Binnenlands nieuws BEURSO VERZICHT Eric de Noorman De laatste slag BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN ZUIDZANDE AMERIKAANSE RUIMTEPROEF Radio en Televisie AGENDA 20 jaar voor moord op Venlo's meisje JONGEN DOODGESTOKEN Gemeente Terneuzea xistrijd in Londen den woedt al geruims tijd •ijd tussen de chauffeurs „gewone" taxis en deon- dng, welke de „kleine op de weg brengt, ig is het tot een protest van de eerstgenoemde cekomen, onulat zij wilden tegen hetgeen zij noe st „gebrek aan actie van >riteiten in de bespreldn- ssen de taxiondernemin- de minitax-ondernemang" bijgaande foto trekken de itranten van Regents laar Lincoln Inn Fields. d. Van het stadhuis ging et naai- „Rozenoord". Di- J. P. J. Wage sprak hem ae. De andere dag werd rlijkse bezoek aan Heille it. Hier werd hij ontvan- het onlangs geopende lis. Gymnastiekuitvoering. ymnastiekvereniging „W. jaf in het R.K. parodhie- n uitvoering van de junio- ,e senioren zullen over fcken aan de beurt komen, oonde oefeningen stonden leiding van de heer P. Rhvtmische oefeningen met toesteloefoningen in ide mate afgewisseld, sol- er een aardige varia- racht werd in het geboden mma. zitter W. Kapsenberg aan het eind van de avond voor da grote belangstel- n de zijde der ouders. zinsavond Ned. Bond van ittelands vrouwen. fdeling Zuidzande-Nieuw- Cadzand van de Neder- Bond van Plattelands- ;n, hield dezer dagen in il van hotel „De Rode haar jaarlijkse gezins voorzitster van de afde- ïevr. L. C. Everwijnvan >ut, kon aan het begin van vond een groot aantal be dienden welkom heten, 'er zij haar grote vreug- sprak. inleider voor deze avond tgenodigd de heer Wil- it Vreeland. Deze spreker, et beroep uitoefent van Ier bij een Nederlands :eau, heeft de aanwezigen intal zeer prettige uren Op onderhoudende en :e wijze en met behulp i* groot aantal dia's, wist ?er Willems zijn gehoor voeren door de natuur en de vele kunstschatten die Europese landen en ste- bieden hebben. Daar tus-- ■r kwam men steeds weer erug in Nederland, waar- ek dat ook het eigen land reel te bieden heeft voor e daarvoor open oog heb- ieze reis door Europa ver- de heer Willems tenslot- een groot aantal dials die vervaardigd door zijn lie als reisleider is verbon- an de wereld-trips-, welke landse vlaggesehepen on- nen. avond die bij de aanwezi- >g lang in het geheugen zal i. Verenigde Staten hebben lag van de raketbasis van Argueüo in Californië een Seout"-raket gelanceerd en capsule van 13 kilogram nstrumenten voor 't meten trahng. vier trappen van de 13 lange raket hebben goed -kt, zodat men aanneemt de capsule veertigduizend eter ver de ruimte is bin- 'drongen, zoals de bedoe- vas voordat de val ftaar rde begon. TBAL 5 VOETBAL GESPROKEN ee oude vrienden, de 64- Rascual Bo en Toledo >ca, 62 jaar, zijn in een café Montevideo slaags geraakt. Dejaarde tweetal wond zich dat de woordentwist uit- >p een gevecht met mes cn ver. Pascual Bo werd door kogels getroffen en stierf uaatse oorzaakHet tweetal iet niet eens worden over de of Pcnarol dan wel Nacio- 'e sterkste plaatselijke voet- ub was. ALTO TE WATER Twee doden Op een niet beveiligde over weg in Wilnis is maandagmiddag een" personenauto tegen 'n goe derentrein gereden. Na de bot sing kwam de wagen onderste boven in een vaart terecht. Het ongeluk gebeurde op de niet beveiligde autoweg in de Ir. Enschedeweg te Wilnis. De ma chinist van de goederentrein zag de vrachtauto naderen, maar kon r.ict meer remmen. Toen hij de overweg al was gepasseerd, bot ste de vrachtauto tegen de eer ste goederenwagen achter de lo