UIT DE PROVINCIE £sso ■SE s OVER ZEBRA'S TIJGERS EN VOORRANG HEDO-MErW Binnenlands nieuws ZUSTER GRACIA Ra< AGENDA MARKTBERICHTEN Zo is d TERNEUZEN BRUÏNISSE DUIVELAND OOSTBURG SLUIS IJZENDIJKE- MET ESSO BENT BETER UIT STALINS LIJK WORDT OVERGEBRACHT van Ceta-Bever ZEEUWSE SUCCESSEN* OP H ON DEN TEN TOONSTELLING TE GENT. Op de te Gent gehouden inter nationale hondententoonstelling werden bij de Cocker Spaniels de volgende resultaten behaald: „Santings Dandy Talk" (reu) het predikaat „uitmunlend 1", eigenaar de heer R. F. de Nijs te Groenendijk; Mr. Pinkerton of Pelynt" (reu), „uitmuntend 2", eigenaar de heer J. C. van Dix- hoorn te Terneuzen; „Pep Talk of Pelynt" (teef) „uitmuntend 3", zelfde eigenaar; „Saltings Evening Sun" (teef) „uitmun tend 3", zelfde eigenaar; „Sal tings Carla" (teef) „uitmuntend 4". eigenaar de heer Ph. Knie riem te Axel. Kerkconeert Hervormde kerk. Is de televisie zulk een trek pleister dat de mensen niet meer uit hun huizen zijn te slaan? Was de zaterdagavond slecht gekozen? Deze dingen vroegen wij ons af, tijdens het kerkcon eert dat zaterdagavond in de Hervormde kerk werd uitge voerd en waaraan medewerking werd verleend door Puck de Rover, sopraan, en Jan van de Wege, orgel. De niet zo talrijke aanwezigen hebben een uur bijgewoond van ernstig musiceren van twee jonge mensen en de volle aan- dacnt, waarmee geluisterd werd, bewees voldoende hoe men hier van genoot. Puck de Rover is een zangeres die een grote belofte inhoudt. Welk een warme, zuivere stem Welke een ingetogen, bezielde voordracht! Deze leerlinge van Corry Bijster heeft onze ver wachtingen verre overtroffen. Het is geen geringe opgave om na zulk een lange reis en een korte repetitie deze werken zó bezield te vertolken. Was deze korte repetitie met de begeleider oorzaak dat de tempi wat lang zaam waren? Het is mogelijk, maar dan juist moet aan de zangeres grote lof worden toe gezwaaid, dat zij tot zulk een voortreffelijke interpretatie kwam. Het minst konden ons beko ren de werken van Hiller en "Mendelssohn. De twee „Geistli- sche Lieder" van J. S. Bach kregen een prachtvertolking. Zeer goed was Puck de Rover in het Arioso van Handel en in diens aria „Woliet Engel mich behüten". Bij deze werken had den wij de begeleiding graag iets exacter gehoord. Een hoogtepunt was „Magna res est Amor" van Hendrik An- driessen. Een moderner werk, lang niet gemakkelijk noch voor sopraan, noch voor de begelei der. Ze kweten zich uitstekend van hun taak. In het aantal bekwame sopra nen, door Nederland opgeleverd, zal Puck de Rover ongetwijfeld een belangrijke plaats gaan in nemen. Zij heeft heel veel mee t V DINSDAG 31 OKTOBER TERNEUZF.N Luxor-Thaa- ter. 8 uur: „King Creole". Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatie-samenkomst. WOENSDAG 1 NOVEMBER. TERNEUZEN Luxor-Thea- ter, 8 uur: „King Creole". en wij zullen ongetwijfeld in de toekomst nog veel van haar horen. Zoals reeds gezegd kweet Jan van de Wege zich goed van zijn niet altijd gemakkelijke taak als begeleider. Zijn pro grammakeuze was goed. Hij had bij het samenstellen van zijn soli voor orgel naar een goede aansluiting bij de zangsoli ge zocht. Ook maakte hij het zijn toehoorders niet te moeilijk. De gespeelde werken van Krieger, Banchieri, Handel, Buxtehude, Marion en Bonefaas waren in het algemeen eenvoudig van op zet. Dit bracht mede, dat de or ganist zijn materie ten volle be heerst. Het siert hem, dat hij na zijn succesvol concert in IJzendijke een geheel nieuw programma