okken Ree BINNENLANDS NIEUWS Succes- Agenda's NOVITA s De verkiezingen in Portugal Radio en Televisie KNOPEN Van de Sande ZUSTER GRACIA DINSDAG 14 NOVEMBER 1961 17e Jaargang Nr 5447 dinsdag erse lorstdag I 1,68 lE.A.lJsebaert raand gs gs OOST- EN WEST-BERLIJN „NEW YORK TIMES" OVER PLAN LUNS Gemeenteraad van Groede FRANSE BEGROTING AANGENOMEN Een atoombunker voor de tuin NIEUWE ORGANISATIE IN ALGERIJE MARXTBERICLTO LANG 500 gram VERSE WORST 500 gram mooie magere SPEKLAPPEN f 1,55 100 gram SAKS 39 cent 100 gram Malse Belgische BLOEDWORST 30 cent 'elfbedieningsslagerif Vlooswijkstraat ALS U MODE ZOEKT model TERNEUZEN 284 en gd y Volgens tot maandagochtend bekend geworden gegevens heeft ongeveer 75 procent van de stem gerechtigde kiezers bij de zondag in Portugal gehouden verkiezin gen voor een nieuwe wetgevende vergadering zijn stem uitge bracht. Aangezien de oppositie partij geen kandidaten heeft ge steld kon men alleen op de rege ringspartij, de nationale unie, stemmen. Volgens de minister van Bin nenlandse Zaken, Rodrigues dos Santos, toont de opkomst der kiezers aan, dat pogingen die zijn gedaan om de kiezers te intimi deren een tegenovergestelde uit werking hebben gehad. De resul taten in het moederland en over zee zijn buitengewoon gunstig, aldus de minister. De president van het uitvoe rende comtié van de nationale unie, de partij die de regering- Salazar steunt, Veiga de Macede, verklaarde dat de verkiezingen eens te meer hebben aangetoond da de regeringspolitiek in de Portugese overzeese gebiedsdelen door het volk wordt gesteund. In de geboortestad van presi dent Salazar heeft 96 procent van de kiezers gestemd. De minister van Binnenlandse Zaken deelde mee, dat zich bij de verkiezingen geen incidenten hebben voorgedaan. Slechts in Grandola, in Noord-Portugal, had een groep kiezers getracht de toegang tot een stemlokaal te versperren en het plaatselijke postkantoor te bezetten. Volgens de minister is bij een demonstra tie aan de vooravond van de ver kiezingen een persoon om het leven gekomen. (Adv.) in alle prijsklassen. Vullingen voor Succes agenda's sr. en jr., gentle man en lady. Verder ee grote sortering LOSBLADIGE AGENDA'S U slaagt zeker in Boekhandel Terneuzen Drie jonge Oostduitsers heb ben in de nacht van vrijdag op zaterdag de Amerikaanse sector van West-Berlijn weten te berei ken door het ijskoude water van een kanaal over te zwemmen. Twee gezinnen, die tezamen uit zes personen bestaan, wisten in de Franse sector te komen door de prikkeldraadversperring door te snijden. De Oostduitse politie heeft zondag drie vrouwen, die door de prikkeldraadversperring van Oost-Berlijn naar de Amerikaan se sector vluchtten, onder vuur genomen. De vrouwen kwamen ongedeerd in West-Berlijn aan. De Oostduitse politie heeft ook met een machinegeweer gescho ten op een man, die trachtte via de grenspost in de Bornhomer- strasse naar de Franse sector te komen. De man werd door de Oostduitse politie gegrepen en weggevoerd. In de afgelopen 24 uur hebben zich twaalf Oostduitse vluchte lingen bij de Westberlijnse politie gemeld. Onder hen bevonden zicht twee in uniform uitgewe ken Oostduitse politiemannen. De Westberlijnse politie heeft nog medegedeeld dat 163 leden van het Oostduitse leger en van de volks- en grenspolitie sinds de afsluiting, op 13 aug. j.l., van de sectorgrens