comotief en werd toen in de v aart langs de Ir. Enschedeweg geslingerd. De cabine van de auto kwam onder de laadbak te recht. zodat de inzittenden zich niet konden bevrijden. In het wrak werden later de stoffelijke overschotten aangetroffen van twee inzittenden, de 25-jarige J. Schutte uit Noorden en de 12- iarige R. uit De Kwakel. DODELIJK ONGELUK De 68-jarige wielrijder H. Kuy- pers uit Linne is gistermorgen l.odelijk verongelukt, toen hij in Herten, ten zuiden van Roer mond, op rijksweg E-9 wilde oversteken. De man werd ge grepen door een personenauto. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vijf kinderen. PROBLEEM VAN HAVENARBEIDERS Vijf wagens van de Rotterdam se politie zijn zaterdagavond uit gerukt voor een vechtpartij op een terrein aan de Lekstraat tussen groepen vaste- en losse havenarbeiders. Deze waren n.l. bezig met de vuist een beslissing te forceren over een probleem, dat hen ken nelijk intrigeerde en waarover verschil van mening bestond: het plaatsen van kisten De schade viel mee; er sneu velden enkele ruiten. Eén haven arbeider moest met een gebro ken been naar een ziekenhuis worden gebracht. Hij was „over een sinaasappelschil" gevallen. WOENSDAG 6 DECEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.23 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gram. (om 8.35: Praatje); 9 00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Kookpraatje; 9.15 Gram. (om vj.35—S.40Waterstanden)10.00 Schoolradio; 10.20 V. d. vrouw; 11.00 Gevar. progr. (herh.); 12.10 Hammondorgelspel en zang, 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Amus. muz.; 13.45 Gesproken portret; 14.00 Jeugdconc.; 14.45 Volks liedjes en -dansen; 15.00 Toe spraak; 15.10 St. Nicolaasprogr. 15.45 Voor de jeugd; 17.00 Ham mondorgelspel; 17.20 Lichte mu ziek; 17.50 Regeringsuitz.18.00 Nws en comm.; 18.20 Act.; 18.30 Lezing; 19.00 Voor de kind.; 19.10 Joods progr.; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Lich te muziek; 20.35 Lezing; 20.50 Hoorspel; 21.50 Radiofilharm. ork. en soliste (om 22.30—22.40: Nws en om 22.4022.55Actuele problemen); 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.50 Gewijde muz.; 7.50 Meditatie; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Gram.; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Gr.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gr.; 11.00 Samenzang; 11.30 Kamer- ork, en sol.; 12.00 Gram.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Gram.; 12.37 Eerste Advents- stonde; 13.00 Nws; 13.15 Mu- sette-ork. en sol.; 13.40 Gram.; 13.50, 14.00 en 14.10 Idem; 15.00 Muzikale lezing; 15.30 Kamer- muz.; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Gram.; 17.40 Beursber.17.45 Lichte muz.; 18.10 Kamerkoor; 18.30 Lezingen; 18.45 Gram.; 19.00 Nws en weerber.; 19.10 Praatje; 19.15 Gram.; 19.30 Ra diokrant; 19.50 Meisjeskoor en instr. kwint.; 20.10 Klankbeeld; 21.40 Lichte muz.; 22.10 De derde assemblee van de Wereldraad van Kerken te New Delhi; 22.20 Gram.; 22.30 Nws; 22.40 Avond- overdenking; 22.55 Platennws; 23.55—24.00 Nws. 7-JARIGE JONGEN VERDRONKEN De Rotterdamse rivierpolitie heeft zaterdagavond in de Voor haven het stoffelijk overschot ge dregd van de 7-jarige Franciscus Oort uit Rotterdam. De jongen was 's middags bij het spelen in het water geraakt en verdronken. ZEVENTIEN JONGELUI AANGEHOUDEN IN DEN HAAG Door de aanhouding van in totaal zeventien jongelieden in de leeftijd van achttien tot 27 jaar, is de Haagse politie er in geslaagd niet minder dan 34 misdrijven op te lossen, die tus sen 6 juni en 17 