Succes- Agenda's Gemeenteraad van Axel De heer van Ooijen als korpschef geïnstalleerd Rechtszaken Eric de Noorman De laatste slag Vnj«/ag o november 1%L DE V R I] E ZEEUW Pagina 3 RADIO-ACTIVITEIT VAN TREKVOGELS Van de Sande Vergadering van dinsdag 31 okt. Afwezig de heer P. J. van Ben- desem. De Voorzitter opende de verga dering met het uitspreken van liet ambtsgebed. De notulen van de vergadering van 26 september j-1. werden overeenkomstig het ontwerp vastgesteld. 3. ingekomen stukken en Me dedelingen. De heer Oggcl heeft in het verificatierapport betreffende de Centrale Dienst van Bouw- en Woningtoezicht gezien, dat de Provinciale Schoonheidscommis sie gedurende een paar jaar haar bijdrage niet heeft betaald. Verder is het hem opgevallen dat in het rapport van de schoolartsendienst vermeld is, dat bij de nieuwe openbare kleu terschool het sanitair niet juist is aangebracht. Hij vraagt of dit een fout is bij de bouw. die de ar chitect over bet hoofd heeit ge zien. De beer Van der Lee deelt mede dat er omtrent de fluori- .iering van drinkwater een voor lichtingsdag is geweest te Arn hem. Hiervan komt een verslag dat bij tc zijner 'tijd aan het ge meentebestuur zal doorgeven. Overigens zal deze fluoridering moeilijk tot stand te brengen ziin. Er komt ook voor Zeeland no- ccn voorlichtingsdag, die hij in de belangstelling aanbeveelt. Naar aanleiding van de opmer king van de heer Oggel zegt spre ker" dat omtrent het sanitair van fle kleuterschool, de schoolarts een mening heeft, die wij maar moeten laten voor wat deze is, want andere deskundigen heb- delen deze mening niet. De Voorzitter antwoordt de heer Oggel. dat de bijdrage van rlc Provinciale Schoonheidscom missie reeds een punt van be spreking beeft uitgemaakt bij de Centrale Dienst. Wat de kleuter school betreft is bij het eens met de lieer Van der Lee. Bij de mededelingen brengt do heer Oggel in het midden, dat het logisch is. gezien de stijging der kosten, dat de grondprijzen verhoogd zullen moeten worden, maar laat men nu voor de grond te Spui ook de grote uitgaven die gedaan worden, ook volledig op de grondprijzen te Spui drukken. De Voorzitter zegt dat voor de grond te Spui niet die kosten worden meegerekend, die ten be hoeve daarvan worden gemaakt. Overigens is hij bet met de heer Oggel eens, dat ook de grondprij zen tc Spui herzien moeten wor den. j i fr a Alvorens over te gaan tot de verdere behandeling van de agen da1. laat de Voorzitter de raad in besloten zitting gaan. Ruim één uur later wordt de zitting weer openbaar gemaakt. 1. Voorstel tot liet garanderen van hypothecaire geldlenin gen voor de aankoop van woningen. 3. Voorstel tot het verlenen van van medewerking aan voor lopig plan tot aansluiting op het elektrisch net van alle nog niet aangesloten perce len in dc gemeente. T?. en W. stellen voor de N.V. P.Z.E.M. te berichten dat de ge meente in principe bereid is: 1. voor de 17 nog niet op het elektrisch net aangesloten perce len een bijdrage te verlenen van 20 ró van bet gemiddelde op f3000.per perceel geraamde aanlegkapitaal, zijnde totaal f 17.000. 2. te garanderen dat voor de 2 belanghebbenden, die zich van aansluiting wensen te onthou den. de vastgestelde bijdrage van belanghebbenden geraamd op 33 r'r van 2 x 5000 is 3.300 zal hetaald worden. 