TAM ES! Binnenlands nieuws WINTERGEVAREN Arbeidsnormen op Cuba De militaire kracht van Oost en West Radio en Televisie Eric de Noorman De laatste slag SARKTBERICKTEa Actie Veilig Verkeer BEURSO VERZICHT Pagina Vergeet de tijger niet! HANDBOOGSPORT oen3txïg>22'1ioVem BeFT31' DODELIJK ONGEVAL Maandagavond is op de weg van Arnhem naar Otterloo een ongeluk gebeurd, waarbij de heer A. van do Ham, uit Otterloo om het leven is gekomen. De man reed in zijn auto op de weg van Arnhem naar Otterloo. Ter hoogte van Oud-Reemst bot ste zijn wagen tegen een boom. De heer Van de Ham was op slag dood. Hij laat een vrouw en vier kin deren na. DOOR TREIN GEGREPEN Dinsdagmorgen is omstreeks kwart voor acht bij een met knipperlichten beveiligde over weg in Mierlo de 17-jarige mej. A. van der Zanden, door de trein HelmondEindhoven gegrepen. Zij werd daarbij ernstig gewond en moest naar het ziekenhuis ..St. Lambertus" in Helmond worden overgebracht. Bij de overweg liet mej. Van der Zanden de trein Helmond Eindhoven passeren en stak daarna over. Vermoedelijk heeft ze de trein uit de andere rich ting niet opgemerkt. Het treinverkeer had door het ongeluk ongeveer 18 minuten vertraging. TREIN GREEP AUTO Op de niet beveiligde over weg in de Goorsteeg te Ede is dinsdagmiddag om 8 minuten over 1 een personenauto, be stuurd door de heer 'W. Burgers, uit Ede door een uit de richting Lunteren naderende elektrische trein van de lijn EdeAmers foort gegrepen. De automobilist werd zeer zwaar gewond. Zijn toestand is zorgwekkend. De trein kreeg ongeveer een half uur vertraging. De auto werd zwaar, dc trein licht beschadigd. DODELIJK ONGELUK IN HAVEN Aan boord van het Indiase m.s. ..Indian Triumph" heeft de 51-jarige havenarbeider J. C. van Aalst uit do Justus van Ef fenstraat te Rotterdam, dinsdag- VEEMARKT ROTTERDAM. 21 november. Op de veemarkt te Rotterdam waren in totaal aangevoerd: 2862 dieren, zijnde: 275 vette koeien en ossen. 960 stuks gebruiksvee, 250 vette kalveren. 280 graskal veren, 668 nuchtere kalveren, 7 varkens, 42 lopers, 95 biggen, 47 paarden, 5 veulens, 191 schapen of lammeren, 42 bokken 0f gei ten. notering was als volgt: W-ttc koeien van 2,503,20; Vette kalveren 2,40—3,20; Slachtpaarden 1,90— f 2,50, alles per kg. Graskalveren van 250—ƒ440; Nuchtere kalveren f160—ƒ195; Lopers 80- 100; 'Biggen ƒ40 55; Schapen f90-/ 115; Lam meren 80—105; Melk- en kalf- korien 9701250; Vare koeien ƒ600—ƒ850; Vaarzen ƒ650 ƒ950; Pinken ƒ450—ƒ600, alles per stuk. Overzicht. Vette koeien: aan voer als vorige week, handel kalm, prijzen als maandag. Vette kalveren; aanvoer iets meer, han del willig, prijzer. hoger, prima's boven notering. Graskalveren: aanvoer groter, handel kalm, prijshoudend. Nuchtere kalve ren: aanvoer even ruimer, han del redelijk, prijzen stabiel. Lo pers en biggen: aanvoer gewoon, handel stil. prijzen ongewijzigd. Slachtpaarden: aanvoer als vo rige week, handel stroef, prijzen constant. Schapen: aanvoer even ruimer, handel kalm, prijshou dend. Melk- en kalfkoeien: aan voer ruimer, handel stroef, prij zen onveranderd. Vare koeien: aanvoer iets ruimer, handel ma tig. prijzen als vorige week. Vaarzen en pinken - aanvoer even groter, handel stug, prijzen niet hoger. ochtend een val van ruim vier meter in een ruim gemaakt. Hij liep ernstige hoofdwonden op en bleek, nadat men hem naar het havenziekenhuis had vervoerd, te zijn overleden. SLEEP RAMT VIER