september zijn gepleegd. In totaal heeft de groep, die in diverse combinaties werkte zonder duidelijke leider, voor een waarde van ongeveer 10.000 aan geld en goederen bemachtigd. Trefpunt was de pensionkamer van een van hen. Daar werden alle plannen be raamd. Enkele van de jongelie den waren al eerder met de poli tie in aanraking geweest. De inbraak in een textielzaak aan de Denneweg in Den Haag waarbij voor duizenden guldens An rollen stof en jassen werd meegenomen, is de groep nood lottig geworden. Drie dagen na deze inbraak deed de Haagse recherche een inval in een pen sion, waar vier van de jongens woonden. Drie van hen werden aangehouden; de vierde wist te ontsnappen, nadat hij een recher cheur tegen de grond had gesla gen. Enkele dagen later zag dezelf de rechercheur de jongen met een naar later bleek in Haar lem gestolen auto rijden in het Statenkwartier in Den Haag. Met zijn politiewagen trachtte hij de vluchteling klem te rijden, maar met woeste manoeuvres wist de jongeman uit te wijken net zo lang tot hij tegen de pui van een huis belandde. Te voet vluchtte hij nog even verder, maar werd toen definitief gegre pen. Uit het verhoor van hem en zijn drie kameraden kwam ten slotte vast te staan, dat er nog dertien andere jongens bij de handel en wandel van dit viertal min of meer betrokken waren ge weest. In de loop van de volgen de zes weken zijn ze aangehou den en nog een maand later was de zaak rond. De jongelui heb ben het zich steeds nogal gemak kelijk gemaakt. Met bromfietsen en auto's die ze stalen, reden ze naar de panden waar ze dachten in te breken. Hun brutaliteit was groot. Eens hebben ze in een ge- renomeerd restaurant ingebro ken, een kip uit de ijskast ge haaid, deze toebereid en rijkelijk met wijn overspoeld, genuttigd. Waren ze betalende gasten ge weest, dan had dit etentje het stel ongeveer honderd gulden ge kost. Vaktechnisch waren ze ook niet onbekwaam, getuige het feit, dat ze eenmaal een brandkast hebben opengebrand. De buit be droeg toen 2000. Winkels, scho len, kantoren: alles bezochten ze. Herhaaldelijk werden de jonge lieden gestoord, maar met grote koelbloedigheid wisten ze steeds te ontkomen. Na drie maanden echter was hun spel dan toch wel uit. JUWELENDIEFSTAL IN AMSTERDAM Uit de woning van de Amster damse zenuwarts E. de Wind aan de Herman Gorterstraat is zondagavond tussen 5 en 8 uur een aantal juwelen gestolen ter waarde van 5 tot 6000 gulden. Bovendien verdween een bedrag van 50. Waarschijnlijk is men de woning door een openstaand raam aan de achterkant binnen gekomen. MONTEUR VERONGELUKT De 41-jarige monteur J. H. de Jong uit Weesp is zondagnacht om half drie tijdens werkzaam heden aan de bovenleiding van de spoorlijn DiemenWeesp van een portaal gevallen. Hij is later in het Wilhelminagasthuis te Amsterdam aan zijn verwon dingen overleden. De heer De Jong was getrouwd en had drie kinderen. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.02 Lichte muz.; 12.30 Weer ber.; 12.35 Lichte muz.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws; 13.15 Ka- mermuz.; 14.00 Schoolradio 15.00 Liederen; 15.15 Ork. conc. 16.00 Beursber.; 16.06 Engelse les; 16.21 Ork. conc. (verv.); 16.55 Gram.; 17.00 Nws; 17.15 'chte muz.; 17.50 Boekbespr.; OC Gram.; 18.10 Lekenmoraal «filosofie; is.30 Voor de sold.; 18.50 Sportkroniek; 19.00 Nws; ,40 Koorzang; 20.00 Missie- klankb.20.15 Operettemuziek; -1.30 Pianorecital; 22.00 Nws; 2-15 Pedagogisch praatje; 22.25 Volksmuziek; 22.55 Nws; 23.00 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's. NED. T.V.17.00 