niemand de deur uit zonder een ZUSTER GRACIA Rechtszaken BURGERLIJKE STA!# LOOP DER BEVOLKING Bankbediende die 700.000 gulden verduisterde onvindbaar Naar een gelijke beloning mannen- en vrouwenarbeid Varkensafzet in moeilijkheden Pagina 2 DE V R IJ E ZEEUW Donderdag 26 oktober 1961 (Vervolg van pag. 1) Fraude laat ontdekt Dat de fraude zo laat is ont dekt, houdt volgens mededelin gen van de direetie van de Am- sterdamsche Bank aan de politie verband met de altijd moeilijk te verifiëren depositorekeningen van buitenlandse cliënten. Vast staat namelijk dat E. uitsluitend van deze rekeningen, dus van buitenlandse cliënten, gelden naar Zwitserland heeft overge maakt. Het betreft rekeningen van zakenlieden met wie de af deling particulieren van de Am- sterdamsche Bank slechts met grote tussenpozen contact heeft. Dagafrekeningen komen in deze sector dan ook niet voor. Daar door was met het verifiëren van de betrokken posten veel tijd ge moeid. ook al, omdat de buiten landse relaties door zakenreizen e.d. voor verificatie niet altijd bereikbaar zijn. Van deze situatie heeft E. op listige wijze geprofi teerd. Over welk tijdsverloop de fraude zich heeft uitgestrekt valt In dit stadium nog moeilijk te zeggen. De politie neemt aan dat E. er dit jaar mee is begonnen. Er was geen aanleiding voor hem, omdat in zijn administratie geen tekorten voorkwamen. Evenmin is gebleken dat E. op grote voet leefde. Valse betalingsorders Uit het voorlopig politieonder zoek is komen vast te staan, dat de overschrijvingen naar de reke ningen bij een bank in Basel tot stand kwamen op grond van valse betalingsorders. Deze kwa men op normale wijze in de rou latie op de afdeling particulieren van de Amsterdamsche Bank, waar E. werkte. De handtekenin gen bleken vals te zijn. Of E. kans heeft gezien deze opdrach ten tussen de normale post te doen of dat hij ze gewoon per post uit het buitenland heeft laten sturen, is niet bekend, ieder geval heeft men geen en veloppen kunnen vinden. Na het plotselinge vertrek van E.. die bij de Amsterdamsche Bank onge veer 800 per maand verdiende, is de afdeling interne controle van de bank een onderzoek gaart instellen. Dit verliep zeer traag i.v.m. de moeilijke bereikbaar heid van de buitenlandse cliën ten. De heer André de la Porte, die spoedig in Nederland wordt terugverwacht, heeft de Zwit serse bank wel verzocht de reke ningen van E. te blokkeren, doch hij heeft op dit verzoek geen reactie ontvangen. Hoe het mogelijk is dat E. zo lang met valse handtekeningen heeft kunnen frauderen, is vol gens hoofdinspecteur H. Postma van de afdeling Zwendelzaken en Oplichtingen van de Amster damse politie wel te begrijpen. ..Dit kan bij elke bank gebeuren" zo heeft de directie van de Am sterdamsche Bank, die tegen fraude is verzekerd, hem ver zekerd. Ook de heer Postma meent dat het voor een bank bij zonder moeilijk is zich tegen valse handtekeningen te wape nen, vooral wanneer het gaat om ivkeningen van buitenlandse cliënten, waarmee een bank slechts af en toe zaken doet. Vertrouwensfunctie De verdwenen beambte ver vulde bij de Amsterdamsche Bank oen vertrouwensfunctie, Rede van Paul de Groot op partijcongres in Moskou De secretaris-generaal van de Communistische Partij Neder land, Paul de Groot, heeft zich woensdag aangesloten bij de Rus sische veroordeling van de Alba nese partijleiding, die „stijfhoof dig blijft vasthouden aan haar sectarische avonturiers-politiek, en het beginsel van eenheid van de internationale arbeiders- en communistische beweging aan tast". Het nieuwe programma van de C.P.S.U. draagt bij aan de een heid en kracht van het socialis tische kamp, „hetgeen ook voor ons, arbeiders uit het kapitalis tische Westen, van het grootste belang is. Het