REE SEEUW De Russische voorstellen inzake kernproeven Komplot tegen Nasser ontdekt Minister Visser ontslaat Van der Putten Het zoeken naar Michael Rockefeller jr. ri'SS p-sara s assy*.- Auto van vermiste Italiaan gevonden HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN EERSTE BLAD ■JAdO SHAWLS lere KKER' SNEUZEN an een haard lucht) warmte luchtgekoelde oor luchtdichte n knoppen of adige, verfijnde 3innenwerk ge beerd. Geschikt TERNEUZEN wielrijder of dser ?ft goede ren wanten Tig. Mannaert vindt U beste GELMOK nten voor f 10,90,. 1,90 en 12,90 Ischoenen t vingers en lederen p ƒ9,50 e wanten ■erse dames- en kin- •maten ,90 en ƒ4,75 renmaten ƒ6, ren mutsen ngensmaten 1.50 ■renmaten 9,5© le maten nbroeken or de jeugd 9.25 10.90 ote maten vanaf e maten v.a. 0,25 tot 14,80 R OVERALLS ƒ33,— tot ƒ44.— :«rui 10. lclei. TERNEUZEN Frankering bil abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteui l. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswaï Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; pel maand f 2,— per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE DINSDAG 28 NOVEMBER 1961 18e Jaargang Nr 5459 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 ct; minimum per advertentie 2,40. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties): 5 regels ƒ1,10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De Sowjet-Unie heeft de Wes terse mogendheden voorgesteld kernproeven in de atmosfeer, on der water en in de ruimte te ver bieden, zo heeft het Sowjetrussi- sehe pesbureau Tas maandag be kendgemaakt. Frankrijk wordt als deelnemer aan de besprekin gen genoemd. Het ontwerpverdrag bevat de volgende vier punten: 1. Een plechtige verklaring van de landen, die aan de onder handelingen deelnemen, geen kernproeven te doen in de atmos feer, in de ruimte of onder water. 2. Deze landen zullen ter con- tróie gebruik maken van hun na tionale ontdekkingsmethoden. 3. Zij zullen, hangende een overeenstemming over het con trolesysteem voor dergelijke proeven, geen ondergrondse kernexplosies doen. Een derge lijk systeem zou een integrerend onderdeel moeten zijn van een internationaal controlesysteem op algemene en totale ontwape ning. 4. Het verdrag zou in werking moeten treden onmiddellijk na ondertekening door de Sowjet- Unie, de Verenigde Staten, Groot- Brittannië en Frankrijk. In een regeringsverklaring wordt gezegd, dat naar de mening van de Sowjet-Unie, de landen zich zouden moeten ver binden geen ondergrondse kern proeven te doen, hangende over eenstemming over een controle systeem voor dergelijke proeven. De Sowjet-Unie heeft voorge steld dat Frankrijk voor de be sprekingen zal worden uitgeno digd, aldus de verklaring. Zij acht namelijk de tijd gekomen, dat ook Frankrijk aan het overleg over het verbieden van kernproe ven zaj deelnemen. „Indien enig Westelijk land, Frankrijk inbe grepen, dergelijke proeven zal gaan doen, zal de Sowjet-Unie, onder de druk van de omstandig- AANSLAGEN IN ALGERIE Bij een veertigtal aanslagen in Algerië zijn in de loop van zater dag en zondag zestien mensen om feet leven gekomen en 87 ge wond, zo is officieel in Algiers meegedeeld. De aanslagen worden toege schreven aan Algerijnse verzets strijders en extremistische Euro peanen. In het afgelopen week einde ontploften ook 57 kneed, bommen. Vier Europeanen zijn ontsnapt uit een ziekenhuis in Algiers, waar zij naar toe waren gebracht. Hun identiteit is niet bekendge maakt, maar men neemt aan dat het leden van de organisatie van het geheime leger zijn. De OAS heeft in Algiers vlugschriften laten verspreiden, waarin zij zegt verantwoordelijk te zijn voor de moord op een piloot en de moord op de Mohammedaan se senator Benaceur Salah. Beide moorden werden kortgeleden ge pleegd. heden, opnieuw werden gecon fronteerd met de noodzaak hier uit voor zichzelf de geschikte conclusies te trekken", zo wordt in de verklaring gezegd. De Russische regering ver klaart voorts, dat de oplossing, die de Sowjet-Unie aangeeft, het mogelijk maakt onverwijld de mensheid