Int. jeugd journaal; 17.1017.40 Voor de 'cugd; 20.00 Journaal en weer- overz.20.20 Act.; 20.30 Variété- progr.; 21.10 Speelfilm; 22.10 Epiloog; 22.20 Avondcollege Nederlands. VL. BELG. T.V.17.00—18.00 Voor de jeugd; 19.00 Feuill.; 19.3C Automobilistenkron.; 20.00 Nws; 20.25 Het manneke; 20.30 V-spel; 21.10 Documentair Progr.; 21.40 Ballet; 22.20 Nws. „DE VINK'' AFGEBRAND Zaterdagavond is in het des tijds zeer bekende café-restau rant annex uitspanning „De Vink", gelegen in het Gei aan de Abcoudse straatweg tussen Weesperkarspel en Abcoude, door brand verwoest. De brand weren van Abcoude en Weesper karspel trokken beide naar de brand, daar het complex op het grondgebied van beide gemeen ten ligt. Men kon niet veel meer uitrichten, daar het vrijwel ge heel uit hout bestaande gebouw in lichterlaaie stond. Wel konden de bijgebouwen, bestemd voor rijtuigstalling en een woning behouden blijven, dank zij de gunstige windrichting. „De Vink" was vooral in de ja ren vóór de tweede wereldoor log een geliefdkoosd recreatiege bied voor de Amsterdammers. Per fiets, met rijtuigjes en jan pleziers en ook met zeiljachten en roeibootjes ging men van de hoofdstad naar „Het schone gein" om de dag in de uitspan ning door te brengen. Ook als centrum voor studentenfestivi teiten was het bekend. Na de oorlog werd er nog een danszaal bij gebouwd. De laatste jaren was de uitspanning echter niet meer in gebruik en ook de elek trische leidingen waren er uit verdwenen. Men vond dan ook het ont staan van de brand een duistere zaak. Het onderzoek wees in de richtig van twee jongens van resp. negen en twaalf jaar: M. W. en F. H. uit Abcoude, die een bewoner -uit de omgeving bij het gebouw waren gezien. Het onderzoek wees uit, dat de jon gens reeds zaterdagmorgen- vroeg uit Abcoude waren ver trokken en op het tijdstip van de brand, 's avonds om half 10, nog niet thuis waren gekomen. Wel waren ze om half zeven in Abcoude gesignaleerd, maar toen hadden ze een bus naar Amsterdam genomen. Met de laatste bus uit de hoofdstad wa ren de jongens echter nog niet in Abcoude teruggekeerd. Gerui me tijd na het middernachtelijk uur werd de rijkspolitie van Ab coude gewaarschuwd, dat de jongens op het politiebureau Raampoort in Amsterdam ver bleven. Ze waren heel laat bij kennissen in Amsterdam aange komen en deze vonden het raad zaam de politie te waarschuwen. De politie van Weesperkarspel en van Abcoude gingen nog die zelfde nacht naar Amsterdam. Bij het verdere onderzoek bleek, dat de jongens reeds zaterdag ochtend van Abcoude naar Weesp (een afstand van circa twaalf kilometer) waren gaan lopen. In de middag gingen ze dezelfde weg weer terug. Bij STEEKPARTIJ IN' AMSTERDAM Cp de Kloveniersburgwal in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks 5 uur de 27-jarige Surinamer G. C. B. met een mes in de buik gesto ken. Tijdens een woordenwisse ling met de 24-jarige musicus C. A. C. zou deze plotseling een mes hebben getrokken en B. daarmee hebben gestoken. Het slachtoffer een Amsterdamse timmerman, kon na behandeling in een zie kenhuis naar huis gaan. De po litie heeft de vermoedelijke da der, eveneens uit Amsterdam, aangehouden. SCHIPPERSZOONTJE INDERDAAD VERDRONKEN. De Rotterdamse rivierpolitie heeft zaterdagmorgen om half twaalf het lijkje gedregd van de 4-jarige Jacobus Gubbels, zoontje van de schipper van het binnen vaartuig „Express 302", dat in de Rotterdamse binnenhaven ligt. Het knaapje werd sinds vrij dagmiddag drie uur vermist. Vrijdagavond reeds nam de poli tie aan, hoewel het dreggen toen nog geen resultaat had opgele verd, dat de jongen van het schip was gevallen en verdronken. DINSDAG 5 DECEMBER. TERNEUZEN, Luxor Theater, 8 uur: Het complot 400. WOENSDAG 6 DECEMBER. TERNEUZEN. Luxor Theater, 8 uur: Het complot der 400. SAS VAN GENT: Sociaalge bouw N.V. Stijfsel- en Glucose- fabriek Z. V. U„ lezing door de heer R. van Dijck te Gentbrug- ge over: Italië: Land van Bel- Canlo. 