Provinciaal nieuws !ss°) TANK ESSO EXTRA ZUSTER GRACIA TERNEUZEN HOOFDPLAAT ZAAMSLAG Waar is de tijger? ZUIDZANDE BINNENLANDS NIEUWS HIT GOKTE GOED. Nederlands tege Oranjeploeg Gemeenteraac Feestelijke opening- van het Terneuzense filiaal van de (Volkswagen)garage Jos Voet De officiële opening van de Volkswagengarage Jos Voet door burgemeester mr H. Rijpstra van Terneuzen, de tocht van Kloos- terzande (waar het hoofdbedrijf gevestigd is) naar Terneuzen van een karavaan van om en nabij de 200 Volkswagens, de komst per helikopter van de importeur van de Volkswagen in Nederland, de heer H. Pon, de aanwezigheid van autoriteiten en zeer veel belang stellenden in de met vele bloemen versierde ruime en fraaie garage gelegen aan een zeer belangrijk punt van de nieuwe Invalsweg, het was zaterdagnamiddag, toen na vele dagen slecht weer de zon weer scheen, allemaal even fees telijk en een gloriedag voor mevr. de wed. Voet, haar bedrijfsleider de heer A. de Booy en haar meer dan twintig man personeel. Niet lang na de vastgestelde tijd arriveerden de Volkswagen- bezitters die aan het verzoek van mevr. Voet gehoor hadden gege ven gezamenlijk langs een grote omweg van Kloosterzande naar Terneuzen te rijden. Langer moest worden gewacht op de geluk in de verdere ontwikkeling van het bedrijf. Met de onthulling van een nieuwe VW 1500, die in rode gloed uit zijn verpakking te voor schijn kwam. opende burgemees ter Rijpstra deze garage. Vertrouwen De heer Pon zei in zijn feeste lijke toespraak dat mevr. Voet vanaf het begin (sept 1948), toen zij het agentschap voor Oost Zeeuws-Vlaanderen van de Volkswagen in handen kreeg, er veel vertrouwen in heeft gehad. Om begrijpelijke redenen was het aanvankelijk niet gemakke lijk een Duitse wagen op de markt te brengen en zeker niet in Zeeuws-Vlaanderen. Spreker wees er op, dat het geven van een goede service boven alles gaat en hij noemde mevr. Voet een voorbeeld voor de dealers. Hij bracht mede hulde aan de be drijfsleider, de heer A. de Booy, en zich tot de 16-jarige zoon van mevr. Voet wendende wees de heer Pon er op dat in het leven niets cadeau wordt gegeven maar dat er altijd hard voor moet worden gewerkt. Daar tegelijkertijd het nieuwe benzinestation werd geopend, was er ook de districtsmanager van de Esso voor Zeeland, de importeur van de Volkswagen, de heer 15. Pon te Amersfoort, fcc ;.:oct na aankomst met de helicopter mevr. Voet. helikopter, waarmee de heer B. Pon uit Amersfoort zou komen, arriveerde. Maar later, bij zijn feestelijke toespraak heeft de heer Pon zich daarvoor wèl ver ontschuldigd door te zeggen dat wegens een dichte mist het ver trek een paar uur moest worden uitgesteld. heer J. F. van der Veen, die even- eens zijn gelukwensen namens de directie uitsprak en wees op de zeer goede samenwerking. De bedrijfsleider bood mevr. Voet namens het personeel een fraai gebrandschilderd glas-in- lood raam aan, waarop het ont staan in 1910 en de groei van het BIi r. Voet en haar zoon betreden in gezelschap van burgemeester mr II. Rijpstra de montagehal. Opening Vers jhelder c honderden aan wezigen hadden zich inmiddels opgesteld in de ruime, met vele bloemstukken srsierde garage om de openingsrede te horen van burgemeester mr H. Rijpstra, wiens echtgenote eveneens aan wezig was. Onder dit gehoor be vonden zich oc-k de wei houder van Openbare Werken, de heer M. de Vos, do gemeentesecretaris