ga naar de drogist Binnenlands nieuws Het proces in Moskou Radio en Televisie SPORTNIEUWS VOETBAL BRIDGE Vrijdag 24 november 1961 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 10 JAAR CEEIST VOOR DOODSLAG 1 f 1.60 Nederlandse zeeman staat in Hamburg terecht STAKINGSDREIGING IN GROOT BRITTANNIE TWAALF JAAR VOOR SONNTAG EN NAUMANN KI Voorzitter van Finse parlement wil verlenging van Kekkonen's presidentschap AMERIKAANSE MILITAIRE TREIN AANGEHOUDEN Experimenten op gevangenen Socialistisch Kamerleden stemmen tegen Belgische regering Om de Europese beker BEDRIJFSONGEVAL Woensdag is in Koldewijns' Papierfabriek N. V. te Apeldoorn de 43-jarige expeditiechef J. Kol- dewijn door onbekende oorzaak bekneld geraakt tussen de lift en een daaronder gelegen vloer. De man was op slag dood. De politie en Arbeidsinspectie stel len een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval. BRANDJE IN TREIN Gistermorgen omstreeks half negen heeft een klein brandje sewoed op het station Beilen. De vouwbalg (verbinding tussen twee rijtuigen) van het eersteen tweede rijtuig van de sneltrein Zwolle-Groningen raakte door nog onbekende oorzaak in brand. De brandweer van Beilen, die snel ter plaatse was, was het brandje spoedig meester. Met een half uur vertraging kon de trein zijn weg vervolgen. HAVENARBEIDER BEDOLVEN ONDER GRAAN Een 18-jarige havenarbeider uit Rotterdam. M. J. Buijten- dijk, is gistermiddag in het Ha venziekenhuis overleden, nadat hij enkele uren daarvoor in het ruim van het in de Waalhaven liggende Britse schip ..Atlantic Splendor" enige tijd bedolven was geweest onder graan. De jongen was in het ruim op het graan gaan rusten terwijl men bezig was met een elevator de lading weg te zuigen. Opeens zakte hij weg en werd bedolven. Men kon hem pas bevrijden nadat 30 ton graan was verwij derd. Het slachtoffer was toen al bewusteloos. MILITAIR LEVENSGEVAARLIJK GEWOND Tijdens een militair transport is donderdagmorgen bij Putten de 20-jarige dienstplichtige sol daat H. Schonewille uit Ooster- hesselen levensgevaarlijk ge wond. zo deelt de legervoorlich- tingsdienst mede. Hij is opgeno men in het militair hospitaal in Utrecht. De militair is, toen een vuur mond van 8 inches plotseling van een zestonner losraakte, uit deze wagen geslingerd. Hij is ingedeeld bij de 49e af deling veldartillerie te Steen- wijkerwold. TANKWAGEN IN GRONINGEN UITGEBRAND Op een terrein langs het Dam- sterdiep in Ruischer'orug bij de stad Groningen is vrijdagmor gen een tankwagen in brand ge vlogen. De' tankwagen bevalte COOO liter gas- en trekkerolie en brandde geheel uit. Een vat trekkerolie sprong als gevolg van dc grote hitte uit elkaar en trof de brandwacht J. E. Schol- te. Nadat collega's hem in het Damsterdiep hadden onderge dompeld, werd de brandwacht naar het academische ziekenhuis in Groningen gebracht. Hij had brandwonden in de tweede graad opgelopen. In een goed half uur slaagde de Groninger brandweer, die met groot materieel was uitge rukt, er in de vlammenzee te doven. Daarmee was een groot gevaar voor de naaste omgeving geweken, want de brandende tankwagen stond in de onmiddel lijke nabijheid van boven- en ondergrondse olie- en benzine tanks met een totale inhoud van