1962 ueuwó Woningverdeling over de provincies voor Gaat het ijs breken? Aanval op Franse consulaat in Rabat Nederland en Zuid-Afrika Venezuela breekt met Cuba TON- en MAANSTANDEN HOOGWATER HET WEER WEERBERICHT s v.a. 7.30 u 1400 woningen voor Zeeland De kivestie-Berlijn vrijetijdsverf kwaliteitsverf Wapenstiistands- herdenking ;rclag 11 november I9g] jaar en ouder e Terneuzen Industrieweg hoefstraat 2. lllllllllllllllllilllllllillllllllllllllllllllllllHliiliiil[iiniiiiii!iiiiiiiiii:iiiiiiiiM ANDENBRUELE betere merken in mo rn. or al uw gezinsleden volsoorten. altijd iets aparts. - NOORDSTRAAT 45 TERNEUZEN eniiiiniiiiiniiioiiiiiiniiiiiiiHUMmiBiin ƒ4,9» zen, voor het meren- rde afbeeldingen on tkend betoog over •eeks verschenen: E HEUVELS enland 3,90 s. LEN VALLEN le beschaving 3,90 LAMINGO- reeks J EN ZIJ; Alphonse MIJN MOLEN; VE FADETTE; RINGEN EN GEI- -f'. G. Betlem. KLUITMAN-serie E RAVEN-serie, ERN-serie, etc. rertelboek voor 10,75 ina Kuiper 12,50 kleurbijbel 1,65 Frankering bij abonnement: ferneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummet 38150 Abonnementsprijs: ƒ6.- pei kwartaal; pet maand 2,— per week 48 ct. Losse ni s 9 ct. MAANDAG 13 NOVEMBER 1961 17e Jaargang Nr 5446 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 ct; minimum per advertentie 2,40. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties): 5 regels ƒ1,10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid heeft de verdeling over de provincies van het a.tntal in 1982 in aanbouw te nemen woningen vastgesteld en ter kennis gebracht van de pro vinciale besturen. Het bouwpro gramma 1962 voorziet in de bouw van 90.000 woningen: 35.000 woningwetwoningen, 30.000 pre miewoningen en 25.000 ongesub sidieerde woningen. Van deze aantallen zijn nu resp. 30.100. 28.700 en 21.200 over de provincies verdeeld; in totaal 30.000. De resterende 10.000 wo ningen zijn bestemd voor ver schillende doeleinden. Het zijn 4900 woningwetwoningen, 1300 premiewoningen en 3800 onge subsidieerde woningen. Als uitgangspunten voor de verdeling over ae provincies heb ben gegolden het statistisch wo ningtekort, de bevolkingsgroei en de vervangingscenoeite. Zo zijn van de bO.uOO verdeelde wo ningen 15.000 bedoeld voor ver vanging, t.w. 10.000 woningwet woningen en 5.000 premiewonin gen. Zeeland krijgt in totaal 1.400 woningen, waarvan 700 woning wetwoningen, 500 premiewonin- gen en 200 ongesubsidieerde wo ningen. Ook de zonder subsidie te bou wen woningen zijn thans in de jaarlijkse woningverdeling be trokken. De minister acht dit noodzakelijk nu wel duidelijk ge- bloken is, dat de behoefte om in de ongesubsidieerde sector te bouwen aanzienlijk uitgaat boven de mogelijkheden welke de bouw markt biedt. Een regulering van deze sector zal, naar het zich laat aanzien, vooralsnog gehandhaafd moeten blijven. Door een verdeling van deze vorm van woningbouw over de provincies wordt een spreiding daarvan over het gehele land zo goed mogelijk verwezenlijkt. Een verdeling over de gemeenten vol gens een van te voren opgemaakt schema lijkt de minister niet op portuun. De minister wil aan de initia tieven voor deze bouw zoveel mo gelijk tegemoetkomen. De rijks goedkeuringen zullen in het alge meen naar volgorde van binnen komst der aanvragen worden toe gewezen. Van deze regel zal wor den afgeweken ten behoeve van eventuele arbeidsbesparende bouwmethoden of van een juiste aanpassing aan het behoeftepa troon binnen de provincie. Verder zal bij de regulering zo nodig rekening worden gehouden met de situatie op de plaatselijke en regionale bouwmarkt. In overeenstemming met het advies van de verdelingscommis- 'h!To™ de toepassing van arbeids- bc. parende bouwmethoden wor den bevorderd door het verlenen ~-ag- Deze toeslag is bepaald op 2o procent van resp. 4000 woningwetwoningen, 5000 