van Terneuzen de heer A. J. Dees, oud-burgemeester mr P- Teilegen. met echtgenote, de toe komstige inspecteur van de Ter neuzense gemeentepolitie de heer D. van Ooyen met zijn echt genote, de gemeentesecretaris van Hontenisse de heer O. Ver- straten ers vele andere autoritei ten. Ook de Kon. harmonie „Sint Cecilia" uit Kloosterzande gaf van haar belangstelling blijk door opgewekte marsmuziek te spelen en vele Kloosterzandena- ren waren eveneens naar Terneu zen gekomen om bij deze feeste lijke gebeurtenis aanwezig te zijn. Burgemeester mr Rijpstra wees op de vele moeilijkheden die mevr. Voet heeft moeten over winnen eer haar plan tot vesti ging van een nevenbedrijf in een snel groeiende gemeente ais Ter neuzen kon worden gerealiseerd. „Niet alleen zakelijk, maar ook in uw persoonlijk leven heeft U vele moeiijke dagen gekend", zo zei de burgemeester tot mevr. Voet. Mr Rijpstra zei zeer veel respect te hebben voor de wijze waarop zij met sterke hand haar bedrijf bestuurt, ten voorbeeld aan vele mannen. Spreker wees er verder op dat het huidige straatbeeld niet meer gedacht kan worden zonder de aanwezig heid van de Volkswagen. Het ge meentebestuur van Terneuzen is mede trots op de aanwezigheid van een dergelijk prachtig bedrijf en burgemeester Rijpstra felici teerde mevr. Voet dan ook op de meest hartelijke wijze met deze tot standkoming en wenste haar bedrijf staat afgebeeld. Zoon Benny wendde zich in een korte toespraak tot zijn moeder en noemde deze dag voor haar oen gloriedag. Hij memoreerde persoonlijke herinneringen uit haar leven en speciaal het over lijden van haar echtgenoot, de neer Jos Voet, in december 1946. Namens de vele klanten bracht de heer F. de Waal uit Klooster zande de gelukwensen over. Ook de bezitters van een Volkswagen /.ijn trots op dit bedrijf, aldus de .roer De Waal. Dank Ten slotte dankte mevr. Voet het Terneuzense gemeentebe stuur, de autoriteiten die haar behulpzaam waren geweest, ar chitecten (Van Zantbeek ochoonis uit Sas van Gent), alle aannemers en in het bijzonder haar bedrijfsleider de heer A. de Booy en het personeel en de vele bezitters van een Volkswagen. De prijsuitreiking Aan de deelnemers aan de Volks- wagenrit van Kloosterzande naar Terneuzen werd tijdens deze rit een gratis lot uitgereikt, voor een na afloop hiervan te houden ver loting van een vijftal prijzen. Direct na het dankwoord van mevr. Voet werd overgegaan tot de trekking van de vijf prijswin naars. De eerste prijs, een transistor radio, ook als auto-radio te ge bruiken, was voor de heer Nee- teson uit Hulst. De tweede prijs, een tweetal banden verkreeg de heer J. den Hamer uit Vogel waarde. De derde prijs, een stel mistlampen, ging naar de heer Blok uit Sas van Gent. Winnaar van de vierde prijs, een stel ach- teruitrijlampen, was de heer Pro voost uit Terhole, terwijl de win naar van de vijfde prijs, siervel- gen, zich nog niet meldde. In verband met de late aan komst van de helicopter was de heer Pon, die vóór de duisternis inviel te Rotterdam moest lan den, tot zijn spijt genoodzaakt te vertrekken, en spoedig na aan komst op het nabijgelegen minia tuur vliegveld steeg de helikop ter het luchtruim in. Na als afscheidsgroet, een rondje bo ven het gebouw van de (Volks wagen) garage te hebben gevlo gen, werd koers gezet naar de Schelde. Ondertussen marcheerde onder het spelen van een mars de har monie van Kloosterzande