samenstelde en ook nu weer niet te hoog greep. Een hoogtepunt was o.i. het orgelchoral „Mensch willst Du seelich leben", gespeeld met het mooie tongwerk, dat het orgel op het tweede manuaal rijk is. Jan van de Wege toonde zich ook in de andere werken een enthousiast organist. Het is te hopen, dat hij op de ingeslagen weg zal voortgaan en erin zal slagen om het Zeeuws-Vlaamse publiek enigermate „orgel-min- ded" te maken. Zo moge deze beschouwing eindigen met nogmaals voor deze twee jonge musicerende mensen de loftrompet te steken, waarbij evenwel op de achter grond een dissonent klinkt, waaraan zij geen schuld heb ben: de te geringe belangstelling. Dragline over de kop geslagen. Tijdens het uitvoeren van werk zaamheden voor de dijkverzwa ring aan het voormalige wan delpark nabij de „stenen beer" door de Gebr. van Oord N.V. uit Werkendam blokkeerde gister morgen de versnellingskoppeling van een 15 tons dragline, tenge volge waarvan de 21-jarige dragline-machinist T. B. uit Wer kendam de graafmachine niet tot stilstand kon brengen. Het gevaarte, dat door de ma chinist naar het westelijk haven hoofd, eertijds de westelijke wan- delpier, moest worden gereden, bleef na een kleine zwenking bij het verlaten van het terrein van het vroegere wandelpark, over de weg rechtdoor rijden en kanteide vervolgens voorover in het onge veer 5 meter lager liggend talud tussen de stenen beer en het buitensluishoofd. De machinist had gelukkig de tegenwoordigheid van geest om tijdig .uit de cabine te springen en bekwam geen letsel, maar de dragline werd uiteraard zwaar beschadigd. Zeeuws-Vlaamse Jazzkwar tet voor Radio-Luxemburg. Aan het zangconcours dat te Brugge werd gehouden, werd deelgenomen door Greetje de Haan uit Terneuzen. Zij werd be geleid door het Zeeuws-Vlaamse jazzkwartet uit Terneuzen. Het ensemble treedt a.s. zon dag, 's morgens tussen 9 en 10 uur, op voor Radio-Luxemburg. Aanvaring. Het Noorse schip „Havlom" heeft nabij Vlissingen de Neder landse lichter „Anna Cornelia" bij mistig weer aangevaren. De lichter, die beschadigingen aan het achterschip opliep, heeft in de haven van Terneuzen ligplaats gekozen. Het Noorse schip, dat van New York kwam, heeft zijn reis naar Antwerpen voortgezet. Er zouden zich geen persoonlijke ongevallen hebben voorgedaan. Mosselzaad-vangst op de Wad denzee. De gehele Nederlandse mossel- kwekersvloot is thans weer op de Waddenzee geconcentreerd. Gisteren en vandaag was er ge legenheid tot het vissen van mos selzaad op de in de Waddenzee aanwezige kweekpercelen. De mosselzaadvangst heeft voor namelijk ten doel het mosselzaad' te behoeden voor vernietiging door zeesterren. Reeds eerder, half oktober, was de Waddenzee voor hetzelfde doel opengesteld. Er bleek veel mos selzaad aanwezig, maar de storm maakte teen de tweede dag het wissen zo goed als onmogelijk. Gemeentewapen ontworpen. De gemeente Duiveland, op 1 januari ontstaan door de samen voeging van de gemeenten Oos- terland, Nieuwerkerk. en Ouwer- kerk, heeft de Hoge Raad van. Adel gevraagd het nieuw ontwor pen gemeentewapen goed te keu ren. Het wapen is uitgevoerd in. zilver, azuur, sabel en goud. De geeren, die over de gehele breed te van het wapenschild lopen,' herinneren aan Nieuwerkerk; de drie ruiten in azuur komen uit het Oosterlandse wapen en de brede strook in brons, waarop de ruiten zijn geprojecteerd, zijn uit het vroegere wapen van Ouwer- kerk overgenomen. Raadsbesluit in strijd met gemeentebelang Het besluit van de raad van het oude