programma, en de activiteit van de C.P.S.U. on der het centraal comité, geleid door Nikita Chroestsjef, vormen een hechte en betrouwbare basis voor het verenigen van de ge hele communistische beweging in de strijd tegen alle soorten hindernissen en afwijkingen die deze eenheid bedreigen". De C.P.N. moet strijden onder moeilijke omstandigheden. Het nieuwe programma zal de posi ties van het imperialisme nog verder verzwakken en is ons in onze strijd een grote steun". De C.P.N. „wil alle vredelievende krachten in Nederland in bewe ging brengen, om het land los te scheuren van de agressieve NAVO. voor een neutrale poli tiek die de weigering de aan spraken van de Westduitse re- vanchisten te steunen en erken ning van de Duitse democrati- st'he republiek impliceert". In de huidige omstandigheden is echter de belangrijkste taak 4e Nederlandse kolonialisten te dwingen in te stemmen met een vreedzame regeling van de kwes tie West-Irian waarbij het beheer over dit gebied onmiddellijk en onvoorwaardelijk aan Indonesië wordt overgedragen, aldus Paul de Groot. hoewel hij geen procuratie had. Zoals gebruikelijk is in bank- kringen onderhield hij persoon lijk de relaties met de buiten landse cliënten. Dat wordt vaak door de cliënten op prijs gesteld, zo vernamen wij van de heer Postma. die onder supervisie van de officier van justitie mr W. H. Lagerwaard met het onderzoek in deze zaak is belast. Vrouw wist van niets Uit het privéleven van E. is niet gebleken dat hij door schul den of andere problemen in zor gelijke omslandigheden verkeer de of dat hij met gulle hand geld verkwistte. Zijn vrouw schijnt van alles niets te hebben afge weten. Zij weet niet beter of haai man is in West-Duitsland om een nieuwe baan te zoeken. Of E. inderdaad in Duitsland verblijft, is niet bekend. Daarom heeft de Amsterdamse politie via Interpol alle West-Eurnpese pnlitiekoro- sen ingeschakeld om bij de oo- sporing en aanhouding van behulpzaam te zijn. Hel is niet bekend of E. in het bezit is van een wereldpas. Het is voor de tweede maal binnen een jaar dat de afdeling zwendelzaken en oplichtingen van de Amsterdamse politie met een omvangrijke fraude bij de Amsterdamsche Bank krijgt te maken. Eind vorig jaar was het de zaak Socrates, die deze bank enkele miljoenen schade op leverde. Op 5 december een Amerikaan in de ruimte Een lid van de Amerikaanse commissie voor ruimtevaart heeft verklaard dat Amerika de datum waarop een mens in een baan om de aarde zal worden gebracht, voorlopig is vastgesteld op 5 december. DEZE WEEK NOG GEEN NIEUWE WESTDUITSE BONDSKANSELIER De nieuwe Westduitse bonds kanselier zal deze week niet meer gekozen worden. In een vergadering van de bondsfrac-ties heeft bondsdag voorzitter Gerstenmaier woens dag beslist het parlement deze week niet meer bijeen te roepen. Als mogelijk tijdstip voor de volgende bondsdagvergadering is aanstaande maandag ge noemd. De definitieve beslissing hangt van het resultaat van de coalitiebesprekingen tussen de C.D.U./S.C.U. en de F.D.P. af. Nederlandse regering voornemens de lonen voor vrouwenarbeid tot 83 van die voor mannenarbeid op te trekken De Nederlandse minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid. drs G. M. J. Veldkamp, heeft woensdag aan de minister raad van de E. E. G. in Brussel medegedeeld, dat de Nederlandse regering voornemens is haar in vloed bij het particuliere be drijfsleven in Nederland aan te wenden om de verschillen in de beloning van mannen- en vrou wenarbeid te verkleinen. Gedacht wordt hierbij aan het optrekken van de lonen voor vrouwenarbeid tot 85 procent van die voor man nenarbeid. Minister Veldkamp zei echter geen positieve toezegging over deze stap te kunnen doen. Het advies dient nog te wor den