Binnenlands nieuws geheimzinnige sluier Venus Radio en Televisie De Verenigde Naties over Zuid-Afrika VOETBAL «Jorfreü Bank probeert een tipje op te lichten van: van lYSodersie techniek centra het kosmische mysterie Elke minuut een schot op Venus Vrijdag november 1961 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 WERVELWIND SLOEG TOE IN ITALIË Ken krachtige wervelwind heeft toegeslagen in tie Ita liaanse kuststreek ter hoogte ran Qstia, de vroegere haven stad ran Rome. Ken spoor van vernieling werd kilometers ver door het land getrokken. Minstens drie men sen kwamen tengevolge van de wervelwind ooi het leven, ter wijl tientallen personen ge wond werden. De schade aan kuizen en gehouwen is nog niet te schatten. INSTORTINGSGEVAAR VOOR HUIS IN DRUKKE AMSTERDAMSE STRAAT v Zestien bewoners van een pand in dc drukke Amstelstraat m Amsterdam hebben woens dagavond ijlings hun woonstee pioeten verlaten omdat er in stortingsgevaar voor dit pand bestaat. De ontruiming geschied de op last van de gemeentelijke dienst voor Bouw- en Woning toezicht. Naast het huis is een bouwput gegraven voor een bankgebouw van vijf étages. Hierdoor zijn de muren van het bewuste pand gaan scheuren. De politie heeft na de ontrui ming het verkeer door de Am stelstraat stil gezet. De tramlijn 9 naar Amserdam-Óost is omge legd via het Frederiksplein. Drie gemeentelijke instanties: de Woningdienst, Bouw- en Wo ningtoezicht en de Brandweer, hebben besloten in verband met het gevaar hedenochtend met het slopen van het pand te be ginnen. DODELIJK ONGEVAL Gistermorgen omstreeks tien uur is bij de bouw van een fa brieksschoorsteen door de N. V. Limburgse Kleiwaren- en Cera- mische, Bedrijven in Echt een dodelijk ongeval gebeurd. V-an tt)i hêogte -Van circa 22 meter, stórtte dc 27-jarige J. G. B. A. Verschuren uit Tilburg naar be neden. Hij was vrijwel op slag dood. De heer Verschuren was on gehuwd. De officier van Justi tie. mr. W. Uiterwaal uit Roer mond. en de rijkspolitie waren spoedig ter plaatse. Er wordt een onderzoek naar de oorzaak van het ongeval ingesteld. HONDERDJARIGE IN AMSTERDAM Mevrouw Johanna Magdalena' van der Hout—Kalkhoven, die sinds 1947 in het gemeentelijk verzorgingshuis aan de Roeters- siraat in Amsterdam woont, wordt zondag 5 november a.s. 100 jaar. Mevr. Van der Hout. die in 1916 .weduwe werd, heefi 6 kinderen gehad, van wie nog een dochter en een zoon in leven zijn. Zij staat aan het hoofd van vijf generaties: twee kinderen, tien kleinkinderen, zeven achter kleinkinderen en een achter- achterkleinkind. Als klein meisje bezorgde mevr. Van der Hout het toen bekende weekblad „Kiekerekii Zij heeft nimmer vakantie ge nomen. Slechts éénmaal in haar leven heeft zij met de Gooise •stoomtram een reisje gemaakt naar Muiderberg. BROMFIETSER VERONGELUKT De 52-jarige ongehuwde land bouwer de heer B. J van de Kolk uit Emmen (ge'm. Dalf- sen) is woensdagavond op de rijksweg Zwolle- Heino dodelijk verongelukt. Toen hij op zijn bromfiets bij de Ganzepanne- MOLOTOV Een functionaris van de Sow- jetrussische missie bij de inter nationale commissie voor atoom energie in Wenen heeft ver houw vf' Mö'otov. die aan hel hoofd van de missie staat nog steeds m Wenen is en „een nor maa leven" leidt Hij ontkende Westerse persberichten dat Mo lotov onder huisarrest zou staan „Per slot van rekening heeft het Westen hier niets mee te maken. Het is zuiver een par tijzaak Volgens de functionaris maakt het echtpaar Molotov nog steeds zijn dagelijkse wan deling door Wenen. ..De heer Molotov heeft