SCHEPEN Twee vissersbotters werden maandagmorgen zwaar en twee werden licht beschadigd, toen het door de sleepboot „Jadi" voortgetrokken Belgisch schip „Santigo" de vier schepen ram de. De vier schepen lagen voor de haven van Klundert op het Hollands Diep voor anker. Er hebben zich geen persoon lijke ongevallen voorgedaan. De totale schade beloopt een 5000 tot 6000. I3e vier visserssche pen waren afkomstig uit Moer dijk. DODELIJK ONGEVAL De 47-jarige arbeider J. Sjerps uit Petten, die op weg was naar de Hoogoven-fabrieken, is dins dagavond op de rijksweg te Schoorldam door een passeren de auto gegrepen en op slag ge dood. De arbeider wilde ter plaatse overstappen in een bus die hem naar zijn werk zou brengen en passeerde een juist door hem verlaten busje aan de verkeerde kant. Daardoor merk te hij de personenauto niet of te laat op. De personenauto werd bestuurd door de heer P. B., uit Bergen. BIJ ONGEVAL GEDOOD De 18-jarige mej. A. van der Ven uit Zoetermeer is dinsdag avond om het leven gekomen, nadat de auto, waarin zij zat, door nog onbekende oorzaak tegen een lichtmast is gereden en vervolgens over de kop sloeg. Het ongeval geschiedde op de rijksweg 16 te Dordrecht. Een tweede inzittende van de auto was de broer van het slachtof fer, de 22-jarige G. van der Ven uit Zoetermeer. Hij liep lichte verwondingen op. Zijn zuster werd zodanig gewond, dat over brenging naar een ziekenhuis te Dordrecht noodzakelijk was. In de loop van de avond is zij ten gevolge van de opgelopen ver wondingen overleden. BRAND VERWOESTTE BOVENVERDIEPING Een korte maar felle brand heeft maandagavond de boven ste verdieping van een hoekhuis op het kruispunt Lijnbaans gracht-Egelantiersgracht in de Jordaan te Amsterdam geheel verwoest. De brand ontstond omstreeks middernacht op de 3e étage, die het eigendom is van de 28-jarige meubelmaker H. van den Berg. De étage is onderver huurd aan twee stoffeerders. Hoe de brand is ontstaan was dinsdagnacht nog niet bekend, maar door de vele licht ontvlam bare materialen kon het vuur zich snel verspreiden. De brandweer was spoedig' met groot materieel ter plaatse. Twee brandweerlieden wisten, gebruik makend van zuurstofapparaten tot bij de vuurhaard te komen, waarna men de brand snel meester was. Ook op de tweede étage, waar een opslagplaats ge vestigd is, werd veel schade aan gericht. Het beest verdient een ereplaats in uw tank. Esso Extra de benzine met tijgerkracht geeft 'n auto nieuw leven kittiger, pittiger, krachtiger, machtiger. Vergeet het niet; stop een tijger in uw tank! 95 Het kernthema van de actie van het Verbond voor Veilig Ver keer in de maand december is „wintergevaren". Duisternis, mist en giadde wegen vragen juist in de wintermaanden extra oplettendheid van de weggebrui ker eh daarom wil het Verbond de aandacht nog eens vestigen op de in dit jaargetijde in acht te nemen „leefregels". Met name wordt daarbij ook geatten deerd op het belang van anti- slipcursussen en van goede ban den. Ervaringen in binnen- en bui tenland hebben geleerd, dat automobilisten bij slippartijen dikwijls om hei leven komen doordat zij uit de wagen worden geslingerd. Het Verbond onder streept daarom het belang van een goede veiligheidsgordel. Behalve duizenden affiches, raambiljetten en bijsluiters zal 't Verbond 75.000 brochures over De toestand in de Dominicaanse republiek Van politiezijde is medegedeeld dat een aqntal