UIT DE PROVINCIE kou gevat? Persconferentie van Chroesjtsjef BEURSOVERZICHT Eric de Noorman De laatste slag VAN DERSNEP de beste slaolie TLit in blik AGENDA ADR) VAN WIJ SLUIS BRAND AAN BOORD VAN AMERIKAANS VLIEGDEKSCHIP VASTE MARKT Beursindicrs Nabeurskoersen Advieskoersen buitenlands bankpapier AUTO SLIPTE IN HEI NOORDHOLLANDS KANAAL Militairen redden man en kind; vrouw verdronken STAKING IN ARGENTINIË Autorijlessei Herdenking 40-,jarig ambts jubileum -.an de heer <J. C'. Groenenberg. De heer J. C. Groenenberg heelt gistermiddag in de aula an de nieuwe Hervormde school aan de Leeuwenlaan ter ge legenheid van zijn '10-jarig onder wijzers juoileum een receptie ge houden, die druk bezocht werd. Van vier tot zes uur was het een voortüuiend komen en gaan van oud-leerlingen en ouders van leerlingen, collega's en personen uit verschillende maatschappe lijke kringen, die er prijs op stel den de jubilaris met zijn echtge note en kinderen te ontmoeten en te complimenteren. We zagen de burgemeester mr. H. Rijpstra en echtgenote, de pre dikanten P. A. v. d. Vlugt en J. Scholten, gemeente-secretaris de heer A. J. Dees, de doktoren H. Boland en J. J. J. v. d. Griek, no taris Hoving, velen vergezeld van hun dames, de directeur van de Lagere Technische School, deheer A. F, Spijker, het hoofd van de Chr. B. L. O. school H. C. Mui nen, een afvaardiging van de gemeentepolitie en het verple gend personeel van het Juliana- ziekenhuis, enz. Tevoren was de heer Groenen berg een geschenk aangeboden namens het onderwijzend perso neel. Namens de leerlingen werd dit op alleraardigste wijze gedaan, n.L in dichtvorm door een groepje, waarvan uit elke klas één leerling. Dit alles moet de heer Groenenberg en zijn fa milie, die zich in de mooie nieuwe zaal bevonden in een entourage van vele bloemstukken, bijzonder veel genoegen hebben gedaan. De heer Groenenberg begon zijn loopbaan als onderwijzer aan de Hervormde school in Kruiningen in 1921. Een jaar later kwam hij naar Vlissingen, waar hij tot 1945 aan de Oranje- school verbonden was. Op 1 sep tember 1945 volgde zijn benoe ming aan de Chr. Mulo alhier, waarna hij op 1 januari 1952 noofd van de Hervormde lagere school werd. (Adv.) Volledig beschermd tegen schadelijk licht éüi/wdrop Maïskiem-olie war uw diëet 140 cent dü&wdrop Arachide-olie Mor de fijne keuken 125 ceni BEKEND BELGISCH CIRKUS TER ZIELE Aan de lange rij van circussen, ■die in de na-oorlogse jaren de strijd voor het bestaan hebben moeten opgeven, is er in België weer één aan toegevoegd. Twee jaar geleden had in Gent de feestelijke opening plaats van eet ultra-modern circus, waar van het materiaal uit durallumi- ïiiura bestond. Maandag werd de gehele inrichting openbaar verkocht. De financieringsmaat schappij, die destijds de nodige kredieten verleende voor de ïdeuwe onderneming, werd voor iets meer dan 21.000 de eige naar van een kompleet ingerich te „circustent", plaats biedend aan 1300 toeschouwers en zes vrachtauto's. De belangstelling van kermisexploitanten was wel iswaar groot, maar het hoogste ï»od bedroeg maar net de helft van de prijs, waarvoor de gehele mi trusting was ingezet. De eigenaar, de heer De Muynck uit Gent, is thans 62 jaar en sinds zijn 16e jaar in het „circusvak" geweest. Hij was niet bij de verkoop van zijn levenswerk aanwezig. Het aantal circussen, dat vóór de oorlog in België 17 was, is thans gedaald tot een