50-Megaton bom ontploft? YELPON Schepen in moeilijkheden DINSDAG 24 OKTOBER 1961 17e Jaargang Nr 5429 GEVEN RUSSEN EXPLOSIE.VAN DE 50-MEGATON BOM TOE J NOORSE PARLEMENT PROTESTEERT N. V. V.-TELEGRAM AAN I. V. V. V. OVER 50 MEGATON BOM Cambodja verbreekt de betrekkingen met Thailand DE RUSSISCHE KERNPROEVEN VAN MAANDAG K. N. M. I. REGISTREERDE TRILLINGEN DE TOEKOMST VAN IR. GOLOEB SCHIP BIJ IERLAND GEZONKEN ITALIAANS PASSAGIERSSCHIP UITGEBRAND. Neb el-vredesprijzen voor Hammarskjoeld en Loethoeli PRIJS VAN VERSE BOTER MET 8 CENT VERHOOGD Nederlands militair vliegtuig in zee gestort Engeland heeft momenteel geen plannen om de proeven met kernwapens te hervatten HET WEER i WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankering Dij abonnement: terneuzen Directeur-Hoofdredacteui l. van de .Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— maand 2,— per week 4 pei kwartaal; per ;8 ct. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen EERSTE BLAD Advertentieprijs per mm 16 ct; minimum per advertentie ƒ2,40. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties): 5 regels ƒ1.10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 unr. liet Zweedse observatorium te Uppsala heeft maandag' een zware ontploffing geregistreerd, waarvan waarnemers zeggen dat het de Sowj et-Russische 50- mzgaton waterstofbom kan zijn. De seismografen van het ob servatorium in Uppsala hebben maandagmorgen om 9 uur 35 plaatselijke tijd een ontploffing op 2100 km afstand geregistreerd, in het gebied van Nova Zembla. Het is niet onmogelijk dat het hier de 50-megatonbom betreft, aldus het observatorium. Het Japanse meteorologische instituut heeft op het door Upp sala genoemde tijdstip geen ont ploffing geregistreerd. Het Deense geodetische insti tuut heeft een ontploffing gere gistreerd die vier maal zo krach tig was als die van 6 oktober. Een woordvoerder noemde het „vreemd" dat in Japan niets is geregistreerd. (Op 6 oktober werd een proef met een bom van enkele mega- tonnen genomen). De Franse dienst voor registra tie van kernexplosies heeft om 09.52 uur Ned. tijd „een bijzon der krachtige explosie" gere gistreerd, sterker dan alle voor gaande. De plaats van de ex plosie was Nova Zembla. Drie uur later werd met be hulp van een zgn „barograaf" een luchtdrukgolf geregistreerd, waaruit valt af te leiden dat de proef in de lucht is genomen. Een Deens meteoroloog heeft verklaard dat het maandagoch tend boven Nova Zembla wind stil was. Wanneer wind opsteekt zal deze waarschijnlijk in de rich ting van de Noordpool waaien, zodat geen onmiddellijk gevaar bestaat voor .radio-actieve neer slag in Scandinavië. Het Witte Huis in Washing ton heeft berichten dat de Sow- jet-Unie wellicht een 50-mega- ton kernbom heeft laten ontplof fen sceptisch ontvangen. De inlichtingen die de Ameri kaanse regering heeft ontvangen „lopen uiteen". Men meent dat de explosie minder sterk is dan die welke van een 50-megaton bom kan worden verwacht. Zowel het Engelse ministerie van Defensie als de Britse com missie voor atoomenergie heb ben meegedeeld „niet op de hoogte te zijn" van een beweer de explosie. De Franse dienst voor registra tie van kernexplosies heeft ge weigerd met zoveel woorden of ficieel mee te delen dat dé ge registreerde ontploffing die van de 50-megaton bom is. De conservatieve „leader" in het Britse Lagerhuis, Macleod, heeft verklaard niet te weten of de berichten over een bijzonder krachtige ontploffing betekenen dat de 50-megaton bom is ge ëxplodeerd. Een woordvoerder van het seismologisch instituut in Ber gen, Noorwegen, heeft verklaard dat, wanneer de geregistreerde trillingen zijn veroorzaakt door een kernexplosie, deze krachtiger is geweest dan alle voorgaan de. Ook het researchinstituut van het Zweedse ministerie van De