3. te garanderen dat het garan- ticbedrag wegens stroomver bruik voor de onder 2 genoemde percelen en de tijdsduur daarvan nadep zal worden bepaald zodra de definitieve gegeveens van de dc definitieve gegevens van de Voorstel tot het verlengen van de huur van het zondags- schoolgebouw voor het tijd vak van 1 oktober 1961 tot en met 30 september 1862. 7. Voorstel om akkoord te gaan met de nieuwe salarismaat regelen voor de gemeente secretarissen, -ontvangers en ambtenaren van de burger lijke stand m.i.v. 1 januari 1939 en 1 april 1960. Zonder bespreking of hoofdelij ke stemming ziin dc agendapun ten 1 5, 6 en 7 overeenkomstig het voorstel van B. en W. aange nomen. 8. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage aan de Zeeuw se t'.B.T.B. voor liet vervoer van leerlingen uit Axel. Nu dc christelijke landbouw school te Axel, uitgaande van de gewestelijke afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen iO.D.i van de C.B. i K is opgeheven, bezoekt één leerling uit de gemeente Axel de christelijke lagere landbouw school te 's Heer-Arendskerke. Met het oog op de ooizaak van dit bezoek en de daarmede ge paard gaande reiskosten ver zoekt het bestuur van de Zeeuw se Christelijke Boeren, en Tuin- dersbond een bijdrage van 50 9ó in de vervoerskosten van deze leerling tc verlenen, zijnde 130 voor het cursusjaar 1961/1962. De heer Oggel merkt op, dat hij niet tegen dit voorstel zal stemmen, maar hij meent, dat voor volgende cursussen de be trokkenen moeten weten, dat het bezoeken van de school tc 's H.- Arendskerke consequenties heeft. Dc Voorzitter zegt dat dc raad elk geval afzonderlijk zal moeten bezien, maar het college meende voor dit geval een bijdrage in de kosten tc moeten adviseren om dat het hier om een voortzetting van dc cursus te Axel gaat. Het voorstel werd z.h.s. aange nomen. 9. Voorstel tot het benoemen een lid van het Burgerlijk Armbestuur. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur wordt dc lieer K. Hamelink herbenoemd. 10. Voorste] tot hel benoemen van de leden van ito commis sie van advies ex artikel 8 tVoningruimtewet huisves tingcommissie), per 1 okt. 1961. Tot leden van do woonruim te-commissie worden herbenoemd do heren C. J. van den Bos, M. J. van den Berg. J. H. Bouman, P. J. Schcele en J. J. van de Vel de. 11. Voorstel tot het benoemen van leden van de commissie tot wering van schoolver zuim, per 1 jan. 1962. Voor de commissie tot we ring van schoolverzuim worden benoemd of herbenoemd do he ren W. Koster. J. Vink. R. Ru ij- tenburg, J. Goossen en J. P. Wie- les, voor de groep van school gaande kinderen. Voor de groep onderwijzend personeel worden benoemd of herbenoemd, de he ren J. Blok. E. J. Boeding en J. van de Hengel. Tol secretaris der commissie w ordt benoemd de heer M. Oggel. 12. Voorste] tot verhoging van de kinderbijslag (wijziging kin- dortoclagevevordcning en uit kering- ineens). 13. Voorste] tot verkaap van bouwgrond aan de Sparks- slraat aan de heer ,1. de Foo ter tc Axel, Spui, voor ver vangende bouw i.v.m. sane ring Spui. 14. Voorstel tot het aankopen ran een perceel grond, ge legen tussen de Kanaalkade en de PPoIenstraat, van de heer M. van Doorn te Axel. Zonder bespreking of hoofde lijke stemming werden de agen dapunten 12, 13 en 14 overeen komstig de voorstellen van B. en W. aangenomen. 15. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen achter de Kanaalkade van de heer M. den Doelder. De heer Van Luijk zegt dat met de aankoop van dit pand wordt beoogd, het bouwplan Zuid rónd te krijgen. Hiermede is een hoog bedrag gemoeid. Spreker zegt het taxa tie-rapport niet te zullen aanval len, want als men hier verschil lende rapporten laat maken, zou den deze in hoogte of laagte van de prijs best kunnen verschillen en toch allen gelijk hebben, maar ais men weet wat er alle maal in Plan Zuid moet gebeu ren en de kosten hiervan wil omslaan over de grondprijs, dan wordt deze prijs veel te duur. Wil men de Olivierstraat door trekken en aan beide zijden be bouwen, dan zal men nog andere dure percelen moeten kopen. Voeg hierbij nog de Ventweg. dan kan men de totale kosten zeker op 4 ton rekenen. Brengt men dit bedrag in voor dc grondprijs, dan zal de tegen woordige prijs van 7 a 8 per m2 zeker verdubbeld moeten worden. Hiertegen heb ik ernstig be zwaar en daarom zal ik het voor stel van B. en W. niet steunen. De heer Vink is het met de heer Van Luijk volkomen eens. Met de aanneming van het voorstel za] alles duurder worden en zal de kleine man geen woning kun nen bouwen, wat niet ten goede komt aan do bezitsvorming. Dc heer De Feijter zal vóór het voorstel stemmen, omdat hij van mening is dat het bedrijf van de heer Den Doelder niet past in een woongebied. De heer C. van Bendegein merkt op, dat indien de raad nu alleen moet beoordelen of het be drijf van de heer Den Doelder in een woonwijk kan worden ge handhaafd, zoals de raad die daar wil creëren en zoals er een groot deel is gerealiseerd, dan zggen wij: neen. Zijn wij het hierover eens, dan moeten wij hem daar uitkopen en de prijs op tafel leg gen waartoe de taxatierapporten komen. Iets anders is of men het be staande uitbreidingsplan daar kan handhaven en of er geen partiële herziening moet komen, waardoor voorkomen wordt dat de grondprijs daar inderdaad te duur wordt. Onze prijzen moeten niet duurder zijn dan elders. Wij moeten met redelijke prijzen een zo goed mogelijk woonklimaat scheppen. Bij dit laatste hoort echter een houtzagerij niet thuis. De heer Van der Lee zegt hier een causaal verband te zien met het uitbreidingsplan. Maar of de raad nu het uitbreidingsplan gaat herzien of niet. een bedrijf, als waarover wij het nu hebben, hoort daar niet thuis. Trouwens geen enkele schuur of magazijn. Daarom moet dc raad dit voor stel met beide handen aangrijpen nu er een vergelijk met de heer Den Doelder mogelijk is en het voorstel aanvaarden. De heer Oggel zegt dat men deze zaak in groter verband moet zien. Wij willen een goed woningklimaat scheppen en dan moeten wij zoeken naar moge lijkheden om dit te verwezenlij ken. De grondprijs zal toch naar boven gaan omdat alle kosten stijgen. Wij zijn het er allen over eens dat dit bedrijf hier niet past, maar dan moeten wij ook de prijs betalen die wel hoog kan zijn, maar niettemin billijk. De lieer Maas zegt achter het voorste] van B. en W. te staan, maar hij zou gaarne op de hoog te blijven van wat het college met de vrijgekomen grond gaat doen. De heer De Putter zegt tegen dit voorstel te zullen stemmen en wenst hiervoor een korte verkla ring af te leggen. Hij zegt ook dat deze houtzaggerij daar weg moet, maar de prijs, die nu moet worden betaald, vindt hij veel te hoog. Spreker zegt dat dc grond en dc gebouwen destijds nog geen derde deel van het bedrag dat nu gevraagd wordt, heeft gekost. Dit is niet verantwoord. De Voorzitter merkt op. dat dit een voorstel van het college is, omdat hier een goede woonwijk moet komen. moet komeh. De heer Van Luijk zegt, dat als de raad dit vigeren de uitbreidingsplan uitvoert, de grondprijzen drastisch