vangzeil. Zij moesten met kneuzingen in een zieken huis worden opgenomen. Zij wa ren kort voor middernacht het vlak aan de sectorgrens in Oost- Berlijn gelegen gebouw binnen gedrongen, klommen over de op het dak aangebrachte prikkel draadversperringen en trokken vervolgens de aandacht van de Westberlijnse politie door een paar dakpannen op straat te gooien. Op een andere plaats wisten drie Oostduitsers een opening in de prikkeldraadversperring te knippen, waardoor zij naar de vrijheid kropen. Voorts wisten nog acht ande re Oostduitsers, onder wie vier Vopo's, met succes de vlucht naar de vrijheid te volbrengen. Een negende was minder for tuinlijk en moest terugkeren, na dat de Oostberlijnse politie op hem geschoten had. Bij de grensovergang aan de Friedrichstrasse is dinsdagmor gen wederom een Russische mi litaire auto door de Amerikaan se militaire politie een uur lang vastgehouden. Ook maandag deed zich zulk een incident voor, nadat zondag in Oost-Berlijn drie auto's van de Amerikaanse militaire politie waren lastig ge vallen door de Oostberlijnse po litie. Het Amerikaanse legerhoofd- kwartier in Heidelberg heeft medegedeeld, dat donderdag een begin zal worden gemaakt met het overbrengen van een gemo toriseerde Amerikaanse ge vechtsgroep van 1500 man van West-Duitsland naar West-Ber lijn. De colonne zal vanaf Helm- stedt de over Oostduits gebied lopende autowvg volgen. Met deze troepenverplaatsing zal een week gemoeid zijn. De Amerika nen zullen een andere Ameri kaanse eenheid in West-Berlijn aflossen. Snel verslechterende weersom standigheden welke maandag avond inzetten met veel regen en een tot in de loop van de nacht tot storm (windkracht 10) aangewakkerde wind zijn er oor zaak van geweest, dat schepen met ernstige moeilijkheden te kampen hebben gekregen. Ramp zalig zijn de weersomstandighe den geworden voor de Neder landse 469 ton metende kustvaarder „Stientje Mensinga" (thuishaven Delfzijl), die tegen het einde van dinsdagochtend nabij de Ierse noordkust is ge zonken. Vier man van dit schip kwamen om het leven; de kapi tein, de stuurman en de tweede en derde machinist. Zes man werden door een helikopter naar de kust gebracht. Nog meer dan alleen deze vier doden zijn echter bij deze ramp te betreuren, want van het Duit se vaartuig „Maria Schulte" dat tevergeefs trachtte de „Stientje Mensinga" te hulp te komen kwamen vijf bemanningsleden om het leven. Naar eventuele overlevenden van beide schepen wordt nog ge zocht door een helikopter van de Britse marine, een „Shackle- ton" van de R.A.F., door de red dingboten uit Galway Bay en Arranmore en door een trawler, de „Boston Brittannia". De „Noordzee", een sleper van L. Smit en Co., is ook nog naar de „Stientje Mensinga" uitgeva ren, maar heeft het schip niet meer aangetroffen. De „Noordzee" was niet de enige Nederlandse zeesleper die hulp trachtte te bieden aan een in nood' verkerend schip. Ook de „Zwarte Zee III", eveneens van L. Smit en Co. voer uit. Deze sleper had meer geluk. De be manning slaagde er n.l. in om het Engelse motorschip „St. Mer- riel" dat met ernstige machine- De momenteel in Nederland verblijvende delegatie uit do Nieuw-Guinearaad heeft minis ter Luns, die dinsdagmiddag om twee uur van hpt station Hol lands Spoor in Den Haag per trein naar Brussel vertrok ter bijwoning van een conferentie der E.E.G.-ministers van Bui tenlandse Zaken, bloemen aan geboden. De delegatie wenste op deze wijze uiting te geven aan haar grote waardering voor het vele werk, dat door minister Luns en zijn medewerkers in New York in het belang van ile bevolking van Nederlands Nieriw-Guinea is verricht. 