mij gevraagd u te zeggen dat hij geen enkele jour nalist wil zien.'Hij zal geen en kele vraag beantwoorden. Dit is een persoonlijk en geen officieel besluit", aldus de functionaris. De nu 71-jarige Molotov is tij dens het. jongste partijcongres aangevallen wegens „tegen dc partij gerichte activiteiten". Hij woont reeds langer dan een jaar in twee kamers in de Wohlleben- gasse 4 in Wenen Verleden week vrijdag is hij het laatst buitenshuis gezien. brug onder Heino de weg over stak. werd hij aangereden door een personenauto. De, heer Van de kolTt werd op slag gedood. Zijn broer, de 55-jarige onge huwde landbouwer H- van de Kolk, die op de duo zat, brak zijn enkel en kreeg een hersen schudding. De bestuurder van de auto bleef ongedeerd. VERDACHTE DUITSERS AANGEHOUDEN De Amsterdamse recherche heeft gisternacht een auto aan gehouden. waarin zich drie jeugdige Duitsers bevonden, de 22-jarige H. H., de 24-jarige H. S- en de 26-jarige H. H„ voor wie zij belangstelling -had. Deze belangstelling was gewekt door een handelaar in tweedehands rekenmachines, die woensdag avond meende er goed aan te doen de politie te vertellen dat enkele Duitse mannen hem vijf rekenapparaten hadden aange boden, maar dat geen koop was gesloten omdat hij de .knapen niet vertrouwde. De opgegeven signalementen maakten het de recherche mogelijk de daaraan beanl woordenden snel op te sporen. Zij zijn ingesloten. Twee eveneens in de auto aan getroffen Nederlanders werden terstond vrijgelaten toen bieek dat zij slechts als gidsende gas ten zijn meegereden. In de auto werden overigens nog acht rekenmachines, zeven polshor loges en een kleine ampulle morfine aangetroffen en in be slag genomen. Onderzocht wordt of de heren zich hebben schuldig gemaakt aan diefstal of aan fraudeleuze invoer. INBREKER AANGEHOUDEN Op aanwijzing van de Amster damse politie is gisteren ergens in Limburg aangehouden de 22-jarige Utrechtse varensgezel M. A- N. Deze is een vriend van de in het begin dezer week in Blaricum gepakte 16-jarige H. van I. Volgens eerste onderzoe kingen hebben zij circa twintig inbraken gepleegd in Amster dam 4.a. in twee scholen, 't Kabouterhuis en een voetbal keet en in diverse plaatsen in 't Gooi. Dc stakingen in Argentinië Stakers in Rosario hebben woensdag een energiefabriek van de staat iri'de lucht laten vliegen. Zij schoten op trams en bussen en staken enkele in brand. Het gevolg van de ontploffing was, dat trams stilstonden en een groot deel van Rosario de op één na grootste stad van Argentinië zqnder licht en water kwam te zitten. Van slachtoffers is geen melding ge maakt. Vakverenigingen iri geheel Ar gentinië hebben een algemene staking van drie dagen, met in gang van dinsdag a.s.. afgekon digd. President Frondizi riep zijn kabinet bijeen, onmiddel lijk nadat hij van deze stakings- oproep kennis gekregen had. De voorgenomen staking dient om de staatsspoorweglieden te steunen, die reeds staken om hogere lonen en uit protest tegen de rationalisatie van de spoorwegen waarbij trajecten van minder belang zijn of wor den opgeheven. In Rosario wordt sinds maan dag gestaakt, eveneens uit soli dariteit met dc spoorwegarbei ders. Incident in luchtcorridor naar Berlijn In de luchtcorridor tussen West-Berlijn en West-Duitsland heeft zich donderdag een inci dent voorgedaan. Twee commu nistische Migs, die van rond 700 tot 2.000 meter stegen, passeer den een sovstel van de „British European Airways" en kwamen daarbij tot op een 400 meter van de Brit. Het Britse vliegtuig vloog oen op ongeveer 35 km van Berlijn. De speciale politieke commis sie der Verenigde Naties is woensdag voortgegaan met het bespreken van de Zuidafrikaan- se politiek van gescheiden ras- senontwikkeling „apartheid"). India en drie andere landen hebben, als gemeld, een ont werpresolutie ingediend., waarin een beroep wordt gedaan op alle V. N.