twee en een kwart miljoen liter. Waarschijnlijk is de brand ont staan bij laswerkzaamheden aan de tankwagen DUITSE ZEEMAN DOET AANGIFTE VAN BEROVING In de nacht van woensdag op donderdag heeft de 20-jarige Duitse zeeman W. N. uit Ham burg op een Amsterdams poli tiebureau aangifte gedaan dat hij omstreeks kwart voor twee op de Levantkade door twee mannen onder bedreiging van een revolver of iets dat er op leek van 100 gulden is beroofd. Volgens het relaas van de zee man zou hij de twee hem onbe kende mannen in een café in de binnenstad hebben ontmoet. Zij boden hem aan voor vier gulden met hun auto naar zijn schip te brengen. Op de Levantkade, waar het schip lag, aangekomen zouden ze van de zeeman rheer geld voor de rit hebben geëist dan was overeengekomen. Tij dens de ruzie die ontstond na men ze het geld, dat volgens de zeeman het eigendom was van zijn vriend, uit zijn portefeuille. De politie staat enigszins scep tisch tegenover het verhaal van de zeeman, die toen hij 's nachts zijn wedervaren vertelde, onder de invloed van sterke drank was. Het door hem opgegeven kenteken van de auto klopt ook niet. 103-JARIGE IN ,,'T WOOLD" De heer G. H. Stortelers, die woont op een boerderij in de Winterswijkse buurtschap ,,'t Woold", vierde gisteren zijn 103e verjaardag. Zijn slechte ge hoor buiten beschouwing gela ten, is zijn gezondheid lichame lijk en geestelijk nog goed te noemen. AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN In het St Elizabethziekenhuis te Tilburg is gisteren de 25-jarige mej. C. Klerks uit Tilburg over leden. Mej. Klerks heeft woens dagnacht in bed liggen roken en is daarbij in slaap gevallen. De brandende sigaret was er de oor zaak van dat het beddegoed in brand geraakte. Andere bewo ners ontdekten het en blusten het vuurtje. Met ernstige brand wonden werd mej. Klerks naar het ziekenhuis overgebracht. De procureur-generaal bij het gerechtshof in Arnhem heeft gis teren tegen dc 21-jarige schilder R. G. uit Rheden tien jaar ge vangenisstraf gerequireerd met aftrek van voorarrest en onvoor waardelijke terbeschikkingstel ling van de regering. De recht bank te Anrhem had G. op 11 juli van dit jaar veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf met aftrek, alsmede terbeschikking stelling van de regering. Nieuwe gezichtspunten leverde deze trieste zaak in hoger beroep niet op. In dc nacht van 1 op 2 oktober 19G0 had G. een stuca- door uit het Onderlangs te Arn hem zodanig geslagen en ge schopt dat hij aan de gevolgen is overleden. De verdachte had dc man ontmoet op een der Arn hemse pleinen. De stucadoor wil de weten waar een bushalte was en verdachte verwees hem om tot dusver onbekend gebleven redenen naar Onderlangs, een stille straat bij de Rijn, waar geen bus rijdt. Tijdens de behan deling vertelde de schilder, dat de stucadoor hem oneerbare voorstellen had gedaan en dat verdachte daardoor zó woedend was geworden, dat hij de man aanviel en tegen de grond sloeg, verdachte liep weg, maar kwam later terug en schopte en sloeg de stucadoor zo lang tot de dood er op volgde. De procureur-generaal, mr. Bij voet, sprak van een walgelijke daad en eiste, zoals gemeld, tien jaar. Ce verdediger, mr. Ter Strake, fit Arnhem, wees op