1 Twee doden bij botsing trein-auto op onbewaakte overweg Op een niet beveiligde spoorweg overgang in de Ir. Enschedeweg te Wilnis is maandagmiddag een vrachtwagen in botsing geko men met een goederentrein en in de vaart langs de weg terecht gekomen. De beide inzittenden van de wagen, de 25-jarige ,1. H. S. en de 12-jarige R., kwamen in de cabine onder de laadbak van de wagen terecht en werden la ter levenloos uit het water op gehaald. De foto laat zien hoe een drag line de versnipperde cabine uit het water hees. In het midden van de foto de laadbak in het water, op de achtergrond een treinwagon. lie regenval van gisternacht en het feit dat maandag in de loop van de avond een zware zuidwesten wind is opgestoken waardoor men op sommige plaatsen moeilijkheden heeft met het lozen van overtollig water zijn er oorzaken van, dat de overlast welke men van liet wa ter ondervindt of dreigt te onder vinden weer is toegenomen. Dit is voornamelijk het geval in het noordoosten van ons land, in de Gelderse vallei en in Meppel en omgeving. In het midden-oosten van ons land is de situatie sinds maandagmorgen niet noemens waard ten kwade veranderd. In het noordoosten van ons land, vooral in de streek rond Winschoten en Westerwolde is in hel afgelopen etmaal een neer slag van ruim 30 mm gemeten. Er bestaat daar de vrees, dat in verband met de stormachtige wind slechts weinig water kan worden gespuid. Men verwacht dan ook tegen hedenochtend vroeg zeer hoge waterstanden in de daar voorkomende water wegen. Meer naar het zuiden gaat zo luiden de laatste be richten de toestand kritiek worden in de omgeving van Coe- vorden. In Gramsbergen schijnt water de bebouwde kom binnen te dringen. In het gebied van de Berkel, dus rond Lochem, heeft men gis ternacht 18 mm neerslag ge meten. Het water is daar niet noemenswaard gestegen, voor namelijk ten gevolge van het feit dat in aan ons land grenzende delen van Duitsland zeer weinig regen schijnt te zijn gevallen. De beken en riviertjes in dit gebied kunnen de neerslag daar wel ver werken. Er ontstaan veelal eerst moeilijkheden als er veel water uit Duitsland af komt. Dinsdag morgen heeft men in dit gebied nog telefonisch contact gehad met autoriteiten in Ahaus in Duitsland. Men kreeg de mede deling dat het daar sinds maan dag droog geweest is en dat heeft de vrees voor veel water doen afnemen. In de noordoostelijke stadswijk van Meppel maken de bewoners zich thans weer ernstiger onge rust dan in het afgelopen week einde. Bij de sluis te Meppel is het water sinds zaterdag twaalf centimeter gestegen. In de Gel derse vallei, waar het water maandag in snel tempo zakte, is de situatie weer veel verslech terd. De dienst van het water schap heeft een neerslag van niet minder dan 31 mm gemeten. In de eerste vier dagen van deze maand is in de Gelderse vallei nu al 107 mm neerslag gemeten. Opnieuw zijn er hier beken bui ten hun oevers getreden en lan derijen blank komen te staan; met dien verstande dat de situa tie nu zelfs ernstiger schijnt te zijn dan in het afgelopen week einde. De Vecht nabij Gramsbergen dreigt op verschillende punten door te breken. De zwakke plek ken worden thans bewaakt door hele ploegen arbeidskrachten, die met behulp van zandzakken doorbraak trachten te voorko men. Men heeft een aantal licht- aggregaten gecharterd om in geval van nood bij deze punten licht te hebben. Op verzoek van het gemeente bestuur is aan de inwoners uit het meest bedreigde gebied van Gramsbergen verzocht hulp 1e bieden, zodat de mensen die de gehele dag op post gestaan heb ben, afgelost kunnen worden. Het water in de Vecht stijgt nog steeds. Omstreeks 5 uur