tussen Oost- en West-Berlijn, naar West-Berlijn zqn uitgeweken. Proces tegen Duitse kampbewaker f,„^I?a"daR is in Bremen voor ^2 Van gezworenen een pro- begonnen tegen de 37-iarive Bremefdni oSTR icTin wardt beschul- ligd in 1945 in Oppeln (Polen) in een kamp voor Duitse gevange nen, waar hij door de Polen als kampbewaker was aangesteld, u j genoten dusdanig mis handeld te hebben dat IrjaL hun verwondingen bezweken, u andere gevangene, die hij had gedreigd de mishandelingen ?ett g£"ae d?,g te Zullen voort" zetten, had zelfmoord gepleegd. Glapa, die aanvankelijk door de Polen was gearresteerd werd door zijn Duitse medegevangenen verstoten omdat hij lid vin de S.S. geweest was. De Polen gaven hem later een aanstelling als kampbewaker. De „New York Times" schreef gisteren in een hoofdartikel dat de algemene vergadering van de Verenigde Naties met de nieuwe Nederlandse resolutie inzake Westelijk Nieuw-Guinea een van de neteligste kwesties van de huidige zitting te behandelen krijgt. „De Papoea's zijn een volk dat volkenkundig en cultureel ver schilt van de Indonesiërs en hun eiland is in geografisch en histo risch opzicht van Indonesië on derscheiden. Zij verdienen het zelfbeschikkingsrecht. Er valt moeilijk te twisten over de in het Nederlandse plan belichaamde grondbeginselen, omdat dit voor ziet in zelfbeschikking en de uit eindelijke liquidatie van het Ne derlandse kolonialisme in het oosten. Of echter het plan vrede en stabiliteit in het gebied rond Nieuw-Guinea zal brengen is een andere vraag. „Indonesië, dat Westelijk Nieuw-Guinea als een deel van zijn grondgebied beschouwt, heeft natuurlijk hevig bezwaar ge maakt tegen het plan. Hoewel het voor Indonesië te wensen ware geweest aan de politieke ontwikkeling van Westelijk Nieuw-Guinea een aandeel ge had te hebben, behoren de Indo nesiërs nu te erkennen dat daar sociale en politieke veranderin gen zijn gekomen. Zij zouden er goed aan doen het recht van de Papoea's te aanvaarden om zelf te besluiten of zij onafhankelijk heid wensen of een provincie van Indonesië willen worden", aldus de „New York Times". FLINKE SLA AANVOER De aanvoer van sla op de Ne derlandse groenteveilingen wordt geleidelijk aan weer van meer be tekenis. Bij de voornaamste sla- veilingen in het Westland zijn dagaanvoeren van 200.000 krop pen sla geen zeldzaamheid meer. In de komende tijd wordt gere kend op een verdere toename van het aanbod, want de teelt van herfst- en wintersla heeft de laat ste jaren een snelle opgang ge maakt. Voor de goede sla wordt op het ogenblik rond 10 cent per krop betaald met uitschieters tot 11 a 12 cent. Dagelijks gaat er veel Nederlandse sla de grens over. Volgens de cijfers van het IJ. C. B. bedroeg de Nederlandse sla-export in de eerste week van november 910.000 kg. Daarvan nam West-Duitsland 520 ton af; België en Luxemburg 95 ton; En geland 247 ton; Frankrijk 16 ton; Zweden 10 ton en Zwitserland 22 ton. HONDERD-JARIGE IN GRONINGEN De oudste ingezetene van Gro ningen, de heer R. van Wagenin- gen, die verpleegd wordt in het verpleeghuis „Gustaaf Maste" is maandag 100 jaar geworden. Tal van familieleden en kennissen hebben de 100-jarige hun geluk wensen aangeboden. De heer Van Wageningen werd te Vrieze- veen geboren en vertrok op 19- jarige leeftijd naar Amsterdam. Daar woonde hij tot zijn 72ste jaar. Daarna ging hij inwonen