te bevrijden van alle kernexplosies, zonder enig land te bevoordelen en zonder inbreuk te maken op de nationale veilig heid van de landen. Het bereiken van een resultaat zou ongetwij feld afhangen van de bereidheid der staten om geen kernproeven te doen gedurende de besprekin gen in Genève. In haar verklaring legt de rege ring er nadruk op. dat de Sow jet-Unie, die voortdurend op al gehele ontwapening aandrong, een maximaal gebruik van alle mogelijkheden noodzakelijk acht om het bereiken van een resul taat mogelijk te maken. Daarom heeft de Sowjet-Unie zijn verte genwoordiger opgedragen nog maals te trachten hierover met de vertegenwoordigers van het Westen tot overeenstemming te geraken. De verklaring en het ontwerp verdrag werden aan buitenlandse journalisten in Moskou en aan de ambassadeurs van de neutrale landen verstrekt, doch niet aan de Britse en de Amerikaanse am bassadeurs. In de verklaring wordt verder nog opgemerkt, dat het ontdek ken van kernontplofingen in de dampkring, onder water en in de ruimte onder de huidige omstan digheden geen moeilijkheden op levert. „Het is hoog tijd, dat een einde wordt gemaakt aan het dubbele spelletje van de Wester se mogendheden, waarin sommi ge als leden van de NAVO be sprekingen over 't verbod van kernproeven voeren en anderen, met de stilzwijgende goedkeuring van hun bondgenoten, voortgaan kernbommen te beproeven, deze te verbeteren en toe te voegen aan het militaire potentieel van de NAVO", aldus de verklaring. Het communiqué herhaalt het Rsssische aanbod om wapenen in zee te gooien. Ilse Koch doet beroep op rechten van de mens Ilse Koch, die na de oorlog is veroordeeld wegens misdaden in Duitse concentratiekampen, heeft aan de hand van de Euro pese conventie voor de rechten van de mens een klacht inge diend tegen de Westduitse re gering. Ilse Koch, die in de gevange nis van Aichbach (Beieren) een levenslange gevangenisstraf uit zit, heeft in Duitsland reeds ver geefs geprobeerd herziening van haar vonnis te krijgen, omdat zij meent ten onrechte in 1951 door een gerechtshof in Augs burg veroordeeld te zijn. Zij heeft zich nu in laatste instan tie tot het Europese hof voor de rechten van de mens in Straats burg gewend. In goedingeliche kringen in Straatsburg heeft men echter reeds verklaard dat haar beroep weinig kans maakt, aangezien het „onverenigbaar met de geest van de Europese conventie" schijnt te zijn. Voorts merkte men in deze kringen op dat de klacht van Ilse Koch „zeer vaag is en niet naar een bepaald ar tikel van de conventie verwijst". In Egypte zijn negen mensen gearresteerd, die betrokken zon den zjjn geweest bij een kom plot om president Nasser te ver moorden, zo is zondagavond of ficieel in Cairo meegedeeld. De arrestaties zouden vrijdagmor gen vroeg zijn verricht. In de officiële verklaring wordt gezegd, dat een van de vier ge arresteerde Franse functionaris sen bekend heeft dat de vier Fransen in de V.A.R. hadden willen spioneren e dat „zelfs dë Franse regering een plan had ontworpen om president Nasser te laten vermoorden". De Franse missie in de V.A.R., aldus de verklaring, heeft een spionagekomplot gesmeed, geld in het land gesmokkeld en op machines van de Zwitserse am bassade pamfletten laten druk ken. Een van dé Fransen, een zekere Bellivier, zou bekend heb ben, dat men hem had opgedra gen „politieke, economische en militaire gegevens over de V.A.R. te verzamelen". Hij zou ook ge zegd hebben, dat Matteri, de voorzitter van de Franse com missie voor activa in Egypte, (Adv.) opdracht had gehad om „zo mo gelijk een staatsgreep te doen". De Franse regering is van de arrestaties in kennis gesteld door de Zwitserse regering. Deze behartigt de Franse belangen in Egypte. De betrekkingen tussen Frankrijk en Egypte zijn ver broken na het Suez-avontuur van 1956. In de verklaring wordt ge zegd, dat er behalve de vier leden van de Franse missie ook een Franse advocaat, een Griekse journalist, een journalist van Italiaanse afkomst en twee vrou wen zijn gearresteerd. De gehei me dienst van de