zullen stijgen. Daarom zullen wij ook moeten streven naar een herzie ning. Niettemin zullen verschil lende uitgaven, zoals aankoop van de percelen van de heer Den Doelder, de grondprijs beïnvloe den. Dat zal echter niet zo hoog zijn als de heer Van Luijk hier heeft gesteld. Spreker is het eens met de heer Van Bendegem e.a. dat de grondprijs niet duur der mag zijn dan elders. Maar als wij nog langer uitstel len om het, bedrijf van de heer Den Doelder te kopen, zal het later weer duurder zijn. Daarom adviseert spreker de raad tot aan neming van het voorstel. De heer Ogeel wijst er od, dat de heer De Putter de prijs te hoog vindt, maar valt het taxa tierapport niet aan. terwijl dit rapport leidraad is geweest voor het voorstel van. B. en W. Dat voor dit bedrijf vroeger minder is getaald, is best moge lijk, maar het gaat nu om de ver vangingswaarde. De heer De Feijter zou graag nog een nadere verklaring heb ben over hei geen de voorzitter zeide, n.l. dat het een voorstel van B. en W. is. Hoe kan de heer Dc Putter er dan nu tegen zijn? De Voorzitter: Dit klinkt in derdaad vreemd, want er is geen sprake van een meerderheids- voorstel of 'n minderheidsstand punt. Het is een voorstel van het college. Wèl heeft de heer Dc Putter gezegd, dat hij zich niet wilde binden vóór een openbare behandeling. Het voorstel van B. W. wordt hierna aangenomen met 7 stem men vóór en 4 tegen. De heer Den Doelder moest zich van stemmen onthouden. Vóór stemden de heren Van der Lee. K. Hamelink. C. van Ben degem, W. de Feijter. D. J. Og gel. E. Maas en M. IJsebaert. Tegen stemden de heren C. de Putter, J. Vink, J. C. van Luijk en L. Hamclink. 16. Voorstel tot aankoop van de percelen Kanaalkade nos. 72 en 74 van de heer A. B. C. IJsebaert. Dit voorstel wordt door de Voor- zitter van' de agenda afgevoerd. 17. Voorstel tot het verlenen van medewerking op grond van art. 72 der Lager Onderwijs wet 1920 aan het bestuur der vereniging voor Clir. Natio naal Schoolonderwijs te Axel ten behoeve van de Christe lijke U. L. O.-sehooI. Het voorstel wordt zonder be spreking of hoofdelijke stemming aangenomen. 18. Voorstel tot het aankopen van de voortuin der woning Stationsstraat 11 van de da mes Kruijsse. De heer C. van Bendegem zegt vóór het voorstel te zijn, maar zou gaarne zien dat men uit een oogpunt van verfraaiing der Sta tionsstraat cn ook ten behoeve van het voetgangersverkeer, dat het college ook tracht de grond vóór de Landbouwschool in bezit te krijgen en ook een gedeelte van de tuintjes ten noorden van de Wilhelminastraat. De Voorzitter zegt dat inder daad het streven van B. en W. hierop gericht is. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangeno men. 19. Aanbieding gemeente, en bedrijfsbegrotingen voor het dienstjaar 1962. Aangeboden werden de ont- werp-begrotingen voor het dienst jaar 1962 betreffende: a.) de ge meente, met de le wijziging dezer begroting; b.j de Centrale Boekhouding voor de Gemeente bedrijven: e.) liet Gemeentelijk Gasbedrijf: d.j het Gemeentelijk Woningbedrijf; e.) de Vleeskeu ringsdienst. centrum Axel en f.) het Burgerlijk Armbestuur. 20. Rondvraag. De heer K. Hamelink vraagt of B. en W. stappen willen doen, die kunnen bevorderen dat het wandelpad bij de Kinderdijk door getrokken wordt tot aan het kan toor van de Z.V.T.M.