bij zijn dochter in Groningen. Op 95- jarige leeftijd maakte hij een on gelukkige val en moest volledig worden verpleegd. SCHOOL IN LIMBURG GESLOTEN Op het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen is een request binnengekomen, voorzien van handtekeningen van alle ouders, wier kinderen de la gere jongensschool te Well be zoeken. In het request zeggen de ouders verontwaardigd te zijn door het feit, dat hun kinderen niet meer naar school kunnen. De jongensschool te Well is na melijk door de rijksinspecteur voor het lager onderwijs onge schikt verklaard. Vooral in de winter is de toestand onhoudbaar geworden. De klaslokalen zijn, door het lekken van de rookka nalen, niet meer warm te stoken. Bovendien verkeert het schoolge bouw, dat uit 1884 dateert, in bouwvallige toestand. In 1958 reeds werd een urgen tieverklaring voor de bouw van een nieuwe school afgegeven. Tot heden kon men echter nog niet tot nieuwoouw overgaan wegens het beperkte volume, dat voor scholenbouw beschikbaar was. Van de zijde van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen deelde men 't A.N.P. desgevraagd mede, dat de moge lijkheid niet uitgesleten was, dat binnen afzienbare tijd rijksgoed keuring af zou komen. Voor de 160 leerlingen van de school, die thans gedwongen va kantie hebben zal dus een nood oplossing gezocht moeten wor den. BOM GEDEMONTEERD De mijnopruimingsdienst heeft gistermorgen een Engelse bom van 250 kg gedemonteerd, die te Leuvenheim aan de Meteler- kampweg werd aangetroffen bij graafwerkzaamheden ten be hoeve van woningbouw. Het werk vergde slechts vier minuten. Het verkeer op de rijksweg Zutphen—Arnhem was stopgezet. De bewoners in de omgeving was geadviseerd de ramen te openen. AAP GEOPEREERD Voor de tweede maal heeft een aap uit diergaarde Blijdorp een lichte operatie ondergaan. Enige tijd terug was het de orang oetan „Peek", die een uni cum vormde toen hij van een blindedarmontsteking verlost werd in het Sophia-kinderzie- kenhuis te Rotterdam. Dezer De gemeenteraad van Groede kwam vrijdagavond in vergade ring bijeen. Na de opening door burgemeester J. C. Everaars nam de raad enige minuten stilte in acht, ter nagedachtenis van de heer P. J. van der Broecke, die kort geleden is overleden en van 1947 tot 1949 deel uit maakte van de gemeenteraad van Groede. De N. V. Waterleidingmaat schappij Zeeuwsch-Vlaanderen deelde de raad mede, dat het 100 91-plan voor het gedeelte van Groede in 1963 uitgevoerd zal zijn. De Kon, Ned. Fed. van Har monie- en Fanfaremuziekgezel schappen verzocht de gemeente raad aan het plaatselijke mu ziekgezelschap een subsidie te verlenen naar gelang de klasse, waarin zij muzikaal gerangschikt is. Dit zou voor de muziekvereni ging E. M. M. neerkomen op een subsidie groot 1250. B. en W. stelden de raad voor, met een eventuele verhoging van subsidie te wachten, totdat financieel is aangetoond, dat men een dergelijke hoge gemeentelij ke bijdrage nodig heeft. Wèl stelden B. en W. de raad voor voor de plaatselijke drum band, een onderdeel van het mu ziekcorps, een jaarlijkse subsidie groot 100 te verstrekken. De Stichting Zeeland voor maatschappelijk en cultureel werk verzocht de raad de ge meentelijke bijdrage van 4 cent per inwoner te verdubbelen. Het verzoek werd door de raad afgewezen. De gemeentelijke bijdrage voor het Groene Kruiswerk