Provinciaal nieuws Wie adverteert een moord KERKDIENSTEN Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 29 november '61 TERNEUZEN AXEL BOSCHKAPELLE. BRESKENS. HULST SAS VAN GENT SLUIS Filmavond A. N. W. B. IJZENDIJKE ZUIDZANDE Mishandelingen in Goa. Ned. ver. bescherming van dieren richt schrijven aan minister van Justitie DE CARITAS-LOTTO Schoentje zetten pret beginnen Puk je waken vers verzinnen Sint je spelen veel vertier Lexi roken groot plezier rrom Americas Best Tobaccos Bevorderd. De heren M. J. de Kraker en J. L. P. Mlchieisen, beiden werk zaam ter inspectie der belastin gen alhier zijn. gerekend te zijn ingegaan resp. op 1 mei 1961 en op l mei 1960, bevorderd tol hoofdschrijver van 's Rijks be lastingen. Geslaagd Voor het onlangs te 's-Gra- venhage gehouden onderzoek voor toelating tot de controleurs cursus (te Arnhem l heeft o.m voldaan, de heer J. A. van de Voorde, adj. commies van 's-Rijks belastingen, ter inspec tie dpr belastingen alhier. Geslipt. Gistermorgen te ongeveer half tien reed op de Oudelandseweg in de richting St. Anaapolder een auto bestuurd door de heer B. F. de W. uit Tei neuzen en daar achter een auto bestuurd door de heer M. de V., eveneens uit Ter- neuzen. Door het gladde wegdek begon de auto van de heer Do V. te slippen en kwam tegen de vóór hem rijdende auto terecht, waar door de voorzijde van de aanrij dende auto en de linkerachter zijde van de auto van de heer De W. beschadigd werden. Aanrijding op de Nleuwendjjk. Op de kruising Sfationssstraat Nieuwendijk, bij de spoorweg overgang, had gistermiddag om streeks half vijf een aanrijding plaats tussen een personenauto en een bromfiets. Mevr. G.de W. uit Zaamslag reed op haai' bromfiets Axel uit, de Nieuwendijk op. Ze werd ge volgd door de heer J- W. uit Axel, die. na de spoorwegovergang ge passeerd te zijn, in de richting van de Oudeweg wilde rijden. Hierbij is hij in botsing gekomen met de bromfietster, die kwam te vallen. Nadat dokter Schiltman de eerste hulp had verleend, werd mevr. G.. die een hoofdwonde en een zware hersenschudding had opgelopen, per ambulance naar het Juliana ziekenhuis te Terneuzen vervoerd. Christelijk gemengde zang vereniging „Asaï" te Axel wijkt af van traditie. Het is in Zeeuws-Vlaanderen algemeen bekend, dat de Christe lijk Gemengde Zangvereniging ..Asaf" te Axel jaarlijks een zanguitvoering geeft op tweede Kerstdag. Deze uitvoeringen mogen zich steeds in een grote publieke be langstelling verheugen. Naar wij echter vernemen, zal deze vereniging dit jaar van haar traditie afwijken en op tweede Kerstdag verstek laten gaan. Dit heeft echter oen oorzaak. „Asaf" is namelijk reeds ge ruime tijd bezig met het instu deren van het machtige werk van G. F. Handel ,,De Messias Het is begrijpelijk, dat deze stu die geruime tijd vergt. Daarom is besloten, de jaarlijkse uitvoe ring te verschuiven naar eipd februari van het volgende jaar. Deze uitvoering belooft een voor Zeeuws-Vlaanderen weel een cultureel gebeuren van de eerste orde te worden. Zodra mogelijk zullen wij hier op nader terugkomen. Wintel-programma K. A. 1$. De plaatselijke afdeling van de K. A. B. opent haar winterpro- gramma op 8 december a.s. met een bijeenkomst, waarop pater Pistors zal spreken over het on derwerp „Zeeuws-Vlaanderen in het toekomst-perspectief". Op 9 januari volgt de tweede verga dering, waarop bondsvoorzitter G. Jacobs zal spreken over de nieuwe encycliek. De jaarverga dering wordt gehouden op 9 februari. De heer J. van de Voor de uit Sluiskil zal dan een toe lichting geven op de arbeidsonge schiktheidswet. Ook in de maand