door de garage en werd de zeer talrijke aanwezigen een verversing aan geboden. Te ongeveer vijf uur maakte het muziekgezelschap nog een muzikale wandeling door de stad en daar ook de „Harmonie Ter neuzen" na afloop van de voetbal wedstrijd onder het spelen van marsmuziek naar de Markt mar cheerde, was het een vrolijk slot van een zonnige en drukke zater dag zowel in de zuidelijke buiten wijken als in de kom der gemeen te. Groots Het is een fraai gebouw gewor den daar aan de „grote deur" die vanaf Axel toegang geeft tot Terneuzen. De klanten worden in een vriendelijke wachtkamer ontvan gen als zij komen om b.v. hun Volkswagen te laten doorsmeren. Zij hebben dan meteen een uit zicht op de ongeveer 400 m2 gro te smeorruimte waar hun wagen behandeld wordt. Tegenover deze wachtkamer bevindt zich de showroom (80 m2), waarin de laatste modellen van de Volkswa gen zijn opgesteld. Achter deze showroom is een klein kantoor waarin zich de telefooncentrale bevindt en waaraan het uit twee verdiepingen bestaande magazijn aansluit. Vervolgens de ruim 400 m2 garage met revisiehoek. Boven bevinden zich ook de woning van de chef-monteur, het fraaie centrale administratiekan toor, de wasgelegenheid en het schaftlokaal, dat tevens dienst doet als leskamer voor de jonge monteurs. Met veel bewondering hebben de talrijke bezoekers na het offi ciële gedeelte kennis gemaakt met deze nieuwe fraaie aan winst voor Terneuzen. Vooral in de avond, als alle neonlichten zijn ontstoken, maakt garage Jos Voet een grootse indruk. Vrachtauto over de kop. Zaterdagmorgen te 10 minuten over acht sloeg een vrachtauto van de firma Imberechts te Yer- seke, geladen met 11 ton mosse len, bij de coupure van de In valsweg aan de Jacob Catsstraat, door een defect aan de gaspe daal, over de kop, tengevolge waarvan de lading mosselen op de grond terechtkwam. In de cabine van de onderste boven liggende vrachtauto zaten de 24-jarige chauffeur Joz. van S. uit Yerseke en zijn 13-jarig broertje Jan bekneld. Direct werd hierop door de po litie de brandweer gealarmeerd, daar de mogelijkheid van vlam vatten van de uit de auto vloei ende olie niet denkbeeldig was. Ook het JiuEana-ziekenhuis werd van het ongeluk verwittigd, met verzoek! de ambulance-auto te, zenden. Eerst nadat de brandweer de handrem in de cabine had afge zaagd konden de beide inzitten den uit hun benarde positie wor den gered en voor een nader on derzoek naar het Juliana-zieken- huis vervoerd. Daar bij het on derzoek bleek dat geen van bei den inwendige kneuzingen had opgelopen, konden zij', na van de schrik bekomen; te zijn, het ziekenhuis weer verlaten. Ongeveer één ton mosselen die met de uitstromende olie min of meer in aanraking was ge komen of door glasscherven ge vaar voor de consumptie oplever den, werd door de dienst van ge meentewerken vernietigd. De ongeschonden zakken mos selen werden later door een an dere vrachtwagen uit Yerseke weer opgeladen en op transport gesteld, terwijl de zwaar be schadigde vrachtauto door een kraanwagen van de garage Vis ser werd weggesleept. Landskampioene accordeon. De Terneuzense mej. C. Ver meulen heeft zaterdag j.l. te Zeist op het accordeonconcours het Nederlands kampioenschap der amateurs gewonnen, in de afdeling „amateur-supérieur", de hoogste rang bij de amateurs. Mej. Vermeulen behaalde 163,5 punten en versloeg daarmede haar zes rivalen. Mej. Vermeulen is lid van het onder leiding van de heer Jasper Antheunisse staand philharmo- nisch orkest „Flandria" te IJzen- dijke, die met zijn groep reeds vele binnen- en buitenlandse successen oogstte Raadsvergadering De gemeenteraad van Hoofd plaat kwam vrijdagavond bijeen onder voorzitterschap van burge meester J. F. C. Temmerman. Op voorstel van B. en W, be sloot de raad het straatje, het welk in het Zuid-West uitbrei dingsplan nieuw is aangelegd de naam te geven van „Eurostraat". 