Provinciaal nieuws irijs. P hellinkhout Met de bouw van in Terneuzen Philips fabriek begonnen Binnenlands nieuws IEPERKTJ AGENDA Gemeenteraad van Oostburg .Pagina 3 eugdige gratie r e s e n t e e r t lasti BELLA PK f35.50 BIERVLIET. GOES oktober 1961 lijdag okiooer iyet, DE V E IJ E ZEEUW iumph elasti geeft allend slanker docr straal* nigc „clasti "-versteviging, n rits of baleinen. Vlinder* cn heerlijk modieus. dstraat Terneuren n ter wereld en wereld. nag missen Burgemeester Rijpstra verrichtte de eerste graafwerkzaamheden met een dragline Tevreden over de prestaties van de Zeeuws-Vlaamse werknemers Pc burgemeester van Terneu zen. mr. H. Rijpstra, heeft giste ren min of meer een historische daad verricht. Daartoe gehuld in „bedrijfskleding", t.w. oliejas, laarzen en witte helm heeft hij, hiertoe bijgestaan door een ma chinist, de handle overgehaald van een dragline, die geplaatst was op het door „Philips" aan gekochte terrein ten zuid-wes ten van de Baandijk, waardoor de eerste hoeveelheid grond werd op geschept en hiermee het be gin was gemaakt met de bouw van een van de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken. Dr burgemeester werd bij deze handeling gaoegeslagen door de beide wethouders en gemeente raadsleden, gemeentesecretaris, mid-burgemeester mr. P. H. W. F. Tcllcgen. de directeuren va-i liet Gewestelijk Arbeidsbureau en van de Centrale Dienst van Bouw en Woningtoezicht en vele an deren. Nadien sprak de burgemeester zijn grote waardering uit over de stichting van dit Nederlandse be drijf hier ter plaatse. Hij betrok in deze erkentelijkheid ook de directeur van liet Gewestelijk Arbeidsbureau de heer J. v. d. Gijp wiens bijzondere grote steun zoveel gewicht in de schaal had gelegd bij de totstandkoming van de vestiging te Terneuzen. Het off icicle bericht hierover is én door bet gemeentebestuur én door do bevolking met voldoe ning ontvangen. Ook verheugde het de burge meester te hebben mogen ver nemen dat door het Philips-be- drijf met de werknemers uit Terneuzen en overig Zeeuws- Vlaandcren goede ervaringen zijn opgedaan. „Trouwens", zo vervolgde hij. „ik had niet an ders verwacht." Hiermede aan tonende. dat hij zich één voelt met de bevolking van Terneu zen en overig Zceuws-VIaande- tch. Vóórdien had een vertegen woordiging uit liet Philipsbedrijf, bestaande uit de heren: S. de Vrij, boofcl van de persdienst, F. W. Custers, adjunct-directeur van de hoofd-industriegroep licht. A. Gi'oeneveld. directeur van het Roosendaalse en het Ter- neuzense bedrijf in wording. I. Ambachtsheer, hoofd van de veórdi natiespreiding, en dr. W. Alberda, socioloog, de pers in één der bouwdirectieketen ont- 1 angen. Rustige en betrouwbare werkers Het meest in 't ooglopende van dit onderhoud was dat al deze heren met nadruk wezen op de algemene tevredenheid die men koestert ten aanzien van de pres taties van de Zeeuws-Vlaamse werknemers. Men noemde hen rustige en betrouwbare werkers. In 19-lfi begon Philips met een sPrei(iingsbedrijf te Sittard. Het lerneuzense bedrijf zal het eerste in Zeeland en het laatste nl",. e 45 'Ain. Er werken bij ""'P® 111 Eindhoven 38.000 men- son. de gezamenlijke spreidings- taT ^ven lewren eenzelfde aan- 'oen men in Roosendaal te kam een kreeg met uitbreidings- moeilnkheden en bovendien de arbeidsreserve in andere gebie den uitgeput bleek, begon men aan vestiging in Zeeuws-Vlaan- deren te denken. De vestiging tan een spreidingsbedrijf hangt af van velerlei faktoren. Daar "is iet feit dat men in streken met een bevolkingsoverschot interes sante mogelijkheden ziet bij de werving van arbeidskrachten. Men moet iets weten over de aard van de bevolking en de dan ne, verricht hiertoe dan ook sinds jaren demogra fische -n