maart zal nog een avond worden belegd. Ge tracht zal worden voor die gele genheid een spreker aan te trek ken met lichtbeelden over onze streek. Het ligt verder nog in de bedoeling om de leden een twee tal toneelavonden aan te bieden. Op het programma staan ook nog drie kaartavonden, waarvoor uit de plaatselijke kas prijzen be schikbaar worden gesteld. Nu het Parochiehuis weer vrij is. zullen alle bijeenkomsten weer in dit gebouw worden gehouden. STOP VAN TERNAAIEN VERVANGEN OOOR SLUIZEN. Voor de internationale West- Europese waterwegenverbindin- gen tussen België en Nederland, namelijk tussen Scheldemond en Limburgse Maas, via het Albert- kanaa! was het gisteren een be langrijke dag. Dinsdagmorgen is namelijk met het schutten van de eerste acht eenheden kleine sche pen door de nieuwe, dubbele slui zen. welke de Belgische Water staat met financiële bijdragen van Nederland heeft gebouwd, de Stop van Ternaaien ten zuiden van Maastricht geschiedenis ge worden. DONDERDAG 30 NOVEMBER. Dankdag.) NED. HEKV. KERK. Hoek: 10 uur Ds. W. J. van Meeu wen. Terneuzen7.30 uur Ds. J. Schol ten. Zaamslag10 uur Ds. Ph. M. Becht. GEREFORMEERDE KERK. Terneuzen: 7.30 uur Ds. W. C. van Hattem. Zaamslag: 7 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt). Terneuzen: 3 uur Ds. H. Smit; 7 uur Ds. A. I. Krijtenburg, van Zaamslag. CHR. GEREF. KERK. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. C. Smits, van Slierireeht. Uitvoerige discussie in Bres- keus raad over hel uitbrei dingsplan. Maandagavond was de raad in Sinterklaasstemming. Of de boter letter, die bij de koffie gepresen teerd werd, daar misschien mede schuldig aan was. laten we nu maar in het midden. Na de opening door burge meester J. A. Eekhout kwamen de ingekomen stukken aan de orde. Hieronder was o.m. de goedkeuring voor de onderhand se aanbesteding van 33 woning wetwoningen, die gebouwd zul len worden door de firma gebr. W. en B. Christiaansen te Oost- burg voor de som van 444.750. B. en W. deelden de raad mede, dat inmiddels een openbare aan besteding is geweest voor de bouw van drie woningwetwoningen. De laagste inschrijver was de firma G. F, Schoote te Breskens voor 43.877. Het schilderwerk werd ingeschreven door de firma Van Haneghem te Breskens voor 2870. B. en W. deelden de raad mede. dat het aanbrengen van beplan tingen in het bungalowterrein is gegund aan de firma M. den Doelder uit Axel voor de som van 2630. De begroting voor deze beplanting bleek 2791,60 te zijn. De heer J. W. Carels had het college van B. en W. een twee tal vragen gesteld. De eerste vraag betrof het op stellen van de bietenwagens in de Dorpsstraat op de parkeer- strook. De heer Carels meende, dat de middenstanders in deze straat hinder ondervinden van deze geparkeerde wagens, omdat er geen auto's geparkeerd kun nen worden. In een toelichting zei de bur gemeester o.m.. dat Breskens haven nu eenmaal een streek- functie heeft en getracht wordt om de aan- en afvoer van de bie ten zo snel mogelijk te laten ver lopen. Het parkeren op de par- keerstrook geschiedt op een zo danige wijze dat verkeersopstop pingen vermeden worden. De heer J. W. Carels onder schreef de streekfunctie van de havens van Breskens. doch vroeg met nadruk aandacht te schen ken aan de belangen van de mid denstand in de Dorpsstraat. Tot zijn blijdschap had hij al gecon stateerd dat 's zaterdags en 's zondags de bietenwagens ver dwenen zijn uit de Dorpsstraat. De tweede vraag tan de lieer Carels betrof dc lekkage in de noodwoningen. Wethouder P. Zegei s zegde toe. dat er waar nodig, tijdelijke voor zieningen getroffen