gewapendeman nen zaterdag j.l. twee politie agenten en een chauffeur heeft doodgeschoten, toen zij zes man nen bevrijdden, die betrokken waren bij de vermoording, nu een half jaar geleden, van de voormalige dictator der Domi nicaanse republiek, Rafael Tru- jille. De zes gevangenen waren per auto naar de plaats gebracht, waar Trujiilo werd gedood, zulks in het kader van een gerechte lijk onderzoek naar de moord. Op de terugweg' naar de gevan genis vond de aanval plaats, die hen bevrijdde. ZUIDD.ORPK. Geslaagde kalkoenschieting. Zondag j.l. organiseerde de handboogmij. te Zuiddorpe haar - jaarlijkse wildschieting, waar voor 15 kalkoenen als prijs be schikbaar waren gesteld. Dc uitslag luidt als volgt: Hoogvogel: niet afgeschoten. Zijvogels: Nic. Vereecken te Kloosterzande, (andere niet af geschoten). Kallen: Goossens te Kruis straat i B. i en C. v. d. Velde te Zeizate (B.). De oude stelsels van bonussen e.d. voor de Cubaanse arbeider zijn nu vervangen door een stel sel van mededinging tussen afde lingen in dezelfde fabriek of tus sen verschillende fabrieken in dezelfde industrie. Het doel van dit stelsel dat op nationale schaal wordt uitgevoerd is de arbeider ervan te overtuigen dat hij zijn aandeel heeft In dc toenemende nationale produktie en in het vervullen van „normen" tijdens het komende vier jarenplan voor industrialisatie. Groepen arbeider? of indivi duele arbeiders die hun persoon lijke normen overschrijden, krij gen gratis vakantie in één van do dure toeristenoorden van Cu ba. Door aanplakbiljetten, luid sprekers, „solidariteitsbijeen- komsten", pers, radio en televi sie wordt voortdurend de aan dacht op de nieuwe status van de arbeider gevestigd. In aanplakbiljetten wordt er bi.i de arbeiders op aangedrongen „de contrarevolutionaire wor men" die industriële sabotage willen plegen, te vernietigen, zich bij het plaatselijk comité voor de verdediging van de revo lutie te voegen of om hun kun digheid te gebruiken om aan het tekort aan reserveonderdelen door de Amerikaanse blokkade, het hoofd te bieden. In bijna alle werkplaatsen wordt bij tussenpozen de lichte Cubaanse muziek onderbroken door revolutionaire liederen en dringende oproepen tot massa bijeenkomsten. Via luidsprekers op vrachtauto's klinkt het door de straten: „De werkende klas se is de belangrijkste klasse". Bijeenkomsten worden regel matig na het werk gehouden. Het ministerie van Industrie heeft kort geleden een eind ge maakt aan het gebruik om bij eenkomsten gedurende de werk uren te houden. de veiligheidsgordel verspreiden, terwijl ook de televisiespot van de maand december en een aan tal door hot Verbond uit te zen den radio-omroepberichten hier aan zullen zijn gewijd. Volgens Zweedse statistieken hiedt de veiiigboidsgordel een kans var. 75 procent om ernstige verwondingen te voorkomen. In Zwitserland zal omstreeks dc jaarwisseling ongeveer 25 pro cent van alle particuliere auto's met gordels zijn uitgerust, in Zweden, waar 700.000 wagens er van zijn voorzien, ligt het per centage al beduidend hoger. Goede veiligheidsriemen over leven, volgens het Verbond, ruimschoots de gemiddelde auto- levensduur (100.000 km). Onder zoekingen hebben uitgewezen, dat een automobilist een twee maal zo grote kans heeft, ge dood of gewond te worden wan neer hij bi.i een ongeluk uit zijn auto wordt geslingerd, terwijl bij de helft van alle ongevallen de deuren openvliegen. Zeker