-Drieschou- wen. De heer Van der Lee zegt dat B. cn W. in hun toelichting op de Gemeentebegroting 1962 zeg gen te hopen, dat het gymnas tieklokaal z.o vlug mogelijk ge reed kan komen, maar hij vraagt te bevorderen, dat dit lokaal in 1962 gereed komt. Men spreekt wel eens over sport en sportak- komodatie. maar een gynastiek- lokaal voor kinderen tussen 6 en 12 jaar vindt spreker belangrij ker. De heer Oggcl zou gaarne zien, dat bij de reconstructie van de Stationsstraat voorzien werd in een parkeerstrook. Verder niets meer aan de orde, sluit de Voorzitter de vergade ring met dankzegging. (Advertentie). In de raadszaal heeft burge meester mr. H. Rijpstra de heer D. van Ooijen plechtig geïnstal leerd als korpschef van de Ter- neuzense gemeentepolitie. Onder de genodigden bevonden zich o.a. mevr. Rijpstra, de offi cier van Justitie mr. A. W. Ro- singh, overste Van Thiel van de Rijkspolitie te Middelburg, lui tenant Lanting, luitenant mej. Van Haselen, de kantonrechter mr. H. van den Belt. de waarn. kantonrechter mr. L. W. van Os, de majoor Spronk van de koninklijke marechaussee, ir. J. F. Denie, voorzitter der vereni ging voor Veilig Verkeer, wet houders. gemeentesecretaris, raadsleden, de directeur van het maatschappelijk werk en het bijna voltallige personeel der gemeente- cn reserve-politie. De heer en mevr. Van Ooijen werden de raadszaal binnenge leid. waarna burgemeester mr. Rijpstra zijn welkomstwoord sprak. Do burgemeester noemde deze ambtsaanvaarding een be langrijk feit. Hij memoreerde cle activiteiten van de vorige korps chef, wijlen de heer K. Reinders, die "edurende de 14 jaren, die hij in Tcrneuzen in deze functie doorbracht, zijn beste krachten gaf aan het gemeentelijke poli- tieapoaraat. Hij was een bekwa me chef, die goed leiding wist te geven en door ziin humane wijze van optreden bij het korps en bij velen in de gemeente sympathie verwierf. De burgemeester wees op de snelle ontwikkeling van de ge meente waardoor van het po- litie-apparaat zeer veel verwacht wordt. Het politiekorps telt thans 24 leden en de minister van Binnenlandse Zaken heeft toestemming gegeven dit aantal met één uit te breiden. Een uit breidingsmogelijkheid die niet als luxueus kan worden gekwa lificeerd. aldus de burgemeester, wanneer men in ogenschouw neemt, dat door de havenfunctie van onze stad van het politie korps extra zorg wordt verlangd. Er heerst onder het personeel een goede geest wat voor een klein korps van wezenlijke be tekenis is. De burgemeester bracht dank aan adjudant Russchen die een uitnemend waarnemend korps chef bleek te zijn. Daarnaast sorak mr. Rijpstra zijn erkentelijkheid uit tegen over het gehele korps. Spreker wees er vervolgens op, dat de materiële omstandigheden waar onder het korps zijn dagelijks werk verricht, bepaald besehei den te noemen zijn. Als hoofdbureau doet een oude school dienst welke ondanks de keurige onderhoudstocstand toch niet direct als politiebureau onze gemeente waardig kan worden aangemerkt. In Sluiskil is gelukkig een nieuw sub-bureau bijna gereed, dat de toets van iedere kritiek kan doorstaan. De burgemeester zei verder dat de verwachting is gewekt, dat de verdergaande motorise ring van de politie .in de nabije toekomst meer aandacht zal krij gen. Dat de verkeerskwesties de liefde van de nieuwe korpschef hebben noemde mr. Rijpstra geen overbodige luxe voor Terneuzen, waar onze gemeente een vrij twijfelachtige positie inneemt in Zeeland. Tenslotte droeg de bur gemeester de leiding van het Dolitie-apparaat aan de heer Van Ooijen over. Sluitend met de wens dat zijn werk in alle