p remiewoningen en 5U00 onge subsidieerde woningen. In totaal zullen dus maximaal 3500 wonin gen vdor de toeslagen beschik baar zijn; deze maken deel uit van de centrale ïeserve. De toeslag wordt alleen gege ven op bouwplannen die aan het vereiste van arbeidsbesparing voldoen en die vóór 1 augustus 1962 bij de directies van de volks huisvesting en de bouwnijverheid in de provincies zijn ingediend. Een ander voordeel van de toe passing van arbeidsbesparende bouwmethoden is voorrang bij het verkrijgen van de premie voor de gesubsidieerde particu liere bouw en van de rijksgoed keuring voor de ongesubsidieerde rouw. De minister vindt nog geen aanleiding om aan de toewijzing van woningen op titel van krot opruiming de verplichting te ver binden, dat het toegewezen aan tal geheel voor dit doel zal wor den besteed. Adv. ,,The Guardian' schrijft dat ring" heeft doent ontstaan en het nieuwe Russische plan voordat de woordvoerders van de Berlijn meer ac schijn heeft van ministeries van Buitenlandse ,,een aantal suggesties die in een gesprek zijn gedaan" dan van „een gedetailleerd voorstel". Men mag echter veronderstellen dat de huidige politiek van de Sowjet-Unie niet veel afwijkt van die welke uit het „plan" te voorschijn treedt. „Deze politiek dient grondig te worden bestudeerd vóórdat zij als onderhandelingsbasis zou kunnen worden aanvaard, maar zij mag niet zonder meer van de hand worden gewezen". „Wanneer de crisis moet wor den opgelost door onderhande lingen zullen de R-ssen water dichte waarborgen voor de toe gang tot West-Berlijn moeten reven en in ruil zal het Wes ten bereid moeten zijn tot een bepaalde mate van erkenning in de factor van Oost-Duitsland. Tot op heden hebben de Russen nog niets steekhoudens over de toegang tot West-Berlijn ge zegd". „Nu na acht weken onderhan delen een nieuwe Westduitse re gering is gevormd kan de poli tieke crisis in Bonn niet langer als excuus voor het ontbreken van Westelijke initiatieven wor den gebruikt. Om voor-de-hand liggende redenen moet de West duitse regering zich wel verzet ten tegen alle suggesties om Oost-Duitsland te erkennen en men kan verwachten dat zij met een uitgelezen assortiment argumenten zal komen die haar standpunt moeten rechtvaardi gen". „Deze redenen geiden echter niet voor de andere landen van de Navo. Loyaliteit jegens een bondgenoot houdt niet het uit spreken van een veto over de politiek van het bondgenoot schap in". De „New York Heraid Tri bune" schrijft dat dc publikatie van bei'ichten die wijzen op een verandering in de Russische po litiek in het Westen ..verwar- Zaken in de Westelijke hoofd steden eventueel enthousiasme hebben bekoeld. „Niettemin schijnen er goede gronden te zijn om aan te nemen dat, moge het Sowjet- standpunt in de kwestie-Duits- land niet wezenlijk zijn veran derd, in Moskou toch pogingen worden gedaan om het gesprek te hervatten. Dit is gezien de langdurige hardnekkige en drei gende impasse die was ontstaan een hoopvol teken". „Men kan niet zeggen dat er werkelijk reden is om aan te ne- jnen dat de impasse tot het ver leden gaat behoren. Men kan op z'n hoogst uit de berichten uit Moskou concluderen dat het ijs gaat breken. En dat is te ver kiezen boven de stilte van een rimpelloze ijsvlakte." Ptïnsos Beatrix bij 10 x 10- actie. H. K. H. Prinses Beatrix is za terdagmiddag in Utrecht aanwe zig geweest bij de inzet van de 10 x 10-actie, die door de Neder landse jeugd wordt gevoerd ten bate van de anti-hongercampag- ne. Tien weken lang zullen de Nederlandse jongeren tien pro cent van hun zakgeld beschik baar stellen om daarmee het zo genoemde „Erfgewassenproject" uit te voeren. Het houdt in, dat onder Nederlandse leiding in Wfcst-Afrika de voedselsituatie verbeterd wordt door de aanleg van moestuinen. Het project zal gestalte krijgen in