drie van de vier verkeersslacht offers hadden, volgens het Ver bond, het ongeluk kunnen over- levenNjgyanneer zij op hun zitting waren vastgebonden. Daar komt bij, dat meer dar. de helft van de verwondingen te wijten is aan onzachte aanrakingen met het auto-interieur. Het „gezien-worden" speelt in het winterverkeer een belang rijke rol. Daarom vestigt het Verbond nogmaals de aandacht op de bepaling, dat bij mist over dag groot licht moet worden ge voerd. De voetganger wordt aangeraden, zich' 's avonds bij voorkeur niet in donkere kleren op spaarzaam verlichte wegen te begeven. Gastheren en gastvrouwen worden, mede met het oog op de naderende feestdagen door het Verbond vermaand, rekening te houden met bezoekers, die na afloop van het gezellige avondje weer achter het stuur moeten stappen. Het is hun morele plicht, hen iets voor te zetten, waarvan later nooit gezegd kan worden ,,'t zat hem in het glaas je", aldus het Verbond. Nationalisme in Letland „Sowjetskaja Lqtvia" het or gaan van de communistische partij van Letland, heeft gemeld dat ex-partijleiders en voorma lige regeringsfunctionarissen van deze Sowjetrepubliek hun „na tionalistische denkbeelden" zijn trouw gebleven ondanks het feit dat een deel van hen al twee jaar geleden ontslag heeft ge kregen. Diverse sprekers hadden be schuldigingen geuit aan 't adres van deze ex-leiders op een par tijbijeenkomst, die vrijdag in Riga werd gehouden. Beschuldigd werden o.m. Karl Ozolin, die in 1959 nog president van de repu bliek was. Eduard Berklavs, een gewezen vice-premier, Vilis Kroeminsj, die' minister van on derwijs is geweest en A. A. Ni- konov, ex-minister van Land bouw. Volgens het blad had deze „nationalistische groep" het Le ninistische standpunt inzake na tionale problemen willen prijs geven en met dit doel het par tij-apparaat van de republiek bewerkt. De groep was openlijk veroordeeld voor deze activiteit. Desondnaks hadden vele leden hun fouten niet willen erkennen. Hieruit, aldus het blad, kan men aleen maar concluderen, dat zij hun standpunt niet hebben prijs gegeven. Daarom was het nood zakelijk dat er een onderzoek naar hun gedrag werl ingeslctld. Het Britse instituut voor stra tegische studiën, een onoffi ciële instelling welke militairen, politici en deskundigen op het gebied van internationale zaken tot haar leden telt, heeft heden een rapport gepubliceerd over de militaire krachtsverhoudingen tussen de Westelijke en Ooste lijke blokken. Volgens dit rapport heeft het Westen meer manschappen onder de wapenen dan het communis tisch blok, terwijl het op het ge bied van de meest belangrijke wapens, inclusief raketten, op zijn minst de gelijke van het Oos ten is. Tegenover deze superioriteit staat echter dat de strijdkrach ten van het Westen over de we reld zijn verspreid zonder enig gecentraliseerd militair comman do, terwijl die van de communis tische landen in één compacte massa zijn geconcentreerd. Het instituut raamt, dat begin 1962 het Westen 8.195.253 man OPLOPENDE MARKT, H. V. A.'s VAST Doden en gewonden bij stamgevechten in Kongo Bij stammengevechten in het vluchtelingenkamp der Baloe- ba's bi.i Elisabethstad zijn maan dagavond elf mensen gedood en tenminste dertig gewond. Een Zweedse officier verklaarde dat de vechtenden o.m. gebruik had den gemaakt vanfietskettingen, messen, knuppels en kapmessen. Men gelooft dat de gevechten waren begonnen over