10,— werd als eenmalige sub sidie toegekend aan het Ver bond voor Veilig Verkeer. Door de invoering van de vijf daagse werkweek heeft er een herindeling plaats gevonden van de tijd welke de gemeente-op zichter voor Hoofdplaat en voor Biervliet werkt. Voor Hoofd plaat doet hij nu 2 dagen dienst en voor Biervliet 3 dagen. B. en W. werden gemachtigd cultuur- en tuingronden in het Zuid-West uitbreidingsplan, wel ke nog niet dadelijk voor reali sering van het plan benodigd zijn te gaan verpachten aan door het college nader aan te wijzen ge gadigden. Het bedrag per leerling per jaar, dat voor de drie bijzonde re lagere scholen over 1962 be schikbaar werd gesteld is be paald op 45, De plaatselijke muziekvereni ging „Oefening Baart Kunst", die het tot nu toe heeft moeten stellen met een subsidie van 600 gulden uit de gemeentekas per jaar, zal ingaande 1 januari 1962 750,per jaar krijgen. Op 't verzoek van de gemeente Philippine om een subsidie van ƒ50,te mogen ontvangen voor een leerling uit de gemeente Hoofdplaat, die te Philippine de Fruitteeltschool bezoekt werd goedgunstig beschikt. Als gemeentelijk vertegenwoor diger in de Stichting Beschut tende Werkplaats te Oostburg werd voor de periode 1962—1965 de burgemeeser benoemd. Als plaatsvervanger wees de raad wethouder G. H. F. M. Termote aan. De gemeentebegroting 1962 werd hierop in behandeling ge nomen. Over bepaalde posten vroegen de raadsleden ophelde ringen. Na een uitvoerige behan deling werd de begroting zonder hoofdelijke stemming vastge steld. De gewone dienst sluit aan inkomsten en uitgaven op 339.171,85, de post voor onvoor zien is groot ƒ3864,43. De kapi- taaldienst sluit met een nadelig saldo van 104 982,17. Tijdens de rondvraag infor meerde de heer A. B. M. Tho- maes naar de gunning voor de bouw van de ambtswoning voor de gemeentesekretaris. De voorzitter zei, dat dit jaar de bouw niet gerealiseerd zal kunnen worden, maar het vol gende jaar zullen de mogelijk heden nader worden bekeken. Jubileum „Groene Kruis" Een goed !>egiii is het halve werk Met een groep enthousiaste medewerksters en medewerkers is het jubileumcomité „Groene Kruis" zaterdag zijn aktie begon nen. In de voormiddag zijn op het dorp enkele groene kruizen geplaatst om het jubileum bij de burgerij in gedachten te houden, 's Middags is de aktie gestart in de wijken de Griete, de Val, Spui en Othene met de in de omgeving daarvan verspreid liggemde hui zen en boerderijen. Mee een span doek, een drietal verpleegsters en enkele tamboers wei d o'e aan dacht van de bevolking getrok ken. Een ruim aantal collectrices en collectanten haalde de rondge zonden enveloppen op. nu gevuld met de jubileumgiften. Alles is zeer vlot verlopen, dank zij ook de spontane mede werking van de burgerij. Prac- tisch overal lageri de enveloppen gereed en slechts in een heel en kel geval werd „er niet aan ge daan." Degenen, die niet thuis Foto boven: Dc op het