gistermiddag stond het nog 5 cm beneden peil, welke verleden jaar het gehele gebied deed on derlopen. Hoewel een doorbraak aan de zijde naar de Duitse grens eerder verwacht wordt, is ook een doorbraak mogelijk naar Nederlandse zijde. In het be dreigde gebied staan tal van boerderijen. De toestand is wel zeer kritiek, doch er is nog geen sprake van een alarmtoestand, zo wordt vernomen van het wa terschap „De Bovenvecht". Helikopters van de Britse ma rine, die deelnemen aan hulp verleningsacties voor het door overstromingen geteisterde Kenia, werpen vuurwerk af dat de bevolking moet helpen bij het afschrikken van hongerige leeu wen, zo is maandag door de Britse admiraliteit bekendge maakt. Het water heeft de leeu wen beroofd van hun normale prooi en zij vallen nu, door hon ger gedreven, mensen aan. schade ronddreef ongeveer 150 mijl ten westen van Bermuda, vast te maken. De sleep is op het ogenblik onderweg naar de haven van Hamilton op Bermu da. Niet alleen buitengaats, maar ook op het iJsselmeer was de situatie in de nacht van maan dag en dinsdagmorgen allesbe halve veilig voor het scheep vaartverkeer. Dat ondervond de schipper van het 250 ton meten de motorschip „Marea", dat maandagavond omstreeks negen uur, door slecht zicht, zware re gen en stormachtige wind de juiste koers kwijt raakte en op de dijk van de Noordoostpolder liep, ten zuidoosten van Urk. Persoonlijke ongevallen deden zich bij deze „stranding" niet voor, maar het schip schijnt ernstig beschadigd te zijn. Met het oog op 't ook gister nog in het gebied van het IJsselmeer heersende noodweer, werd be - sloten, de bootdienst Enkhuizen- Staveren dinsdagmiddag te sta ken. Op de Noordzee geraakte in de loop van dinsdagochtend ook nog het Nederlandse schip ..Boe zemsingel" in moeilijkheden en wel nabij het lichtschip „West- hinder". Het maakte slagzij, maar die slagzij kon worden te ruggebracht tot vijftien graden nadat de deklast overboord was gezet. In verband met de storm wer den voorts dé loodsdiensten Wie lingen, Oostgat, Hoek van Hol land en IJmuiden gestaakt voor alle schepen, terwijl verder werd besloten de „Gorch Fock", een opleidingsschip van de Duitse marine niet uit Rotterdam te laten uitvaren. De 500 b.r.t. metende Rotter damse kustvaarder „Michel Swenden'' is in de baai van Gal way aan de Ierse westkust aan de grond gelopen, aldus is dins dag vernomen. Voor zover be kend is er geen gevaar voor de bemanning. Het schip is onderweg van Gal way naar Antwerpen. De reder, de heer Fets uit Antwerpen, heeft de sleepboot „Noordzee" van L. Smits Inter nationale Sleepdienst toestem ming gegeven zo nodig assisten tie te verlenen. Of werkelijk hulp geboden zal worden, hangt af van de kapitein van de „Miche] Swenden". De kapitein van de „Noord zee" heeft nader gemeld dat de „Michel Swenden" veilig de Gal- way-baai is binnengebracht en het verder kan klarén. De „Noordzee" is teruggegaan naai zijn standplaats Queens- town. NOORSE TANKER AAN DE GROND GELOPEN. De Noorse tanker „Sigctal", groot 20.000 ton, is dinsdagmid dag bij „De Wandelaar" voor Oostende aan de grond gelopen. Het schip heeft assistentie ge vraagd. De sleepboot „Gele Zee", die inmiddels uit Hoek van Holland is vertrokken, zou de Noorse tanker vermoedelijk tegen mid dernacht bereiken. Ook de „Sealdis" van de Union de Remorquage et de Sauvetage uit Antwerpen, die in Zeebrugge lag, is ter assistentie uitgevaren. PRINSELIJK JACHT WORDT GROTER. Het prinselijk jacht „Budi". dat Prins Bernhard op zijn vijftigste verjaardag van het Nederlandse bedrijfsleven ten geschenke kreeg, ligt weer op de scheeps werf van N. Witsen en Vis te Alkmaar, waar het