Provinciaal nieuws Succes Agenda's" Wie adverteert een moord AGENDA Pagina 2* DE VK1JE ZEEUW Vrijdag 17 november 1961 TERNEUZEN AXEL GROEDE AANSLAGEN IN FRANKRIJK BELGISCHE KOTTER VERGAAN DE EXECUTIE VAN BERIA DE STRIJD IN TIBET Britten in Oost-Berlijn vastgehouden DRIE AMERIKAANSE KUNSTMANEN IN EEN BAAN Ir. R. H. van Krevelen nieuwe voorzitter van Kamer van Koophandel Aandacht voor haven van Walsoorden dringend gewenst Van de Sande Noors schip van 22.290 ton in lossing. Heden voormiddag wordt op de rede van Terneuzen (oesterput) de grootste zeeboot verwacht, die ooit in Terneuzen is gelost. Het is het Noorse schip ..Hoegh Trader" (22290 ton), geladen met kolen uit Amerika, bestemd voor de Cokesfabriek te Sluiskil Het schip wordt gelost door „Ovet". Schoorsteenbrandje Te ongeveer tien minuten vóór drie werd door de brandweer sirene ..klein alarm" gegeven voor een schoorsteenbrandje in een perceel in de Donze-Visser- straat. waarbij een eternieten pijp op de schoorsteen door de hitte was gebarsten. Nadat de brandweer de schoor steen had geveegd, kon deze na een kwartiertje weer inrukken. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Woensdagavond vertoonde de N. V. Kwattafabrieken haar do cumentaire ..Tropengoud" in café ..De Vriendschap" voor de Ned. Veieniging van Huisvrou wen. Deze kleurenfilm met gespro ken woord en muziek is vervaar digd door de bekende cineast en globe-trotter mr. A. L. Hustinx. De film geeft een duidelijk beeld van de onafhankelijke negerstaat Ghana. Cacao speelt hierin een grote rol. want cacaobonen zijn het hoofdprodukt en voornaam ste exportartikel van dit prach tig land. dat een belangrijke rol zal gaan spelen in het toekom stige Afrika. Fantastisch waren vaak de tegenstellingen in een stad als Accra: hypermoderne postkan toren, ziekenhuizen of hotels in de buurt van negerhutten; of de tegenstelling op een groter vlak tussen het zuidelijk en noordelijk deel van het land, scherp ge scheiden door de Volta rivier. Fraai waren de opnamen, die de heer Hustinx van de flora van Ghana gemaakt heeft, terwijl ook de opnamen van het laden en lossen van grote zeeschepen, die voor anker lagen op de rede van Accra, zeer spectaculair waren. Zoals eeuwen geleden gebeurt dit nog steeds met behulp van roeiboten. die door handige roeiers door de branding worden geloodst. Interessant waren de parade van het leger, de statige plech tigheden op de universiteit, de regatta op onafhankelijkheids dag. maar ook de kleurige markttafreeltjes, het leven in de primitieve dorpen en een over zicht van de cacaocultures trok ken de aandacht. Het laatste deel van de film voerde naar de Kwattafabrieken te Breda, waar in moderne ma chines de cacaobonen tot sma kelijke eindprodukten verwerkt worden. Aan het slot van de avond bracht de presidente, mevr. Ver meulen. de dank van de talrijke aanwezigen, voor de boeiende avond over aan de heer Van Ber- kom, die deze film vertoonde en bij de aanvang van de cultuur- film een korte uiteenzetting had gegeven over de geschiedenis van Ghana. Vergadering der A. B. van bet N. V. V. Tijdens oen vergadering, welke de afdeling Terneuzen van de Algemene Bedrijfsgroepen Cen trale (N. V. V.) gisteravond in de zaal „De Vriendschap" hield, werden drie personen wegens veeljarig lidmaatschap van het N. V. V. gehuldigd. De voorzitter, de heer J. "Vf. Hamelink. had in zijn openings woord behalve aan de vele aan wezige loden een hartelijk wel kom toegeroepen aan de jubila rissen die vergezeld waren van hun dames, waarin hij tevens be trok de heren H. Penninkhof en F. Drabbe. respecievelijk hoofd en districtsbestuurder. Bij een jubileum hoort nu een maal een terugblik op het ver leden, toch wilde de heer Pen ninkhof. sprekende over enige kenmerkende verschillen tussen v roeger en nu, niet spreken over de sociale toestanden van veer tig jaar geleden. Hij zag het grote verschil meer in