raadhuis te Nieuwer kerk, teneinde dit in de toekomst als gemeentehuis van Duiveland te gaan gebruiken, zal aan de Kroon ter vernietiging worden voorgedragen. Het i aadsbesluit zou in strijd zijn met het gemeen tebelang. Het plan tot de verbouw van het oude gemeentehuis is, vol gens het college van B. en W., niet geschikt om als grondslag voor een verbouwing te dienen. De zetel van het gemeentebe stuur is thans tijdelijk gevestigd in het vroegere gemeentehuis van Oosterland. In maart van dit jaar heeft de raad besloten dat de zetel van de op 1 januari samengevoegde ge meenten in de vroegere gemeen te Nieuwerkerk moest worden gevestigd. Nieuwe aula geopend. De leerlingen van het Konin gin Wilhelmina Lyceum kwamen bijeen op een leerlingen-feest avond in de nieuwe aula van hun school. Rector drs. H. P. Waal wijk sprak een openingswoord. Hij hoopte dat de nieuwe aula een tweede tehuis zqu zijn voor de leerlingen, vooral voor de buiten-scholieren, die in de mid daguren moeten overblijven. Namens de leerlingen sprak J. Robinson, die deze avond ook de conference verzorgde. Het programma bestond uit muziek, voordracht en een mode show. Prcpaganda-avond K.tLB.O. De plaatselijke afdeling vawde Kon. Vereniging voor E.H.B.O. belegde in zaal-Lamminsvliet een propaganda-avond. Hiervoor be stond een grote belangstelling. In het bijzonder kon de voor zitter, de heer Joh. de Bruij- ne, het voltallig college van B. en W. welkom heien en pastoor J. Lavrijssen. Een propagandafilm bracht duidelijk het werk van de E.H.B.O. in beeld. Burgemeester P. F. van Hoote- gem. was verheugd over het vele en goede werk dat door' de E.H.B.O. in zijn gemeente wordt verricht. Het betreft hier het werk van een aantal mensen, che onopvallend hun taak verrichten. Dit jaar wordt er weer een nieuwe cursus georganiseerd1,, waarvoor zich 30 deelnemer® hebben aangemeld. Raadsvergadering. De raad' wart IJzendijke kwam' vrijdagavond in vergadering bij- een om een korte agenda vlug af te werken,. De begroting 1962 en de be- Morgen, 1 november, is het zover. Dan hebben kleine en grote voetgangers op de zebrapaden voorrang. Een belangrijke stap is gezet op de weg naar een veiliger verkeer. Dus, let op de zebra's, automobilist. Laat de wandelaars voorgaan. U bent immers zo weer weg, daar zorgt de tijger in uw tank wel voor. Ja precies, de Esso tijger maakt een motor kittiger, pittiger, krachtiger, machtiger. Geef hem een plaats in uw tank, tank Esso Extra. Duiveland tot de verbouw van groting van het openbaar slacht- Het 22e congres van de com munistische partij van de Sow- jet-Unie heeft maandag besloten dat Stalins stoffelijk overschot uit het mausoleum op het Rode Plein in Moskou wordt verwij derd. Het monument zal voortaan worden genoemd „Het mauso leum van Wlacïimii' Iljitsj Lenin Volgens radio-Moskou heeft het partijcongres op voorstel van Nikolai Podgorny, de eerste secretaris van de Oekrainse com munistische partij, besloten dat „het niet meer opportuun is de kist met het lijk van Stalin in het mausoleum te handhaven Het voorstel werd met alge mene stemmen aanvaard. In de loop van het partijcon gres hadden tevoren al verschei dene sprekers gesproken over terechtstellingen en onderdruk kingsmaatregelen onder het be wind van Stalin. Vrijdag be tichtte Chroesjtsjef Stalin van het doden van „vele onschuldige mensen'' en hij stelde voor een monument op te richten voor „de kameraden die het slacht offer van geweld" zijn geworden. Volgens doorgaans betrouw bare