trottoir ven de Jacob Catsstraat verspreide zakken mosselen. Foto beneden: De zwaar beschadigde voorzijde en cabine van de vrachtwagen. Juist... in de tank. Bij steeds meer aulo's de bergplaats voor een tijger. U hoeft er niet voor op jacht. Iedere Esso Extra pomp levert nu benzine met tijgerkracht, die uw auto een nieuw leven geeftkittiger, pittiger, krachtiger, machtiger. Neem de proef op de som: stop een tijger in uw tank! door MARGUERITE LEES 63) (Nadruk verboden.) Met bevende stem zei hij„Ja, het is zo. Het isik hoorde haar met de directrice praten, die dit aldoor geweten moet heb ben. En Jim, zij was zo bedroefd en wanhopig. Die kleine jongen, Richard, is in een afdeling van ons ziekenhuis, hij is gevaarlijk ziek. Zij kan niet bij hem ko men, omdat de zaal besmet is. En zelfs, als dat niet het geval was, dan heeft zij niet 't recht van alle moeders om bij haar eigen kind te zijn, als het haar zo nodig heeftEn het droevig ste is, dat zij haar hele leven aan kinderen wijdt. Er was een geluid alsof er een stoel heftig achteruit geschoven werd, een gerinkel van geldstuk ken op een schoteltje. Lucy keek om en zag juist hoe een grote man het restaurant verliet. „Ik zou zweren, dat dat dr. Halcott is!" zei zij geschrokken. „Je ziet van alles,'' zei Jim bezorgd. „Allemaal door die el lendige Salmonella.Ik hoop, dat het je eetlust niet bedorven heeft?" „Ik zou geen hap kunnen eten," zei Lucy, die nog steeds haar ogen bette. De dienster stond in de buurt. Jim zei vastbesloten: ..Biefstuk en gebakken aardappelen.om te bèginnen." „Dat duurt acht minuten, me neer," zei de dienster afwijzend. „We hebben de hele dag de tijd," zei Jim. ,,Eigenlijk een heel leven." De warmte en vast heid van zijn blik droogde Lu cy's tranen zoals de zon de och tenddauw opdroogt. Toen de dienster weggegaan was, schoof hij zijn stoel wat dichter bij en maakte zich weer meester van Lucy's hand. Hij zei troostend: Als zuster het signaal op groen zet en als dit mooie weer blijft voortduren, nemen we Patsy eèns mee uit. Een vriend van me wil me zijn A-30 lenen...." Lucy's ogen straalden. Hij was zo goed, zo mild; hij zou je nooit in de steek laten. Niet tegenstaande ailes begon zij trek te krijgen in die biefstuk van acht minuten ik buiten het bereik, van elke man achtte? Hoe is het moge lijk dat ik me zo heb kunnen vergissen." Op een jonge man, die harts tochtelijk verliefd is op een ge ïdealiseerd wezen, maakte een ontdekking, als hij net gedaan had, een vreselijke indruk. Hij begreep niet, dat zij haar privé leven altijd had weggesloten, opdat het niet de toewijding, die zij haar werk gaf, in de weg zou staan. Hij zag haar zwijgen over het verleden als een bekentenis van schuld, en juist de jaloerse minnaar in hem gaf de slechtste uitleg aan haar geheimhouding. Hij begreep even weinig van de moeilijkheden, die een jonge vrouw had om werk te vinden, waar zij haar kind bij zich kon hebben, als Lucy en Jim, even min als van het offer, dat al deze jaren van Gracia gevraagd was. Het was geen luchtige vakan tie-liefde van enkele weken, maar iets, dat jaren in het verleden terug ging, de felle hartstocht, zonder gedachten aan conven tie of rede, die een leven kan vernielen. Hij begon zich af te vragen, hoe haar leven geweest was achter die fagade van de rustige betrouwbare, toegewijde verpleegster. Hij had aan een j minnaar gedacht nu moest „Het is nog