Dahomey, voorheen Frans protectoraat, maar sinds december 1958 een zelfstandige republiek, die tus sen Nigeria en Togo ligt. Deze actie wordt in samenwerking met de Nederlandse organisatie voor internationale bijstand door de Nederlandse jeugdgemeenschap gevoerd. In de Beatrixhal hadden zich bijna 2.000 jongeren verzameld, van elke Nederlandse gemeente een aantal. Jaap Hogenhout, Joop Koning en niej. Ton Brou wer vertelden iets over hun erva ringen in Griekenland, India en de Kongo, waar zij reeds aan een hulpactie hadden meegewerkt. Elf leden van het Nederlandse jeugdcomité, vertegenwoordigen de de elf Nederlandse provincies, deden tenslotte een beroep op de Nederlandse jeugd om de schou ders onder dit project te zetten. Men hoopt een bedrag van twee miljoen gulden bijeen te brengen waardoor het mogelijk is enor me verbetering aan te brengen in de voedselsituatie in Dahomey. De eigenlijke actie begint op 8 januari en eindigt op 17 maart. Na afloop van de bijeenkomst onderhield de Prinses zich nog geruime tijd met de leden van de provinciale comité's. (Adv.) Nehroe in de Algemene vergadering van de V. N. Premier Nehroe van India heeft in de algemene vergadering der V. N. verklaard dat de wereld in angst leeft voor een catastro fe. Hij stelde voor door de Ver enigde Naties een jaar van sa menwerking tussen alle landen te laten uitroepen. Men zou daarbij het internationale geofysische jaar als voorbeeld kunnen ne men. Deze samenwerking zou zich moeten uitstrekken tot alle gebieden, politiek en economie inbegrepen. Mocht de Assemblée gunstig reageren op dit voorste), dan zou een commissie uit de al gemene vergadering dit voorstel nader kunnen bestuderen. Hij deed een beroep op de mensheid om haar energie te besteden aan het vermijden van een kernoorlog en niet langer te praten over de kans op overleving van een der gelijke oorlog. Het grote vraag stuk van het ogenblik was voor hem de kwestie van oorlog of vrede en niet het kolonialisme. De grote mogendheden moesten bet ontwapeningsvraagstuk aan pakken en daarbij vastbesloten vooropstellen dat zij niet uit elkaar zullen gaan vóórdat er overeenstemming bereikt is. Over de kernproeven merkte hij op. dat een vrijwillig morato rium geen oplossing brengt. Er moet toezicht zijn op de naleving van een overeenkomst over het stopzetten van deze proeven. ir In de afgelopen zeven dagen zijn acht A.merikaanse jacht- en verkennings-squadrons in Frank rijk aangekomen, aldus is meege deeld. ONTREDDERING IN ATHENE NOG STEEDS GROOT De storm en de overstromin gen, welke in Athene meer dan veertig mensenlevens hebben ge- eist en vijfduizend mensen dak loos hebben gemaakt, hebben vo- i ige week het normale leven vol komen ontwricht. Foto: In de kerken van de stad, welke gespaard zijn gebleven voor vernieling, hebben vele hon derden daklozen een onderkomen vonden. „De houding van de regering en de volkeren van het konink rijk der Nederlanden ten aanzien van de apartheidspolitiek in de republiek van Zuid-Afrika is dui delijk en onherroepelijk", aldus heeft de Nederlandse afgevaar digde in de algemene vergade ring van de Verenigde Naties, R. H. Fein, vrijdagavond gezegd bij de aankondiging dat Nederland tegen de 31-landen-resolutie zal stemmen die diplomatieke en eco nomische sancties tegen Zuid ika beoogt. Wij verwerpen deze politiek ais fundamenteel verkeerd en ■t' -Jdig met het beginsel van het Beginsel van het Handvest van de Verenigde Naties. Fundamen- vcrkeerd, omdat de mens in ,i h tyereld niet kan bestaan en ocnzelf harmonieus ontwikkelen „"fer medemensen, omdat rit "gaan en samenwerking in „f natuur der mensen liggen en '•''■t segragatie of aparte ontwik- ■"'"tg..en omdat het zowel de •tnsehjke als goddelijke roeping an de mens is zijn naaste te be- "innen en geen discriminatie te- "em toe te