-leden om, ieder voor zich of gemeenschappelijk, bin nen het kader van het hand vest stappen te doen om Zuid- Afrika ertoe te brengen af te zien van zijn apartheidspolitiek. Ghana en een aantal andere Afrikaanse landen dienden een ontwerpresolutie in, waarin wordt opgeroepen tot het afkon digen van sancties tegen Zuid- Alrika. Er wordt verder in voor gesteld dat de algemene verga dering de Veiligheidsraad zal uitnodigen te overwegen, of de Zuidafrikaanse republiek wel lid der V. N. kan blijven. De Sowjetrussische vertegen woordiger, onder-minister, van Buitenlandse Zaken Zofin, meende dat de Zuidafrikaanse regering „zich. door haar bru tale afwijzing van alle beroepen en besluiten der Verenigde Na ties. buiten de wet heeft ge steld". „De Sowjet-Unie steunt de resolutie van Ghana c.s. ten volle. Zij is voor sancties tegen Zuid-Afrika en uitstoting van dit land uit de Verenigde Na ties", aldus de Rus. Hij verklaarde verder dat Zuid-Afrika „zijn tirannie heeft) uitgestrekt tot Zuid West-Afri- ka". Hij meende dat de toestand aldaar „een ernstige bedreiging vormt van de internationale vrede en veiligheid". Denemarken en Noorwegen hebben zich nu ook onder de indieners van de resolutie tegen de apartheid geschaard. De Amerikaan Plimpton sprak de bewering van de Rus Zorin STRIJD IN TIBET Bij recente schermutselingen in West-Tibet zouden volgens het Indische persbureau P.T.I. een vijftigtal Chinese soldaten en ongeveer evenveel Tibetaanse „khampa's" gesneuveld zijn. Er zou zij het sporadisch nog steeds gevochten worden in Ti bet. tegen, dal Amerika de apa:«- heidspolitiek zou steunen. Hij stipte de „apartheid" in Berlijn aan. die volgens hem even erg is als in Zuid-Afrika. De Zuidafrikaanse afgevaar digde, Brand Fourie, sprak de hoop uit dat do Sowjet-Unie de verzoeken van de V. N.-assem- blee om de kernproeven te sta ken en zich uit Hongarije terug te trekken, zou inwilligen. FINLAND EN RUSLAND Finse recruten exerseren op de basis Porkala de basis, die in 1944 voor 50 jaar door de Russen van Finland werd ge pacht, doch die in 1956 weer aan Finland werd teruggege ven. Juist -dezer dagen zijn gloed nieuwe manschappenverblij ven op de basis overgedragen (achtergrond) nu gaan de gedachten van vele Finnen uit naar de Russiseh-Finse grens terwijl iren zich afvraagt wat de bedoeling is van de Russi sche nota aan Finland. ZATERDAG 4 NOVEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 8.00 Nws: 8.18 Gram.; 8.35 Praatje; 8.40 Gr.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 910 Gram.; 9.35 Waterst.; 9.40 Koorzang; 10.00 Praatje; 10.05 Morgenwijd.; 10.20 Lichte muz.; 10.55 Tentoonstellingsagenda; 11.00 Lichte muz.; 11.25 Sport- nws; 11-50 Roemeens ork.; 12.15 Lezing; 12.30 Land- en tuinb. meded.12.33 Hammondorgel en zang; 13.00 Nws; 13.15 VARA- varia; 13.20 Instr. trio; 13.35 Praatje; 13.50 Instr. sext.; 14.10 Voor de jeugd; 14.45 Gram.; 15.00 Omr. ork. en solist (in de pauze15.4016.00 Boeken wijsheid; 17.00 Jazzmuz.; 17.30 Act.