V.A.R. had' de activiteit van de groep al 18 maanden gevolgd. Frankrijk had een officier van zijn geheime dienst, „een bekend deskundige op het terrein van moordaansla gen", naar Egypte gestuurd. Hij gaf voor dat hij het „congres in Alexandrië, waarop de Arabische landen over de oliepositie spra ken, wilde bijwonen". Bellivier had voorts nog ver klaard, dat de Franse missie het plan had overwogen om in Cai ro een klandestiene radiozender te vestigen. Dit plan had men echter opgegeven. In plaats daar van werden pamfletten uitgege ven. Volgens Bellivier had de missie ook de mogelijkheid van een Israëlische aanval op de V.A.R. overwogen om de staats greep te vergemakkelijken. lüt m Nadat het opnemingsvaartuig .Snellius" van de gouverne- ments-marine zondagmiddag te Merauke was aangekomen zijn gouverneur Platteel en gouver neur Rockefeller, benevens de tochtgenoot van Rockefeller jr., de heer Wassing, aan boord ge gaan. De heer Wassing zou trachten, het door het schip ge- v aden benzineblik te herken nen. Twee uitkijkposten in het „Kraaiennest" van dé „Snellius" hadden het gelijkertijd opge merkt, toen het in zee dreef, west-noord-west van het Frede- T.'t Hendrik-eiland, op een af stand van ongeveer 40 km van het vasteland. De heer Wassing verklaarde, er voor negentig procent zeker yan te zijn, dat het inderdaad een der blikken is, die Rocke- feller jr. gebruikte toen hij hier mee en met een groene jerrycan van de omgeslagen catamaran overboord sprong. Het is een rood leeg blik, merk „Johnson", fat wordt gebruikt voor vulling van de buitenboordmotoren. Er waren in totaal vier dergelijke rode blikken aan boord van de catamaran en tien jerrycans. Toen de catamaran volliep door een grote golf, die plotseling kwam opzetten, was alleen deze rode tank leeg. Aangezien op het blik duide lijk de invloed te zien is van het zeewater (als een horizontale lijn op eenzelfde hoogte op de zijkanten) wordt het niet onmo gelijk geacht, dat het reeds ver scheidene dagen in zee heeft ge legen. Gouverneur Rockefeller heeft persoonlijk de commandant van de „Snellius" bedankt voor de grote behulpzaamheid bij de op sporingen. Een helikopter van de Austra lische luchtmacht is maandag verzocht een onderzoek in te stellen naar een rookkolom, die de bemanning van een Dakota van de Australische luchtmacht had waargenomen in de buurt van het gebied waar Michaël Rockefeller mogelijk de kust zou hebben kunnen bereiken. Frans-Tunesisch incident De tijdelijke vertegenwoordi ger van Tunesië bij de Verenig de Naties, Bourguiba jr., heeft de voorzitter van de Veiligheids raad in een brief meegedeeld dat Franse pantsereenheden vo rige week tijdens een gevecht met het Algerijnse „nationale bevrijdingsleger" op Tunesisch gebied zijn doorgedrongen en de post van Roei, op 200 meter van de Algerijnse grens, hebben aangevallen. Tunesische strijd krachten hebben het vuur be antwoord, aldus Bourguiba's brief. Tunesische inrichtingen aan de grens zijn ernstig beschadigd door vuur van Franse artillerie op Algerijns grondgebied, aldus de brief. Voorts wordt in de brief mel ding gemaakt van een bomaan val door de Franse luchtmacht op de Tunesische grenspost van E'. Hamma. Bij het incident bij Roei en de artilleriebeschieting op Tu nesische inrichtingen aan de grens zijn twee Tunesiërs om gekomen en drie zwaar gewond. Volgens de brief van Bourguiba werd door de luchtaanval alleen materiële schade aangericht. Bourguiba heeft de voorzitter van de Veiligheidsraad verzocht de aandacht van de raad te ves tigen op de ernst van deze aan vallen waaraan de Tunesische grensposten langs de Algerijnse grens aanhoudend zouden bloot staan. ITALIAANS SCHIP VASTGELOPEN Het 10.000 ton metende Ita liaanse stoomschip „Santa Rita" is zondagavond vastgelopen in de Duitse vaarweg door de Eems, vlakbij de berucht zand bank ..Paapsand Sud". Sleepbo ten uit Emden hebben gister morgen tevergeefs getracht het schip, dat geladen is met 10.000 ton kolen, los te slepen. In de loop van gistermiddag heeft men van Emden uit een drijvende kraan