passen vanwege Z1)n huidskleur. Daarom heeft de algemene ver- gauering jn april j.l. vrijwel een- stemmig een resolutie aanvaard, waarin deze apartheidspolitiek van de hand werd gewezen. Daarom, en vanwege de volge houden weigering van de Zuid- Afrikaanse regering om een me ningswijziging in overweging te nemen, hebben wij vóór deze re solutie gestemd, hiermede aan gevend dat, naar onze mening, de apartheidspolitiek van de Zuid- afrikaanse regering de grenzen heeft overschreden, waardoor humanitaire tussenkomst door de algemene vergadering gerecht vaardigd \verd. Ik herhaal dat de politiek van apartheid in strijd is met de be ginselen van menselijke vrijheid cn gelijkheid die zijn neergelegd in het Handvest. Deze politiek te verheffen tot opperste wijsheid van een staat, lid van deze orga nisatie, is tegen de beginselen van die organisatie". Overval in Ierland. Een Noordierse politiepatrouil le is zondag bij de grens tussen Noord-Ierland en de Ierse repu bliek in een hinderlaag gevallen, gelegd door leden van het Ierse republikeinse leger. Een politie man kwam om het leven en drie werden zwaar gewond. Het Ierse republikeinse leger is een ge heime organisatie, die wil dat beide delen van Ierland weer een worden. Zaterdag heeft een menigte van ongeveer duizend demon stranten een aanval gedaan op het Franse consulaat-generaal in de Marokkaanse hoofdstad en het gebouw met stenen en fles sen bekogeld. De demonstranten eisten de vrijlating van de Algerijnse op standelingenleider Ben Bella, die in Frankrijk gevangen wordt gehouden. •Na de vensterruiten van het consulaatsgebouw te hebben ver nield, trokken de betogers stuk ken steen uit muren, waarmede zij de étalageruiten van nabij gelegen winkels ingooiden. Van de politie, die de orde trachtte te herstellen, werden de uniformen van het lijf gerukt cn schoenen en petten van de agenten vlogen even later door de lucht. Tenslotte werd de menigte door de brandweer met brand slangen verspreid, echter niet zonder dat eerst een kleine brandspuit werd vernield en in de brandslangen knopen waren gelegd. Later drongen manifestanten ook het gebouw van de Franse ambassade binnen, waarin zij vernielingen verrichtten en een begin van brand veroorzaakten. De betoging was omstreeks het middaguur begonnen met een door de nationale volksunie, een oppositiepartij, georganiseer de openluchtbijeenkomst. Nadat enkele felle redevoerin gen waren gehouden, begaven de ongeveer tweeduizend' toe hoorders, zowel Marokkanen als talrijke Algerijnen, zich in op tocht naar het centrum van Je stad. Bij de ingang van de straat, waarin het Franse con sulaat-generaal gevestigd is, deed zich het eerste treffen met de politie voor. Terwijl de brand weer met hun spuiten de demon stranten trachtte te verspreiden, daalde een regen van stennen op de politie neer, die met de knup pels op de betogers insloeg. Aan weerskanten vielen enige gewon den. Vervolgens drongen enige honderden demonstranten, met de Algerijnse opstandelingenvlag voorop, het gebouw van de Franse ambassade binnen, waar vrijwel geen politiebewaking was. Eén van de personeelsleden werd door een slag met een stok gewond. Een salon op de begane grond werd verwoest, terwijl In de hal een begin van brand werd gesticht. Ook werd een auto in brand gestoken en enkele andere beschadigd. De politie zag zich hierop ge noodzaakt van de vuurwapens gebruik te maken om de beto gers te verspreiden. Nadat de politie ook nog van traangasbommen had gebruik gemaakt kon de rust eindelijk worden hersteld. In Casablanca hebben zater dagmiddag een honderdtal jonge lieden een protestdemonstratie gehouden voor het franse consu laat. Zij eisten de vrijlating van Ben Bella en schreeuwden anti- Franse leuzen. De politie greep onmiddellijk in, verrichtte enkele arrestaties en dreef de