kringen hadden Russische studenten op bijeenkomsten aan gedrongen op verwijdering van het stoffelijk overschot van Sta lin uit het mausoleum. In welingelichte kringen ver wacht men, dat het gebalsemde lijk van Stalin uit het mausoleum zal worden verwijderd bij de voorbereidingen voor de plechtig heden op 7 november ter herden king van het feit dat 44 jaar ge leden de Russische revolutie be gon. huisbedrijf warden aangeboden. De begroting sloot met een post voor onvoorzien, van 5,965,01. De voorzitter sprak zeer waar derend* woorden, aan het adres van de ambtenaar G. Hendrikse voor het- vele werk dat hij, hier voor heeft verricht.. Overeenkomstig de door het ministerie verstrekte richtlijnen zal een uitkering: worden ver leend in verband met de verho ging van 'ie kindertoeslag. Van het- provinciaal bestuur zijn ontwerp-besluitem ontvangen: tot wijziging van de bezoldigin gen van gemeentesecrearissen, ontvanger en ambtenaren van de burgerlijke stancL De raad! kon zich hiermede verenigen, Nadat de: vergadering enkele' ogenblikken in besloten zitting was gegaan, werd na herope ning overgegaan tot het aangaan van een geldlening van j"350.000 met de N. V. Bank voor- Neder landse Gemeenten te Den Haag ter dekking van de kosten van de bouw van een rioolzuiverings installatie, tegen een rente van 4 3/16 met dien verstande dat van het niet-opgenomen gedeel te de bank een rente zal vergoe den van 3% De heer Cornells vroeg tijdens de rondvraag om tussen het ont vangen van de begroting en be handeling daarvan een tijdruim te van minstens 14 dagen te nouden. De voorzitter zeide toe hiermee rekening te zullen houden. De heer J. van Cadsand wees op de w ateroverlast voor de be woners der Slijpstraat bij zware regenval. Hierna werd de vergadering door de voorzitter gesloten. Transparante kk-iirlak bedrijfsongeval •De 61-jarige schilder C. van der Graat uit Rotterdam is zon dag overleden aan de gevolgen van een bedrijfsongeval op de werf Gusto" in .Schiedam" In de vijftien meter hoge mast van het schip de „Katsedijk",dat op deze werf wordt afgebouwd, werden werkzaamheden verricht. Daarbij viel een bout. van vijf kg omlaag. Deze trof de juist pas serende Van der Graat aan het hoofd. Ernstig gewond werd bij naar de Dr Noletstiehting in. Schiedam overgebracht. jeugdbende. aangehouden. De Schiedamse politie heeft 10 jongens van omstreeks dertien jaar, die samen de „bende van de rode hand" vormden aange houden. Regelmatig hielden ze strooptochten langs bakkerswa gens en winkels. Hun „clubhuis" was een onbewoonbaar verklaar de woning. Ze betaalden per week een kwartje contributie. Dit geld is echter verdwenen, want op zekere dag is de pen ningmeester er met de kas van door gegaan. LIJK VAN MATROOS AANGESPOELD Het stoffelijk overschot van de zestienjarige matroos J. Iiei- co Imminga uit Midwolda is zon dag gevonden, zo heeft de Ein der politie bekend gemaakt. Het lijk is aangespoeld bij het Duitse eiland Sylt. Matroos Imminga is op 9 oktober verdronken bij het Duitse eiland Norderney. Hij was, als opvarende van de Delf- zijlse vissersboot DZ 26 „Zwer ver", meegevaren om tong te vangen bij Norderney. Hij sloeg overboord;. Vergeefs heeft men getracht de drenkeling te red den. aan verwondingen overleden k k door MARGUERITE LEES 70) (Nadruk verboden.) Het was waar, dat haar mond genezen was en zij had leren pra ten en eten voorzichtig met de zilveren staaf in haar kaak. (Zij hadden haar beloofd, dat deze er later uitgehaald zou wor den, maar dat