het psy chiatrisch rapport, dat niet vol doende aanknopingspunten be- «t '.oor de achtergronden van zaak. Volgens de raadsman 'on er nog vele duistere punten. erdachte heeft geen verklaring *®n zijn daden kunnen geven. De zaak steunt op verklaringen van verdachte zelf. die zich na zijn daad bij de politie heeft ge meld. De vraag blijft, welke ver garingen van de man als be wijsmiddel kunnen gelden. Plei ter drong aan op een lagere straf. Over veertien dagen zal hef arrest wijzen. Boldoot Imperiale blijft natuurlijk de geurige attentie voor iedere vrouw f4.65 Een fris accent voor zo'n gezel lige avond: Bol doot Lavendel f2.60 WdtK Tabac After Shave: en hij zal iedere morgen ze ker aan U denken! f 4.50 Nog zo'n geurig saluut aan haar charme: Tosca parfum f2.95 Old Spice Lotion: een 'heer'lijk ge schenk dat iedere man op prijs stelt! f3.75 Omdat U haar zo mooi vindt - en zij dat graag wil blij ven! Hamol dag- crème f2.75 En reken maar dat hij - 15 of 50 jaar! - deze fraaie pot Brylcreem zé ker weet te waar- ten! f2.05 Maak haar geluk kig, maak haar blij: geef haar eau de cologne 4711 erbij 1 f5.50 l££ Valdelis Fresn-up Staaflotion: voor gladgeschoren mannen het ideale geschenk! f2.25 Pond's talk is heerlijk na het bad en versterkt haar geloof in dc goede Sint! Vinolia Sandal wood zeep: 3 x 'n langdurige herin nering aan een goede Sinterklaas! f3.50 Praktisch ge schenk voor man nen - en vrouwen! - die altijd op alles zijn voorbereid: Brocades Zak- apotheek f3.75 Voor haar - en voor haar goed verzorgde han den! - die heer lijke Glyzerona met kamille en hamamelis! f 1.25 Voor de rechtbank in Ham burg is donderdagmorgen de be handeling begonnen van de zaak tegen de 26-jarige Rotterdamse zeeman Kurt W. Deze wordt er van beschuldigd dat hij op 23 juni j.l. samen met de 28-jarige Rotterdamse zeeman Johannes L. een roofoverval heeft ge pleegd op een Hamburgse juwe lier. De overvallen winkelier, de 55-jarige Curt C., werd hierbij met een ploertendoder op het hoofd geslagen. Een te hulp ge snelde buurman, de 58-jarige winkelier Karl Heinrich S., werd met een pistool in de buik ge schoten. Deze laatste overleed korte tijd daarop in het zieken huis aan de gevolgen van zijn verwonding. Bij de overval werd een portefeuille met 720 mark meegenomen. Dit bedrag werd op W. gevonden, die na een korte achtervolging kon worden gearresteerd. Zijn collega L. wist te ontsnappen. Na enkele dagen rondgezworven te hebben werd hij in Den Haag gepakt. De Rotterdammer L„ die in Den Haag in verzekerde bewa ring wordt gehouden, zal niet aan Duitsland worden uitgele verd. Dat staat de wet niet toe. Maar een gerechtelijke vervol ging zal hij niet ontgaan. Aan genomen kan worden, dat de officier van Justitie in Den Haag de gang van zaken tijdens het proces in Hamburg afwacht om daarop zijn dagvaarding te baseren. De 26-jarige Nederlandse zee man Kurt W. uit Rotterdam is gisteren door de rechtbank te Hamburg veroordeeld tot acht jaren gevangenisstraf. Tegen hem was tien jaren geëist. Brittannië de dreiging van een staking van zowel het P.T.T.