viertal. Als oorzaken van de achteruit gang worden genoemd de hoge belastingen, de sterk gestegen kosten voor het vervoer en het onderhoud van de dieren en de gewijzigde smaak van het pu bliek. De heer en mevr. ButOlree morgen 50 jaar getrouwd Morgen, donderdag 9 nov., zal het 50 jaar geleden zijn dat de heer D. But (74) en mevr. M. Olree (72) zijn gehuwd. En al zijn zij geen van beiden Ter) neuzenaar en zelfs geen Zeeuws- Vlaming, door de zaak, die de heer But in Terneuzen heeft, is zijn naam een begrip geworden en zijn er maar weinigen in Ter- neuzen die zouden kunnen zeg gen „Ik herinner me nog, dat de heer But zijn zaak aan de Noord straat 6 begon. De fotografie heeft de heer en mevrouw But (zij hielp haar man ook in de zaak) vanaf het begin geboeid. Om deze reden ^vellicht trok de heer But er in de beginperiode tussenuit, het Zeeuws-Vlaamse land door om in vele plaatsen „zitting" te gaan houden. Geen wonder dus dat vele Zeeuws-Vlamingen de heer But en zijn zaak kennen. dan is dat iets van niks. Hij steekt een camera op zak, een dingetje van niks, stapt in de auto en rijdt naar de klant. Zo eenvoudig ging dit vroeger niet. De heer But kan er b.v. nog aardig over mee vertellen uit de tijd, toen hij op zijn fiets, beladen met een zware camera en de even kostbare als breekbare platen, over Zeeuws Vlaanderens wegen hobbelde. Een dagindeling van de heer But uit zijn begintijd's morgens in Aardenburg, 's middags om een uur of twee in Philippine, des avonds om zes uur in de Van Alstcinpolder daar ergens onder Nieuw-Namen. Veel fotografe ren bij de boeren en in de bed stee de platen wiselen. Maar toch wel dankbaar werk. Do gouden jubilaris herinnert zich dat hij de eerste foto maak te van een paard in galop bij De Waal op Zeedorp. Een prachtige foto voor die dagen, gerekend naar de technische perfectie van toen. Hij was er trots op en De Waal ook. Die liet aan ieder die het zien wilde de foto zien. Het bezorgde de heer But een enor- mj klandizie. En tijdens de laatste oorlog nog ging hij stiekem films ver tonen bij boeren in de schuur. Stiekem omdat er dikwijls bij waren van het Koninklijk gezin en dat mocht in de jaren 1940 1945 niet. Na de oorlog trok deze eeuwig jonge mens naar Amerika. Film de er wat er te filmen viel, voor al mensen die jaren geleden ge- emigreerd waren en waarvan de naam opviel op de gevel van de zaak die zij daar dreven. Onge veer tweehonderd keer hoeft de heer But die film vertoond. Liefde voor zijn stad De heer But houdt van Ter- neuzen. In de loop der jaren heeft hij met groot vakman schap vele foto's van Terneuzen gemaakt. Zich in verbinding ge steld met de V.V.V. en mede Foto's De fotografie moet in het huis gezin van de familie But wel een belangrijke aangelegenheid zijn geweest. Vier dochters zijn er verder gegaan en is de liefde van vader voor het vak op de kinde ren overgegaan. Dat hij nog al tijd liefde voor zijn vak heeft, bewijst hij nog elke dag op nieuw. Het gouden echtpaar woont n.l. sedert enkele jaren aan de Oranjestraat 44; de zaak in de Noordstraat wordt thans door schoonzoon en dochter voortge zet. Maar iedere morgen, in alle vroegte is de heer But Sr. pre sent om zijn werk te doen. En alleen wanneer dit klaar is, gaat hij vissen, een hobby die haast een passie werd. Men treft ook bij hem aan wat men vaak bij hardwerkende en rusteloze men sen tegenkomtop een zeker ogenblik moeten zij alles