naar de „Santa Rita" ge dirigeerd; men zou trachten het vaartuig te lichten door de ko len over te slaan in binnen schepen. Er zijn echter in de verschillende Eemshavens op het ogenblik te weinig binnen schepen beschikbaar om ingezet te worden bij de bergingspoging. De „Santa Rita" was van Em den onderweg naar Italië. Venezolaans toestel gedwongen op Curasao te landen Opnieuw is een Venezolaans vliegtuig gedwongen op de „Dr. Albert Piesman'Muchthaven te Willemstad op Curasao te lan den. Vijf studenten, die de be manningsleden overmeesterden, dwongen hen koers te zetten naar Curasao, nadat ze boven de Venezolaanse hoofdstad tegen de regering gerichte pamfletten hadden uitgeworpen. Toen het vliegtuig op Curasao landde stond de politie reeds te wachten en zonder slag of stoot slaagde men erin de vijf jongemannen te arresteren. Volgens welingelichte kringen betreft het hier een groep jonge l extremisten, die het niet eens ;zijn met de regering-Betancourt 'Hun leeftijd varieert van 21 tot 26 jaar. Toen het toestel nog maar net opgestegen was van het vlieg veld van Caracas voor een vlucht naar Maracaïbo, bedreig den 5 jongemannen, gewapend met een machinegeweer, de pas sagiers en overmeesterden de bemanning. Zij drongen de cock pit binnen en dwongen de piloot terug te gaan en over de Vene zolaanse hoofdstad te vliegen. De studenten bleken tegen de regering-Betancourt gerichte vlugschriften hij zich te hebben, die zij boven Caracas naar be neden wierpen. Vervolgens vertelden zij de gezagvoerder van het vliegtuig, dat zij naar Cuba wilden. Dit was volgens de gezagvoerder niet mogelijk, omdat er te wei nig benzine aan boord was. Dan maar naar Curasao, zo zeiden de vijf studenten. „EEN GEVAAR VOOR ZIJN OMGEVING De minister van Defensie, ir. S. H. Visser, heeft maandagmid dag in een persconferentie mede gedeeld, dat hij de technisch hoofdambtenaar van zijn depar tement, de heer F. H. van der Putten, heeft ontslagen. ■Weliswaar heeft de heer Van der Putten een uitvoerig rap port ingediend, doch daarmee heeft hij volgens de minister niet aan de hem gestelde opdracht voldaan. Hij heeft n.l. geen na men genoemd van officieren die nog in dienst van het ministerie zijn en die zich aan collaboratie met Japan of aan onregelmatig heden in Nederlandsch Indië zouden hebben schuldig ge maakt. Het ontslag is eervol verleend met ingang van 28 november op grond van „ongeschiktheid voor het door u beklede ambt, anders dan wegens ziels- of lichaams gebreken". De minister van Defensie, ir. S. H. Visser, begon gistermiddag de door hem op korte termijn in het gebouw van zijn departement in Den Haag belegde percon ferentie met de mededeling dat het hem nu, al eerder dan hij had gedacht dat mogelijk zou zijn, gegeven was van zijn kant „tekst en uitleg te geven over de meest recente ontwikkelingen in het geval-Van der Putten. „Echter aan de opdracht, zoals gesteld in mijn brief van 7 no vember, heeft de heer Van der Putten niet voldaan. Mij zijn in de nota van de heer Van der Putten geen namen van officie ren genoemd die zich zouden hebben schuldig gemaakt aan collaboratie met Japan, die daar na onregelmatigheden zouden hebben gepleegd in het voorma lige Nederlands-Indië en die thans nog zouden dienen bij de koninklijke landmacht. Wel heeft de heer Van dér Putten namen en gebeurtenissen genoemd die indertijd aanleiding zijn geweest tot het onderzoek door de com- belangrijk. Zij legt meer gewicht missie-Zaaijer. Ik herhaal met in de schaal dan de beste tech- nadruk", aldus de minister, „dat nische apparatuur. Laat men er voor mij geen aanleiding is beseffen dat men hier in een vrij de juistheid van het oordeel van land leeft en laat men beseffen de commissie-Zaaijer in twijfel wat die vrijheid waard is De te trekken. Ook het rapport van persvrijheid moet niet tot een kolonel Huismans, dat ik het af- afgod worden gemaakt, gelopen weekeinde heb gelezen, De heer Van der Putten heeft, bevat geen namen en gebeurte- op grond van de wet, het recht nissen die niet reeds eerder zijn jn beroep