werd van ƒ2,50 op ƒ3 gebracht. De keuringsionen voor het keuren van vee werden verhoogd. De verordening voor het op halen van huisvuil werd opnieuw vastgesteld op ƒ4 per jaar. Gelijktijdig lieten B. en W. de raad weten, dat men onderhande lingen heeft aangeknoopt met de gemeente Oostburg, om te trach ten het ophalen van huisvuil op een wat betere wijze te doen ge schieden. Voorts besloot de raad voor de verbetering van de Oude Menne grond aan te kopen. Mej. J. C. Boekhout werd be noemd tot schoonmaakster van het gemeentehuis. De begroting 1961 werd door B. en W. aan de raad aangebo den. Deze geeft, door de nieuwe financiële verhouding tussen rijk en gemeente de gemeente Groede wat meer financiële armslag. Zo kon zonder al te veel moeite een bedrag van ƒ40.000 worden uit getrokken voor de aanschaf van een nieuwe spuit. Ook zal de kolentoeslag voor ouden van da gen en behoeftigen worden ver beterd. Inplaats van de 13 weken, zullen nu 20 winterweken in aanmerking komen voor een ko- lenbijslag van ƒ4,85 per week. Hoofdstuksgewijze werd de be groting hierna behandeld, en ten slotte vastgesteld. De gewone dienst heeft aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 200.134,50 met een post onvoor zien van ƒ3.021,70. Kapitaalsdienst; Inkomsten 602.356,14, uitgaven 783.902,22; nadelig slot 131.546,08. De kosten voor het gewoon en lager onderwijs werd vastgesteld op een bedrag van ƒ58,61 per leerling. De begroting 1961 werd door de raad ten slotte nog gewijzigd, waarna burgemeester J. C. Everaars de raadsbijeenkomst sloot. dagen werd daarheen ook de chimpansee „Bess" gebracht. Zij had een ontsierend gezwelletje aan de hals, een zogenaamde cyste. Schadelijk was dit niet, maar omdat Bess jong is, een vrouwtje, en de verloofde van Porgy, heeft men in de diergaar de besloten haar van dit schoon heidsfoutje te ontdoen Na een middagje in het kin derziekenhuis keerde ze terug in het apenverblijf mooier dan ooit OPLICHTERS GEARRESTEERD De Utrechtse recherche is erin geslaagd een serie gevallen van oplichting en flessentrekkerij op te lossen. Er werden vier man nen, allen uit Utrecht, gearres teerd, die gezamenlijk winke liers in Utrecht, Amersfoort, De Bilt en Zeist hebben opgelicht. Zij verduisterden radio- en tele- visitoestellen, bromfietsen en dure huishoudelijke artikelen. Ook postorderbedrijven, onder andere uit Rotterdam, Vlaardin- gen en Goor, werden opgelicht. In toaal is een bedrag van onge veer 25.000 gulden gemoeid met deze gevallen van oplichting en flessentrekkerij. De recherche verwacht dat dit bedrag nog zal stijgen. De methode was simpel. Men sloot al dan niet met een valse legitimatiebewijs in de hand afbetalingscontracten af. Men voldeed de eerste be taling, maar liet het daarbij. In augustus al werd de 33-jarige schilder C. uit Utrecht gearres teerd. Hij had in Amersfoort een bandrecorder verduisterd. Uit een briefje dat de vrouw van de schilder haar gearres teerde man stuurde, bleek dat C. nog andere „medewerkers" had. De politie ontdekte, dat de 32-jarige fabrieksarbeider D. uit Utrecht ook in het complot zat. Deze verduisterde talrijke goe deren door bij afbetalingscon tracten alleen de eerste betaling te voldoen. De artikelen die C. en D. wisten te bemachtigen, kwamen erecht bij de 35-jarige opkoper S. P. D. uit Utrecht. Deze verschafte tevens het geld voor