van zich af kunnen zetten. Dan wil len zij alleen zijn en dan zoeken zij de weldadigge rust van het wijde water. Inspanningen In tegenstelling tot vroeger komen de mensen nu bij de fo tograaf aan de zaak en als hij wordt uitgenodigd zelf te komen daardoor is Terneuzen op vele plaatsen in Europa bekend ge worden als de mooie, dynami sche plaats aan de Schelde- oevers. Hij was met de heren Van den Bruele, Fonteijn, Mannaert en verscheidene anderen, het aktie ve bestuurslid van „Terneuzen Klimop". Organiseerde mee de reizen per dubbeltjestram, de braderie en nog zoveel andere evenementen waardoor Terneu zen reeds in de dertiger jaren het winkelcentrum van Zeeuws- Vlaanderen werd. Hij was een der promotors van de bejaardenreizen en zit nog in het bestuur van de Vereni ging Bejaardenreizen. Hij is er altijd bij ais er weer een nieuwe reis mo.et worden georganiseerd en maakt de trip van te voren om alles zo goed mogelijk te doen kloppen als de dag is aan gebroken waarop een driehon derdtal Terneuzense bejaarden weer eens een onvergetelijke dag hebben. Hij heeft ideeën, die een jongere niet zouden misstaan, ook al om de aandacht op Ter neuzen te vestigen. En zij zullen nog uitgewerkt worden ook. Belangstelling Hij doet het nu wel een beetje rustiger aan daar in de Oranje straat, waar zijn huis vol staat me. fraai Delfts blauw, in de loop der jaren met veel zorg bij een gespaard. Op de dag van het gouden feest recipieert het gouden echt paar in „Monopole" en op die dag zal het hen zeker niet aan belangstelling ontbreken. De mist heeft gisteren het verkeer over de Schelde weer eens parten ge speeld, hoewel de veerdiensten werden onderhouden zodra het maar enigszins doenlijk was. VlissingenBreskens •Van 5 tot 9 uur kon de veer boot „Prinses Irene'' regelmatig varen, waarna om 9.50 uur de „Irene" uit de vaart werd geno men en de dienst werd voortge zet met de „Koningin Juliana," die nog twee reizen vice versa kon maken. De dichter wordende mist noodzaakte toen de dienst geheel stil te leggen. Om half drie kwam er meer zicht op het water en vanaf dat ogenblik heeft de „Irene" de ver dere dienst kunnen onderhouden. TerneuzenHoedekenskerke Op deze veerdienst heeft de „Prins Willem" de reizen van 10, 3 en 5 uur moeten laten voorbij gaan. Daarna konden de diensten op normale wijze worden uitge voerd. Kruinlngen-havenPerk- polder De veerboten „Prins Hendrik" en de „Dordrecht" hebben de' veerdiensten op enkele reizen na goed kunnen onderhouden. In de avonduren trok de mist geheel op en werd derhalve ge heel volgens de dienstregeling gevaren. Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen De plaatselijke afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen had een bijeenkomst in café ..Wilhelmina". Mej.. zuster G. de Jong uit Cadzand, wijkverpleegster bij het Groene Kruis, hield een cau serie over ziekenverpleging thuis. De dames Marsman en mevr. SandersePauw behaalden in de wedstrijd bloemenschikken te Goes een tweede prijs in hun afdeling. De presidente, mej. A. Huis- sen, bood hun daarvoor als blijk van waardering, een mandje met bloemen aan. De Ned. Vrouwenorganisaties voeren thans een actie tot stich ting van een kinderdagverblijf in het Griekse stadje Chrysopolis. Deze actie zal door de platte landsvrouwen uit Sluis gesteund worden. Een zangkoortje van 9 dames werd samengesteld. Dit zal bij passende gelegenheden, o.a. met Kerstfeest, haar medewerking verlenen. Door mevr. I. SpechtKeijser uit Goes zal een cursus fijne keuken geleid worden. Voor deel name hieraan gaven zich 16 da mes op. WOENSDAG 8 NOVEMBER TERNEUZESI: Luxor-Theater, 7.30 uur: „BBn Hur". SAS VAN GENT: Kantoor der vennootschap, 11 u.: Bui tengewone vergadering van aandeelhouders N.V. Nieuwe Nederl. Mij: tot vervaardiging van spiegeifetas, glazen voor werpen en. chemische produc ten. DONDERDAG 9 NOV. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 7.30 uurr. „Ben Hur". STI.IGENBE ACTIVITEIT VAN! ZAKKENROLLERS Het gilde van de zakkenrollers begint dé laatste tijd een stijgen de activiteit in Amsterdam te vertonen. Maandag sloegen de zakkenrollers in de hoofdstad een. grote slag. Overdag werden zes vrouwen het slachtoffer: drie op het Stationsplein, <$rie in win kels. De totale buit bedroeg toen 878. In de nacht van maandag op dinsdag raakte bovendien een inwoner van Haarlem tijdens een tocht langs cafê's in de buurt van het Leidseplein een porte feuille met KWO kwijt. „Ik weet nog niet wat te doen met Molotov" Chroestjef heeft dinsdag een niet aangekondigde persconfe rentie gehouden tijdens een re ceptie in het Kremlin ter ge legenheid van de revolutie van 1911. Chroestjef zei nog niet beslo ten te hebben wat er zal gebeu ren met Molotov, de voormalige Sowjetrussische minister van Buitenlandse Zaken, die tijdens het partijcongres beschuldigd is van tegen de partij gerichte ac tiviteiten. Over het sluiten van een vre desverdrag met Duitsland zei Chroestsjef: „Wij hebben geduld, maar dit duurt niet oneindig". „Wanneer het Westen de kern proeven voortzet zullen wij het ook doen", zei Chroestjef. Over Berlijn zei hij„Voorlopig is het niet goed elkaar op te jagen, voor het ogenblik zullen we wachten". Met betrekking tot onderhandelen tussen Oost en West zei hij„Dat hangt van jullie af" daarmee het Wes ten bedoelend. Chroestsjef gaf toe zich „enigs zins vermoeid" te voelen na zijn werk tijdens het partijcongres. Hij zei een reis te zullen gaan maken door Tasjkent en nog niet ontgonnen gebieden en la ter, na zijn terugkeer naar Mos kou, door Wit-Rusland en de Oekraïne. „Wacht u tot het Westen naar u toe komt voor onderhandelin gen over Duitsland en Berlijn, of zult u het initiatief nemen"?, zo vroeg een correspondent. „Dat is een moeilijke zaak, voor het ogenblik zullen wij wachten. Wij hebben nog geduld. Zolang er geduld is zullen we wachten. De datum is niet belangrijk", antwoordde Chroesjtsjef. Chroesjtsjef lachte om de Wes telijke berichten over het ver loren gaan van een ruimteschip met drie man aan boord. Dit ruimteschip zou in de kosmische ruimte verdwenen zijn nadat het ter gelegenheid van het commu nistische congres zou zijn gelan ceerd. Chroestsjef zei dat er geen lanceringen in de naaste toekomst zullen geschieden. Het was de eerste onvoorziene persconferentie van Chroesjtsjef Een brand aan boord van het Amerikaanse vliegdekschip „Con stellation" (77.000 ton) heeft maandagmiddag drie mensen levens geëist, aldus heeft het ministerie van Marine in Wash ington meegedeeld. Drie perso nen liepen verwondingen op en één wordt nog vermist. De brand, die spoedig, kon wor den geblust, ontstond tijdens een proefvaart. Vorig jaar december brak eveneens brand uit aan boord van de „Constellation", toen het op de marinewerf van Brooklyn werd voltooid. Deze brand kostte vijftig werklieden en