opzichten voorspoe dig zal mogen zijn, verklaarde de burgemeester de heer Van Ooijen geïnstalleerd en overhandigde hem het korpsbrevet. De officier van Justitie mr. A. V/. Rosingh en vervolgens overste Van Thiel spraken hun gelukwensen uit en speciaal tegenover het politiekorps want deze keuze is voortreffelijk ge weest. Namens het politiepersoneel sprak adjudant Russchen, die wijlen de heer Reinders als een voortreffelijke chef schetste en aandacht van de heer Van Ooijen vroeg voor enkele punten als technische middelen, enz. Spre ker hoopte dat dc nieuwe korps chef, de jongste van Nederland, de goede geest onder het perso neel zal weten te bewaren, waar na hij zijn nieuwe chef de sleu tel van het gebouw overhandig de. Nadat de gemeentesecretaris, de heer A. J. Dees, een woord van welkom tot de heer Van Ooijen had gesproken, werd een korte pauze gehouden, waarin een verversing en een gebakje werden aangeboden. In zijn dankwoord herinnerde^ de heer Van Ooijen aan de dub-' bele taak die de politie heeft n.l. de handhaving van de rechts-j orde en het verlenen van hulp] aan degenen, die deze behoeven.' Hij zei zeer nadrukkelijk gesteld1 te zijn op een goede verstand houding niet alleen onderling maar ook ten opzichte van het publiek. Wat dit laatste betreft mag het geen populariteit wor den, aldus de heer Van Ooijen maar waardering door integriteit. TÜr De vier dagen oude „tHeesta- king" in de reusachtige Ford fabriek te Dagenham in Enge land is dinsdag geëindigd, nadat de bedrijfsleiding ermee had in gestemd de 120 arbeiders van de metaalgieterij toe te staan hun eigen thee te zetten. De metaal gieters gingen in staking, nadat hen verboden was hun eigen thee te zetten. Zij meenden dat hun eigen thee warmer en ster ker was dan de thee, die hun vanwege de maatschappij werd verstrekt. GEVANGENISSTRAF GEËIST TEGEN DRONKEN BROKKENMAKER Een onvoorwaardelijke gevan genisstraf van drie maanden en ontzegging van 'de rijbevoegdheid voor do tijd van 'drie jaar heeft de officier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank donder dagochtend geëist tegen de 23- jarige student P. J. S. II., die op 7 mei j.l. op de Overtoom in de hoofdstad na een studenten- feestje met een geleende auto vier geparkeerde auto's ramde en een étalage van een winkel gedeeltelijk vernielde. Die ont zegging van de rijbevoegdheid wordt van kracht zodra H. een rijbewijs heeft, want toen hij in de nacht van 7 mei twee meis jes van het feestje naar huis bracht in de auto van een an dere student, had H. nog geen rijbewijs. Kort tevoren was hij voor het rijexamen gezakt. Zeven a acht glaasjes jenever had H. gedronken toen hij in de auto stapte. „Ik moest uitwijken voor een scooter waardoor de auto op het gladde wegdek slip te" zei H.. dio zich wel in staat achtte een auto te besturen en zich herinnerde met een snelheid Naar aanleiding van berichten over een grootscheeps onderzoek naar het voorkomen van radio actieve stof op de veren van ganzen, afkomstig uit noordelij ke streken, deelt het ministerie van Landbouw en Visserij mede, dat van een speciale jacht en een grootscheeps onderzoek geen prake is. Woensdag is een poging te pc Canaveral om een ruimte cabine in een baan om de aarde te brengen met behulp van een ..Blue Scout"-raket mislukt. De raket ontplofte 20 seconden na de lancering. 