de levens houding. Tot aan de laatste we reldoorlog was er sprake van ..beweging". De arbeidersbewe ging geloofde in een wereld zon der oorlog, velen liepen met een gebroken geweertje, men ge loofde in verbeteringen op lange termijn en was bereid zich hier voor offers te geroosten. Spreker betwijfelde of er heden ten dage nog wel sprake is van „bewe ging". Men is niet meer bereid zich in te zetten voor een ideaal, maar men wil vandaag weten, wat heden te bereiken is. Met deze stelling wilde de heer Pen ninkhof de huidige generatie geenszins veroordelen. Thans is voor veel mensen de simpele uitspraak: wij willen leven. Angst voor oorlogsdrei ging kweekt cynisme- Hij kon zich echter indenken, dat veel ouderen met weemoed terugden ken aan de romantiek van vroe ger. aan het zich geheel inzetten voor een idee en niet voor een actieprogram. „Toch" zei de heer Penninkhof, „hebben wij mensen nodig van uw slag". „Wij moeten „beweging" zijn, meer dan men sen. die alleen maar materialis tisch kunnen denken, doch ook de begrippen sociale rechtvaar digheid en naastenliefde, begrip pen, die beide in het beginsel program van het N. V. V. staan, voor ogen houden en er ons naar richten. Met enige hartelijke woorden richtte hij zich vervolgens per soonlijk tot de heren A. Witte >n Joh. Dooms, die hij hierna we gens veertigjarig lidmaatschap van het N. V. V. het gouden in signe opspelde en hen meedeelde idat het hoofdbestuur hen met hun echtgenoten een week va kantie in één der vakantieoorden vón het N.V.V. aanbood. De heer P Oppeneer kreeg wegens zijn vijf en twintigjarig lidmaatschap het zilveren insigne aangeboden. Met een vlot speechje bood voorzitter Hamelink de dames bloemen aan. Nadat de beidé oudste jubila rissen in bewogen bewoordingen vooi de hun verleende onder scheidingen hadden bedankt, ging de vergadering over tot het be spreken van enige interne aan gelegenheden. Intocht Sint Nieolaas. Onder auspiciën van de stich- tihg Streekcentrum Axel zal Sint Nieolaas - niettegenstaande zijn zeer drukke bezigheden in deze tijd van het jaar toch gelegen heid vinden om ook Axel offi cieel te bezoeken, zoals hij dat de laatste jaren gewend is. Ver gezeld van een aantal van zijn zwarte knechten zal de Sint a.s. zaterdag 18 november zijn in tocht houden, en zich, van de spoorwegovergang begeleid door Thalia's drumband, naar de Markt begeven, waar hij officieel zal worden ontvangen door bur gemeester Van Di.jke en het be stuur van het Streekcentrum. Daarna zal de Sint een tocht door Axel maken, vergezeld van de plaatselijke muziekkorpsen. De route die St. Nieolaas dan zal volgen is als volgt: Markt. Wol straat, Fvertsenstraat, Kanaal kade, Zeestraat. Oranjestraat, Kerkdreef, Stationsstraat, Bui tenweg. Nieuwstraat, Stations straat. Noordstraat. Markt. West straat, Oosterstraat, Juliana- straat, Wilhelminastraat, Sta tionsstraat, Kerkdreef, West straat, Markt. Benoeming bij Waterschap. Bij K. B. is met ingang van 5 december 1961 benoemd tot d'jkgraaf van het waterschap het Vrije van Sluis de heer J. B. Becu. alhier. Mohammedanen hebben woens dagavond aanslagen gepleegd op drie Algerijnse cal'és in Roubaix in het noorden van Frankrijk, waarbij vier Mohammedanen werden gedood en één zwaar ge wond. In Saint Elienne. in midden- Frankrijk, is woensdag voor de eerste maal een kneedbom ont ploft. Het afdelingsgebouw van de Gaullistische Unie voor de nieuwe republiek werd bescha digd. VRIJDAG 17 NOV. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Zij wilden niet van de zonde leven". 7— De Schakel. 7.30 uur: Fa milieavond C.B.B., optreden Jeugdcabaret „D.c Hoepel" met „Een avondje uit". ZATERDAG 18 NOV. TERNEUZEN: Luxor-Theater. 8 uur: „Zij wilden niet van de zonde leven". Concertgebouw, 8 uur: „Jacht op de groene helm". Jeugdgebouw „De Schakel", 4 uur: Groot kinderfeest. 