marine mensen het leven. Een later bericht meldt dat het aantal doden is gestegen tot vier en het aantal gewonden be draagt negen. Het schip is thans op weg naar New York. De om matrozen en twee werklieden, gekomen slachtoffers zijn twee Eén van déze laatsten had des tijds de vorige brand aan boord van de „Constellation" op de ma rinewerf in Brooklyn overleefd. sinds enige tijd. Zij duurde een kwartier. Op een vraag of er nog meer Russische kernproeven zullen komen antwoordde Chroesjtsjef „als het Westen ermee doorgaat, wel". Een verslaggever, die vroeg of de Russische proeven reeds zijn gestaakt, kreeg ten ant woord „des nachts stoppen wij ermee, doch 's morgens gaan we door". Toen de vraag gesteld werd of er meer 50-megaton kernexplosies zouden komen, lachte de Russische leider slechts en schudde het hoofd. Gemakkelijk leunend op een tafel, terwijl zijn lijfwacht de verslaggevers op een afstand hielden, zei Chroestsjef, dat de Sowjet-Unie geen ondergrondse kernproeven zal doen omdat dit te kostbaar is. Atmosferische proeven zijn goedkoper en beter, zei hij. Alleen kapitalistische landen, waar men er niet om geeft zoveel geld te verspillen, kunnen zich ondergrondse proef nemingen veroorloven. De Ver. Staten houden hun kernproeven onder de grond om ze geheim te houden, zo verklaarde Chroes- jtsjel. Over de Russische ruimtevaart zei Chroesjtsjef nog dat er zeker meer lanceringen zullen volgen. Eens zullen we samen een tocht maken, zei hij tot een verslaggever. Toen deze vroeg of dit een belofte was, interrum peerde het hoofd van de propa ganda, Iljitsjov. „Neen, dit is slechts conversatie", zei hij. De stemming is dinsdagmid dag voor de internationale waar den bij de opening verdeeld ge weest. Unilever en Kon. Olie zetten de vaste stemming van maandag verder voort. Beide fondsen boekten flinke koers winsten, vergeleken met het slotniveau van maandag. Phi lips viel tegen, zeker wanneer men de openingskoers voor dit fonds op 1070 vergelijkt met de hoogste koers van de niet-offi- ciële ochtendhandel van giste ren op 1082. De slotkoers van dinsdag was voor Philips 1080. AKU's openden een weinig ho ger. Daarentegen Hoogovens fractioneel lager. De handel vol trok zich hoofdzakelijk in de hoek van Unilever en die van Kon. Olie. Bij levendige handel gaf Wall Street maandag hogere koersen te zien. De beurs aldaar bleef dinsdag, wegens „Election Day", gesloten. De vaste stemming voor Unilever en Kon. Olie op het Damrak werd maandag ge heel door Wall Street overgeno men. Men ging zelfs nog een flinke stap verder. Hierdoor steeg de koers van Unilever maandagavond in Amsterdam tot 912. Dinsdagmorgen werd het hoogst 913 gedaan. De officiële beurs deed het wat kalmer aan met een opening op 904, plus 9 punten vergeleken met het vori ge slot. Het fonds liep geduren de de verdere beursduur door aanhoudende vraag op tot 910' 2. Vcor Kon. Olies bestond grote belangstelling van publieke zij de. Ook de arbitrage was in deze hoek sterk vertegenwoordigd. De flinke orders van die zijde vielen tegenover elkaar weg. Er werd in deze hoek weer eens echt ouderwets gehandeld. Flin ke postjes gingen in één klap in steeg van ƒ116,30 tot ƒ117. De andere handen over. De koers slotkoers van maandag was 114,90. De olie-aandelen noteerden 'n stuk boven pariteit New York. De Westduitse beurzen waren aan de vaste kant, terwijl ook Londen hogere koersen te zien