-per- soneel als de spoorwegarbeiders daar boze vakbondsleiders wei gerden de verwerping van hun looneisen te aanvaarden. De leiders van de 500.000 Brit se spoorwegarbeiders herhaalden donderdag hun eis voor loonsver hogingen tot een maximum van 10 pet. De Britse vervoerscom- missie, die reeds eerder de eisen van de vakbonden heeft afgewe zen, heeft nog niet op de her nieuwde eis geantwoord. Tegelijkertijd heeft de Union of postoffice workers in een brief aan de minister voor de posterij en. R. Bevins, verzocht een dele gatie te ontvangen ter bespre king van de verwerping van haar eisen. De algemeen secretaris van de vakbond, R. Smith, deelde aan verslaggevers mede dat. indien de minister geen antwoord gééft, de vak'oondlpiding geen andere mogelijkheid heeft dan tot actie over te gaan. persoonlijk adviseur van héél uw.gezin! GESCHENK BON Uitkomst voor St. Nicolaas, als hij geen keuze kan maken: de drogisten-geschenk bon m een bijzonder originele verpakking! Inwisselbaar bij meer dan 3.000 drogisten in Nederland. In waarden van f2.50, f3.50, f5.- en f 10.- Drie jaar gevangenis, negen jaar dwangarbeid De twee Westduitse studenten Peter Sonntag en Walter Nau- mann zijn donderdag door een Sowjetrussische rechtbank we gens spionage veroordeeld tot 12 jaar „vrijheidssstraf" elk. De eerste drie jaar zullen in de gevangenis worden doorge bracht, de overige negen in een kamp voor dwangarbeiders. De twee studenten werden schuldig bevonden aan spionage op order van de Amerikaanse inlichtingendienst. De rechtbank was twee uur en 25 minuten in beraad over het vonnis. De rechter had 'n kwar tier nodig cm het vonnis voor te lezen. De betrokken stukken waren met de hand geschreven Aan de veroordeelden werd meegedeeld dat zij niet in beroep kunnen gaan. Zij kunnen echter een verzoek om clementie indie nen bij het presidium van de opperste Sowjet. De 22-jarige Peter Sonntag zag er terneergeslagen uit toen hij het vonnis vernam. Op de vraag van de rechter of hij het vonnis begreep antwoordde hij bevestigend. Walter ITaumann, 27 jaar, toonde geen tekenen van emotie. Beide studenten werden hierna weggeleid. De openbare aanklager, gene- raal-mnjoor Viktorov, had don derdag een „vrijheidsstraf" van 15 jaar geëist op grond van ar tikel 2 van de Sowietrus'ische wet op misdadige activiteiten tegen de rtaat. Sonntag en Naumann hadden bel; 'ld schuldig te zijn avn het ten laste gelegde. De veidediger, Trinev, had voor Sonntag „een mild vonnis" gevraagd, omdat Amerikaanse geheime agenten profijt getrokken hadden van hun jeugd. De rechtszaak werd door onge veer honderd buitenlandse en Sgwjetrussische correspondenten bijgewoond. ZATERDAG 25 NOVEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.35 Praatje; 8,40 Gr.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 9.35 Waterst.; 9.40 Amateursork.10.00 Praatje; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Lich te muz.; 10.55 Tentoonstellings agenda; 11.00 Nwe gram.; 11.25 Sportuitz.; 11.50 Lichte muz.; 12.15 Lezing; 12.30 Land- en tuinb. meded.12.33 Lichte mu ziek; 13.00 Nws; 13.15 VARA- varia; 13.20 Orgelspel; 13.40 Lezing; 13.55 Lichte muz.14.15 Voor de jeugd; 14.50 Blijspel; 17.00 Jazzmuz.; 17.30 Act.