'Advertentie). Be gehele collectie JONGENSKLEDINQ (vanaf 2 jaarj vindt U natuurlijk bij; TMNIUM" Gisteravond om vijf voor half negen is de Belgische kotter „Credo", Zeobrugge 777, in aan varing gekomen met de Neder landse logger .Cornells Vrolijk", SCH 171. Hot Belgische schip is gezonken. De bemanning is ge red en bevindt zich aan boord van de Belgische kotter „Noord zee", eveneens uit Zeobrugge. De aanvaring gebeurde onge veer 6ö mijl uit de kust ter hoog te van Hoek van Holland. Het Londense dagblad „Daily Express" heeft in een artikel op de frontpagina van de corres pondent van het blad in War- ehau bijzonderheden over de executie van Beria gepubliceerd. Deze bijzonderheden zouden tij dens het verleden maand in Mos kou gehouden partijcongres door Chroesjtsjef aan de andere com munistische leiders zijn meege deeld. De executie van Lavrenti Be ria. kort na de dood van" Stalin, zou zijn uitgevoerd door een ze kere maarschalk Kirill Moska- ienko, nu onderminister van De fensie voor de Sowjctrussische raketstrijdkrachten. Deze zou Boria hebben „geli quideerd" met een salvo van een tommygun, nadat Beria tijdens een „openhartige bespreking" in Moskou in 1953 door Chroesjt sjef was ontwapend. De liquidatie van Beria is een van de grote mysteries van de politiek van deze tijd. Officieel werd destijds alleen bekendgemaakt dat hij tezamen me zes medeplichtigen was te rechtgesteld, nadat hij tijdens een geheime zitting van de Sowjet- russische hoge raad schuldig was gebleken aan hoogverraad. Sindsdien heeft men van offi ciële zijde steeds gezwegen. De enige die de juistheid van de nu gepubliceerde bijzonderheden kan bevestigen is maarschalk Zjoekov. die nu teruggetrokken leeft in Moskou. Alle tot dusver verkregen ge gevens komen in een punt over een, namelijk dat Beria bij ver rassing werd verslagen in het Kremlin door een groep onder wie Chroesjtsjef, Malenkov, Ka- ganavitsj en Molotov. Een vertegenwoordiger van de Dalai Lama, de thans in India verblijvende heerser van het dooi de Chinese coommunisten bezette Tibet, heeft in een donderdag te Nieuw Delhi uitgegeven verkla ring gezegd dat ongeveer dui zend Tibetaanse gueriliastrijders het leven hebben verloren als gevolg van aanvallen door Chi nese straalbommenwerpers. In de verklaring wordt ver der gezegd dat de strijd in Tibet, ondanks de overmacht, welke de guerilleros tegenover zich vin den, voortduurt. Speciaal in het westen, noord-oosten en zuid oosten van Tibet woedt een hef tige guerillastrijd. De Chinese straalbommenwer pers zijn boven Noordoost-Tibet in actie gekomen, waar de Chi nezen de aanleg van een spoor weg tussen de Tibetaanse hoofd stad Lhasa en Langtsjow moes ten staken als gevolg van het op treden der Tibetaanse guerilia strijders. De vertegenwoordiger van de Dalai Lama deelde verder mede, dat de Chinese communisten Tibetanen hebben gedwongen mee te helpen bij de aanleg van een grote militaire weg in Tibet, die een lengte heeft van onge veer 8000 km. „Ooggetuigen heb ben melding .gemaakt van dc aanleg van verscheidene vlieg velden op strategische punten in Tibet", aldus de vertegenwoor diger. Hij verklaarde verder, dat er hongersnood in Tibet heerst en dat velen de hongerdood zijn ge storven. „De Chinese communisten heb ben de har.d gelegd op al het voorradige graan. Het grootste gedeelte van de Tibetaanse graanoogst komt ten goede van de Chinezen in Tibet of in China zelf. De Tibetaanse boeren mogen por hoofd slechts ongeveer 7 kg behouden. Dc Pest van de oogst wordt door de Chinezen in beslag genomen", aldus dc vertegen woordiger van de Dalai Lama. Twee Britse toeristen zijn dins dagavond vier en een half uur in Oost-Berlijn vastgehouden. De Oostduitse douane nam hun spoorkaartjes naar Parijs in be slag. Zij wilde ze slechts terug geven als de Britten militaire inlichtingen uit West-Berlijn ver strekten. Dit is meegedeeld door de Britse militaire overheid in West-Berlijn. Verder is meegedeeld dat twee