135. „Wacht hier", gebient de bediende, dc deur van een klein zijkamertje openend. „Ik zal mijn meester waarschuwen." „Maar vlug dan, want heer Zivon heeft niet lang meer tc leven," roept de Noorman, ter wijl hij de bewusteloze spion op een bank legt. Hij schuift zijn pijl cn boog wat naar achteren en maakt een nederige buiging als even later Sangibanus, ge volgd door een dienaar, binnen treedt. „Ik heb heer Zivon hier ge bracht, edele heer," zegt Eric, de hand stuntelig ophoudende en hij heeft mij een rijke beloning beloofd en nu is hij buiten ken nis en kan niet vertellen, wat zo belangrijk is, maar ik krijg toch zeker mijn beloning wel?" Sangibanus mompelt iets cn treedt zonder verder op Eric tc letten op de gewonde toe. „Hij leeft nog," gromt hij. „We zullen afwachten." Dan met eer: gebiedend gebaar naar de Noor man: „Wacht buiten." „Ja, maar mijn beloning", krijt Eric, in toonbeeld van wantrou wen. „Hoe krijg ik mijn goud stukken, ge wilt me toch niet be driegen? Veel heb ik over heer Sangbianus gehooid, maar nog niet dat hij een bedrieger is." Dc Noorman begint steeds scheller te praten en Sangibanus doet een driftige stap in zijn richting. „Genade! Genade! Goudstuk ken!" schreeuwt Eric schril. „Als 'neer Ziven dood gaat, weet ik misschien wat zijn boodschap was De Alanenhoofdman aarzelt even, wenkt dan zijn dienaar en fluistert deze iets toe. „Volgt hem. landloper," wendt hi; zich tot Eric, hij zal je uit betalen." Eegerig snelt Eric achter dc bediende aan. maar op het mo ment dat deze de deur opent krijgt hij van de „landloper" zo'n stevige duw in de rug, dat hij languit in de hal belandt. Snel klapt Eric de deur dicht en schuift de grendel ervoor. Met uitpuilende ogen slaat Sangibanus dit alles gade, maar zijn verbijstering slaat om in angst, als hij de verandering ziet die plotseling over de onno zele landloper gekomen is. Een pijl is recht op zijn hart gericht cn terwijl twee staalharde ogen zich in de zijne boren, klinkt de stem van dc man bij dc deur koud: „Cegroet bedriegelijke heer Sangibanus, ik zal U thans op mijn gemak vertellen wat At- tilla's soion voor een boodschap had. van 60 a 65 km te hebben ge reden. Een agent van politie schatte de snelheid evenwel op 100 km. Ha de slippartij zwenkte de auto eerst naar links, daarna naar rechts, waarbij 'drie in een par keerhaven staande personen- De student reed vervolgens met zijn auto het trottoir op en bot ste tegen de étalage van een schoenwinkel. De auto kaatste vervolgens weer op straat terug. Bij deze „manoeuvre" werd een van de reeds geramde auto's nog eens geraakt terwijl een vierde geparkeerde auto ook verander de in een hoop verwrongen staal. Als door. een wonder kwamen de drie inzittenden heelhuids uit de auto. ƒ20.000 bedroeg de schade volgens een aanvanke lijke schatting van de politic. Doch volgens de stu'dent blijkt het thans te gaan om 5000. „Tekort aan rijervaring", zo ver ontschuldigde H. zich. „Geen rijervaring" meende de rechtbankpresident mr. J. Heinz. „Overmoedig" geloofde 'de offi cier van Justitie H. Bouma, die als bewijs van H.'s dronkenschap de aandacht vestigle op de hoge snelheid en het feit dat de stu dent zonder rijbewijs op weg was gegaan. De ragdsman bepleitte clemen tie en vroeg de rechtbank de straf niet te veel af te meten naar de aangerichte grote ravage. (Advertentie). in alle prijsklassen. Vullingen voor Succes agenda's sr. en jr., gentle man en lady. Verder een grote sortering LOSBLADIGE AGENDA'S U slaagt zeker in Boekhandel Tcrneuzen

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5