was weer iets om bang voor te zijn) en zij was nu in staat op te ziten in haar ka mer en zelfs op he;t mooie terras te wandelen, dat langs dit blok van het ziekenhuis liep. Maar er was een wonde, die niet wilde helen. David, die zo gek op haar was geweest, ont glipte haar en zij haatte zichzelf omdat zij hem met een leugen vasthield. Zij kon zich heel goed herinne ren hoe het ongeluk gebeurd was. Zij was „aangeschoten" geweest en zij had het stuur vastgegrepen, zodat de auto over de gladde weg geslipt was naar de muur en de greppel erachter. Maar zolang zij deed, of zij ver geten was, wat er gebeurd was, voelde David zich geroepen de schuld op zich te nemen. Op dit punt hoewel hij in zoveel an dere dingen een vreemde voor haar was wist zij precies wat hij dacht. Hij was vreselijk edel en zij was er innerlijk woedend over. Als hij de kwestie maar uitpraatte, met een krakende ruzie, gevolgd door een harts tochtelijke verzoeningMaar dat was niet de manier van doen van David. Zij had nooit gezien, dat hij aan zijn emoties toegaf sinds de avond in de flat van haar ouders, toen zij zich ver loofden; en als zij de feiten eer lijk onder ogen zag, moest zij toegeven, dat zij hem overrom peld had en hem overhaast tot een huwelijksaanzoek gedreven. Maar er waren veel dingen, die Martine niet eerlijk onder ogen kon zien. Er wachtte haar een nieuwe beproeving. Zij moest naar Lon den voor een zeer moeilijke ope ratie van de littekens op haar gezicht door een beroemde plas tische chirurg. Eén ervan begon op haar wang en liep bijna tot aan het oog, een andere was van haar neus tot haar mond. De botsing met de stenen muur was vreselijk geweest en glas, zelfs glas, dat „niet kon splinteren" was iets verschrikkelijks. Er waren ogenblikken, waarop zij besefte, dat David net zo ver minkt had kunnen zijn of zelfs dood. Als zij heimelijk wroeging had, zwoer zij plechtig, dat zij het goed zou maken, als zij een maal getrouwd waren. Zij zou Pappie een nieuwe Jaguar sport wagen afzetten voor David; zij zouden een tocht naar West-In- dië maken als huwelijksreis, daarna de paasdagen in Parijs doorbrengen, zoals David had ge droomd. En als hij weer aan het werk ging, dan zou dat zijn in zijn eigen kliniek, terwijl Lucas J. maar al te graag de rekenin gen zou betalen De moeilijkheid was, dat hij, verre van bereid te tsjjn drie maanden verlof te nemen, zoals zij gebiedend voorstelde, zelfs geen week wilde nemen om met haar in Londen te zijn geduren de en na haar plastische opera- tie. Hij praatte een hoop onzin over een epidemie in het kinder blok en dat hij het niet kon ver antwoorden verlof te nemen, als hij nog verschillende patiënten in een critiek stadium had. Martine huilde, zoals gewoon lijk. Zij noemde hem harteloos en zelfzuchtig en herinnerde hem eraan, zoals zij vaak deed, dat een specialist zijn jonge assisten ten en de hoofdzuster maar moest laten stuntelen. Vanavond, toen zij hem di.t verweet, liep. David de kamer uit met zo'n wit vertrokken ge zicht, dat zij misselijk werd van angst. Was zij ditmaal te ver gegaan? Die avond, toen zij om half negen vrij was, ging zuster Gra- cia naar de afdeling van dr. Phillips. Mack had haar telefo nisch medegedeeld, dat de ver brande baby morgen naar het kinderblok moest worden over gebracht en zij wilde verschillen de punten over de verzorging van dit kind met hem bespre ken. Op weg naar buiten gaf zij zicht over aan haar vreugde, dat zij door de ruiten van het hokje naar Richard zou kunnen