sociologische onder- 'o^-ingen in allerlei gebieden. Men is er bij Philips van over- •uigd. dat Terneuzen in de toe komst de industriële kern van Zeeuws-Vlaanderen zal gaan vor men en een samenbundeling van de bevolking te zien zal geven met een gevarieerde industrie. Dat Terneuzen is aangewezen als industriekern betekent faci liteiten voor industrievestiging en tevens steun van de overheid" (000 vierkante meter Het Terneuzense bedrijf zal een oppervlakte meten van 7000 m' bestaande uit het hoofdgebouw 190 bij 52 m>, magazijnen en bij. gebouwen, en er zullen 350 men sen te werk worden gesteld Hier van zijn reeds 200 uit Terneuzen en omgeving in opleiding in Roo sendaal. Of dit aantal in dezelf de geest zal worden uitgebreid als in andere spreidingsbedrijven zal afhagen van afzetmogelijk- Na de eerste „spade" verliet een gehelmde burgemeester Rijpstra de dragline, om daarna de hand heden, conjucturcle invloeden en natuurlijk de aanwezige arbeids reserve. Voor uitbreiding van het be drijf heeft men 6 ha terrein in optie. Onder degenen die dage lijks naar Roosendaal pendelen bevinden zich veel meisjes. Op 6 november zullen zij. die de op leiding hebben doorlopend tewerk worden gesteld in een voorlopige montagehal aan de Industrie weg. In het bedrijf zullen flits-foto- cn miniatuurlampen worden ge produceerd. Bedrijfsleider zal zijn de heer W. Bolling. In principe wil men voor lei dinggevende funkties mensen uit deze streek opleiden en te drukken van de heer F. Custer. Links de heer A. Groeneveld, slechts in de noodzakelijkste ge vallen mensen uit reeds geves tigde bedrijven hier te werk stel len. De personeelswerving heeft een goed verloop. Over een jaar hoopt men dat het Terneuzense bedrijf in zijn geheel zal kunnen draaien. Vóórdat mr. Rijpstra tot de symbolische handeling overging, memoreerde de heer Custer nog het verloop der onderhandelin gen. die hebben geleid tot de op richting. Hij roemde hierbij ie grote aktivitcit van de Zeeuwse autoriteiten en overhandigde de burgemeester namens de raad van bestuur der Philips' Fabrie ken een zilveren schopje als aan denken aan deze dag. tEH PBODUKT VAH CE SIKKENS GROEP Meisje ernstig verbrand. Het tweejarig dochtertje van de familie A. de S. wonende aan de Gentschestraat alhier liep gistermiddag omstreeks 1 uur bij de buren te spelen. Terwijl de buurvrouw de varkens voer de viel de kleine in een grote emmer met kokend water. Hoe wel zij er ijlings werd uitgehaald had het meisje ernstige brand wonden over het gehele lichaam pje. Overbrenging naar een zie kenhuis werd noodzakelijk ge acht, waarop het meisje naar het ziekenhuis te Sluiskil werd vervoerd. Dodelijk ongeluk. De zesjarige Johannes Kapello uit Goes is donderdag op de Rijksweg in zijn woonplaats tegen een rijdende bromfiets op gelopen. Hij is kort daarna aan de gevolgen van dit ongeluk in he ziekenhuis in Goes overleden. De jongen was op weg naar school en is daarbij onverwachts de weg overgestoken. OOSTBURG Vergadering bond N.V.V. Vrouwen- De federatie Westelijk Zeeuws- Vlaanderen van de Vrouwenbond van het N.V.V. vergaderde in hotel „De Eenhoorn". De voorzitster, mevr. M. S. DijkLangstraat uit Biervliet, VRIJDAG 27 OKTOBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Vijf gebrandmerkte vrouwen. ZATERDAG 28 OKTOBER TERNEUZEN: Luxor-Theater. 8 uur: Vijf gebrandmerkte vrouwen. Concertgebouw, 8 uur: Nachtvlinders van Place Pi- gale. Ned. Herv. Kerk, 7.30 uur: Kcrkconcert. Zuidersportpark, 3.30 uur: Tern. Eoys IDinteloord I. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Immer will ich dir ge- hören. SPUI: Sportterrein, 3.30 uur: Spui ISmerdiek I. opende de bijeenkomst, waarna als eerste agendapunt uitvoerig de reis naar Rotterdam op a.s. dinsdag werd besproken. De af deling Rotterdam zal de West Zeeuws-Vlamingen ontvangen, en hen vergezellen op een rond rit door de stad. 