ingewonnen van de Stich ting van de Arbeid en nagegaan moet worden of er „ruimte" is voor een dergelijke aanpassing. De minister deelde voorts mede, dat in de overheidssector de gelijke beloning vrijwel is be reikt. Deze kwestie kwam maandag middag in de ministerraad ter sprake bij de behandeling van de vooruitgang, die is gemaakt bij de uitvoering van de in het ver drag van Rome voorgeschreven gelijke beloning voor mannen- en vrouwenarbeid. Van Franse zijde wordt sterk aangedrongen op een volledige uitvoering er van en reeds eerder heeft de Franse regering zijn goedkeu ring aan de overgang tot de "tweede etappe van de uitvoering van het verdrag van Rome af hankelijk gesteld ondermeer van deze kwestie, die geregeld is in artikel 119. Van Nederlandse zijde heeft men altijd het standpunt inge nomen, dat een vergelijking van statistisch materiaal niet vol doende is om vast te stellen, welk land in welke mate reeds aan de verdragsbepaling voldoet, doch dat alleen een vergelijking van gevallen in de praktijk een in zicht geeft over de gemaakte vorderingen. De ministerraad besloot de Europese commissie op te dra gen nadere richtlijnen voor de uitvopring van artikel 119 op te stellen. GEMEENTE-ARCHITECT AANGEHOUDEN. De rijksrecherche heeft In Grootegast na een voorlopig on derzoek aangehouden de 35-ja- rige gemeente-architect J. G„ die wordt verdacht van het ple gen van malversaties op het bu reau van gemeentewerken. Over de omvang van de eventuele onregelmatigheden is nog niets te zeggen. De gemeente-autoriteiten en de officier van Justitie te Gro ningen onthouden zich hangende het onderzoek van commentaar. 66) Nadruk verboden, HOOFDSTUK XII. „Voor Richard....?" Zij keek hem aan, wanhopig van angst. „Wat is er met Richard?" Haar zelfbeheersing verdween; zij kon zich slechts met uiterste kracht inspanning beheersen en ever Richard spreken, zoals ".ij over elk ander kind gedaan zou heb ben. „Ik heb hem gisteravond gezien en vanmorgen weer buiten zijn hokje natuuriijk en ik dacht dat hij er beter uit zag. Zijn gezicht was nief m°er zo grauw en Mack was hoopvol gestemd." Zij had hetzelfde excuus als David ieder kind in het zie kenhuis interesseerde haar, waar hij ook lag. Er was trouwen? een patiënt op die afdeling, die wachtte op opname in het kin derblok, zodra de quarantine opgeheven was een kleuter, die zich deerlijk verbrand had. toen hij zich optrok aan 'net kleed van de keukentafel en de theepot over zich heen kreeg. Het was goed, dat zij altijd gedacht, bevriend te worden m 1 een kind, vóór hij werd overgebracht, zodat het niet het gevoel had door MARGUERITE LEES onder vreemden te zi.in. Zij had tegen de kleuter gelachen en ge wuifd voor het glas van zijn hokje; en toen had zij een lang ogenblik naar Richard staan kij ken, een wereld tussen h„n door die dunne barrière van glas! „Er is niets verkeerd," zei David. „Hij gaat erg vooruit. Phillips is voor de eerste keer optimistisch, wat betreft zijn kansen en je weet dat hij al tijd aan de voorzichtige kant is." Gracia knikte, zij durfde niets te zeggen. „Het is tenslotte maar een kleine plaatselijke wond." ging de dokter verder, „hij hoeft niet herhaaldelijk transfusie te heb ben of huidtransplantatie, zoals de verbrande baby. Bij Richard is het een kwestie van vergifti ging; en als we dat onder de knie hebben, dan moet hij met spron gen vooruit gaan." Tranen stonden in de ogen van Cracia. Zij stamelde: „Dank zij jou.... Mack heeft mij verteld, wat voor gevecht je geleverd hebt. Richard heeft zijn leven aan je te danken." „Eerder aan cystomycine". zei David luchtig. En met onvaste stem: „Kon ik anders doen voor jouw kind?" DILLON OVER LOON- EN PRIJSDRUK ÏN DE VERENIGDE STATEN De Amerikaanse minister van