ggf. Certificaten Hoogovens die op 770, V'2 punt lager waren ge opend stegen tot 783 op lokale speculatieve vraag waartegen over weinig aanbod stond. AKU verliet de beurs met een beschei den winstje. Aandelen Philips bleven tegenvallen. De koers van' 1071 betekende een verlies van circa negen punten ten opzichte van de vorige slotkoers. De beurs verwacht eind vol gende week de derde kwartaal cijfers van het Philipsconcern. (Adv.) «I 19 cent per rol de medicinale hoestbonbon 139. De Noorman haalt be daard de schouders op en reikt Allan zijn pijl en boog over. „Houdt hiermee die kerels in be dwang," fluistert hij. „Jij moet deze aftocht dekkenblijf op je post, tot je mij hoort fluiten..." De Heruli knikt zwijgend. In middels heeft Eric Sangibanus' dolkmes afgenomen. Hij staart een ogenblik somber naar Zivon, die zijn verraad al met de dood bekocht heeftDan geeft hij Allan een wenk en terwijl de He ruli met een scherp bevel de twaalf bedienden in een hoek drijft, neemt Erie Sangibanus in zijn armen en glipt hem het mes op de keel zettend naar buiten. „Denk erom, wie één stap naar voren doet is een lijk," snauwt Al lan met een dreigend gebaar van de boog Doodsbleek sluit Barac zich bij Eric aan, die intussen zo snel mo gelijk achteruit wijkt naar de bui tenpoort „Open de poort," fluistert de Noorman de koopman toeen even later rennen ze hijgend het duister in. Nabij de hoek van een groot huis, fluit de Noorman schelEven ziet hij een zwak lichtschijnsel van een deur die ge opend wordt, dan een harde slag... Twee minuten later wordt de bui tendeur weer opengerukt, maar de eerste die naar buiten komt wordt een doelwit voor Allan's pijl Het licht daarbinnen gaat uit en op een tweede gefluit van de Noorman duikt even later Allan de Heruli als een schim naast hen opDof klinkt het geluid van rennende voetstappen tot hen door en dichtbijeen blijvende duikt het drietal weg in het donker van een smalle straat „Waarheen Barac?" hijgt de Noorman. „Waarheen?" herhaalt de koopman met grote ogen van schrik, „moet i k dat weten Ja bij de Goden, waarhéén? De poorten zijn dicht. We zitten in de stad en kunnen er niet uit dit is een verloren zaak Deze zullen, aldus de beurs, wel lager zijn. Deze eventuële tegen valler werd dinsdag reeds in de koers van de Philips-aandelen verdisconteerd. De handel in deze hoek was uitermate kalm. De markt in de scheepvaart- aandelen is te klein geworden Met een paar stukjes kopen of verkopen is men in deze hoek de baas. De stemming voor de scheepvaart-aandelen was prijs houdend zonder meer. Van de leidende cultures ga ven certificaten Deli een koers- herstel te zien. Staatsfondsen doorelkaar eerder een weinig hoger. Over de maand oktober boek ten Kon. Olie de grootste nomi nale aandelenomzet met 3.9 min, gevolgd door het beleg gingsfonds „Robeco" met 3.3 min, daarna Unilever 3,2 en Philips met 3.1 min. Tegen het slot van de markt steeg Hoogovens, door aanhou dende vraag in een lege markt tot 794. 