ambtenaren, verbonden aan het Britse leger, die te voet naar O. Berlijn waren gegaan om pools hoogte te nemen, een uur of ne gen door de Oostduitse douane zijn vastgehouden. HEVIGE REGENVAL IN ROME. In Rome heeft het (lagen ach tereen geregend. Op verschillen de plaatsen in de stad heelt men te kampen gehad met natel- overlast. Foto: Een garagehouder zag zijn domein veranderd in een zwem bad. Slechts met een rubberboot kon hij zich voortbewegen. De Verenigde Staten zijn er woensdag in geslaagd 3 kunst manen in een baan om de aarde te brengen, waarvan er twee met één raket de ruimte in wer den geschoten. De tweeling werd door mid del van een Thor-Able Star raket, die op de basis van Cape Canaveral werd gelanceerd, in de ruimte gebracht. Beide kunst manen die elk ongeveer 90 kg wegen, zijn na anderhalf uur begonnen met radioseinen uit te zenden. Eén van deze. een ..Transit" 4b, is voorzien van een kerngenerator. Het doel van deze proef is nieuwe methoden te proberen om de kunstmanen in de baan in een bepaalde stand te houden. De derde kunstmaan is de 35e „Discoverer". De bedoeling is dat de tweede trap van de Thor- Agena-rakel over enkele dagen een ruimtecabine zal afstoten. Getracht zal worden deze cabine te bergen. Vorige maand zijn twee pogingen dergelijke cabines te bergen, hetzij in de lucht door vliegtuigen, hetzij door schepen of duikers, mislukt. De Thor- Agena werd op de Vandenberg- basis in Californië gelanceerd. Aan het eind van de 35ste alge mene vergadering van de Kamer van 'Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen, die gistermorgen in hotel „Rotter dam" te Terneuzen onder voor zitterschap van de heer H. A. A, baron Collot d'Escury te KIoos terzande werd gehouden, werd de heer ir R. H. van Krevelen, di recteur van de Coöperatieve Beetwortel Suikerfabriek te Sas van Gent, tot voorzitter gekozen. Vóór dit agendapunt werd af gewerkt, ontstond hierover enige discussie. De heer P. van der Plas (Oostburg), betreurde het dat er geen candidaten uit het bestuur gesteld waren, maar met de waarnemend voorzitter be toogde de heer R. A. van Acker (St. Jansteen) dat het een vrije verkiezing moest zijn en de heer Collot d'Escury zei dan ook dat juist om die reden geen bestuurs lid candiaat werd gesteld. Studenten van de Sorbonne demonstreerden tegen plastiek bommen. Honderden studenten van de Sorbonne in Parijs hebben ge demonstreerd tegen de eindeloze aanslagen met plastiek bommen. De actie van de studenten volg de op een aanslag, die de woning van prof. Godement van de faculteit van wetenschappen, heeft verwoest. in alle prijsklassen. Vullingen voor Succes agenda's sr. cn jr., gentle man en lady. Verder een grote sórtering LOSBLADIGE AGENDA'S U slaagt zeker in Boekhandel Terneuzen Door AGATHA CHRISTIE 2) Nadruk verboden. „Ik begin pas", merkte Ed mund op, net toen zijn moeder zei„Ik wou toch. dat je een andere krant las, Edmund. Me vrouw Finch is er bepaald niet op gesteld". ..Ik snap niet wat mevrouw Finch zich met mijn politieke overtuiging heeft te bemoeien". ,,Je bent ook geen arbeider, je werkt niet eens", voer mevrouw Swettenham voort. ,.Dat is volstrekt onjuist", pro testeerde Edmund verontwaar digd. „ik schrijf een boek". „Ik bedoel werken in letter lijke zin. Maar mevrouw Finch komt er wel degelijk op aan. Als zij een hekel aan ons krijgt en niet meer komen wil. zit ik zonder hulp en wat beginnen we dan?" „Adverteer in de Gazette!", riep Edmund met een lachje. „Ik zit je net te vertellen, dat dat weggegooid geld is. O. lieve hemel, wanneer je vandaag geen oude getrouwe hebt, die de keu ken doet en al het grove werk, ben je gewoon opgelaten!" Mevrouw Swettenham kon haar ogen nu niet verder van de rubriek Personalia afhouden. „Tweedehands motornaaimachi ne te koopstel je voor, wat een bedrag Nog eens taks hondjesen daar Cocker SpanielsAh. weet je nog van Susie. Edmund, wat was dat