de ver deling van water. De strijd ging tlssen Baloeba's uit Katanga en Kasai én andere stammen uit Kasai. Zweedse militairen her- stetlden na meer dan uur de or de In het kamp wonen onge veer 50.000 mensen. Het heeft er dinsdagmiddag bij de opening niet naar uit ge zien dat er gedurende de verde re beursduur nog van enige ac tiviteit sprake zou zijn. De ope ning vond plaats in een lusteloze stemming, waarbij de aandelen Philips en de Unileverpapieren wederom lager noteerden. Voor Philips bedroeg het koersverlies toen circa 14 en voor Unilevers circa 7 punten op resp. 964 en 880. Kon. Olies openden onver anderd op 115.40. A.K.U. een fractie lager, terwijl Hoogovens één punt boven hel vorige slot- niveau uitkwamen. Londen en Parijs gaven weinig verandering te zien. De West- duitse beurzen openden lager, doch trokken later aan. In Wall Street viel maandag weinig te beleven. Van de Nederlandse hoofdfondsen iag Philips er flauw in de markt, daarentegen aandelen K.L.M. vast met een koerswinst van een halve dollar. Op het verlaagde niveau had het buitenland enige belangstel ling op het Damrak voor de in ternationals. Hierdoor liep de koers van Philips op van 963 tot 971. Unilevers verbeterden van 880 tot 887. De slotkoersen van maandag waren voor deze fond sen resp. 977' en 887. Koninkl. Olies verbeterden tot 115.80 waardoor dit fonds veertig cent boven de slotkoers van maandag uitkwam. A.K.U. per saldo een punt hoger op 37714. Hoogovens vieïen gedurende de verdere beursduur tegen als gevolg van Amerikaanse verkopen in een zeer dunne markt. De koers viel terug van 759 tot 753. Aandelen K.L.M. werden op ƒ68 (ƒ55.80) geadviseerd ingevolge Wall Street. Gedurende de niet-officiële ochtendhandel van gisteren wer den aandelen van enkele leiden de cultures tegen oplopen de koersen verhandeld. De hoog ste koers voor H.V.A.'s was 130, Deli 146 en voor Amsterdam Rubber 112' De stemming voor deze fondsen viel gedurende de officiële beurs tegen. In H.V.A. trachtte men wel een grote open hoek te forceren, doch dit mis lukte. De koers van dit fonds op 128 lag drie punten boven het vorige slot. Certificaten Deii openden zeer teleurstellend, ten opzichte van genoemde ochtend- prijzen, op 143. Daarna werd bij gebrek aan belangstelling zeis 142 gedaan. De slotkoers van maandag was 143,80. Tegen het slot trok. de koers wa> aan. Amsterdam Rubber avanceerde op 111%, twee punten. De scheepvaarthoek gaf over de gehele linie een koersherstel te zien van twee tot drie pun ten bij kalme handel. Staats fondsen praktisch op het slotni- veau van maandag. De eerste verhandeldag van claims NNederlandse Melk Unie bracht een adviesprijs van ƒ50 tot ƒ60 per claim, neerkomende op 125 procent voor de conver teerbare obligaties. Claims Let tergieterij „Amsterdam" werden voor het eerst op ƒ250 geadvi seerd neerkomende op 150 pro cent voor de converteerbare obli gaties. Aandelen Billiton kregen een hogere advieskoers op de overweging van dit concern in de buurt van Delfzijl een grote aluminium fabriek te vestigen. Claims Nederlandsche Melk Unie 80 bieden. Intern, conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen AKU: Kon. Olie: Beursindices 17/11 20/11 21/11 545.15 540.76 539.40 364.75 362.67 362.10 184.82 183.93 185.92 245.56 245.56 247.62 163.27 162.92 163.63 399.42 396.74 396.38 Nabeurskoersen (378%) 116.00—116.70 gl. slot 116.10 (115.50) Philips: 964—970 