zullen wor den. De heer J. de Nooijer had het college schriftelijke vragen ge steld over het verloop van do be sprekingen rond de vertrouwens crisis in N.V. Zeebad Breskens. Burgemeester Eekhout bracht het resultaat van de besprekin gen ter kennis van de raad. Tij dens de vergadering van aandeel houders heeft de vergadering ge constateerd. dat er een vertrou wenscrisis is ontstaan en heeft de Raad van Beheer van de N.V. opgedragen zich te beraden over wat er nu gedaan moet worden. Het resultaat van dit onderzoek zal in een buitengewone aandeel houdersvergadering. die spoedig zal worden gehouden, besproken worden. landse Gemeenten werd 'n reke ning-courant-rekening afgesloten voor een bedrag van 125.000. Zeer uitvoerig werd gesproken over het verhuren van de cantine van de Vismijn. In tegenstelling tot enkele raadsleden meenden B. en W. dat het niet in het be lang is van de visseij als tjp ver huur van de cantine openbaar zou worden aanbesteed. De huidige exploitante, die een redelijke huur betaalt, voldoet uitstekend. In principe besloot de raad tot toewijzing van een aantal wo ningwetwoningen aan de Alge mene Woningbouwvereniging „Breskens" uit het woningcon tingent 1962. De heer Goethals vroeg ook de R.K. Woningbouwvereniging wat te bouwen woningen toe te wij zen. De raad besloot in het uitbrei dingsplan „West" enkele straten en openbare werken aan te leg gen t.b.v. de 36 aldaar te bouwen woningwetwoningen. De raad -besloot voor enkele inwoners van Breskens garanties te verlenen voor de bouw van een woning via het Bouwfonds van Nederlandse Gemeenten. Over het uitbreidingsplan ten westen van de nieuwe veerhaven, naar Nieuwe Sluis, waar in de toekomst zomerwoningen, een caravanterrein en een kampeer terrein moeten komen, ontstond een zeer uitgebreide discussie tussen de vooizitter en de heren M. de Boer en Th. Cambier. Het oude plan van 1943 moet n.l. herzien worden, om de toe komstige bestemming van de be bouwing in dit gebied vast te kunnen leggen. De heer M. de Boer vroeg B. en W. bepaalde kavels grond, waarop deze bebouwing moet komen uit dit plan te lichten, en de rest te laten zoals het is. B. en W. waren echter de mening toegedaan, dat de stede- bouwkundige B. en W. in dit op zicht eerst moet adviseren en wilden zich niet binden voor de toekomst. Het terrein omvat 300 hectare. Uiteindelijk werd bepaald, dat voor het betreffende gebied een uitbreidingsplan in voorbereiding is. met de stemmen van de heren M. de Boer, C. Th. Cambier en P. Leenhouts tegen. De burgemeester deelde nog mede, dat binnenkort de raden van de kustgemeenten bijeenge roepen zullen worden om geza menlijk het plan voor de gehele kust te hespreken. De bakkers van Breskens, ver enigd in de Centrale Bakkerij N.V. Breskens, vroegen de raad om in princip-e te besluiten rente en aflossing te garanderen van een door haar bij een bankinstel ling op te nemen lening voor de bouw en inrichting van een cen trale bakkerij. B. én W. stelden de raad voor. alvorens een definitief voorstel te dooft'de2e aangelegenheid om advies voor te leggen aan 'Tuit E.T.lV vöbr nadci en deskundig' advies. Na enige discussie ging de raad hiermede akkoord. Agenda raadsvergadering. Op de agenda van de a.s. vrij dag des avonds te half acht te houden vergadering van de ge meenteraad komen o.m. de vol gende punten voor: Voorstel inzake de winkelslui ting op zondag. Voorstel tot het verlenen van een voorschot oo de \ergoedin.g ex artikel 101 bis der L. O. wet C.V.O. te Hulst. Voö'rstel tot intrekking van pensioengrondslagen. Voorstel tot vaststelling van pensioengrondslagen. Voorstel