dier toch net 'n mens, weet je wel?Wat is dat? Een huwe lijksaankondiging? Neen maar. Edmund, moet je horenhier wordt een moord aangekon digd. stef je voor! «Er zal 'n moord worden gepleegd op vrij dag 29 oktober, des avonds om half zeven, in huize Little Pad docks. Vrienden worden ver zocht met deze volstrekt enige kennisgeving genoegen te nemen». Hóór je dat, Edmund, wat meer dan gek, Edmund!" ..Wat is er?", informeerde Ed mund. van zijn ochtendblad op kijkende. „Vrijdag 29 oktober.wel, dat is vandaag!" „Laat me .eens kijken". Haar zoon nam haar de krant uit handen. „Maar wat heeft dat te be tekenen?" Mevrouw Swettenham stelde de vraag op een toon van levendige belangstelling. Edmund Swettenham wreef zich uiterst bedachtzaam langs zijn neus. „Ik vermoed een of ander spelletje. Weet je wel, van da, Moord-spel!" „O ja. dat zou kunnen!", ant woordde mevrouw Swettenham enigszins aarzelend. „Maar het maakt toch een bespottelijke in druk. zo in de krant. Zo tussen de advertenties! Niets voor Le- titia Blacklock, die altijd zo'n keurige indruk maakt". „Misschien 'n idee van die jongelui, die ze tegenwoordig in huis heeft". „Het is ook wel erg kort dag. Vanmiddag alZou je denken, dat ze ons hiermee uitnodigt?" „Ja. «Vrienden worden ver zocht met deze volstrekt enige kennisgeving genoegen te nemen»", wees haar zoon. „Nou. ik vind die nieuwer wetse methodes van inviteren gewoon bespottelijksputter de zijn moeder. „U hoeft toch helemaal niet te gaan". „Nee. dat is waar", stemde zij toe. Er viel even een stilte. „Neem je dat laatste stukje ge roosterd brood nog, jongen?" „Ik zou zo denken, dat het be langrijker is, dat ik gewoon rus tig kan ontbijten, dan dat die ouwe feeks de tafel kan afrui men". „Ststil, ze hoort het nog. Edmund, wat doen ze bij zo'n Moord-spel?" „O, heel precies weet ik het ook nietZe prikken een eti ketje op je jas. geloof ik Nee, ze laten je loten. Dan is er éér. het slachtoffer en een ander de detectiveen dan draaien ze opeens het licht uit en tikt iemand op je schouder en dan geef je een gil en laat je je schijndood op de grond vallen". „Gunst, wat opwindend!" „Het lijkt mij stom vervelend. Ik ben heus niet van plan te gaan kijken". ..Onzin, Edmundgaf me vrouw Swettenham kordaat te verstaan. „Ik ga wèi en jij aaat met me mee. Dat blijft afge sproken!'1 (Wordt vervolgd.) Ir. It. II. van Krevelen, <le nieuwe voorzitter. Waakzaamheid. De nieuw-gekozen voorzitter zei dat hij enigszins overrompeld was door het feit. dat hij, nog maar zo kort van de Kamer van Koophandel deel uitmakend, nu reeds voor deze belangrijke post werd benoemd. In de ontwikkeling van de streek kan dc Kamer een grote rol spelen, aldus de heer Van Krevelen, die vervolgens op, naar zijn mening, drie belangrijke punten wees. In de eerste plaats wees hij er op, dat men in deze tijdsomstandigheden zeer waak zaam moet zijn. Door het geven van richtlijnen en het samenstel len van rapporten kan de Kamer een grote stimulans in de ont wikkeling van Zeeuws-Vlaande- ren betekenen. Wij moeten ook over een critische geest beschik ken vóór wij onze mening be kend maken. Tenslotte wees spreker er op, dat een goede samenwerking met alle overheidsinstanties van zeer groot belang is. Voor het vervullen van zijn taak vroeg de voorzitter aller medewerking. Havenprobleem. De vi aag van de heer J. F. de Klerk (Terneuzen). hoe groot het stamkapitaal van de Kamer is, werd beantwoord met 120.000. Deze vraag werd de inleiding tot een uitvoerige gedachtenwisse- ling, toen de heer De Klerk daar op doorging met te vragen of niet een gedeelte hiervan zou kunnen worden besteed aan „pu blic relations", doelende op de havenbelangen van Walsoorden. De heer De Klerk meende dat van deze haven iets goeds zou te maken zijn en dat het nu de hoog ste tijd is om daar aandacht aan te besteden. Verschillende leden en vooral de le plaatsvervangd voorzitter, de heer Collot