erger dan ik dacht, j hij in plaats daarvan aan een Duizendmaal erger." David baan- kind denken een kind. waar de zich een weg over het drukke naar zij door elke impuls van trottoir, nauwelijks wetend waar haar hart gedreven werd, maar hij liep. Hij dacht bitter„Waar dat zij moest wegsturen terwille is nu de vrouw, die ik op een van de jongen en van haarzelf, voestuk heb gezet, de vrouw, die j Zij had eenzaamheid gekend, waren, krijgen als nog bezoek, of kunnen hun enveloppe aan het wijkgebouw afgeven. Niet alleen de medewerking aan en het verloop van de aktie is meegevallen. Ook de opbrengst is tot nu toe zeer goed en is bo ven de verwachiingen uitgegaan. Dit belooft dus veel voor het ver dere verloop van de gehele aktie, want ook de rest van het dorp zal het comité zeker niet in de steek laten en zal niet achter wil len blijven tij het reeds bezochte deel van de gemeente. Woensdag, en donderdag komt, net medewerking van de muziek, de Kom aan de beurt en a.s, za- lerdag de rest van de buitenwij ken. Het comité is vol goede moed en rekert dan ook op ieders medewerking. Een meevallertje Het plaatselijk muziekcorps „De Volharding", dat op 15 augustus 1.1. heeft deelgenomen aan het bestendig festival in Ant werpen, heeft het bericht ontvan gen, dat haar een prijs is toege kend van 1500 franken. Vergadering V.V.V. De Vereniging voor Vreemde lingenverkeer te Zuidzande hield dezer dagen in hotel „De Zwaan" een ledenvergadering. Het voornaamste punt van be spreking hierbij. was de vraag die het bestuur aan de leden stelde of de vereniging nog moest voortbestaan. Al verschil lende jaren kampt men met fi nanciële moeilijkheden, doordat verschillende winkeliers zich menen te moeten onthouden van financiële steun aan de vereni ging- De aanwezige leden betreurden ten zeerste deze houding van verschillenden, doch meenden dat de vereniging niettemin moet blijven bestaan. Door een contributie-verhoging zal ge tracht worden toch nog te kun nen blijven voldoen aan de mini male eisen die aan de vereniging kunnen worden gesteld. Voorts zal worden getracht om de „af valligen:"' alsnog tot andere ge dachten te bewegen. De rekening over 1960 werd nagezien en in orde bevonden. Deze kon worden gesloten met een klein batig slot van 86, KinJerpostzegcl-aktie. De leerlingen van de openbare lagere school te Zuidzande die dezer dagen de bekende kinder postzegels in voorverkoop bij de inwoners hebben aangeboden, konden voor oen totaal van 261 aan bestellingen opnemen. Zeeuwse Collecte. De Zeeuwse Collecte heeft te Zuidzande opgebracht 206, schaamte, wanhoop, een conflict van trouw, dat toegespitst was op dit moment, nu zij ernaar snakte bij het kind te zijn en met handen en voeten aan haar plichten gebonden was. En elke keer, als zij naar het kind keek, dacht hij, terwijl er een wilde vraag van jaloezie door hem heenschoot, werd zij herinnerd aan de man, die zij te zeer had liefgehad of die haar te weinig had liefgehad. Een kind van Gracia, maar als evenbeeld van deze man. Dat was een gedachte, die je tot waanzin dreef, als je hem niet verdreef. En hij ontdekte met schrik, dat hij zich gedroeg als een jaloerse minnaar. Dit was waanzin. Hij had zich gebonden om met Martine Delamere te trouwen en hij moest zijn woord houden, als, en wanneer zij datum en plaats vaststelde. Hij herinnerde zich de opmer king van de grote, jonge man, die bij zuster Armitage