fensie heeft om 11.45 uur Ned tijd een ontploffing in de at mosfeer waargenomen die om streeks 9.30 uur moet hebben plaats gehad. Ook hier had men geen zekerheid dat het de 50- megaton bom was, maar wel dat het de grootste tot nu toe gere gistreerde ontploffing is geweest. iHet meteorologisch station van Matsushiro in Midden-Japan heeft om 09.59 Ned. tijd een ster ke beving geregistreerd, die on geveer een half uur aanhield. Geleerden van het Kew obser vatorium in Londen hebben ver klaard ervan overtuigd te zijn dat de ontploffing die maandag werd geregistreerd die van een 50-megaton bom is. De Canadese premier Diefen- baker heeft in antwoord op vra gen van journalisten verklaard dat de Russen twee kernwapens hebben beproefd, groter dan de „gebruikelijke", maar zeer zeker geen 50 megaton bommen. Het was de eerste aanduiding dat de Russen wellicht twee atoomwapens tot ontploffing hebben gebracht. De waarnemende Deense mi- nister-president, Skytte, heeft maandagavond een verklaring uitgegeven waarin wordt ge zegd dat de Sowjet-Unie haar voornemen tot een proef met een kernbom van vijftig mega ton heeft uitgevoerd. De Deense regering had dit „tot haar groot leedwezen" geconcludeerd uit „samengevoegde berichten". Ambtenaren van de Noorse bescherming bevolking hebben maandagavond ecliter gezegd niet te geloven dat de ontplof fing van maandagochtend die van een kernbom van vijftig me gaton was. Zij schatten dat dé kracht niet groter was dan tien megaton. Volgens welingelichte kringen in Moskou zou de Sowjetminis- ter van Defensie, maarschalk Malinofski, in het- cor.gres van de communistische partij hebben meegedeeld dat maandag een atoombom van 50 megaton is be proefd. (Maarschalk (Malinofski zou hebben verklaard dat de geleer den de kracht van een 50-mega ton bom onder controle hebben gekregen. 'De Noorse Tweede Kamer heeft maandag met algemene stemmen een resolutie goedge keurd waarin de Russische kern- bomproeven worden veroordeeld. De Kamer verzoekt de regering het protest door te sturen aan de Russische regering en aan de Verenigde Naties. Het verbondsbestuur van het N. V. V. heeft, zo deelt het mede, een telegram gericht tot het In ternationaal Verbond van Vrije Vakverenigingen waarin het bij dit verbond er „met klem op aan dringt met alle daartoe geëigen de middelen de regering van de Sowjet-Unie ertoe te brengen af te zien van het door Chroesjt- sjef aangekondigde voornemen een atoombom van 50 megaton tot ontploffing te brengen om dat dit de gehele mensheid zal blootstellen aan grote gevaren Het parlement van Cambodja heeft maandag besloten de diplo matieke betrekkingen met het buurland Thailand (Siam) te ver breken. in een resolutie wordt de mi nister-president van Thailand, veldmaarschalk Sarit Thanarat, ervan beschuldigd „ons land voortdurend te beledigen". „Hij wil de omstandigheden scheppen voor een gewapende interventie in Cambodja", aldus de resolutie. Het parlement heeft bevolen alle noodzakelijke stappen te nemen om een eventuele agressie van Thailand te weerstaan en het leven der burgers te bescher men. In de resolutie wordt gezegd: „In geval van het uitbreken van gevechten moet onmiddellijk onze wet op de neutraliteit wor den toegepast, die ons machtigt de hulp van bevriende mogend heden in te roepen, de natuur lijke tegenstanders van onze agressors". Het besluit de diplomatieke betrekkingen te verbreken werd genomen tijdens een gemeen schappelijke zitting van de natio nale vergadering en de konink lijke raad. De betrekkingen tussen Cam bodja, dat een politiek van neu traliteit voert, en Thailand, dat lid is van de NAVO, zijn reeds verscheidene jaren slecht. Een der geschilpunten is de soeve reiniteit over de tempelruïne van Preah Vihear aan de grens. Cambodja stelt dat Thailand sinds 