Financiën, Douglas Dillon, heeft woensdag verklaard, dat een mo gelijke inflatie als gevolg van de loon- en prijsdruk in de Verenig de Staten een „z^er wezenlijk gevaar" betekent voor de inter nationale positie van de dollar. „Onnodige prijsverhogingen zouden thans ernstige schade kunnen toebrengen aan onze po sitie in de internationale handel, waardoor onze goederen door te hoge prijzen van de buitenland se markten zouden worden ver dreven", aldus de verklaring van de minister, welke werd voorgelezen op een vergadering over de bevordering van de af zet van spaarobligaties. „Gelukkig bestaan er op het ogenblik geen aanwijzingen voor een inflatie", zo voegde hij er aan toe, „maar als de stijging van lonen en prijzen doorzet zou de thans in het binnenland ge boekte vooruitgang kunnen wor den tenietgedaan en, door het op gang brengen van een infla tie-spiraal in het gehele bedrijfs leven. zouden de kansen op ver betering in de toekomst onge daan worden gemaakt". Dillon riep op tot een belang rijke uitbreiding van de Ameri kaanse export, als middel om de Amerikaanse betalingsbalans- problemen op te lossen. De crisis in de betalingen is voorbij en het tekort is' sterk verminderd, maar het bereiken van een redelijk evenwicht zou tijd vergen, zo zei hij. De Amerikaanse militaire steun aan West-Duits land Washington /.al het Westduitse leger installaties voor het af schieten van kernraketten leve ren. zo is dinsdag in welingelich te kringen in Bonn vernomen. Het Amerikaanse program voor- deze leveranties zal verder wor den uitgevoerd. Dit zou één van de punten zijn. waarover de Ame rikaanse onderminister van De fensie. Rosweli Gilpatric, en de Westduitse minister van Defen sie. Joseph Strauss, het bij hun overleg in Bonn eens zijn gewor den. In een verklaring van het Westduitse ministerie van Defen sie, uitgegeven na afloop van dit overleg, wordt gezegd, dat de be sprekingen tot een volledig ak koord hebben geleid, wat de uit rusting van het bondsleger be treft. In Bonn verklaarde men dat de Amerikanen aangeboden hebben het militaire potentieel van West- Duitsland te versterken, maar dat zij willen dat de bondsrepu bliek een deel van de kosten hier van voor haar rekening neemt. De bijna 300.000 man Amerikaan se troepen plus hun familie, die in West-Duitsland gelegerd zijn'- kosten de Ver. Staten jaarlijks rond 700 miljoen dollar. Gilpa tric zou nu tegen Strauss gezegd hebben, dat belangrijke Ameri kaanse versterkingen voor West- Duitsland de Amerikaanse beta lingsbalans nog meer zou aantas ten als reeds het geval is. ZUID-SLAVIE President Tito heeft tegenover 'n Japanse journalist verklaard dat de verschillen tussen de Sowjet-Unie en Zuid-Siavië „niet zo groot" zijn. Het voor naamste verschil is dat Zuid- Slavië niet tot het socialistische kamp behoort. De Sowjet-Unie gelooft dat „elk land dat aan het socialisme bouwt in 't socialistische kamp thuishoort. Wij menen dat het niet juist is de wereld in blokken te verdelen. Wij geloven dat so cialisme buiten het socialisti sche kamp kan worden tot stand gebracht, maar dat de socialis tische landen elkaar behoren te helpen en moeten samenwer ken". Tito wilde over het conflict tussen Albanië en de Sowjet- Unie slechts zeggen dat de rede nen hiervoor „niet gelijk zijn aan die welke leidden tot ons ge schil met Stalin, in 1948". Plotseling was er zo'n emotio neel moment, dat kan ontstaan tussen twee mensen, die er voor gezorgd hebben hun verhouding strikt zakelijk te houden. Nog een stap, en in plaats van vaste veilige grond onder de voeten is er drijfzand „Je.... weet het!" fluisterde Gracia. „Maar hoe?" „Ik hoorde zuster Armitage iets zeggen tegen die stevige vriend van haar en dat zette me op een spoor. En toen do ge