was, en dacht met een bittere glimlach, dat Martine Delamere een bijna net zo gevaarlijke en onbereken bare vriendin was als Salmonel la! Er was weinig verschil tus sen die twee. Hij voelde er behoefte aan naar Gracia's kind te gaan kij ken en naar degelijkheid met de vader te zoeken de man, die Gracia bemind had en die haar vertrouwen beschaamd had. (Wordt vervolgd.) AUTO TE WATER Eén dixit De 21-jarige textielhandelaar Tj. Harms uit Oost,rum is zondag morgen met zijn auto in het Dok kumer Grootdiep gereden en verdronken. De heer Harms, die in Dokkum een kerkdienst had bijgewoond, reed met enkele kerkgangers in zijn auto van Dokkum naar Oostrum. Op de dijk langs het Dokkumer Groot- diep verloor hij in een flauwe bocht de macht over het stuur, waarna de auto in het water te rechtkwam. Alleen de bestuur der, die tijdens de vab uit de wa- gen werd geslingerd, kwam om het leven. De overige inzittenden werden gered. DODELIJK VERKEERS ONGEVAL. Een ernstig verkeersongeval heeft op de provinciale weg te Assendelft het leven gekost aan de 11-jarige B. Neeft, gewoond hebben aan de Busch en Dam al daar. Het knaapje wilde de provin: ciale weg naar het voetbal terrein van G.O.V. oversteken. Juist op dat ogenblik naderde een auto, die het kind niet meer ontwijken kon. Het ventje werd zwaar ge wond naar het St Jans ziekenhuis in Zaandam overgehracht, waar het aan zijn verwondingen is overleden. ARBEIDER REED TEGEN EEN TREIN De 17-jarige Utrechtse fabriek arbeider W. A. van der Horst is zondagmiddag om 12.15 uur QE een met een automatisch knipper licht beveiligde spoorwegover gang in de Nieuwe Wetering» weg te Maartensdijk tegen een al gedeeltelijk gepasseerde trein ge reden. Van der Horst, die op een bromfiets zat, verklaarde late: I noch het knipperlicht, dat op de' ogenblik normaal werkte,, noch de trein te hebben opgemerkt. De machinist van een uit de tegen overgestelde richting komende trein zag de jongen op de weg liggen en stopte bij de eerste post om te melden wat nij gezien had Ernstig, maar niet levensge vaarlijk gewond, is Van de: Horst naar een ziekenhuis ge- transporteerd. VROUW VERGIFTIGD, MAN GEARRESTEERD Vorige week is in Rotterdam- zuid een 31-jarige vrouw onder verdachte omstandigheden over leden. Bij de sectie werden spo ren van vergif aangetroffen. De recherche heeft naar aan leiding daarvan zaterdag haar 32- jarige echtgenoot, Van W„ aar gehouden voor een verhoor. W man verblijft op het ogenblik of het bureau Sandelingeplein. F politie i® in dit stadium van te- onderzoek niet bereid om en- verdere gegevens te verstrekte De man wordt verdacht *8 moord. De politie zou, zo is o"1 deiijk geworden, er bij de vert» ren in geslaagd zijn de ge«* gang van zaken in deze, noemd werd „trieste affaiw' R reconstruren. DODELIJK ONGELUK- In Oud-Beijerland is zateriW' morgen op de Croosdijksedi]) 20-jarige motorfietser A. Pb man uit Nieuw-Beijertand «K een voor hem stoppende vr* auto gereden. Hij was op 81 6 dood. ECHTPAAR OVERLEDEN DOOR KOLENDAMP Een Rotterdams echtpaar de 26-jarige timmerman B. en dient 23-jarige echtgenot- is dit weekeinde om "f - ven gekomen door kolenda vergiftiging. Het trieste werd zondagmiddag on n door de vader van de timmenn^ toen deze op bezoek kwami l op zijn bellen geen geho°r K -- in de woonwagen aan de K ginneweg. Hij forceerde daa de deur. Een gelukkige wedder won n terdag tijdens de koersen