tot aanschaffing van een hoge-druk-mistbluseenheid ten behoeve van de vrijwillige brandweer te Hulst. Voorstel tot vaststelling van de 26e. 27e en 28e wijziging der ge meentebegroting 1961, Aanbieding der begrotingen 1962 van: a. de gemeente; b. de gem. instelling voor maatschappelijk werk; c. gcm. gasbedrijf; d. ge'm. woningbedrijf. Behandeling- ingekomen stuk ken. Verkoping. Het op dinsdag 28 november door notaris Hoving te Terneu zen ten verzoeke van de fa. Jan Ramondt en Co geveild fabrieks gebouw met woning en fabrieks terrein nabij d'e Westdam te Sas van Gent. groot 66.63 ax-e, weid in koop toegewezen voor de som van 90.000 aan de heer A. Snel- leman te Sas van Gent. In hotel „Centxaal" te Sluis hield de propagarxdadienst van de A.N.W.B. een voorlichtingsavond ovex- het werk van de Bond. Ex werden enige toeristische films vertoond en aan de hand van enige dia's gaf de heer Van der Hoist een toelichting op de werk zaamheden en het dienstbetoon van de A.N.W.B. aan zijn leden. Deze avond werd o.m. bijgewoond door het college van burgemees- tei- en wethouders en de heer J. P. J. Wage, consul van de Bond alhier. Bezoek St. Nicolaas. Zateirlag zal Sint Nicolaas te Sluis aankomen. Eerst brengt hij een bezoek aan Sint Anna ter Muiden en vandaai gaat hij, be geleid door „Apollo", naar Sluis. Daar vindt om di-ie uur een offi ciële ontvangst plaats ten stad- huize en daarna gaat het naar „Rozenoord". Zondag komt Heille aan de beurt en de daaropvolgende maandag is het feest voor de schoolgaande kinderen in het Parochiehuis. Geslaagd Wienerbal. Ten bate van het Instrumen- tenfonds had het bestuur van de Zeeuws-Vlaamse accordeonver eniging „Flandria" een Wiener- balavond geoi'ganiseei'd. Een in Tirolercostuum getooid orkest met zang van Sabo had er al dadelijk de goede stemming in. Ook liet interieur van de zaal van hotel Lievens was in deze sfeer herschapen. Er heerste de gehele avond een xiitbundige vrolijkheid. Toneeluitvoering. In de zaal van hotel „De Rode Leeuw te Zuidzande, gaf de Rederijkerskamer ,,A1 doende leert men" dezer dagen haar eerste winteiuitvoei'ing met het toneelstuk „Oude liefde i'oest niet,..?" van-Gees Lau. Deze avond, die in alle opzich ten geslaagd mag worden ge' nöemd. werd als gebruikelijk met een gezellig bal besloten. India is van plan „alle moge lijke maatregelen" te nemen voor een spoedige bevrijding van de Portxigese gebieden in India. Dit heeft de Indiase ondermi nister van Buitenlandse Zaken, mevrouw Lasjmi Menon. dins dag in het parlement verklaard. Zij deelde mee, dat de Portu gese autoriteiten in Goa in de maanden juli. augustus en sep tember mishandelingen hebben gepleegd en arrestaties op grote schaal hebben verricht. Volgens haar was de reden hiei'van. dat de Portugezen bevreesd waren dat zich omstreeks de 15e augus tus. de herdenkingsdag van de Indiase onafhankelijkheid, na tionalistische demonstraties zou den voordoen. Mevrouw Menon verklaarde, dat de Indiase re gering, behalve berichten om trent vergroting van de politieke onderdrukking, ook meldingen over uitbreidingen van militaire aard in de Portugese gebieden had ontvaxxgen. Hot hoofdbestuur van de Ne derlandse vex-eniging tot be- schei-ming van diex-en heeft een schrijven gei'icht aan dp minister van Justitie, waai'in het mee deelt, dat bij bovengenoemde vereniging veie klachten binnen komen over het gebruik, dan wel het misbruik van windbuksen voor het doden of het pogen te doden van vogels, vissen en an dore dieren. In verband daarmee, nemen wij de vriiheid uw Excel- 'j lentie te verzoeken zo gaat hot