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Gram.; 18.30 Lichte muz.; 1900 Artistieke staalkaart; 19.30 'Bij- de LONDEN (P P) Voora»l de laatste tiental len jaren rekent de wetenschap het zich tot een- eer zoveel mogelijk kosmische geheimen te ont sluieren. Reeds honderden jaren geleden wens ten de geleerden hetzelfde, doch de toenmalige stand van de techniek stelde hen niet in staat tot die onderzoekingen die de wetenschapsmen sen van deze tijd in staat zijn, te verrichten. Niet alleen dat onze kennis momenteel veel groter is, doch ook de ons- ten dienste staande apparatuur is aanmerkelijk beter. Wij kunnen dit constateren bij ons bezoek aan de grote radio-telescoop van Jodrell Bank in Engeland. Men is daar bezig met een bijzonder in+enessant onderzoek. DE GROTE r?,aio-tplesc<»p van Jcdrtll Bank maakt gebruik van de omstandigheid, dat Venus zich dicht bij de aarde bevindt, door el ke minuut een radarimpuls op haar af te vuren, die dan als een cchö- signaal terugkeert. De tijd, die verloopt tussen dc uitzending van een stoot en de te rugkeer daarvan als echo, bedraagt vijf minuten. In die tijd is dus door liet teken een afstand afgelegd, gelijk aan twee maal de afstand Aarde-Venus, zodat de heenreis twee en een hal ve minuut kost. Omdat men precies weet. dat de seintekens reizen met een snelheid van 300.000 kim per se- konde, is dus de nauwkeurige af stand tussen Aarde e>n Venus, óp dit ogenblik van dichtste nadering der twee hemellichamen, 150 maal 30.000 kin, of 45' miljoen km. Verdrinkend in kosmische sneeuw EEN VAN de wetenschappelij ke medewerkers van dit insti tuut vertelt ons: „Het teken dat als echo uitgeput terugkomt, heeft dus 00 miljoen km afge legd; en men kan er niet an ders dan verbaasd over zijh, dat er nog genoeg energie overge bleven is, om zich te laten re gistreren. Het adem tochtje dat is overgebleven, is uiterst zwak en we moeten alle zeilen bijzet ten om het nog tc kunnen waar nemen. Het nare is, dat het ver drinkt of bijna verdrinkt in de kosmische „sneeuw", het .geruis uit allerlei bronnen. Dok de toestellen waarmee wij registreren zijn zo gevoelig afge steld, dat zij zelf enig geruis gaan veroorzaken, niettegenstaande de techniek erin geslaagd is om voor de uiterst gevoelige ontvangtoestel len zo goed als „ruisvrije" buizen te maken. De astronomen vragen daar.om zes weken tijd om de echo signalen. die teruggekeerd zijn, té Vestudeien. Zij zijn opgetekend op de wijze waarop de meteoroloog de dampkringsdruk op een papierlint registreert: op een zogenaamde ba- rograaf. Wie geen ervaring heeft om deze ingewikkelde trillende lijnfiguurtjes te ontwarren, doet beter er niet aan te beginnen." Waarom „WAAROM doet u dR ogen schijnlijk nutteloze werk?" vra gen wij onze gastheer. „Om iets meer aan dc weet te komen van de gesteldheid van onze naaste buurvrouw in het zonne stelsel", zegt hij lachend. „We weten zo goed als niets vam haar af. Van de overige planeten, ook van die welke veel verder weg zijn, weten we veel meer, maar juist Venus onttrekt zich het meest aan onze waarneming. Dót maakt haar voor de astronomen des te boeiender, omdat zij in me nig opzicht een tweelingzuster van de Aarde is. Zij heeft een ongeveer gelijke massa, een elfde volume, een behoorlijke dampkring en een aantal andere eigenschappen, die het niet volstrekt onmogelijk ma ken, dat wij er na ontwikkeling vaai de ruimtevaart met z'n allen heen emigreren, a>ls dc mensen zo dwaas zouden zijn de aarde onbe woonbaar te maken". Hoe lang duur haar dag „DE PLANEET Venus is om ringd door een dikke laag wolken, die haar oppervlak geheel aan het oog der kijkers onttrekt, zodat wij er geen bizonderheden op kunnen ontdekken, dae een antwoord zou den kunnen geven op onze vraag, hoe