scheepje des tijds ook van stapel is gelopen. De lengte van het schip zal twee meter worden vergroot en de beide motoren zullen worden ge reviseerd. De „Budi" waarmee de Prins deze zomer op de Mid dellandse Zee heeft gevaren, bleek te klein te zijn voor het grote gezelschap dat de Prins regelmatig op zijn jacht nodigde. Nu het jacht toch in winterber- ging moest, wilde men van deze gelegenheid gebruik maken om de „Budi" te vergroten. De Londense correspondent van het pro-communistische blad „Paese Sera" in Rome meldt, dat Sowjet-premier Chroesjtsjef pre sident Kennedy zou hebben uit genodigd voor een bezoek aan Moskou. De uitnodiging zou zijn overgebracht door Chroesjtsjef's schoonzoon Adsjoebei, de hoofd redacteur van de „Izwestia", die kortgeleden in Washington een interview met de Amerikaanse president heeft gehad. Volgens de correspondent zou Kennedy, alvorens op de uitnodi ging te antwoorden, eerst een ontmoeting met de Britse pre mier MacMillan willen hebben. De correspondent voegde hieraan toe, dat dit de reden is van de maandagavond gedane bekend making, dat Kennedy en Mac Millan elkaar deze maand op de Bermuda-eilanden zullen ontmoe ten. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken heeft later meege deeld niets te weten van plan nen voor een topconferentie na de besprekingen van Kennedy en MacMillan op 21 en 22 dec. op de Bermuda's. Het staat nog niet vast of de- Britse minister van Buitenlandse Zaken, Lord Home, MacMillan naar de Bermuda's zal vergezel len. De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft twee resoluties aangenomen, die te:i doel hebben te voorkomen, dat ook landen, die thans nog geen kernwapens bezitten, deze ver werven. In de Zweedse ontwerpresolu tie wordt de Verenigde Naties verzocht de mogelijkheden na te gaan van bepalingen, waarbij landen, die geen kernwapens be zitten, zich zouden verplichten deze wapens niet te vervaardi gen of ze voor een andere mo gendheid op hun grondgebied op te slaan. De resolutie werd zon der debat met 58 stemmen voor, tien tegen en drie-en-twintig onthoudingen aanvaard. Een tweede ontwerpresolutie, ingediend door Ierland, ver zocht om een internationale overeenkomst, waarbij de atoom- mogendheden zich verplichten geen afstand te doen van con trole op kernwapens en geen in lichtingen over de vervaardiging ervan aan anderen te verstrek ken. Deze resolutie werd met algemene stemmen aangenomen. AF EN TOE BUIEN Een depressie trok dinsdag over de Noordzee naar Zweden. Deze bracht ons toen veel wind. Aan de achterzijde van de storing transporteren noordwestelijke winden koudere lucht over de Noordzee naar onze omgeving. Daarin komen enkele randstorin- gen voor, die ons heden af en toe buien zullen brengen, waarvan sommige vergezeld zullen worden van hagel of natte sneeuw. In WOENSDAG 6 DECEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.31 1.06 1.46 1.56 n.m. 12.45 1.20 2.00 2.10 DONDERDAG 7 DECEMBER v.m. n.m. Breskens 111 1-21 Tlerneuzen 1.46 1.56 Hansweert 2.26 2.36 Walsoorden 2.36 2.46 vergelijk met dinsdag zullen de middagtemperaturen dan ook la ger uitvallen. De wind, die uit richtingen tussen west en noord zal waaien, zal over 't algemeen geleidelijk in kracht gaan afne men. medegedeeld door het K, N. M. I., geldig tot hedenavond. Kouder Kouder weer met wisselende bewolking en enkele buien. Geleidelijk afnemende wind tus sen west en noordwest. ZON MAAN op onder op onder Dec. 6 8.32 16.30 6.15 16.04 7 8.33 16.30 7.26 16.40 8 8.33 16.29 8.36 17.25 9 8.35 16.29 9.40 18.19 10 8.36 16.29 10.37 19.23 11 8.38 16.28 11.26 20.35

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1