de eerste betalingen. Op zijn beurt stuurde S. P. D. de goederen weer door naar de 30- jarige Utrechtse koopman Van E. Deze koopman was de geld schieter van S. P. D. Hij zorgde er tevens voor dat de verduis De Franse nationale vergade ring heeft maandagochtend met 345 tegen 155 stemmen de begro ting voor 1962 aanvaard. Aan de stemming was een gehele nacht durend debat vooraf gegaan. Dit gebeurde vaak via de auto markten. Uit het onderzoek van de politie bleek, dat vele winke liers al te goed van vertrouwen terde artikelen verkocht werden, i zijn. WOENSDAG 15 NOVEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Kookpraatje; 9.15 Gram.; 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gevar. progr.; 12.10 Hammondorgelspel, 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Zigeu- nerork. en soliste; 13.45 Gespro ken portret; 14.00 Dit is uw leven; 15.00 Lezing; 15.10 Voor de jeugd; 17.00 Hammondorgel spel; 17.20 Dansmuz.; 17.50 Re- geringsuitz.18.00 Nws en com ment.; 18.20 Act.; 18.30 Lezing; 19.00 Voor de kind.; 19.10 VARA- varia en gram.; 19.20 Praatje; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Lezing; 20.20 Promenade- ork. en koor20.45 Reportage 82) (Wordt vervolgd.) „Lucas," zei zij voorzichtig. „Hij maakt plastic artikelen." Zijn gezicht klaarde op. „Wat weet jij daarvan af? Plastic arti kelen? Misschien zou ik hem nog wel iets kunnen vertellen. Het zit zo juffrouw Lucas...." „Voor jou Martine." „Martine. Het klinkt als een lekker drankje. En je ruikt ook lekker, als ik je dat tenminste nog niet verteld heb.... Wel, toen ik bedrijfschemicus was, ontdekte ik een paar belangwek kende dingen, die voor de fabri cage van plastic toegepast kun nen worden. Men is al enorm vooruitgegaan, maar we staan nog maar aan het begin van de plastic eeuw. Ik geloof, dat ik iets ontdekt heb...." Do zon nam een besluit en brak stralend door, als een oranje vuurbal. Een stel spreeuwen vocht om de laatste kruimels. Twee jonge mensen praatten ein deloos op een bankje in het park. Gracia had besloten vertrou welijk met de directrice te spre ken, toen David nog in Londen door -ir MARGUERITE LEES was.. Het zou de lucht zuiveren; en zonder officieel ontslag te ne men, kon zij haar voornemen aankondigen een particuliere be trekking aan te nemen en het voor' en tegenbespreken. Haar besluit kwam als een donderslag aan heldere hemel. De directrice gaf eerlijk toe, dat zij niet wist, hoe zij haar op de kinderafde ling 'zou moeten vervangen. Maar zij voegde er met een zeer be grijpende glimlach aan toe, dat zij allang had begrepen, dat er iets van dien aard moest gebeu ren. „In de eerste plaats je kind; en er komt een tijd dat 'n vrouw genoeg van ziekenhuizen heeft. Ik had alleen gehoopt, dat je in jouw geval niet slechts een an dere betrekking zou moeten zoe ken, maar dat je een eigen te huis zou krijgen." Gracia voelde een pijnlijk ver langen; maar het was 'n droom, die zij lang geleden van zich af had gezet. Zij dacht ontmoedigd aan de bejaarde dienstbode aan miss Finchley en aan de dichte gordijnen, aan de tafels, over laden met foto's en ornamenten, de kralen lampekappen!. Niet, dat. zij echt verwachtte, dat er iets van zou komen. De neef was blijkbaar wat mans! Zij was stomverbaasd toen zij een briefje van het plaatsingbu reau kreeg met het verzoek op te bellen en vernam, dat