's Middags zal er gelegenheid zijn om te win kelen. Na een korte pauze kreeg mevr. H. Specht, van de Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande, het woord. Zij besprak in hot kort hoe een goede maaltijd moet worden samengesteld, en demonstreerde op handige wijze hoe men slaat jes, gevulde tomaten, toast etc. moet klaarmaken om in betrek kelijk korte tijd heerlijke hapjes te hebben. Er werd van al liet klaarge maakte geproefd. Het was een bijzonder geslaagde middag waarop de aanwezigen veel heb ben geleerd. Door minder gunstige bedrijfsresultaten GEEN PLAATS MEER BI} DE K. L. M. VOOR NIEUWE VLIEGERS Naar aanleiding van de berich ten over de noodgedwongen be perking in de aanstelling van ad- spirant verkeersvliegers bij de K. L. M. deelt het ministerie van Verkeer en Waterstaat mede te betreuren, dat de K. L. M., door minder gunstige bedrijfsresul taten gedwongen, een aantal jonge door de Rijksluchtvaart school opgeleide vliegers niet in dienst kan nemen. Over deze onvermijdelijke gang van zaken is evenwel nauw over leg gepleegd tussen de Rijks luchtvaartdienst en de K. L. M. In gezamenlijk overleg zoekt men ook thans nog naar een oplos sing. Grens tussen Thailand en Cambodja gesloten Thailand heeft woensdagavond de grens met Cambodja gesloten „om de vrede in het koninkrijk te handhaven en de inwoners van Thailand die langs de grens leven tegen roof te beschermen. Cambodja heeft deze week ge meld de diplomatieke betrekkin gen met Thailand te zullen ver breken. HALF MILJOEN FRANSE ARBEIDERS IN STAKING Ruim een half miljoen Franse arbeiders zijn donderdag in sta king gegaan. In Parijs reden vrij wel geen bussen. Vele Parijze- naars liepen liftend naar hun werk. De ondergrondse treinen, die in de vroege morgenuren nog reden, waren zo goed ais leeg. Op het vliegveld Orly waren de gevolgen van de staking van het grondpersoneel duidelijk merk baar. Het aantal vluchten van de „Air France" bedroeg .niet meer dan een zesde van het nor male aantal. De Franse regering liet woens dagavond nog bekendmaken dat zij het overheidspersoneel loons verhoging zal geven. Men neemt aan dat deze verhoging roijd 2Vs pi'ocent zal bedragen. De vak bonden eisen echter veel meer. Zij stellen dat het loon van het personeel van de overheidsbedrij ven 7 tot 14 procent lager is dan dat van dc werknemers bij de particuliere bedrijven. Heden zal het personeel van de gas- en elektriciteitsbedrijven van Parijs vier uur lang gaan staken. FRANKRIJK ZAL BINNENKORT BEN KHEDDA ANTWOORDEN Na afloop van een kabinets vergadering heeft minister Ter- renoire medegedeeld, dat de Franse regering binnenkort of ficieel zal antwoorden op de dinsdag door Ben Khcdda. de premier der voorlopige Alge rijnse regering, afgelegde ver klaring over eventuele nieuwe besprekingen met Frankrijk. Verwacht wordt dat de minis ter voor Algerijnse zaken, Louis Joxe, hetzij voor het parlement, hetzij over de radio een verkla ring zal afleggen, die naar men in officiële kringen hoopt, een aanmoediging zal bevatten voor hervatting der besprekingen. Een Khcdda had in zijn ver klaring gezegd, dat, de uitoefe ning van het zelfbeschikkings recht een verouderde methode was en dat een eenvoudiger en snellere weg naar dc vrede zou kunnen worden gevonden. Mocht de Franse regering ech ter aan dit zelfbeschikkings recht. d.w.z. het houden van een volksstemming in Algerië, vast houden. dan zou dc voorlopige Algerijnse regering bereid zijn ook op die basis samen te wer ken. In antwoord op een vraag zei minister Tcrrcnoive donderdag middag. dat dc Algerijnse poli tiek der Franse regering