schrijven verder die maat regelen te willen nemen, welke er toe leiden, dat hot voorhanden hebben van een windbuks aan een vergunning wordt gebonden en voor personen beneden 18 jaar verboden wox-dt. Dat niet alleen wij. maar ook andere oi'ganisaties zich zorgen maken over het gebruik van windbuksen, zo leest men dan, moge blijken uit hetgeen hier over onder meer is geschreven in enkele nummers van „De Nedei'landse Jager", alsmede in het orgaan van de nolitie Dieren bescherming van 28 mei en van j 10 december van het vorige jaar. Hieruit blijkt onder andei-c, dat een windbuks, ingevolge een arrest van de Hoge Raad. als een geweer kan worden aangemerkt en dat er derhalve bij overtre ding ingevolge de jachtwet tegen het gebruik kan worden opge treden. De hierdoor ontstane mogelijkheid tot besti'affing, is echter, naar onze mening, niet voldoende om bedoeld euvel e bestrijden. Een luchtbuks immers kan niet als een vuurwapen worden beschouwd en er kan derhalve noch ingevolge de vuur- wapenWet. noch ingevolge de wapenwet tegen liet voorhanden hebben Worden opgetreden. Luchtbuksen worden thans in vele winkels te koop aangebo den. terwijl postorderbedrijven aanlokkelijke aanbiedingen i'ond- zenden. waarbij termijnbetaling het publiek gemakkelijk tot ko pen doet bewegen Hierbij komt. dat de luchtbuksen de laatsxe jai'en zodanig zijn geperfectio neerd, dat grotere dieten. zoals honden en katten, hiermee kun nen woi'den gedood en zeker zwaai' lichamelijk letsel wordt toegebracht. Het komt bij herha ling voor, dat deze buksen in tuinen en op erven wox-den ge bruikt. in vele gevallen door de jeugd. Weliswaar worden dan overtredingen van de vogelwet of van andere wetten gepleegd, maar het is voor de opsporings- ambtenai'en uitermate moeilijk om deze overtredingen te consta teren, aangezien zij worden ge pleegd op plaatsen, waarop de politie onder normale omstandig heden niet komt. Op grond van deze overwegin gen verzoekt het hoofdbestuur de minister dx-ingend maatrege len te willen treffen om aan deze toestand sten einde te maken. Het schi'ijven was ondertekend dooi' de vooi'zitter en de secreta- x-esse van bovengenoemde ver eniging. respectievelijk prof. dr. S. Hofstx-a en mevi'. dr. J. M. Postde Waal. Nadruk verboden. Toen vlogen, bijna op hetzelf de moment, twee heldergele Uitvoerig wei d gesproken over vlammetjes van sigarettenaan CMEEXTE (Syn.) en 3 uur Ds. H. GEREF. Axel: 10 uur Rijksen, van Gouda. Terneuzen 1 Frans Halslaan 10 uur en 3 uur Ds. Hage, van Mid- delbuig. OlD-GEREF. GEMEENTE. Trineuzen: 9 30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuvex-. een subsidie-aanvrage van de Visserijvereniging „Ons Belang" inzake de dooi' deze organisatie gemaakte kosten voor het visres taurant en de visserijkoningin tijdens de Visserijdagen van de afgelopen zomer. Het tekort op deze attracties heeft totaal 977,37 bedragen. In de vorige vergadering werd deze aanvx-age om een gemeente lijke bijdrage aangehouden naar aanleiding van door mevi'. Nier- mans gemaakte opmei'kingen in zake de kosten van de Visserijko- ningin. die, zoals zij stelde, dc visserijvei'eniging geen cent heeft gekost. Ook thans bleef mevr. 'Niermans deze mening toegedaan. 