gl. slot 969'A (968Vii) Unilever: 887906 slot 906 (887%) Hoogovens: 758756 (755) Advies-koersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier geldend in Amsterdam op heden zijn weder om ongewijzigd gebleven. onder de wapenen zal hebben, en 't communistische blok 7.994.300 Van deze aantallen behoren resp. 6.061.013 man onder de NAVO en 4.790.300 onder het verdrag van Warschau. Het Westen beschikt over 63 intercontinentale raketten, tegen over het communistische blok naar schatting 50 of iets meer. Voor raketten met middellange reikwijdte zijn de cijfers resp. 186 en naar schatting 200. Tot het „Westen" rekent het instituut de landen van de NAVO, de CENTO en de ZOAVO, als mede die welke verdragen tot wederzijdse bijstand met de Ver enigde Staten hebben gesloten: Japan, Zuid-Korea en nationalis tisch China. Spanje, wordt niet tot het „Westen" gerekend. Het communistische blok om vat wel Albanië, doch niet Zuid- Slavië. Het enige wapen waarin het communistische blok verre supe rieur is aan het Westen, is dat der conventionele onderzeeboten. Hun aantal wordt geschat op 480, tegenover 266 bij het Wes ten. Voor de verdediging van Euro pa levert Frankrijk verhoudings gewijs de 'grootste bijdrage in mankracht, n.I. 1.008.791 man. d.w.z. dat 7,21 procent van de mannelijke arbeidskrachten is gemobiliseerd. Toch is dit veel minder dan nationalistisch China met 680.000 man of 25,19 pro cent en Zuid-Korea met naar schatting 600.000 man of 10,91 procent. Geraamd wordt, dat de Sow- jet-Unie 3.800.000 man en com munistisch China 2.600.000 man onder de wapenen heeft. „Ondanks hun concentratie op raketten en geleide projectielen, hebben de Russen hun lucht macht niet verwaarloosd", aldus schrijft het rapport verder. Deze bestaat uit ongeveer 15.000 ope rationele vliegtuigen. In Oost-Duitsland hebben de Russen naar schatting 20 divi sies. en nog eens 6 in Hongarije en Polen. De Russische vloot is sinds 1940 met 600.000 ton uitgebreid tot 1.600.000 ton en is na de Ame rikaanse vloot van 4.000.000 ton de sterkste ter wereld. AANSLAGEN IN ALGERIE In de afgelopen 24 uur in Al- gerië gepleegde gewelddadige aanslagen hebben aan zes perso nen, onder wie twee Fransen, het leven gekost, terwijl er zeven, onder wie drie Europeanen, wer den gewond. Bovendien liepen zeven leden van de veiligheids politie verwondingen op als ge volg van het ontploffen van een kneedbom. „Reuter" meldt, dat acht leden van de uiterst-rechtse onder grondse organisatie van het ge heime legpr maandagavond j.l. uit het Moestanaziekenhuis van Algiers wisten te .ontsnappen. DONDERDAG 23 NOVEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gr.; 9.35 Waterst.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Kookpraatje; 11.15 Gram.; 12.00 Dansork.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Lezing; 12.43 Hammondorgel spel; 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Lichte muz.14.00 Alt-mezzo en piano; 14.20 Carillonspel; 14.30 Voor de vrouw; 15.05 Muzikale biografie; 16.00 Gevar. progr.; 17.00 Gr.; 17.30 Voor de jeugd; 18.00 Nws; 18.15 Act.; 18.20 Gr.; 18.30 Sportpraatje; 18.35 Ge sproken brief; 18.40 Lichte mu ziek; 19.00 Voor de kind.; 19.05 Lichte muziek; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Kamer- ork.; 21.05 Vraaggesprek; 21.20 Pianorecital; 21.55 Gram.; 22.30 Nws en meded.; 22.40 Act.; 23.00 Sportact.; 23.10 Nieuwe gram.; 23.55—24.00 