zeer zeker op het houden van een volksstemming blijft gericht. Hij voegde hieraan toe dat, hoewel alles wat Een Khedda verklaar de, niet zonder voorbehoud kan worden aanvaard, zijn rede toch positief van inhoud was, omdat daaruit een duidelijk verlangen naar bespreking van alle bij de Algerijnse kwestie betrokken problemen blijkt, inclusief dat van dc waarborgen voor de Fransen in een toekomstig onaf hankelijk Algerif. Intussen zijn in Parijs uitge breide voorzorgsmaatregelen ge troffen om eventuele massa demonstraties van Algerijnen op 1 november, dc zevende verjaar dag van het uitbreken van dc Algerijnse opstand, te verhinde- SMOKKEL-AFFAIRE IN POLEN De politie van Polen stelt een uitgebreid onderzoek in naar een smokkel-affairc waarbij gro te hoeveelheden goud cn dia mant zouden zijn betrokken. In officiële Poolse kringen wei gert men alle inlichtingen, om dat het onderzoek nog gaande is, doch volgens niet-officiële zegslieden zou een aantal arres taties hebben plaats gehad. Tot de aangehoudenen zouden ver schillende bekende figuren uit Warschau, onder wie een arts en een journalist, behoren. Berichten éls zouden ook eni ge prominente functionarissen van de Poolse communistische partij zijn aangehouden, zijn tot dusver niet bevestigd. Persstem over liet beroep op Moskou „Wat de reden ogk geweest moge zijn dat India,'de V.A.R.. Mali, Saoedi-Arabië, Irak, Gui nea en Marokko tegen het V. N.- voorstel hebben gestemd een be roep op Moskou te doen de kern proef van 50 megaton af te ge lasten, het lijkt op pure boos aardigheid". zo schrijft de New York Herald Tribune. „Wanneer zij beweren dat sommige voor standers van de resolutie toe vallig lid zijn van de NAVO, dan is het een politieke manoeuvre. Dat is absurd, en zii weten dat. Wat zij klaarblijkelijk niet weten is. dat zij politiek, zeer dom ge handeld hebben. De neutralisti- sche landen denken dat zij veilig koers kunnen houden tussen de twee machtsblokken door een lijn te volgen die precies door het midden loopt. Het geeft niet of deze lijn zelf verschoven wordt". Het blad schrijft, dat deze lan den in feite niet meer in staat zijn te oordelen over moreel kwaad. „Aangezien moraliteit hun kapitaal is, hebben zij zich in de ogen der wereld tot bedelaars verklaard". „Het heeft geen zin te zeggen dat het beroep niets uithaalt. Het is precies de vorm van politieke actie die zij zelf bijna altijd toe passen." Moderne Akkertjes verlossen U sneller, veiliger en prettiger wan uw PIJN- want net zijn Instant cachets met 4-voudig werkend micropoeder SCHOENFABRIEK VOLLEDIG UITGEBRAND Een felle brand heeft donder dagmorgen een schoenfabriek ven de Fa. Franken te Tilburg volledig in de as gelegd. De schade bedraagt vele tienduizen den guldens. Over de oorzaak tast men in het duister. Eij het blussingswerk zijn twee brand wachten gewond doordat een vier meter hoge muur waarop zij stonden instortte. Na onder zoek en behandeling in het St. Elizabethziekenhuis zijn zij naar huis vervoerd. HUWELIJKSUITZET VAN JONG DUITS ECHTPAAR TERECHT Een jong Duits echtpaar uit Bayreuth, dat op 23 oktober j.l- in Amsterdam op de boot stap te om naar Canada te emigre ren, krijgt in volle zee een pret tige boodschap, In de nacht voor het vertrek was uit de op de Nieuwmarkt geparkeerde auto van de Duitsers de gehele huwelijksuitzet gestolen. Woens dag heeft de politie de vijf kof fers met de voor het echtpaar zo kostbare inhoud teruggevon den. De Duitsers zullen van dit heuglijke feit radiotelegrafisch in kennis worden gesteld. De politie zal voorts contact opne men met de rederij om de uitzet met een -volgende boot naar Ca nada te sturen. Behalve de kof fers kreeg dc politie ook de ver moedelijke dief. de 31-jarige Marokkaanse