lijkenis van het kind is treffend. Het is duidelijk zichtbaar. is hij nog zo ziek en veranderd." Ilij zei haperend: „Daarom wil de ik met je praten over over brenging naar het kinderblok, wat we nu binnen enkele dagen veilig kunnen doen. Is het ge makkelijker of moeilijker voor je hem hier te hebben? Als de mensen het misschien gaan raden. Gracia haalde diep adem. „Het zou zo heerlijk zijn een poosje voor hem te zorgen." Pijnlijk zei ze: „Het gaat er niet alleen om, of de mensen het raden. Richard kent me natuur lijk als zijn moeder. Het is nog niet zo lang geleden, dat we samen met vacantie in Devon waren. Maar nadien heb ik een besluit moeten nemen aang„ande zijn toekomst." „De Modways?" Gracia knikte. Hij zag een we reld van ellende in haar ogen. ..Zij zijn al langer dan twee jaar zijn pleegouders. Ik had helemaal geen geld en ik ;n /est iets verdienen om ons beiden te - -Gèvangemsstraf gerist O O togen frauderende P. T. T.-etnployé De officier van .Justitie bij de Amsterdamse rechtbank, nuW. K. baron van Dedem, heeft woensdagmorgen een gevange nisstraf van acht maanden ge- eist tegen de 23-jarige ox-P.T.T. employé J. B. uit Amsterdam, die als loketbeambte op het P. T. T.-bijkantoor aan de Ko ninginneweg een bedrag van on geveer 900 heeft verduisterd. Dit gebeurde in de periode febr.- maart jl„ toen B. tengevolge van moeilijkheden met de ouders van zijn in Drachten wonende meisje aan de drank was ge raakt. Deze ouders hadden be zwaar gemaakt tegen de omgang van hun dochter met de jonge man, die van zijn salaris (ƒ242) het verblijf in de café's niet kon betalen. Hij nam enkele malen geld weg uit de grote kas die hij beheerde, waarin gelden werden gestort die hij van het publiek voor betaling premie A.O.W., bijschrijving rijkspostspaarbank of overschrij ving postchèque- en girodienst had ontvangen. Dit liep op tot een bedrag van 400. Toen hij op een zekere dag controle ver wachtte zuiverde hij het tekort in de grote kas aan met een be drag uit de postzegelkas, die hij eveneens onder zich had. Hij nam daaruit een bankbiljet van 1(100. deponeerde 500 in de Jf-Ote kas en stopte de rest ih eigen zak. Hij speculeerde daar bij op de mogelijkheid van een vergissing. Wellicht zou men accepteren dat hij bij vergissing iemand een biljet van 1000 had uitbetaald in plaats van een bil jet van 100. Nadat de fraude ontdekt was werd B. in een café door de postale recherche aange houden. Een bedrag van ƒ440 werd bij hem teruggevonden. Het resterende bedrag heeft hij inmiddels terugbetaald. De offi cier van Justitie was het niet sens met de conclusie in het re- classeringsrapport, waarin een voorwaardelijke gevangenisstraf werd voorgesteld. De rechtbank zal op S novem ber vonnis wijzen. Brandkastkrakers voor het gerecht Voor het Gerechtshof in -Den Haag hebben woensdagmorgen terecht gestaan de 32-jarige koopman A. M. uit Heerlen, de 30-jarige koopman J. H. K. uit Apeldoorn en de 34-jarige los- arbeider J. den O. uit IJssel- stein. Ze zijn er van beschuldigd in de nacht van 24 of 25 februari van dit jaar een inbraak te heb ben gepleegd in de coöperatieve Boerenleenbank ..Ons Belang" te Stolwijk, waarbij een bedrag van 29.000 verdween. onderhQuficn. Ik .had misschien een deel van de dag kunnen werken.of als particulier ver pleegster. zodat ik Richard bij me had kunnen houden. Maar de directrice bood me deze plaats aan. als leidster van het kinder blok. Ik wist dat ik dit werk moest doen, het werk, waar ik het meest nodig was. En ik moest wel zien, hoe veel beter het voor Richard zou zijn deel uit te maken van een gelukkig gezin.... Zij zijn allemaal dol op hem. De Medways behande len hem als een van hun eigen kinderen en dit ongeluk maakt geen enkel verschil voor mijn gevoelens