demonstranten uit een. Frans protest. Frankrjjk heeft zondag via zijn ambassadeur een krachtig- pro test ingediend bij de Marokkaan se regering inzake het incident van zaterdag. Marokko biedt verontschul digingen aan. De Marokkaanse zaakgelastig- in Parijs heeft de Franse minis ter van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville, zijn veront schuldigingen aangeboden voor de incidenten in Rabat. Koning Hassan heeft in een boodschap aan de Franse am bassadeur zijn excuses voor het gebeurde aangeboden. Bij de incidenten liepen de por tier van de woning van de Fran se ambassadeur en een ander lid van het personeel lichte verwon dingen op. De betogers drongen het gebouw aan de achterkant binnen, terwijl aan de voorkant politiemannen en brandweerlie den de wacht hielden. De demon stranten vernielden een deel van het meubilair en enkele auto's. Van het consulaat-generaal sneu velden de ruiten. President Kennedy heeft in een rede ter herdenking van de wapenstilstandsdag op de natio nale begraafplaats Arlington ver klaard, dat de V. S. bereid zijn voor het behoud van de vrijheid desnoods weer de wapenen op te nemen. Vice-president Johnson zei op een bijeenkomst van oud-strijders te McKinney in Texas, dat Chroesjtsjef en zijn medestan ders geen schuilplaats zulien kunnen vinden als het tot een oorlog met kernwapens zou ko men. Volgens hem beschikken de Ver. Staten over tienduizenden middelen om kernwapens naar hun doel te brengen... Generaal De Gaulle heeft za terdagochtend aan twee plechtig heden deelgenomen op de ver jaardag van de wapenstilstand die de eerste wereldoorlog beëin digde. Hij legde een krans op het graf van de onbekende soldaat r ij de Are de 1 riomphe en begaf zich daarna in een open auto tus sen een dubbel kordon van troe pen naar het standbeeld van Ge orges Clerocnceau, waar hij ook een krans legde. Een grote me nigte juichte de president toe. Bij de herdenkingsplechtigheid die in het centrum van Algiers bij het oorlogsgedenkteken werd gehouden en waarbij burgerlijke en militaire autoriteiten kransen legden, deden vele Europeanen vanaf hun balkons in de omge ving afkeurend geroep horen. De O.A.S. had omgeroepen tot boy cott van de officiële plechtighe den en versiering van vensters en balkons met de driekleur. Een 30.000 manschappen van de orde- politie, gendarmerie en het leger deden zaterdag in en om Algiers dienst. De bevolking van Nereland Het aantal huwelijken in ons land heeft volgens een opgave van het C. B. S. in de eerste negen maanden van dit jaar 66.233 be dragen tegen 64.690 in de eerste negen maanden van 1960. Het aantal levendgeborenen is geste gen van 182.573 in de eerste ne gen maanden van 1960 tot 187.394 in de eerste negen maan den van dit jaar, terwijl het aan tal overlevenden steeg van 65.144 tot 65.352. Het aantal immigran ten is gestegen van 30.767 in de eerste 9 maanden van 1960 tot 38.696 in de overeenkomstige pe riode van dit jaar. Het aantal emigranten daalde van 44.995 tot 36.843. Op 1 oktober bedroeg het aan tal inwoners van Nederland 11.680.301. Venezuela heeft de diplomatie ke betrekkingen met Cuba ver broken. President Bétancourt van Ve nezuela heeft het besluit van zijn regering; zaterdagavond in een radio- en televisietoespraak tot zijn volk bekendgemaakt. De betrekkingen tussen de twee landen waren slecht gewor den nadat Cuba openlijk steun had gegeven aan linkse tegen standers van president Bétan- courts regering en de Cubaanse autoriteiten hadden gedraald bij het geven van een vrijgeleide aan politieke vluchtelingen op de Ve nezolaanse ambassade in Havan na. De Venezolaanse autoriteiten hebben uitgebreide veiligheids maatregelen genomen om het hoofd te kunnen bieden aan eventuele reacties van linkse par tijen op het besluit van de rege ring de diplomatieke betrekkin