te gaan van de beslis- onderzochf.' De nota van de heer Van der Putten bevat, aldus de minister, onbewezen aantijgingen tegen dienaren van de koninklijke land macht. De minister merkte op dat het oordeel van de commis sie-Zaaijer in haar rapport van 9 mei 1951 „een treffend juiste voorspelling is van hetgeen zich heeft afgespeeld". Het defensie-apparaat moet worden beschermd, aldus de mi nister. Onder moeilijke omstan digheden wordt door de ambte naren gewerkt. „Overal waar gewerkt wordt, worden fouten gemaakt en voor die fouten ben ik verantwoordelijk. Het ambte narenapparaat is samengesteld uit eerlijke en fatsoenlijke men sen die hun plicht doen. Ik mag dat apparaat niet blootstellen aan sing van de minister VAN DER PUTTEN IN BE ROEP BIJ AMBTENAREN- GERCHT. De heer F. H. van der Putten zal bij het ambtenarengerecht be roep aantekenen tegen zijn ont slag. Hij deelde desgevraagd mede, dat hij op dit moment nog geen commentaar kan geven op de beslissing van de bewinds man. Zoals bekend is heeft het amb tenarengerecht in Amsterdam nog steeds een klacht van de heer Van der Putten in behan deling betreffende een naar zijn mening onrechtvaardige over plaatsing van een controlerende technische functie in Amsterdam naar een volgens de heer Van een man die onbewezen eeuwig minder belangrijke 1 o/iminicrvotinf funct-i^ beschuldigingen uit". Deze man heeft blijk gegeven, van een ^^euw-Mühgen. Na dne^- administratief-technische functie Anneke Beekman in Belgisch Limburg? Het Belgische blad „Het be lang van Limburg" schreef gis teren „uit zeer betrouwbare bron" te hebben vernomen, dat Anneke Beekman zich thans „ergens in Belgisch Limburg" bevindt of daar althans het af gelopen weekeinde is geweest. De zegsman van dit blad heeft geweigerd te zeggen, waar zij heeft gelogeerd. Hij bevestigde echter, dat Anneke Beekman het plan heeft in de eerstkomende dagen naar Nederland terug te keren. Volgens het blad heeft zij de afgelopen jaren voor het groot ste deel doorgebracht in Spanje. Zij heeft daar haar middelbare studie voltooid en met succes een aanvullende vakopleiding gevolgd en is „thans in alle op zichten voor het leven toege rust", aldus het blad. Zoals bekend is mej. Beekman op 21 november meerderjarig geworden. instelling die de minister nood zaakt hem ongeschikt te achten tot verdere vervulling van enige functie bij het departement van defensie. De minister acht zich deswege genoodzaakt de heer Van der Putten ontslag te ver lenen „wegens ongeschiktheid voor het door u beklede ambt, anders dan wegens ziels- of lichaamsgebreken". De brief waarin minister Vis ser aan de heer Van der Putten de beëindiging van diens dienst betrekking aankondigt, heeft de heer Van der x-utlen maandag middag om vijf minuten voor vijf bereikt, zo deelde de minister mede. Het ontslag gaat heden in. De minister deelt in de brief nog mede dat de vraag of de heer Van der Putten, op grond van het bepaalde in het tweede lid van artikel 100 van het algemeen ambtenarenreglement, voor de toekenning van wachtgeld in aanmerking kan worden ge bracht, nog bezien zal worden. Het ontslag is op grond van de wet „eervol". Minister Visser zeide nogmaals ■met nadruk zich te distanciëren van het beleid van zijn voorgan gers in dit opzicht. Hij verklaar de dat het veelal hierbij gaat om zaken die zich al meer dan tien jaar geleden hebben afgespeeld. De minister verklaarde wel dat hij ervap overtuigd is dat de heer Staf zich destijds niet gedistan- cieerd heeft van het rapport der commissie-Zaaijer. Indien het parlement de minis ter ter verantwoording zou roe tingen van het ambtenarenge recht werd in deze zaak op 14 april j.l. een deskundig-onder- zoek gelast. ANP verneemt uit betrouwbare bron dat dit onderzoek normaal voortgang zal vinden. TIJDELIJKE WEERS VERBETERING Een depressie, die enkele dagen geleden voor de kust van Portu gal lag, trok naar West Frank rijk en vandaar naar de omge ving van Parijs. Geheel ongebrui kelijk behield deze depressie boven land zijn lage kerndruk, waardoor er voor onze