fotograaf B A. M„ en diens handlanger, dc 31-jari- ge Amsterdammer A. C. N„ in handen. DODELIJK VERKEERSONGELUK De 72-jarige mevrouw IJ. Ro zenberg uit Katlijk bij Heeren veen is donderdagavond om kwart over zeven op dc Schoter- landseweg in haar woonplaats om het leven gekomen nadat zij was aangereden door een be stelauto. Zij liep met haar echtgenoot, de 71-jarige Sj. Rozenberg, langs de kant van de weg en werd ge raakt door de haar achterop ko mende auto. Mevr. Rozenberg werd in een sloot geslingerd en is daar vermoedelijk door ver drinking om het leven gekomen. Kaar man werd zeer ernstig ge wond. Hij is naar het ziekenhuis in Heerenveen overgebracht. De bestuurder van do bestel-, auto, de heer F. S. Groentehan delaar te Nieuwehorne, ver klaarde, dat hij het echtpaar eerst heeft opgemerkt toen hij bezig was met een inhaalma noeuvre. Hij probeerde een on geluk te voorkomen maar kwam in botsing met een personen auto en heeft toen ook het be jaarde echtpaar aangereden. De bestelauto is door de ge meentepolitie van Heerenveen in beslag genomen. SPOORWEGSTAKING IN ARGENTINIË In Argentinië is donderdag het spoorwegverkeer geheel tot stilstand gekomen als gevolg van een staking die twee dagen zal duren. liet spoorwegperso neel wenst veertig pet. loons verhoging. De regering heeft aangekondigd, dat 70.000 van de 240.000 spoorwegv,'erkers zullen werden ontslagen cn dat even-é tuele loonsverhogingen afhanke lijk zullen zijn van een verhoog de produklie. Pogingen van de regering om toch enkele treinen te laten rij den mislukten. Vele forensen weiden echter met overheids- bussen naar hun werk gebracht. Dc spoorwegstaking is dc eer ste van een reeks 48-uurssta- kingen uit protest tegen dc po litiek der regering om de lonen te „bevriezen" en op grote schaal arbeidskrachten te ont slaan. Voorlopige oogstraming akkerbouwgewassen Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft de uitkomsten gepubliceerd van de voorlopige oogstraming van 10 oktober 1961 o.a. voor aardappelen, veld- en stambonen en uien. Voor aardappelen zijn hogere opbrengsten geraamd dan in sep tember, t.w. consumptieaardap pelen op kleigrond 1.245.000 ton, op zandgrond 690.000 ton en voor fabrieksaardappelen .1.249.100 ton. De opbrengst van bruine en witte bonen ligt met 8.640 ton 4 procent beneden die van vorig jaar (9.030 ton), zulks ondanks vergrotingen van het areaal. De produktie van veldbonen wordt geraamd op 3.300 ton, d.3. 5 procent minder dan het "vorige jaar (3.500 ton). Voor kanariezaad wordt een produktie verwacht van 2.370 ton tegen 359 ton in 1960, dit als gevolg van areaaluitbreiding van 157 tot 1.084 ha). De pro duktie van mosterdzaad wordt geraamd op 221 ton (v.j. 261 ton). Voor zaaiuien wordt een op brengst geraamd van 163.500 ton (v.j. 155.100 ton). Wel was er minder uitgezaaid dan in 1960, doch hier stond tegenover een stijging van de gemiddelde op brengst per ha van 24 procent. Raad besloot tot bouwrijp maken van 't Schutte- bochtplan. De raad van Oostburg besloot woensdagavond in haar vergade ring tot het bouwrijpmaken van 't Schuttebochtpian. waarin plaats is voor 39 bungalows, bouwrijpmaken, straten en rio lering etc. werd geraamd op 252.874.—Do toekomstige bun galowbouwers zullen, zo boslool de raad, voor de grond 15,90 per m- betalen, en een perceel grond variërend van 400 tot 500 m- moeten aankopen voor dc bouw van de bungalow. De heer J. Barcndregt vroeg de in 't Schutteboeht beschikbare bouwgrond niet in één keer uit te geven aan een bouwonder neming. Dit bleek ook niet de bedoe ling van B. en W. te zijn. Men wil juist door voornamelijk aan par ticulieren de grond te verkopen bereiken, dat door grote verschei denheid in huizen de wijk zo aan trekkelijk mogelijk gemaakt zal worden. De 20 aan Oostburg toegewe zen woningwetwoningen zullen worden gebouwd door de firma Leenhouts te Sluis. Aan de heer H. van der Worp werd op zijn verzoek eervol ont slag verleend als onderwijzer aan de openbare uJo.