tegenover de familie." -Hij lachte moeilijk. „We zijn het er beiden over eens, nietwaar, dat een kind wortel moet schietën en ergens echt moet thuishoren. Al een poosje dringen de Medways erop aan, hem wettig te adopteren." „In welk stadium' is die proce dure?" Nu kon zij zijn blik niet ver dragen. Zij staarde langs hem heen en antwoordde zacht: „Over i en paar weken zal het door de rechter gelegaliseerd worden. Ik r.eb mijn toestemming gegeven op die dag toen je dacht dat ik de politie- op onze zigeuners af stuurde." Zij maakte een gebaar met beide handen. „Dat maakte me duidelijk, geloof ik, hoe wei nig huiselijkheid en vastheid Richard zou kennen bijna als de zigeuners! als ik er op stond hem te houden." (Wordt vervolgd.) Do rechtbank te Rotterdam hoeft de drie mannen veroor deeld tot gevangenisstraffen van resp. vier jaar met aftrek, vier jaar met aftrek en drie jaar met aftrek. Dc procureur-generaal bij hei Gerechtshof eiste bevesti ging van deze vonnissen. Dc drie verdachten, van wie Den O. is veroordeeld wegens medeplichtigheid, hebben reeds een respectabele straflijst. In de bewuste nacht hebben zij do brandkast in de bank bewerkt met een snijbrander, die zij uit een naastgelegen smederij had den gehaald. Do snijbrander gaf echter zoveel hitte af, dat meer dan de helft van de bankbiljet ten, die zich in de brandkast be vonden, verbrandden. Het Gerechtshof zal op 8 nov. uitspraak doen. REDDINGSOPERATIES OP TRISTAN DACUNHA Een van de eerste foto's van Tristan da Cunha na de vulkani sche uitbarsting: Britse matro zen, opvarenden yan het fregat „Leopard" lopen over het eiland je om bezittingen van de inmid dels geëvacueerde bewoners tr redden. De Brilse vlag wappert nog steeds trols in de wind... Premie verplichte ziekenfonds-verzekering De ziekenfondsraad heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid geadviseerd de premie voor de verplichte ziken- fondsverzekering die thans 4.9 pet. bedraagt, voor het jaar 1962 te bepalen op 4,8 pet. Het aanbod van varkens is op hetogenblik groter dan dc vraag, hetgeen de nodige proble men met zich meebrengt. Het Produktschap voor Vee en Vlees heeft op zijn woensdagmorgen in Utrecht gehouden openbare vergadering enkele maatrege len genomen om de markt iets te verlichten. Zo is de maximum gewichtsgrens voor baconvar- kens van 67 op 68 kilogram ge bracht. Er zullen net zoveel ba- convarkens naar Engeland wor den geëxporteerd als er worden aangeboden, tegen een over nameprijs die vijf cent lager ligt dan de vorige, namelijk op ƒ2,10 per kilogram geslacht gewicht. Ondanks het feit dat de situatie op de Engelse baconmarkt iets gunstiger is geworden, zal deze export Nederland toch nog heel wat geld gaan kosten. Het prijsverschil tussen de baconvarkens en de opvolgende klasse bedraagt nu ongeveer 10 cent per kilo. Het aanbod op de binnenlandse markt zal waar schijnlijk nog verder gestimu leerd worden, omdat de grossiers de bovenste gewichtsgrens van de op de "bacon volgende klasse hebben verlaagd van 90 tot 85 kg. Hierdoor brengen de daarop vol gende categorieën 5 tot 10 cent minder op dan voorheen. De verlaging van de gewichts- grenzen bevordert het afslachten op lichter gewicht. De voorzitter van 'liet Produktschap, de heer Joh. de Veer, acht dit, mede met het oog op de spekpositie, drin gend gewenst. Het door Duits land toegestane spekcontingent was namelijk verleden week vrij dag al uitgeput, terwijl ook op de binnenlandse markt, ondanks een toegenomen verbruik door de consumenten, nog een over- Meer Russische militaire uitrusting naar communis ten in Laos Lincoln White, woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, heeft dinsdag te Washington op een persconferentie medegedeeld dat de Russen in