1949 het gebied waarin de tempel staat onrechtmatig bezet houdt. De tempel is een traditio nele bedevaartplaats voor de in woners van Cambodja. Het in ternationale gerechtshof in Den Haag heeft begin dit jaar bepaald dat het hof het geschil in behan deling kan nemen. Cambodja heeft het geschil in oktober 1959 voor het internationaal gerechts hof gebracht. voortspruitende uit een verhoog de radio-actieve neerslag. De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft maan dag bekend gemaakt dat de Sowjet-Unie maandag twee kernbommen tot ontploffing heeft gebracht. Eén van de bom men kan een kracht van vijftig megaton hebben gehad maar waarschijnlijker is dat dit wapen een kracht had van dertig mega ton. Naar het ANP verneemt, heeft ook de seismografische afdeling van het KNMI in De Bilt maan dagochtend tussen 9.50 en 9.55 uur trillingen geregistreerd. Deze trillingen, zo deelde een woord voerder van het KNMI mede, doen duidelijk aan een aard beving dénken. Ongeveer een jaar geleden registreerde het KN1MI ook atoombomontplof fingen op Nova Zembla, doch die waren veel kleiner dan de tril lingen die maandagochtend wer den opgetekend. Tussen de re gistratie in het observatorium in Uppsala en die in De Bilt ligt een periode van vijftien minuten, hetgeen volkomen normaal moet worden geacht, omdat in De Bilt uitsluitend de zogenaamde „lange golven" worden waargenomen en niet de voorlopers hiervan. De eerste trillingen gaan namelijk dwars door de aarde en de lange golven gaan langs het aardopper vlak. In De Bilt kon men niet de plaats waar de aardbeving veroorzaakt is vaststellen. In de fles, lost geheel op Als pap, klontert niet Droog uit de hand héérlijk van smaak! Krachtige Kost voor het Kind! De Amerikaanse republikein se senator Kenneth Keating heeft in een uitzending van een Ame rikaanse televisiezender gezegd dat de Russische scheikundige ir. Aleksei Goloeb, wiens besluit in het Westen te blijven leidde tot Nederlands-Russische moei lijkheden, uitgenodigd dient te worden in de Verenigde Staten stralingsonderzoek te doen. De senator zei te hopen dat de Amerikaanse autoriteiten iets zullen doen om zich te verzekeren van ir. Goloebs diensten bij het zoeken naar middelen om het gevaar van radio-actieve afval stoffen tegen te gaan. Ir. Goloeb zou belangstelling hebben voor speurwerk dat ten doel heeft radio-actief stron tium 90 uit het menselijk lichaam te verwijderen. Het iPanamese s.s. „Aguila", 3535 ton, heeft maandagochtend vroeg geseind dat het in moei lijkheden verkeert in de Ierse Zee ten westen van Anglesey. Hét berichtte dat de lading was gaan schuiven en dat het stuur loos was. Het Britse schip „Gartwood", dat zich in de naoijheid van de „Aguila" bevond heeft geseind, dat het naar de Panamees onder weg is, evenals het Britse vaar tuig „Flaminian". Maandagochtend om half zes seinde de „Gartwood" dat het langszij van de „Aguila" was ge komen. Het tweede schip dat de Aguila ter hulp snelde, de „Fla minian", heeft met het oog hier op zijn reis voortgezet. Van de „Aguila" werd later bericht ont vangen dat het schip beter be stuurbaar was geworden en dat men zou trachten de dichtstbij zijnde haven te bereiken. Het Nederlandse motorschip „Eemshoorn", 335 ton, seinde maandagochtend vroeg dat de lading was gaan werken. Het schip bevond zich 20 mijl ten noordoosten van Skerries (Ier land). De „Eemshoorn" verzocht de reddingsboot van Moelfre, die inmiddels ter assistentie was uit gevaren, in de nabijheid te blij ven om zonodig hulp te verlenen. De „Eemshoorn" is eigendom van rederij Gruno te Delfzijl. Later heeft het schip gemeld, dat het geen verdere assistentie nodig had. Voor de Ierse oostkust is een nog niet geïdentificeerd schip op de rotsen gelopen en gezon ken. Dit is gemeld door de be manning van