^school. De heer G. -P. M. van Akkeren uit Terneuzen werd benoemd in de ontstane vakature. Voor het openbaar en Chr. lager onderwijs werden de wer kelijk uitgegeven bedragen vast gesteld op resp. 6637,03 en 8694,63. Burgemeester J- L. van Leeu wen werd mat algemene stem men benoemcriot bezoldigd amb tenaar van de burgerlijke stand. Aan de heer mr. K. Hoekzema werd per 1 september eervol ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand, dit ter uitvoering van liet besluit van de raad genomen op 29 maart 1961. De raad besloot medewerking te verlenen aan het bekende 100 7r plan van de N.V. Water leidingmaatschappij cn hiervoor jaarlijks een bedrag van 3000 gedurende 30 jaar ter beschik king te stellen. Ook werd medewerking ver leend aan het plan tot aanslui ting van onrendabele gebieden op het electriciteitsnet. In Oostburg zijn thans nog 18 niet-aangeslo- ten percelen. De gemeente zal bij de aansluiting van deze 18 percelen een bijdrage verstrek ken van 20 c/< der aansluitkos ten of 18.000,—. Do lieer G. de Reu verzocht de raad om een standplaats te mogen innemen op de Markt voor de verkoop van ijs en pata- tes-frites. De heer H. Vis. die een kiosk op de Markt heeft voor de fritesverkoop, had tegen dit verzoek een bezwaarschrift ingediend. De raad betreurde het dat de heer G. de Reu niet aan een vaste standplaats geholpen kan worden, doch jammer genoeg biedt Oostburg geen ruimte voor nog een vaste standplaats op de Markt. Tijdens de rondvraag kwam o.m. ter sprake de bouw van garages, de overlast van hemel water in de brandgangen in de Potterstraat cn Van Ostade- straat. de verkoop van woning wetwoningen, alsmede een rap por) over - de kwestie benzine rekeningen voor particulier ge bruik, schooltandverzorging en de vuilnisauto, n.a.l. van ver schillende vragen die indertijd werden gesteld door dc heer De Coene bij de behandeling van de gemeente-rekening 1959. De burgemeester deelde des gevraagd mede, dat B. en W. ijverig studeren op bet zwembad- vraagstuk en de raad t.z.t. in deze kwestie voorstellen zullen doen. VREDES DEMONSTRATIE IN AMSTERDAM RUSTIG VERLOPEN Een overzicht, van <le menigte, welke ziel» woensdagavond in Amsterdam me) spandoeken van het Leidseplein naar het Mu seumplein heeft begeven voor het aanbieden van een protest brief aan de Russische handels missie in verband met, de Russi sche kernproeven. De vredes demonstratie had een rustig verloop. DE PARIJSE POLITIE BESCHULDIGD Twee onafhankelijke Parijse bladen. Le Monde cn France- Soir hebben donderdag gemeid cat Algerijnse arbeiders in Frankrijk de politie wreedheid tijdens de Mohammedaanse be togingen van vorige week heb ben verweten. Algerijnen hebben gezegd, al dus de twee bladen, dat dc po litie Mohammedanen in de Sei ne heeft geworpen. Een verslaggever van „Fran ce Soir" die een Mohammedaan se armemyijk in Nanterre bij Parijs bezocht, schreef volgens een Algerijn dat de politie op 17 oktober ongeveer dertig Moham medanen van een brug af in de rivier had geworpen. Vijftien van hen zonken. Do andere pro beerden de oever te bereiken maar dc politic had op hen ge schoten. 1-Iet is onmogelijk le zeggen hoeveel zich hebnen kun nen redden. Het hoofdkwartier van de Franse politic heeft, donderdag avond geen commentaar op deze berichten willen geven. Een woordvoerder zei dat ae minister van Einnenlandse Za ken, Frey. dinsdag a.s. in de se naat een verklaring over de be togingen zal afic-ggcn.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5