3 Volgens regeringskringen is een complot tegen het leven van president Olympio van Togo en de leden der regering ontdekt. Veertien uit Ghana afkomstige gewapende Togolezen zijn gear resteerd. Twaalf Japanse arbeiders die sedert vrijdag in een spoorweg tunnel in Aomori, Noord-Japan, geblokkeerd zaten, zijn gered. VOGELWAARDE. Gehuwd: 27 r.ov. Bernardus P. D. Lambert, 29 j., cn Ria L. Mei, 23 j. Alphonsus J. 'Man- naert, 25 j. en Maria L. Huls hout, 20 j. Overleden: 21 nov. Albertus Coo'sen, 42 j., echtg. van Helena Vonk. 27 nov. Alouisius W. van Belle, 85 j.', weduwn. van Eugi- nia M. Hamelink. LOOP DER BEVOLKING. VOGELWAARDE. Gevestigd: Volkert S. M. van der Willigen, van Bergen op Zoom. Vertrokken: Eduardus Lau- wers en echtg., naar Axel; Theo P. C. van Overmeeren en echtg., naar Terr.euzen; Johannes F. J. M. Warrens, naar Dordrecht. Rechtszaken Het gerechtshof te 's-Herto- genbosch heeft de ontvluchte p sychopaat M. wegens moord op het Venlose meisje Joke van Groenendaai veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het is dezelfde straf als door de rechtbank te Roermond was opgelegd en waarvan de advocaat-generaal bevestiging had geëist bij de be handeling in hoger beroep op 20 november j.l. Zowel de officier van justitie te Roermond, die levenslange gevangenisstraf te gen M. had geëist, ais de ver dachte zelf hadden tegen het rechtbankvonnis hoger beroep aangetekend. B Een inwoner van de Noord franse stad Maubeuge is erin ge slaagd in een half uur tijds twee meter bloedworst naar binnen te werken, waardoor hij de eer ste prijs won op een bloedworst wedstrijd in zijn woonplaats. Geen van de tien deelnemers had medische hulp nodig. De wed strijd is het hoogtepunt van de jaarlijkse bloedworstmarkt van Maubeuge. UNILEVERS VAST, KON .OLIES IN REACTIE oem-.v.j. De eerste dag van deze beurs- week heeft gistermiddag een min of meer vaste tendentie te zien gegeven. Unilevers bijvoor beeld noteerden bij de opening cp 930 ruim 13 punten boven het voorgaande slot. Philips deed het wat kalmer aan met een koerswinst van bijna 6 pun ten op 986, terwijl Hoogovens een puntje hoger uit de markt werden genomen op 764. AKU Bosch is maalidag,éven" na' mid- stelde wat teienr door op 382' dernacht, de zestienjarige Th.1 ruim een punt beneden de van Beursen wonende aan de koers van vrijdag te openen. Kon. Olies een gulden in reactie Op de Hoge Steenweg in Den Mjaastrichtsëweg met een mes zodanig gestoken, dat hij in het hart werd getroffen en ter plaat se overleed. De politie te 's-Hertogenbosch is er na intensief speurwerk in geslaagd een Bosschenaar te ar resteren, die ervan verdacht wordt in de nacht van zondag op maandag d'e dodelijke mes steek te hebben toegebracht aan de 16-i.arige leerling-bloemist Th. van Deursen. De vechtpartij zou een gevolg zijn van een woordenwisseling, ontstaan in de Ruischepoort, een tot 119,40, op de vaste stem ming van de vorige beursdagen. De handel in alle hoeken van de hoofdfondsen niet veel te be tekenen. Het buitenland liet over vrijwel de gehele linie ver stek gaan. Toch had de geringe vraag de overhand. Wall Street was vrijdag, na de lusteloze stemming geduren de de voorgaande