de reddingboot van Rosslare, die acht uur lang bij vliegende storm getracht heeft het schip hulp te bieden. Dit bleek niet mogelijk. Er woedde in dit gebied een orkaan met windsnelheden van 130 km per uur. Een helikopter van de Britse luchtmacht is er in geslaagd drie mensen op te pikken die op de nog boven water uitstekende stuurhut zaten. Zij werden in een sloep gezet. Het schip is vermoedelijk een kustvaarder. De stranding ge schiedde bij duisternis. Men ge looft dat één of twee man met een reddingsvlot van boord zijn gegaan. De reddingboot van Rosslare is later opnieuw uitgevaren om De sjah van Perzië en zijn echtgenote zijn zondagavond naar hun land teruggekeerd. Zij hebben de afgelopen week een gedeeltelijk officieel bezoek aan Parijs gebracht. naar overlevenden te zoeken. Het gezonken schip blijkt de 313 ton metende Ierse kustvaar der „Halronell" te zijn. Het 18.554 ton metende Ita liaanse passagiersschip „Bianca <J" wordt als verloren beschouwd, nadat zondag in de machine kamer brand is uitgebroken. Het vuur verspreidde zich razend snel over liet schip, doch dank zij onmiddellijke huip van toege schoten vaartuigen en doordat onder de opvarenden geen paniek uitbrak, werd een ramp voor komen. Het schip lag op de rede van Saint-George's, de noofdstad van het eiland Grenade in West-ln- dië. De „Bianca C" had 360 pas sagiers en een bemanning van 3Uo koppen aan boord. De passa giers waren voornamelijk Venezo- ïanen en Antillianen, die als emi granten op weg waren naar Groot-Brittannië. De berichten over het aantal slachtoffers zijn tegenstrijdig. Reuter meldde dai een matroos aan brandwonden is bezweken en dat een ander lid van de bemanning wordt vermist. Acht bemanningsleden zouden licht gewond zijn. Van de passa giers wordt gemeld dat zij allen ongedeerd zijn. A.F.P. berichtte eenter dat onder de passagiers drie doden zijn gevallen. De bemanning trachtte het vuur te bedwingen doch moest weldra haar pogingen staken en het schip verlaten. Doordat het schip twee mijl uit de kust voor anker lag was het niet mogelijk het vuur van de kust af te be strijden. In de haven van Saint George's beschikte men niet over drijvend blusmateriaal. De opvarenden werden door de bevolking van de havenplaats on derdak gebracht. Zij hadden wei nig of niets van hun bagage kun nen redden. De „Bianca C" stond binnen enkele uren in lichter laaie. Het schip was in 1950 gebouwd voor rekening van een Franse maatschappij. In 1958 ging het over in handen van de ieder Giacomo Costa uit Genua, die het schip grondig liet verbouwen. Het had accomodatie voor 1200 passagiers. De „Bianca C" was 9 oktober uit Genua vertrokken en de 20ste van deze maand in La Guayra in Venezuela gearriveerd. Op 21 ok tober had het zijn terugreis aan vaard. Volgens de eigenaar van de „Bianca C." zijn er definitief 2 slachtoffers gevallen. Het zijn twee bemanningsleden, beiden Italianen. Onder de passagiers zijn geen slachtoffers. De Nobelprijs voor de vrede 1960 is toegekend aan Albert Loethoeli, de thans in Zuid- Rhodesië verblijvende leider van het Afrikaanse nationale con gres van Zuid-Afrika; die voor 1961 aan de omgekomen secre taris-generaal van de Verenigje Naties, Dag Hammarskjoeld. 225°cL 7ejl V°0r 1960 bedraagt £ronen' die v°or 1961 250.232,88 kronen. De prijs van Hammarskjoeid gaat naaJr z;jn Loethoeli, een stamhoofd, :s voorzitter geweest van het (hans verboden Afrikaanse nationale congres van Zuid-Afrika. Krach- vTnh Wet op onderdrukking van het communisme is hij ver bannen naar het district 'stan- NatalL^V' ten noorden van Natal, dat hi] met mag verlaten. -De afwikkeling van fïam marskjoeld's wilsbeschikking 's met voltooid. Hij heeft zijn boeken en archief vermaakt aan de koninklijke bibliotheek van Zweden, zijn landgoed in Zuid- Zweden aan een toeristische or ganisatie. ivihoi de ™otiver>ng van het .