'De heer Goedhals meende, dat de Visserijvereniging gelijkge steld moet woi'den met de buurt verenigingen en geen extra bij dxage behoeft te hebben. Hiex-mede was wethouder Van dei- Hooft het niet eens. Uiteindelijk werd besloten, zo als voorgesteld was, de helft van liet tekox t voox- rekening van de gemeente te nemen. Bij do N.V. Bank voor Neder- stekers aan. Ieder stond tegen het licht te knipperen. Ontstelde gezichten keken in ontstelde ge zichten. Tegen de muur bij het tafeltje stond juffrouw Black- lock; zij drukte haar hand voor het gezicht. Het schijnsel was nog te zwak. maar kon zien. dat er iets zwarts tussen haar vingers door druppelde. Kolonel Easterbrook schraapte zijn keel en bleek de situatie het eexst meestei' te zijn. „Probeer de schakelaar eens, Swetten- ham!" commandeerde hij. Onmid dellijk gehoorzaamde Edmund, die vlak bij de deur stond. Hij draaide tevexgeefs. „Afgesneden of kortsluiting!" concludeerde de kolonel. „Wie maakt daar dat helse kabaal?" Een vrouwenstem was al een tijdje onafgebroken aan het gil len. ergens achter de gesloten deur. Het gegil bereikte nu een climax. Vuistslagefi sloegen een roffel op een deux-. Dora Bunner, die luid snikte, riep nu: „Dat is Mitzi. Mitzi wordt vermoord!!" Juffrouw Blacklock zei: ..Pa trick. we hebben kaarsen nodig. Wil jij even...?" Door AGATHA UÜLIOHe De kolonel was reeds bij de deur. Hij en Edmund, die ieder een bxandende aansteker in de hoogte hieven, liepen dc gang in. waar zij bijna struikelden over een voorover liggende gestalte. „Die is er geweest, lijkt me", zei de kolonel. „Waar zit die vi'ouw. die zo te keer gaat?" „Iu de eetkamei-, geloof ik", antwooxdde Édmund. De eetka mer was net aan de overkant van de gang. Er timmerde iemand op het paneel van de deur onder voortduxend gillen. „Ze hebben haar opgesloten, na tuurlijk". zei Edmund. Hij bukte zich en draaide de sleutel om. Mitzi sprong nu als een ge wonde tijgerin naar buiten. In de eetkamer bi'andde het licht. Tegen deze achtergrond leek haar silhouet een toonbeeld van waanzinnige angst. In komisch contrast daai'mede. hield ze in de ene hand een zilveren visvork en in de andex-e een zeemlei-en lap: ze was kennelijk overvallen toen ze aan het zilverpoetsen was. „Houd je rustig, Mitzi!". com- mandeexde juffrouw Blacklock. ..Houd je mond dicht!" riep Edmund. Toen Mitzi daartoe geen aanstalten bleek te maken, boog hij zicli naar haai- toe en gaf lxhaar met de vlakke hand een flinkè klap in het gezicht. Mitzi hikte en was onmiddellijk tot zwijgen gebx-acht. „Haal vlug wat kaaxsen", zei juffrouw Eiacklock. „Uit de keu kenkast. Pati'ick, weet jij de stop pen van het licht te vinden?" „In het gangetje achter de bij keuken? Goed, ik zal kijken wat ik doen kan". Juffrouw Blacklock liep nu dc verlichte eetkamer binnen. Dora Bunner jammexde van schi'ik. Mitzi slaakte andexmaal een rau we kreet. „Bloed, bloed!" riep ze. „U bent geraakt, juffi'ouw Black lock. u bloedt dood!!" „Zeg niet zulke stomme din gen", blafte juffrouw Blacklock terug. „Ik mankeer niets... alleen maai- een schrammetje mis schien, hier bij mijn oor". „Maar tante, wat een bloed...!" riep Julia. Indei'daad vertoonden juffrouw Blacklocks witte blouse, haar pa- rels en haar hand een akelige bloedei'ige aanblik. „Je bloedt altijd het meest bij je oor", verzekei'de zij geruststel lend. „Ik weet nog best, hoe als kind eens van m'n stokje ben gevallen bij de kapper, toen hij me bij ongeluk in m'n oor had geknipt. Dat leek toen ook een bloedbad. Vooruit nu. wij moeten vlug wat kaai'sen hebben". „Ik haal ze al", riep Mitzi. Ju lia liep met haar mee en spoedig kwamen ze niet wat kaarsen te rug. „Laten we eerst eens onze booswicht gaan bekijken", opper de de kolonel. „Houd de kaarsen wat lagei'. Swettenham. wil je? En steek er maar zoveel aan als je kunt". „Ik kom wel aan de andere kant staan", zei Phillipa. Kolonel Eastex-brook knielde nu naast de gestalte neer. Het bleek een man te zijn, gehuld in een soort donkere cape