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Lichte muz.; 18.45 Lichte muz.; 19.00 Lezing; 19.45 Gr.; 19.55 Lezing; 20.00 Nws; 20.05 Gevar. progr.; 21.15 Dansmuz.; 21.50 Soc. com mentaar; 22.05 Cabaret; 22.30 Nws; 22.40 Hoorsp.; 23.10 Derde assemblee van de Wereldraad van Kerken te New Delhi; 23.20 Zigeunerork.; 23.50 Gr.; 23.55— 24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.15 Gewijde muz.; 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gr.; 8.50 Voor de huisvr.; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Middagklok; 12.04 Prome- nade-ork. en sol. (12.30—12.33 Land- en tuinb. meded.); 12.50 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Platen- nws; 13.25 Klein mannenkoor; 13.50 Tenor en gitaar; 14,10 Franse les; 14.30 Voor de jeugd; 15.30 Sopraan en piano; 15.55 Metropole-ork.; 16.45 G-ram.; 17.00 Sportperiscoop; 17.10 Gr.; 17.30 Boekbespr.17.40 Ama- teursprogr.; 18.00 Kunstkron.; 18.30 Lichte muz.; 18.50 Lezing; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.25 Wed strijd in muziekliteratuurken nis; 19.45 Lezing; 19.55 Gram.; 20.50 Vragenbeantw.; 21.00 Ge- var. progr.; 22.00 Licht progr.; 22.20 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Wij luiden de zondag in; 23.00 Religieuze muz. met comm.; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.); 12.00 Nws; 12.02 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.35 Gram.; 13.00 Nws en weer ber.; 13.15 Voor de jeugd; 14.00 Gram.; 14.30 Academie der dis- cofielen; 15.30 Lichte muz. met tips voor trips; 16.00 Theater- kron.; 16.20 Lichte muz.; 17.00 Nws en weerber.; 17.15 Dagklap per en lit. kal.; 17.20 Ad te Le- vavi; 17.30 Koorzang; 17.45 En gelse les; 18.00 Orgelrecital; 18.30 Voor de sold.; 19.00 Nws, weerber. en comm. uit Amerika; 19.40 Gram.; 20.00 Cabaret; 21.00 Gram.; 22.00 Nws; 22.15 Gram.; 23.00 Nws; 23.05 Amus. ork.; 23.30 Gram.; 23.55—24.00 Nws. Televisieprogramma's. NED. T.V.15.00 Jazzmuziek; 15.25 Documentaire film; 15.45 Rep. basketballwedstr. om de Europa-Cup; 17.00—17.30 Voor de kind.; 19.30 Filmprogr.; 20.00 Journaal en weeroverz.20.20 Quiz; 20.50 Gevar. progr.; 21.35 Literaire quiz; 22.2022.45 T.V.- film. VL. BELG. T.V.17.00—18.00 Voor de jeugd; 19.00 Folkloris tisch progr.; 19.30 De week in beeld; 20.00 Nws; 20.25 Het man neke; 20.30 Feuill.; 21.00 Gevar. progr.; 22.00 Idem; 22.20 Nws. De voorzitter van het Finse parlement, Karl-August Fager- holm (sociaal-democraat), heeft donderdag een open brief ge schreven aan alle Finse politieke partijen in het parlement, waar in hij voorstelt de ambtstermijn van president Kekkonen te ver lengen en daarmee de presi- dents-verkiezingen in januari en februari te vermijden. Fager- holm stelde voor de verlenging van de ambtstermijn bij specia ls wet vast te stellen. President Kekkonen is op het ogenblik in de Sowjet-Unie, waar hij vandaag met Chroesjt- sjef in Novosibirsk zal spreken over de toestand die ontstaan is na de Sowjetrussische nota aan Finland op 30 oktober. NEDERLANDSE COASTER GESTRAND BIJ STOCKHOLM Het Nederlandse kustvaartuig1 „Zwaartiena" van 800 ton is vastgelopen op de zandkust van het eilandje Stavsmaes voor de Zweedse kust bij Stockholm. Ver moedelijk door een sterke onder stroom geraakte het schip uit de vaargeul welke, op 200 meter af stand het eiland passeert. De foto toont de „Zwaartiena" stevig aan de grond, alles is