kust, als mede in de zuidelijke Noordzee, in het Engelse Kanaal 'n noord- oosterstorm van windkracht 8 9 opstak. Regengebieden van de depressie braenten in verscheidene delen van Europa aanzienlijke regen val. Met name langs de Franse en Italiaanse Rivièra, Noord-Ita- lië, maar ook in België en in ons land. In een strook, die ruwweg van Zeeland naar Drente loopt, viel circa 30 mm. Vreemd genoeg viel het uiterste noorden van ons land, tot aan de avond buiten het neerslag gebied. Het langgerekte regengebied dat zich van ons land via Duits land en Polen tot in West-Rus land uitstrekt, schoof vrijwel niet verder naar het noorden op. Inmiddels breidt een nieuwe pen, dan zou de minister gaarneen actieve depressie nabij IJs- bereid zijn, zo verklaarde hij, land zijn invloedsfeer weer snel alles over de gehele zaak over i via de Britse eilanden naar het te leggen. j oosten uit. Hierdoor komen wij Het raat nipt aan" «Mus1 vandaag tijdelijk onder een mln 'L TiLr. ,M >";f ■«"'"f f De minister zeide te hopen dat er nu een einde is gekomen aan een vorm van berichtgeving die wil suggereren dat het op het departement van Defensie „een geldig tot dinsdagavond.' bende is. Met zulk een benent- 5 geving, aldus de minister, onder graaft men de geestelijke weer baarheid en men speelt op die: ^eel bewolking met hier en manier de communisten in de I daar nog wat regen of mot- medegedeeld door het K.N.M.I., t dinsdagavonc Weinig wind. kaart. De geestelijke weerbaar heid van een volk'is uitermate De witte sportwagen van de 25-jarige Italiaanse vertegen woordiger Bruno Colombo, die sinds 12 november wordt ver mist, is op het Lange Voorhout in Den Haag aangetroffen. De man werd op 12 november voor het laatst gezien in Amsterdam en is sindsdien spoorloos. De Amsterdamse politie stelt een onderzoek in naar de ver dwijning van Colombo. Hij zou zeer veel geld bij zich hebben. Interpol is bij de opsporing in geschakeld. De witte sportwagen van Co lombo, een Alfa Romeo, heeft volgens de politie al enige dagen op het Lange Voorhout gestaan. Uit het onderzoek van de Am sterdamse centrale recherche is gebleken dat de man in de nacht van 11 op 12 november ge logeerd heeft in het Museum hotel. Tijdens dit weekend heeft hij kennis gemaakt met een drietal landgenoten-. Twee van hen, die als .studenten stonden ingeschreven in een hotel in de Marnixstraat, zijn op 16 novem ber naar Italië teruggekeerd. De politie in Amsterdam heeft in tussen bericht ontvangen dat zij daar ook zijn aangekomen. De derde Itailaan, wiens beroep horlogemaker zou zijn en in een kosthuis woonde, is twee dagen later uit de hoofdstad met onbe kende bestemming verdwenen. Een meisje, dat bij de Italianen was toen Colombo met hen in kennis kwam, heeft de recher che een aantal inlichtingen over de kennismaking tussen Colom bo en zijn drie landgenoten en wat er tussen hen werd afge sproken verschaft. Gezien het feit, dat de vertegenwoordiger veel geld bij zich had en de drie Italianen plotseling uit Amster dam verdwenen zijn, houdt de recherche uiteraard ernstig reke ning met het feit dat er mis drijf in het spel is. De auto werd gesignaleerd door een Haagse journalist, die vervolgens de politie waar schuwde. De wagen was op slot. Zo te zien mankeerde er niets aan. De auto is weggesleept naar het hoofdbureau van po litie, waar zij, als zij droog is, op vingerafdrukkingen e.d. zal worden onderzocht. De journa list, die de aangifte bij de po litie deed, had de wagen al een dag of twaalf zien staan. regen. Ongeveer dezelfde tempe raturen ais gisteren. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. DINSDAG 28 NOVEMBER v.m. n.m. Breskens 5.22 5.47 Terneuzen 5.57 6.22 Hansweert 6.37 7.02 Walsoorden 6.47 7.12 WOENSDAG 29 NOVEMBER v.m. n.m. Breskens 6.04 6.39 Terneuzen 6.39 7.14 Hansweert 7.19 7.54 Walsoorden 7.29 8.04 ZON MAAN op onder op onder Nov. 28 8.20 .16.35 22.31 12.51 29 8.22 16.34 23.34 13.18 30 8.23 16.33 13.43 Dec. 1 7.34 17.13 14.49 2 7.36 17.11 0.46 15.15

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1