de vooruitzichten hoopvol waren met °f zonder kind. De oude da me had de kwestie met haar neef besproken en hij was er erg voor. Wilde zij vanmiddag ko men theedrinken als zij vrij was, om een laatste bespreking te voeren? Nu het zover was, had zij de neiging mijlenver in de tegen overgestelde richting weg te ren nen. Het was vreselijk, eraan te denken, dat zij haar lichte, goed ingerichte kinderafdeling en haar eigen gezellige zitslaapka- mer in het zusterhuis moest rui len voor dat donkere Victoriaan se museum en de oude dame met de scherpe tong en slimme door dringende ogen. Zij hield zich voor, dat alle voordelen van het ziekenhuis niet opwogen tegen de vreugde, Richard voor goed bij zich te hebben, en dat zij dankbaar moest zijn voor elke betrekking, waardoor dit moge lijk was. Eleek en resoluut ging zij er om drie uur op uit in haar keu rige groene mantelpak en haar veren hoedje, dat om haar blon de, krullende haar sloot. Toen zij het hek van het ziekenhuis uitkwam begon haar hart heftig te kloppen. Dr. Halcott zat te wachten achter het stuur van de oude auto, waar Martine zo de draak mee gestoken had. En het was heel duidelijk, dat hij op haar wachtte. Hij stak zijn hoofd naar buiten en riep: „Kan ik U ergens afzetten, dame?" Zij hou ding was zo natuurlijk, zo op zijn gemak, dat zij bijna kon ge loven, dat zij weer op de oude vriendschappelijke voet waren en dat alles, wat er tussen lag de bitterzoete liefdesbekente nis, het verdriet van het afscheid, zijn reis naar Londen met de Delameres slechts een vreem de droom was. Zij aarzelde. „Ik ben uitgeno digd ergens thee te drinken en ik weet niet, of het op je weg is." ,Dat is altijd het geval," zei David met prachtig gespeelde onverschilligheid. „Kruip erin Zij vertelde hem waar zij naar toe moest en zij reden weg in de richting van de voorstad. Zij zocht naar een veilig onderwerp van gesprek maar kon er geen bedenken. Alles was al gezegd en zij bleef dus zwijgend naast hem zitten. En oh, hoe heerlijk was het alleen maar dicht bij hem te zijn, af en toe een hei melijke blik op zijn rustig profiel te werpen, en te voelen hoe zijn mouw soms de hare raakte. Kon den zij zo maar altoos doorrij den, zonder ontmoetingen en af scheid, geen afwijzingen, die het hart verscheurden „We zijn er," zei David en stopte voor de deftige stoep van juffrouw Finchley. „Ik vraag me af, of ik ook een kopje thee zou kunnen krijgen?" (Slot volgt.) van de voetbalwedstrijd Totten- ham HotspurFeijenoord; 22.30 Nws; 22.40 Act. problemen; 22.55 Fluit en piano; 23.20 Jazzmaga- zine; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.13 Gram.; 7.30 Gewijde muz.; 7.50 Meditatie; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gram.; 8.50 Idem; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Gram.; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Gr.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gram.; 11.10 Hoorsp.; 12.05 Gram.; 12.10 Pianorecital; 12.30 Land- en tuinb. meded.12.33 Muzik. interview; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muziek; 13.45, 14.00 en 14.15 Gram.; 15.00 Jeugdconc.; 15.45 Vrije tijdwel besteed!; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Gram.; 18.00 Regeringsuitz.; 18.10 Meis jeskoor; 18.30 Lezingen; 18.45 Gram.; 19.00 Nws en weerber.; 19.10 Praatje; 19.15 Leger des Heilsmuz.