verder wel aan boord. Russische officieren hebben" woensdagavond te Mariënborn in Oost-Duitsland een Ameri kaanse militaire trein aangehou den omdat zich een Oostduitse verstekeling in één van de wa gons zou hebben verborgen. In de trein bevinden zich 75 passagiers en zes man spoorweg personeel Mariënborn ligt tegenover het Westduitse grensstation Helm- stedt. Een woordvoerder van het Amerikaanse leger deelde mee dat er dagelijks een paar mili taire treinen tussen West-Ber- lijn en Frankfort en tussen West-Berlijn en Bremerhaven rijden. Deze treineiv worden al leen gebruikt door Amerikaans militair personeel, Amerikaanse ambtenaren en hun familieleden. De trein heeft donderdag te gen twaalf uur 's middags toe stemming gekregen door te rijden. Het Amerikaanse hoofdkwar tier in Heidelberg heeft later meegedeeld dat inderdaad een vluchteling uit Oost-Duitsland zich in de trein verborgen had en dat hij door de Sowjet-func- tionarissen was gepakt. Tijdens het proces in Münster tegen artsen van het concentra tiekamp Sachsenhausen heeft de voormalige chef-arts van dit con centratiekamp, Heinz Baumköt- ter, donderdag toegegeven ver scheidene „onschadelijke" medi sche proeven met gevangenen genomen te hebben. Zowel de 49- jarige Baumkötter als zijn voor malige ondergeschikten dr Alois Gaberle (54 jaar) en dr Otto Adam (58 jaar) worden ervan beschuldigd geholpen te hebben bij het vermoorden van gevange nen. Baumkötter zei dat zijn experi menten „op het hoogste bevel" en „onder handhaving van men selijkheid" had uitgevoerd. Een Rus. die zich vrijwillig had opge geven voor het beproeven van genezende zalf tégen fosfor- brandwonden, zou op de operatie tafel nog gelachen hebben. In een ander geval zou hij gevange nen capsules ingegeven hebben, die een tragere hartwerking moesten veroorzaken. Tijdens 'n lange voettocht zou de polsslag van deze proefpersonen tot 45 per minuut zijn vertraagd, aldus Baumkötter. Hij verklaarde dat hij Joodse kinderen tussen 12 en 16 jaar, die uit Auschwitz waren overge bracht om in Sachsenhausen proeven met geelzucht te onder gaan, geholpen had als Polen \ermomd uil het kamp te vluch ten. Hij zou nip!' te maken ge had hebben met een experiment met cyaankali op een ter dood veroordeelde. Beklaagde Gaberle zei dat hij, evenals Baumkötter en Adam, er vast van overtuigd geweest was dat aan iedere terechtstelling een veroordeling was voorafgegaan. Een dertigtal meest Waalse socialistische Kamerleden heeft donderdagmiddag tegen een door de socialistische onder minister van Buitenlandse Za ken, Fayat, verdedigd wetsont werp gestemd. Het ontwerp re gelt de doorgang door en het ver- blijf in België van strijdkrach ten van de NAVO-bondgenoten en werd uiteindelijk aangenomen met 123 tegen 47 stemmen en 4 onthoudingen, onder wie die van de B.S.P.