gen' met de regering van Fidei Castro te verbreken. In de afge lopen dagen heb. en zic-h reeds relletjes voorgedaan, die het ge volg waren van betogingen van Venezolaanse bewonderaars van Fidel Castro. Er was namelijk reeds enige tijd sprake van een mogelijk besluit van de regering de betrekkingen te verbreken. Bétancourt heeft in zijn toe spraak gezegd dat verbreking van de diplomatieke betrekkin gen het enige antwoord was dat in overeenstemming is met de waardigheid van de staat. Hij verweet de Cubaanse leiders dat zij zich op beledigende toon over Venezuela hadden uitgelaten. Hij verzekerde echter dat Vene zuela elke gewapende buitenland se aanval op Cuba blijft afkeuren en dat het geen steunpunt zal zijn voor een invasieleger dat een aan val op Cuba zal gaan onderne men, hoeveel kritiek het ook op het beleid van de Cubaanse lei ders heeft. Tot slot sprak hij de hoop uit dat de diplomatieke betrekkingen niet lang verbroken zullen blijven en dat een einde aan deze toe stand komt zodra het Cubaanse volk zijn lot in eigen hand zal hebben genomen en een regering krijgt die door algemene verkie zingen aan de macht komt. Venezuela is het elfde Ameri kaanse land, dat met Cuba heeft gebroken. De Cubaanse regering heeft president Bétancourt ervan be schuldigd, „de instructies van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken op te volgen" en de Venezolaanse ambassade in Cuba te gebruiken om de con tra-revolutionairen te helpen. BETOGING IN CARACAS Bij vechtpartijen tussen beto gende studenten en politie is te Caracas één persoon gedood en vier gewond. Van twee van hen is de toestand ernstig. De studenten betoogden tegen een eventueel verbreken van de diplomatieke betrekkingen tus sen Venezuela en Cuba door de regering te Caracas. De omgekomene was een vrouw die door een kogel van de politie werd getroffen, toen zij de betoging van de studenten uit een raam volgde. (Adv.) toonaangevend voor moderne coiffures. de betere toiletartikelen, par fumerie, cosmetica, blijvende verwijdering van overtollige haargroei. ZON MAAN op onder op onder Nov. 13 7.55 16.53 12.40 21.35 14 7.57 16.51 13.24 22.47 DINSDAG 14 NOVEMBER v.m. n.m. Breskens Terneuzen Hansweert Walzoorden 5.22 5.57 6.37 6.47 5.53 6.28 7.08 7.18 NOORDOOSTELIJKE WIND Het K.N.M.I. deelt mede; Twee omvangrijke weersyste men beheersten gedurende het weekeinde het weer in een groot deel van Europa. Een winters hogedrukgebied, met zijn zwaar tepunt ten oosten van Finland, veroorzaakte een kou-inval in de Baltische staten, in Finland en Noord-Zweden, waar ook over dag de tempieraturen beneden het vriespunt bleven Daarnaast een groot depressie- gebied, waarvan de kern zich over 't zuidelijk deel van Frank rijk verplaatste naar de Golf van Genua. Dit lagedrukgebied ver oorzaakte hevige, en soms lang durige slagregens in het zuiden van Frankrijk, het Alpengebied en plaatselijk ook in noord- en midden-Italië. In 24 tot 36 uur tijds viel op sommige stations 60 tot 90 mm regen. Beide weersystemen hielden boven onze streken een oostelij ke tot noordoostelijke stroming in stand, die geleidelijk in kracht toenam. lp de stroming trokken vrij veel wolkenvelden mee, waar uit echter geen regen van beteke nis viel. Daar de depressie boven de Middellandse Zee een trans port in stand houdt van warme, uit Noord-Afrika afkomstige lucht, die via de Balkan naar oost-Europa wordt gestuwd, kan de koude lucht vrijwel niet ver der meer naar het westen opdrin gen. Het laat zich dan ook aan zien dat het weerbeeld bij ons vandaag weinig zal verschillen van dat van zondag. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tot maandag avond. Veel wind. Half tot zwaar bewolkt maar geen regen van betekenis. Krach tige, tot stormachtige noordoos telijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1