de afgelopen twee maanden het vervoer van mili taire uitrusting en voorraden uit de Noordvietnamese hoofdstad Hanoi naar 'de door de commu nistische Pathet Lao bezette ge bieden in Laos geleidelijk aan hebben uitgebreid, zodat het thans groter is dan vóór de natte moesson, toen naar schatting 20 vluchten per dag werden ge maakt. In de regentijd waren de vluch ten gedaald tot vijf of zes per dag. White zei ook nog dat niet be kend was of de voorraden be stemd waren voor de Pathet Lao zelf, of dat zij werden doorgezon den naar de communistische gue- rilleros, die uit Noord-Vietnam via Laos naar Zuid-Vietnam trek ken. - De Engelse scheepsbouw In een rapport van een ac countantsfirma voor de Engelse minister van Vervoer dat woens dag werd gepubliceerd, wordt medegedeeld dat tussen 1 janu ari 1959 en eind juli van dit jaar Britse reders opdrachten voor de bouw van 34 schepen, kos tende ongeveer 23 miljoen pond sterling, in het buitenland heb ben geplaatst. In de meeste ge vallen was de reden dat men de opdrachten niet bij Engelse wer ven maar liever in het buiten land plaatste, de prijs of prijs en leveringstermijn gecombineerd. aanbod blijft bestaan van var kensvlees. De Engelse baconmarltt biedt momenteel dc enige „uitwijk mogelijkheid", daar de Franse grenzen nog steeds gesloten zijn, terwijl in Italië het prijspeil voor zware varkens zeer ongunstig ligt. Ook de niet traditionele landen bieden weinig perspectief in dit opzicht. COÖP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSC H-VLAANDlStEN" i TERNEUZEN. - Veiling van woensdag 25> okt. GROENTEN: Per 100 stuks: Sla II ƒ3,50- 11,80. Per stuk: Bloemkool A 65 ct. A II 25—61, B II 21—32, C II 12 13. afw. 11—44 ct. Per bos: Selderij 12—17 ct; Peen II 3237 ct; Kroten II 4— 7 ct. Per kg: Andijvie 7—9 ct; Stok- snijbonen II 94 ct; Princ. bonen III 6675 ct; Sabo II 91 ct; Kro ten II 5—14 c't; Rode kool 11- 14 ct; Sav. kool 5-^16 ct; Witte kool 211 ct; Breekpeen 17—19 ct; Prei II 1025 ct; Spruiten geschoond 74 ct; Spinazie II 4 8 et; Tomaten A II 53—58 ct; C II 25 ct; Pronkbonen II 55 ct; Uien 7—13 ct; Witlof A 96, A II 79—90, R II 71—75, afw. 51-70 et; Waspeen II 10—25 ct; Ramc nas II 14 ct. AARDAPPELEN: Per 100 kg: Bintjes I ƒ10- 10,40. FRUIT: Appelen. Jonathan I m. 85 56 —57, m. 80 53—54, m. 75 60 -61, m. 70 61—62, m. 65 58, m. 60.54 55; II m. 85 53—54, m. 80 52- 54, m. 75 5455, m. 70 54, m. 65 53—54, m. 60 47—50; II D 34; III grof 47—50; III fijn 35—40; kroet 30—36; val 22 ct; Lombart II m. 90 56. m. 80 57—58. m. 70 6061, m. 60 5556; III grof 45. III fijn 32. kroet 31 ct; Goudrei nette I m. 85/95 59—60, m. 75/85 6162, m. 65/75 58, II m. 85/95 57—58, m. 75/85 60. m. 65/75 53 II D 39, III grof 46—47, III ff' 26—38, kroet 34. val 21 et; Cf den Delicious I m. 85 82, m. 86. m. 75 90, m. 70 88, m. 65 II m. 85 72, m. 80 70, m. 75 73. m. 70 75; III grof. 66—69, kroet 49, val 34 ct; Glorié van Holland III grof 50 ct; Zoete appelen W fijn 3844 ct. Peren. Gieser Wildeman -Ifl fijn 3136; Pondsperen III grof 22—26 ct; III fijn 21 ct; St. R<®-v III grof 2226 ct; Comtesse Paris III grof 21 ct; Zwijndrccht- se Wijnperen III fijn 35 ct. VOGELWAARrE Geboren: 22 okt. Rudolf Al- phonsus Philomena, z. v8n ,a" cobus J. Scheerders en Rosalia J. Borm. 23 okt. Maria Josephus Martha, d- van Josephus L. -H. van den Bulck en Maria C. van Gassen. Huwëlijks-voltr.23 okt. Hypo- litus Mahu, 27 j„ en Louisa G. J. Hulshout, 22 j. Overleden- 23 okt. Johanna Catharina Seij. 59 j„ echt. van Petrus F. de Kort. VOGELWAARDE VertrokkenR. M. Buijsrog* geBun, naar Graauw; K. A Scheerders, naar Oudenbosch, A. P. de Kever en echtg.. naar Hontenisse; wed. A. Kerckhaert- Keiser, naar Hontenisse.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2