lang de dag op Venus duurt. Met andere woorden: met welke snelheid zij om haar as draait. Een vrij sober gegeven is, dat wat we van die dampkring hebben kunnen waarnemen, op de aanwezigheid van veel koolzuurgas wijst. Dat is geen aangename atmosfeer om in te leven." „Neen, dat is onlangs op tragische wijze aangetoond bij een scheepsongeval in Rotterdam waar een aantal arbeiders in het kool zuurgas is gestikt," zeggen we. Dat weet hij. Hij strijkt zioh over dc kin. „We staan voor een groot vraagteken", gaat hij verder. „Een vraag van de eerste orde. Alles wijst er op, dat Venus een warm, voohitig klimaat heeft met veel re gen. De konklusie die men hieruit zou mogen trekken is, dat er dus een weelderige plantengroei op Ve nus mogelijk moet zijn. Planten immers loven van koolzuur en ade men in tegenstelling tot de mensen zuurstof uit. Maar nu is het verwarrende, dat men nog niet in staat is gebleken, om de aanwe zigheid van zuurstof op Venus vast te stoften." Een uitdaging „BETEKENT DAT nu, «at er geen plantengroei is? En waarom Het witte segment geeft de grootte van de zon aan. "Vóór de grootste witte bol, Jupiter ge naamd, de vier kleine planeten, Mercurius, Venus, Aarde cn Mars. Rechts van Jupiter Sa'urnus met ringen), dan Uranus cn Neptunus. lfe*er als 'de' voor- waarden er voor blijkbaar gunstig t®Un?" „U begrijpt dat dit probleem ons, astronomen, niet los laat! Het is om dol te worden! Er moet plantengroei x(jn. Als er plantengroei is moet er zuurstof zijn. Als er zuurstof is, moet zij door ons waargenomen kunnen wor den. Er wordt geen zuurstof waar genomen.. Hoe zit 't dan? Deze pnobtemeui vormen een uit daging, die aangenomen moet wor den. En zij wondt aangenomen door Jodrell Bank. Met behulp van de raidioseiizen proberen we iets meer aan de weert te komen over de sa menstelling vam die geheimzinnige atmosfeer, van Venus. Om te be ginnen over de dikte van die atmos feer. Want de radarsignaden kaat sen pas op de soliede korst van Ve nus. Ze .gaan er dwars door heen. En dat is al een heelding, aan gezien 80 pet. van het zonlicht dat op Venus valt. door die dampkring van haar wordt teruggekaatst; het geen gelijk staat met het spiegel effect van verse sneeuw. Maar het lange radarlioht stoort zich daaraan niet. Wat wij thans aan gegevens over Venus verzamelen, zal weer ten goede komen aan de ruimtevaar ders, die eerlang Venus op afstand zullen gaan verkennen; of zij zullen dc waarnemingen helpen, verklaren, die onbemande ruimtevaaartuigen zullen gaan vergaren, die .in de richting van Venus zullen worden afgevuurd". Onze naaste buur in het heelal „HET SCHIJNBAAR nutteloze werk van de astronomen van Jodrell Bank is dus van groot belang voor onze toekomstige generaties", merken we op. „Zal het nog eenmaal mogelijk worden om Venus tc kolonise ren? Of zullen we daar op Ve nus wezens aantreffen, die oris nog een lesje kunnen leren?" „Dit laatste is onwaarschijnlijk. Niet omdat wij zo hoovaardig mo gen zijn te geloven dat nergens in het Heelal wezens bestaan, die hert verder in ontwikkeling gebracht hebben dan wij, doch omdat de schaarse gegevens over V.enus er op wijzen dat hoger leven daar zeer onwaarschijnlijk is," meent on ze gastheer, terwijl hij waarschu wend de vinger opheft. En hij ver volgt lachend: „Het zal in ieder ge val een vrij trieste wereld zijn, want er is door de dichte bewolking nooit' eens een zomerse dag. En als die^ bewolking eens een paar uur verdween, zou het er in oen omme zien zo' warm worden, dat we snak ten naar adem in een