kijken. De lichten van de zaal waren gedempt. Richard sliep niet maar was rustig; en slaperig. Zijn. kleine gezichtje begon zo te stra len toen hij naar haar keek, dat haar hart bijna brak. Zij was er niet zeker van, dat hij haar in haar uniform herkende. Of had hij het idee, dat elke glimlachen de verpleegster „net als mam mie" was? „Dat is een flink ventje," zei Mack's stem naast haar. „We zullen hem missen. Dr. Halco.tt en mijn chef hebben het van daag besproken on zij zijn. van plan tenmiste dr. Halcott - hem regelrecht naar het herstel lingsoord aan zee te zenden. Ik zal morgen contact opnemen met mevr. Medway." Gracia was direct ten prooi aan allerlei gedachten. Dr. Hal cott had haar gevraagd erover na te denken, of zij Richard on der haar eigen hoede wilde heb ben, tot hij helemaal aan de ge nezende hand was; nu had hij zelf een beslissing genomen bui ten haar om! Zij ging haastig weg, ver scheurd door woede, opstandig heid en verdriet. Als de ambu lance kwam om Richard weg te brengen naar het herstellings oord, zou zij hem voor altijd ver liezen. De proeftijd van drie maanden voor de adoptie van kracht werd, zou verstrijken, als hij nog daar was. Zij kon het niet verdragen, zij kon hem niet laten gaan. En hoe kon zij het David vergeven, dat hij een be slissing genomen had zonder haar nog eens te raadplegen wetende hoe de zaken stonden? (Wordt vervolgd.) Maandagmiddag is de 76-jarige G. Bensen uit Weert op rijksweg 19 ter hoogte van de Roermond- seweg door een auto gegrepen. B. stak met zijn fiets zonder op letten de weg over. Met zware verwondingen werd de heer Bensen, die oud-inspecteur van d;e mijnpolitie van de Oranje- Nassau-mijn te Heerlen was, naar het ziekenhuis overge bracht. Tegen de avond is hij aan zijn verwondingen overleden. ECHTGENOTE VAN FRAUDERENDE BANK- BEDIENDE VRIJGELATEN. De 46-jarige echtgenote van de in Baden-Baden gearesteerde be ambte van de Amsterdamscne •Bank, die deze instelling voor on geveer 800.000 heeft benadeeld, is maandag op vrije voeten ge steld. Mevrouw M. J. E.K. werd vrijdagavond in haar woning in Amsterdam-Zuid aangehouden onder verdenking van medeplich tigheid of heling. Uit het nadere onderzoek van de politie is ge bleken dat het aandeel van me vrouw E. in deze fraudezaak niet groot is geweest. Zij heeft slechts een paar keer handtekeningen geplaatst onder schrifturen die J. E. haar voorlegde. PIJNLIJK SPELEVAREN. Twee elfjarige jongens uit Amsterdam hebben maandag ochtend vrij ernstige verwondin gen opgelopen toen zij klem kwamen te zitten tussen een zol derschuit en de onderkant van een brug. De jongens, Jan Nobbe en Wim Klinkenberg, waren van de brug over het Lozingskanaal af schip of auto. op een met ijzerafval geladen zolderschuit gesprongen. T oen de zolderschuit onder een nauwe brug bij de Funenkade te Am sterdam doorvoer werd de schip per door luid geschreeuw attent gemaakt op zijn verstekelingen. De jongens werden in het ijzer- afval gedrukt doordat tussen de onderkant van de brug en de bovenkant van de lading nage- noeg geen ruimte meer was. Met ernstige kwetsuren werden de jongens in een ziekenhuis opge nomen. nederlandse automobilist in belgië aangehouden. De Belgische „Mobiele Briga de" heeft maandag een 22-jarige Amsterdammer in Antwerpen aangehouden, die met zijn auto bij twee ongevallen is betrokken. De brigade was gewaarschuwd, dat een auto met een Nederland se nummerplaat op de weg van Turnhout naar Antwerpen een 79-jarige vrouw had aangereden, die aan het gezicht en knieën werd gewond. De bestuurder had zijn weg vervolgd. De nolilie ging op zoek en trof enige tijd later in het centrum van Ant werpen een Nederlandse auto aan, die een aanrijding had ge had met een Belgische wagen. Het bleek dezelfde chauffeur ie zijn. veemarkt rotterdam. 