3/11 6/11 7/11 Intern, conc. 556.19 559.82 56632 Industrie 363.91 364.97 366.20 Scheepvaart 190.13 191.24 190.13 Banken 234.23 235.61 241.44 Handel enz. 161.53 163.12 163.84 Algemeen 403-69 406.06 409.88 Aangezien de Newyorkse beurs dinsdag wegens „Election Day" I gesloten bleef, werden dinsdag in Amsterdam geen effecten- koersen in 't telefonische avond- verkeer genoteerd. De advieskoersen voor buiten lands bankpapier geldend in Am sterdam op heden zijn verge- I leken met dinsdag onveranderd gebleven. Gistermorgen omstreeks half tien is een personenauto nabij de gemeente Ilpendam door de gladheid van de weg geslipt en in het Noordhollands kanaal ge reden. In de auto zaten een man, een vrouw en een kind. Vier mi litairen, die het ongeluk zagen gebeuren, sprongen gekleed in het ijskoude water Ze zagen kans de man en het kind te redden. Voor de jonge vrouw kwam de hulp te Iaat. .De naam van het echtpaar, dat met zijn kind in de auto zat, was Volland. Het was afkomstig uit Amsterdam. De bij het ongeluk omgekomen vrouw was 44 jaar oud. De man was 42 jaar en het kind zes jaar. Achter de auto van het gezin Volland reed een militaire wa gen die bestuurd werd door een burger-chauffeur in dienst van het ministerie van Defensie. Deze chauffeur, de heer W. M. J Iers uit Amsterdam, heeft zijn wagen onmiddellijk gestopt. M heeft zich te water begeven en is de heer Volland en diens zoon tje behulpzaam geweest bij hun pogingen om op het droge te komen. Een van de militairen die ook in de militaire wagen waren gezeten heeft zich te water begeven om te pogen ook de vrouw te redden. Dat is echter mislukt, omdat hij door de kou werd bevangen Een juist voor bijvarende schipper heeft 00K nog hulp verleend. Deze heelt onder meer ook de soldaat weef op het droge gebracht. De mili tairen behoorden tot de 566 Tech nische Dienst Munitie-Renovatie compagnie. De Argentijnse vakbonden heb ben een algemene staking afge kondigd die vannacht is ing^ gaan en drie dagen zal duren- De staking is bedoeld als onder steuning van de eisen van he Argentijnse spoorwegpersonele dat reeds een week staakt voo hogere lonen en uit Pr0'ej. tegen de sluiting van enk®' spoorwegverbindingen, als S volg waarvan 70.000 spoorweg employés ontslag is aangez^ De Argentijnse regering nee ongeveer vijfhonderd man spo wegpersoneel laten arresteren. Zitting van 7 november J. J. M. S. te Vogelwa. bij het oversteken van de Stoppeldijk, na het sluiti toen het aldaar kermis v weest, door een aankc brommer aangereden, tenlasie gelegd, dat hij ganger schuldig zou deze aanrijding omdat dit zichtig en zonder noodza zijn gebeurd. Deze zaak is al eens eer handeld en nu kwam, na voerig getuigenverhoor, 1, tonrechter tot de conclu de tenlastelegging niet we wezen is, zodat zijn uit vrijspraak luidde, nadat c cier ƒ25 of 5 dagen had G. de F. te Sluiskil was liseerd omdat hij te Hor de maximum snelheid biri kom had overschreden. Eis f 75 of 15 dagen. Uil ƒ50 of 10 dagen. M. L. B. te Lochristi heeft te Sas van Gent, over het Schulpenpad n auto reed geen voorrang v bij de kruising van de straat aan aldaar nadere keer. Eis ƒ50 of 10 dage spraak 40 of 8 dagen. Th. v. H. te Clinge i laste gelegd, dat hij op Vogelwaarde over het niet uiterst rechts heeft en zodoende tegen een fi opgereden. De eis was 50 of 10 c Mr. Croone uit Breda dat v. H. niet schuldig i Dit was aanleiding om voor nader getuigenverh te houden tot 5 decemb Mevr. N. v. d. P. had, zij nog niet in het bezit c-en rijbewijs, toch met h; naar KRIENTJE WESTSTR. Tholensstr. 35, Terneu gelegen bij vaarwatc 132 m- groot. Adres te bevragen: reau van dit blad. MODE-COIFFUREi ZUIDLANDSTRA AT Telefoon 2533 Goede gebruikte (geen sportmodellen) pleet met lamp 50,— MoroBÊNt Su*nb»rg»nU«n SPORT-COUTl bij. SPORTHANDEI TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2