-voorzitter, Leo Collard. Hoewel minister Fayat met na druk verklaarde, dat de Belgi sche regering in elk afzonderlijk geval moet beslissen, bleven de socialistische tegenstemmers bij hun slandpupt, dat hot recht, van doortocht, en verblijf niet aan de strijdkrachten van de Duitse bondsrepubliek dient te worden verleend. Zij kregen hierbij on der meer de steun van de com munistische Kamcrlt actie. De Schotse kampioensploeg Glasgow Rangers heeft donder dagmorgen in een te Malmoe gespeelde voetbalwedstrijd voor de achtste finales van het toer nooi om de Europese beker voor landskampioenen met 41 (rust stand 0—0) gewonnen van het Oostduitse Vorwarts Berlin. Ook woensdag waren beide ploe gen reeds tegen elkaar in het veld gekomen; wegens de hevige mist moest de wedstrijd toen bij de stand 10 in het voor deel van de Schotten, worden gestaakt. De eerste wedstrijd tussen de twee teams eindigde in een 2—1 zege voor Glasgow Rangers, zo dat de Schotten zich geplaatst hebben voor de kwartfinales van het toernooi, waarin zij tegen het Belgische Standaard Luik zullen aantreden. v. d. POEL—IJSEBAERT ZEEUWS-VLAAMSE KAMPIOEN IN DE PARENCOMPETITIE De laatste ronde om het kam pioenschap paren werd in hotel ..Rotterdam" te Terneuzen ge speeld. De uitslag der 7e ronde luid de; Hoofdklasse: 1. hh. v. d. Poel-IJsebaert (Luc- tor) 66.5 match punten; 2. hh. v. d. Goes-Wage (Luctor) 60 mpt.; 3. hr. en mw. Mulder (Terneu zen) 58 mpt.; 4. hh. Al-Cattoir (Sas) 56 mpt.; 5. dd. v. d. Dries- Maat (Luctor) 53,5 mpt. Eerste klasse: 1. hh. Gerrits-Sleven (Sas) 65 mpt.; 2. hh. v. d. Steen-Theunis- se (Luctor) 60 mpt.; 3. hh. Prj- ma-Simpelaar (Luctor) 56 mpt.; 4. hr. en mw. Robijn (Luctor) 54 mpt.; 5.. hh. dc Snoo-Belderok (Oostburg) 53.5 mpt. Tweede klasse: 1. hr. en mw- Sandrini (Luctor) 56 mpt.; 2. hr. èn mw. Denie (Terneuzen) 46.5 mpt.; 3. hr. en mw. Bogaard (Luctor) 44,5 mpt.; 4. hh. Belderok-v. Hijfte (Oost burg) 43 mpt.: 5. dd. De Bruijn -Wijne (Luctor) 39.5 mpt. Stand na 7e en laatste ronde: Hoofdklasse 1. hh. v. d. Poel-IJsebaert (Luc tor) 371 mpt.; 2. hh. Ranschaert -Remery (Sas) 338,5 mpt.; 3. hh. Al-Cattoir (Sas) 337 mpt.; 4. hr. en mw. Mulder (Tern.) 336,5 mpt.; 5. dd. v. d. Dries-Maat (Luctor) 328,5 mpt.; 6. hh. v. <J. Goes-Wage (Luctor) 316,5 mpt.; 7. hh. v. Veen-de Smet (O'burg) 3lé,5 mpt.; 8. hh. v. Kerkvoort- Willemstein (Luctor) 296 mpt.; 9. hr. en mw. De Jong (Hulst) 295 mpt.; 10. mej. Jurry-hr. Gee- len (Tern.) 292,5 mpt. 1 t/m 4 nemen deel aan het kampioenschap van Zeeland. No. 9 en 10 degraderen naar de eer ste klasse. Eerste klasse: 1. hh. Pi.jma-Simpelaar (Luctor) 359 mpt.; 2. hr. en mw. Kruis- hoop (Tern.) 346 mpt.; 3. hr. en mw. Voorhans (Luctor) 339,5 mpt.; 4. hr. en mw. Robijn (Luc tor) 334 mpt.; 5. hh. De Bruijn- Geene (Luctor) 329 mpt.; 6. hh. v. d. Steen-Thounisse (Luctor) 314 mpt.: 7. hh. Gerrits-Sleeven (Sas) 311 mpt.; 8. hh. De Snoo -Beldorok (O'burg) 310.5 mpt.; 9. hr. en mw. Drok (Tern.) 309 mpt.; 10. hh. v. Antwerpen- Franken (Luctor) 294,5 mpt. 1 en 2 promoveren naar de hoofdklasse: 1 t/m 4 nemen deel aan de wedstrijden om het kam pioenschap van Zeeland. 9 en 10 degraderen naar de tweede klas se. Tweede klasse: 1. hr. en mw. Denie (Tern.) 333 mnt.: 2. hh. Belderok-v. Hijfte (O'burg) 302,5 3. dd. De Bruijn- Wijne (Luctor) 299.5 mpt.; 4. hr. en mw. Sandrini (Luctor) 293 mpt.; 5. hh. Ouweneel-Dieleman (O'burg) 284.5 mot.; 6. hr. en mw. Bogaard (Luctor) 257.5 mpt.; 7. hr. en mw. v. d. Ouden (Luctor) 256 mpt.; 8. dd. Willem - stein-v. Raalte Luctor) 242 mpt. 1 en 2 promoveren naar de eerste klasse.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 3