met een kap, van grove stof. Hij had een zwart masker voor, dat de boven kant van zijn gezicht geheel be dekte. Hij di-oeg zwart katoenen handschoenen. De kap was ach terover gezakt, zodat zijn blonde krulhaar zichtbaar was. Kolonel Easterbrook di'aaide hem om, voelde zijn pols. vervol gens het hart... en ti'ok toen plot seling vlug zijn vingers terug. „Zichzelf geraakt!", zei hij. ..Is hij ernstig gewond?" infoi'- meerde juffrouw Blacklock. „H'm! Ik geloof, dat hij dood is... Kan zelfmoord zijn... wel licht dat hij in zijn cape verward is geraakt, gestruikeld is en dat de revolver vanzelf is afgegaan toen hij viel. Als ik wat meer licht had..." Op dat moment vlogen als bij toverslag alle lichten weer aan. Met een wonderlijke gewaarwor ding van onwerkelijkheid kwa men de bewoners van Chipping Cleghorn, die in de gang van Little Paddocks bij elkaar ston den, opeens tot het besef, dat zij zich in tegenwoordigheid bevon den van de dood. De hand van kolonel Eastex-brook zag rood van het bloed. Bloed di'uppelde langs de hals van juffrouw Blacklock op haar blouse en rok. De vreemd verwrongen houding, waarin de indringer op de vloer van de gang lag uitgestrekt, sprak eveneens boekdelen. (Wordt vervolgd) De directeur van' de nationale vexeniging Caritas, de heer M. G. Hermes, heeft een nieuwe vorm van zijn „Vrije Caritas Lotto" aangekondigd, In een vei'klaring, wpike deze aankon diging behelst, zegt hij tevens, dat het zijn overtuiging is. „dat een toto met onbeperkte hoofd prijs op zijn minst het dubbele resultaat zal opleveren als de huidige beperkte sporttoto en derhalve van het grootste belang is om de noden van het Neder landse verenigingsleven te leni gen en tot grotere bloei te bren gen". De heer Hermes kondigt aan te zullen „blijven doorvech- ten voor de xiiet-spoi'tverenigin gen om dezelfde rechten te ver- kiijgen als de sportverenigin gen". Verder wordt in de verkla ring gezegd, dat dit standpunt ter kennis zal worden gebracht aan alle politieke partijen in ons land. Daaraan zal het verzoek worden gekoppeld, te bevorde- ï'en dat aan niet-sportverenigin- gen ..dezelfde rechten zullen worden gegeven die nu alleen sportverenigingen hebben". De heer Hermes is maandag door de kantonx-echter te Heer len veroordeeld wegens overtre ding van de loterijwet tot oen boete van 100 subs. 20 dagen hechtenis. Tevens werd bepaald dat het in beslag genomene (geld in contanten ten bedi'age van 28.676,10 plus geld. gere serveerd op een dienstrekening bij de postchèque- en girodienst ten bedrage van f 22.634,71) aan veroordeelde dient te worden teruggegeven. De officier van Justitie had tijdens de zitting van de kantonrechter op 13 novem ber tegen de heer Hermes een boete van 1000 subs. 100 dagen hechtenis en een hechtenis van een maand voorwaardelijk met een pi-oeftijd van twee jaar ge- eist, en voorts teruggave van het in beslag genomene. In zijn vei'klaring heeft de heer Hermes ook aangekondigd, tegen dit vonnis hoger beroep te zullen aantekenen AAN GEVOLGEN VAN VERKEERSONGELUK 05TERLEDEN Gisternacht is in het „Juliana- ziekenhuis" in Veenendaal de 23- jax-ige heer P. Kleijer uit Ede aan de gevolgen van een ver keersongeval overleden. Zondag avond werd hij ernstig gewond, toen hij op de Buurtlaan in Veenendaal xriet zijn scooter tegen een geparkeerde auto botste. De verloofde van de heer Kleijer, de 19-jarige mejuffrouw M. E. Hax'deman uit Veenendaal. die als duopassagiere meereed, iiëp een bekkenfractuur en ver scheidene andere verwondingen op. Haar toestand is redelijk

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2