30 oktober. Op de veemai-kt te P.otterdam werden In totaal aangevoerd: 2132 dieren, zijnde 1215 vette koeien, 894' varkens en 23 scha pen of lammeren. De notering was als volgt: Vette koeien van 2,453,30; Varkens 1,401,60, alles per kg; Schapen of lammeren per stuk 80—110. De aanvoer van vette koeien was groter, handel zeer traag, prijzen lager, prinla's boven no tering. Varkens: aanvoer ru'm> handel stroef, teruglopende prij zen, extra vleesvarkens b°ve'1 notering. Slachtzeugen 1,35. Schapen en lammere? aanvoer matig, handel vlug, zen stabiel. GRAANBEURS ROTTERDAM- 30 oktober. Officieuze noteringen P- 1"" Tarwe, klein aanbod, doorsnee- kwaliteit op basis 17 pet vocn tot 31,25 per schip franco ia' briek, tot ƒ31,- per auto. Voedergranen: MaalgeretY.nl' gens monster 24,5026,b0i Kippegerst, idem 26,50—27,i Rogge, idem 21,25-2-5 1 Haver, idem 2124,25. Peulvruchten, franco Rotter dam: Groene erwten, op mons ƒ22,50—ƒ26, prima tot ƒ30; Schokkers op 23—26, prima ƒ30; Capucijners op tot ƒ35,50; Bruine bonen, w* renschoon en dro°gs volgc monster f 55f aardappelbeurs rotterdam Klei-aardappelen 35 mm of\ waarts voor het binnenland: Bintje ƒ1010,75; IJsels' f 8 759,25Meerlander I";? -—ƒ.11,50 '1l' kwaliteiten I monste'l kwaliteiten '°:l monste'l ■j.xi,w, Bevelander 12—j; I Voeraardappelen 1,25I Prijzen berekend per 100 kge I op de handelsvoorwaarden vas'j gesteld voor de verkoop van cot'l sumptie-aardappelen op wage r voetbalu afdeling van zondag eerste k <1 roedeIJzenc Hansw. Boys—Sc Sluiskil—Aardenl Hoof'dplaatV og EERST II—B ■s III II—L res. Biervliet Com Boy 2—6; RCS Steen II—Clinge burg II luifel Zeelani tweede i Jong Ambon- RES. tweede Roosendaal Veerse Boys Hontenisse Zeel. Sport HVV '24 II Axel II Corn Boys Dosko II Middelb. III Vlissingen Goes II II 7 117 II 6 II 7 7 7 7 6 6 7 7 II III Zaterdagc ZUID I - VIER! Arnemuiden 6 Chrislandia Smerdiek Dinteloord Tern. Boys VVN AZW Nieuwdorp Spui Mevo 7 6 6 6 7 6 6 7 7 afdeling eerste klas! Hoek 8 Middelburg V 8 Kapelle Bruse Boys VCK SVD Wolphaartsd. Veere Yerseke III AZW II tweede klas Kats Beren Heinkenszand Zaamslag Rillandia II Kloetinge II Hoek II Nieuwdorp II Driewegen Wemeldinge IIS derde klasê Tern. Boys II Zaamslag II Waarde II AZW III Spui II Driewegen SVD II Heinkenszand Beren II WOENSDAG 2 K .0 00 HILVERSU1V 7.10 Gym.; 7 8.18 Gram.; 9. vrouw; 9.10 Gram.10.00 Voor de vrou progr.; 12.10 H; 12.30 Land- ei 12.33 Voor het Pianoduo; 13. geunerork. portret; 14.00 merork.15. Voor de jeug 17.20 Dansmuz. uitz.; 18.00 Nwl Hammondorgel trio; 18.50 kind.; 19.10 19.20 Lezing; 20.00 Nws Reportage var strijd Feijen Hotspurs; 22.30 Nws; Pianorecital zine; 23.55—24 HILVERSUR 7.13 Gram.; 7. 7.50 Meditatie Radiokrant Gram.; 9.00 Gram.; 9. 10.10 Gram 10.45 Aci V2 20 22 22 Vc .40 Samenza Land Koperorl 13.1 13. .00 1- e >ri N 11.20 Hoorsp 12.30 12.33 act.; muz. 15.00 Jeugdco over hobbies jeugd; 17 ber.; 17.^ geringsuitz 18.30 19-00 Praatje diokrant; Geref. kerkd., Radio filharm muz.; 22.30 N overdenk 23.5524.00 Nv BRUSSEL 12.02 Volkslied ber.; 12 Nws en sold.; 14 cone. .45 C ■20 g .45 C tz.; 1 Lezingei Nws er 19.15 19.! 17 i.35 A weerb .00 Ko .00 I

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2