beursdag, aan de vaste kant. Van de Neder landse hoofdfondsen lagen voor al Unilevers op de Newyorkse beurs zeer gevraagd in de markt. Zoals bekend worden Unilevers De Vink" gekomen waren ze in het stadscentrum. Van die ru naar binnen gegaan. Omdat ze het op hun trektocht koud had den gekregen stookten ze in d'e serre een vuurtje van papier en ander afval. Toen ze weg gingen smeulde het nog wel, maar ze meenden, dat dit in het verlaten gebouw geen kwaad zou kunnen, zijstraat van de Hoge Steenweg 0p 12 december a.s. officieel in WATEROVERLAST BIJ OISTE RVVIJK Ook Oisterwijk en omgeving hebben met wateroverlast te kampen. Oorzaak is de slechte afwatering van de Voorste- stroom, die door de bebouwde kom loopt. Sinds zaterdag is bij de Baardijk bewaking ingesteld. Het water blijft nog stijgen, mede als gevolg van nieuwe regen. In verscheidene boerde rijen is het water al binnenge drongen, kelders zijn ondergelo pen, maar tot evacuatie is het tot dusver niet gekomen: Ook vorig jaar heeft men in deze streek met overstromingen te kampen gehad. Als het water nog vijftien centimeter stijgt, zal de toestand weer net zo zijn als vorig jaar. Reeds nu moesten enkele wegen voor het verkeer worden afge sloten. zie kwam een handgemeen, waarbij Van Deursen gestoken moet zijn. Hij liep nog enkele tientallen meters weg en viel toen op een zebrapad van de Hoge Steenweg neer. De ambulancedienst van de G.G.D., die terstond aanwezig was, heeft hem naar het Groot Ziekengasthuis overgebracht. Bij aankomst bleek hij reeds te zijn overleden. Tot de enkele passerenden op dat late uur be hoorde een taxichauffeur die drie van de vechtenden in de richting van de Markt zag weg hollen. Hij heeft via de mobilo fooncentrale van zijn bedrijf de politie gealarmeerd, die daarop bovenbedoelde Bosschenaar heeft kunnen arresteren. De door de politie van 's-Her togenbosch in verband met de dood van de 16-jarige Th. van Deursen gearresteerde inwoner van 's-Hertogenbosch de 19-ja- rige Van der K. heeft inmiddels éen volledige bekentenis afge legd. Hij verklaarde in een plot selinge opwellende drift te heb ben gehandeld en is diep onder de indruk van de gevolgen van zijn daad. New York genoteerd. De Ameri kaanse vraag voor dit fonds zorgde er vrijdag j.l. reeds voor dat de koers in de avonduren in Amsterdam steeg van 915 tot 932. Gistermorgen werd gedaan 927/93C. Na een opening op 930 steeg de koers op de officiële beurs van gistermiddag tot 935'. 2 ais gevolg van geringe buiten landse vraag. Philips liep op tot 987, na een dieptepunt op 982. De slotkoers van vrijdag was 980' 2. Hoogovens verbeterden tot 765 waardoor een koerswinst werd verkregen van 2 punten. Ook AKU's konden iets aan- i trekken. Kon. Olies bleven rond de 119.40 schommelen, waar door een koersverlies, zoals ge meld, één gulden bedroeg. In de scheepvaartsector was de handel aanvankelijk vrij levendig. Dit duurde slechts kort, daarna werden de omzet ten tot een minimum beperkt. De koersen konden zich 1 tot 2 punten verbeteren. Van Omme ren was zelfs zeer vast op 338, tegen vrijdag 332. In de cultuur sector was de stemming prijs houdend. De staatsfondsen- markt was aan de zwakke kant met weinig zaken. Voor de inschrijving op 1 min 5 pet 15-jarige obligaties 1961 ten laste van ..Arch" N. V. te Den Haag tot de koers van 99 procent, bestond ter beurze een goede belangstelling. Aan delen Indoia werden 15 punten lager op 520 geadviseerd. De di rectie van deze maatschappij voorziet een lager dividend over 1961. Overwogen wordt echter een gedeelte van het dividend in