^nr,L 'm,te, Van het Noorse par|ement) wordt op- 2 k i Loethoeli altijd ge weldloosheid heeft nagestreefd -«rijd tegen rasslndiscri- m^°';thoe.li is 15 jaar school- toenhü m outville geweest, toen hij op aandrang van zijn Zoeloe-volk hun chef werd. Hij werd in 1952 door de regering aan de kant gezet, nadat hij had geweigerd zich uit het Afrikaan- trekken0 °°"gres terug te In 1958 scheidde de sectie die „Afrika voor de Afrikanpn' voorstond zich af van het Afri kaanse nationale congres en vormde het meer extreme pan- Afrikaanse congres. Loethoeli beoogde samenwerking van Af nkanen, Europeanen, Aziaten e t gemengdbloedigen. I960*W6I1 in sePtember 1960 tot 100 pond boete veroor deeld omdat hij als protest tegen de bepalingen die de bewegings- nprVan de "iet-blanken be perken zijn persoonsbewijs had half"fa Hij kree« tevens een SsstrIfV°^^aardelijke gevan- gemsstraf, met een proeftijd van drie jaar Loethoeli heeft reeds zetenmHa hnhde geva"genis ge- van I?" bohoorde tot de groen van 15o personen die in 1956 vitoT,®.""het diif etth0el' ;V,erd in januari kan- hm 7u,ged d00r 34 ,eden van het Zweedse parlement. In hun voordracht aan het Nobel comité zeiden zei o.m. dat, „ondanks de meedogenloze rassenwetten van Zuid-Afrika, Loethoeli zich al tijd heeft verzet tegen het ge bruik van geweld. „Het is in be langrijke mate aan hem te dan ken dat de strijd in Zuid-Afrika niet tot bloedige conflicten heeft geleid". Naar verluidt heeft ook dr Al- bert Schweitzer voorgesteld Loe thoeli de prijs te verlenen. Loethoeli heeft zelf eens op gemerkt dat hij „dertig jaar van zijn leven vergeefs aan een ge sloten en gegrendelde deur heeft geklopt". Naar wij vernemen is met in gang van maandag de prijs van verse boter met acht cent per kg verhoogd, zulks in verband met de grote vraag naar verse boter. Lijm en plak alles met van Ceta-Bever Prinses Margriet naar Frankrijk vertrokken Koningin Juliana heeft maan dagavond voor geruime tijd af scheid genomen van haar derde dochter. Samen met Prinses Marijke was zij naar Schiphol gereden met Prinses Margriet', die naar bekend, een studiejaar gaat volgen aan de universiteit van Montpellier, de hoofdplaats van het departement Herault aan de Franse zuidkust, Prinses Margriet maakte de reis samen met mejuffrouw L. J. Ingen Housz, die enkele jaren geleden aan het hof werd ver bonden als verzorgster van ae jongste twee prinsessen. De Prinses zal in Montpellier ver moedelijk een cursus volgen die speciaal voor vreemdelingen wordt gegeven en wel in de Franse literatuur-geschiedenis. De universiteit van Montpellier behoort tot de oudste van Euro pa: zij werd in 1289 door Paus Nicolaas IV gesticht. De koninklijke gasten arriveer den kort na zes uur op Schiphol. Tegen half zeven wandelde Ko ningin Juliana met haar twee jongste dochters naar het vlieg tuig en nam in het toestel af scheid van Prinses Margriet. Daarna bleef zij op het platform het toestel nawuiven tot dit in het vallende duister op weg naar de startbaan uit het zicht was verdwenen. ALGERIJNEN TERUGGEZONDEN NAAR ALGERIE Na de recente demonstratie van Noordafrikanen in Parijs zijn ongeveer 150® Algerijnen naar Algerië teruggezonden. Foto: Na ontscheping van de „Kairouan" in Algiers begeven de terugge zonden Algerijnen zich onder be waking van veiligheidstroepen naar gereedstaande wagens. De vliegbasis Valkenburg heeft Scheveningen radio maandag avond bericht, dat een Neder lands militair vliegtuig van het type F 84 F afkomstig van de vliegbasis Volkel wordt vermist tussen Den Helder en het Duitse Waddeneiland Borkum. Het toestel had om ongeVeer kwart over zes gisteravond boven Borkum moeten zijn. Schevenin gen radio heeft de schepen in middels verzocht scherp op te