atmosfeer waarin de zuurstof, zo al niet ge heel afwezig, erg schaars is Het blijkt wel, dal men in Jodrell Bank zeer interessante onderzoekir- gen verricht, die hopelijk Vannen bijdragen, tot betere kennis van on ze naaste buur in het heelal, een buur die misschien in de toekomst het eerst in aanmerking zou komen voor een bezoekje. En natuurlijk wil men dan wel eens weten hoe de zaken daar staan voordat men op goed geluk de reis zou onderne men. belse miniaturen, lezing; 19.45 Gr.; 19.55 Praatje; 20.00 Nws; 20.05 Gevar. progr.21.50 Socia listisch comm.; 22.05 Quiz.; 22.30 Nws; 22.40 Hoorsp.; 23.10 Wals- ork.; 23.40 Gram.; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.15 Gewijde muz.7.30 Voor de jeugd; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gr.; 8.50 Voor de vrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Middagklok; 12.04 Prome- nade-ork. en sol.; 12.50 Act.; 12.58 Gebed uit Syberië; 13.00 Nws; 13.15 Nieuwe gram.; 13.25 Amateursmuziek; 13.45 Lichte muz.; 14.10 Franse les; 14.30 Voor de jeugd; 15.30 Gram.; 15.55 Hoorsp.; 16.35 Gram.; 17 00 Sportprogr.; 17.10 Amus. muz.; 17.30 Boekbespr.; 17.40 Lichte muz.; 18.00 Kunstkron.; 18.30 Strijkork.; 18.50 Lezing; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.25 Muzikale wedstr.; 19.45 Lezing; 19.55 Ra dio filharm. ork.; 20.40 Gram.; 20.50 Vragenbeantw.21.00 Ge- var. progr.; 22.00 Licht progr.; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Wij luiden de zondag in; 23.00 Religieuze muz. met com mentaar; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI): 12.00 Nws; 12.02 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.35 Lichte muz.; 13.00 Nws en weerber.; 13.15 Voor de jeugd; 14.00 Balletmuz.14.30 De aca demie der discofielen; 15.30 Gr.; 16.00 Theaterkron.; 16.20 Lichte muz.; 17.00 Nws en weerber.; 17.15 Dagklapper en lit. kal.; 17.20 Ad te Levavi17.30 Lichte muz.; 17.45 Gram.; 18.00 Orgel recital; 18.30 Voor de sold.; 19.00 Nws en weerber.; 19.40 Gram.; 20.00 Gevar. progr.21.00 Vlaam se muz-; 22.00 Nws; 22.15 Verz. progr.; 23.00 Nws; 23.05 Amus. muz.; 23.30 Gram.; 23.5524.00 Nws. Televisieprogramma's. NED. T.V.15.00 Paarden sport; 15.30 Film; 15.40 Eurovi sie: Tweede helft van de voet balwedstrijd ItaliëIsraël; 16.30 Progr. over dieren; 17.00 Voor de kind.; 19.30 Film; 19.55 Vraag gesprek; 20.00 Joum. en weer- overz.20.30 Filmintermezzo 20.40 Lichte muz.; 21.05 Filmpje; 21.10 De vier dochters Bennet, T.V.-feuill. (I); 21.50 Folkloris tische dansen; 22.05 Literair progr.; 22.35 Dagsluiting. -VL. BELG. T.V.14.40 Euro visie: Voetbalwedstr. ItaliëIs raël te Turijn; 16.301830 Voor de jeugd; 19.00 Kath. uitz.; 19.30 De week in beeld; 20.00 Nws; 20.25 Het manneke; 20.30 Feuill.; 2100 Gevar. progr.; 22.00 Va- riété-progr.; 22.40 Nws. OM DE EUROPESE BEKER Door in Valkeakoski met 2—0 (rust 0—0) te winnen van Haka Valkeakoski heeft de Belgische kampioensploeg Standard Luik zich donderdag geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen. Beide Belgische doelpunten werden ge scoord door rechtsbuiten Sem- meling. De eerste wedstrijd tussen beide teams was door Standard met 51 gewonnen. Nieuw soort granaat in Algerië De Fransen hebben woensdag in Algerië een nieuw soort gra naat gebruikt om betogers uit een te drijven. De granaat ver spreid nevel waardoor de beto gers gaan braken. Sommige be togers, zo zei men in Algiers, zouden gisteren ..een lichte kater hebben gehad". Voor de rest zou het wapen onschade lijk zijn.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 3