Nws. GEMEENTEBEGROTINGEN. v,»?0 ontvverP-t,egrotingen voor W *enst3aar 1962 'algemene gioting en begrotingen van voor £Fon<lbedrijf en de dienst eedurao? ppe'ii'?e Z0l'gl zijn tien Ha 0<>n tpdvak van veer de ''emeentr.01 mZage g°legd op «te?" doemde be- Kos.cn verrri3gbgaa1r.betaling d<?l' Terneuzen, 20 nov. 1961. Burgemeester en wethouders van Terneuzen, 131. Haast uitdagend wendt Sangibanus zich om naar Eric, maar deze knikt hem'glimlachend toe. „Gelukkig dat je je onzalige plan om op eigen houtje de Hun te lijf (e gaan hebt laten varen," zegt hij. „Dus gü, noch Mei-wig de Fran- kenkoning noch iemand anders heeft bezwaar, wanneer ik de ver dediging leidt," mompelt de oude Alanenvorst, bijna argwanend. „Het is hen om het even," mengt Alianus zich met een vriendelijke hoofdknik in het gesprek. „De hoofdzaak is dat allen één zijn..." „Eén in de wraajs," roept San gibanus uit, zijn speer heffende. „Het ware beter te zeggen, één in de wil, dat wat waardevol js in het leven te helpen verdedigen," antwoordt de kleine bisschop min zaam. „want strildlust die slechts gevoed wordt door wraakzucht, dooft als de wraak voltooid is, en dat kan de overwinning kosten..." Sangibanus mompelt wat bin nensmonds en Eric glimlacht fijn tjes,De kleine bisschop is groot in wijsheid." De menigte gaat nu gerustge steld uiteen en met nieuwe moed bezield steekt het volk van Aure- iianum de handen uit de mouwen om de Hunnen-aanval onver schrokken het hoofd te bieden HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Morgengeb. en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huisvr.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gr.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gram.; 11.00 Voor de zie ken; 11.45 Gewijde muz.; 12.00 Middagklok; 12.04 Gram.; 12.25 Voor de boeren; 12.35 Land- en tuinb. meded.; 12.38 Gr.; 12.50 Act; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz.; 13.40 Gevar. progr.; 14.00 Metropole-orkest14.40 Kamer orkest en solist; 15.30 Gram.; 16.00 Bijbeloverdènking16.20 Piano a quatre mains; 16.55 Gr.; 17.00 Voor de jeugd; 17.35 Gr.; 17.40 Beursber.; 17.45 Lichte muz.; 18.15 Sportrubriek18.30 Jiddisje volksliederen; 18.50 Lezing; 19.00 Nws en weerber. 19.10 Praatje; 19.15 Gram.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Pol. lezing; 20.00 Gevar. progr.; 22.30 Nws; 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Gram.; 23.00 De derde assem blee van de Wereldraad van Kerken te New Delhi, rep.; 23.10 Lichte muz.; 23.35 Lezing; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.02 Weense muz.; 12.30 Weer ber.; 12.35 Amus. ork.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws en weer ber.; 13.15 Klass. muz.; 14.00 Schoolradio; 16.00 Beursber.; 16.06 Franse les; 16.21 Vlaamse muz.; 17.00 Nws en weerber.; 17.15 Voor de kind.; 18.15 Lichte muz.; 18.20 Voor de sold.; 18.50 Sportkron.; 19.00 Nws en weer ber.; 19.40 Gram.; 19.50 Vrije pol. tribune; 20.30 Ork. conc.; 21.05 Gram.; 21.20 Lichte muz.; 22.00 Nws en ber. voor de toe risten; 22.15 Gram.; 22.5523.00 Nws. Televisieprogramma's. NED. T.V.: 20.00 Journ.; 20.20 Act.; 20.35 T.V.-documentaire; 21.00 Eenacter; 21.35 Idem. VL. BELG. T.V.: 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Taalles; 20.00 Nws; 20.25 Het manneke; 20.30 Pol. debat; 21.10 Filmprogr.; 22.30 Mannenkoor; 22.55 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 13