agic-aandelen uit te keren. Aan delen Ned. Am. Fittingfabriek werden op 110 laten (120 laten) geadviseerd. De Iaatstgedane notering was 120. Aandelen Blaauwhoed lagen eerder iets beter in de markt. Deze stukken liggen, aldus de beurs, op de huidige koers van circa 250, sterk ondergewaardeerd in de markt. De aandelen van de .grootbanken kregen hogere ad- vieskoersen. Beursindices 30/11 1/12 4/12 Intern, conc 553.92 551.20 554.67 Industrie 362.19 362.13 362.85 Scheepvaart 180.83 182.83 185.70 Banken 247.96 246.42 247.27 Handel enz. 163.79 163.33 163.63 Algemeen 402.86 401.55 403.69 Nabeurskoerscn AKU: 383 (382(4 Kon. Olie: 1(9.70— 120.60 slot 120.20 (119.30) Philips: 991—995 gl slot 992 987%) Unilever; 912—945 gl slot 944 936) Hoogovens: (765) ADVIESKOERSEN BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buiten landse bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden Engelse pond 10.0610.16, Ca nadese dollar 3.413.46, Ameri kaanse dollar 3 56'/23.6OV2, Bel gische frank (100) 7.18', 2—7.23V2, Franse frank (100) 72.1572.65, Duitse mark (100) 89.6090.10, Zweedse kroon (100) 69.00— 70 00 Zwitserse frank (100) 82.9583.45, Deense kroon (100) 51.6052.60, Noorse kroon (100) 49.8050.80, Oostenrijkse schil ling (100) 13.87V2—13.97'2, Ita liaanse lire (10.000) 57.00—59.00, Portugese escudo (100) 12.55 12.70, Spaanse peseta (100, grote coupures) 5.906.05. VEEMARKT BOTTERDAM. 4 december. Op de veemarkt te Rotterdam waren in totaal aangevoerd 1963 dieren, zijnde: 1184 vette koeien, 769 varkens en 10 schapen of lammeren. De notering was als volgt: Vette koeien van 2,50-3,20; Varkens 1,501,65, alles per kilo. De aanvoer van vette koeien was korter, de handel flauw en de prijzen van vorige week ble ven met moeite gehandhaafd, prima's boven notering. Var kens: aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen iets gedrukt; pri ma vleesvarkens boven notering; slachtzeugen 1,351,40 p. kg- GRAANBEURS ROTTERDAM Officieuze noteringen p. 100 kg: Tarwe. Klein aanbod, door sneekwaliteit op basis 17 procent vocht tot 32 per schip, franko fabriek; tot ƒ31,75 per auto Voedergranen: algemeen ge drukt. Maalgerst, volgens mon ster, 24,50—26,25; Kippegerst. idem f 26,5027,25. Rogge, idem 22,50—23,25. Haver, idem, ƒ21,75ƒ24,50, kalm nau welijks prijshoudend. Peulvruchten, franko Rotter dam: Groene erwten, op monster f 2226; prima kwaliteiten tot ƒ31; Schokkers op monster ƒ22,50ƒ25, prima kwaliteiten tot ƒ29; Capucijners op monster tot 34; Bruine bonen, boeren- schoon, volgens monster, ƒ50 59. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen 35 mm opw., voor het binnenland: Bintje f 10,25—10,50; IJsselster ƒ8.75 9,25; Bevelander ƒ10. 11,—. Klei-aardappelen 38 mm opw.: Eigenheimer 1618,75. Voeraardappelen 1,503,50. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. 162. „Attilla!'' brult de Noor man, terwijl hij zijn paard wendt... „Schurk! Nu ontkomt ge me niet Met een snelle blik over zijn schouder grijpt de Hunnenvorst de teugel van het paardjemaar als hjj het gezicht van de Noor man ziel, wendt hjj zich met een gebrul om en heft bliksemsnel zjjn zware boog Razendsnel wijkt de Noorman zijwaarts uitde pijl snort ra kelings langs hem heen, maar het paardje was niet op de plotselinge beweging van zijn berijder ver dacht, en struikeltmet een smak belandt de Noorman op de grond en in een flits ziet hij het gehate wrede gezicht van Attilla op zich toekomen. De Noorman rukt zijn zwaard uit de schede en weet, omwen telend, een tweede pijl te ontgaan. Dan springt hjj op en stort zich op de Heerser