m-. i Bury (Engeland) een bed£- van 3448 pond sterling 'onget- 35.750 gulden) voor een zet v zegge en schrijve 5 shillings geveer twee gulden zestig)- Hij presteerde het om zowel I de tweede, vierde en zesde het winnende paard te tippen kon daarna de gehele pot opsn 1 ken. Het was gewoon niet •ven. Ruim drie minuten het voordat de Hongan het eerst tot de Ned< speelhelft doordrongen, zenden op de tribunes rustte het nog niet. rustig te wachten op ment, waarop de voetbal: van Lajos Baroti op voll. zou gaan draaien. Erg lang heeft Tonny Linden hen die rust gund. Nadat Sipos zijr fout had gemaakt en der Kuijl var. de wee hoog over had geschot het angstig stil in het tale Nep-stadion. Schijnbaar zonder combineerden Van der Van der Linden in de door de Hongaarse vei Op de rand van buitens de Utrechter de bal toe Drie, vier passen liep toen'volgde een zo zuh dat doelman Grosics, ir van zijn routine, opged. interlands, volkomen was. Via de paal carar de bal in het doel. werd verbroken. Met gefluit begroetten de die eerste treffer. De Nederlandse aar kon er niet genoeg va Amper 5 minuten lat hij de H-ongaarse de weer in grote moe Sierlijk tikte hij de be volkomen verraste link vari heen. Bedreigd doi ter hem aanstormende de Utrechter door. Volkc heerst schoot hij de bal achter doelman Grosics Eddie Pieters Graafl In de eerste fase van nauwelijks iets te doen zonde was het daarom de 17e minuut een dek! middenvoor Tichy vr Feijenoord-goalie bra treffelijk timend liep dammer uit, waardoor schot van de aanvalsle Magyaren nog net De terugspringende bal linksbinnen Monostori meedogenloos in (1 Het Nederlandse kwar definitief ten einde. Ste< ker werd hc-t Hongaar: wicht, zodat de gelijkma welijks kon uitblijven. N nuten kwam dat tweede van de Hongaren. Een voorzet van linksbuiten vormde er de inleid Rechtsbuiten Sandor bal beheerst terug, wa roecs heel simpel, bi; doellijn staande, de evenwicht kon brengen De Hongaren gin? vreemd genoeg, daarna tiger aandoen. Nederland her: leiding. Direct na de rust echter opnieuw zeer voor hot Nederlandse buiten Fenyvesi kwam Nederlandse verdedigin vermeend buitenspel staan, vrij voor Pieters Op liet moment w. de Feijenoord-doelman scheen te hebben ko Graafland, die zich vot ten van Fenyvesi gew< nog juist een been waardoor de bal buit van de Hongaarse vle kwam. Het doelpunt viel, al aan de andere kant. El was de tweede helft Tinus Bosselaar een lijke pas afgaf. Juist reik van rechtsbacl speelde Bosselaar de Hongaare doelmond. sprintte op volle krai Matrai en Sipos door i beheerst langs doelmi te schieten (23). De strijd had even slist kunnen zijn. Va: den lanceerde van gehouden op donderdag Aanwezig Voorzitter: Mr. H. Wethouders: M. de Raadsleden: M. van P. Fijn van Draat, S. -Ortelee, P. J. Huijbi berg, C. J. Compiet, D. Waverijn, D. M. Ol Afwezig met kennis De Voorzitter opent aanwezigen hartelijk De Voorzitter: Beril nengekomen van de he helaas een ongeluk h hij over enkele weke terugkeren. 1. Vaststelling; van dering van 31 ai De notulen van de 1961 worden zonder stemming vastgesteld. 2. Ingekomen stuk a. het door Gedep- goedgekeurde ra zake aankoop yg b. idem d.d. 25 mei panden Steenkai 9 en Javastraat c. idem dd. 25 mei l and Javastraat «1. idem dd. 19 juli I and Dekkerstrt ®- teem dd. 25 mi een perceel gro L idem dd. 29 ju perceel grond a

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2