letten. Van de vliegbasis Valkenburg is om kwart voor negen een Grumman SS-2Fl-„Tracker" op gestegen met de opdracht voor al uit te kijken in de omgeving van Den Helder. Om vijf over negen is ook een Hunter-straaljager van de vlieg basis Leeuwarden aan de speur tocht naar de vermiste straalja ger gaan deelnemen. Omstreeks kwart voor tien werd nog een propellervliegtuig, een Harvard- lestoestel, eveneens uit Leeuwar den, bij het opsporingswerk inge schakeld. Scheveningen-radio berichtte dat de reddingsboten van Den Helder, Harlingen en Hindelopen zijn uitgevaren. De piloot van het vermiste vlieg tuig is de 20-jarige sergeant-vlie ger A. Lowijs uit Zwijndrecht. Hij is ongehuwd. Het is vrijwel zeker, zo deelde om 12 uur hedennacht de Lucht machtvoorlichtingsdienst mee, dat de „Thunderstreak" ergens tussen Den Helder en Borkum in zee terecht is gekomen. Het zoeken naar de piloot werd ook na middernacht voortgezet. De mogelijkheid bestaat, dat hij van zijn schietstoel gebruik heelt kunnen maken en dat hij zich in een rubberboot op zee bevindt. Het Duitse kustwachtstation Norddeich Radio deeide mee, dat het Engelse schip „Baltic Arrow" (1385 ton) eveneens naar het vermiste vliegtuig zocht. De Britse minister van staat voor Buitenlandse Zaken, Jo seph Godber, heeft in 't Lager huis verklaard dat de regering momenteel geen plannen heeft om de proeven met kernwapens te hervatten. Gezien de atoom explosies in de Sowjet-Unie be houdt zij zich echter het recht voor te overwegen of het wel licht noodzakelijk zal zijn ver dere proeven te nemen. „Wij willen een einde maken aan deze proefnemingen, maar een moratorium is een volslagen mislukking geworden, en hier door is de veiligheid van het Westen in gevaar gekomen. Wij moeten ons de vrijheid van han delen voorbehouden", aldus de Engelse bewindsman. Het is nog niet bekend of de Russen maandag een 50-mega- ton bom tot ontploffing hebben gebracht, „maar in elk geval zijn deze proeven bijzonder ernstig", aldus Godber. TOENEMENDE WIND Terwijl zich boven Rusland een omvangrijk hogedrukgebied handhaalt is de depressieactivi teit erin geslaagd het wéér in West-Europa en vooral dan het gebied op en om de Noordzee meer en meer te bepalen. De de pressie die maandag vooral op het noorden van ae Noordzee zeer zware stormen heeft ge bracht, is nu al weer ver naar het noorden weggetrokken. Tij dens het passeren van een zwak ke rug van hoge luchtdruk waren de stormen maandagavond reeds geluwd. Ten zuidwesten van Ierland is echter een nieuwe depressie ver schenen die in noordoostelijke richting koerst. Het lijkt waar schijnlijk dat dit lagedrukgebied sterk in intensiteit zal gaan toe nemen en reeds heden het weel bij ons zal gaan beïnvloeden. Ver- wacht moet worden dat het warm- tefront van de depressie heden, vooral later op de dag, veel bewolking en regen zal brengen. De wind zal opnieuw toenemen uit zuidelijke richting en aan de kust wederom de grens van har de wind, wellicht zelfs die van stormachtige wind overschrijden. De temperaturen blijven op onge veer hetzelfde niveau. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot hedenavond. Veel wind. Veel bewolking met van het zuid westen uit regen. Tot krachtig en aan de kust tot hard of storm achtig toenemende wind tussen zuid en zuidwest. Weinig veran dering in temperatuur. DINSDAG 24 OKTOBER v.m. n.m. Breskens 1.35 1.52 Terneuzen 2.10 2.27 Hansweert 2.50 3.07 Walzoorden 3.00 3.17 WOENSDAG 25 OKTOBER v.m. n.m. Breskens 2.19 2.33 Terneuzen 2.54 3.08 Hansweert 3.34 3.48 Walzoorden 3.44 3.58 ZON MAAN op ender op onder Oktt 24 7.19 17.28 18.18 7.36 25 7.21 17.26 18.50 8.53 26 7.23 17.24 19.26 10.05 27 7.25 17.22 20.07 11.11 28 7.27 17.20 20.54 12.10 29 7.28 17.18 21.47 13.01

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1