der Gele Horden. „Gij onoverwinnelijke Attilla," sist hjj de Hun die eveneens zjjn zwaard trekt toe „Bewijzen zal ik U, dat niemand onoverwinnelijk is Fel ketst staal op staal en met een grimmig lachje bemerkt de Noorman de roest op het lemmet van Attilia's wapen. „Het zwaard van de krijgsgod, nietwaar?" bjjt Hij de Hun spottend toe „Zie, hoe onoverwinnelijk het U maakt Een paar razendslnelle bewegin gen en ook de Hunnenheerser moet onldekken, dat als zwaard vechter Eric de Noorman zijn ge lijke moed heeft. Met een grauw moet Attilla achteruit wijkenmaar ineens komt er een triomfantelijke, wre de gloed in zijn ogenEn ook zonder om te kijken weet de Noor man wat dat betekent In de hitte van dit waanzinnige tweegevecht alles vergetende heeft hij geen rekening gehouden met de nadering van de Hunnenrui- tersen dit dreigt hem nu noodlottig te worden ONTEIGENING IN HET BELANG VAN DE VOLKSHUISVESTING. Het hoofd van het gemeente bestuur van Terneuzen brengt ter openbare kennis, dat vanaf 7 december 1961 gedurende der tig dagen op de gemeente-secre tarie voor een ieder ter inzage is nedergelegd een uitgewerkt, door de gemeenteraad in zijn vergadering van 1 december 1961 voorlopig goedgekeurd, plan van onteigening, met uitvoerige kaarten en grondtekeningen en verdere bescheiden, ten name van de Gemeente Terneuzen, teneinde de gronden gelegen in het partieel uitbreidingsplan in hoofdzaak „Industrieterrein Nieuw-Neuzenpolder" in exploi tatie te kunnen brengen. Schriftelijke bezwaren kunnen door belanghebbenden uiterlijk veertien dagen na verloop van bovengenoemde termijn bij het gemeentebestuur worden opge geven. Terneuzen, 4 december 1961. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, H- RIJPSTRA. 1 ONTEIGENING IN HET BELANG VAN DE VOLKSHUISVESTING. Het hoofd van het gemeente bestuur van Terneuzen brengt ter openbare kennis, dat vanaf 7 december 1961 gedurende der tig dagen op de gemeente-secre tarie voor een ieder ter inzage is nedergelegd een uitgewerkt, door de gemeenteraad in zijn vergadering van 1 december 1961 voorlopig goedgekeurd, plan van onteigening, met uitvoerige kaarten en grondtekeningen en verdere bescheiden, ten name van de Gemeente Terneuzen. voor de aanleg van een verbin dingsweg tussen Terneuzen (kom)Sluiskil en de nieuwe kanaalovergang ten Noorden van Sluiskil. Schriftelijke bezwaren kunnen door belanghebbenden uiterlijle veertien dagen na verloop van bovengenoemde termijn bij het gemeentebestuur worden opge geven. Terneuzen, 4 december 1961. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, H. RIJPSTRA. AANGIFTE TER INSCHRIJVING VOOR DE DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Terneu zen brengt het volgende ter openbare kennis: 1. De in 1942 gebol'6n manne lijke personen, die in een Ne derlands bevolkingsregister zijn opgenomen of daarin be horen te rijr. opgenomen en- geen beuijs van inschrijving voor de dienstplicht noch cc-n bewijs van niet-inschrijving hebben ontvangen, zijn ver plicht zich vóór 1 januari 1962 aan te melden ter gemeen te- secretarie van hun wonoplaats of gewone verblijfplaats. 2. De aanmelding geschiedt door de onder 1 bedoelde personen zelf, bij hun verhindering door hun wettelijke vertegen woordiger. Is een rechtspersoonlijkheid bezittende vereniging, een stichting of een instelling van weldadigheid wettelijk ver tegenwoordiger, dan rust bij verhindering de verplichting tot aanmelding op de bestuur ders. Terneuzen, 30 november 1961. De Burgemeester voornoemd, H. RIJPSTRA.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 3