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Metropole-ork.; 20.15 De derde assemblee van de Wereld raad van Kerken te New Delhi; 20.30 Klankb.; 22.00 Actuele ru briek; 22.10 Koorzang; 22.30 Nws; 22.40 Avondoverdenking; 2.55 Platennieuws; 23.5524.00 Nws. In Miinclien is cle eerste atoom- bunker in een tuin bij een par ticulier geïnstalleerd. De bun ker komt in segmenten uit Zwitserland. De montage vergt een tijd van 5 a 6 uren. Naar ge lang de grootte varieert de prijs tussen de 10.000 en 20.000 gul den. In verschillende steden van Algerije is maandag een nieuwe organisatie opgedoken, de M.P. C. („Mouvement Pour la Coope ration"), d.w.z. beweging voor de samenwerking, die door middel van pamfletten en op muren ge kalkte leuzen een band wil zijn. tussen die Algerijnen en Fran sen die vreedzaam naast elkaar willen leven en willen samen werken bij de opbouw van het nieuwe Algerije. Aangekondigd werd, dat in alle steden en dorpen van Alge rije plaatselijke comitê's tot samenwerking worden opgericht. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.02 Belgische volksliedjes; 12.30 Weerber.12.35 Amus. ork., 13.00 Nws en weerber.; 13.15 Voor de sold.; 14.00 Gram.; 15.00 Ork. conc.; 15.50 Klass. muz.; 16.06 Engelse les; 16.21 Lichte muz'v; 17.00 Nws en weerber.; 17.15 Festival van Bordeaux '61 Ork. conc.; 17.50 Boekbespr.; 18.10 Lekenmoraal en filosofie; 18.30 Ork. conc.; 19.00 Nws en weerber.; 19.40 Vlaamse liede ren; 20.00 Klankb.; 20.15 Verz. progr.; 22.00 Nws; 22.15 Gram.; 22.55—23.00 Nws. Televisieprogramma's NED. T.V.17.00 Voor de kin deren; 17.30—17.40 Jeugdjourn.; 17.4518.05 Jeugdprogr. over de Bijbel; 20.00 Journ. en weer- overz.; 20.20 Televizier; 20.30 Met het oog op20.45 Voet balTottenh. HotspurFeijen oord; 22.30—23.00 Gedachten- wisseling. VL. BELG. T.V.17.00—18.00 Voor de jeugd; 19.00 Feuill.; 19.30 Film; 19.45 Kunstkron, 20.00 Nws; 20.25 Het manneke; 20.30 Documentair progr.; 21.15 T.V.-western; 22.05 Voordracht; 22.25 Nws. VEEMARKT ROTTERDAM. 13 november. Op de veemarkt te Rotterdam waren in totaal aangevoerd 2144 dieren, zijnde 1441 vette koeien en 703 varkens. De notering was als volgt: Vette koeien van ƒ2,453.25; Varkens 1,551,65, alles per kilogram. De aanvoer van vette koeien was ruim, de handel slepend, de prijzen wat lager, prima's bo ven notering. Varkens: aanvoer iets minder, handel tamelijk, prijzen even hoger, prima vlees varkens boven notering, slaeht- zeugen ƒ1,30ƒ1,35. GRAANBEURS ROTTERDAM. 13 november. Officieuze noteringen p. 100 kg: Tarwe klein aanbod, doorsnee kwaliteit op basis 17 pet. vocht tot 31,45 per schip, franco fa briek, tot ƒ31,20 per auto. Voedergranen: Maalgerst, vol gens monster, kalmer ƒ24,50— ƒ26,25; Kippegerst, volgens mon ster, kalmer 26,50—27,25; Rogge, volgens monster, vaster ƒ2223; Haver, volgens mon ster 21,50—24,50. Peulvruchtenfranco Rotter dam: Groene erwten, op monster ƒ22ƒ26,50; prima kwaliteiten tot 31. Schokkers, op monster 22,50 ƒ25,50; prima kwaliteiten tot 30,—. Capucijners, op monster tot 34.50. Bruine bonen, boerenschoon, volgens monster 5562. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Klei-aardappelen 35 mm op waarts voor het binnenland: Bintje ƒ10,25ƒ11; IJsselster 8,759,25; Meerlander ƒ10,50 11Bevelander 12—13. Voeraardappelen 1,502,75. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5