d'Escury, waren het volkomen met de heer De Klerk ens. Mn kwam tot de conclusie, dat het gemeentebestuur van Honte- nisse er te weinig aan doet om de eenvoudige reden dat men daai geen technische deskundi gen heeft en dat dit gemeente bestuur zich ook wel te veel al léén voor deze belangen ziet ge steld. Vervolgens kwam het vraag stuk aan de orde of dit niet cep taak voor de streekcommissie, waarvan de heer Van Dongen voorzitter is, uitmaakt. Er werd daarbij opgemerkt dat deze „StreeKcommissic 4£eeuws-Vlaan- deren" sedert de oprichting maar weinig van zich heeft doen ho ren. De plv. voorzitter zette deze ha venkwestie nog even verder uit een door er op te wijzen dat ér voor Walsoorden twee haven plannen zijn en dat het op het ogenblik in de bedoeling ligt het kleinste plan te realiseren. Spre ker vreesde dat wanneer deze ha ven na een paar jaar te klein zou blijken te zijn, het vergroten een hoop geld gaat kosten. Daarom werd besloten dit vraagstuk in handen van het be stuur van de Kamer te geven. Dit zal dan met het gemeentebe stuur van Hontenisse contact op nemen en zien of er verder mot Rijkswaterstaat kan onderhan deld worden. Want uit deze be sprekingen kwam duidelijk naar voren dat men in ieder geyaj met deze laatste instantie ïfi een goede samenwerking,rqj^t Tijn. Voor de scheepswerf ritë tnon et- wil bouwen is in „het kleine plan" nu al weinig plaats en de heer Cambier i Breskens) merkte op. dat men ook aan industrieves tiging moet denken. Het is niet alleen een belang voor de go meente Hontenisse, maar ook voor de andere gemeenten in het oostelijk deel van Oost Zeeuws- Vlaanderen. Nadat de heer Blommaert (St. Jansteen) had opgemerkt dat hot gemeentebestuur van Hontenisse in deze zaak misschien niet zo veel heeft te beslissen, werd aan genomen dat het Kamerbestuur zo spoedig mogelijk met dit ge meentebestuur contact zal opne men; zien of er een mogelijkheid is om een deskundige hiervoor aan te trekken en dan verder be sprekingen met Rijkswaterstaat te voeren. De bootdiensten. Ook een opmerking van do heer Van Acker (St. Jansteeni over de bootdiensten op zondag, ontlokte enige discussie. Hij merkte op dat 's zondags de bo ten om de twee uur'varen. Voor het toerisme in de zomer noem de de heer Van Acker dit een grote handicap. In de winter is het een nadeel voor de sportverenigingen, zo merkte ir. J. F. Denie (Terneu zen) op, waaraan hij toevoegde, dat ook met deze kwestie haast moet worden gemaakt, omdat in januari a.s. de nieuwe dienstre geling voor de a.s. zomer wordt samengesteld door Gedep. Staten en dan naar de minister wordt gezonden. De vorige ministër wilde er niet aan, zo werd terloops op?*' merkt. Maar als de boten er W® liggen en het personeel er ook ïs> waarom dan iet ieder uur geva' ren? Men kwam tot de conclusié dat het nodig is dat horecabedrijven, sportverenigingen en V.V.V. hier op moeten aandringen. Misschien wil de huidige minister er w' toestemming' voor geven, zo werd opgemerkt. Voor het *oe' risme vooral is dit van groot be- lang. Hamerstukken. De notulen van de vergadering van 30 juni 1.1. werden zonder meer goedgekeurd en ook de bin nengekomen mededelingen vver- dn voor kennisgeving aangeno men. De plv. voorzitter merkte daarbij op dat er gistermorgen bericht was ontvangen van de directeur van het postdistrict Middelburg dat het hulpkantoor Nieuw-Namen niet in een post station zal worden omgezet. Daar de heer D. Luteijn Oost burg) is uitgetreden als lid van het algemeen bestuur Beschutten de Werkplaatsen te Oostburg, werd in deze vacature voorzien door de benoeming van de heer A. Cambier. De heer Luteijn heeft ook ont slag genomen als lid van het ai gemeen bestuur van de Stchting Zeeuws-Vlaams Borgstellings fonds te Terneuzen. In deze va cature werd voor zien door de be noeming van de heer P. van de Plas (Oostburg),

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2